Laatste Berichten Een prachtig Meifeest Een jongeling verdronken te Erpe Godsdienstige Kronljk Stadsnieuws 4* Huismoeders vergeet het niet' v De zaak Wilmart Rechterlijke Kronijk Rechtbank van Dendermonde it# 23 JUNI 1914 DE VOLKSSTEM Niemand ivul haar gezien of wist wat er van haar geworden was. Policie en gendar men hebben haar Zondag, van 's morgends vroeg tot 's avonds laat opgezocht, doch zij Weef onvindbaar. Heden nnorgend liep het gerucht, #at zij zelf een einde bracht aan haar leven, maar dU nieuws is nog niet bevestigd. Anderen meen en dat zij de vlucht genomen heeft, om •zich ergens bij familieleden te verschuilen. In afwachting dat haar lijk ontdekt worde of barre aanhouding geschiedde, hebben mede lijdende personen zich het lot harcr arme sehaapjes van kinderen aangetrokken en blij ven deze in goede handen. Dit nieuws werd aan den gekwetste meegedeeld en trof hem zoo zeer, dat hij luidop weende. Maandag morgend, om 10 ure, stapte het p&Tket van Demlermonde in enzo stad af Het was samengesteld uit de heeren Schram- me, prokureur des Konings, Pardoen, onder zoeksrechter, Broeckaert, griffier, en Petrus van Nuffel, policicofficier, alsmede een wets- doktoor. De magistraten brachten een bezoek bij het slachtoffer, in het burgerlijk hospi taal. De toestand van Do Smodt liet toe dat hij kon onderhoord worden, daar hij een min of meer rustigen nacht had doorgebracht. Er bestaat voor het oogenblik geen stervensge vaar, maar do heelmeesters durven niet in staan voor verderen afloop. Heden Maandag, 3 ure namiddag, was zijn toestand onveran derd. Bij het ter pers leggen had men nog geen Bieuws over de verdwenen moordenares. De opzoekingen worden ieverig voorgezet; Een aanhoudingsbevel is tegen haar uitgevaar digd. Onnoodig te zeggeu dat deze wreede moord poging onder de bevolking van Nieuwerker- iten eene diepe verslagenheid verwekte en het voorwerp is aller gesprekken. Sterfgeval. -* In het Sint-Jozefscollege al hier is dezen morgend zachtjes in den Heer ontslapen, na jarenlang verduldig lijden, de E. P Augustus Henry, oud-prefect van het internaat en oud-bestuurder der Fransehe Heeren- en Dameneongregatie. De welgekende overledene bieef trouwe vrienden tellen in alle steden waar hij vroeger werkzaam was geweest, namelijk te Luik en te Brussel Men achtte hem vooral om zijne diepe godsvrucht en zijne liooge voornaamheid. De achtbare overledene was geboren te Kortrijlt. x Woesiaard. Verleden Zaterdag morgend, op den noen, had een Duitscher, ter Groote Markt plaats genomen met eene uitstalling van voorwerpen voor te vertinnen. De kerel ■erkeerde in dronken toestand, beleedigde 't publiek eu eindigde met eene flesch spiritus naar en meisje te gooien. De policie kwam tusschen, doch de dronkaard weigerde op te kramen de heer commissaris, ter plaatse ge roepen, bracht dan de kerel, die in vollen op stand kwam, naar het landhuis, waar hij in den amigo gestopt werd om er zijne roes uit te slapen. De jaarlijksche groote ringsteking voor tweewielige rijtuigen, ingericht op dèiv Bru- selschcn steenweg, zal dit jaar plaats heb ben op Maandag. 6 Juli 1914. 150 fr. prijzen zijn gewaarborgd. Een afzonderlijke prijs kamp zal plaats hebben voor de damen x POSTDIENST. Bericht. Te beginnen van 28 Juni toekomende, zal het postbureel van Aalst-Midden (Nieuwstraat), op Zon- erkende Feestdagen, voor het publiek maar open blijven van 9 tot 10 u. 4?» Deze gemeente komt in verslagenheid ge dompeld ie worden door een smartelijk on geluk dat verleden Zondag namiddag aldaar plaats greep. De 20-jarige zoon van M. Camiel van Tmpe, die dit jaar naar den keurraad als sailiciaan geweest was, had voorgenomen met een makker in de Molenbeek te gaan baden Zeo gezegd, zoo gedaan. Nauwelijks echter was Van Impe in het water, of hij werd door krampen aangegrepen en zonk machteloos in den afgrond. Zijn kameraad spande alle po gingen in om hem te redden, en kon zelfs eene der beenen van den drenkeling grijpen, éoch hij was verplicht los te laten, op gevaar af zelf in den waterkolk te verdrinken. Eeni- ge oogenblikken nadien haalde men het ont- aield lichaam vanden ongelukkigen Van impe op. De smart der ouders uitdrukken, is onmogelijk. 1SE4AEVAART «aar LOURDES en het H. HART van MONTMARTRE, van 3° tot 11 Oogst.. Programma Reizen Frangois, Noord laan, 45, Brussel. Oe Feestdag van den H. Aloysius. Zon dag vierden de patronagiën onzer stad de feestdag van hun beschermheilige, de Heilige Aloysius. 's Morgends in de 7 ure Mis was bet algemeene Communie. Ruim 200 jonge lieden naderden ter H. Tafel, 's Namiddags in het Lof, was het evenzoo. Allen namen deèl aan de processie waarin liet beeld van den H. Aloysius gedragen werd. Dë E. H. Van Cromphout hield een sermoen, waarin hij het leven van den H. Aloysius ver- baalde en hoe hij door zijne godsvrucht, zijne devotie tot de H. Maria en ziine vurigheid tot de H. Communie alle gevaren der wereld wist te vermijden. Het feest werd nadien voortgezet in de pa- tronagie zelf en liep tot eenieders genoegen ten beste af. Benoeming. Wij vernemen dat M. P. "Vérhegge, broeder van den heer koster van Erembodegem benoemd is als koster in de kerk van O. L. Vr. Bijstand, te Mijlbeek. Proficiat en hartelijk welkom 1 4»— tt« JULIFEEST 1914. ART5VELDE-CANTATE. De tweede algemeene herhaling voor orkest en volledig gemengd koor heeft plaats heden Maandag avond, om S ure., in het lokaal dar Kcninkl. Redet-ijkkamer De Catharinisten Keizerlijke Plaats. Men zegge het voort. 4» Schrikkelijk ongeluk. Zondag rond den middag, kwamen een drietal personen in de Koolstraat gereden, wanneer het paard, dat in hun voertuig lag, eensklaps op hol ging. Het niet te beteugelen trekdier reed met zijn last in een gracht, met zulkdanig geweld dat <le twee tremen der kar afbraken en dat een der inzittenden, zekeren Gustaaf Trift, oud 55 jaren, bijgenaamd Kozijntje wonende Meirestraat, uit het voertuig geslingerd werd. De ongelukkige stortte met 't hoofd ten gron de en bezeerde zich ernstig hij brak daarbij een been. Des avonds was in de stad liet ge rucht verspreid, dat Trift aan eene schedel breuk overleden was. Dit nieuws bleek weldra onwaar te zijn, doch de toestand van het slachtoffer blijft niettemin onrustwekkend Overreden. Zaterdag namiddag kwam zekeren Heyvaert, per rijwiel, door de Binne- strdat gereden, wanneer 'het 5-jarig dochter tje van Louis Franck de straat Wilde overste Ken. De onvoorzichtige wielrijder botste op bet kind en bracht haar kneuzingen toe aan bet heen, gelukkiglijk voor hem, zonder ern stig gevolg. Hij weigerde zijnen naam over te geven. Zulks mag rnen wel zeggen van het feest waardoor de Eendrachtige Broederliefde van Aalst haar vijf-en-twintigjarig bestaan berdenken wou. Christene maatschappij van Onderlingen Bijstand I Het eerste punt van haar pro gramma zou wezen eene eenvoudige maar tevens eene verheven en plechtige geloofsbe lijdenis. En een enkele oproep zonder de min ste verplichting was voldoende om meer dan 250 mannen in de koor van St-Martenskerk te vereenigen en ze ter H. Tafel te doen na deren Welk voorbeeld I Welke les l En uit alle monden hoorde men, na die treffende plechtigheid, de bemerking maken dat het niet noodig is buiten den Werkmanskring te gaan, om grootsche en spontane betoogingen op touw te zetten. Om 9 1/2 ure, muziek voorop, onder 't vroo- lijk gebulder van 't kanon en het spelen van zwierige marschen trok een stoet van 500 man van den Werkmanskring naar het huis van den heer R. Moyersoen, volksvertegenwoor diger, Eerevoorzitter van het ziekenfonds Deze had er aan gehouden een nieuw be wijs te geven van genegenheid jegens de maatschappij en overhandigde haar een prachtig vaandel I Kostbare zijde kleuren van den Paus, ge mengd met de nationale driekleureenen biekorf, zinnebeeld der voorzienigheid twee saamgedrukte handen, de eendracht verbeel dende links en rechts de jaartallen li 1914 en onder aan de leuze van de maatschap pij Eendrachtige Broederliefde Wan neer het vaandel op den drempel van den H. Volksvertegenwoordiger verscheen, dreun de eene machtige Brabangonne in de Niéuw- straat. En voorts ging het dan naar de St-Martens kerk waar de Z. E. H. Deken het vaandel ze gende en dan eene plechtige mis van dank zegging werd gezongen. Daarna optocht naar de jubelzitting. De stoet was nu nog aangegroeid. Benevens den heer R. Moyersoen, Eerevcorzitter, den E. H Van Ongeval, Voorzitter, en den heer R. Van de Velde, sekretaris, ontwaarden wij er met genoegen de heeren Schepenen De Hert en De Wolf, den heer Van der Gucht, sekretaris van den Werkmanskring, al de bestuurleden van het ziekenfonds en verscheidene eerbied waardige ouderlingen, stichters der maat schappij een zilveren lauwerenblad versier de hunne borst en aller oogen waren op die brave mannen gevestigd. En iedereen zegde Wat *n schoon feest, wat 'n schoone maatschappij En verder ging het naar den Werkmans kring, die niet te groot bleek voor het zie kenfonds alleen 1 We kregen er het zaakrijk verslag te hoo- ren van den heer Van de Velde die, in korte, maar wel gepaste woorden, heel de geschie denis van de maatschappij wist te vertellen Twee-en-vijftig duizend franken hebben wij uitgegeven aan zieke leden; onze maatschap pij is de eerste geweest van het arrondisse ment die eene ernstige herverzekering heeft ingevoerd; een onzer leden genoot reeds meer dan twaalf honderd frank uit die herverzeke ringskas, waardoor zes anderen heden sedert jaren ondersteund worden. Dan was het de beurt van den E. H. Van Ongeval. Deze liet zijn hart spreken en zijn priestershart. In naam van de maatschappij dankte hij den lieer Moyersoen, voor zijn prachtig geschenk hij dankte al de leden hij dankte ze vooral voor hunne aanwezig heid in de Communiemis. Juist op dat oogenblik trad de heer baron L. de Bethune in de zaal en werd door een luidruchtig handgeklap begroet. Dan nam de heer Moyersoen het woord om te zeggen hoe hij gehecht was en bleef aan alle instellingen van voorzienigheid in 't al gemeen, omdat daar bijzonderlijk eene bron te vinden is van welvaart voor den werkers stand maar boe hij voorzeker nog meer ge negenheid over had voor eene maatschappij waar hij sinds jaren zelf lid van is. Dan wees hij op de groote verdiensten van den iever- vollen schrijver, M. Van de Velde, den onver poosden man die als een toonbeeld van zelf verloochening mag aangehaald worden, die beurtelings schrijver, voorzitter en weeral eens schrijver werd wanneer het de belangen gold der maatschappij. Een doek viel en eene prachtige bronzen schouwgarnituur kwam te voorschijn waar van het middenstuk Christus verbeeldde, met zijn kruis beladen. Er ontstond een oogenblik van diepe ontroering. Hij die het voorwerp was van die dankbetooging zocht naar woor den om te danken, /naar de woorden bleven de keel haperen. Iedereen nochtans ver stond wat hij zeggeu wou en iedereen was overtuigd ook dat M Moyersoen enkel waar heid had gespróken, niet had overdreven en dat het oogenblik juist gekozen was om aan dien man van Onverdroten iever en onbaat- uchtige zelfopoffering eenen blijk te geven van algemeene waardeering en erkentenis. We liaddeiï In dien voormiddag zulke schoone dingen gehoord en gezien dat we bij ons zeiven zegden Wat gaan ze van den namiddag verrichten, om op zulken verheven toon voort te ghan En vol nieuwsgierigheid trokken we op. En hier vragen Wij aan al diegenen die het Kin derfeest hebbèiP bijgewoond Herinnert ge ooit iets dergelijks gezien te hebben, hon derden huishoudens, ouderlingen, vaders, moeders, kindérenr zuigelingen, al to zamen in den schoon versierden, hof Hebt ge ooit zulke echte verbroedering gezien t d We zijn hoogst gelukkig geweest het hoofd van onze kerkelijke overheid daar te zien. De Z. E. H. Deken zal voorzeker gelukkige stonden be leefd hebben wanneer hij de mannen van Eendrachtige Broederliefde te morgend ereenigd zag in de kerk en dezen namiddag hunne huishoudens al te gaar in den hof ver gaderd. En geurig aan hoorde men dezelfde en altijd dezeHde overwegingen Dat zijn feesten 1 Dat js schoon Dat is broederlijk 1 En-de algemeene vreugde steeg maar gedu rig aan I En de zwarte wolken die ons nu en dan van boven eens grimmig kwamen be kijken dreven over en durfden het feest niet storen. Kreeg de donder goesting om eens te rommelen, de heer Barrez met zijne trouwe en verdienstvolle muziekanten was daar, om alle benauwende geruchten onder eenen stort vloed van vrqolijke muziek te verdooven. Vreugde zander weerga feest zonder eind dat later werd voortgezet in de groote zaal, waar de Koninkl Maatschappij Al groeiend bloeiend op hare beurt ons zou vergasten. Daar was nu fyejel de stad saamgeloopcn om de zoo keurige elcktrieke verlichting te zien, om schoone muziek te hooren. Wij ontwaar den er zelfs hooggeplaatste heeren van de stad die er aan gehouden hadden daar met heel hun huishouden, damen en kinderen, te genwoordig te zijn. Eene bijzondere melding voor dat schoon voorbeeld. Wat wilt ga pu dat we van dat avondfeest nog zeggen Het werd gegeven door de hee ren muziekanten van de Harmonie, het werd bestuurd dooi' den heer R. Lenssens, en is dat niet alles Kan men iets beters wensclieii 1 En lang nog-wevd.er daar gemeenzaam ge kout en leute gemaakt. En wij, die daar schier den heelen dag had den doorgebracht, we dachten en zegden aan eenige vrienden Dergelijk feest hebben we nooit bijgewoond. Wilt ge hun antwoord kennen 7 Er is; ook maar ééne maatschappij die den naam draagt van Eendrachtige Broederliefde PER TELEFOON De hcwHng van Bulgaria in het Crieknh-Turccb geschil. De eerste Bul- g-aarsche minister lieeft verklaard, dat. men Loopt Let GriekscL-1 urkscL ge schil te zien vereffenen o-p diplomatiscLo wijze, docL in tegenovergesteld ge val, zal Bulgarië zieL volkomen onzijdig Louden. Een schrijven vasi eten* Czaar a an president Pciitcaré. Caaar Nikolaas II Leeft aan president Poincaré een eigenLaudig schrijven gezonden, waarui hij zijn genoegen uitdrukt, over de versterking der Fransehe en Russische leger machten en over de goede verstandhouding tusschen do staff on der heide lcgeis. !n Me-xiko. Uit El Paso wordt gemeld, dat Let onwaar is, dat generaals ViJla en Carranza zich verzoend Lebben. Volgens dat zelfde bericht, zou Villa thaus met- 25.000 man op zoek zijn naar Carranza. Villa zou zich ook president der Mexikaansehe republiek Leb beu doen uitroepen. Erg aMtoFMobSelonseSuk te EnuSÊel. Maandag morgend is de ge naamde Lucie» Rillurd, 38 jaar oud, wonende Waterlooschen steenweg, op de Regentlaan door een auto omgeworpen geworden. Hel slachtoffer werd erg gewond aan hot hoold en de beide beenen verpletterd. De ongelukkige moest in bedenkelijke» toestand naar liet gasthuis overgebracht worden. Eem ontrouwe boekhouder. Een agent in douanen van St Jana-Molen- beek had vermoodon, dat zijn boekhouder hom bedroog. Hij zag do boeken na en stelde vast, dat eene som van 25,000 fr. ontbrak. De ontrouwe boekhouder, Arthur L..., werd aangehouden. Men gebruikt ze overal, in stad, in dorp, op den buiten. Zij is bij den rijke en den arme, daar zij onbetwistbaar alle andere zeepen overtreft. De 3' jaarlijksche Belgische bedevaart naar O. L. V. van KEVELAER (Rhijn- land), uit ;13russel vertrekkende, zal plaats hebben op Maandag, 24, Dins dag 25 cn Woensdag, 26 Augustus "5814, Inlichtingen en inschrijvingen ten bu- reele dezer. (Van onzen briefwisselaar.) Het zesde verhoor. Maandag 22 Juni). M. Delaunay,voorzit ter van L'TJnion du Credit wordt eerst onderhoord. Hij verklaart, dot toen hij in 1910 voorzitter van L'Union du Crédit benoemd werd. hij zeer vordaeht vond, dat'een persoon zooveel titels van Gent-Terneuzen in report geplaatst had. Deze reporten waren gedaau door zekeren De Coninck. Hij ontbood dezen in de bank en eischte een deel der leening terug. De Coninck antwoordde alsdan, dat liij handelde op last van eene groep personen, aan wie£ hoofd zieh Wilmart bevond. Deze kwam 's anderendaags met De Coninck naar de bank. Getuige legt dan uit hoe de reporten gedaan werden. Nooit heól't iemand in de bank Union du Crédit - vermoedens gehad, dat de titels valsch zouden zijn. De intrest der 'reporten was van 4 tot 6 per honderd. De nummers der titels werden niet nagezien. Zulks wordt ton andere nergensgedaan in de banken. M. VANDERMA£LEN, overste van den dien: der titels in L'Ui}%on du Crédit, wordt vervol geus gehoord. Gctqige verklaart, dat er in de bank soms tot 10,000 titels van Gent-Terneuzen in report geplaatstAwaren. Hij voegt er bij, dat hij onmogelijk vermoeders kon krijgen over de echtheid der titels, vermits men hem zegde, dat er eene groep aandeelhouders gevormd was, met het oog op den verkoop der spoorweglijn aan den Staat. M. K ELLENS, chauffeur van Wilmart, ver haalt hoe hij met zijn patroon gevlucht is. Hij heeft dozen -eerst, in gezelschap zijner vriendin, naar da rueDefacqz gevoerd, te Brus sel. Van daar trok hij naar Charleroi cn Mariem- bourg. Daar ontmoetten zij Henri Wilmart, de jockey Stern en ceüe dame. Van Mariombonrg ging het dan n^ar het kasteel van Morialmé. s'Anderendaags deed Wilmart zich terug naar Alariembourg voeren bj) Pringuet. Door dezen vergezeld reed hij dan, altijd per auto, naar Chimay. Daar wisselde hij Belgisch geld uit tegen Fransch cn nam den trein. tellens keerde dan met don auto naar zijne schoonouders terug cn wachtte daar de bevelen af van zijn patroon, 't Is door de dagbladen dat hij vernomen heeft dat zijn patroon op de vlucht was. M. de VOORZITTER. Gij zijt ook gelast geweest eene valies te vervoeren. Hebt gij zulks gedaan? M. KELLENS. Neen, ik was belet, 'tls de koetsier van Germaine Hubert die de valies ver voerde. Al. DUMONT, expert, zet nu zijne getuigenis voort. Hij spreekt nu over de reporten door Van Hentenryck gedaan. Deze deed ook verscheidene reporten op naam van Rasquin. RASQUIN. Tlensl Dat wist ik niet. VAN HENTENRYCK. 't Is Dcthier die er m\j mede gelast had. Hij had mij bevolen, al de stukken welke met de reporten betrek hadden, naar den maatschappelijken zetel te zenden. DETHIER. 't Is mogebjk. 't Ia dat Wilmart mij zal gevraagd hebben die verhandeling tc doen ze op naam van Rasquin te zetten. Mr BRAUN. Heeft Van Hentenryck buiten do titels Gent-Terneuzen,' ook niet voor 800.000 frank goede waarden in report geplaatst, welke nu ook in den afgrond medcgeslecpt zijn M. DUMONT. Ja. Mr BRAUN. Heeft Van Hentenryck geen 100.000 fr. meer betaald dan hij ontvangen had M. DUMONT. Dat is ook juist. Het was ten andere in het belang der firma. Aldus werd de firma haar eigen bankier en al de intresten ble ven in kas. M. Dumont legt vervolgens uit, dat bij Van Hentenryck en Waechter kontroollysten der titels gevonden werden. Van Hentenryck heeft op-al de verhandelingen eene som van rond de honderd zestig duizend frank gewonnen. Hij heeft echter nog andere profijten gehad, buiten wete der firma. Zoo heeft hij sommige reporten gedaan aan 12°|0 terwijl hij maar 9 °|0 betaalde. Er zijn zelfs verhandelingen geweest van 16 Ook heeft hij in 1911 eene bijwinst gebed van 65.000 fr. en in 1912 van 51.000 frank. Van die winst heeft Detkier eene goede 21.000 fr. opge streken. Zelfs heeft Van Hentenryck beweerd dat het 37.000 fr. was. Getuige geeft ook uitleg over koepons, welke door Van Hentenryck ontvangen werden. M. BRAUN Ik vraag dat men al die cijfers door getuigen opgegoven, zou aanteekenen. Wij zullen bewijzen dat zij op niets steunen. Waarlijk deze expert heeft een wonderbaar geheugen, 'tls mirnkuleus. M. DUMONT Ik zal nog wel andere mira kels doen. M. BRAUN Gij hebt er al genoog gedaan M. PHOLIÈiN Substituut. lk draag zelf verantwoordelijkheid voor mijn rekwisitorium. Al. HAERTE, expert wordt nu gehoord. Hij bevestigt do verklaring neergelegd door zijn kollega, M. Defosse, over de onregelmatige uit giften van titels. Sprekende van eene missing van 125,000 fr. in de kas van Gent-Terneuzen, zegt Wilmart, dat by alles vereffend heeft. Ik had had er eene open rekening, zegt Wil mart, en indien men die wil nazien, zal men kun nen vaststellen, dat de maatschappij Gent-Ter neuzen, mij verscheidene miljoenen schuldig is. M. HAERTE.—Dat is onjuist. Wilmart had geen open rekening. WILMART. Weihoe1 Maar ik heb nooit een centiem looi) getrokken. M. HAERTE. Er is geen rekening Wilmart te vinden in do boeken. Deze verklaring maakt effekt op Wilmart. Nestor maakt zich kwaad en roept zoo luid hij kan, dat hij altijd alles in de kas der maatschap pij gestort heeft. Dc zaak wordt lieden Dinsdag voortgezet. DIEFSTAL JomIOil., e" Frans D., van Aalst, zijn beticht bij midJol van beklimming in den slal van Jan Van der lleydon gedrongen te zijn en er 45 ltgr. koper gestolen te hebben. Zij verkochten den buit voor 48 fr. De twee belichten krijgon elk 3 maand gevang en 26 fr. boet. MARKTPRIJZEN AsEsfi. Hopmarkt, 22 juni. Markt vast prijzen in opslag beschikbaar, fr. 110; nieuw gewas. fr. 75.00. Geeraarsdbergen 22 juni Tarwe de 100 kilos 19,50; Masteiuin 18,50; haver 19,00; Rogge 17 00; lioonen 22,00; Aardappolon IC,06; lijnzaad 34,00 koolzaad00.00boter do kilo 2,60 a2,8u eieren per 25. fr. 2.25 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 135, Viggenen 324. WEERKUNDIGE WAARNEMING van Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 0 22 juni. ld ure: Barometer 763* Thermometer 17# Wind: noord-oost Vooruit* schoon weer Schouwburgen.Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud-Brussel. Afwisselend spectakel. CENTRAL CINEMA Lange Ridderstraat Aalst Programma van 19 tot 25 Juni. 1 Gavroche verlost zijn broeder, klucht. IN DE MACHT VAN DEN SULTAN, Drama in 2 deden. Jerry schilder en kruidenier, kluchtig blijspel in 2 deelen. Eclair Journal. Laatste nieuws. Juve tegen Fantomas 2® film van de reeks Fantomas in 5 deelen

De Volksstem | 1914 | | pagina 3