YsreenigÉ Staten en Mexico iotsrchicorei Souliry VLT DE KEMPENAAR DE MAAGD DER WOESTIJN De gebeurtenissen in de Balkanen Nieu wsberichten Godsdienstige Kroaijk 2 Luxemburg oordeelt,heeft de prokureur-gene- saaLde verdaging van liet proces aangevraagd. 11verklaarde dat, gezien do onvoldoende luededoelingen die hom verschaft waren, het hem onmogelijk was zich de akten aan te schaffen van den krijgsraad, door de verde diging gevraagd, daar liet meereudeel dezer akten in verwijderde garnizoenen be rusten. Na lange besluitselen der verdediging tegen de verdaging van het geding protesteereud, werd den procureur-generaal eindelijk vol doening gegeven, en de debatten tot onbe- paalden t^jd verschoven. Bespieding Voor de tweede kamer van het keizerlijk gerechtshof, aan hetwelk nu do processen voor bespieding zijn toevertrouwd, begonnen Vrijdag morgend de debatten van het geding, Ingespannen tegen den student in scheikunde. Jan Francois llousse, 18 jaar oud, geboren te Farville nabij Nancy. Housse die van Luxemburgsche nationali- liteit is, wordt beschuldigd gepoogd te heb ben zich te M»tz dokumenten aan te schaffen, lie moesten geheim gehouden w orden in het flelang tier nationale verdediging. Vier getuigen en een militaire deskundige werden gehoord. De debatten hadden plaats wet gesloten deuren. Geweldige brand In den nacht van Woensdag op Donderdag hoeft een hevige brand de nieuwe fabriek voor gastoestellen van M. Kuiler, te Alt- Brisach, in Baden, ten gronde vernield. Do Bchade bedraagt 100.000 frank en vijftig werklieden worden werkeloos gesteld. Wan neer do pompiers in hot bureel der fabriek drongen, vonden zij er het half verkoold lijk van den eigenaar. Alles doot veronderstellen dat M. Keiler, na zyne fabriek in brand gestoken te hebben, zich gezelfmoord heeft, daar de deuren die toegang verkenen lot het bureel, allen geslo ten w aren met den sleutel. ENGELAND Staking in het arsenaal van Woolwich. 600 werklieden van het koninklijk arsenaal van Woolwich hebben het werk gestaakt. De oorzaak van het konflikt is het wegzenden van een bediende beschuldigd vau onouder- danigheid. Op de Diamantsconferencle. De diamantsconferencie is ertoe gekomen eone overeenkomst te treffen krachtens de welke de voortbrengers vertegenwoordigd ter conferencie besloten hebben dat de voort- brengst zoude verkocht worden door de tus «chenkcmst van een gemeenzaam agentschap. Dit akkoord moet, zegt men, voortaan de oneerlijke mededinging voorkomen en ter- selfdertijd de standvastigheid der diamant industrie vermeerderen. De inhoud van het akkoord is nog onbekend en zal in de volgen de besprekingen bepaald worden. BULGARIË Eeu Grensincident met Rumenië. Men bericht official mede dat Woensdag drie Rumeensclie soldaten vergezeld van vnr Muzelmansche werklieden de Bulgaarsche grens zyn overgetrokken nabij Kemanlar en de bnoinen van een klein bosch op het "Bul- gaarsch grondgebied staande n«erhaktem. Bulgaarsche soldaten van een naburige» post noodigden hen uit de komst van üuu officier af te wachten. De Rumeniörs laakten den Bulgaarschen Officier en poogden de Bulgaren te ontwape nen waarna zfj op hen mikteu. De Bulgaren gfiven vuur en doodden tw ee der Rumeonsche soldaten, wier lijken op het Bulgnarseh grondgebied werden gehouden.Eon onderzoek ia geopend geworden. GRIEKENLAND De twee Amerikaansche Pantserschepsn worden geleverd. De pantserboot Maine zal op 8 Juli voor Napels het anker lichten,om er de bemanning en de aspiranten van do Idaho in te scbo" pen en dit schip aan Griekenland over te leveren. De Mississipi zal komende week geleverd-worden te Newport-New. Eon scheck van 12 miljoen dollars is Vrijdag ▼oor do twee booten betaald geworden aan den minister van marine der Vereeuigüe- 8 tuten. ITALIË De Nieuwe Minister te Brussel. Uit Rome De marknis Carignanl is minister van Italië te Brussel genoemd. 15® VERVOLG. Niettegenstaande hare laatste woorden verward tot de ooren haars vaders door drongen, en deze zich omkeerde om haar verwijlingen te doen, hield hij zich echter Sn, omdat hij haar onbewegelijk en stil als eon standbeeld zag staan. Na verloop van eenige oogenblikkon, wa ren de wilden overgebracht naar den ande ren oever. Het vaartuig werd toen wederom uit bet water gebaald en in het bosch ge- I«gd. Thans geloofden zij aan hunne vijan den ontkomen te zijn, en maakten zij zich gereed om den nacht in hel bosch door te brengen. Zij kozen daartoe een efTon gras perk uit, waar zij van de zijde der rivier bodekt en verdedigd werden door eene na tuurlijke beschutting van olmen, wilgen en tijgenboomeD, wier takken door elkander groeiden. Oramaïka scheen uitgeput van vermoein- uis haar broeder beijverde zich om haar water te brengen uit eone beek. Een der wilden haalden een weinig gestampt meel voor den dag, en dit met suiker mengende, gaf hij hot aan het meisje. liet maal van Corambo en van zijne mede gezellen bestond uit meel van tui ksch koren en visch. Do smaak van oen jong mensch is licht te voldoen, en indion zijn geest niet zoo ontsteld waro g-weest, zou Willi, m zich met dit grove voedsel vergenoegd hebben maar alhoewel men hem op ditoogenblik bij herhaling en dringend voedsel aanbood, wil de bij niet opstaan vau den grond, waarop MAROKKO Da PraoschQ Verliezen. In liet gevecht van 20 Juni welke de lcoïön Claude] met de Marokkanon leverde hadden do Franschen 17 doodon waarvan 4 Euro peanen. Onder deze bevond zich een officier. Er waren verder nog 77 gewonden,waaronder 15 Europeanen. De Marokkanen hebben in dezo botsing aanzienlijke verliezen geleden. De Albaneesche opsiand Nieuwe verklaringen van M. Williams. M. Williams, minister der Vereenifïde- Statmi heeft volgende verklaringen gedaan Mijne eerste verklaring werd beknibbeld omdat ik teveel verantwoordelijkheid op den prins von Wied had doen wegen. Ik heb ge sproken, mijne thesis steunende op de vol gende feiten, welke de prins niot kau weer leggen De kolonel Thomson, aluemeen kommis- saris benoemd te Argyrocastio en te Goritza, verstond zich met M. Zographos aangaande de logische voorwaarden tot verzoening. De prins die alsdan de politieke zaken leidde in Albanië, kende do internationale kontrool- kommissie niet Het Albaneesch ministerie verwierp hot ontwerp van don kolonel on Essad pacha vroeg 25.000 man om een veld tocht te ondernemen tegen deEpiroten.Thom son weigerde, zeggende dat dergelijken oor log te veel blood zoude kosten en jaren lang duren zoude. w Het voorstel van Essad pacha bleef zonder uitslag, maar de prins von Wiel riep Thomson terug en verwijderde alzoo de eenige vredelie vende man uit de politieke zaken. Willem I is een zwakke vorst en de grootmachten die hem naar Albanië zenden, trekken eeu deel der verantwoordelijkheden op zich.» M. Williams verklaart dat de interternatio- nale kommissie samengesteld is uit personen die, bui'on eene enkele, niet in staat zijn een staat op zijn pnoteu te zetten. De prins moet als verantwoordelijk zijner ministers beschouwd worden, die alleenlijk handelen om hunne eigendommen te bescher men in stede aan het welzijn der bevolkiug te denken. Do minister voegt erbij dat lieden nog, Albanië zich ze]ven kan besturen., op voor waarde dat het kunne verlost worden van de krimineele beïnvloedingen die te Durazzo werkzaam zijn. Da Bemiddeling der A. B. C. Het Vredesprotokool van Niagarra-Falls. Het Vredesprotokool van Niagarra-Falls. tot welke ondertëekening generaal Huerta zijne afgevaardigden op 1 Juli heeft gemach tigd, behelst do inrichting van eene nieuwe voorloopige Mexikaansclie cotifereucie. Dit gouvernement zoude ingericht worden na overeenkomst tusschon de verschilige partijen in Mexiko. OumiddeÜik na zijne inrichting in <le hoofd stad, en dat het door de Vereenigde-Staten en de beiniddela»rs-Sraten, 't is te zeggen Argen tina, Brazilië en Chili zal erkend zijn zullen, de diplomatische betrekkingen hernomen worden tusschon Mexiko, de Vereenigde- Stateu alsmede met Argentina, Brazilië en Chili. De Vereenigde-Staten zien af van alle oorlogschatting en eischon geene enkele vol doening. De vreemdelingen in den burgerkrijg ge mengd zullen vau eeue kwijtschelding van straf geuiulen. Eene Loaning Het Mexikaansch kongres heeft Donderdag liet leeiiiiigsoutwerp voor de 10 miljoen pesos aangenomen. 0m de laaista moeilijkheden op la lossen. M. Jones Sillema» is naar Satilio vertrokken om de Vereenigde-Staten in de voorloopige hoofdstad van generaal Oarranxa te vertegen woordigen. Men gelooft dat hij de persoon lijke vertegenwoordiger zal zijn van president Wilson, en indien de gelegenheid zich voor doet. zal hij zijne hulp aanbieden om de moei lijkheden tusschon de generalea Villa en Carranza op te lossen. Hij zal alzoo-trachten do noodzakelijkheid van een aanstaande vrede te bewijzen, voor de organisatie van eea voorloopig staatsbe stuur. hij zich in diepe nerslachtigheid neder had geworpen. Onderlusschen bestaan er geene zedelijke kwalen, d n een jong mensch van den slaap kunnen berooven. William had daarenboven den vorigon nacht gewaaktdaarom verviel hij weldra in eene diepe rust. De Indianen sliepen insgelijks de een na den anderen in, met uitzondering van Oramaïka, die zich ter zijde hield, in haren mantel gewikkeld, en met h«-t hoofd tegen eenen boom leunende, alsof zij in eene diepe mijmering verzonken was. De wilden hadden zich voorzichtigheids halve aan beide zijden van William ge plaatst, zoodat het don gevangene onmoge lijk werd de geringste beweging te maken, zonder hen uit bunnen slaap te wokken. Maar de welwillendheid en de erkentelijk heid vinden nergens bezwaar in, en deze boide hoedanigheden waren in Oramaïkas vereenigd. Zij wachtte tot het midden van den nacht, om gebruik to maken van het oogenblik waarin de slaap het vaste is, en toon naderde zij William in de grootste stilte, boog zich over hom, en hare lippen aan het oor van den jongeling houdende, riep zij hem ver staanbaar, maar zeer zachtjes. William ont waakte terstond hij begreep aanstonds uit de gebaren van Oramaïka (want zij waagde* het niet om meer to sproken), dat zij hem aanspoorde om gebruik te maken van de ge legenheid om te ontvluchten. De liefde tot het loven heerscht te sterk n het hart van don mensch, dan dat zij lang (an onderdrukt bl;jven. Do hm.plaulilo Wil iam loo duizendo denkbeelden verdrongen dkandt-r t.'gelijkertijd in zijnen geest. Hij ;ou aan zijnen vader worden teruggeven 1 DE VOLKSSTËM DE WERELDBEROEMDHEID der Tamlenwalers van Doctor Pierre, der Fa culteit van Geneeskunde van Parijs, is te danken aan hunne samenstelling, welriekend mengsel ven bederfwerende plantaardige zelf standigheden, gewoonlijk .aangeduid onder den naam van voorname oliën. Het onder houd en het behoud der tanden en het volle dig bederfweren van heel de mondholte tot in de minste hoekjes, zijn de stelligè uitslag van het gebruik dezer Tandenwaters, die een heerlijk gevoel van zind'èlijkheid en frisch- heid nalaten, welke het onmogelijk is anders te bekomen. BRUSSEL. Internationale gauwdieven. De policie heeft de persoonlijkheid vastge steld van de drie gauwdieven, .welke in de Bergstraat, aan den magazijnier van een koopman, Philippe de Ghampagnestraat, eene Brieventaseh ontnamen inhoudend 12.000 frank. De dief, een fruitkoopman, heeft ver klaard Pieter M.... te heetan, geboortig van Rome, 29 jaar oud de twee anderen zijn de genaamden L. G...., kleermaker, 28 jaar, ook Romein, en J. R...., 29 jaar, elektriekbewer- ker, van Spaanschen oorsprong. De medeplichtigen zijn nog niet gevonden. De groots kuisch. De policie der 4® af- deeling heeft Donderdag pen bezoek gebracht in de logementhuizen op haar grondgebied. Vijf vreemdelingen, zonder middelen van be staan, werden aangehtrtfden en ter beschik king van 't gerecht opgesloten. Daarenboven werden zestien vrouwen van verdachte zeden aangehouden. De eenen wer den opgesloten voor landlóoperij, de anderen zullen over de grens gezet worden. LQURDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). ITALIË in September. Huwelijks- en bijzondere reizen. Reizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Valsch agentschap. Éen koppel open de een plaatsingskantoor iian de de Potter straat. In de dagbladen vroegen zij belang hebbenden voor de Zeekust en de Ardennen en efschten van hen eene som van 10 tot 15 frank. Toen deze personen zich naar de aange duide plaats begaven, vernamen zij dat nie mand aldaar werd gevraagd. Zij keerden te rug naar de de Potterstraat doch vonden daar de deur van het agentschap, gesloten. De po licie heeft vele klachten ontvangen. ANDERLECIIT Knaapje verdronken Eenige jongelingen zwommen gisteravond in de vaart van Charleroi. Een hunner 16 jaar, Adolf Fa'ori, wonende Vlaamsché» steenweg werd door bloedaandrang getroffen en zonk in do diepte. Na een uur opzoekingen vond men zijn lyIc. Hot lichaam werd naar hot lykhuis vervoerd. ST. PI ETERS-JETTEOnwaardige vader Do policie van Jette heeft Vrijdag morgend eeu werkman aangehouden, wonende Statie straat, wegens erge mishandelingen op zijn kind, een moisje van minder clan 10 jaar. De ontaarde vndar werd opgesloten ter beschik king van don heer prokurenr des Konings. Opgelet. Om gotkfe koffie te ma ken hebt gij CHICOREI TALPE vau doen. i SAVENTHEM Automobielongeval Een automobiel met vier inzittenden uit Luik, botste Donderdag, on den steenweg Brussel- Leuven tusschen Nosseglpm en Saventhem oj) een groeten blauwen steen, met het ge volg dat. de inzittenden in een klaverveld wor den geslingerd. Een hunner bekwam eene diepe wonde aan het been de arnbue kwa men er mot eenige lichte kneuzingen van af. De automobiel werd zwaar beschadigd en moest op een gespan voor herstelling naar Saventhem worden vervoerd. GRIMBERGHEN. Verdronkene herkend. De vrouw, wier lijk vóór twee dagen uit do vaart werd getrokken te Grimberglion, is herkend als Mevr. Adèle L..., oud 42 jaar, sedert 12 Juni II. verdwenen. De oorzaak, welko deze ongelukkige aanspoorde tot zelf moord, is niet gekend. VILVOORDEN. Lijk opgevischt. Werklieden trokken Vrijdag morgend. uit de Willeb!OHeksche vaart, nabij den eigendom Orban, te Vilvoorden, lieflijk van een man. Het word overgebracht naar hot lykhuis. De verdronkene schijnt 40 jaar oud te zyn en moet minstens eeu maand lang in 't water Hij koirnog niet ver van Rama zijn 1 zijne vijaud-n zouden, nadat de dag aangebroken was. niet in dezen omtrek durven blijven Hij had niet meer dan eeu half uur noodig om buiten het bereik hutoner vervolging te zijn Hij stond daarom zachtjes en met de grootste voorzichtigheid op de grootste stilte heerschlo alom. Hij wierp een blik op Oramaïka deze wenkte hem op nieuw, dat hij op staande» voet moest vortrekken. ELFDE HOOFDSTUK. De vervolging. Do maan scheen tussdhen de takken der boomen door en wierp een zwak schemer licht op de groep der wilden. William zag rond naar welken kant lpj 'den eersten stap zou doen. Zet ik mijne voeten-op die huiden, zeide hij, naar de kleeding Van zijne bewa kers ziende, of op die dóode bladen, dan ben ik verloren. Gedurende dit kort beraad, sprak een der Indianen eenige woorden in den droom, en zich omgekeerd hebbende, vatte hij William bij den enkel. De jongman beet op zijno lip pen, en bezat genoeg tegenwoordigheid van geest om eenen kreet in te houden, die op het punt stond van hem te ontsnappen want bmdathij do hand van den wilde langzamer hand voelde loslaten, kon hij gemakkelijk begrijpen, dat dit slechts eene beweging in den droom was geweest. Hij wisselde eenen blik van tevredenheid met Oramaïka, toen eenA nieuwe oorzaak van onrust beiden deden rillen. Zij vernamen een gedruisch van riemen die hot water kliefden. Zii luisterden onbewegelijk terwijl zij hunnen adem inhielden. De slagen volgden .gelogen hebben. In een binnenzak van zijn veston vond men een notaboekje op don naam van Arthur Getisseau, geboren te Gill.y, den 13 Mei 1880. Inlichtingen werden in deze gemeente gevraagd. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kinders van deze ziekten welk huisgezin 'heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Kalewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. VerkrijgbaarAalst, apotheek De Valke neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernïer. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. ELSENE. Verlaten kind. In de maand Mei laatstleden vroeg eon 20jarig meisje aan Mhv. X... Graystraat, haar kindje to willen opvoeden. Zij zou er maandelijks eene bepaal de som voor betalen. Dit deed zyinderdaad, na verloop dei- eerste maand, doch liet later van zich niet meer hooren. De policie werd eindelijk verwittigd en ook het parket. Do magistraten deden het arm wichtje gisteren morgend naar een gesticht te Auderghem overbrengen,De plichtige moeder wordt ijverig opgezocht. Diefstal of verlies. Toen een wissel agent der Viaducstraat, Vrijdag namiddag thuiskwam, bestatigde hij dat zijne brieven- tesch 2980 fr. inhoudend, verdwenen was. Men weet niot of hij hem verloren heeft ofwel of een gauwdief or hein van ontlast heeft. ST-JOOST-TEN-NOODE. Arme vrouw. Eene vrouw van rond de veertig jaar, Mad. B.., wonende Plantenstraat, had eenigen tijd te Gheol doorgebracht. Over een paar dagen kwam zij zoogezegd genezen terug. Doch Don derdag nacht kreeg zij een nieuwen aanval en moest de policie haar naar bet gasthuis over- biongon. Men heeft de ongelukkige goed moeten bewaken, daar zij zich dreigde te zelf moorden. ERPS QUERBS. Akelige ontdekking. Donderdag namiddag zagen personen, van op don lokaal trein uit Brussel-Noord naar Leu- ven, tusschen de statiën Erps en Olmënhoek, het verminkt lijk liggen van oen manspersoon, schijnende rond de 30 jaar. Het lijk werd spoedig herkend als zijnde dat van een persoon vau ErpsQuerbs, gekend onderden naam van Den Looden Hij had reeds verscheidene dagen in dronken toestand rondgezworven en had zelfs zijne oude moe der geslagen, waarvoor eene klacht tegen hem was ingediend. Mon denkt algemeen dat hij, door wanhoop gedreven, zelfmoord zal gepleegd hebben. Hij moet vermorzeld zijn geworden door een sneltrein tusschon twaalf en één uur. Het lijk werd naar hot doodeuhuis van Erps Querbs overgebracht. LEUVEN. Verdronken. Te Leuven ging Donderdag morgend, rond 4 ure, eeu löjarige telegramdrager, zekere Geefs, in de vaart zwemmen. Nauwelijks in 't warorof de jongeling verdween in de diepte om niet meer hoven te komen.Een schipper die het ongeluk gezien had snelde spoedig ler plaats en begon de opzoekingen, doch eerst rond 5 ure namiddag trok hij het levenloos lichaam van den ongelukkige boven. Het lijk word naar de ouderlijke woning Holsbeekstraat, te Blauwput overgebracht, 's Namiddags ging liet 14 jarig zoontje der echtelingen Vannes, Naamschestraat met zijne inakkèrs zwemmen in deDijle, genaamd do Langen Staart Schielijk verdween hij in de diepte Op het hulpgeroep zijner mak kers kwamen de arbeiders uit de velden toe gesneld en sprongen gekleed in de rivier,doch konden slechts het lijk vau het knaapje aan kant brengen. LEDE. Ondersoek. De gendarmen van Aalst, vorgozold door don policiekommis- saris, zijn bier een onderzoek komen doen, aangaande de vernieling van fruit en veld vruchten ten nadeele van Kamie) Van Hau- wermeiren. Procesverbaal is opgemaakt en de plichtige zal met het gerecht af te rekenen hebben. Gendarmerie. Het is op 23 Juli a. s. dat eene brigade gendarmerie ingericht zal worden, welke (lo volgende gemeenten in hare omschrijving zal lu bben Schoouaarde, Wi chelen, Wanzele, Impe, Erondegem en Erpu. snel op elkander, en het geluid naderdo al meer en moer. Weldra hoorden zij eene stem die zeide Niet dien weg 1 jongens niet dien weg een weinig hooger. De vreugde vervulde het hart van Wil liam, die daarheen wilde vliegen, want hij had een bekende slem gehoord maar de wilde, die door het gedruisch ontwaakt was, vatte met de eene hand het been van Wil liam en met de andere zijn mes uit don gor del halende, zette hij het op de borst van den gevangene, gereed om toe te stooten, indien deze liet minste geraas maakte of het geringste geluid gaf. De voorzichtigheid is de natuurlijke aan leg der zwakke dieren nieis verrast den Indiaan, die gestadig op zijne hoede is. Corambo en de andere wilden, die mede terstond ontwaakt waren, bleven stil en on bewegelijk, gelijk de hoornen, die hen om ringden. De lieden die in het schuitje waren hiel den een oogenblik stil, daar zij niet wisten of zij voor- of achlerwaaris moesten gaan. Het is eene vrij gevaarlijke zaak John, zeide een hunner, om zoo in het bosch te dringen. Dat is do wilde beesten in hunne eigene holen bestrijden. Zij kunnen ons uit onzo schuilplaatsen zien kruipen en ons aanval len op het oogenblik dat wij er het minst op verdacht zijn. En al gebeurde dat, antwoordde John, op den toon van iemand, die moed en ver trouwen wil ii.boezemen, zijn wij dan niet met ons zeven Christenen, allen sterk en moedig Ik beken, dat de sterkte aan onzen kant zou zijn, indion wij niets anders te bestrijden 5 EN Q JULI 1914 Arme kleinen. Eene plicht verge ten vrouw is er hier vau doorgetrokken, om met eon minnaar in den omtrek vau Brussel to gaan wonen, hare kleine kinderen aao de zorgen van haren man overlatende. Nog een gevolg dier droeve Bebelleer. WELLE. ZonderlingWij hebben gemeld, dat Donderdag namiddag uit den Dender, tusschen Welle en Eremboriogem, het lyk van zekeren Vau Mulders, vau Welle, op gehaald was. Zonderling is het, dat nu Vrijdag namiddag, rond 4 1/2 ure, schier op dezelfde plaatsheb lijk opgehaald is, van een onbekend mansper soon, schijnende een veertigtal jaren oud. Naar men beweert, zouden op het lijk van dezen onbekende ook kwetsuren ontdekt zijn. Een onderzoek is geopend. liet parket. Vrijdag namiddag is het parket van Oudenaarde te Welle geweest, om de zaak Van Mulders te onderzoekon. Uit de lijkschouwing schijnt toch gebleken te zy», dat Van Mulders niet duor verdrin king zou bezweken zijn, doch reeds dood was vooraleer in 't water geworpen te worden. In een zijner vestzakken stak zyn katiiieken en dit was geheel plat gestampt. Ook droog hij kwetsuren aan hoofd en hals. Do ongelukkige moet dus mishandeld en doodgeslagen ge weest zijn. Daar men wist dat hij den maandag avond* rond 9 1/2 ure te Terhalphene in eene herberg geweest was. is het parket daarheen gegaan. Naar gezegd wordt, zou Van Mulders in die herberg gezegd hebben dat hy niet meer naar huis dierf gaan, daar hy bevreesd was aange vallen te worden. Het onderzoek duurt naarstig voort. Na liet vertrek van hot parket is hot lijk van Van Mulders ter aarde besteld. Een schoon huwelijk is dat van de koffie met de chicorei der Trappisten Vincart. ST-GILLES-BTJ-DENDERMONDE. Velo- ongtluh. Donderdag namiddag, kwam vrouw Scheirlinck met haar kindje op den arm, den Brusselschen steenweg opgewan deld. Opeens werd zij door eenen wielrijder die in volle vlucht voorbij vloog, omver ge worpen. De wielryder bekommerde zich niet orn zyn slachtoffer, doch zijn nummer is ge kend. Voorbijgangers kwamen toegesneld en droegen het slachtoffer in eene naburige woning. Do vrouw was gekneusd over gansch het lichaam. Zij bekwam erge wonden aan beenen on armen, liet kindje w&s den rechter knoesel gebroken. Een geneesheer heeft de slachtoffers ter plaats verzorgd waarna zij naar hunne woning, Nieuwe Laan overge bracht werden. De goede koffie vindt men bij A. De Rych- Limpens, Aalst. KÖRTRIJK. Werkongfluk. Vrijdag namiddag, rond 2-1/2 ure, werd de genaamde Valeer Defevere. wonende St-Denijsstraat, en werkzaam in de mokanieko zagerij der Wwe Verwee en Zonen, Doornykwyk, met de hand in de zaagmacbieu gevat en vier vingers afge zaagd. Dokter Debrandore heeft den gekwetste verzorgd. GENT. Droevig einde. Donderdag w erd de genaamde Feys, modelmaker, wo nende Lentestraat, plotselings krankzinnig. De ongelukkige werd naar het Gliuisluin- gesticht overgebracht, waar hij 's nschts be zweek. KRIEBELACHTIG. Stien was Burgemees ter op eene kleine buitengemeente en had veranderingen gedaan aan 't Gemeen tehuis. Zoo was er nu ook nevens de voordeur eene bijzondere kas mot ijzeren tralie voor huwe- lyk«n en alle soorten van aankondigingen, opdat de inwoners het wel zouden weten, waarvoor die kas moest dienen, deed Burge meester Stien, hot volgende uitplukken Al de personen van beide geslachten, welke zich aanbieden om in den huwelijken staat te treden, zullen van heden af in de groote kas tegen 't Gemeentehuis opgehangen worden 1 46® BEDEVAART naar LOURDES en naar het H. HART van MONTMARTRE, van den 3 tot 11 Augustus. Inlicht. Alliance Catholi- que. Reiz. FRANQOI3, 45, Noordlaan, Brussel. hadden, dan hen op wien wij het gemunt hebben maar hoevelo lagen kunnen zij ons in deze woeste streek niet gelegd hebben, waarop wij niet verdacht zijn Ik vrees, dat men onzen tocht eene dwaasheid zal noe men het is niet verstandig zoo vele men- schenlevens te wagen, en dan misschien nog niet eens het doel te bereiken. Wij hebbea liet spoor van den vijand tot hiertoe gevolgd, maar sedert wij op de rivier zijn, zijn wij het spoor bijster. Het is bekend hoe slim die schelmen door de bosschen den weg weten... kom, kom! ik geloof dat het beste wat wij te doen heb ben wezen zal, om maar terug tekeeren, eu onze nasporingën Ie laten varen. Wacht wacht I vrienden, riep John, op het oogenblik, dat zijne kameraden den steven gingen wonden, i£ kan niet denken dat gij allen lafaards zijt. Ik zie er onder u, die aan mijne zijde de koppen der wilden afhieuwen, gelijk de maaiers het graan op onze velden. Zouden zij zich willen latön verwijten dat zij den moed niet hadden om die schurken te vervolgen Gaat dan maar met u allen naar Rama, naar dien man, die geeno kinderen meer heeft, en zegt hem wij hebben niet in het bosch durven doordrin gen, om uwen zoon te redden, omdat wij bang waren er 't leven bij in te schieten. Wat mij betreft, zoo lang ik nog even adem kan halen, zal ik met Gods hulp, niet wederkee- ron, alvorens ik den jongeling gevonden heb, en indien er onder u iemand is, dio op Gods barmhartigheid rekent, die vergezelle mij. Aanstonds riepen allen uit, dat zij niets amders verlangden dan denzelfden weg te volgen. (Wordf

De Volksstem | 1914 | | pagina 2