Eirroel £er KallioIiekeWorksii Katholieks bsioaoino 13 Audegeni Werkzaamliefisn ia Juli Eea rallye-ballon voer wielriprs Kursaal van Oostende Be Ronde van Frankrijk £8 EN 20 JUNI 1014 DE VOLKSSTEM Katholieke on Grondwettelijke Veresniglns van het Arrondissement Aalst GROOTE MARKT, 24, AALST f Met de kiezingen van 24 Mei 11. zijn er nog eens mot honderden reklamatiên toegekomen van politieke vrienden, die mot stemmen te weinig op de kiezerslijsten voorkwamen. Niets was er dan aan te doen 't Is nu, dat alles kan in regel gesteld wor den, 't is nu dat de kiezerslijsten opgesteld worden. Wij doen dus een warmen oproep aan al onze Katholieke Vrienden, en in 'tbezonder aan dozen die twijfelen, of zo hun volle kies- rochf hebben en onmiddelijk naar uit zien, en allo inlichtingen zonder uitstel te laten ge worden aan M.vZenon De Vos. Bureel der Katholieke Werken, Groote Markt, Aalst. Iletbureol is open den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week, van 9 1/2 tot 12 ure voormiddag en bij uitzondering 's Zondags van 10 tot 12 ure voormiddag. FRANKKÏJK Een nlouw schandaal. In den Senaat hooft M. Peyronnet beweerd, dat cr op't oogenblilc meer dan 100.000 per sonen zijn, die ten onrechte hot werklieden- pensioen van 100 fr. per jaar ontvangen. De dwalingen, de zwakheid of schuldige welwil lendheid der gemeentebesturen.gelast met het opmaken der lijsten van de gepensioneerden, zou dus 10 millioen per jaar kosten. Hoe is dit mogelijk geweest Wel begrijpt men dat de kandidaten voor hot bekomen van een pensioentje van lOOfr. talrijk zijn geweest, maar er diende onderzocht te worden. De ge meentebesturen schynen goen den minsten weerstand te hebben gebodon aan degenen die, zonder er recht op te hebben, poogden zich ten koste der lastenbetalers eene rente te doen toekennen van 100 fr. 't Schijnt zelfs dat men bekent het contingent zoo groot mo. gelijk te hebben gemaakt, om te kunnen zeg gen dat de wet veel succèsbad. Zoo men be denkt, zegde Peyronnet, dat de sterftetabolon uitwijzen, dat hot pensioen gemiddeld tien jaar lang door den gepensiomn e de genoten wordt, dan zal de Staat in die tien jaar hon derd millioen fr. weggesmeten hebben. On voldoende toozicht van overheidswege is, volgens senator Peyronnet, de oorzaak van den wantoestand. Indien de onthullingen van M. Peyronnet bevestigd werdon, heeft men hier weer te doen met een echt schandaal, 'fc welk eens te meer bewijst wolk slecht toezicht er in Frankrijk bestaat over het aanwenden van het geld der lastenbetalers. Couyba, de ministor van arbeid, heeft ge zegd maatregelen te zullen nemén om aan het misbruik eon eind te maken en tevens mede- gedoeld, dat hot aantal menscbeu, dat voor het arbeiderspensioen in aanmerking komt. veel grooter is dan mon van te voren gedacht had. Vooral wanneer er 100,000 gepensionnoord zijn, die er geen recht op hebben, had hij cr kunnen byvoogen. De grondinzakkingen te Parijs. De Patrie zegt dat tijdens het bezoek van de ondarzoekskommissie aan de plaatsen waar op 15 Juni de instortingen plaats gre pen, M. Hubert, sokretaris van liet syndicaat der aardewerkers, heeft (loon opmerken, dat talrijke steenen gebruikt op do St-Pliilippo du Roule plaats niet van de besto maar onkel plaastersteenon waren. Hetzelfde blad schrijft verder dat de secretaris, do schuld hiervan niet toeschrijft aan do ingenieurs maar aan de ondernemers. Een kind en zijn redder door een tram verrast. Een schrikkelijk ongeluk heeft Vrydag morgend te Champiguy plaats gehad. Rond *9 ure kwam oen tram van de Est Parision, geleid door M. Jean Kerbotte, in do Grand-Rue gereden, toen op hetzelfde oogen blilc do kleine H. Texier, 18 maand oud, over het spoor ging. Een ooggetuige M. Eug. Gue- rineau, handelsbediende sprong liet wichtje ter hulp maar werd mot hot kindje door den tram getroffen. I-Iet schuldeloos knaapje stierf eenigo oogoublikken later, terwijl de moedige bediende zwaar gewond naar het hospitaal moest gevoerd worden. Het Desertieagentschap van Nancy. De policie komt een Oostenrijker aan te houden, als medeplichtige van de vreemdelin gen beschuldigd militaire munitie to doen ver duisteren en het wegloopen van een soldaat in de hand gewerkt te hebben. Do kerel is opgesloten. Het onderzoek der Cadiouzaak. Men bericht uit Brest dat M. Bidard do la Noë, onderzoeksrechter heden het ondezoolc der Cadiouzaak gaatsluiten door eene laatste ondervraging van den ingenieur Pierre en de mededeeling aan den beschuldigde van de rapporten van dokter Paul die het lyk van Cadiou onderzocht, van M.Kobn van Brest die gelast werd met het onderzoek der kleederen van het slachtoffer en van M. Grivolat die de moorddadige in handen kreeg.Het klassement der drie duizend stukken van hot dossier zaï onmiddelijk daarna begonnen worden, om ter Kamor der inbeschuldigingstellingen neerge legd te worden. BUITSGHLAND De handel in Blanke Slavinnen. Hit Beuthem bericht men dat liet proces van S unucl Lubinski, beschuldigd zich aan han del in blanke slavinnen plichtig gemaakt te hebben, Vrijdag begonnen is. Lubinski was vroeger reeds voor dezelfde roden tot 9 jaar gevang en 1200 mark boot veroordeeld, maar werd op hot Beroepshof van die geldboete ontslagen. In dit eersté proces was een lid der Handelskamer zekeren Woissmann ge mengd, die onmiddelijk in vrijheid gestold word maar togen wien hot onderzoek nu ver volgd wordt. Lubinski is een Russische-Pool van 45 jaar oud. Hij hield zich sinds meer dan 17 jaar mot de uitwykiug onledig. Het schijnt dat hij zich 12 roebels per uitwijkelinge deed betalen en dat hij 40,000 mark 's jaars wou. Zelfmoord van een veroordeelde Do genaamde Milcael Schmitt, pottenbak ker te Bamberg die tot acht maand gevang komt veroordeeld te worden heeft zich Vrijdag gezelfmoord. Hij zou binnen 'tkort in het ge vang opgesloten geworden zijn. Eene besmetting te Nurenberg. Men deelt uit Nurenberg mede dat in een groot getal der klasson van de volksschool, verscheidene kinderen aangedaan zijn door oogbindvliesontstoking. Verscheidene klas- sou ziju tot nader bevol gesloten geworden. Dubbele-verdrinking. Drie postbedienden van Breslau die Vrijdag samen een bad namen, zijn liet slachtoffer geworden van een ongeluk. Twee hunner Hosse en Kleiner zijn verdronken terwijl do derde uit het water gered werd vooraleer de verstikking haar werk voltooid had. Hij ver keert echter nog immer in doodsgevaar. Schrikkelijk auto ongeval Te Dettelbach is een automobiel, geleid door den eigenaar in volle snelheid op eou boom geloopen. De eigenaar M. Lanuing, werd met goweld ton gronde geslingerd en op den slag gedood. De auto is gansch vernield. In de mijn verstikt Het ongeluk dat plaats greep in do mijn Pluto nabij Gelsenkirchon, heeft drie slacht offers gemaakt. Vrijdag ontdekte men de lij ken der ongelukkisro mijnwerkers, die onder de instorting verstikt zijn. ENGELAND De graanstapelhuizen van Grimsby worden de prooi d6r vlammen Een geweldige brand heeft Vrijdag morgend de stapolhuizon voor-granen en levensmidde len van Grimsby vernield. De schade bereikt 50,000 pond sterling. ITALSS Het concordaat met Servië. Zooals wij gemeld hebben, is op 25 Juni het concordaat met Servië fin bet Vatikaan getee- kond, door Mgr Morry del Val en M. Vesnitch, gezant van Servië te Parijs, naar Rome geko men sedert hot begin van Juni. Na de onder- teekeidng werd M. Vesnitch door Mgr Merry (lel Val bij den II. Vader gebracht, tot wieu hij oene aanspraak richtte in het Italiaansch. Servië, zegde M. Vesnitch, is gelukkig do betrokkingen heraan te knoopen met den H. Stoel, dio eeuwen lang hartelylc voortbeston- den, tot do inval dor Turkon in Europa ze onderbrak. Hij herinnerde dat de Serviërs steeds de verdedigers waren van de christenheid tegen do ongeloovigeu, en hij drukte den weusch uit, dat het Sorvisch concordaat opnieuw het f 2WÏ TSSRLAKD Do vreemdelingen In de republiek Op zovcn persorfnn dio hij ontmoet, is do toerist dio Zwitserland doorreist, verzekerd dat gemiddeld oen ton-minsto vreemdeling is. In de grenskautons is hot er echter anders moe gesteld. Irr Zurich namelyk is een inwonor og vijf, vreemdolin In do omstreken van Schaffen- hausen en Tossin, ruim een op vier in het kanton Geneve twee op vijf. Sinds het jaar 1850, is do vreemde bevol king in Zwitserland verachtdubbeld terwijl de Zwitsersche bevolking zelf slechts 28 p. h. aangegroeid is. CHINA Rampspoedige overstroomfngen De vallei van den Siang wordt door over- stroomingen geteisterd. De dijken zyn door gebroken, en op vorseheideue plaatsen is aanzienlijke schade veroorzaakt geworden. Deze overstroomingen die veroorzaakt zijn door do rivier dio Canton bespoelt zijn de rampspoedigste die mon studs eeue halve eeuw nog gezien heeft. Talrijke dorpen zijn vernield en duizeude personen zijn zonder dak. NEDERLANDSCH-INDIÈ Onrust over het lot van een paketboot- Uit Batavia De paketboot Kumtuk die verscheidene uitwijkelingen aan boord heeft, moest sinds tipn uren reeds de Shaven zijn Linnengeloopon. Men vreest dat zjj ge strand zou zijn, een stoomor is uitgevaren om het schip op te zoeken. RUSLAND Dood van een groot suiker nijveraar Uit Sumi (gouvernement van Karkhoff) wordt gemeld dat M. Charitonesco, raadsheer de aanzienlijkste sulkernyveraar Yan Zuid- Ruslaud, komt te overlijden. In de Douma De Douma heeft in geheime zitting vier wetsontwerpen aangenomen, de kredieten verleenend voor het loggen van eene uieuwe Ten gevolge van do kiozing van twee pro vinciale raadsleden do hoeren Do Bruyn van Dendermonde cn M. Van Mossevelde van Audegem had hier eene machtige betooging plaats. Zondag avond kwam jong en oud, bijna de ganscho bevolking, ons nieuw gekozen Raads lid, den geachten en bpminden volksvriend, M. Maurice Van Mossevelde, ter statie afha len on leidde hem jubelend naar hot lokaal van zijne volksverheffende werken. Maandag, van in don vroegen morgen toonde de dankbare Audegemsche bevolking zich reeds tot feesten gereed. Do kanonnen bulderden ouophoudend en do vlaggen wap perden aan alle huizen. In den namiddag terwijl al de kiezers en al de leden van de jonkhoids en 6oeialo werken in de Patronagie vergaderden, kwamen Go- meente-eu Armenraad, voltallig, hunne geluk- wenschen aan M. Maurice aanbioden. De koninklijke fanfaren brachten ook aan haar Bestuurlid enne prachtige serenade en opende eu begeleidde daarna met opwekkende stap- mareken den stoet, waaraan een zestien hon derdtal ingezetenen deelnamen. Middenin stapten fier de fanfaren van Den derbelle, die met een honderdtal hulde brach ten aan dengene, dien zo leerden kennen door zijne werken. De stoet werd gesloten door den Trompottersclub gevolgd van de Turners die door hunne flinke houding hunnen Stich ter eu Voorzitter vereerden. Na dien prachtigen stoet woonden wij eene overheorïyke feestzitting bij in de Patronagie. M. en Mrc® Van Mossevelde werden in naam van heel de bevolking in twee kernachtige aanspraken van herte geluk gewenscht en bedankt voor al 't gooilo dat ze zoo belang loos deden voor 't welzijn van alle standen op de gemeente. Een prachtige bloemenruiker werd in naam van al de vrouwen van Auile- gom aan do geachte dame vau den gekozene aangeboden. Na een hertelijlc woord van dank van wego den achtbaren gevierden, werd gansch de gemeente goed vergast. Diet alleen de man nen, maar ook do vrouwen en dio nog op eeue bijzondere eu goed passende wijze. 't Was een oprecht gelukte dag, die weeral eens toonde hoe eensgezind en katholiek onze spoorlijn van Riazan nrar Warsclmmv, dio;T-onspoedlf,0 gemeente is 011 blijft. Langui Toula zou bedienen en voor het| leggen van strategische banen in het Verre-Oosten. Ontploffing aan boord van een Holtandsche pantserboot. Men bericht uit Alger dat eene ontploffing van oen der koteubouken plaatsgegrepen heeft aan boord van de Hollandsche pantser- boot Noord-Brabant op weg naar Durazzo, om er het lijk van kolonel Thomson aan boord te nemen. Een officier-werktuigkundige en eea stoker zyn gewond. De officier i3 naar het hospitaal van Alger vervoerd geworden- Duivenllöfhsbbers, den uitslag ma ten is een eenvoudig vraagstuk, te .verkrijgen ten. bureel© dezer 0 fF» 50* 1. Tijdens deze maand worden gerst en rogge ingeschuurd, en onmiddellijk volgt daarop het zaaien van rapen Daar deze 's winters om zoo te sproken het eenitro groen voeder uitmaken waarover de begin zou zyn van de vruchtbare samenwer- han(ibouwer beschikt, zal hij niet nalaien er king der Slavische christenen metdeRoomsch beste zorgen aan te besteden. Ten anden katholieken. Hij eindigde met PiusX te be danken, omdat bij aldus do politiek van Leo XIII voortzot, die overeenkomsten teekende met Rusland en Montenegro. De Paus antwoordde rnet eene aanspraak in den zelfden zin en gaf ton slotte uit gan- scher harto zooals bij zegd9, den aposto- lischen zegen aan den koning en aan het Servische volk. Na de plechtigheid zegdö M. Vesnitch tot een dagbladschrijver De Servische regeering heeft in deze zaak tegen niemand gewerkt, zooals men valsche!ijk heeft willen doen ge- looven. Het eenige doel dat wy nastreven is, de volkomen aansluiting van onze katholieke medeburgers in het genot van al ouzo grond wettelijko vrijheden. Wjj zijn den H. Stoel erkentelijk ons de verwezenlijking hiervan te hebben vergemakkelijkt. De oosters en de typhuskoorts Luidens de Messagorozou de hertog van Aoste, die voor het oogenblilc te Napels is, door typhus-lcoorts zijn aangedaan, dewelke hij opdeed ten gevolge van het eten van oesters. GRIEKENLAND Binnenroepen van reservisten Ten gevolge van do vergrooting der vloot en ter gelegenheid dor zeemauoouvors, dio deze week aanvang nemen, zijn zoveu klas sen reservisten onder de wapens geroepen. Ean bezoek van Willem II In Griekenland De Nea Himeraverneemt dat Keizer Willem II, in den herfst een bezoek zal bren gen te Atheuen aan Koning Christiaau. Hij zal vergezeld zijn van zijn gevolg en gewis ook van den minister van buitenlaudsche zaken. TURKIJE Enver bey te Smyrna Enver Boy, do Xurksche minister van oor log, is te Smyrna aangekomen. De beschuldigingen tegen de Turken Uit Salonika 400 gevluchte Grieken, ko mende uit Klein-Azië en uit Thracië, zijn te Cavalla aangekomen in een eltennigou toe stand, veroorzaakt door de mishandelingen der Turken. die schitterende triomfdag in hot geheugen van eenieder bewaard blijven. Zomerseizoen 1914= Alle dagen 's Middags en om 5 1/4 ure, orgelauditie door M. Leander Vilain. Om 3 1/2 ure symphonisch concert, onder het bestuur van M. Paul Goossens. Om 8 1/2 ure groot symphonisch concert, onder het bestuur van M. Léon Rinskopf. Om 10 1/4 ure dansfeest (Bestuurders M® on Mr P. Selderslagh). Zaterdag 27 ^uni, Mej. Alice Daumas, dramatische soprano van het opera. Zondag 28 Juni, M. Leon Campagnola tenor van het opera comique. Maandag 29 Jnni, Mrj. Lyse Charny, contralto, van het opera. Dinsdag 30 Juni, Mei. Rose Heelbronner, van het opera comique. Woensdag 1 Juli, Mej. Yvonne Brothier van den Koninklijken Muntschouwburg. Donderdag 2 Juli, M. Leopold Roosen, baryton van het opera. Vrijdag 3 Juli, M. EdicarcL Lambertvio- lon-solo, van het orkest van het Kursaal. 45. 48. rapen, met verstand gevoederd, zijn een uit muntend voedsel voor melkkoeien. Óm loo- nende opbrengstou te bekomen is hot noodig, vóór de ontstoppeling, 400 kgr. superfosfaat, 200 lcgr. chloorpotasch en 150 kgr. zwavel zuur ammoniak per hectare te strooien. 2. Aardappels en vooderbeeten hebben, tijdens de maand Mei, tamelijk fol aan koude geleden, zooclat do groei eenigzins gestuit werd. Ten einde deze planten weer op te beu ren kunnen wij onkel bet gebruik van 100 tot 150 lcgr. zwavelzuur ammoniak per hec tare aanbevolen. Doze stilcstofme3t zal do planten na korten tyd volle levenskracht byzetteu. 3. Eene voedorplant die, na korten tyd, een goede opbrengst geeft is do witte mostaard. Men zaait ze gewoonlijk in roofbouw, in den loop dezer maand, ofschoon men ze zelfs den ganschen zomer door kweekt. Witte mostaard wordt gretig door do dieren geëten, en schijnt zelfs zeer voordeelig te werken op do afscheiding der melk. Oin te gelukken denken wij, per hectare, de volgende scheikundige meststoffen te moe ten aanbovelon 300 kgr. superfosfaat, 100 tot 150 kgr. zwavelzure potasch en 150 tot 200 kgr. zwavelzuur ammaniak. 9 Deze meststoffen worden door een middel matige omploeging, vóór het zaaien, inge werkt. 4. Zoo het weder min of meer vochtig is, zal men niet nalaten het besproeien der aard appels met Bordeleesche pap, voort te zetten. 5. Eeno voederplant die ook zoor aanbeve lenswaardig is, omdat zy als tusschonplant kan gekweekt worden, is de inkaruaatklaver of roode top. Deze klaversoort is zeer gevoe lig aan de koude het komt er dus op aan, vroeg on dicht te zaaien op die manier zal zij vóór den winter goed ontwikkeld zijn beter aan het gure weder kunnen weerstaan. Als bemesting gebruikt men 400 kgr. super fosfaat en 200 kgr. cliloorpotasch deze mest stoffen worden ondergeploegd.Vóór het zaaien egt men nog 75 Ugr. zwavelzuur ammoniak per hectare in. WILLY. Het Sportkomiteit der Wielrijdersvereeni- ging van Oost-Vhanderen is door 't Bestuur van de Association Alhlétique «La Gantoise» gelast geworden, met do gewaardeerde hulp van de Aéro-Club der Vlaanderen, het noo- dige te doen voor een Rallye-Ballon. Zooals/ UEd. misschien reeds vernomen heeft, viert de Association Athlétique La Gantoise haar 50jarig jubelfeest. Dat kon niet ongemerkt voorbijgaan. Er was een sporlfeest noodig en daaron- dor mag het Wielersport niet vergeten worden. Eon Rallye-hallon wordt ingericht op den Maandag dér Gentsche feesten (13 Juli) en ziehier waarin dien Rallye-hallon bestaat Op het Soortplein dor Association Athléti- LaGantoise», Albertiaan, to Gent- quo St-Pieters, zou een ballon vertrokken mot Bestuurleden der Aéro-Club. Wielrijders, aangesloten aan de Wielrij- ders-Vereeniging, kunnon dien luchtbal vol gen, als zij zich in maillot stellen. De lucht bal zal een 35 tot 40 kilometers builen Gent nederdalen. Hij 2al om 2 ure opgelaten worden. De rijder die het eerst de mand van den luchtbal zal aanraken zal van wego het ko- miteit eenen prachtigen beker ontvangen Nog negen andere prijzen worden toegekend. Aan het feest zal allen mogelijken luister gegeven worden en gezien de geringe bij drage, 25 contiemen per inschrijving, hoopt het Komiteit op veel leden te mogen reke nen. Het moet er stroomen voor dien Rallye ballon. Het sluiten der inschrijving is vastgestrld op Zaterdag 11 Juli. De prijzen zullen tentoongesteld worden. Men wende zich voor alle inlichtingen naar het Café des Arts, Schouwburgstraat, 8, Gent. Iedere rijder zal een genummerd arm- [baud ontvangen. 28 JUNI 2G JULI. 't Is dus heden Zondag 2S Juni, dat do ronde van Frankrijk aanvang neemt.Evonals verleden jaar, zullen do beste Belgische rijders strijden tegen do Fransche. Ziehier de volledige lijst der Deelnemers. A Verzorgde ryders. Alcyon Soly. 1. Marcel Buysse, Looteuhulle 2. Lucien Buysse, Wonterghem 3. Odiel Defraeye, Rumbeko 4. Pol Deman, Reckhem 5. Jan Rossius, Retinne6. Hubert Verdickt, Wattrolos 7. Louis Mottiat, Bouffioulx 8. Dioudonne Gauthy, Pepinsler. Peugeot-Wolber Frans Fabor, Golombes 10. Gu3laaf Garrigou, Pantin 11. Emiel Georget, Chat- tellerault 12. Emiel Engol, La Garonne 13. Filiep Thys, Anderlecht 14. Oscar Egg Parijs 15. Eug. Christophe, Malakoff 16. Jan Alavoin, Versailles 17.Firmin Larr.bot Charleroi 18. Henri Pelissier, Parijs 19. Louis Heusghem, Ransart 20. Marcel Baumïer, Courbevoie Automoto-Continental. 21. Petit Breton, Boulogne 22. Jozef Girardengo, Novi-Liyuro 23. Luguöt, Bor deaux 24. Grerao, Turijn 25. Conlesinï, Milaan 26. Oscar Degy, Versailles 27. Pol Duboc, Rouaan 28. Louis Troussolior, Parijs; 29. Andre Blaise, Verviors 30. Victor Doms, Brussel Clacllator-Dunlop. 31. Maurice Brocco, Firnes 32. Marcel Godivier, Versailles 33. Constant Monager, Amiena; 34. Karei Cruchon, Parijs; 35. Kippert, Nancy Delage-Continental. 36. Hector Tiberghien, Herseeuwe37. Louis Engel, Colombes 38. Ernest Paul, Colambes 39. L. Petitjean, Gonrieux 40. Karei Charron, Parija Armor-Soly. 41. Henri Devroye, Mons-Crotleax Clement-Soly. 42. Vincent Borgarello, Turijn Santia, Cavaglia 44. Auriaux, Tours Dejoie, Pantin Labor-Soly. 46. Jozef Van Daele, Moeskroen Phebus-Dunlop. 47. Geo Passerieu, Ville d'Avroy Kirkham,Melbourne 49.Munro, Melbourne^ J.-B. Louvet Continental. 50. R. Vandenberghe, Roesselaeref>i» Alfons Spiessens, Mechelen 52. Edward Leonard, Neuilly 53. Dhers, Sint-Ouaan 54. Fasuli, Atlanta55. Juul Nempon, Kales 56. August Benoit, Ghatelet Alleluia-Continental. 57. Bertarelli. Milaan 58. Henri Lignou, Choisy-le-Roi; 59. Raymond Harquet,Parijs; 60. Erba, Milaan 61. Wirlz, Abbeville; 62. Ducerisier, Marseille63. Aldo Beltini, Marseille La Fran^alse-Hutchlnson. 64. Karei Crupelandt, Robaais 65. Octaaf Lapize, Parijs 66. Georges Monseur, CouiN let 67.Vuge, Parijs 68.Omar Verschoore* Moorslede 69. Tribouillard, Parijs Thomann-Soly. 70. Loon Scieur, Florennes; 71. Jaak Coomans, Herstal. B). Onverzorgde rijders. Er zijn 97 ingeschreven waarvan do vol gende Belgen. 1. Maurice Leliaert, Ruddervoorde 2. G. Van Waesberghe, Montigr.ies 3. Honri Allard.Glubbeek 4.Camiel Botte, Espinois; 5. Pier Everaerls, Brussel 6. Georgea Goffin, Luik 7. Jan De la Faillo, Brussel 8. Albert De Beider,Niel 9. Julien Tuyteo Oostende 10. Jozef Cassiers, Brussel 11. Alfons Lauwers,Leuven 12^All>ort Dupont, Steonput 13. Albert Do Jonghe, Middel* kerke 14. L. Valckenaorts, Wezemael. Wat zij moeten aftrappen. Parijs-Le Havre 388 kilometersw Le Havre Cherbourg 364 kilm. Ciierboura-Brest 405 kilm. Brest La Rochelle 470 kilm. 5® rit Rgciielle-Bayonne 379 kilm. 6® rit Bayonne Luchon 326 kilm. 7® rit Luchon Perpignan 323 kilm. 8® rit Perpignan Marseille 370 kilm> 9® rit .- Marseille-Nizza 338 kilm. 10® rit .- Nizza-Grenobel 333 kilm. 11® rit Grenobbl-Geneve 325 kilm. 12® rit Geneve-Belfort 13® rit Belfort Longwy 14® rit Longwy ])uinksril 15® rit Duinkerke Parijs Do Prijzen. Hieronder volgen de prijzen die le winnen zijn voor de algemoene rangschikking. Wat do sommen, die in iedere rit to verdiener» vallen, betreft, die zullen wij telkenmale af kondigen daags voor do koers. Aan den 1®: 500C frank 2® 2000 fr.; 3*: lOOOfr.; 4®: 500fr.; 5®: 300fr.; 6®: 200fr.; 7°: 150 fr.; 8®: 150 fr.; 9®: 100 fr. Verders 15 prijzen vair 100 frank. Er zijn bijzondere prijzen voor de on verzorgden, die, in geval zij geen 300 frank verdienen, 10 fr. daags trekken, als vergoeding. Men neme wol in acht dat een onverzorgde rijder recht heeft aan een dubbelen prijs, 't is to zeggen, dat hij als onverzorgd® en ook bij do 1® rit 2® rit 3® rit 4® rit 335 kilm. 325 kilm. 3 393 kilm. 340 kilm.

De Volksstem | 1914 | | pagina 5