Vereensode Sleten en Mexico Orama,ïk:a Koning Aibart ie Antwerpen Botarcliicorel Souhry DE MAAGD DER WOESTIJN De gebeurtenissen in de Balkanèn Laffe moordpoging Nieu wsberichten AMER JACQUES DE VOLKSSTEM Ï4 JULI 1914 rikantenbond houdt zich ook met de kwestie onledig, en indien hij met de bewe- fing der hazen samenspant, zoo worden 3000 werklieden der streek door den maat regel getroffen, zondor de talrijke werklie den te tellen die reeds iö werkstaking zijn gegaan. ENGELAND Eene bom In eene kerk. De Daily Mail zegt dat men in de St. Johnkork te Westminster eene bom ontdekt heeft. E«ne ▼rouw Anni Bell, gekende suffragette, is aangehouden. RUSLAND In het keizerlijk paleis van Peterhof. De ozar en de czarin hebben in het paleis van Peterhof den prins Hendrik der Nederlanden ontvangen. Na het verhoor werd een ontbijt opgediend waaraan deel namen de kinderen van den czaar, alsmede de groot-hertogin Maria- Qavlowna en het gevolg van den prins. SERVIË De verjaardag van koning Pieter. Zon dag morgend, om 8 ure had in do hoofdkerk van Belgrado cengodsdienstigedienst plaats, ter eere der verjaring van koning Peter. De erfprins, de prinsen Joris en Paul, M. Pa- chitch, de ministers, de president der Skoup- chtina, het diplomatisch korps endèburge meester van Belgrado woonden de plechtig heid bij. De ceremonie werd gevolgd door eene ontvangst in het paleis. De lijkplechtigheden van M. von Hartwig, en niet von Harbitz, zooals Zaterdag bij ver gissing werd medegedeeld'in onze laatste berichten, zullen Dinsdag plaats hebben. Men weet nog niet waar de begraving zal geschieden. De municipaliteit vraagt dal M von Hartwig zoude teraardo besteld worden te Belgrado. De bevolking schijnt door het overlijden van den minister van Rusland, die een oprechte vriend van Servie was, bedroefd te zijn. Zij wenscht vurig dat hel stoffelijk overschot van den man in Servië beruste. Men zou zelfs een gedenkteeken willen op richten ter nagedachtenis van M. von Hart wig. OOSTEN RUK-HON GAR IE De ongeletterden in het keizerrijk.Het ministerie van openhaar onderwijs in Oos- tenrijk-Hongarië geeft eene vergelijkende 6latistiek uit, der ongeletterden van het kei zerrijk. Het meest verlichte gedeelte van het rijk is Bohemen mot 50 ongeletterden per 1000 inwoners. Vervolgens komen Opper en Nedor-Ooslenrijk, waar liet middengeial der ongeletterden 00 per duizend bedraagt. In Tyrol lelt men er 71, in Moravië 78, in de streek van Salzburg 87, in Oosten rij ksch Silozië lü. Styrië komt vervolgens mei 180 ongeletterden, Corinlhië met 210. Ilrië en Carniole met 384. Honga'rië met 410, Galicié 039 en Bulcovine met 052. Dalmatië spant de kroon met 736 ongeletterden op .1000 menschen. Wat Bosnië en Herzegowina he trefl, kan nog niet met juistheid opgegeven worden, maar naar hetgene men er tot nu toe van te weten kwam, schijnen deze pro vinciën niet betor bedeeld dan JDalinatiö. ITALIË Eene klas binnengeroepenEen dekreet van 11 Juli roept de klas van 1891 terug onder de wapens. De reservisten die zich in don vreemden bevinden met eene toelating van de xnililairo overheid worden voor hot •ogenblik ontslagen. SPANJE Schielijke dood van een adjudant Tijdens een onlhijt aan de koninklijke tafel aan boord van den yacht «Giralda» te Gijoo, is de kommandant Montes, aide-de-camp, schielijk gestorven. De koning woonde hierom de wedvaarten niet bij, MAROKKO Een Spaansche visscherssloep door de Mauren gekaapt.Een Spaansche visschers- sloep is nabij Je kust van Ceula door de Mauren gekaapt geworden. Vier visschers zijn gevangen genomen. 21® VERVOLG. Op zekeren dag, dat hij vroegtijdig was uitgegaan, alleen gevolgd door John, die Kem nooit verliet, zette hij zijne wandeling voort tot aan de oevers der Connecticut. Eenen diepen zucht kon John niet4 inhou den hij het zien dezer rivier, en toen mijnheer Harley naar hem keek. zag hij een paar groote tranen over zijne wangen vlooien. Daar was het, nietwaar? zeide mijn beer Harley, dio deze stomme taal verstond., Ja, antwoordde de trouwe John, zie daar de plaats waar wij scheep gingen, om •nzen jongen meester op te zoeken. Ach 1 ware ik alleen geweest, dan geloof ik, dat ik hem zou hebben gevonden. Ik wilde aan wal stappen, het bosch van alle kanten door zoeken, uwen zoon terug brengen of ster ven. maar zij hebben niet gewild. Wat deze niet wilden, zouden wij dat niet kunnen doen, zeide eene zachte stem, foen John had opgehouden met spreken Hoe Helena zijt gij mij gevolgd in dit donkere woud Ik zou u volgen tot aan het einde der aarde, lieve oom, - zeide het meisje, zich in zijne armen werpende. Wilt gij, dat wij het voorgevoel van John volgen zullen, vo%rdo zij er hij. hot gélukkig achtende, dat deze nieuwe nasporingen, ten minste gedu rende eenieen tijd. do smarten van mijnheer Harley zouden.do n bedaren. Helaas vergeefsche moeite, zuchtte de bedroefde vader. CHINA Schrikkelijke ontploffing aan boord van een Kanonneerboot. Een verschrikkelijke ontploffing deed zich Zaterdag avond voor op de Chineesche kanonneer boot.«Tungchi» nabij het arsenaal van Kiagnan. 35 vloot- leerlingen zijn gedood geworden. De oorzaak der ramp is onbekend. TRJPGL1TA9ÜË Nieuwe gevechten Generaal Giardina bericht uit Tobruck dat in den morgend van 11 Juli eene kolom infanterie, ruiterij en artillerie naar Sidi-Daud en Sidi-Bel Casin oprukte om er een vijandelijk kamp te ver nielen. De kolom word door aanzienTijke groepen rebellen aangetast, die echter teruggeslagen werden waarna hun kamp werd vernield. Nieuwe groepen oproerlingen werden insgelijks verslagen ha een gevecht dat tot 3 1/2 ure van den namiddag geduurd heeft. De Araben hebben zeer aanzienlijke verliezen geleden. De Iialiaansche troepen fijn naar hun cantounement teruggekeerd Zij telden een officier en een soldaat gedood, met een officier en 10 soldalen gewond. De Albaneesche Opstand. Oe Troon van Albanië. De dagbladen van Con el an tin op el logen straffen officieel het nieuws door een Ita- liaansch blad medegedeeld en volgens het welk eene Albaneesche afvaardiging aan prins Birrtwra Endine. de kroon van Albanië zou aangeboden hebben. Zulkdamg aanbod werd niet gedaan voegen de bladen erbij, en de prins is geen kandidaat tot den troon van Albanië. Ontslag van den Minister van Justlcie Men bericht uit Durazzo. Mufid bey, minister van Justicio Aan Albanië heeft zijn ontslag gegeven. Hollandsche officieren gevangen gehouden. Schermuts I ;.g-'n aan de voorposten. De oproerlingen hebben geweigerd te El Bassan de Hollandsche officieren Verhulst en Reimers, welke zij krijgsgevangenen hebben gemaakt over te leveren. In den nacht werden vourscholen gehoord, aan de voorposten van Durazzo en men heeft opnieuw bewegingen opgemerkt in de stel ling en der rebellen. De opmarsoh der Epiroten. I.uidens inlichtingen uit Zuid Albanië ont vangen, zetten' de Epiroteo zonder stilstand Kun opmarsch voort. Zij bezetten reeds het distrikl van Shrapar, De toestand to Berat. De Hollandsche generaal Deweer. seint uit Valonaaan het Albaneesch gouvernement dat, volgens de laatste nieuwsberichten, de toestand te Berat zeer kritiek is De stad is omsingeld in het Noorden door de opstande lingen en in het Zuiden door de Epiruten. Het ontslag van generaal Huerta. Zijn vermoedelijke opvolger. Luidens inlichtingen opgedaan in de wel ingelichte kringen, zou het ontslag van gene raal Huerta beden Maandag aan het kongres aangeboden worden. Men voegt erbij dat het waarschijnlijk is dat M. Carbajal hem zal opvolgen. De benoeming van M. Carbajal zou zelf geheimelijk goedgekeurd zijn door generaal Carranza en de Vereenigde-Staten. Verzekerd wordt dat het bezoek van den schout-bij-nacht Tradock, te Mexiko voor doel hebben zou generaal Huerta en zijne familie tot aan de kust te begeleiden. Generaal Huerta zou inschepen aau boord vau een Engelsch oor logschip. «Wie weet hetop de uren van rouw volgen de dagen van vreugde. Zonder het zelf te begrijpen, had Helena een onweerstaanbare» invloed op haren oom igekregen. Hij stemde toe in hetgeen zij ver langde, en zij keerden terug naar Rama, ter wijl zij zich onderhielden over dit plan, het welk een straal van hoop had doen flikkeren in de geschokte ziel van den ongelukkigen vader. VIJFTIENDE HOOFDSTUK. De ratelslang. De toebereidselen tot het vertrek waren weldra gereed, en reeds den volgenden dag sloegen mijnheer Harley en zijne nicht, door John en Walter gevolgd, den weg naar het brsch in. Van den gouverneur had men twee soldaten bekomen, om dil kleine karavaan voltallig te maken. Allen scheepten zich in op een vaartuig, dat daartoe ingericht was, en de Connecticut overstekende, begaven zij zich in dat zelfde bosch, waar William, weinige dagen geleden zooveel angst had ondervonden. Pas hadden zij eenige mijlen afgelegd, toen zij eenen Indiaan neergehurkt, meende te zien zitten. Zich aan God aanhovelende, en hunne wapens gereed makende, was hot werk van een oogenblik, maar hun no vroes verdween spoedig, want het wezen, dat de zelve veroorzaakt had, zag hen aankomen, daalde snel de rots af, en naderde de reizi gers. Hel was Caraï ia, die sedert eenen ge- ruimon.tijd de omstreken der woning van mijnheer Harley verlaten had, en dio hij vruchteloos had laten opsporen. Uw huis heeft dikwijls mijne armoede gedekt, zeide de IndJaanscho vouw aan mijnheer Harloy. AaWKven haard koesterde De Koning, komende van Oostende, is Zondag morgend, te 8 u. 25 aan de Herbou villekaai te Antwerpen aangekomen, om een tocht op de Schelde te doen, ten einde het voorbijvaren van de yachten te zien van den tweeden dag der wedstrijden van de Ant- werpsche week, ingericht door de Royal Yacht Club van België. Déze Club, waarvan de Koning beschermheer is, vierde haar 25 jarig bestaan. De Koning was vergezeld van de generaals Jungblulh en Deruette, èn bevelhebber Dou-, trepont. Op de kaai "wachtten de burgerlijke en krijgsoverheden Zijne Majesteit af, waaron der deledon van de Yattht Club, de hh. So gers. minister van zeewezen; de gouwgraaf der provincie; Devos, burgemeester; Dufour, generaal, enz. enz. Na een korte begroeting begaf de Koning zich aan boord van de postboot Stad Ant werpen welke daarop onmiddellijk naar het midden van de rivier stoomde, om zich naar de Beneden-Scheldë te begeven. Geheel de haven was bevlagd en bood een •overheerlijk schouwspel. De vreeselijke warmte word door een licht briesje getem perd. Jfïf Wanneer de boot de gehouwen van de Yachl-Club voorbijvaart, weerklinken ter begroeting kanonschoten, en vuurpijlen ver spreiden op den stroom een regen van Bel gische vlaggetjes. Te 10 1/2 uur was de postboot te Bath aangekomen, waar de Koning een 150-tal yachten en pleziervaartuigen voorbijtrekken zag. Het was een allerprachtigste tooneel. De boot vaart midden tusschen de vloot van vanriuigen door, én de Belgische, Ne- derlandsche en Engelsch® yachtsmen juichen den vorst geestdriftig toe. Rond den middag lag de Stad Antwer pen n weer aan de Herbouvillekaai gemeerd, en te 12 u. 20 vertrek de Koning, uiterst voldaan over dit bezoqk, naar Oostende te rug. i TE HEUSDEN Sinds een viertal maagden was een ge naamde Arthur De Laoze, werkman in de tapijten fabriek, weduwnaar. Hij tracht het bofüte maken aan Maria Maes, de zuster van zijne overledene vrouw, maar deze houdt van hem niet. Zij wist dat hij zeer jaloersch was en dat moesl ook de "bijzonderste reden zijn, waarom zij geene betrekkingpij met hem wilde aan- knoopen De Looze verbood liaar zelfs tegen andere personen te sprekpu. In de tapijtenfnbriek werd De Looze door zijne werkgezellen .geplaagd tengevolge zijner jaloorschheid. Men zegde hom dat twee andere jongelin gen zijne medeminnaars waren en onder deze noemde men August Merckx en Gesar Braecke, twee kameraden. Daar was niets van* doch toen De Looze zich kwaad maakte, .hadden de gezellen er plezier om. Reeds dikwijls had Do Looze bedreigingen tegen de heide jongelingen uitgesproken. Zondag avond, tusschen 8 1/2 en 9 ure, 'kwamen August Morpkx en Cesar Braecke langs de Kerkstraat. Daar stond De Looze aan de herberg van Verstuyft. Hij sprong naar Merckx toe en gaf hem eonen vuistslag. Metrckx trok zijnen veston over zijn hoofd om zich te beschermen, De Looze zwaaide een mes en op min dan eenige seconden had M.erokx vijf steken in den rug en schouders, waarvan eene zeoi erg. h Vrouw Verstuyft kwam huitengesprongen en wilde Dh Looze wegtrekken; hij gaf de vrouw eeneu geweldigen stamp op den arm. Eem andor jongeling die ook wilde lus- schei'komon werd de tqppen der vingers af gesneden. 3 ik mijne verklemde ledematen aan de tafel, waar de uwen aanzaten heb ik meermalen mijne uitgeputte krachten hersteld. Ik heb den Grooton Geest gevraagd, dat hij mij in staat zou atollen oru u eenmaal mijne erken telijkheid te toonen. Hp.tjoogenblik is geko men, ik kan mij jegens u kwijten de moe der, wiens zonen uwe landgenoten hebben beroofd, zal u het eenig kind teruggeven, dat de mijne hebben overgelaten. Hot was mijnheer Harley niet mogelijk Caraïna te volgen, dje reeds den weg naar hare hut had ingeslagen. Zij bemerkte dil en terugkeerende, zeide zij O wat zijl gij kleinmoedig tegen de smart waart gij zoo sterk, zoudt gij zwik' zijn tegen de blijd schap n t> Goede God sprëfk' eindelijk mijnheer Harloy, terwijl bij eeriVrt vlood van tranen stortte, n Hecre wéés gezegend en gij, goede vrouw, wees mfide gezegend, omdat gij zulk eenen vermógenden troost weder geeft aan mijn hart. Maai" zeg mij, waar en hoe hebt gij mijnen zoob weder gevonden Al is het hart van een Europeaan geslo ten voor de rechtvaardigheid, dat van den Pequod staat open voor de erkentelijkheid. De dochter van Gorambo vermocht den wraaklust van haren vader niet te verhinde ren, maar zij had de bevrijding gezworen van den zoon van hen, die haar mot welwil lendheid bejegend hadden. Ik kende haar geh» im, en om haar te fifelpen, ontzag ik noch de golven van de Connecticut, noch de duis ternissen van 't woud. noch de hitte van den dag, noch de schaduwen der nacht. Zie, voegde zij er bij, ziedaar uwen zoon hij slaapt houdt uwen adem in, want hij hoeft er nog behoefte aan dat de geest der droo- men hein in zijne armen wiegt. Merckx was gevallen en De Looze nam de vlucht. Geburen kwamen toegesneld en droegen het slachtoffer, dat geweldig bloede naar Dr M. Van de Walle, die daar eenige slappen verder woont. Merckx ontving de beste zorgen; de ge neesheer stelde eene gevaarlijke diepe wonde vast, die denkelijk de longen zou bereikt hebben en eenen noodlëttigen afloop zou kunnen medeslepen. De ongelukkige werd op eene ladder ge legd en naar zijne woning gedragen. Zijn toestand was zoer bedenkelijk en hot slacht offer moest de laatste H. Sacramenten ont vangen. Dadelijk,was men naar Melle om de gen darmen gereden. Deze waren dan ook dadelijk ter plaats gekomen eu hadden een aantal getuigen oa- deriioord. Cesar Braecke heeft verklaard dat De Looze in den loop van den dag (Zondag) hem gezegd heeft - Ik moet vandaag Merckx hebben en morgen u De vader van Martha Maes heeft gezegd dat De Looze ook zijne dochter bedreigd heeft. Daar het nacht was hebben de gendarmen dan ook De Looze niet meer opgezocht. Het parket van Gent werd verwittigd. Een vader snijdt zijn zoontje den hals af en vergiftigd zich Men meldt uit Leicester (Engeland) dat een ijzerdraaier Zaterdag gepoogd heeft zich te vergiftigen nadat hij zijn 2-jarig zoontje go- dood had Het drama ontrolde zich in bijzonder tra gische omstandigheden. De man leefde sedert zes weken van zijne vrouw gescheiden. Sinds dien viel hij meer malen in geldnood, en besloot Vrijdag zijn geluk te wagen op de paardenkoersen vau Haydock Park. 's Avonds vernomen hebbende dat zijn geld verloren was, besloot hy een einde aan zijn loven te stellen. De wanhopige nam zyn zoontje met zich mede naar een veld en sneed hem de keel af met een scheorsines. Daarna nam de beul het vergift in dat hij met zich genomen had. De twee lijken werden een weinig later ontdekt door twee voorbij gangers, die de policio verwittigden. Men diernlo een s'erk tegen vergift toe aan den on gelukkige die nog ademde, en men gelukte er in hem terug by te brengen. Do rampzalige vader werd dan voor den magistraat gebracht die hem na ondervraging deed opsluiten. x Eene aanvraag per postkaart 19 gestuurd 8, place de Füpera,'te Parijs," om' ïrarikó -en van alle kosten vrij een staal te ontvangen der vermaarde tandenpoeders van D' Pierre. Ze gebruiken is zepaappemqn en -eene proef i.kosa. .niets;:; o «óf.- -> I «ïféöfl Brussel. Brand, Gisteravond is brand onjtstaan.in het huis n. 51, Groensel- slraat. Het vuur brak uit op eene slaapkamer van de eerste verdieping. Dank aan het spoedig optreden der pompiers van de Groote Wacht, werden de vlammen bemees- terd na 35 minuten werkens. De veroor zaakte schade is niettemin groot. Laeken. Bloedig drama. Gister avond wei d de Telefoonstraat in opschudding gebracht door eene moordpooging, veroor zaakt door jaloerschheid. In deze straat wonen sedert eenige maan den de echtgenooten D... De man is oploó- pend en zeer jaloersch; de vrouw is een naar stige huishoudster. Rond halftien'g avonds,zagD.. zijne vrouw op den drempel der deur klappen met twee geburen. Aangedreven door joloerschlioid, greep D... een scheermes, sprong op zijne vrouw en bracht haar een vreeselijke» steek toe in den hals. Gansch bebloed zeeg het slachtoffer ten Werkelijk kwamen zij aan eenon berken boom, in welke schaduw William de zoet heid van den slaap genoot. Zijn gelukkigen vader beschouwde hem met eene onuitspre kelijke vreugde, toen er eensklaps een slang toeschoot, den jongeling in de hand beet, en met de snelheid van eenen vogel weder ver dween. j William mijn lieve jongen 1 riep mijnheer Harley op den toon der wanhoop uit. William ontwaakte. Hij herkende de stem en de gelaatstrekken van zijnen vader, en zijne sm.irt vergelende, liep hij naar hem toe, en wierp zich in zijn armen. Mijn kind, riep mijnheer Harley, terwijl hij hem met kussen en tranen overdekte, gij zijt gekwetst, uwe hand is vol bloed. Het is niets, vader I zeide William, mot de hand schuddende, en alle pogingen aanwende om te grimlachen. Niets 1 gromde John, met eene bevende stem, niets Sedert wanneer is het gift van de ratelslang niet doodelijk meer 1 Mijnheer Harley verstond de laatste woor den niet, maar toen hij naar zijn reisgenoo- ten zag, bemerkte hij hunne verschrikte ge laatstrekken, en hunne gedachten radende, riep hij met ontzetting uit f> Groote God zou het eene ratelslang zijn gew-est Niemand gaf hem antwoord. Na een oogenblik van stilzwijgen, was Helena de eerste, dio deze smartelijke stille afbrak. Oom, ft zeide zij, ik ken een zeker middel, onverschillig welke beest de boet heeft toegebracht. En William naderende, vatte zij de hand, en wilde bare lippen op de wond pla."4seD. gronde onder het oog der twee mannen met wie zij spr 'k. De dader vluchtte. Zijne arme vrouw werd naar liet St-JaDsgasthuis gebraclri. De policio zocht den dader op. Rond tien en half uur werd deze aangehouden in een koffiehuis van don omtrek, in de hoogste ma te opgewonden Hij werd ter beschikking van den prokureur des koningsgehouden. Het be bloed scheermes werd op den plichlige ge vonden. De toestand van het slachtoffer is onrustwekkend. De vrouw vernnctert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij ge bruikt. altijd de uitmuntende Cbicorer der Trappisten Vincart. Schaarbeek. Het rijwiel van eenen po- licieagent gestolen. Dopolicieagent Robert, van Schaarbeek, werd gisteren namiddag, per rijwiel; naar het bureel dor belastingen gezonden, in do Renkinstraat. Terwijl hij zich in het bureel bevond, had hij zijn rij wiel in de gang gelaten. Toen hij het wilde terugnemen, zag hij een kerel van ongeveer 20 jaar er op springen, en mede pijlsnel, langs de Gallaitstraat vluchten. De dief koa niet ingehaald worden. Elsene. Botsing. Een taxi en een heerenauto hotsten Zaterdag namiddag op de Troonplaals tegen elkander. Do'twee voer tuigen werden ernstig beschadigd. Gelukkig waren geene ongevallen aan personen te be treuren. St-Jans-Molenbeek. Verdwijning. De 40jarige Jan-Frans De Keuleneer, is sedert den 23 Juni 11. verdwenen; Gestalte lm70 omtrent, do ikerblond haar, blauwe oogen, blonde knevel. Redelijk dik. S1® Catharina Lombeek. Geheime sto kerij ontdekt. Zaterdag morgend is hij een herbergier, van de wijk Gucht, eene ge heime stokerij ontdekt. Het materaal i3 aan- heslagen. De stoker is echter kunnen vluch ten. Steenockorzeel. Knaapje door een waqen gedood. Gisternamiddag werd het 6-jarig knaapje Louis Verbist, na het verla ten der school, door een brouwerswagen omgeworpen. Het zwaar voertuig reed over hem. Het kind stierf eenigen tijd nadien. Het parket van Brussel werd gewaarschuwd en M. Buyden, onderzoeksrechter stelde een onderzoek in. Denderwindeke. Erg ongeluk. Op de wijk Pyenbeek, was Zaterdag morgend. de metser Roosens, bezig met een muur af te breken. Hot schijnt dat de muur geeno goede grondvesten had. Plots klonk deze om on de man en zijn neefje die hem hielp kre gen den muur deels op het lichaam. Do kleine jongen was er met enkele schrammen en builen van af, maar Roosens is zoo erg gekwetst,, dat alle stonden een noodlottig TGwd^nWordt sverw:acht. Gent. Een knaap pleegt zelfmoord Zaterdag avond, rond 9 ure had .de 'ïëstien- ijapigfei:JuhAiè HutiSëhatit, wóhonde Bfugsche otoobweg,"een hèvige woordenwisseling met zijn zusier. De jongen begaf zich daarna, vergezeld van zijn zesjarig broertje, ter ruste. Toen dit jongentje Zondag morgend rond 7 1/2 ure ontwaakte, zag het zijn broe der Jnlis aan een zolderbalk opgehangen, do tong uit den mond, het aangezicht blauw. De jongen had door verhanging een eind» aan zijn loven gesteld. Dokter Rysenaer stelde liet overlijden vast. LOURDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). ITALIË in September. Huwelijks- en bijzondere reizen. Reizen FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. GeredZaterdag avond, waren eenige kinderen aan 't spuien op de Terneu- zenlaan, toen de 12jarige Vanderstock, een misstap deed on in het kanaal van Term-u- zen viel. Op de kreten van de makkertjes van den ongelukkigen kwam zekeren Frans Van Vooren, Terneuzenlaan, toegesneld. Hij .spronggansch gekleed in 't water en gelukte er in hot jongentje van een gewissen dood te redden. Hoe, f zeide mijnheer Harley, zijne nicht wederhoudende, wilt gij u schuldig maken aan zelfmoord Dat de wil des he mels geschiede maar ik mag niet toelaten, dat gij u voor mijnen zoon blootstelt aan eenen gewissen dood. - Vele voorbeelden zijn er, die bewijzen, dat men op deze manier het gift uit eene wonde kan halen, zonder het minste gevaar voor degenen die dat middel bezigt. Gij be driegt u, nicht... Maar Garaïna moet een geneesmiddel kennen voor deze beten. Daarop keerde hij zich om, om de In- diaansche vrouw aan te spreken maar zij was, verdwenen. John en de beide soldaten riepen haar uit al hunne macht, doch zij kregen geen antwoord. Ik weet het niet, zoide John tot zijnen meester, maar men zou zeggen, dat dio vrouw iets van den aard der duivelen heeft, zij brengt ons het blad terug, dat wij verlo ren achtten, en nu dat... Ik heb het u reeds meermalen gezegd, John, n viel William hem in de rede gij hebt steeds Oramaïka en Caraïna beschul digd, dat zij vijandelijke gevoelens tegen ons koesterden en evenwel ben ik aan hem beiden het leven versohuldigd. Oramaïka heeft mij gered uit de handen van haren va der, op het oogenblik, dat dozen mij dooden moest, en zonder den bijstand der goede oude welke de Voorzienigheid mij op mijnen weg heeft toegezonden, zou ik nooit in staat ge weest zijn om den weg, af te leggen, die mij naar Rama moest brengen. Haar arm l.eeft mijne zwakheid goscliraagd, en zij is het, die voorzien heeft in mijne behoeften, eveu als eene goede moeder zorgt voor de be hoeften van haar kind. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2