VeresnigüB Staten en Mexico O ram aïlca DE MAAGD DER WOESTIJN Wedstrijden voor Veilles-Me rriën en Merrieveulens. Nieu wsberichten Tandstswster Doctor Pierre 'T WIT STOOPKE 1 'ntll 'an JACQUES NEEFS Oude Genever 2 Da aanslagen tegen do kerken. Men koeft getracht eene kork der omstreken van Belfast in brand te stoken. Do schade i3 zeer aanzienlijk. Suflïagelten-brochuré» worden nabij het gebouw ontdekt. RUSLAND De KeizerrijUsraad tegen de Douma. Be keizerrijksraad heeft het budjet gestemd en herstelde bijna al do kredieten die door de Douma waren verminderd geworden. Luidens de dagbladen is een konflikt tus - ochen den keizerrijksraad en de Douma op bet punt uit te breken, liet is mogelijk dat de Douma om zich te verzetten togen de stemming van don keizerrijksraad het budjet van 1915 in laatste lezing zal verwerpen wal het gouvernement zoude genoodzaken, jdit van 1914 te verlengen of uiterste maat regelen te nemen. Geruchten van eeno Rus6ische-Engelsche Navale overeenkomst Volgens de Berliner Tageblatt zou sir George W. Buchanan, gezant van Engeland te St. Petersburg Woensdag in tegenwoor digheid van M.M. Sasonof en Grigorovitch minister van zeewezen verklaard hebben op een banket aangeboden aan de officieren van bet Engelsch eskader Sedert dertig jaren zijn onze betrekkin gen met Rusland geheel gewijzigd. Ik ben ganach overtuigd dat alle gewenschte voor waarden bestaan voor oene sterke overeen komst tusschen de twee volkeren Hetzelfde blad zegt dat de redevoering uitgesproken door sir Buchanan de proef zou aijn dat er wel eene navale overeenkomst in bereiding is tusschen Rusland en ËDgeland. TURKIJE De Bagdad. De -Frankfurter Zeitung» bericht dat een nieuw gedeelte van den ijzeren weg van Bagdad op 1 Juli aanstaan de zal geopend worden. CHINA Soldaten en bandieten plunderen en stichten brand De soldaten hebben ge- meene zaken gemaakt met de roovera om Kalgan te plunderen en eon groot gedeelte der stad in brand te steken. De plundering werd Woensdag avond begonnen on eindig de enkel Donderdag morgend te 4 ure. De telegraaflijnen werden doorgesneden. De vreemdelingen en hunne goederen schijnen gespaard te zijn. VEREENICDE-STATEH Schrikkelijke brand. Uit Salam (Mas sachusetts) Donderdag namiddag heeft een geweldige brand 40 acres gebouwen gebruikt door eene huidevetterij, vernield. Een kind is levend verbrand. Het verlies wordt op 6 miljoen geschat. Geheimzinnige moord. Men bericht uit New York, dat de policie van Stamford, in den staat Connecticut, op straat het lijk ontdekt heeft van M. Ballon, rijke politieker der plaats, 67 jaar oud. Het lijk droeg aan den schedel eone wonde veroorzaakt door een snijdend voorwerp. De dood was enkel twee of drie uren ingetreden. De policiemannen bemerkten bloedmerken door een vrouwenschoen ach tergelaten en die naar het tweede verdiep leidden van het rechtoverslaande huis, waar miss Helen Angle, eene uit den echt geschei den vrouw leeft. De policie nam haar in echtenis en zal de vrouw gedurende het onderzoek van den moord ter harer beschikking houden. In het woonvertrek zijn talrijke paren schoenen aangeslagen. De inneming ven Zapatecas. Eene depêche uit Zupatec;is geeft een ver- Slag over dei» slug die eindigde met de inne ming van de stad door de rebellen. De bestor ming moet verschrikkelijk geweest zijn, blijkens de menigvuldige lijken die de heu velen der stad bedekken. Generaal Villa leidde den aanval. De fede ralen zouden 400 doodeu en 2000 gewonden teilen, terwijl de oproerlingen 500 doodeu en 8® VERVOLG. Hij wist, dat dit bet onderscheidingstee- ken van Oramaïka's stam was, en hij herin nerde zich het meisje te hebbon hoorei» zeg gen, dat een vederbosch van den koning der vogelen, haar vadershoofd versierde. Hier door werden William's vermoedens sohier bewaarheid hij wierp een doordringenden en vragenden blik op Oramaïka. De blik, waarmede het meisje den zijnen beantwoordde, was meer droevig dan verle gen en William, die zoo gaarne wilde ge- looven, wat hij wenschte, maakte daaruit op. dat zij de veer toevallig onderweg ge vonden had. Maar hij vroeg niet welkerede gij kon hebben om dezelvo te verbergen want het stuitte zijn edelmoedig hart om baar te verdenken van eenig verraad. Dunkt het u niet, Oramaïka, - zeide hij tot het meisje, als gij naar deu hemel ziet, dat gij de tegenwoordigheid bemerkt van bem, die denzelve» geschapen heeft, en die waakt over onze woonstede... En was het niet juist gedurende zulk eer.en helderen en stillen naöHt als deze, toen de Engelschen vergaten dat de Grooie Geest ben beschouwde, en zij onze vreed zame verblijven overvielen Van dien nacht hebt gij mij nog niets gezegd. Oramaïka. Neen. want onze handen hadden van den beginne af de keten der vriendschap aan vaard, en ik vreesde die te verbreken, indien ik u aan het onrecht van uw volk jegens het x&qoe herinnerde. 800 gewonden hadden; 5000 tiendssoldaten zijn gevangen genomen. De bescherming der Mijnbelangen in Mexico. Engeland en do Vereenigde Staten hébben eene overeenkomst gesloten, voorde bescher ming der mijnbelaiigen in Mexico. Het werk der bemiddelaars Tijdens de volledige vergadering die Woens dag avond plaats greep, hebben 'de bemidde laars een plan aangenomen waardoor al de internationale kwesties geregeld worden en dat aan de twee Mexikaansche partijen de zorg laat onder hen de binnenlandsche zaken te regelen, 't zy ten eerste, het oprichten van een voorloopig bestuur, dat de afgevaardig den van den generaal Huerta en der opstan delingen zullen bespreken te Niagarra-Falls. De Vereenigde-Staten zullen geene schade vergoeding vergen, noch iiêratéiiing voor de beleedigiDgen aan de vlag gedaan. De klachten betrekkelijk de schade door de vreemdelingen geleden, zullen vereffend wor den door de internationale komissie met de belanghebbende landen. Eene kwijtschelding van straf wordt ver leend aan alle vreemdelingen voor de politieke vergrijpen. De Yereenigde-Staten en (Te Zuid-Ameri- kaansche A.B.C. zullen het nieuw gouverne ment erkennen van zoohaast het zal ingericht zijn. Omschrijving NINQVE. Wedstrijd van 25 Juni 1914. 40merriën en 21 veulens wei den aangebo den. De volgende premjën en medaliën wer den toegekend A. - Voor de venlens 1® premie 100 fr. met zilveren medalie aan Edm, DeRo, te Ninove, voor Ficelle2° pr. 75 fr. aan D. Haelterman, te Oultro, voor Sultane 3e- pr. 50 fr. aan A. Van Wa9senbove, te Aygem, voor Lea 4® pr. 50 fr. aan g«-.br. Nuttiuck, te St. Antelinckx, voor Rachel 5® pr. 50 fr. aan E. Maesfrancx, te Niduwenhove, voor Flore 6e pr. 50 fr. aan Van der Scbueren, te Aspe- laepe, voor Pricesse. B.Voor de inerriën van 3 jaar TJ premie 125 fr. met zilveren medalie aan Cosyns, te Meerheke, voor Elza 2e pr. 100 fr. aan Maesfrankx, te Niduwenhove, vcor Eva 3® pr. 75 fr. aan C. Remue, to Appel terre- Eychem, voor Comtesse. C. Voor merriën van 4 jaar en meer le premie 300 fr. met zilveren mpdalie, aan Vau der Scbueren, te Voorde, voor Fanny 2° pr. 200 fr. Van den Hove, to Meirelheke, voor Violetta 3° pr. 100 fr. aan De Couleneer te Appelterre-Eychem, voor Laura 4° pr. 100 fr. aan J. Cosyns, te Pollaere, voor Com tesse 5® pr. 100 fr. aan kindereu Redaut, te Aygem, voor Bertha. Bewaringspremie van 1000 fr. (Annuïteiten van 250 frank).250 fr. aan W° Mertens, te Pollaere, voor Tapagouse, 4° annuiteit; 250 fr. aan E. DeScbryver, te Krembodegem,voor Dorine, 4° annuiteit 250 fr. aan H. Michiels, te Woubrechtegem, voor Clara, 3° annuiteit 250 fr. aan E.Van Zomlerzele,'e Nederhasselt voor Charlotte, 2® annuiteit250 fr. aan W° B. De Waele, t« Aalst,voor Aliee,2® annuiteit; 250 fr. aan E. Vermeren, te Denderwimleke, voor Kaatje de la Iiouppe, 1° annuiteit, 250fr. aan Cyr. Remue. te Appelterre-Eyohem, voor Mireille, 1® annuiteit. geneeskunde van Parijs, Water Deeg Poeder, vermaard door zijné antiseptieke eigenschap pen dank aan de kruiden er in vervat. Brussel. Botsing. Een automobiel kwam Woensdag langs de Anspachlaan ge reden. Op zeker oogenblik botste bij op de 8tootkar van eene fruilverkoopster. De kar werd omgeworpen en de inhoud op den grond verspreid. De koopvrouw z«lf werd tam» lijk er^ gewond. De policie heeft pro ces-vernaai opgemaakt. De diefstal in het ministerie van Ko loniën. Twee schelmen die onlangs i:i liet ministerie van koloniën twee schrijtinachie- Uwe vrees was ongegrond ik weet loffelijke daden hoog te schatten, ofschoon zij door onze vijanden werd'-n verricht, en ik verfoei de wre« dheid, zelfs bij hen, die ik onder mijne vrienden reken. Indien dit het geval is, luister dan naar hetgeen ik u zal zeggen en wanneer het uur der wrake komen zal, indien het ooit zal komen, herinner u dan dat dezelve werd uit gelokt.!* Na eenige oogenblikken stilte, slaakte zij eenen diepen zucht, en daarop begon zij het verhaal over het droevig einde van haren stam. ZESDE HOOFDSTUK. Verdelging van den stam der pequods. Van den heuvel af, waarop de sterkte stond, welke ons en het hoofd dor Pequods lot verblijf diende, hadden wij een ruim uit zicht, zoo ver als 's meirschen oog kan rei ken. Onze wigwams waren omringd door eene omhei:.ing van jonge boomen, door vlochten met takken, welke voorzien waren van sterke doornen. Nimmer had een vijan delijke voet dit verblijf genaderd, hetwelk de arenden van onzen stam voor zich en hunne gezinnen hadden gebouwd. Op eenen avond dat mijn vader met de andere hoofden afwezig was, en nadat onze jonge lieden waren teruggekeerd van de jacht, verliet mijne moeder, ongerust over het uitblijven van haren oudsten zoon, onzen wigwam. De beschermende geest, die het oorkussen eener moeder nimmer verlaat, verkondigde een naderend onheil. Toen zij hare blikken hemelwaarts ophief, meende zij d.iar vlammende pijlen te zien, terwijl op hetzelfde oogenblik zuchten des doods in de _elilte van don nacht har© ooien troffen. DE VOLKSSTEM nen hadden gestolen en deze thans zochten le verkoopen, werden aangehouden. Bq den broeder van een hunner werd op de machie- nen beslag gelegd. Een vierde persoon is eveneens in de zaak betrokken. Paarden op hol. Twee paarden aan de kar van eenen aardappelkoopman gespan nen, verschrikten op de Anspachlaan en gin gen op hol. Zij liepen in volle vaart in de richting der Fontainasplaats. Onderweg wierpen zij eene melkkar omver, botsten op twee drij andere karaions, en zouden voor zeker nog meerdere schade hebben aange richt, zonderde tusschenkomst van een moe digen burger, Frans Sitiyckmana, die naar den kop der dieren sproiig en na verschei dene meters ver meegesleept te zijn, erin gelukte de beesten tot staans te brengen. Een gelukkige val, Een aardewer ker kwam Woensdag avond dronken thuis, Reebokslraat. Voor het venster zijner kamer staande, verloor hij het evenwicht en viel van de tweede verdieping op den koer. De drinkebroer stond recht.' Hij was sleclils licht gekwetst aan het voorhoofd en kloeg hoegenaamd niet over inwendige pijn. Tot overmaat van goluk, was de man totaal nuchter van dien onvprw;achlen val èn.. ging zich een half scheut koopen. De brievendrager der Gallaitstraat, te Brussel, zal te rekenen vgn morgen verwon derd de oogen opentrekken.Zooveel brieven, en al voor hetzelfde adres De reden j Die vindt ge op de 4® bladzijde, aankondiging Juweelen. Behendige gauwdief. M. Van der P..., wonende Molenbeekstraat, te Laeken, nam Donderdag morgenïl den tram naar de Beurs. Toen bij ter bestemming aankwam, bestatigöe hij dat onderweg een gauwdief hem van zijn gouden zakuurwerk met ket ting ontlast had. M. Van dor P..., heeft ver moedens op eenen kerel, die zich gedurende «enigen tijd nevens hem bevond op het plat form. Auto ongeval. Dé 30jarige Clément Nestor, van Eigenbrakei, werd Donderdag op de Zuidlaan, door een auto, toehoorend aan een persoon der Lakenstraat omgewor pen, en zwaar aan hoofd en handen ver wond. Hij werd in bedenkelijken toestand naar zijne woning vervoerd. Doodelijk spoorwegongeluk. In de statie van Tour en Taxié, werd Donderdag namiddag een manoeuverwerkman, M. Jo zef Godefridi, oud 25 jaar, gehuwd en vader van een kind, wonende te Hoegaarde, door een trein gevat en op den slag gedood. Aanhouding eenev dievegge. Sedert verscheidene maanden zocht de policie de 19jarige echtgenoote V... op, wegens «ene reeks diefstallen. Haar man boot reeds eene voroordeeling uit van twee jaar in de ge vangenis te Vorst. Dinsdag nacht, pleegde doze vrouw een nieuwen diefstal in een buis der Zwaard straat, waar zij deivzt?lfd«n dag eene gemeu belde-kamer had gehuqrl. Donderdag na middag ontmoette een policieagent der lste afdeeling haar in de Hoogstraat. Hij leidde haar naar het commissariaat. Na ondervra ging werd zij in de gevangenis van Vorst opgesloten. Wanhopige verliefde. Do 30-jarige werkman Prosper T.„ Wonende Zennestraat werd doorzijn meisje verlaten. Dit maakte hem zoo droef, dat hij besloot een einde aan zijn leven te stellen. Woensdag avond nam hij zurkelzout in en irolde woldra in de hevigste stuiptrekkingen ten gronde. Ge neeskundige zorgen werden verstrekt, doel» zijn toestand is nog steeds bedenkelijk. Handelsschuimers gekniptEen Amerikaan en twee Franschen openden over eenige weken in het center der stad eenen grooten handel in 't gréot en in 't kl^in. Zij deden zich allerlei köopwaron leverei», waarvan zij een deel onmiddulijk en bel overige met goteekonda .wissels betaalden. Nauwelijks waren de koopwaren geleverd of do kerels trokken er mee naar de markten der provinci"8'eden en verkochten ze aan spotprijzen. E»-n GenISche handelaar zond alzoo voor 3,000 fr. schoenen. De andere Zij was de omheining doorgegaan en daaldo den heuvel af, toen zij eenen grijs aard ontmoette, wien zij naar tijding vroeg omtrent haren zoon. I. Hij is in veiligheid, antwoordde deze. i9 Zeg mij dun, »9 hervatte mijne moeder, want gij zijt verstandig, en uw oog dringt in de duisternissen der toekomst door, zeg mij dan welk onheil onzen stam bedreigt. »9 Daarop beschreef zij hem de voorteekenen welke zij gezien had. Ik weet het niet, vervolgde de grijs aard. 99 Sedert eenigon tijd ligt er duisternis uit gespreid over mijne ziel alles is daar don ker, evenals voor die pogen, welke de pijlen des doods getroffen hebben. Maar wat ziet gij zelve op dit oogenblik aan het uitspansel des hemels 99 »9 O »9 sprak mijne moeder, 99 thans zie ik niets dan die ruime vjakte, en de sterren die vonkelen. De geesten der lucht hebben hunne zuchten geslaakt, en zij doen zich ge voelen op mijne wangon als de adem van een kind. De geesten van het waler. verhef fen zich op hunne beurt, en zullen weldra hunne zachte vleugelen uitspreiden over het nest van onzen stam. 9> Het kind slaapt rustig, zeide de grijs aard, >9 terwijl ik het oor leende aan de ijdele angsten eoner moeder. 99 9» Ik ben geene spruit van oenen vrees- acbligen stam, hernam mijne moeder. 99 Maar, 99 antwoordde de wijze man, het wijfje van den panier, dat over haro jongen waakt, is zoo schroomvallig als eene hinde. En toen mijne moedet hem verzocht om haar dien nacht niet te verlaten, zeide hij 99 neen, de dag breekt aai», en met het op komen der'zon ben ik steeds buiten. zendingen bestonden ook uft allerhande waren. "Woensdag kwam bij de policie eene klacht toe en di-ze ging onmiddelijk over tot de aanhouding van den Amerikaan en van een der Franschen. Eone huiszoeking werd gedaan op de zolderkamers door de twee aangehoudenen betrokken en uit de briefwisseling die er in beslag werd geno- men, bleek spoedig dat het beroepsmamien zijn voor dergelijke af truggelarijen. De eerste vooi-al zou alvorens naar België te komen talrijke slachtoffers gemaakt hebben in Ca nada. De derde uftruggelaar zal niet lang op vrije voeten loopen. Valsch zilvergeld. De policie zoekt alweer eene bende kerels op, die op markten en in winkels valsche stukken van 1, 2 en 5 fr. uitgeven. Dit geld is zeer goed nage maakt. Het draagt den beeldenaar der Fran- sche Republiek, zaaisier en het jaartal 1885. Eene goede meid zal altijd plaats vinden, indien zij haren koffie maakt met de Chicorei der Trappisten Yincart. Kuregem. Ongeval. Donderdag morgend word de echtgenoote Dewandt, Brogniezstraat, op de Zuidlaap omgeworpen door eene melkkar, van Amierlecht. Het slachtoffer werd gekwetst aan het hoofd naar liet Si.Pietersgasthuis overgebracht. Proces verbaal werd ten luste van den voerman opgesteld. Inbraak, Woensdag avond, bij hunne thu skomst, bemerkten de echtgenoo- tei» K..., wonende Rassijnstraat, dat er die ven bij hen op bezoek geweest waren. Al de meubelen waren opengebroken en de dieven hadden juweelen, klenderen en eene som van verscheidene honderden franken buit gemaakt. Elsene Geknipt Donderdag morgend heeft de policie den genaamde Louis F. se' oenmakersgast in zijne woning Willem Gilberts!raat, aangehouden, die een jaar ge vang te doen had wegens diefstal. Louis F., was naar Frankrijk gevlucht, doch beging de onvoorzichtigheid naar België weer te keeren. Laeken Rijxoieldief aangehouden Een genaamde V., wonende Anlwerpscben steenweg, bad Woensdag namiddag zijn rijwiel eenige oogenblikken in den gang zijner woning laten staan. Korts nadien be statigde bij dat een dief er mede wap weg getrokken. Een gebuur bad den dief zien vluchten en gaf eene nogal nauwkeurige persoonsbeschrijving. De polidie werd ver wittigd en ging onmiddelijk op zoek. Het duurde niet lang of zij vernam dat de dief een zekeren Gaston C., was en dat het gesto len rijwiel zich in de woning van zekeren Gust. bevond. Deze laatste werd nog den •/elfden avond op de Marktplaats aangehou den. Het maehien werd aan den eigenaar terugbezord. St-Gillls. Slimme bedriegster. M. T.., schoenhandelaar, S»lderstraat, had on langs eene nieuwe meid aanvaard, die ver klaarde paa van d»n builen te komen on nog nooit gediend le hebben. Zij vroeg niet om uit te gaan 'b Zondags en verlangde enkel 's Zondags morgends naar de Mis te mogen gaan. Zulks werd natuurlijk toegestaan on daar de meid zeer oppassend was en goed den dienst leerde, had zij spoedig bet vertrouwen harer meesters gewonnen. Woensdag avond moesten de echtgenoote»» T... uilgaan. Bij hu-men terugkeer was de meid verdwenen, alles meenemend wal niet te beet of te zwaar was... Dievegge geknipt. Eene vrouw van rond de dertig jaar,vergezeld van een meisje van een achttal jaren, kwam Woensdag in eenen winkel der Jan Voldersslraat, te St- Gillis. Zij deed zich allerlei koopwaren too- nen doel» ging eindelijk heen zonder iels te koopen. Pus La I de handelaarster de deur achter haar toegedaan of zij bemerkte dat de - klante 99 eenen pels van 350 frank weerde, dien zij onder huren paletot had verborgen, liet vallen. De handelaarster zette de dievegge, die wegvluchtte achterna. D.-ze werd nabij de Huliepoort ingehaald en in de handen der Zij waren te zamen de kleine poort der omheining doorgegaan, toen de hond van den grijsaard eensklaps op eene verschrikke lijke wijze begon te blaffen. De Engelschen de Engelsehen 1 99 rie pen mijne moeder en de grijsuard te gelijk uit, en terstond verspreidde die noodkreed zich in alle wigwams. De vijand was werke lijk 111 onze nabijheid hij had onze ver schansingen omsingeld en opende zijn vuur. Onze strijders trokken uit en gingen hen te gemoetzij omringden de hutten van hunne moeders, vrouwen, zusters en kinde ren zij streden als had de ieder honderd voudige dapperheid bezeten, en duizendmaal willen sterven om zijne haardstede te redden. Helaas dit bloedbad kan ik mij thans nog herinneren het losbranden van het schiet geweer, de kreten der Engelschen en der onzen, het geroep der kinderen en het ge kerm der moeders weergalmt thans nog in mijne ooren, maar het afgrijselijkste van alles was de stilte van heD, die niet meer konden spreken. Do Engelschen werden teruggedreven maar eensklaps hernieuwde zij den aanval, zij klommen over de omheining en begonnen onze hutten in brand te steden. Mijn broeder, die inmiddels was terugge komen, verdedigde den ingang van de hut mijner moeder, mot eenen moed, die zijnen stam waardig was, totdat hij geveld was. Ter aarde liggende en zwemmende in zijn bloed, spande hij nog eenmaal zijnen boog, toen do sabelhouw de pees doorsneed. Toen gebeurde het, dat de Engelschen van onzen eigen haard, waaraan zij zoo dikwijls ontvangen waren en zich gekoesterd hadden, het vuur namen om onze woningen in brand ie steken. 27 JUNI 1914 policie geleverd. Het is eon genaamde V... uil de lluishoudenstraat. liet kind dat haar vergezelde was haar dochtertje. Gent Botsing Woensdag namiddag rond 5 uro, had op den hoek der Citadellaan en de Normaalschoolstraat eone botsing plaats tusschen een automobiel en den motocyclist de heer De Vos. De twee voertuigen werden erg beschadigd. De heer De Vos werd nogal erg gekneusd en moest door eenen dokter verzorgd worden. Niets gestolen De juffers Gkeyssens wonende Schoolkaai, van hare reis terug, hebben kunnen vaststellen dat da boosdoe ners die in haar huis drongen tijdons bare afwezigheid, niets Ontvreemd hebben. Zij hadden reeds gaten geboord in den geldkof- fer en zullen waarschijnlijk door een of ander gerucht opgeschrikt en gevlucht zijn. Gevallen Donderdag morgend rond 10 ure is een oud vrouwtje dat naar het Stadhuis de noodige stukken voor liet ont vangen van haar ouderdomspensioen gaan afhalen was, aldaar van de trappen gevallen waarbij zij zich erg bezeerde. De ongelukkige werd door de zorgen der policie met hot ziekenkarreken naar het hospitaal overgebracht. Laffe daad Donderdag avond rond 8 ure, werd op den hoek dor Heuvel-en Normaalscho dstraten, een meisje van haar werk huiswaarts keerende door eon kerel aangevallen en erg mishandeld. Zij werd door voorbijgangers en de policie in een huis der Citadellaan gebracht en verzorgd. Meirelbeke. Brand. Donderdag namiddag, rond 1 1/2 ure, is brand uitge borsten op de hoeve van J.-B. Van Daelo, achter de kerk, te Meirelbeke. De geburen waren spoedig aan het blusschen en ook de pompiers kwamen weldra Ier plaats. Een deel .van liet huis en der schuur werd door het vuur vernield. Eenige konijnen kwamen om in de vlammen. De schade wordt be raamd opongeveer 1500fr. Eris verzekering. Hamme. Schrikkelijk rijicielonge- luk. Donderdag namiddag reed Hendrik Boeykens, 21 jaar oud, werkman, wonende IJzerenwegstraat, per rijwiel door de straten ono zijn nieuwen velo le beproeven. Geko men aan den hoek der straat, botste de pe daal op den kanistoen. Boeykens werd met zulk geweld ten gronde geslingerd, dat hij bewusteloos bleef liggen. In eene naburige woning werd hij door een goneesheer ver zorgd. Hel slachtoffer was in erbarmelrjken toestand. Heel het aangezicht is nog slechts éene wonde, neus en kaaksbeen waren ge broken en verscheidene lauden uitgeslagen. Men vreest een noodloltigen afloop. Arm gebroken. Donderdag namid dag is Pellers Alfous, Slangestraat, zoo on- gM.u'vkig gevallen, dat hij dei» reohterarm gebroken werd. Zele. Erge val.'Donderdag is Pros per Verlacht, van Zele-Durme te Brussel vau een gebouw gevallen en klaagt over inwen dige pijnen. Het slachtoffer werd Vrijdag naar zijne woning overgebracht. Lovendegem. Aanbestedingen. Kals-dde en rioolwerken. Voor deze werken, alhier uit te voeren en waarover het bestek fr. 76,688.75 bedroeg, hebben aangeboden de heer Luuoye, te Oostende, fr. 70,115.14; Glibert, te Zomergem, fr. 70.839.38 La- bons, te Aarseele, fr. 73,624.09 Roeland! en Van do Casteele, te Genlbrugge, fr. 73,999.45 De Groeve, le Eroudegem, fr. 74,102.34 Dauwe en Rutsaert, te Wondel- £.61» en Gent, fr. 75,087.70; Dubois, le Buis de-Lessines, fr. 76,438.62; Luuwers, te Oostende, fr. 78,126.07 De Meyer, te Zelzale, 78.477 fr. De Jonghe, te Lede, fr. 78,607 91 Schockaer, te Erondegoin, fr. 78,908.11. St-Martens-Laathem. - Een stervende bestolen. Donderdag morgend, rond 8 1/2 ure, vond Alfuns Doreze, slachter, een jon geling stervend la >gs do velobaan, dicht bij de herberg van Gh. Claoys. Zij waren met matten gedekt en brandden als droog 6troo. Daarna verliet de vijand de omheining. Te vergeefs poogden onze strijders zich midden door het vuur eenen weg te banen, zij wer den teruggedreven. Eonigen kwamen in de vlammen om, anderen klommen op de omhei ning. maar zij werden er geveld, als de vo gels door de jagers. In de nabijheid onzer hut was eene rots, en beneden deze rots eene spelonk mijne moeder vluchtte daarheen met Marioko mij en de kinderen, die later omkwamen. Wij hoorden dat de vijand aftrok, en toen de laatste klanken in onze ooren stierven, ver lieten \Hj onze schuilplaats om een aller smartelijkst tooneelte aanschouwen. De zon kwam op, en onze woningen vertoonden niets dan een hoop asch do lichamen onzer vrienden lagen in het midden der rookende puinen, en onze dapperste strijders lagen uitgestrekt langs de omheining, koud, spra keloos en onbeweeglijk als de aarde, waarop zij rusten. Verpletterd door de herinnering aan dit tooneel van ellende, zweeg Oramaïka. Zij hief hare oogen naar den hemel, en bleef ze daarop gevestigd houden als onderhield zij zich met een onzichtbaar wezen. 9. Geest van mijne moeder, 9» riop zij ein delijk uit, 99 ach, mocht ik u volgen in die zalige gewesten, waar ik noch den oorlogs kreet, noch het doodend staal zou behoeven te vreezei» 99 William droogde snel de tranen af die zijne oogen bevochtigden, en het Indiaan- sche meisje vervolgde haar verhaal. k{Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2