Het verraad in Dnltschland De Spaansclie schat O iT'ëi.in.i DE MAAGD DER WOESTIJN De AHianeesclie kwestie Nieu wsberichten Tn2 wit* Schrikkelijk autobus-ongeluk. Een schrikkelijk autobusongeluk greep fci nsdag avond le Louden plaats. Een der Sware voertuigen botste cr te llolburn tegen den ingang van een groot restaurant. Een ktteisje dat zich op hot voetpad bevond werd iep den slag gedood, terwijl twee andere voor bijgangers zwaargewond werden. De cliauf- 'Jeur van den autobus bleef ongedeerd. Wbpens voor den Ulster. Men bericht uit Belfast dat het grondig Onderzoek van de lading van den stoomer Lastris Maandag avond uitGont aangeko men, reeds tot de ontdekking beeft geleid van zestig geweren. De douanenovorheid oefent overigens eene Strenge waakzaamheid uit in de verschillende bavens waar de Ulsterianen naar verzekerd ordt, op aanzienlijke hoeveelheden wapens nachten. RUSLAND De keizer en de nationale verdediging. Do keizer heeft den voorzitter van don raad Blast zijne oprechte voldoening uit te druk- en aan den Douma voor het vaderlandsch besluit door haar genomen met do kredieten to verloenen voor het volmaken van de mili taire verdediging van den Staat. Het Engelsch eskader in Rusland. De schout-bij-nacht sir David Beatly, die over het Engelsch eskader te Cronstadt ge meerd liggend beveolt, is met zijne officieren uitgënoodigd geworden op een ontbijt bij den czaar. TURKIJE De luchtvloot. Uit Constantinopel De minister van zee wezen heeft aan een Fransch constructiehuis dertig watervliegtuigen in bestelling gegoven, die ten spoedigste moeten geleverd worden. De minister van oorlog heeft insgelijks in Frankrijk twaalf vliegmachionen besteld. GRIEKENLAND De zeebewapeningen. Te Athenon verzekert men dat bet Grieksch gouvernement zes nieuwe kruisers en vier ©nderzeëers zou gekocht hebben. Men gelooft dat de twee Amerikaansche pantserschepen binnen een veertigtal dagen in de Grieksche wateren zullen zijn. Er is spraak de twee oorlogsbodems te noemen, de eene koning Joris de andere koningin Olga. SERVIË Een konkordaat. Het konkordaat tusschon Servië on den II. Stoel is Woensdag geteekond. Uit Rome Men hestatigt in de Roomsche kringen het gewicht van het Servisch konkor daat, waaraan den naam van kardinaal Merry del Val verbonden is, en men drukt de over tuiging uit dat die gebeurtenis den gelukkig ste» naklank hebben zal in de Balkanen in 't algemeen en in verscheidene landen, gelijk in Rumenië, in 't byzomler. Anderzijds wordt het sluiten van het kon kordaat gunstig onthaald iu deofficieelo krin gen te Rome. OOSTEN RIJK-HONG AR IE De lijkplechtigheden dar slachtoffers van het vliegongeluk. De jioraardobestelling van do negen slacht offers der ramp overgekomen aan den be stuurbaren luchtbal en het militaire vliegtuig, heeft Woensdag morgend plaats gehad op het centraal kerkhof van Weenen, in tegenwoor digheid van den keizer, den aartshertog Pierre Ferdinand, den voorzitter van den raad, de ministers van zeewezen, oorlog en binuen- Jandsche zaken, do vreomde militaire atta che's, dehoogero militaire en navale overheid en den burgemeester van Weenen. Tijdens de lykplechtigheid, vlogon twintig vliegers met zwarte vlag rond het kerkhof. Eene belangrijke aanhouding Onze lezers kennen genoegzaam do geschie denis van den fameuzen Spaanschen schat, dour eon persoon die in de gevangenis opge sloten zit, verborgen en welke sb chts kan g. st worden nadat eene zekere som gestort is. Naderhand zou er gedeeld worden. Zoo teil minste schreef de gevangen 6chat- verbnrger aau talrijke personen, zoowat in all.p lauden. Velen hebben zich laten beetnemen, zonden b«t geld oin den schat te lossen, doch hoorden padieu van niets meer. 7e VERVOLG. Kom hier mijnheer William, sla liaar gade, nu ligt zij met het oor tegen den grond aan, dit is hunne manier van luisteren... Wacht, BU gaat zij weder weg zij is andermaal het bosch ingegaan. Er is geen twijfel m»er aan dat zij andere lieden verwacht. God behoede ens voor hunne valstrikken... Ik zou liever met een regiment Franschen dan met een half dozijn van deze wilden willen vechten. Hel zijn geene menschen maar verscheu rende dieren. Zij hebben moer van duivels dan van menschen. Ik had wel lust gehad cm voor dezen nacht hulp te ontbieden van het fort, maar ik was bang dat men met mij 6potten zou over die zinnebeelden van de oude tooverheks, en ik wilde ook den schijn niet hebben dat ik instemde over de angsten van uwe goede moeder, die toch maar eene vrouw is.-» Ik geloof John. «hernam William,* dat gij haren angst hebt overgenomen, zond«*r haren raad te volgen, hetgeen uw karakter weinig eer aan doet, aangezien het eenige nut van de vrees bestaat in ons te beveiligen voor het gov aar.» Dit is wel waar, mijnheer Wjlliam.maar denk niet dat ik bang ben. Hot zijn twc. geor vcrschilleule dingen, het gevaar te willen vermijden omdat men weet wat het is en zich t«gedragen gelijk jonge lii-dën, die niets vreezen, omdal gij nog nooit eenig ge vaar gezien bobben. Ik ben overtuigd dat. zoo Oramaïka iets bemerkt van het gevaar dat ons bedreigt, Schier in alle landen werden klachten neer gelegd, doch 't was alsof de bedriegers niet tot de stoffelijke wereld behoorden, want zy bleven onzichtbaar en diensvolgens onvind baar. Men kon enkel le weet komen, dat zoo de Sprransehe schat niet bestond, de bedriegerij toch uit Spanje kwam. 't Was een magere troost, doch de Spaansclie pulicie doorzocht allo hoeken en kanton van het Spaanscho rijk en zoo moest er natuurlijk ten langen leste toch iets gevonden worden, De kruik gaat zoo lang te water tot zij barst en bier ging het ook zoo. Sinds eenigen tijd hield de policie van Bar celona een groot handelsbureel in 't oog.waar dagelijks allerhande lieden heen en weer gin gen. Koopwaren zag men er niet verhandelen of verzenden, zood&thet eerder op een zaak- waarnernersLureel zou gelijken. Daar de policie niet te weet kon komen, wat er daar eigenlijk vorandeld werd, besloot zij eens even te gaan kijken. Eene goede afdeeling vermomde en gewa pende agenten, trók er op af. Niemand beneden ontmoetende, trok men naar het bureel van den bestuurder, boven op bet eerste verdiep. Allen gelijk vielen zy binnen en vonden er den bestuurder zitten schrijven.Spoedig wilde hij liet schrift doen verdwijnen, doch al even spoedig lag hij zelf gebonden onder zijne schrijftafel. Een oogslag werpen op den brief was vol doende l de heer bestuurder was juist bezig aan een persoon voor te stellen eene geldsom op te sturen met hot gekende doel... Loochenen kon dus den man niet baton bij was geknipt, en dan nog op lieeterdaad. Op zijne schrijftafel vond men eeno menigte brieven, met opschrifton van govangonisson, verders stempelden zegols van gevangenissen enz., enz... Men vond verder ook nog een lijvig boekdeel, waarin niet min dan 70,000 adressen stonden, van personen die voldoende onnoozel en bij kas geacht werden, om ge pluimd te worden. De aangehoudene bestuurder, is een Duit- -schnr, Thomas Belko genaamd, eon zeer ont wikkeld man, die verscheidene talen spreekt. Hg is in verzekerde bowaring gebracht en men hoopt nu uoor hem al spoedig heel de bende te kunnen vangen. Valsoh alarm te Durazzo Dinsdag avond, tijdens een hevig geweer vuur waaraan het geschut doel heeft genomen ten gevolge van oen valsch alarm, op drie verschillende punten van Dura/.zo gegeven, is een Mirdit gedood en drie andere gekwetst gowoi'den. Bib Doda overwinnaar Men meldt uit Durazzo Dinsdag om 10 ure 's avonds is een brief van prins Bib Doda aangekomen meldende, dat hij nabij Ischmi, den vijand van de hoogten welke hij bezette heeft verjaagd en vijf kilometers is vooruit- gerukt. De prins zou zich op 25 kilometers ten noorden van Durazzo bovindou. Hel einde van don wapenstilstand De wapenstilstand door hot Albaneesch gouvernement aan de rebellen verleend is Woensdag vervallep. Al de ministers hebben zich naar de brug van Chiak begeven om met de oproerlingenhoofden te onderhandelen. Nieuwe nederlagen der gouvernementeels!! De laatste berichten te Durazzo ontvangen bevestigen de inneming vau Elbassati door de rebellen. Overigens zijn soldaten van het gouvernementslegor, met do Holiandscbe offi cieren, lcommandant van Moolson en kapitein Reiners in deze stad gevangen genomen. De gouvernementstroepen aangevoerd door Me- r«-d(liiie bey, zy u door do opstandelingen naar Berat teruggeslagen. Twee kanonnen zouden in de maclit der omwentolaars gevallen zijn. Uit Durazzo In den nachtaanval van Dins dag had de vijand vijf doodon. Van den kant der goavernementeelen werd er eon Malissoor gedood en een gewond. Na een geweervuur van eene halve uur ging do nacht over zonder incident. De Albanisclio Korresponden van Weenen, deelt mede dat Valona en Berat door de opstandelingen zoudeu ingenomen zijn. Hot hoofd van het vrijwilligersgarnizoen van Fieri, die.don prins getrouw gebleven is beeft laten weten dat de stad geen weerstand meer bieden kan aan de rebellen. zij dit zal Irachten af te wenden. Ik ben niet van uwe gevoelens. Oramaïka beeft grooter verplichting aan haren stam dan aan 0119. Het oude spreekwoord de eene wolf verslint den anneren niet, is even als overal elders, ook op deze wolvea toe passelijk. Het is duidelijk, dat er tusschen Caraine en het meisje iets geheimzinnigs bestaat... Maar stil, hebt gij geene voet stappen gehoord Ik hoor zo zeer duidelijk, antwoordde William nadat hij geluisterd had ze zijn zelf zeer nabij. Vermoedelijk Oramaïka, die terugkeert.» Neen, er is meer Jan een persoon, en men kan gemakkelijk de zware maar voor zichtige stappen onderscheiden van meerdere mannen,die naar dezen kant komen.Wacht Argus heeft zo al op het spoor. Inderdaad sprong de hond, die op de vloermat voor de huisdeur lag, eensklaps op en begon sterk te blaffen naar den bosch kant. Stil, Argus, stil zeide William. De hond zijne natuurlijke gehoorzaamheid volgende, gaf gehoor aan d» stern van zijnen meester,en vleide zich langzamerhand weder op zijne rustplaats. Gij hebt Argus doen zwijgen en de voet stappen ook m.iar zoo de vijand zich in de nabijheid bevindt, is liet niet kwaad dat hij weet hoezeer wij op onze hoed» zijn. Het is echter mogelijk, dat wij ons bedriegen.Wij hel hen wol iets geboord,' maar misschien wa>*e» het-de wolven, die des.nachts rond zwerven.... Wacht ".riyp hij eensklaps uit, daar zijn zo 1 En vooruitschietende legde liij zijn geweer op het bosch aan. Gij zijt gek, z- ido William, terwijl hij John's geweer met den loop vau het zijne DË VOLKSSTEM Nieuwe aanhoudingen De zaak van hoogverraad waarvan wij gis teren de ontdekking te Berlijn mededeelden, schijnt van groot gewicht te worden. De aangehouden sekrétaris is do adjudant Walter Polil, van de eerste inspectie der ingenieurs te Berlyn. Anderzijds hooft men een genaamde Blumenthal aangehouden die zich uitgeeft als doktoor. maar wiens identi teit nog niet is kunnen vastgesteld worden. Andere aanhoudingen sellyoen ook nakend te zyn. Het is van de eerste Inspectie der ingenieurs dat het eerste en tweede toezicht der forten afhangt. De eerste dezer forten-toezichton beeft zyn zetel te Koeuiugsberg. de tweede te Kiel. Het eerste toezicht over de forten bevat de versterkte plaatsen Boycuj, Dantzig. Koenigs- berg en Pillan de tweede bevat de kustfof ten van Swinnemundo tót aan Borkum. Pohl bad, als gehecht aan het toozicht der ingenieurs, de plannen in handen van de for ten van Boyeu, Dantzig» Koenigsberg en, Pillan. Hij werd sinds eenigen tijd reeds be spied en. de militaire -overheid was op de hoogte van het minst \yat hy verrichtte. Hot geheim onderzoek, rond den spioen ge daan, liet inderdaad toe vast te stellen dat Pohl, aan een persoon in Dresden verblijvend, nateelceningen stuurde van de plannen der forten welke dan door den medeplichtige van den spioen naar Rusland werden ver zonden. Het onderzoek der overheid werd gedaan met de medewerking der Duitsche politieke policie. Eene nieuwe ^aak te Dusseldorf Men bericht uit Dusseldorf dat de pnlicie eene erge bespiedingszaak komt te ontdek ken. Dokumenteu v^n hot grootste belang alsmede bijzondere stukken van kanons, zou den aan eene vreemde mogendheid geleverd zijn. Een rekenplichtige eiytweo werklieden ge hecht aan eene groole fabriek voor wapens en munitie,-zijn reeds aangehouden andore aan houdingen zullen weldra volgen. De rekenplichtige was door zijue eigene vrouw verklikt gewordeD. De bi'ievendrager der Gallaitstraat, te Brussel, zal te rekenen van morgen verwon derd deoogen opentrekken.Zooveel brieven, en al voor hetzelfde adres De reden Die vindt ge op de 4* bladzijde, aankondiging Juweelen. Erufsol. Wanhopige daadEen 30jarig man, als arbeider gekleed, trad gis ter avond eene stokerij der Hoogstraat bin nen en begaf zich naar de koer. Kort daarna hoorde men twee schoten.'De herbergier en kalanten gingen zien wat er gebeurde en vonden den persoon ten gronde liggen. Naast hem bevond zich de revolver, waarmede hij zich twee kogels in de borst gëschoten had. ,De policie deed den gekwetste naar St Pie tersgasthuis overbrengen. Daar verklaarde ,hij zekere Frans P... te (wezen en te Leuven in 1881 geboren te zijn. Thans verbleef hij le Auderghem Ilij pleegdezelfmoord, om dat hij door zijne vrouw was verlaten. De 'man ligt op het uiterste. Zinnelooze herkeiyd. De waanzin nige, die in den omtrek der Vischmarkt rondliep met eene som van 4000 fr. in haar bezit, is wel eene franache, gelijk de papie ren, die men in haar bezit vond, het getuig den. Haar echtgenoot is haar Woensdag morgend komen terughalen. LOURDES en de PYRGNSEM (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 1 Sept Bruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Overreden. Vrouw Hoyoux, die uit de tram stapte op de Noordlaan, werd door een roekeloozen wielrijder aangereden, ten gronde geworpen en opgenomen met ge kliefd voorhoofd. De wielrijder Em. Evers, wonende Ko- lenstraat, geraakte op de Kruidtuinlaan on der de wielen van het gespan, gevoerd door deed zaken. Het is Oramaïka. John werd beschaamd toon hij het Indi- aansch meisje van achter de struiken zag te voorschijn komen. Is het mogelijk zeide hij, dat ik mij zoo bedrogen heb Is het mogelijk dat het Oiamaïka's schaduw was die ik zag. Ik meende stellig achter dien beuk eene» Indiaan bespeurd te hebben. Gij ziet dien wiiten stam Nu het was vlak daarachter in de duisternis dat kon Oramaïka niet zijn, want zij is van den andoren kant van het pad gekomen. L Onze zintuigen bedriegen ons, zeide William, die om John te wederleggen, zijn eigene gesproken woorden aanhaalden. Ik beken dat zij ons kunnen bedriegen, door dat onzeker licht', hetwelk de maan geeft. Nochtans heb ik eertijds mijne ooren en mijne oogen goed geoófend. en ik meen een man van eene vrouw, en den schijn van de wezenlijkheid tekuhnen onderscheiden. John was niet ten volle overtuigd van het tegenwoordigheid van den vijand, anders zou hij niet verzuimd hebben om zijne strijd- genooten.die in huis waren,te waarschuwen; daarenboven meende hij dat, indien eenige vijandelijk gezinde Indianen inderdaad in de nabijheid zwierven, deze het niet zouden wagen om een huis aau te vallon, dat gelijk algemeen bekend was, in goeden staat van verdediging was gesteld. Hij oordeelde echter dat hot raadzaam was, om in de ge nomen voorzorgen to volharden. Ik zal hier blijven.» zeide hij;* Mijnheer William, tracht gij intuxschon van Oramaïka zooveel te vernemen, als bet mog- lijk is. W- es verzekerd dat hare bedoelingen anders zijn dan gij vermoedt. William stemde toe in het voorstel van P. 'Legrand, Korkeveld te Ganshoren. De wielrijder is zwaar gekneusd opgenomen en naurSt Jansgasthuis gebracht. Erg ongeluk. Woensdag morgend had een droevig ongeluk plaats op de Stéa- merskaai. Een werkman, Hector B..., 32 jaar oud, wouende te Laken, was aan een olektiieke kraan aan 't werken, toon hij opeens, terwijl hij or zich bovenop bevond, bot evenwicht vorloor en ten gronde stortte. Hij werd erg gewond opgenomen en naar 't gasthuis overgebraoht. KInkhoc-st, bronchlot en valling. -- Vroeger stierven jaarlijks dmzende binders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven 7 Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Valke neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernier. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de cKfnkhoesfremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Kwade negers, Een policieagont wilde twee negers, die in eene herberg der Bloemenstraat alles dreigden te verbrijzelen, buiten zeiten. Hij werd echter ton gronde geslingerd en mishandeld. Andere politie agenten kwamen hem ter hulp en de twee negers konden naar den amigo gesleept worden. Koekelberg. Politieagent mishandeld. Woensdag avond werd de policieagent Uyttereht op do Segherslaan aangevallen door twee gekende straatloopers. De politie agent werd erg mishandeld. Een burger, M. Henderickx, snelde hora ter hulp maar werd op zijne beurt afgeslagen. Zij konden er evenwel in gelukken, de twee schurken naar het policiebureel over te brengen. Beiden zijn opgesloten. Men vraagt overal goede meiden onnoodig zich aan te bicden, indien zij hun koffie niet maken met de Chicorée der Trappisten Vincart. Neeryssche. Hoeve afgebrand. Woensdag middag brak er brand uit in de hoeve van landbouwer Karei Peters. Met groote moeite geiukte men er in het vee en het landbouwgeriel' te redden verder is heel de inboedel de prooi dor vlammen geworden. De schade ia belangrijk doch door verzeke ring godekt. El se na Eene tdtinhopige Zondag nacht poogde de 40 jarige vrouw X.,wonen de Zonder Zorgstraat, een einde aan haar levon te stellen, door middel van gasversiik king. Men bracht haar in zeer gevaarlijken toestand over naar het gasthuis der gemeen te. De wanhopige is Woensdag morgend aldaar overleden, zonder terug tot het be wustzijn te zijn gekomen. Liever den dood...... - Wij heb ben het. geval gemeld van den 65 jarigen man der Lange Levenstraat, die betrokken in eene zedenzaak, zich 't leven wilde bene men in het Zoniënbosch, doch op 't laatste oogenblik den moed miste. Hij werd half dood van honger ontmoet en naar huis ge bracht. Gisteren avond maakte de grijsaard gebruik van de omstandigheid dat zijne vrouw en kinderen vereenigd waren in de eetzaal, om naar zijne kamer te trekken.Een uur later ging men zien en mee vond er den man opgehangen aan zijne bedsponde. Do koord werd doorgosnëften, doch de dood had reeds haar werk verricht. St. Joost-ten-Noode Slimme bedrieger. Een onbekende voeg Dinsdag per tele foon aan eene modiste van den Leuvenschen steenweg, een loopjongen met een keus pluimen naar eene klanto te willen zenden. De handelaarster'antwoordde dat deloopjon- genniet thuis was.De.Mient zegde dan,datzij zelf iemand om de pluimen zou sturen. En inderdaad korts nadien kwam oen man in den winkel toe en nam het pak mede. Doch de klante had niets besteld en weldra be merkte do handelaarster dat een behendige aftruggelaar haar beet genomen had. Schaarbeek. Overleden. De ge naamde Martin Stalens, 21 jaar oud, die John; niet dat hij verwachtte de vermoedens van John bewaarheid te zien, maar integen deel, omdat hij hoopte, dat Oramaïka dezen geheel konden wegnemen. Hij volgde het meisje tot het voorste gedeelte van liet huis. Oramaïka, zeide hij, gij hebt het moeielijkste gedeelte van onze taak op u o-enomen. Gij zijt den vijand tot in het woud gaan bespiedon, terwijl ik rustig op mijn post ben gebleven. liet meisje antwoordde niet. Hebt gij, vervolgde William, in de verkenning, die gij gedaan hebt, een vijand ontmoet John en ik meenen Indianen ge hoord en zelfs gezien te hebben...» Waar welk uur riep hot meisje met groote ongerustheid. n Voor weinige oogenhlikken op den zoom van het woud. Was het toen John zijn geweer aanleg de Ik dacht dat hij dat uit eene grap deed. Neen, Oramaïka, grappenmakerij zou in onzen toestand weinig voegen. Gij weet, dat mijne moeder met hare kinderen in gevaar is en John is een trouwe knecht. Trouw 1 sprak het Indiaansch meisje, als zag zij in deze woorden een zijdelingscli verwijt, hetwelk de jongman haar echter niet wildo doen. Voor hem is het gemak kelijk het rechte pad te gaan,omdat hij nieis heeft wat hem aftrekt. John heeft slechts eene stem, die tot zijn hart spreekt, waarom zou hij hieraan niet gehoorzamen Verklaar u, Oramaïka, ik versta den zin uwer woorden niet goed. Ik wil zeggen, dat wanneer het hart niet verdeeld wordt door strijdige gevoelens, en men geene strijdige plichten to vervuilen heeft, het gemakkelijk valt om te doen wat men behoort te doen. 26 j\:m 1914 - van eene groote hoogte viel, toen hij aass den gevol van ooi» huis fl»; Biokorfstraat eene stelling bialp plaatsen, werd erg ge wond opgenomen en naar het gasthui: over gebracht. Dmsdag nacht i? hij er aan «te gevolgen der bekomen wond«i bezwoken. Hij woonde te Lindebeek en was steun zijner moeder, eene weduwe met elf kin deren. Ukkel. Oneerlijke meid. Eene jonge meid, in dienst van een geneeskundig gesticht dezer gemeente, heeft Dinsdag avond de kliniek verlaten al de juweelen en de spaar penningen der andere dienstboden medene mende. Halle. Verdwijning. De 42-jarige vrouw V..., wonend Korte Vesting, door eene ongeneesbare ziekte aangetast, is sedert Maandag 11., spoorloos verdwenen. Do poli cie heeft hare persoonsbeschrijving in alle richtingèn gezonden. Men vreest voor een zelfmoord. Lembeek. Brand. Woensdag mor gend is eene herberg van Lemheek-Malènes. nabij Hal, ten grondo afgebrand. Het vuur ontstond tijdens do afwezigheid der bewoners Men denkt dat de brand gesticht werd door een kwaaddoener, die binnen zou gedrongen zijn om te stelen. Het parket van Brussel is verwittigd. EKTï?15lïPï?W AAR elixir fimVArLili&ilft de goedkoopste Wevelgem. Nog de doodslag. Woensdag is bet lijk berkend van den per soon, die in zulke droeve omstandigheden het leven vorloor. Het is zekere Henri Die- rick, geboren to Oost-Roozebeke, in 1850, echtgenoot van Barbara Boutens, van wie hij gescheiden leeft. Diorick woont te Kort- rijk, Marcke-stoenweg. Woensdag namiddag, om 4 ure, is het par ket van Kortrijk, vergezeld van twee ge- neesheeren, te Wevelghem afgestapt, om de lijkschouwing te doen. Uit het onderzoek blijkt dat de dood moet toegeschreven wor den, zooals wij reeds gemeld hebben, aan eene dubbele schedelbreuk. De vermoedelijke dader, Petrus Gheysen, blijft aangehouden. Vijve St.-Elooi Brand Woensdag morgend rond 2 ure, bemerkte een schipper die gereed lag om af to varen.dat overgroo- le vlammen uits oegen uit de brouwerij en hast van M. Georges Van Hulle, brouwer. De schipper wekte de bowoners en gaf het alarm, waarop do geburen toesnelden en de bluschwerken' dadelijk aanvingen. M. Gustaaf Mabieu fabrikant, snelde met zijne mekanieke atoomspuit ter plaats en na korten tijd was men er in gelukt het vuur te beperken. De pompiers van Waregem, die ook ter plaats tegen, mochten terugkeeren, daar de vlarnen reeds waren uitgedoofd. De dakken zijn grootelijks vernield hot is onmogelijk le brouwen. Do schade is door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. Erpe-Oonegem. Bruiloftsfeest. Donderdag morgend waren eenige buurvrou wen aan 't feesten lor gelegenheid van een huwelijk. Een harer viel daarbij echter in een diepen beirput.Zij kon slechts met groote moeite uit het welriekend had gered wor den, door een moedig en dienstvaardig han delaar. 't Feesten was natuurlijk uit !11 Genl. Werkongeval. Dinsdag na middag, rond 3 1/2 ure, is Eugeen Schietle- catte 25 jaar, wonende te Deinze, schrijn werker, werkzaam op eeno stolling van 3.50 m. hoog, aan een huis der Meibloem- straat, eraf gevallon en gekwetst geworden aan den rug. Hij werd door een dokter ver zorgd en naar zijne woning overgebracht. Aanhouding. Woensdag morgend werd door de policie een kerel aangehuuden, die zich plichtig bad gemaakt aan erge ze denfeiten. De vuige kerel werd ter beschik king van hot parket gesteld en inhetgovang opgesloten. St-Amandsberg. Overreden. Woens dag namiddag, rond 11/2 ure, kwam een auto-taxi gereden uit de richting van Lour- dt-s-Oo8takker. Zoo hebt gij dan nog eene anders- plicht te vervullen, dan die der erkentelijk heid jegens hen, die u goed doen en het goed met u meenen Oramaïka bewaarde het stilzwijgen, maar zij smolt weg in tranen. William werd aangedaan door dit bewijs van gevoeligheid, en hij verweet zich de woorden, welke hem over John ontsnapt waren maar hij was innig getroffen, door hetgeen het meisje hem gezegd had van do onvereenigbare gevoelens, die elkander in haar gemoed bestreden. Daar hij thans over tuigd was, dat zij noch middelijk noch on- middelijk deel zou nemen aan de plannen,die hare stamgenooten tegen de volksplantelin gen mochten smeden, gaf hij slechts gehoor aan de natuurlijke edelmoedigheid van zijn karakter, en hij verzekerde het meisje her haaldelijk, dat niets in staat kon zijn, om het in baar gestelde vertrouwen te doen wankelen. Deze overtuiging scheen OFamaïka's ver slagenheid niet te verminderen. Zij wikkel de zich i» baren mantel, ging op den gromt liggen, en begon spuitachtig te weenen. Eenige oogenhlikken later, hetzij dat do overmaat van smart haar verpletterd, of dat het stille medegevoel van William haar ver troost had, scheen zij wat bedaarder te zijn, zij maakte haren mantel los en stond op. Door deze beweging liet zij iets op den grond vallen, dat zij verborgen hield onder hare kledderen, maarzij raapte het spoedig open verborg het weder. William had echter dadelijk gezien dat bet eene arendsveder was. fWordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2