Een jongeling dooilgeMiksemd Solirikkelijke moordpootny s Provinciale Kieziiig van 21 Juni TE DENDERHIOKDE O tteiicxz. aïk:a DE MAAGD DER WOESTIJN Nieu wsberichten 'T WIT STGOPKE van JACQUES NEEFS SlST TE NÏEUWERKERKEN SERVIË Nteuw Servisch-Turlisch Incident. Hen bt-riclrt uit Constautinopel dat Jaliia Aflia, dehevnchte verdediger der muzelman nen. op be« oogenblik van do Rulgaarsche 'wreedheden, door de OLtomansche overheid komt aaegehouuon to worden en voor een krygsgereeht zal verschijnen. .lahia, die naar Constanlinopel gelokt werd door oer. Turksch officier, wordt beschuldigd Tan hoog verraad. Hot Servisch gouvernement hooft 7\jn mi nister te Constautinopel gelast aan de Porie de onmiddellijko in vrijheid stelling te vragen van Afha, deze laatste, afkomstig van Velès, Wordt aanzien als zijnde Servisch onderdaan. Het Servisch Staatsbestuur heeft insgelijks «Dn minister gelast do aandacht te trekken van do Porte, op deze nieuwe voikrachting der bepalingen van het vredestractaat, dat de kwijtschelding van straf verleent, ten gunste van de onderdanen der twoo landen, voor al do dadon tijdens den oorlog begaan. OOSTEN RfJK-HONG AR IE Dood eener schrijfster. De baronnes Bortha von Suttner, welge kende schrijfster, wie den Nobelprijs voor don vréde word toegekend, is Zondag morgend in den ouderdom van 71 jaren, te Ween en overleden. ITALIË Terug onder de wapens. Do Giornalo d'Italia bericht het afkon digen van een dekreet waardoor de tweede kategoire dor klas van 1893. onder do wapens wordt geroepen voor 5 maanden op 1 Juli a.s. Aanhoudingsmandaat tegen Malatesta. Een aanhoudingsmandaat komt to Ancone afgeleverd te worden tegen den anarchist Malatesta ten gevolge (lo laatste gebeurtenis die zich in dezo stad ontrolden. Malatesta zou sedert eenige dagen naar don vreemde ge vlucht zijn. Da Giornale d'Italia bericht dat andere aanhoudingsmandaten zullen afgeleverd wor den tegen de medeplichtigen van Malatesta. MAROKKO Franscbe Kolonnen aangevallen Zaterdag hebben de Riatas, die post gevat hadden op den linker oover van den oueri Jnaouen de kolonnen Baumgarten en Gouraud aangevallen, toen deze uit Taza naar hot kamp van Beni Magrana terugkeerden. De Marokkanen gaven bewijzen van grooto wilskracht en hielden hot eenige uren tegen de Franschen uit die eindelijk hunne stelling överroingeldon. De Fran sell e verliezen bodragen 5 dooden waarvan een kapitein en 22 gewonden, waar van twee officiers. Drie lijsten waren nedergelegd N° 1. Liberalen met MM. Do Vuyst en Van der Gucht. N° 2. Katholieken met MM. Felix De Bruyn, nij veraar to Den derm on de en Maurits Van Mossevelde, eigenaar, Audegern. N° 3. Socialisten met MM. Van de Meule- feroucke en Lintermans. Hier volgen de officieele uitslagen Hebben bekomen Katholieken. M. De Bruyn 8610 stemmen. M. Van Mossovelde: 8969 stemmer). Liberalen. M. De Vuyst 4820 stemmen. M. Van der Gucht4776 stemmen. Socialisten. M. Van de Meulebroeeke 519 stemmen. M. Lintermans: 537 stemmen. Volstrekte meerderheid 7306 stemmen. Zijn gekozen MM. Felix De Bruyn en Maurits Van Mossevelde, Katholieken. Hip 1 Hip Hoera. GNS LIEDERENBOEK. Ons liederenboek, verkocht aan den prijs van 15 centiemen, geniet overal het beste ont haal. Nauwelijks heeft men het een weinig doorbladerd of men bemerkt dat het al lie deren zijn, waarvan men de zangwijze kent en van dewelke men gelukkig is nu de woor den te bezitten. Koopt en verspreidt ons schoen liederen boek. 4® VERVOLG. Deze woorden waren niet in staat, om de tranen van Mevrouw Ilariey op te droogen, en haar echtgenoot was genoodzaakt, zich uit liare armen los lo rukken, om do liefko zingen zijner kinderen te kunnen ontvangen. Alhoewel sedert lang gewoon aan een leven vol ontbering n en opofferingen, kondè hij echter dit tooneel niet zonder aandoening aanschouwen hij keerde zich om, om zijne verwarring te verbergen, en William, zijnen oudsten zoon, ter zijde nemende, zeide hij hem Mijn zoon, ik draag u de zorg op voor uwe moeder en voor het geheele gezin het ontbreekt u niet aan moed en ik ben over tuigd, dat gij voor geen enkel gevaar zult terugdeinzeD. Daarop aan zijnen wegwijzer en verdere reisgezellen het teeken gevende dat hij ge reed was om te vertrokken, daaldo hij mot bon den heuvel af en verdween weldra in de duistere kronkelingen van het woud. Toon William zijne moeder weder in huis had gebracht, kwam Oramaïka, dio het laat ste gesprek tusschen mevrouw eu mijnheer Harley gehoord had, mede in de binnenka mer, en zich tot William vvendendé, zeide zij hem Ik weet, wie de bewerkers zijn van de onheilen, die mijne vrienden hebben onder gaan het zijn de E»gelsch6n maar even als er onder ons lieden zijn, die «ene ounoo- dige en onrechtvaardige wreedheid verwar ren raet eene gerechte wraak, even zoo zijo EENS UITZONDERING. Indien men de toxieke bederfwerende middelen terzijde stelt, zooals sublimaat, ook phenol, carbol, salol en andere stoffen voortkorr.onde der houillekool, welke uiterst gevaarlijk zijn voor tanden en vliezen, stelt men vost dat er geene enkele zelfstandigheid bestaat zoo onbetwist baar bederfwerend dan de plantaardige zelf standigheden waarvan Doctor Pierre, der fa culteit van Geneeskunde van Parijs, de won derbare eigenschappen benuttigd lieeft, door ze in te voeren in de artsenijmiddelen voor den mond, als grondslag voor zijn Tanden- water. Brussel. Kinderlijk ontdekt. In de waterplaats van het koffiehuis op don hoek der Nieuwstraat en der Kruidtuinlaan, vond men Zaterdagavond het lijkje van een pasge boren kind van hot vrouwelijk geslacht. Het lijkje was gewikkeld in grauw papier en gerold in een witte sjaal en draagt geen enkel spoor van geweld. In het kommissa- riaat, verklaarde oen dokter dat het levend werd geboren. Het parket werd gewaar schuwd. De lijkschouwing zal gedaan wor den in. het Instituut Solvay, Leopoldspark. Tramongeval. Zondagavond, rond 9 ure, had aan de Beurs eene botsing plaats tusschen twee trams. Een der trams werd van het spoor geworpen. Er waren geene ongevallen aan personen te betreuren, doch de ontspoorde tram werd zeer beschadigd en het duurde geruime» tijd vooraleer men het verkeer kon herstellen. De dienst naar La- kon, Schaarbeek, Vilvoorden, de poort van Tervuren langs St-Joost-ten-Noode, het Bosch bleef eeu uur lang onderbroken. Het ongeval verwekte groote opschudding Nachtelijke inbraak. Een inwoner der Gasthuisstraat stelde Zaterdag, rond 5 uur, vast dat de deur der woning van zijn gebuur, de echtgenooten G..., die een mode winkel ophouden, op een kier stond. Wetend dat deze personen in hunne bijzondere wo ning gaan slapen, was hij overtuigd dat daar ingebroken was geworden. Hij ging op zoek naar een agent die zich dadelijk ter plaats begaf. Beneden was alles opengebroken en doorzocht geworden. Vele voorwerpen wa ren gestolen. Het bedrag van dien diefstal zal slechts gekend zijn, wanneer inventaris zal zijn opgemaakt. Onlromce bediende. De policie heeft op aanklacht van een hotelhouder uit de Leopoldstraat, een onderzoek ingesteld op de k:>mer van een zijner bedienden, wonende Nieuwland, en aldaar voor eono waarde van omstreeks 2000 frank goederen aangeslagen ontvreemd ten nadeele van genoemden gast- lioflioudor. De dader is op de vlucht zijn persoonsbe schrijving is aan alle policiebureelen van den Brusselscheo omtrek toegezonden. Bloedig drama Zaterdag morgend kwam X., Aanvullingsstraat dronken thuis. Zijne vrouw maakte opmerkingen. X., nam een mes en bracht er zijne echtgenoot© een geweldige steek mee toe in de horst. De ongelukkige zeeg neer, gansch bebloed.Op haar noodgeroep snelden medehuurders toe en verzorgden haar. De dader werd aan do policio overgeleverd. Een dokter stelde vast dat de wonde diep en zeer gevaarlijk is. Het slachtoffer werd naar St. Pietersgasthuis gevoerd. Dief aangehouden. Ten nadeele van een neger, wonende T'Kintstraat, wer den eenige dagen geloden vier gouden ringen gestolen, ter waarde elk van 100 fr. De ne- g»T had vermoedens op een werkman, Leo poldstraat, Laken. Ilij kwam ht-m Zaterdag avond tegen op do Anspachlaan en liet hem door de policie aanhouden. Ondanks de krachtdadige loochening van den verdachte, ging M. St'-yaert, policie-officiee, te zijnent tot huiszoeking ovor en vond er de gestolen ringen. Het onderzoek ten laste van den plichtige wordt voortgezet. Brand Zondag avond rond 10 1/2 ure is brand uilgebroken in hot huis num. 8, Gierstraat, op een zolderkamer. Een voor bijganger gaf het noodsein en de pompiers er ook onder de Engelschen, die eenen afkeer hebben van het vergieten van onschul dig bloed, en uw vader behoort tot dit getal. Ook is het niet tegen hem, dat het oude hoofd der Pequods zijne wraak zal doen gel den, maai* te on hen, die ons, mijnen broeder en mij hebben opgelicht, en die onze moeder van verdriet hebbun doen sterven. Dezo woorden gingen voor mevrouw Har ley niet verloren maar toen haar zoon haar aanzag," schudde zij droevig het hoofd, als wilde zij hem te kennen geven, dat zij er weinig geloof aan hechtte. William beproef de niet haar te troosten, en haar alloen la- lende in het vertrek, ging hij naar huiten, terwijl Oramaïka terugkeerde naar haren broeder bij de andere dienstboden. VIERDE HOOFDSTUK E6ne heks. Op geringen afstand van Rama, aldus had mijnheer Harley de plaats zijner nederzetting genoemd, leefde eene oude Indiaansche vrouw, nagenoeg de eenige, welke er was overgebleven van eenen stam, die de trouwe bondgenoot der Pequods was geweest. Na de verdelging van haar volk, lia>l zij eenigen tijd langs do oevers der Connecticut rondge zworven, en zich nedergezet aan den zoom van het woud, hel wolk van eenen kant aan hot grondgebied van mijnheer Harley grens de. Zij was gewoon, om wilde moerbeziën en kruiden te leveren aan du kleine volk planting, waarvoor zij dan geschenken kreeg. Caraïna stond in geen al to goed blaadje men hield haar voor eene heks. en de diepe eerbied, dien de lieden vau haren stam, BE VOLKSSTEM per telefoon gewaarschuwd, snelden onmid- delijk ter plaats. Na 40 toinuten, was alle gevaar geweken. De zolders, een groot deel van het dak en vele meubelen werden door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Zonderlinge gek. Over eenige maan den hield de policie een kóffiehuisbedieiide aan, Oscar-Romain Van den Spiegel, gebo ren te Aalst den 18 Mei 1879 en woonachtig Nieuwlandstraat, die een zijner makkers verscheidene messteken had toegebracht. Daar Van den Spiegel teekens van zinsver bijstering gaf, werd hij naar het zinneloozen- gesticht van Doornijk overgebracht. Over twee dagen ontsnapte hij. Hij begaf zich naar de woning van een zijner gewezen vrienden in de Fonteinstraat. Deze was opzijn werk- Van den Spiegel maakte er gebruik van om bij middel van valsche sleutels binnen te dringen en voor rond de 1300 fr. ju weel en, linnen, enz., als ook eene som van verscheidene honderden frank buit te maken Zijne persoonsbeschrij ving is in alle richtingen gpstuurd. De alkooi ie de^grooie vijand van het volk de Chioorei,. der Trappisten Vincart is zijn groote vriend. St-Pieters-Leeuw. Aanranding. De landbouwer Debruyer, gisteren namiddag op het veld werkend, werd door twee kerels aangerand en met een knuppel ongenadig geslagen. Op het geschreeuw van hot slacht offer, snelden werklien toe. Do twee kwaad doeners vluchtten en konden niet ingehaald worden. Debruyer, zwaar gewond, werd naar zijne woning overgebracht en móest zich te bed leggen.De gendarmerie Werd gewaarschuwd en ging op zoek naar do plichtigen. 's Avonds hield zij twee kerels aan. Men denkt dat het do daders zijn. Het is ter plaats geweest. Anderlecht. Schrikkelijke misgreep. Zaterdag morgend was de 40-jarige Emiel Maroy zijn neef, dio ie Donnystraat woont, gaan bezoeken. Deze laétéle was afwezig. Daar hij dorst had, nam Maroy eene flesch die hij dacht hier in te boiiden en dronk er een teug uit. Doch pas had hij dit gedaan, of hij viel ten gronde,ten prooi aan de hevigste pijnen. Een hijgehaald geneesheer stelde vast dat Maroy in plaats van bier, formol had gedronken. Het slachtoffer werd naar het gasthuis van Anderlecht overgebracht. Zijn toestand werd zeer erg bevonden. Ukkel. Aanhouding. Een 42-jarige kerel, knecht bij een landbouwer, die zich schuldig had gemaakt aan aanslagen op kleine meisjes, is Zondag morgend door de policie alhier aangehouden en ter beschik king van het parketin het gevang van Vorst opgesloten. St-Joost-ten Woode. Het drama der Tri> rslraat. Het parket stapte in het koroniissariaat aan do Beriotstraat, af om een onderzoek te doèn nófielis de moordpo ging der Trierstraat. De moordenaar werd ondervraagd. C..., verklaarde dat hij geene reden had om revolverschoten te lossen op zijne vriendin. Na haar per taxi naar har© woning overgebracht te hebben, vluchtte hij als een zinneloozo en besloot zich dm het leven te brengen. In een afgezonderde straat welke hij niet kan uanduiden, poogde hij z;ch een kogel in de hersenen te schieten, doch hij doorboorde enkel zijn hoed. C..., werd op gesloten. De magis'raten begaven zieli vervolgens 'naar het gasthuis der Wauwermansstraat en ondervroegen het slachtoffer. Vrouw V..., begon met te verklaren, dat, hét i-» deze zaak slechts een ongeval geldt, or vagen ge kweld. deed zij het volledig vuihaal van het drama. De toestand van de gewonde vrouw is zoo geruststellend mogelijk. Auderghem. Villa geplunderd. Aan- houding. Zaterdag avond werd de villa van Dr. De Rijck, WaVefschen Steenweg, geplunderd. De meubelen, weiden openge broken. hel zilverwerk, kunststukken, klee deren, linnen, een rijwiel, enz., gestolen. De bevelhebber der gendarmerie vond het rij- welke het bloedbad ontkomen waren, voor hare jaren en hare wederwaardigheden koes terden, versterkte allen, die daarvan getuige waren, in hunne meening. Het gezin van Harley deelde niet in die volksvrees alleen de jongste kinderen, dio zoo dikwijls hadden hooren herhalen, dat Caraina de wilde bees ten kon temmen en dat zij met slangen en tijgers speelde, hadden voor haar een ontzag dat met vrees vergezeld ging, en zij zouden gaarne den moed bezeten hebben, om hare hut binnen. Ie treden, welker dorpel zij nu niet durfden overschrijden. Daags voor dal mijnheer Harley to Rama zoudo terugkomen, vertoonde zij zich als gewoonlijk aan de nederzetting. Zij deed hare ruiling, maar in plaats van heen te gaan, bleef zij in de binnenkamer, en vlak voor mevrouw Hurley slaan, met de oogen op haar gevestigd. Aanvankelijk scheen deze dit niet te be speuren haar hoofd buigende over haar jong8ie kind, dat op haren arm was inge sluimerd, scheen zij zijne zachte ademhaling te beluisteren, en, vervuld van haar geluk, scheen zij de zo-tste verwachtingen te koes teren. Maar toen zij do oogen opslaande den doordringenden blik der oude wilde bemerk te, kwam eene sombere wolk de schitterende voorstellingen, dio zij zich van de toekomst gemaakt had, benevelen. De oude fronste hare wenkbrauwen, krampachtig vertrok zij hare lippen, en haar kleine oogappel vonkel de als die van eene slang, welke in het gras verscholen op hare prooi ligt te loeren. Wel, wel. Caraina,» vraagde Mevrouw Harley, waarom ziet gij mij aldus aan Do oude gaf in hare eigene taal eenige, snd uitgesproken»; ♦fnvoistaaob^re woorden ten antwoord. wiel op een roggeveld. Een bijzondere waak zaamheid werd uitgeoefend en Zaterdag morgend, te 5 ure, zagen do gendarmen drie kerels naderen en het rijwiel wegnemen. Slechts oen dezer kon aangehouden worden. Het is een oud-veroordeelde, X.., geboortig van Elsene. Hij weid opgesloten en heeft geweigerd zijne twee medeplichtigen te doen kennen. Ze Ie Erge ongelukken Zondag namiddag had alhier eene wielrijderskoers plaats. Eene groep van 10 rijders viel op de Markt. Acht rijders werden gekwetst. Een hunner was een been gebroken on moest naar liet gasthuis overgebracht worden. Een andere rijder was ook erg gekwetst. In de fabriek Gand-Zele-Tukize heeft Theofiel De Waele een slag gehad van eene draaiende spil.De man bekwam eene vrese lijke wonde en men vreest ook nog voor erge gevolgen. Dendermonde. Onze nieuwe burge meester. Het Staatsblad van 20 Juni kondigt de benoeming af van dsn heer Volks vertegenwoordiger Loo Bruynincx, al3 bur gemeester van Dendermonde. Deze benoe ming zal door gansch do bevolking met vreugde onthaald worden. De plechtige inhaling is vastgesteld op Zondag 19 Juli aanslaande. Te dier gelegen heid zal eeu grootsehe stoet gevormd wor den. Van zoohaast het nieuws der benoeming van onzen volksgezinde:) burgemeester Bruy nincx zich in de stad verspreid had, werd de nationale vlag aan bijna al de huizen gansch de stad door uitgehangen. Ten 8 ure speelde de beiaard. Den gaiischen dag brachten al de officieele korpsen hunne gelukwenschen aan den nieu wen burgervader. Des avonds vereordo de stedelijke harmo nie baron «erevoorzitter met eene serenade en te 9 ure voorde diezelfde muziekmaat schappij op het kiosk d- r Grooto Markt een prachtig oonccrt uit. Aan ai de publieke ge bouwen werd eeno bekendmaking van sche pen O. Vermeèrsch aangeplakt. Erg ongeluk. In de fabriek der hee- ren Vertongen is do genaamde Adolfina Kips met de hand in een kamwiel geraakt. De ongelukkige werd de"hand letterlijk afge- plellerd. Haar toestand is zepr erg. Het slachtoffer woont op de Oude Vest. Rijioielongeluk. Een gendarm kwam per rijwiel terug van den middenpost to Dendermonde, toen hij hij de Bogaerdsbrug in tegenovergestelde richting een aulo in snelle vaart op zich zag afkomen. Eene bol sing was onvermijdelijk; de gendarm werd omgeworpen on viel met het hoofd legen de straatsteen en. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar liet krijgsgasthuis van Dendermonde overgebracht. Zijn rijwiel is geheel verbrij zeld. De gendarm verklaart dat de chauffeur geen signaal had gegeven. Lebbake. Onweder. Zaterdag avond heeft al hier een onwedor gewoed, dat in lievigheid voor deze der voorgaande week niet moest onderdoen. In do Binnenstraat aloog de bliksem op een boom, waai onder eene koe en eene goit stonden. Do boom werd verbrijzeld, doe!» de twee dieren hieven ongedeerd. Op het dorp, aan het huls van Temmer man, werd do schouw en eeu deel van den mniir door den bliksem afgeslagen. Laffe streek. Zaterdag avond heb ben onbekende schurken een groote steen op de vélobaan naar Denderpionde gelegd. Toen rond 8 3/4 ure, M. Jozef Cooroman, advo- kaat te Dendermonde, per rijwiel huiswaarts keerde, bolste hij met gewold op den hin derpaal. M. Cooreman werd ten gronde go- sliiigerd en erg over heel het lichaam ge kneusd. Hij werd ook den li* kor.irm ont wricht. Doktor Van Nieuwonliove heeft hel slachtoffer verzorgd. Een strong ondorzook is geopend. Wat zegt zij, 'Oramaïka hernam me vrouw Harley, zich tot het meisje wendende, dat naast haar stond, en met eene ongemeene belangstelling scheen te luisteren. Zij zegt, Mevrouw dat uw kind gelijkt op eene bloem, dio zich ontsluit voor de eerste stralen der zon, en dat het gelukkig zou zijn, indien het nu reeds overging in de handen van den grooten geest want deze aarde is een woest verblijf, waar men niets dan scherpe steenen, diepe wateren en dikke wolken ontmoet.» O hen die nog in de kracht der jeugd zijn, komt de wereld zoo niet voor 1 Zie Ca raïna. zio mijn zoon William maar eens.» Terwijl zij dezo woorden sprak, kwam William langs het venster, met die gezonde kleur op de kaken, welke het jachtvermaak hem gegeven had, terwijl hij zijne iasch in de hoogte hield, die hij vol wild had mede gebracht. Zie hem aan, vervolgde mevrouw Harley. Blinkt zijn gelaat niet van vreug de Voor hem zijn alle dagen helder, en alle paden effen. Helaas hervatte de oude vrouw met eenen diepen zucht, die haren boezem ont snapte ook ik had kinderen en kleinkinde ren. en wat is er van hen geworden Zij betraden het gras met even lichten tred als deze jongman, maar zij zijn geval len gelijk de bootnen onzer wouden, onder de slagen der Engelsche bijlen. Van mijn gansch geslacht is er slechts een man over in wiens aderen mijn bloed vloeit. Meerma len wanneer de geest der stormen rondom mijnen wigwam loeit, verneem ik de stein mijner kinderen, die mij om wraak vragen, en dan verbeeld ik mij in slaat te zijn, om zelve den doodolijken slag te brengen. 23 JUNI 1914 TE STEKENE Zondag namiddag brak over de gemeente Stekene schielijk een geweldig onweder los. Donderslagen en bliksemschichten volgden elkaar onverpoosd op, terwijl de regen bij stroomen neerviel en alle straten in rivieren herschiep. De bliksem drong langs de schouw in do woning van L. Franek, Molenstraat, en ver brijzelde er schier geheel den huisraad. Een veel erger ongeluk werd een weinig verder' aan de vaart, door den bliksem ver oorzaakt. De 22-jarige Pie ter Moens was daar aan 'i visschen, in gezelschap van een jongen uit de buurt. Toen het begon te regenen, liep hij naar een boom om er .onder te schuilen. Ilij liep naar het knaapje daar bij hem te komen. De kleine liep naar den boom toe, dcch plotse lings weerklonk een geweldige donderslag. Do bliksem sloeg den boom aan stukken en wierp Moens ten gronde. Toen de kleine bij Moens kwam, gaf deze geen teeken van leven meer. Een geneesheer werd ter plaats geroe pen, doch alle zorgen waren vruchteloos. Moens had opgehouden te leven. Het lijk wérd naar de woning der ouders Moens overgebracht. Hunne droefheid is on beschrijfelijk. EENE VROUW SNIJDT HAREN MAN DE KEEL OVER, TIJDENS ZIJNEN SLAAP. In de Meirestraat, volkrijke wijk van Maal, der gemeente Nieuwerkerkan, wonen de echt genooten De Smedt-Vermassen. De man, Do- mien De Smedt, was tof over eonigen tijd werkzaam te Aalst, doch sedert onlangs ar beidde liij als aardewerker, te Brussel. Uit dezen echt werden vier kinderen geboren, maar het huwelijk was verre van gelukkig, door het wangedracht der moeder, Vermas sen Antoinette, oud 26 jaren. De man, die zij ne vrouw van ontucht beschuldigde, had haar dikwerf deswege vermaand, doch zij dreef den spot met allen goeden raad, zoodat De Smedt voornemens was haar te verlaten om naar Frankrijk te gaan werken. Nu, in den nacht van Zaterdag op Zondag verleden, hadden de echtgenooten De Smedt- Vermassen andermaal getwist en had de man zijne wederhelft bedreigd haar gedrag te zul len uitleggen aan hare familie. Zij bad om verschooning en beloofde beterschap. Doch Domien weigerde haar vergiffenis. Hij begaf zich te bed, terwijl Antoinette zich op eenen stoel met een kussen te slapen legde. Wan neer haar man diep ingesluimerd was, stond zij op en ging behoedzaam naar de keuken, waar zij een groot broodmes nam. Met dit wapen bracht zij haren man een vreeselijken steek foe in de keel, waaruit het bloed bij stroomen vloeide <le gekwetste sprong hui lend overeind en had nog juist den tijd en de kracht de hand zijner vrouw te grijpen en een tweeden steek te ontwijken. Hierbij be kwam hij drie sneden aan de vingers der rechterhand. Vervolgens vluchtte de gekwetste als waan zinnig de straat op, en geraakte nog tot op de Dorpplaats, waar hij machteloos, in een breeden bloedplas, neerzeeg. Men vond hem daar rond 3 1/2 ure 's morgends, bij het ope nen der kerk. Onmiddellijk werd de gendarmerie van Haaltert verwittigd, die aanstonds een eerste onderzoek instelde, het parket van Dender monde, per telegram verwittigde, en zich op zoek zette achter Antoinette Vermassen. Ook de heer doctoor Jacobs snelde toe en deed het slachtoffer, in een rijtuig, naar het hospitaal van Aalst overbrengen, waar hij,, samen met zijnen collega, doctor Heffinck, overging tot het toenaaien der gapende sne de, die niet minder dan 17 centimeters breed is. In den namiddag, rond drie ure, brachten wij een bezoek aan De Smedt, wiens toestand alsdan betrekkelijk voldoende was. Wat was er inmiddels geworden van An toinette Vermassen 1 Caraïna sprak met hevigheid en met ijsse- lijke gebaren hare woorden, alhoewel ver tolkt door Oramaïka0s zachte stem, vermeer derden den angst dien haar blik en hare handelwijze bij mevrouw Harley hadden ingeboezemd. Onwillekeurig verwijderde deze zich van de oude en drukte haar kind aan haren boezem. Neen, neen, zeide Caraïna, vrees niets van mijnen kant gij hebt uwe handen niet gedoopt in het bloed mijner kinderen en van u neb ik gunsten genoten. Uwe de kens hebben mij verwarmd ik ben gevoed met de spijzen van uwe tafel uit nwen beker heb ik gedronken. En-kan dan deze arm voegde zij er bij, terwijl zij, baren mantel achterwaarts wierp en haren outbloo- ten arm toonde, kan die zwakke, bevende ontvleeschde arm dit werk der wrake vol brengen Zij zweeg een oogenblik, sloeg vervolgens hare ontstelde blikken om zich henen, en vestigde die opnieuw op mevrouw Harley en op haar kind. Zij hebben onze woningen niet gespaard, zeide zij. Daar, waar men do ernstige stem van onze grijsaards en het blijde gelach der kinderen vernam, ontmoet men thans nifts anders dan eene doodsche stilto, en puinen hebben onze schoono wouden vervangen. Ik kan u noch tot voordeel, nooh lot nadeel zijn. Wanneer de vloed der wrake over de oppervlakte des lands stroomt, moet hij alles in zijne vaart medeslepen de teedore spruit wordt gebroken terzelfder tijd als de oude boom die haar mot zijn sap voedt en met zijue schaduw bedekt. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2