Oramaïka Brief uil Antwerpen w De Albaneesc&e kwestie Brand is de Boutstapels aas Port-Arthur te Cent DE MAAGD DER WOESTIJN - Hi 1 De Zomer in België Ni en wsberichten 2 DE VOLKSSTEM De drijfveer van den aanslag van Prinzip De Gaulois Reeït ovor don giuwelükön moordenaar, de volgende zonderlinge bijzon derheden Prinzip was een vurige, een hevige voor stander tan de onafhankelijkheid van Bosnië, ïlij heeft in de Servische en Russische bladen ©en hardnekkigen penuestrijd gevoerd, ten gunste van het hoofd zyiier familie. Deze laatste dingt naar do kroon van Bosnië on be woont Parijs het is de hertog van Zelicz, die feeds menigmaal zijne pretentie liot hooren. De hertog van Zeiicz heeft gediend in de Russische vlootnu schrijft hij om zijne aaak te verdedigen, welke hij als heilig be- flchouwt. Wat de moordenaars te wachten staal De daders van de twee aanslagen, de let terzetter Cabrinovitch en de student Prinzip, sullen voor moord en landverraad gevonujsd worden. Voor hot laatste misdrijf zat Cabri novitch door de Oostênriikscho wet tor dood veroordeeld worden indien zijne plichtigheid aan landverraad niot bewezen wordt, dan kan hij vorwezen worden tot 10 en 20 jaar opslui ting in eene cel, ook nog tot levenslange op sluiting. Voor Prinzip is het de doodstraf. Evenwel daar hü nog geen 20 jaar oud is, zal de straf waarschijnlijk veranderd worden in tien of twintig jaren opsluiting, zonder.ooit het bezoek van iemand tomogen ontvangen. Hatelijkheden. Eeivfeit dat dient aangestipt te worden, is dat hot Servischgezind dagblad Narocl Zondag avond te Sarajevo verschonen is, niet omlijst door oen rouwband, zooals do andore bladen maar Versierd met do Servische kleuron. Maandag avond worden te Rosnisch-Brod manifesten uit een rijdenden trein geworpen; deze druksels keurden de moordaanslagen van Sarajevo goed en eindigde met de woorden Geduld broeders, wij zullen u weldra ko men verlossen Deze woorden waren door Serviërs tot de bevolking van Bosnië gericht. FRANKRIJK Tegen de Engelsche week. De senato- rieële financen-kommissie hoeft met 15 stem men tegen 4 besloten, niettegenstaande de verklaringen van M. Vivianien Neulens, de besluitselen te behouden, strekkende tot het verwerpen van het ontwerp de Engelsche week invoerende voor de werklieden en be dienden der staatsinrichtingen. De schrik der Gaten. Een groep han delaars der groote Parijzer boulevards, Dins dag namiddag vereenigd, hebben een verde- digingskomiteit gesticht en protesteerden togen het ontwerp van het leggen van eene bijgevoegde spoorlijn der siadsspoorbunen onder de groote boulevards. Een Belg door een landgenoot verwurgd. Maandag avond kregen twee Belgen,, Roose Odiel, 30 jaar, wonende te Harcourt, en Amul Jules, 27 jaar oud, landw erkers te Nassandres, twist bij het verlaten van een drankhuis. Roose, bracht zijn gezel twee messteken toe, en sneed hem den strotslagader af. De dood was oogenblikkelrjk. De moordenaar had de vlucht genomen en trachtte de Belgi sche grens te bereiken. Men meldt dat hij te' Rijsel zou aangehouden zijn. Amul laat eene weduwe met drie weezen achter. DUITSCHLAND De zaken van Forstner. Dinsdag mor- gend werd voor de rechtbank van Saverne, het proces opgeroepen ingespannen tegen luitenant van Forstner, wegens oplichting van minderjarige kinderen. Het vonnis werd niet uitgesproken. Een militaire Zeppelin verlhst eene schroef. Dinsdag morgend om 11 ure, kwam eene der schroeven van den Zeppelin N' 6. te Dresden opgestegen los, en viel van zeer hoog op eenen koer, waar zij diep in den grond drong. De ballon door den wind begunstigd kon zijn hangar bereiken. ENGELAND Geweldige brand te Londen. In don Dacht van Maandag op Dinsdag ontstonden in eene zuidwijk van Londen, drie branden. 12® VERVOLG. En op hetzelfde oogpnblik hief hij den arm op om mevrouw Harley den doodelijken slag toe te brengen maar eensklaps verbrijzelde een kogel hem de vuist, en de bijl viel voor zijne voeten. Houd moed, moeder riep William, die hot schot gedaan had en een ander ge weer opvatte red u of plaats u achter mij. Maar noch moed, noch vlugheid konden hier op dit oogenblik iets baten. De tweede Indiaan wierp zich op William, ontrukte hem het geweer, en eenen tomahawk boven zijn hoofd zwaaiende, zou hij hem getroffen hebben, indien niet een kreet van Corarnbo den noodlottigen slag had tegengehouden. Van zijnen vijand ontslagen, was William met eenen sprong bij de poort, en eenen hoorn vattende, die daar hing, blies liij daar op. Dit was hèt gewone toeken van onraad. Het was een lange sterke toon, en geleek een doodkreot, welks klacht de echo in de verte herhaalde. Intusschen had de schrik mevrouw Har ley het gebruik barer zinnen benomen. Van hel oogenblik af, dat zij haar kind in hare armen had genomen, had zij geen woord ge sproken en geen lid bewogen. De moedige daad van William scheen haar de tegenwoor digheid van geest terug te geven. Zij riep haren zoon toe Vlucht William vlucht om de liefde uws vaders, vlucht. Nooit antwoordde de jongeling, en hij blcêf aan de zijde van zijne moedor. De vlammen sloegen weldra over naar eene ganscire reeks huizen. Het vuur is kunnen gebluscht worden. De schade bedraagt 100,000 pond Sterling. Men denkt dat do brand aan kwaadwilligheid is toe te schrij ven. ZWEDEN Vliegongeluk. De Zweedsche vlieger Bundsptdet, is op het vliegplein van Lhi- mann neergeploft, van eene hoogte van 50 meiers. De vlieger en zijne echtgenoote, die hein vergezelde, zijn licht gewond. ZWITSERLAND Door de bergen. Dinsdag had te mid den van een grooten volkstoeloop, de inhul diging plaats van het lunnelgedeelte Brigue- Glelzch, eener lengte van 46 kilometers en bestemd om de Valais aux Grisons le verbin den. De werken die in 1911 begonnen werden, zullen waarschijnlijk in den zomer van 1915 geëindigd zijn. SPANJE De duurte der levensmiddelen. Tal rijke vrouwen hebben ter markt van Madrid, betooging gehouden. Zij eischen do vermin dering van de duurte der aardappelen, waar van er verscheidene zakken werden open gesneden, on den inhoud in do straat uitge keerd. VEREEN IGDE-STATEM Het spel in de katoenbeurzen. De kamer van volksvertegenwoordigers heeft een hill gestemd, waardoor hot spel in de katoenbeurzen verboden -wordt. Deze beur zen zouden onder het toezicht van het gou vernement geplaatst worden. Den 30 Juni 1914. Socialistische Mevrouw. Bekentenissen van de Matin De Olympische spelen te Budapest. De paardenrit Brussel-Oostende. Een warboel van waanzinnige stelsels. De Rubenscan tate. Tegen de onzedelijke kleeding. Eene zotte oude juffer. De Regee ring en de Stad zijn het eens. In de Volksgazet lezen we vandaag een artikeltje over moordenares Caillaux. Bij de socialisten schrijft men over do koelbloedige misdadigster zoo Üeeinend zoet. Anders snre- kon de socialisten met een doodsverachting over de kapitalisten moordenares Caillaux is nochtans ook milliounaire zij ziet mot volslagen minachting neer op de vrouwen uit hot volk dit belet de socialisten niot haar nu telkens te noemen niet vrouw of damo of betichte Caillaux, maar Mevrouw Cail laux de vermoorde heer Cal met te, wordt kortweg Calmette genoemd. En als slotsom is het roede blad gelukkig men voelt dat te kunnen mededeelen dat moordenares, par don Mevrouw Caillaux nog beel gemakkelyk kan vrij komen. Moest eene simpele proletarische vrouw zulke laffe moord plegen, o woos gerust, de socialisten zouden voor die ongelukkige niet 'ten .boste spreken. Maar nu is het eene schat rijke moordenares wier man in de gratie staat «Ier revolutionnairen, on aan zulke proletariërs mag niet geroerd worden. <r Uit eene Brussolsclie hriefwissing aan den Antwerpschen Matin lezen wij De reactie gaat beginnen. M n gaat de verplichting van het leger en der schooldwang, do twee eenig- ste goede dingen door de clericalen tot stand gebracht, in hare toepassing vermilderen... Hoort g' liet lezers De schoolverplichting en de legerdienst, de eenigste goede dingen door do Regeering uitgevoerd. Dit belet niet dat- diezelfde liberalen in tijden van kiezing juist ons volk tegen die twee hoogdringende hervormingen hebben gaan opjagen, hoowd het de eenigst goede hervormingen zyn door onze Regeeriug inge voerd. Wat huichelarij bij onze tegenstrevers We moeten terugkomen op de Olympische spelen. Budapest dat aangeduid was. beeft vour ile eer bedankt. De stad beschikt niet over de noodige plaatsruimte en zij ziet er bovendien geen kans over die spelen met den nöodigen luister te zien uitvoeren. Zouden we nu nog kans hebben I De wilden, die steeds zoo snel zijn in hunne aanvallen, moesten nog vluggerzijn bij deze gelegenheid, omdat zij gevoelden dut hun heil van hunne snelheid afhing. Voltooi uw werk. vrienden, riep Co rarnbo, eenen vrceselijken blik werpende op zijne slachtoffers. Wreken wij ons. De door William gekwetste Indiaan, die eenige treden achterwaarts gegaan was, wierp zich daarop om aan dit bevel te ge hoorzamen, op nieuw op de ongelukkigen, en rukte met. de hand, welke hem overbleef, het kind uit de armen zijner moeder. Mevrouw Harley gaf een luiden gil, en in dien kreet waren alle akeligheden des doods opeengestapeld. Zij zag haren zoon eene schier bovennatuurlijke kracht ten toon spreiden, ©n eenigen tijd met gelijken kans tegen den Indiaan worstelen zij hoorde het gekerm niet van bare twee vermoorde doch tertjes ook voelde zij het mos niet dat haar hel hart doorboorde. William en Oramaïka namen haar in hunne armen, zij wedijverden om haren laatsten zucht op te vangen. De wilde, die aan de ongelukkige moeder het kind ontrukt had, had dit teo tere schep sel op het gras geworpen. Onbeschadigd viel hot voor de voeten van Corambó. En het kleine kopje opheffende, richtte het zijne oogen naar het gezicht van Corambo, en ontdekte ongetwijfeld een straal van mede dongen daarin want met het snelle door zicht der kinderen, dat zich nooit bedriegt, sloeg het zijn eenen arm om het blooto heen van don wilde, en strekte den anderen naar hem uit met een smeekend g«-ba"hr, dat wel sprekender was, dan allo mogelijke woor den. Corambo's hart werd getroffen hij bukte zich om liet kind op te hellen toon een der De gemeenteraad van Antwerpen heeft er tegen geprotesloerd dat men de paarden liet loopeu van Brussel naar Oostende, ondanks ile speciale voorzorgen welke er genomen zijn. Als die koers eene afbeulerarij is, kunnen wij liet protest niet afkeuren. Doch we maken deze bedenking Menschen mogen, om hun brood, verplicht worden heol de ronde van Frankrijk af te leggen onze soldaten mogen in een brandende blakende zon, van Antwer pen naar Bevorloo en nog verder. 't Komt ons zonderling voor dat de Stad Antwerpen, die zooveel schijnt over te heb ben voor de paarden, zich zoo bliksemweinig aantrekt voor do menschep. Dit mag wel eens gezeid l De Commissie der XXXI gaat goed vooruit. Er wordt in die vergaderingen niet gezonden zin gesproken en rijpelijli^iagedacht. Nu is er besloten in vacantia te gaan en in Oktober de werkzaamheden te hernemen. Ons socialistisch orgaan geeft zijn oordeel over die geleerde vergadering Zij gaan uit een na een ongemeeneu warboel van waan zinnige stelsels Waanzinnigestelsels LZëfft het socialistisch blad. En weet ge wio di$ stelsels doorbrach ten I Heeren Prins en.J^strée. Heer Prins verdedigde het stolsel vaij do vertegenwoor diging dor belangen heer Destróo dat der verplichting van de gemeentelijke commis sie». Van andere bepaalde stelsels, tenzij dat van Maxweilor, hebben wij 'niet gehoord. Welnu, het wil treffen '"Heeren Prins en Destrée ztfn volbloed -soèiftliston. En het Ant- werpsch orgaan zijn nous voorbij klappend, schrijft Er is nog niets tdiders voorgebracht dan waanzinnige» stelgejs. Zoo beoordeclon de gewojio lawydmakende socialisten de werkeu der a;are geleerden. Zondag 5 Juli zal te Antwerpen de Rubens cantate uitgevoerd werdén onder de handige en begaafde leiding van niooster Keurvels. Er zijn duizend uitvoerders.- De opvoering van dit 'magistraal werk van Peter Benoit, zal een övèl'groote» bijval be halen. 1 In de kerken van Antwerpen heeft men de damen verzocht, niet mèër in liet Huis Gods te komen, tenzij infatfeöènlijko kleeding. Tevens werd eenieder verwittigd, dat Ons Heer zal gew eigerd worden aan de vrouwen die al to schreeuwend euc önwelvoegelijk ge kleed zijn, of liever nietigekleeilzijn. In Brugge en in Turnhout beeft men reeds aan meer dan eene dier zondorlipggekleede juffers de Ileiligë Communie geweigerd. Het wordt tyd daartegen met kracht en klom in te gaan. Eergisteren op de Meir kwam ilc een© dame tegen. Ik zag ze langs achter en meende eerst dat liet eene van rond de30 was; doch langs voren gezien gaf ze wol 50, a 55 ja ar te kennen. Ze wasgeklecd volgonderwjjzo Een zijden jak in tango (hoogschrceuweud geoD; daarop een lichte rooskleurige rok;- 'witte a-bas-jours ltousoo nietlacéön söUüentj&s; om haar hoofd eon wit zijden tullen doek.: Aan haarband had zij een hondje, yastgcfpapkt metoen zyden lint; dit lint was minstens oon decimeter breed; het hondje had boven zijn staart een breeden strik en een bami rond het lichaam. Zoo defileerde die oude iotte juffer midden door de stad. Ze ging juist voor mij; en met den besten wil van de wereld. ik kon me niet houden van te lamien; een half uur nadien lachte ik nog... Overigens iedereen bleef er staan naar zien; eouieler keerde zich om; velen schuddebolden; anderen stonden mot gapenden mond, doch align' moesten lachen om de kleedjng van eeneIvrouw, wier plaats heel zekér dichter bij Gheël dan te Antwerpen is. nA F Dinsdag namiddag hebben de afgevaardig den van de Regoering en van de stad Antwer pen, eene ongemeen© belangrijke vergadering gehouden. Na jaren en. jaren misverstand jtusscben beide openbare besturen, is men bet eindelijk, na wederz'jdsche,.toegevingen, eens gew orden over d© nieuwe '"haveninrichtingen ivan Antwerpen en hunne Uitbating. Ziedaar ten minste een nieuws van buiten- jgewuoïi belang, dat ik het'genoegen en de eer heb U, lezers der Volksstéto, mede te deeleu. MAX KAM. 11-0 l 1 wilde dit lieve kind woest grijnzend weg rukte, en het boven zljmhoofd slingerende, op den drempel der deur verpletterde. Maar het sprakeloos gebed van'hel onnoozel wicht ging niet verloren. Wij hebben reeds genoeg bloed vergo ten, broeders, riep Corambo gij hebt mij g-oed gewroken; hét is tijd dat wij ons verwijderen. Vervolgens zijne oogen op Monako slaan de, beval hij aan dezep, jongeling en zijne zuster te volgen. William werd van de ont zielde lijken afgescbeurilf jpn medegesleept naar hot woud. Oramaïka gaf eenen gil van afgrijzen en wanhoop, toQihzij voor de laat ste maal dit bloedtoonepl aanschouwde daarna volgde zij haren v#(jfer. Toen zij de grenzen van den bebouwden grond overschreden hadden, ontrukte Co rambo de engelsche kleéding aan Monaka, en deze wegwerpende, z^iflé hij Zoo ver gaan al de teekenen van, ]de gevanhenschap mijner kinderen Gij zult. wederkeeren in onze wouden, mijn zoon Vógij. zult uwe vrij heid terugkrijgen. En hij hing hem eeneh gelijksoortigen huid om. als zijne medegezellen droegen. NEGENDE HOOFDSTUK. Het eenzame huis. John en de beide anderp bedienden waren hunnen meester niet zoo ver te gemoet ge gaan, als zij zich hadden voorgesteld. Op omstreeks eene' rtïijl afstands van Rama, kwamen zij aan eeho brug, waarover zij gaan moesten, doch deze was gebroken door oen stuk rots, dat waarschijnlijk door eenen storm van den naasten berg was afge worpen. Zij begonnen onmiddellijk de scliade te herstellen, opdat niets mijnheer De toebereidselen te Durazzo In de hoofdstad worden nieuwe verdedi gingstoebereidselen genomen, als gevolg op bet gerucht dat de rebel ion Woensdag nacht de stad zouden aanvallen. Het is echter onmo gelijk deze mcdedeeling te onderzoeken. De Gouvernementeelen zouden aanvallenderwijze te werk gaan. Tö Durazzo loopt liet getuoht dat de gou- vernementstroepon de oproerlingen zouden aanvallen. Hot Italiaansch hospitaal is nu geheel inge richt. De toestand dor gewonden die er ver zorgd worden verbeterd zienlijk. Eene Logenstraffing. Luidcns de Wiener AllgemoineZeitung verklaart men in de welingelichto kringen dat het nieuwsbericht volgens hetwelk Oosten- njksche ep Italiaansehe troepen, 20,000 man stérk voor Albanië zouden bestemd zijn, ge heel van allen grond ontbloot is. De staat van beleg te Valona. Te Valona is do staat van beleg uitgeroe pen. Do majoor Sluys is bevelhebber dei- plaats genoemd. Vrijwilligers zijn voor Vojuz- za vertrokken. De reis van Turkhan Pacha. De secretaris van Turklian Paclia heeft aan de Tribuua van Rome verklaard dat het doel dor reis van Turkhan Pacha was Italië en Oostenrijk tot de militaire bezetting van Albanië te doen overgaan. - IIij gelooft dat de huidige gebeurtenissen het work zijn van Essad Pacha, bij uitsluiting van Turkya* HET VUUR WERD DOOR EEN MISDADIGE HAND GESTICHT. Een hevige brand door een misdadige hand gesticht, barstte Woensdag, in den vroegen morgend in de houtstapels van Port-ArtKu'r uit, op enkele honderden meters afstand van den Overzet, ter hoogte van de loods, waar, tijdens de staking op de dokken, de Duit- sche arbeiders gehuisvest waren. - Rond 2 1/2 ure, hoorden personen, in de haven aan het werk, een geweldige ontplof fing, en zagen meteen een dikke rookzuil en zeer hooge vlammen opslaan uit de stapels mijnhout, toebehoorend aan den heer August Cors, houthandelaar, wonende Waterstraat, te Oostakker. De knal der ontploffing geleek aan een donderslag. De kapitein van den stoomer Clelcoïl door de ontploffing gewekt, liep onmiddellijk naar dek, en toen hij bemerkte wat er gaande was, liet hij de noodfluit gil len. Alleman was weldra op dek en matro zen vervoegd door havenwerkers, snelden naar de brandende houtstapels. De brandweer en de policie werden onmid dellijk verwittigd. Kort na het uitbarsten van het vuur, waren de pompiers met het'groot materieel ter plaats. De wacht der Voorhaven was intusschen reeds aangekomen. In allerijl werd den overgrooten brandsta pel aangevallen met talrijke lansen. In een oogwenk was eene oppervlakte van ruim honderd meters oppervlakte stapels kort gezaagd sparrenhout, bestemd om in de gaanderijen der mijnen als stutten te die nen, en die tot eene hoogte van 3 tot 4 meters opgehoopt lagen, in brand geraakt. In den omtrek werd men den sterken pe- trool- of benzine-geur gewaar. De hitte en de massa omhoog gestuwde vüursprankels waren zoo buitengewoon, dat men een heele poos vreesde voor de aanpa lende houtzagerij van den heer Delalou. Om 3 1/2 ure was het vernielend element reeds omschreven, en om 4 ure was alle ge vaar geweken. De rol der brandweer bepaal de zich nu bij H blusschingswerk en dit zal voorzeker nog gansch den dag aanloopen. Rond 7 ure werden de beide stoompompen stilgelegd en keerden naar de kazerne terug, met een wacht pompiers. Om 8 1/2 ure stopte de boot en van dan af werd het beproeiingswerk door middel van Harley zou verhinderen in het eindigen zij ner reize maar dit was een moeilijk en laDgzaam werk, en de avond begon te val len, alvorens het voltooid was. Eensklaps vernemen zij het teeken dat William gaf met den hoorn. Dit geluid komt uit het huis van onzen meester. zeide John daar moet iets bui tengewoons gebeurd zijn, Billy, zeide hij aan den eersten van zijne kameraden, wacht gij hier op mijnheer Harley, terwijl \Valter en ik ten spoedigste huiswaarts kee- ren. Toen John en Walter in de nabijheid van het huis kwamen, hadden de vijanden het zelve reeds verlaten, en in den ganschen om trek heerschte eene diepe stilte. Ja, ja, zeide Walter, den teugel van paard aantrekkende, ik wist wel dut het een alarm om niet was, Onze jonge heer zal uit aardigheid op den hoorn"hebben gebla zen. Wij hebben ons ilink uitgesloofd. Wat zal mevrouw Harley zeggen Gij ziet wel dat alles zoo stil is, als op Zaterdag avond men ziet niets dan den rook der schoorstee- nen, en dat is een gezicht waarvan ik ont zettend veel houd het is een teeken dat de oude Nancie aan ons denkt. John luisterde geenszins naar het gesnap van zijnen kameraad. Hij kwam langzaam nader en naarmate hij naderde, verminder^ ook zijn angst, zonder dat die nochtans ge heel verdween. Toen hij vlak bij het huis was, had hij een voorgevoel dut de stilte die daar heerschte, niets goeds beduidde: doch de verschrikkelijke werkelijkheid overlrof alles wat zijne verbeelding hem afgrijselijkst had kunnen voorstellen. Ach, mijne mevrouw mijne arme me vrouw J kreet hij, toen do overblijfselen, een viertal lansen, op de stadswatérlelding geschroefd, voortgezet. Het parket is ter plaats geweest. De heeren magistraten namen afdoende bewijzen van brandstichting waar: in eene ruimte, die tusschen drie van de nog talrijke gespaard gebleven houtstapels een soort straatje zonder einde maakt, vond men den zandigen grond en de toppen der sparren met petrool of benzine gedrenkt. Het zeer brandbare vocht was er in massa op gegoten en katoenen draden, die als wiek, gezegd doorloopend vuur moesten dienst doen, doorkruisten de ruimte van den eenen sta pel naar den anderen en liepen van spar tot spar. De ontploffing, die men bij het uitbarsten van den brand waarnam, werd, naar men veronderstelt, veroorzaakt door eene kruik benzine, waaraan eene brandende lont be vestigd was geworden. De aangerichte stof felijke schade is aanzienlijk. De houtstapels waren verzekerd. Hét onderzoek duurt voort. Oostende schijnt dit jaar het maximum der aantrekkelijkheden on feesten to hebben bijeengebracht. Voor Kot. zomerseizoen zijn onvergelijkbare programmas samengesteld, onder drievoudig oogpunt van Groote Wereld Kunst en Sport. In de Kursaal van oliënde kóndigt men ons aan Caruso, Frieda Hem pel, Titta Ruffo, kortom ai de groote sterren Daarbij niets is in die inrichting verwaar loosd, waarvan de faam wereldberoemd is. Aldus zijn hel buffet en spijszaal onder hot bekwaam bestuur gesteld van de heeren Gebroeders Loïtier, van de Réserve van Beaulien. Brussel.Laffe aanrandingDinsdag morgend rond halftien, boden drie Franschen zich aan in eene herberg der Brabantstraat, waar zij twist zochten met den verbruiker Robert Vergalle, wonende Harmoniestraat, te Molenbeek. Deze verliet de herberg, maar werd door het drietal gevolgd, op don hoek der Kruidtuinlaan en Si-Pieterstraat aange vallen en erg mishandeld. Toen de agent Grabs toesnelde, vond hij Vergalle ten gron de liggen, met een steek aan hals en schou der. Nabij hem stond een der aanranders met het mes nog in de hand. Deze werd aan gehouden en opgesloten. Het slachtoffer wordt in St-Jansgasthuis verpleegd. Diefstallen in groote magazijnen. Drievoudige aanhoudingDe agent Van Assche gisternamiddag van dienst in een magazijn der Nieuwslraat, betrapte drie vrouwen, schoon gekleed, die stukken zijde slolcn, welke zij onder hunne kleederen ver borgen. Door een koliega geholpen, leidde de agent de dieveggen naar het politiekom- missuriaat. Na ondervraging, werden zij op gesloten. Magazijn geplunderd. M. Leo Is raël, handelaar, Eikstraat, bestatigde Dins dag morgend dat heel zijn winkel overhoop lag. Dieven waren met valsche sleutels bin nen gekomen langs den ingang der Rozen- dalstraat. De policie kwam ter plaatse een onderzoek doen. Het bleek dat de kwaaddoe ners voor ruim 10,300 frank koopwaren gestolen hebben, alsook eone som van 380 frank in bankbriefjes, talrijke juweelen, eene groote partij kleederen en linnengoed. I)e schelmen moesten voorzeker een wagen hebben om den buit te vervoeren. De be schrijving der gestolen voorwerpen is overal rondgezonden. Tot hiertoe bezit men geen enkel spoor der dieven. De weddingen op de paardenhoersen. M. Desmedt, policieoflicier, 3® afdeeling, kwam Dinsdag in een huis der Bisschop- straat, waar weddingen op de paardenkoer- sen werden gedaan. Tickets, de boeken van den bookmaker en eene som van 250 frank werden aangeslagen. Proces-werd ten last© van de kothehuishoudster opgesteld. van het bloedbad zich aan zijn oog vertoon den. Mijne goede beste mevrouw en hare dochtertjes I en dat lieve lam van een kindje ook O mijn God J ontfermt u over mijne meesteres. Hij boog zich over de lijken, wanhopend-* de handen wringende. «ontzettend 1 gilde hij, dus hebben zij er geen een gespaard 1... niet een Eene is er nog over klaagde eene Rid derende stem het was die van Nancie, die uit hare schuilplaats gekropen was. Waar is mijnheer William vraagde John, is hij hier Ik weet er niets van ik was in huis be zig toen ik de kreten der wilden hoorde. Ik herinner mij evenwel, dat ik een oogenblik te voren het geheelo huisgezin hier veree nigd zag niet Oramaïka en Monako. Hoe lang zijn zij weg Hoe lang is het geleden dat gij hun laatste geluid vernomen hebt Dat zou geen sterveling kunnen zeggen in den toestand waarin ik mij bevonden heb. Of denkt gij misschien John, dat men den tijd kan berekenen, wanneer men reeds een mes in zijn hart meent te voelen Ach, in die oogenblikken zijn minuten langer dan uren.» Zwijg maargij weet niet wat gij zegt,» hernam John, terwijl hij zijnen blik van haar afwendde, met eene uitdrukking van verachting, welke hij niet poogde te ver bloemen. Onder deze beweging viel zijn oog op zijn geweej. Goddank, zeide hij mijnheer Wil liam heeft ten minste een schot gelost op die duivelshij alleen wist waar ik mijn geweer geborgen had. 4Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2