Stoutmoedige Êandietenstreek Vsreenigfls Statsn en Mexico Botercliicorei SoMbry De gebeurtenissen in de Balkanèn <3jca,:ro. sajflseï, DE MAAGD DER WOESTIJN WEDSTRIJDEN De Zomer in België Nieu wsberichten AMER JACQUESKSïïi DE VOLKSSTEM •orzako der houding ran hot publiek, waar ender men personen bemerkte van do fc®goede •landeHj die in de straten en van op de bal kons de betoogers'aan moedigden. TURKIJE De Ptst. In verschillende provinciën heeft men ge vallen van pest waargenomen. In Bassorat, werden vijf gevallen geboekt met nootlottige afloop voor vier der zieken. In den Yemen zijn er insgelijks sterfgevallen bestatigd. Te Yaa vier gevallen met doode- Ijjkeu afloop. AFRIKA Een gevecht in Cyrsnaïka. Uit Bengha/i Eono Italiaansche kolom keelt de krijgsmacht van El Senoussi waarvan au het kamp vernioldo, verslagen en achter volgd. De verliezen dor inboorlingen zijn ver schrikkelijk. De Italianen hebben vijf doodon «n eon twintigtal gewonden. ANTILLEN.. Oe omwentelaarsgebeurtenissen te San-Dominguo. Do senator Davilmar Theodore, een opstan- flelingenhocfd, en 50 zijner partijgangers zijn gesneuveld in eeu gevecht nabij do Domiu- caansche grens. VEREEN ICDE-STATEN De opening van het Panamakanaal. De opening van het kanaal van Panama is vastgesteld voor het begin van Maart 1915. De Albansesche opstand De nationalisten van Valera vragen de terugroeping van majoor Sluys Ismail Khemal, vergezeld van eenige aan zienlijken uit Valona, is te Durazzo aangeko men om zijne eerbewijzen aan te bieden aan den prins. De nationalisten hebben aan den prins de vraag tot terugroeping van majoor Sluys aan geboden. Het stoffelijk overschot van kolonel Thomson ingescheept Dezen morgend om 8 ure zou de inscheping ran de lijkkist van den kolonel Thomson plaatshebben aan boord van het Hollaudsch achip Noord Brabant. Het Tursch-Grieksch konflikt. De ministers der grootmachten te Athenen kobben Woensdag aan M. Streit, minister van buitenlandsche zaken, do volgende collectieve ■ota overhandigd De ondergetekenden hebben de eer den minister van buitonlaud- sclie zaken bekend te malton dat de gouver nementen van Duitsöhland, Oostenruk-Hon- garije, Frankrijk, Engeland, Italië en Rusland de overeenkomst getroffen te Corfou tusschon do internationale kommissie en de Epiroten- afgevaardigden hebben goedgekeurd, voor wat betreft de komsiige wet van Epirus Prins Bib-Doda trekt zich terug Luidens telogrammmen, Dinsdag avond •ntvangen en die tot hiertoo g» beim gehou den werden, rukte prins Bib-Doda. Zondag vooruit tot Malkuci, waar hij een gevecht leverde met de rebellen, dat niet lang duurde. Hij beval daarop aan zü"e mannen, zich terug te trekken tot Ismi. De vrflwilJige kanonniers van Mertens, Pakosta en Csak hebben de kanonnen die er aicli bevonden, in veiligheid geplaatst. Het onverrechtvaardigd terugtrekken van prins Bib-Doda. wordt deels toegeschreven aan het feit dat het meerendeel zijner soldaten, in stcdo in hunne stellingen te blijven,uiteen zijn gestoken om te plunderen. De onthutsing te Durazzo is zeer groot ge weest, waar een aanval der oproerlingen ver wacht wordt. Men vreest dat tijdens den terugtocht van öo troepon van Bid-Doda naar het noorden, de rebellen, do krijgsmachten welke zij tegen Bid-Doda uitzonden, naar Durazzo zullen doen komen om in den aanval der s:ad te helpen. Bid-Doda is naar Alessio teruggekeerd, na zijne troepen ontbonden te hebben; bij is van oordeel, dat hij het hoofd niet kon bieden legen de opstandelingen. 13® VERVOLG. m De Hemel zegene dat jong® mensch ja, de Hemel zeg'-ne hem 1 Zijn arm is sterk en zijn barti8 moedig, ja, de Hemel zegene hem. De moordenaars hebben hem zeker medegevoerd. Zij moeten vervolgd worden. Nancie, breng mij mijn kruidhoorn... Neem uw geweer op Walter... Orumaïka, Mo- uako, mijnheer William allen zijn weg Naar mate den eersten schrik van John verdween, begon hij na to denken. Eindelijk riep hij Ja nu begin ik het te begrijpen. Ik herinner mij dat in den vorigen nacht... O mijnheer William wat heeft dat noodlottig meisje u bedrogen Zij heeft alles geweten.» Orumaïka zoide Nancie ja, dat had ik wel gedacht. Zij kent al het kwaad dut er op de wereld geschiedt, zij en die too- verheks uit het woud, die oude leclijke Ca- yaïna. Ik heb altijd aan mevrouw Harley gezegd, dat dit meisje eene slang in haren boezem koesterde. Die arme mevrouw Zijt gij gereed, Walter vraagde John Ongeduldig. Gereed ja, zeker, dat bon ik maar waartoe zal het dienon Wat zullen wij rant ons twoeên, tegen een gehoole bende kunnen doen En bovendien, weet gij niet hou lang zij reeds weg zijn. Nog niet lang, antwoordde John sid derend, terwijl hij met don vinger naar het bloed wees. Hel /.ou moeilijk to beslissen vallen, of John er in geslaagd zoude zijn om Walter te, TE BRUSSEL Drie aanhoudingen. De magazijnier Jean Chaufouraux, 50 jaar oud, in dienst van eenen nijvoraar der Philip pe van Champagnestraat, was Woensdag middag voor rekening van zijn mooster oene som van 12,000 gaan ontvangen in do Natio nale Bank. «tak het geld in een brievon- tesch en borg deze zorgvuldig weg. Hu merk te echter niet op dat vijf of zes kerels hem aandachtig gadesloegen en hein opvolgden. In de Bergstraat, nabij do Aapstraat, kruiste M. Chaufouraux een lijkstoet. Hij hield zich op liet gaanpad, dat heel smal is en werd om ringd door do kerels, waarvan er een hem zijne brieventesch ontnam en vervolgens met een medoplichtigo op eenen voorbijrijdenden tram 6prong. Het toeval wilde echter dat de rechterlijke agent Vincent zich juist op het platform van den train bevond. Zoodra hij het geroep van den bostolene hoorde en de gauw dieven bemerkte, vatte hij lien bü do kraag en leidde hen naar 't policiebureel. Een der twee aangehoudoiwn liet onderweg de brie- ventesch vallen. Men had het echter gezien en de kostbare portefouille werd in verzeker de bewaring gebracht. Toen de kerels in den amigo opgesloten waren trok M. Vincent uaar de Noordstatie waar hij de andere leden dor bende hoopte weer te vinden. En Hierin bedroog hij zich niet. Op den hoek dor Rogierplaats en Kruhl- tuinlaan bemerkte hij er een, diou hij onmid dellijk herkende on aanhield.Twee der diovon zij" Italianen, de derde is een Spanjaard. Men hoopt weldra do overige ledon dor ongenoodigde bende in 'tjlroge fe kunnen brengen. De vreemdelingen te Mexiko Het meerendeel der vreemdelingen hebben besloten te Mexiko to blijven. De conferentie van Niagarra-Falls Het gouvernement der Vereenigde-Staten heeft aan de afgevaardigden van Argentina, Brazilië en Chili laten weten dat de vordaging der conferencie tot een onbepaaldon-datum zou kunnen aanschouwd worden als eene af braak en de constitutionalisten er niet zoudo doon toe besluiten hunne gedelegeerden te zenden. De afgevaardigde der A. B. C., die Woens dag reeds per spoor meenden te vertrekken, hebben hun vertrek uitgesteld tot Donderdag. voor veulenmerriën en merrieveulens OMSCHRIJVING SINT NIKOLA AS. 34 inerriën en 10 veulens werden aangebo den. De volgend© premiën en medaliën werdqn toegekend Voorde veulens 1* pr., 100 fr. en zilveren mnlalie aan L. Cleiren, te Kieldrecht, voor Caline, vos; 2e pr., 75 fr. en br. mod., aan P. Weemaes, Kioldracht, voor Jor.% vos; 3° pr., 50 fr. en br. rned., aan M. Balliauw, Kieldr'., voor Curacco, vos; 4° pr., 50 fr. en br. mei)., aan C. Cool, Sclioonaarde, voor Julio, vos; 5® pr.. 50 fr. en br. mod., aan Th. Van Hanlst, Kieldrecht, voor Suzanne, vos;6epr., 50 fr. en br. med., aan L. Van de Vyvere, Meisele, voor Alice, grijs. Voor de merriën van 3 jaar lc pr., 125 fr. en zilv. med., aan F. Onghetia, Verrebroek, voor Dorino, bruin; 2® pr., 100 fr. en br. med. aan G. Mattliys. Hofstado, voor Liza, zwart bruin; 3° priis, 75 fr. en br. med., aan A. De Roeck, Verrebroek, voorZora, grys. Voor merrien van 4 jaar en meer ]e prüs, 300 fr. en zilv. med. aan Etlm. De Rop, te Kieldrecht. voor Fanny, bruin, 8 jaar 2C pr., 200 fr. on br. med. aan J. Weemaes, te Kifel- drecht, voor Femy, bruin. 8 jaar 3e pr. lOQf. en br. med. aan M. Van Nuffel, te Herdorsem, voor Zulma, schimmel. 6 jaar 5' pr., 100 fr. en br. med. aan E. Pauwels, te Meerdon'k, voor Sjora, vos, 8 jaar. Bewaringspremicn van 1000 fr. annuïteiten von 250 fr. aan C. Temmerman, te Buggen- bout. voor Grisotto, schimmel. 12 jaar 4° an nuïteit M. Daelman, te Hofstado, voor Lisa, vos, 8 jaar, 4° aunuitoitM. Lonaerts, te Kiel- overreden, want de lafhartigheid weet altijd redenen van verschooning te vinden, en Walter was er de man niet naar, om het ge vaar in den mond te loopen, maar de aan komst van de versterking welke zij noodig hadden, maakte een einde aan hun gekibbel. Mijnheer Thompson,-die lmt hevel voerde ovei de bezeiling van hel fort, had het nood sein van William vernomen, en kwam inet zes van zijne dapperste soldaten. In dit moordtooneel beschouwde hij niet alleen de vreeselijke ramp welke de bewo ners van Raina getroffen had, maar ook te vens het lot waaraan allen die hun leven toevertrouwen aan de woestijn, waren bloot gesteld. Hij verkwistte den tijd niet mot zisk aan die droevige denkbeelden over te geven maar li ij begreep dat de dooden en de leven den gelijkelijk en onmiddelijk behoefte had den aan zijnen bijstand. De lichamen van de moeder en van de kinderen werden in eene kamer gebracht, en met alle eerbewijs nedergelegd. Vervolgens na een vurig gebod te hebben verricht, een plicht welken de pelgrims in buitengewone gevallen nimmer verzuimden, nam hij allo noodige maatregelen om den vijand te ver volgen. Van Nancie kon hij. niets dan onbedui dende inlichtingen verkrijgen, want. gedu rende den moord was zij slechts bedacht ge weest op zelfbehoud.Eohler meende zij Oramaïka te hebben hooren roepen Va der Vader Men maakte naluurlijk daaruit op, dat de aanval door G'irambo was gelt-id geworden. Het was meer dan waarschijnlijk, dat hij mot zijne kinderen on zijnen gevangene naar de Mohawks, bij welke men wist dat hij eene schuilplaats gevonden had, zoude we- dredflt, voor Irma. grijs, "9 jaar, 3® annuïteit Th. Bogctert, te Kalloo. voor Dorine. bruin, 7jaar, 3° annuïteit; M. Van de Vyver. te Melselo, voor Sara, grijs, 6 jaar, 2e aunuiteit V. Muylaert, te Herdefsem, voor Mijza, vos, 6 jaar, 1° annuïteit'Fj Janssens, te Kiel drecht, voor Blondine, vos, 8 jaar, 1® annuifc. Het prachtig weder dat de heropening van het groote zeebadseizoen begunstigt, heeft, alreeds een levendige beweging in onze Bel gische badsteden teweeggebracht, steden die ontegensprekelijk de aantrekkelijkste zijn. De groote wereld verhaakt er zich om ter rneest, want de inrichters der feestelijkheden te Oostende hebben heel wel begrepen dat om te gïlulfken... men aan de uitverkoren kliënteei alle wereldsehe, kunst- en sport- aantrekkelijkheden moest aanbieden. Ook zijn de aangekondigde .programma's van on vergelijkbaren luister. Eene aanvraag per postkaart is voldoende, gestuurd 8, place de-YOpera, te Parijs, om franko en van alle kosten vrij een staal te ontvangen der vermaar&e tandenpoeders van D* Pierre. Ze gebruiken is ze aannemen en eene proef kost niets.^ Brussel. Eene vrouto die zich verde digd. Dinsdagavond, vondD..., wonende Kwakkelstraat, zijne Vrouw, van wie hij gescheiden leeft, in eene herberg der Zuid laan. Daar hij twist met haar zocht, sloeg de vrouw een bierglas aan stukken op zijn hoofd. D..., vreeselijk-gewond aan den sche del en stroomen bloed.- verliezend, zeeg ten gronde. Hij werd naar het St. Pietersgast huis overgebracht. Do policie stolde proces verbaal op. Een ellendelingOp 27 Juni werd ze kere Raoul Dethuin, van Elsene, door de boetstraffelijke rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevang met onmiddellijke aanhouding, uit hoofde van oplichting eener minderja rige. Toen de kerel het vonnis hoorde uit spreken, haalde hij een revolver te voor schijn en schoot zich eép kogel in de zijde. Hij word niet erg gekwetst. Dethuin toekende vgrzet aan tegen dit vonnis, doch nu is er weer eene nieuwe zaak van oplichting ten zijnen laste aan het licht gekomen. Sinds 22 Juni, was de policie ver wittigd dat eene jonge winkeldochter van Waalschen oorsprong, die in een magazijn der Hcnegouwlaan bediende was, verdwe nen was. Al wat de policie kon vernemen was dat het meisje door een zekeren Raoul aangespoord geweest was om haro ouders en liure bediening te verlaten. De voornaam van Raoul deed de policie vermoeden dat Dethuin wel de plichtige kon zijn. De rechterlijke policieofhcier M. Ertel begaf zich dan ook uaar het gevang van Vorst om or Raoul Dethuin, nopens deze zaak te onderhooren. Doze de6d bekentenis sen. Hij verklaarde dat bet meisje in kwes tie ten zijnen huize verbleef. De policie begaf zich onmiddellijk naar dö woning van Dethuin en vond er inderdaad het meisje, die aan iiare ouders terug be zorgd Wfi'd, Deze hebben eene klacht inge diend tegen Raoul Dethuin. Kinkhoest, bronchtet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duigende kinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie HaSewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aaïst, apotheek De Valke neer Antwerpen, Da Beul Dendermonde, Roman; Gceraardsbergcn, Van Bamme; Aal ter, Tavernier. Hbnderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremodie HaléWyck móeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Eene werkvrouw die knischt De echtgenooten K..., handelaars, wonende Hoogstraat, hadden over eenige dagen eene nieuwe werkvrouw aangenomen, eene Fran- sche van rond de 20 jaar, die verklaarde Ce- derkoeren en diensvolgens werd er beslo ten dat zijne vervolgers zich westwaarts zouden begeven. Nancie was van gevoelen dat de Indianen niet talrijk waren geweest, en mijnbeer Thompson, oordeelende dat hunne vlucht niet zeer snel kon (zijn, omdat deze door bunnen gevangene belemmerd werd. Daarenboven veroqderstelde hij ook, dat zij, genoodzaakt zijpde om het bebouwde land te mijden, oenep omweg door het bosch hadden gemaakt, oin aan de oevers der Con necticut to komen, welke zij waarschijnlijk, zoodra zij dit veilig konden doen, zouden oversteken. Hij stond daarom zijne zes mannen aan John af, die zijn ongeduld niet langer mees ter was. orn denzej.ven langs den kortsten weg naar de rivier te geleiden zelf steeg hij te paard om terpg to keeren naar het fort, van waar hij hun een vaartuig zou zen den, waarmede zij de Indianen den over tocht zouden kunnen beletten. John was vertrokken, en mijnheer Thomp son had reeds den wég naar het fort weder ingeslagen, loen hij mijnheer Harley be merkte, vergezeld van Billy en van twee Indianen, die zijne nicht in eenen draagstoel droegen. Aanstonds keerde bij terug en zeide aan Nancie Ik had gedacht uwen meester onder weg te ontmoeten, maar daar komt hij juist het bosch uit. •Tracht nu uwe tong een weinig te beteu gelen, tot dut ik hem de verschrikkelijke tij ding heb bekend gemaakt. Do doodelijke stilte, welke bij do afwe zigheid van ieder levend wezen overal heerschte, joeg het hart van mijnheer Har- ley de grootste angsten aan. Billy had hem line P..., te heeten. Het duurde niet lang of de handelaars hadden volle vertrouwen in Celine. Doze maakte er gebruik van om tijdens eone korte afwezigheid harer mees ters de meubels dor slaapkamer open te breken en voor rond de 2.000 fr. juweelen te stelen.'t Was groote kuisch geweest.... De persoonsbeschrijving der dievegge is door du policie in alle richtingen gestuurd. Bandietendaad. Aanhouding Mevr. A..., Steenweg van Bergen, te An- derlecht, werd gisteravond, rond 10 1/2 u., op de llenegouwlaan, door oen kerel aange rand. Deze ontnam haar het werkzakje, dat eene geldbeurs bevatte. De kwaaddoener werd door verscheidene burgers achtervolgd, aangehouden en naar het kommissariaat ge leid. Het is een Fransche weglooper. wonend op eene kamer in de Si Ghisleinstraat. Hij is nu in de gevangenis van Vorst opgesloten. De ongemengde koffie van Brazilië of elders, wordt bijzonderlijk uitmun tend, wanneer men er voor de helft Cki- corei der Trappisten Vincart bijvoegt. Elsene. Stoufmoedige dievegge. Mad. V.., yvonende Brouwerijstraat, be vond zich Dinsdag avond in een open trara- rijluig dat naar de Kroonplaats reed. Nevens haar had eene vrouw plaats genomen die zoodra de tram aan de Troonplaats kwam, scheen af te stappen. Zij bleef echter op de voettrede staan, tot de tram zich terug in boweging zette. Dan deed zij alsof zij het evenwicht verloor, viel op mad. V.. en vond het middel om deze van haren zonnescherm en van haar kabasjo te ontlasten. Daarna sprong zij af en vluchtte. JDoch ooggetuigen van het toonoel zetten haar achterna en waren op het punt haar in te halen, toen zij schielijk zonnescherm en kabasje wegsmeet. De dievegge gelukte er vervolgens in te ontsnappen. De gestolen voorwerpen werden aan hunne eigenaarster teruggebracht en deze stelde vast dat haar geldbeugel 37 frank inhoudend eruit verdwenen was. Schaarbeek Erge val Een onder zoek is ingesteld over een droevig ongeluk dat in do in opbouwzijnde St. Elisabethkerk der Portaelsstraat heeft plaats gehad. Een werkman van Zele, Jan Verlook, is er van eene hoogte van ongeveer 10 meters van eene stelling gevallen. Hij werd nogal erg gewond opgenomen en naar een kliniek der Aschstraat overgebracht. Genval Gespan gestolen Aanhou ding door een policiehond Dinsdag avond stal een kerel het rijtuig van M. Delwart, beenhouwer te N ij vol, met een "paard be spannen, en eenige stonden alleen staande voor oen huis.te Lasnes-Chapelle-St.Lambert Een kerel reed er mee weg in de richting van Genval. De bevelhebber der gendarmerie van Lasnes-Chapelle-St. Lambert, per telefoon verwittigd, sprong op zijn rijwiel en verge zeld van Wandelende Jood zijnen hond, reed hij naar Genval. De dief op het punt ingehaald te worden, sprong uit het rijtuig en liep door de velden. Do bevelhebber zond hom zijnen hond achterna. Het dier haalde den kerel in en hield hem in bedwang totdat zijn meester kwam. Na ondervraging werd do plichtige ter beschikking van het gerecht gesteld. Grimberghe Lijk opgevischt Uit de Willobroecksche vaart is alhier het lijk ge haald van eene vrouw van rond de 35 jaar. In haar bezit vond men een lederen geldbeu gel met de firma van een huis van den Borgenschen steenweg te Andorlecht, doch verders geen enkel papier, waarbij zij kon berkend worden. Wol uwe. Jeugdige brandstichters. Kinderen, staken gisteren avond het vuur aan eene overgrootehooimijt, toebehoorende aan M. Ckervruy, landbouwer, wonende op den steenweg van Roodebeek.te Woluwe. Na een half uur werken, konden de pom piers van het arsenaal van Schaarbeek hel vuur biusschen. Do hooiopper werd schier gansch vernield. De gendarmen en de politie hebben een onderzoek ingesteld en zoeken de onvoor zichtige knapen ijverig op. niets gezegd van het noodsein hetwelk John on zijnen anderen kameraad genoodzaakt had om terug te keeren naar Rarna, Zijne angst werd nog vreeselijker toen hij mijn heer Thompson in vollen draf zag komen aanrijden. Een geoefend opmerker onderscheidt ge makkelijk, op het gelaat van hen, die hem naderen, de uitwerkselen dor vreugde of der droefheid. Dit laatste onderdrukt, benauwt en verlamt zoowel 't lichaam als den geest. Wacht mij hier eenige oogenblikken, zeido mijnheer Harley, tegen de personen die hem vergezelden, en zijn paard de spo ren gevende, snelde hij .vooruit. De vrienden ontmoetten elkander. Mijn- hoer Thompson bedekte zijn gelaat, en slaakte eenen diepen zucht. Ach mijn God riep mijnheer Harley, wat is mijn huisgezin overkomen Mijne vrouw 1 mijn kind 1... Ach spreek, en moge de Heer mij de kracht verleenen om u te hooren. Mijnheer Thompson deed vergeefsche po gingen om zich te verklaren?; hij kon geen woorden vinden om de ontzettende waarheid te verzachten. Mijnheeor Harley, vol onge duld om te vernemen, wendde zijn paard naar Rama, om uit eene onzekerheid te ge raken welke hem onvordragelijk werd, toen zijn vriend hem bij den arm vattende, uit riep blijt 1 rijdt dien weg niet op. Uw huis is ledig. Daarop maakte hij hem, onder aanhou dend snikken, met de vreeselijke ramp be kend. Geen woord, geene zucht ontsnapte den mond van den ongelukkigen. Hij stond als versteeud. en hij bleef onbewegelijk, totdat hij weder tot zicii zei ven werd goroepen door Boodelijh werkongeval. De 43-jari- ge werkman, J. Denborght, Steenweg van Roodebeek, was Woensdag morgend op eene kar gezeten, geladen met st/ooi. Toen hij de bussels begon te lossen, viel hij loodzwaar op den boord van het voetpad. Zijn schedel en zijn ruggraat werden gebroken. Na voor- loopige verzorging door een doktoor, werd het slachtoffer ter verpleging naar het gast huis overgebracht. De vrouw van Denborght, moeder van verscheidene kinderen, werd met alle moge lijk omzichtigheid gewaarschuwd over het ongeluk dat haar trof. Gent Aanhouding Eugeen Moortgat mekanicien, wonende Rooigemlaan, 23, was op Donderdag 4 Juni laatst door de boet straffelijke rechtbank van Gent verwezen tot zes maand gevang en 26 fr. boet, voor ver heling van gestolen goed, toebehoorende aan M. Van Hovo, fabrikant in geweefsels, Peperstraat. Daarenboven moest hij solidairlijk met eenen anderen betichte eene schadevergoe ding aan den heer Van Ilove betalen van 1035 fr. Enkele dagen na het vonnis was Moortgat er van onder getrokken, en had zich in Hol land gevestigd onder den valsclien naam van Thomas. De koophandelsrechlbank van Gent, had Moortgat in fali-ig verklaard en Dinsdag werd do man te Rotterdam aangehouden en in hot govang opgesloten, in afwachting zijner uitlevering op vraag van het parket van Gent. Hoorndul Woensdag morgend rond 8 ure, werd een Hollandsclie koe, die op de Kasleellaan uit een waggon werd gelost, schielijk hoorndul. Het diör snelde op de Kasleellaan in eene woning, waar het eenige schade aanrichte. Vandaar liep de koe de Heirnis op en vluchtte in den winkel van het Volksbelang gelegen hoek Karpel- eu Tarbolstralen en richtte daar vele schade aan. De winkeljuf fer was zoozeer verschrikt, dat zij bijna in bezwijming viel. Een slachter die was toegesneld kon het dier een slag op den kop toebrengen, doch niettemin vluchtte hot de Scheldelaan op waar men dan eindelijk ingeJukte de koe lo vangen en terplaals af temaken. Paarden op hol. Twee hollende paarden, In een wagen gespannen, geladen met zaad, kwamen Woencdag avo id de Gui- nardstraat afgeloopen. Ongelukken waren onvermijdelijk, zonder lussclienkomst van MM. F. Hernalsleen, briefdrager on Victor Herman, concierge van het bureel van be- laslingen, die zoo gelukkig waren de paar den tot staan te brengen, vooraleer zij in do Schelde gingen loopen, op de Ketelvest. St Amandsberg. Onderzoek. De po licie doot thans een naarstig onderzoek.no pens eene erge zaak, die zich in de Gent- bruggestraat zou hebben voorgedaan. Exaarde. Doodgebliksemd. Donder dag morgend, rond 71/2 ure, tijdens het onweder, is degenaamde FerdinandLacoeur, 84 jaar oud, van Lokeren, die naar Exaarde ging bedelen, door dón bliksem getroffen, terwijl hij onder een boom stond te sohuilen. Dr Vercruyssen kon enkel den dood vast stellen. liet lijk is naar liet doodenhuis over gebracht. St Gillis-Dendermonde. Overleden.— De genaamde Jan Eelaudt, die op 27 Mei in de fabriek Ramlot het slachtoffer werd van een erg ongeluk, is thans aan de gevolgen overleden. Thielrode. Verdronken. Woensdag avond, rond 7 ure, ging Alois Inghels, werta- man, een bad nemen in eene beek. Eens klaps werd Hij door een bloodopdrang ge troffen en verdween in de diepte. Men haalde nog slechts een lijk op. Hij was 38 jaar oud, gehuwd en vuder van een talrijk huisgezin. de stem van Helena, die uit haren draag stoel springende, ongemerkt genaderd was, en het verhaal van mijnheer Thompson ge hoord had. Neem dit meisje mede, zeide hij tegen don officier. Ik zal mij naar huis begeven. Indien mijn zoon terugkomt, zoudt gij mij terstond eenen bode, zoo niet, zult gij mij vergunnen tot morgen ochtend alleen to blijven. Daarop vervolgde hij zijnen weg, zonder acht to geven op het weenen ep smeeken van zijne nicht, welke tegen wil en dank door mijnheer Thompson werd tegengehouden, en onophoudelijk riep - Ach mijn oom, neem mij mede... Gij hebt niets dan mij op aarde... ik wil u niet verlaten. Ton laatste evenwel ziende, dat allen te genstand vruchteloos was, gaf zij toe, en liet zij zich naar het fort geleiden waar zij ontvangen werd door de echtgenoot© van den bevelhebber, welke haar met do meeste voorkomenhcid bejegende. Des anderendaags begaf mijnbeer Thomp son, vergezeld van verscheidene andere per sonen, zich reeds vroegtijdig naar Rama, om den ongelukkigen vader zijne diensten of ten minste zijne vertroostingen aan te bieden. Bij de poort ontmoetten zij Billy en Nancie, die hun berichtten dat mijnheer Harley, onmiddellijk na zijne 't huiskomst, zich naar het vertrek begeven had. hetwelk de overblijfselen der slachtofiërs hevatte, met liet verbod van hom in zijne eenzaam heid te komen storen. Van alle kanten deed zich een doffe angst kreet hooren men vreesde dat mijnheer Harley van smart bezweken was. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2