Eene ramp te Oerlijn. Nog de vreeselijke slacMiitg Yerssnigde Staten en Mexico Boterclïicore! Sonliry Htt Gngcva! mit ('en Frenschcn onderzeëer <3 DE MAAGD DER WOESTIJN Goed nieuws Nieu wsberichten SAMSONKINA m S H—s—HB—a-HH VAN KORTRIJK (let onderzoek. l)e toestand der slachtoffers van de vreese- J^ke slachting, welke wij gisteren mededeel den, is nog steeds zeer bedenkelijk. Achilla Masure kan nog niet ondervraagd worden. Nu en dan murmelt hij zachtjes eenige woorden, waaruit kon opgemaakt worden, dat hij zijn vader beschuldigt hem gekwetst te hebben. De man heeft eene vree selijke wonde en moest reeds eene heelkun dige bewerking ondergaan. Het parket, vergezeld van een wetsdoktor, is Woensdag morgend naar het gasthuis ge gaan en heefter voor zooveel zulks mogelyk was, de gekwetsten ondervraagd. Gonstant Masure en zyne vrouw verkeeren beiden in doodsgevaar. Do wonden der vrouw zijn zoo erg, dat de geneesheeren zich afvra gen hoe de vrouw niet op den slag is doodge vallen. Vador Masure heeft nog steeds de twee kogels in het hoofd. Donderdag zou getracht worden, zo uit te halen. Een aanhoudingsman daat is tegen hem afgeleverd. Indien liy dus geneest hetgeen weinig te vermoeden is «al hij terechtstaan om de messteken toege bracht te hebben. .Huiszoekingen zijn gedaan geworden, om het beenhouwersmes, waarmede vader Masure heeft gestoken, en den revolver van Karei Joublon terug te vinden. Alleen de revolver werd gevonden. Het nies bleef onvindbaar. Vader Masure heeft aan het parket ver klaard. dat Gustaaf Govaert het mes heeft medegenomen, doch deze loochent zulks. Hij beweert het mes opgenomen en op eene tafel gelegd te hebben. Van do aangehoudenen zit nog alleen Karei Joublon, die de revolverschoten loste, vast. Woensdag werd hij langdurig door den onder zoeksrechter ondervraagd én daarna in het gevang opgesloten. De opschudding, door het vreeselijk drama te Kort rijk verwekt, i6 nog verre van gestild. De Mexikaansche kiezingen De uitslagen der kiezingen in het binnen land duiden eene verpletterende meerderheid aan ten gunste van generaal Huerta en gene raal Blauquet. De federaal distiikten steu nen hen sterk. M. Rabasa,eeu der Mexikaansche afgevaar digde ter conferencio van Niagarra-Falls, ver klaart dat de kiozingen van Zondag in Mexico in niets de uitvoering van het besluit der be- middelings-conferencie beoogende het oprich ten van een voorloopig bestuur zal wyzigen. Overigens dezelfde kiezingen zullen mis schien vernietigd worden door de afgevaar digden, in de uitslagen Huerta fiansch bevoor deelden. Luidens de Mexikaansche wetten schijnt dezo vóór het oogenblikoukiesbaar als voorloopig president. M. Rabasa legt verder uit (lat deze kïézin- gen plaats hadden omdat zy sedert langen tijd bepaald waren on dat liet parlement ze niet langer wettelijk kon verschuiven. Hce de aanvaring geschiedde Twee slachtoffers De eerste radio-telegrammen Woensdag morgend te Toulon topgekomen hebben de zeeoverheid over do juiste omstandigheden waarin de onderzeesche boot Calypso verging, ingelicht. De onderzeëer zou in hotsing gekomen zijn niet mot do torpedoboot Mousquetonmaar met een andere onderzeëer de Circé. De aanvaring geschiedde terwijl dat de gansche flotilje zich gereed maakte een schijn- aanval uit te voeren tegen eene afdeeiing paDtserschepen. De snelheid der bewegingen van de Calypso en do Circé «leed de twee schepen tegen el kander botsen. Op dit oogenblik vaarden de booten aan do oppervlakte. 48® VERVOLG, Met de levendigste gebaren gaf hij zijne vreugde te kennen over den goeden uitslag die do onderneming van Corambo bekroond bad, en van welke hij, naar het scheen, vooraf had kennis gedragen. Er word aanstonds bepaald, dat Corambo en William bij het hoofd zouden blijven, en dat de anderen naar de hut van deszelfs zus ter zouden gebracht worden, Oramaïka begreep deze regeling maar al te wel. In de hoop, dat hare tegenwoordig heid William van dienst zou kunnen zijn, •weigerde zij hem te verlaten. Maar Corambo herhaalde zijn bevel mei nadruk, en toen hij zag, dat zij niet wilde toegeven, gebood hij aan de wilden, haar tegen wil en dank mede te voeren. Alle tegenstand werd nutteloos, Oramaïka gevoelde hel en nochtans zou zij zich ver zet hebben, zonder de tusschenkomst van William. Ga met hen, Oramaïka, en laat mij over aan mijn lot. Wij zullen elkander weder- zion. Nimmer riep zij uit. Uw lot is de dood. Vrees niet voor mij, Oramaïka hoo- gere denkbeelden hebben mijnen angst ver dreven. Ik ga naar mijne moeder, mijn broeder en mijn zusjo. Het Ir.diaansch meisje antwoordde niet, maar zich tot haren vader wendende, zeide sij Ach vader is uw hart dan in eene rots Na de redding der bemanning verdween de Calypso. De onderzeèer Circé is zwaar be schadigd. De gepantserde St-Lonis. behooren- de tot de aanvullingsafdeeling, heeft Woens dag de lijken van twee leden der bemanning van het gezonken schip aan land gebracht. Zij zijn naar het hospitaal St-Mandrier over gebracht. Een ander kop der bemanning zou verdwenen zijn. Men kent nog zijne identiteit niet daar het zeeleger nog den uitslag niet heeft medeg»^ deeld van do naarnafroeping der bemanning van den onderzeëer. Eindelijk, een vierde slachtoffer, een matroos van den Calypso zou zwaar gewond door den gepantserdeu kruiser Léon Gam- betta opgepikt geworden zijn. Onze volksvertegenwoordiger, M. Moyer- soeii, komt het volgend schrijven te ontvan gen Waarde Kollega% Gij zult ongetwijfeld met genoegen verne men, als gevolg op uwe stappen,«lat ik kom te beslissen te Bambruirge een stilstand op te leggen aan trein N° 4611, uit Burst om 21 u. 31 vertrekkende. Aanvaard, waarde Kollega, de verzekering mijner verkleefde gevoelen. Paul SEGERS, Minister van Spoorwegenenz. Deze tijding zal ongetwijfeld met genoegen door belanghebbenden van Bambrugye verno men worden. Een werkhuis van 5 verdiepen ingestort. Talrijke werklieden vermist. Woensdag had te Lichtenberg-by-Berlijn, eene vreeselijke ramp plaats. Eene groote remmenfabriek stortte er in, en talrijke werklieden werden onder do puinen begraven. De fabriek telde vijf verdiepen. Overal waren zware machienen opgesteld. Woensdag morgend, als wanneer men te voren nooit iets ondervonden had en alle werklieden aan den arbeid waren, stortte heel het gebouw in. 't Was eerst hot vijfde verdiep, dat met al wat het bevatte op het vierde viel, en zoo ging het voort, tot ten laatste alles wat de fabriek bevatte zich op het gelijkvloers bevond. Zulks ging met geen begrijpelyk oorver- doovend gerucht gepaard, zoodat weldra eene ontelbare menigte ter plaats was. Talrijke werklieden, die in de benedenplaat- sen werkten, konden nog vluchten, doeh dezen die boven aan den arbeid waren, wer den onder de puinen en zware machienen begraven. Eens de eerste ontroering voorby, snelde men de ongelukkigeu ter hulp. De pompiers waren weldra ter plaats en begonnen de reddingswerken. Zulks ging echter niet gémakkelijk ten gevolge dor over- grooto massa machienen enz., welke rnen te verplaatsen had. Woensdag avond had men drie lyken en zes doodelijk gekwetste werk lieden teruggevonden. Een dertigtal anderen 'waren ook erg gekwetst, doch hun leven is niet in gevaar. Woensdag av'ónd werd door don bestuurder der fabriek eone naarnafroeping gedaan, om te weten of er nog werklieden ouder de pui nen beklemd zaten. Zes en twintig werklieden ontbraken op het appel. Men weet echter niet mot zeker heid of zij wel in den puinhoop begraven zijn, daar een doel der werklieden tijdens do ramp wegvluchtten, en door don schrik en de ont roering nog niet terugkeerden. Eene aanvraag por postkaart is voldoende, gestuurd 8, place de l'Opera, te Parijs, om franko en van alle kosten vrij een staal te ontvangen der vermaarde tandenpoeders van D* Pierre. Ze gebruiken is ze aannemen en eene proef kost niets. Brussel. Een valsche gebrekhei ij ke. Een politie-agnnt wilde gisteravond een be de laar, «lie don arm in een band droeg, nuar het kommissariaat leiden. De kerel, een val sche gebrekkelijke, greep den agent vast en veranderd wilt gij uwe dochter de dood aan doen Corambo keerde zich om, en wenkte WiR liam, om de but in te gaan. William gehoor zaamde, en toen de mat van den ingang zijner gevangenis hera afgescheiden had van het edelmoedig schepsel, dat hem slechts alleen belangstelling en genegenheid toonde, ween de hij bittere tranen, die in zijnen toestand wol zeer natuurlijk waren, doch waarover hij evenwel bloosde. Na eenigen trjd geweend te hebben, dacht bij aan zijnen God. Al de uitdrukkingen van vertrouwen en van godvruchtige overgeving welke hij zoo dikwijls gebezigd had, zonder er veel aandacht aan te solienkön, kwamen h'-m nu voor den geest. De raadgevingen en de onderrichtingen zijner moeder, welke hem wel eens vermoeid en verveeld hadden, hoopten zich in zijne ziel op, en brachten vrede en gelatenheid in hem terug. Hij stond zelf verbaasd óver de kalmte waarin hij zich bevond. De hoop zou hem misschien nog van deze ernstige gedachten hebben kunnen af trekken, maar het was hem niet langer ver gund te hoopen toen hij zich zijnen onge lukkigeu vader herinnerde. Doch wij moeion hem verlaten in zijne eenzaamheid en stilte, welke slechts afgebroken werd door de ake lige kreten der nachtuilen en door den zwa- ren tred van Corambo, die den ganschon nacht door, langzaam voor den ingang der hul bleef wandelen. DERTIENDE HOOFDSTUK. Onverwachte bevrijding. Oramaïka haar broeder, en de twee qndere wild6n, waren naar den wigwam geleid, naar de zuster van het opperhoofd. Daar binnen komende vonden zij een oude, zieke, DE VOLKSSTEM ving met hem eene worsteling aan. Een tweede agent was noodig om den woestaard op te leiden. Het bleek dat men te doen had met zekeren A. B..., franschman, slechts van bedelarij levend en dien men op het punt was uit het land te drijven. B. werd naar de gevangenis te Vorst overgebracht. Pctroolvuur ontploft. Toon vrouw Vandenbroeck, wonende Huishoudenstraat 31, bezig was de koffie gereed temaken, ontplofte eensklaps haar petroolvuur. Dien tengevolge bekwam de arme vrouw zulke ernstige brandwonden in het gelaat, dat ze naar het St Pietersgasthuis moest worden vervoerd, waar ze in behandeling gebleven is. Diefital bij een juwelierDinsdag avond kwam een welgekleed persoon in den juweliershandel van M. Ladoot, Waversche steenweg, waar hij zich een övergroote ver zameling damesringen liet toonen. Hij koos een ring uit van 175 fr. en verzocht den handelaar het juweel in een hotel der de Brouckèreplaats te brengen; daar zou hij betalen. Na het vertrek van den bezoeker stelde Mevr. Ladoot vast dat een ring van 160 fr. waarde was verdwenen. In li^t opge geven hotel was de schelm onbekend. Deze wordt thans opgezocht.' Stoutmoedige dihf. Een onbekende drong Dinsdag namiddag in de Noordstatie in het verzei :dingsbureel der goederen en nam een oogenblik onoplettendheid van den bediende waar, om twee bladen van 100 ze gels van 1 fr. te steleni VerdwijningDe lBjarige Joris Verbraecken, pasteibakkersgast, geboren te Steendorp (Oost-Vlafeifderen), is sedert 22 Juni 11. verdwenen. Gesialle 1 m. 35; bruin haar en wenkbrauwen, gewoon voorhoofd, groote bruine oogen, gewone neus en mond, ronde kin, bleek aangezicht. Struisch voor zijnen ouderdom. Kinkhoest, bronchiet eh valling. Vroeger stierven jaarlijks duizen.de kinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. VerkrijgbaarAalst, apotheek De Valke neer Antwerpen, Da Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernisr. Hondérde oertificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. u Schilderij dieven veroordeeld Voor de 9e Kamer der Boetstraffelijke Rechtbank vau Parijs, stonden terecht: Xavier R., oudheidverkooper, te Brussel, Eug. N., schildersgast, Victorine R., oud-herbergier ster, te Brussel, onder betichting van dief stal met braak en beklimming in Juli 1913 te Brussel gepleegd ten nadeele van M. Van den Peerenboom. De hoofdplichlige was Talb., die onlangs in Bélgle veroordeeld -werd tol 9 jaar opslui ting. Kostelijke schilderijen, die eigendom waren van M. Van den Peerenboom, werden door Talb., aan vrouw R., toevertrouwd, en mot behulp van N., in een hewaarhuis te Parijs geplaatst. Xavier R., zou dezelfde aankoopen doch op het oogenblik dat zij het kostelijk goedje wilden lichten werd de ben de aangehouden. Xavier R., werd verwezen tot 3 maand gevang en vrouw Victorie R.,en EugeenN., elk tot 4 maand. Bestolen In den afgeloopen nacht maakte een inwoner der troonstraat^ op de Louizalaan kennis met een juffrouw, met wie hij vervolgens versohiRige bierhuizen van den Elseno steenweg bezocht. Op zeker oogenblik was de lieve juffer spoorloos ver dwenen, en als gedenkenis had zij de brie- ventasch van baar nieuwen vriend, inhou dende twee bankbriefjes van 1000 frank megenomen. Het slachtoffer heeft bij de policie zijn be klag gedaan. Liefdeverdriet Zondag avond ont stond in eene «lanszaal der Hoogstraat, een geschil tusschen F. T., werkman, oud 23 jaar, wonende PapeèVóst, en. zijne minna- magere vrouw, op hare mat uitgestrekt en met huiden bedekt. Zij richtte haar hoofd op, en gaf eene kreét op het gezicht der vreemdelingen, maar toen zij hoorde van waar zij kwamen en wie zij waren, bewees zij hun alle beleefdheid, welke haar toestand haar veroorloofde. De hut bevatte alle voorwerpen, die tot de gastvrijheid der wilden vereischt wor den. Eenige stukken hout brandden op den steen van den haard, die in het midden van den wigwam geplaatst was. De rook trok weg door eene opening in het dak, boven welke eene mat zoo. kunstmatig geplaatst was, dat zij doormiddel van een touw, dat in de hut hing, steeds naar do windzijde konde gekeerd worden. Zindelijk geplaatste huiden bedekten de muren, en wanden van verschillenden vorm en grootte, bevatten drooge vruchten, turksch koren, noten en wild. Eenige aarden potten volmaakten het huisraad, en waren vol doende voor de geringe behoefte van hen, die ze gebruikten. Le reizigers maakten hun avondmaal ge reed volgens de aanwijzingen der oude vrouw, en na hunnen eetlust voldaan te heb ben, strekten allen, Piet uitzondering van een der wilden en van Oramaïka, zich op hunne matten uit en vielen in eenen diepen slaap. Oramaïka plaatste zich aan de voeton der oude Vrouw. Sedert zij de hut was binnenge gaan, had zij nog geen woord gesproken, noch de geringste hnwe-ing gemaakt. Zij bespiedde met ongerustheid "en ongeduld do bewegingen van den Indiaan, wiens taak het scheen te zijn haar te bewaken. Hij plaatste eene houten bank tegen de mat, «lie tot deur diende, en ging rustig naast res. Gisteren avond, sprong T., in de vaart van Charleroi. Barthelemylaan. De wanho pige werd uit het water getrokken door twee arbeiders en naar het St. Jansgasthuis ge leid, waar hij thans nog verzorgd wordt. Chïcorei der Trappisten VIncart, maakt extra koffie. Schaerbeek. Vrouwenslager. Een agent zag Dinsdag avond op de Liedtsplaals een dronken kerel, die eene vrouw erbarme lijk sloeg. Hij trad naar den woestaard toe om zulks te verbieden. 't Is de mijne, niet waar, klonk het antwoord, en bemoei u met uwe eigen zaken Meteen ging hij den agent te lijve en wierp hem ten gronde. Voorbijgangers kwamen tussohen en alzoo gelukte men erin den dronkaard naar 't poli- ciebureel te leiden. De vangst was goed. De aangehoudene is een genaamde Louis S..., tegen wien verscheidene aanhoudingsman daten bestonden. Men heeft hem in verze kerde bewaring gebracht. Erg ongeluk. Woensdag morgend heeft zich een erg ongeluk voorgedaan in het depot der Brusselsche trams, op den Ilaecht- schen steenweg. Verscheidene werklieden hielden bij middel van nijptangen een riggel van 900 kilos, welke op een snijmaehien lag. Op zeker oogenblik SQhoof de riggel af en viel op den smid Henri Hof, 33 jaar oud, wonende Viaducstraat te Auderghera. Deze werd het linkerbeen gebroken. Men heeft hem per draagberrie naar 't gasthuis over gebracht, waar het lidmaat is moeten afge zet wor«len. De toestand van den gekwetste is zeer bedenkelijk. Een kinderlijkje gevonden. Een werkman.. van het spoor vond gisteren namiddag, langsheen de spoorbaan van Schaarbeek naar de Leopolds wijk, in de Square van den Berenkuil, het lijk van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, gewikkeld in grauw papier. Ongetwijfeld werd het lijkje op het spoor, geworpen door een persoon, die zich in een trein bevond. Elsene. Een vensterraam verbrijzeld. Dinsdag nacht, verbrijzelde een onbe kende raet een geweldigen vuistslag, het ven sterraam van een stoofmaker op den hoek der Karei Grauxplaats en den Waverschen Steenweg. De woestaard, dien de policie op zoekt, moet zich erg- gekwetst hebben. Onrustwekkende verdwijningen. De 17jarige Amelie Devroye, wonende met hare ouders Clementinastraat, is sedert 5 Juli laatst, spoorloos verdwenen. De policie doet de ieverigste pogingen om haar spoor te ont dokken. De policie zoekt den 75jarigen Jozef Pier lot op, die Maandag laatst, om 2 ure 10 m. afstapte in de Luxemburgstalie, orn zich naar de woning zijner dochter, Steenweg van Boendael 575, te Elsene, te begeven. Dinsdag morgend, ;iiad de juffer, haar vader nog niet gezien, Zrjr.e persoonsbeschrijving werd in alle richtingen gestuurd. St. Joost-ten-Noode.Hevige brand. De pompiers der Boriotslraat, werden Dins dag avond verwittigd dat er brand was ont staan in den witgoedwinkel van Mme I)e- clercq, in de Dwarsstraat. Toen zij ter plaals kwamen had het vuur reeds eene groote uit breiding genomen. Gansch het gelijkvloers stond in laaie vlam. Na eene halve uur was alle gevaar geweken. Al wal het gelijkvloers bevatto is vernield of beschadigd. De ver diepen konden gevrijwaard worden. Sempst Kwade stier Dinsdag namid dag rond 5 ure, bevond Camiel Meysmans, oen 70 jarigen landbouwer, zich in eene weide toen eon stier op hem aangestormd kwam en hem een geweldigen boomsloot in de rechterbil toebracht zoodat den hoorn er dwars doorkwam, Het slachtoffer klaagt ook over inwendige pijnen. Antwerpen. Aanhoudingen. Een Hollander,zekere D., werd door de policie in de Maatschappijstraat aangehouden, we gens baubreuk van uitdrijving. Hij word ter beschikking van den prokumur des konings opgesloten, om later terug ovei de grenzen te worden gozot. deze mat zitten ora zijne nachtwacht te be ginnen De oude vrouw sliep onrustig en was tel kens wakker. Hare herhaalde zuchten trok ken Oramaïka af van de treurige denkbeel den, waaraan zij zich overgaf. Deze vroeg haar. of zij iets tot hare verlichting konde toebrengen. De zieke ufcos met den vinger naar een pot. die op de heete asch stond. Geef mij een lepeltje van dat vocht, zeide zij het is een afkooksel van al de planten, waarover de geest dos slaaps zijnen adem heeft laten gaan. Oramaïka haastte zich om de zieke te be dienen en nauwelijks had doze een lepeltje van dezen drank gebruikt, of zij sliep in. De nacht verliep traag en zwaarmoedig. Ieder geluid dat Gorambo's dochter hoorde, scheen haar een teek en des doods geheim zinnig en verschrikkelijk was voor haar do stilte. Doch de langste nachtuil hebben een maal een einde de dag brak aan het ge zang der vogelen deed zich hcoren, en de eerste zonnestralen begonnen door d« spleten «Ier hut te dringen, toen eensklaps een nieuw geluid het verbaasde oor van Ora maïka Irof. Dit was het geluid van verschillende per sonen, die met afgemeten schreden liepen. Toen brak het arme meisje het stilzwijgen af, dat zij zoo lang bewaard had, en smeekte dringend aan den wilden om haar naar buiten te laten, of haar ten minsten de mat le laten oplichten. Hij schudde het hoofd met de grootste onverschilligheid, maar op dit oogenblik ont waakte de oude, terwijl zij volstrekt lichten lucht begeerde. Toen keerde de wilde zich naar de mat, doch terwijl hij deze wilde op heffen, goot Oramaïka een gedeelte van den 10 JULI 1914 Door de opsporingsbrigade werd in do Kievitstraat zekeren Reinhold M^, aange houden, dewelke in Hongarië werd opge zocht voor bedriegelijk bankroet. Zijne uit levering is gevraagd. Aan de dokken werd gisteren een in woner der Guldeiisporenslraat, te Borger- hout, aangehouden wegens erge feiten. Do gemeene kerel is ter hésehikking van deu procureur des Konings opgesloten. Gered Een 45 jarige handelsreiziger E. Belin,van St. Joost-ten-Noode, is gisteren namiddag van de dokbrug der Suikerrui in de Schelde gevallen maar werd dadelijk ge red. Na verzorging op het policiebureel kon de man zijnen weg voortzetten. Verdwijningen Aan de policie zijn niet min dan drie verdwijningen gesignaleerd namelijk van Helena S., woonachtig Hou wersstraat, T. Herygers, wonende Van Sterbeeckstraat en B. Janssen, wonende Lange Scholierstraat. Waterbuis gesprongen Woensdag morgend rond 8 ure, is op den Grooten Steenweg van Berchem, voorbij het gasthuis eene grooto buis der waterlei«3ing gespron gen. De geweldige massa water die ont snapte,ondermijnde geheel een paal waaraan de trolley van den tram gehecht is. Gelukkig bleef de paal aan den draad han gen, anders had men zeker ongelukken le betreuren gehad, want op hetzelfde oogen blik kwam er eene vrachtkar met twee paar den bespannen voorbijgeroden. In enkele oogenblikken waren de kelders der omliggende huizen geheel overstroomd. De aangerichte schade is nogal groot. Ook is de tramdienst daar gansch den morgend onderbroken geweest. Mechelen. Overreden. Dinsdag na middag, reed Jos. Hendrickx, vrachtvoer" dersgast, 30 jaar oud, met eenen wagen me' erwten geladen, naar Antwerpen. Aan do Vosberg, op den steenweg, jwilde hij op den wagen stappen, terwijl deze voortreed; hij viel. met het ongelukkig gevolg dat een der voorwielen hem over de voeten Jen het ach terwiel over den rug reed. De ongelukkige werd naar liet gasthuis overgebracht. Zijn toestand is erg. Erge val Dinsdag namiddag viel Mej. Van den Avond, omtrent 20 jaar oud, wonende Tumoldusstraat, ooor het venster. Zij.werd bewusteloos opgenomen en klaagt 07er inwendige pijnen. Haar toestuud is bedenkelijk. Gljzenzeelë Schielijk overlijden. Woensdag morgend, om 9 ure, was een hoofdagent der levensverzekeringmaatschap pij naar Gijzenzeel gekomen bij den agent der maatschappij om het geld af te halen. Bij de weduwe Reims, in de St. Liovens- straat, bezig zijnde met stukkon in te vullen viel.de verzekeringsopzichter eensklaps van zijnen stoel en was een lijk. De geneesheer van Oosterzele en do Eerw. heer pastoor van Gijzenzeel, spoedden zich ter plaats.Mon kon evenwel enkel den dood vaststellen, veroorzaakt door eene hartziekte. Naar men zegt is de overledene afkomstig van Welden. St Amandsberg. Op het spoor. In den loop dor maand Maart werden er ten nadeele van zekeren Meulomeester, Dender- mondschen steenweg, 68 aktiën gestolen. Het onderzoek werd door den heer adjunkt- policiekommissaris De Keukelaere naarstig doorgedreven. Deze ambtenaar heeft thans te Antwerpen bij eenen wisselagent drie der gestolene aktiën ontdekt. Men is bijgevolg op een ernstig spoor en er bestaat weinig twijfel of de plichtigen zullen weldra ontdekt worden. Lede. Schurkenstreken. Woensdag nacht hebben ongekende sohurken op het hof van Fr. De Decker, slachter, wijk Over- impe, een abrikozenboom afgetrokken. Op den Heipias, ten nadeele van Fr. Bae- tens, landbouwer, is eene groote hoeveelheid aardappelen uitgetrokken. slaapdrank, onder het water, hetwelk de wilde voor zijn eigen gebruik in eene kalla- bas aan zijne zijde had staan. Hoe verheugd was zij, toen zij zag dat den wilde zich om keerde, en de kallabas in eenen adem le digde. Zij wierp onrustige blikken door de ope ning, maar zij zag niemand. In de verte en boven de toppen der boomen, verhieven zich de berg en de rots van het offer. Na verloop van eenigen tijd, bemerkte zij haren vader aan het Jiool'd van eenen talrij ken stoet, welke.langzaam voorttrok tot aan het einde van het dorp. Ter zijde van Corambo liep het hoofd van den stam vervolgens kwam William alleen met een moedigen en onversaagden tred zijne handen lagen kruislings op,zijne borst en hij hief zijn hoofd een weinig omhoog, zoodat Oramaïka meende te bespeuren, dat hij zijne oogen naar den hemel richtte. Na hem volgden al de mannen van den stam, volgens hunne jaren en den rang dien ieder naar zijne verdiensten toekwam. Oramaïka beschouwde bon met eene spra- kelooze wanhoop. De stoet trok het boseh in en verdween uil hare oogen. Daarna zag zij do stoet weder langs een beschaduwd pad den berg beklimmen. Zij gevoelde, dat zoo zij in de gevangenis bleef, haar hart zoude breken, en nogmaals de deur naderende, trachtte zij zich eenen doortocht te banen, maar den wilde vatte haar met eene ijzeren hand en dreef haar terug. Toen wierp Oramaïka zich aan de voeten van haren bewaarder zij weende, maar te vergeefs de wilde bleef haar aanstaren met eene diepe gevoelloosheid. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2