Vereenigde Staten en Mexico Oramaïka DE MAAGD DER WOESTIJN De gebeurtenissen in de Balkanèn Nieuwsberichten DE KEMPEMAAR Stadsnieuws Voor of tegen de regie der gas t SS»»».» RUSLAND Vliegers gedood. De lcapitein-vlieger Yessopf van den Russis- schen staf en zijn werktuigkundige hebben op het vliegplein van ütschekow een schrik kelijke!) val §®fiaan. Beiden zijn op den slag gedood geworden. Een schip verloren. De cargo-boot Johanu Bogoslofï van St- Petersburg is met man en muis vergaan in de Ijord Tana. De familie van don kapitein was ook aan boord. Rampspoedige overstroomingen. De stroom Ouban is uit zij no oevers getre- flën. Do lokaliteiten Labinskaya en Lemring staan onder water. De inwoners zijn op de hoogten gevlucht. SERVIË De lijkplechtigheden van M. von Hartwig Dinsdag morgend hebben te Belgrado de lijkplechtigheden plaats gehad van M. von Hartwig. Er hadden geene incidenten plaats. ITALIË De gezondheidstoestand van den hertog van Aoste Wy deelden in Juni 11. mede dat de hertog \an Aoste aan eene besmettelijke koorts lij dend was, van dewelke hij genezen scheen te zijn. Maandag avond echter is volgend bulle- tiju afgekondigd geworden De ziekte van den hertog van Aoste, na sedert de eersto dagen van Juni een regelma tige loop gevolgd te hebben en geenszins ver ontrust geweest te zijn, vertoont sinds drie dagen eene verergering, vergezeld van zware koortsen, darmstooi-nissen én van eenige t.ee- kensvan hartzwakte. De temperatuur is 39°6. MAROKKO De guerilla De kolom Claudel, die op 11 Juli eene ver- ieuning deed naar de Zaians, is door vijande lijke contingenten met lievigheid aangevallen. De kolom koerde zich achter den vijand en dreef dezen op de vlucht. De Fransche troepen hadden een Sene- galees gedood en een gewonde. CYRENAI KA Nieuwe gevechten De kolonel Latiui bericht uit Cyreno dat in den nacht van 12 op 13 Juli eene kolom voet volk en artillerie uit Marana opgerukt is naar Uadi-Elaggara en hot kamp van Neineu, waar 600 rebellen mot twee kanonnen ver/.amold waren, hoeft aangevallen. De opstandelingen Werden met de bajonet teruggedreven. Bij don terugkeer naar Marana werd de kolom door eenige groepen rebellen bescho ten. De Italianen hadden 9 Askaris gedood en 38 gewonden. CCLUMBIË Groote brand Een grootebrand is te Salamina, eene zeeT oude en aanzienlijke lokaliteit, uitgebroken. De verliezen zyn zeer aanzienlijk. Een transatlantieker bijna vergaan Dinsdag namiddag is de transallaniieker Virginiagesleept door don Engolschon stoo- iner EstonianI.e Havre binnengevaren. De Estonian had de Virginia op sleeptouw genomen in vollen oceaan. Op 27 Juni uit New-York vertrokken, ging de reis goed tot 8 Juli. Dien dag echter brak de pomp, welke water in de ketels voert, en daardoor liep hot schip bijna geheel onder water en daar het vuur der machienen uitgedoofd werd, kon het schip noch vooruit noch achteruit. Het was du6 de golven prys gegeven. Toen het water in de kabienen begon te dringen, kon de telegrafist nog een tweetal Seinen geven, doch hij moest weldra zijn post verlaten, daar de toestellen onder water lie pen. De kapitein hield met zijne officieren eene beraadslaging on er werd besloten het schip te verlaten, daar dit toch moest zinken. Terwyl men nu alles in gereedheid bracht, om liet schip teverlaten, kwamen twee andere hooien, die het noodsignaal opgevangen had den, ter plaats. Er bleef nog éene hoop over, het schip te behouden, namelijk het zoo spoedig mogelijk naar de dichtst bygelegen haven slepen. Deze poging werd gewaagd en de Estonian nam de Virginia op sleeptouw. Zoo vlug mogelijk werd nu naar Le Havre gestoomd. Het was hoog tijd, dat mou de droge dokken bereikte, want de Virginia had pas nog een paar urén te goed. 23® VERVOLG. Het schijnt dal gij uwe richting of uw gezelschap verloren hebt gij zijt waar schijnlijk in deze streek gekomen om to ja gen Ik antwoordde hem van neen, en dat ik slechts eene enkele reis had gedaan naar hel westen, on weder huiswaarts wenschte te keeren. Zij beraadslaagden stil onder elkander -r doch dit duurde niet lang, en hij, die zoo even gesproken had, zeide mij Ik ken uw volk, want ik verkoop hun de huiden der dieren, welke ik op de jacht dood. Indien wij u den weg wijzen om we der in uw land ie komen, dan zullen wij de vruchten van onze jacht missen de oevers var. dit meer leveren in dit jaargetijde zulk een rijken buit op, dat het eene dwaasheid zou zijn, óm geen gebruik te maken van de gelegenheid. Deze woorden gaven mij nieuwen moed in mijne neerslachtigheid en inderdaad, er was nu niets anders meer noodig dan de hebzucht van die lieden gaande te maken door het lokads van een rijk geschenk. Ik droeg onder mijne kleederen oen fraai gou den medaillon, dat aan een gouden ketiing hing. dien ik aan den hals droeg dit kloi- noorl had voor mij eene onschatbare waarde hot bevatte een haarlok van mijno goede moeder. Hot denkbeeld om mij van hetzelve te ontdoen sluitle mij legen de borst intu>- tfdion was dit het eenige middel dat mij De Albaneesehe opstand. De rebellen bezetten Fiéri Eene dépeehe uit Yalona deelt mede dat de oproerlingen Fiéri bezet hebben. De Albaneesehe troepen ontruimen Valona Tengevolge van de nieuwsberichten van generaal Deweer over den toestand te Valona ontvangen, heeft het Albaneesch gouverne ment Zondag de Herzegovina ter plaats gezonden om de troepen in te schepen. De toestand. Uit Durazzo Kapitein Ghillai'd heeft nog den tyd gehad de kanonnen in veiligheid te brengen voor dat Berat viel. Men vreest dat Valona binnen een tweetal dagen zoude ingenomen worden door de opstandelingen. Rond Rasbul bemerkte men Dinsdag eene bijzonderlijk levendige beweging. Te Valona. Luidens nieuwsberichten te Durazzo ont vangen, hebben gevechten in de omstreken van Valona plaats gehad met de rebellen. Twee Italiaanscke stoomers zijn op weg naar Valona, om de Italiaansche kolonie in veiligheid te brengen. Men zegt dat een gedeelte der fiottilje die voor Durazzo onder anker ligt, vandaag Woensdag naar Valona zal vertrekken. Griekenland versterkt zijne grenzen. De Grieksche overheden van Macedonië doen aanzienlijke militaire toebereidselen uitvoeren in de Grieksch-Bulgaarsche grens streken. Zij bobben twee nieuwe afdeelingen verzameld in de disirikten van b'errès en Drama. Het garnizoen van Cavaila is op aanzienlijke wijze versterkt geworden, door rekruten van oud-Griekenland. Het Turksch-Grieksch Konflikt. Een Scheidsgerecht. Men verzekert te Constantiiiopel dat Tur keys en Griekenland zich tot dun vooiv.itter der Ilelyetischo confederatie zuileu wenden om hem' te vragen een scheidsrechter aan te duiden die uitspraak zal doen over de moei lijkheden die zouden kunnen ontstaan in de Turksch-Griekscbe uitwijkingskommissie van Smyrna. Carranza en Huerta. Uit Washington: De.generaal Carranza heeft liet gouvernement der Vere^nigde- Staten ingelicht dat hij nooiteenigs/.insonder- handelingen zal aanvaardou met generaal Huerta, hij eisclit dat deze geheel het hoofd buige. De geruchten over het ontslag van generaal Huerta M. de Oliviera minister van Brazilië te Washington heeft aan den' Amei'ikaanschen onder-Staatssekrotaris geseind dat men zich aan den afstand van generaal Huerta ver wacht, ten gunste van M. Cartajal. De Vereeuigde-Staten, die ofschoon het voornemen niet hebben M. Cartajal te erkennen als president, zijn nochtans bereid officieus met hem te handelen tot dat zijne macht overgedragen weze aan de gromlwotte- 1 ij kén. Brussel. Verlaten hind. Zondag avond, rond G ure, brachten voorbijgangers naar het kommissariaat op het St. Gillis- Voorplein, een meisje van diio jaar, verlaten öf verloren op den Waterlooschen steenweg. Het dochterken is netjes gekleed en werd door den officier van dienst verzorgd. Tot nu toe is nog niemand liet kind koinen vragen. Hare poroohsbesch'rijving werd naar al de politiecommissariaten gezonden. Een nieuto zuiveringshen. De poli- cie deed gisteren nacht verscheidene klop jachten op de lanen en in sommige koffiehui zen in 't middon der stad. Een 30tal vreemde personen, mannen en vrouwen, werden aan- overbleef om uit den wreeden toestand te geraken, waarin ik mij bevond, want ik had niet het kleinste stukje geld bij mij. Terwijl de wilden met een begeerig oog het kleinood beschouwden, dat ik uit mijn zak had gehaald, kwam mij gelukkig een denkbeeld, voor den geest. Ik legde de ket ting in de handen der wildon, opende het medaillon, en het haa'r daaruit nemende, zeide ik Dit voorwerp kan voor u niet de minste waarde hebben, terwijl het mij aan eone dierbare moeder herinnertik wensch hot te bewaren maar dat medaillon en deze ketting zijn voor u, indien gij mij aan*den overkant brengt, en mij den \»eg wilt wijzen naar de woningen van mijne landgenooten. Het aanbod beviel huil, gelijk ik dit ook verwachtte zij lieten mij het haar, en be hielden het overige, vervolgens wenkten zij mij, dat ik hen kon volgen. Wij stapten in het schuitje en slakon van wal. Ondertusscher. Btak de wind op en som bere wolken begonnen het uitspansel te be dekken. De heide Indianen, waarvan de een roeide, terwijl de andere aan het roer zat, wilde terugkeken naar het pu it dat wij ver laten hadden maar de windvlagen die ons gestadig naar den overkant joegen, verSiin- derden hun dit voorhemen to volvoeren. Wij waren alzoo gedwongen ons aan de genade van den storm over te geven, welk gevaar nog verdubbelde door liet geraas van den donder, die kort daarop bëgoii te rommelen, en door bliksemstralen, dio van tijd tot tijd de duisternis des nachts doorkliefden. Eensklaps sloeg do bliksem in 't schuitje, en bij bet daaropvolgend licht., zugm wij een der Indianen buiten kennis liggen het was dezelfde, dio met wij gesproken had. DB VOLKSSTEM gehoudefl. Een tiental hunner werden in hechtenis genomen. Een knaapje erg getoond op de foor. Het 9-jarig knaapje, Frans R..., Kapucie- nenstraat, op het foorplein spelend, liep gister avond met het. hoofd tegen een groote kram van eene barak. Het kind werd zwaar gewond aan den schedel en bloedde over vloedig men vervoerde het naar het huis van Dr Smeers, Notelaarstraat, die den kleine de eerste zorgen toediende. De prak- tizijn deed het jongentje vervolgens naar het gasthuis overbrengen. De toestand van het jeugdig slachtoffer, wiens schedel werd inge drukt, is zeer gevaarlijk. Geknipt. Dinsdag namiddag, tus- schen 3 en 4 uren, werd in het Verjarings park, een kerel aangehouden, die op lieeter- daad betrapt was van zeer erge feiten. De schurk, die rond de 20 jaar oud is en te Et terbeek woont, werd ter beschikking van het gerecht gesteld. Lijk herkend. Hot meisje, dat Za terdag avond, vóór de kazerne van het Kasteeltje, in de vaatf van Gharlerei sprong en verdronk, is herkend geworden. Het is Rosina C..., oud 15 jaar, wonende Ilaecht- scher» steenweg. Dén dag barer zelfmoord, had zij getwist mét hare moeder. In haar werkhuis gekomen, had zij aan hare gezel linnen verklaard, dat zij een einde aan haar leven stellen zou. Dë 6 fr. 70 welke hare geldbeurs inhield, was hel beloop van haar weekloon, dat men haar had betaald. Gevaarlijke kerel aangehouden. Gisteren avond, ontmoette J..., dio dronken was, zijn vijand G..., op do kermis van Hei met. Er ontstond twist tusschen beiden. De eerste wapende zich met een groot mes en wilde er den tweede mede te steken doch getuigen grepen den man vast en ontwapen den hem. J... word aan de policie overgele verd en opgesloten. Chrorel der Trappisten Vincart, Groot Merk. Etterbeek. DoÖcWPjk tramongeluk. Maandag avond had in de wijk der Verviers laan, te Etterbeek, èen erg ongeluk plaats. De zesjarige Karei Dupont, wonende Sint Pieters-steenweg, had zich aan 't achterge deelte van een elëktrischen tram vastge klampt. Aan de baanfcromming liot de jongen los, doch werd omgeworpen door een tram die uit tegenovergestelde richting kwam. Het slachtoffer werd letterlijk onthoofd. De overblijfsels van het kind moesten in een deken naar l.et.doodenhuis worden ge bracht. Ukkel-St-Job. «w Stoutmoedige bandiet. Mej. Marie D..., van Ukkel, werd giste ren morgend in de Gendarmdreef, nabij het Zoniènbosch, te Ukkel-St-Job, door een 25- jarige kerel aangerand, ten gronde gewor pen on beroofd van haar geldbeurs, inhou dende 5 frank. Het meisje heeft do persoonsbeschrijving van den bandiet.aan|de politie gegeven. Elsene. Teruggevonden. Eene ren tenierster der Pastorijstraat werd over eeni ge dagen het slachtoffer van eenen hehen- digen dief,die haar Van eenen kleinen reiszak ontlastte, eene Sorn van 2400 frank en han delspapieren inhoudend. Maandag werd de gestolen reiszak in de kerk der Gewijde Boomstraat teruggevonden. De papieren staken er nog in, maar het gold was eruit verdwenen. Erge botsing.''Maandag Bamiddag reed eene kar, met een peerd bespannen, langs de Kroonlaanj toen opeens de tram n. 95 naderde. Om eene botsing te vermijden, sloot de wattman opeens de remmen en reed achteruit.Doch op hetzelfde oogenblik kwam de tram n. 33 afgereden,die op het achterste rijtuig van den eerstén botste. De ruiten van het motorrijtuig van den tram n. 33 worden verbrijzeld en de watt man werd door dOfSqlierven nogal erg ge wond aan het gelaat. Mad. Maisnil,wonende Hostatstraat 19, diV zich in hot rijtuig be vond, kloeg van inwendig#» pijnen. Zij werd op hare aanvraag huiswaarts gevoerd. De stoffelijke schade is groot. De jongeling liet eeiï'gil hooren. Het was zijn vader. Door derf anderen Indiaan gehol pen, nam hij het Kqofd van den ongelukki- gen in zijne handen;1 legde zijn oor op zijne borst en begon zijné ledematen te wrijven. Ter wij F hij* zijn bést deed om hem in het leven terug te roepen bedaarde het onweder, en het schuitje met snelheid voortvliegende, liep nabij den oever op eene zandbank, die nauwelijks door het'water bedekt was. De jonge Indiaan haalde zijn vader uit het schuitje, legde hem op hot gras en her nieuwde zijne pogingen oin hem weder hij kennis te brengen. 'Eindelijk, overtuigd dat zijnen vader had opgehouden te leven, wierp hij zich op het duode lichaam, en drukte hem in zijne armen. Den volgenden dag kon ik zien welke richting het schuitje' gevolgd had in plaats van het meer in dë l rcedte te doorsnijden, warén wij hetzelve byna in de lengte over gestoken. Ik dankte de Voorzienigheid, die mij eenen wegwijzer geschonken had, en ik volgden den wilde, die mij op den zoo ge- wenschten weg zou brengen, terwijl wij den jongeling achterlieten bij het lijk van zijnon vader. Na een tocht van eenigo mijlen bevond ik mij op eene plaats, waar ik gerust had met Corambo en zijne dochter. Daar ik nu niet meer vreesde te verdwalen, nam ik afscheid van mijnen reisgezel, opdat hij zou kunnen wederkeeren naar den zoon van zijnen onge- lukkigen vriend hij gaf mij een stuk vleesch dat hij van zijn laatste maal bewaard had, en na mij eene gelukkige reis gewenscht te hebben, vervolgde hij zijnen weg, Volgens de inlichtingen, welke Oramaïka mij gegeven had, sloeg ik denzelfden weg in, dien ilreenmaal gegaan was ondertus- Antwérpen. Ruzie op de visckmarkt. Het was hier gisteren namiddag ruzie. Welke lieve benamingen tusschen de ruzie maaksters gewisseld werden, daar zullen we maar liever niet van spreken. Doch wat erger is, Marie Thieren, 41 jaar oud, woon achtig Geuzenstraat, werd op den grond geworpen en viel zoo ongelukkig, dat ze met gebroken rechter voet naar 't verbandhuis werd gebracht. In het ruim gevallen. Maandag morgend is de matroos Conrad Sager, een jonge Duitscher, op de stoomboot Otlensen gemeerd op n. 77 der dokken, in het ruim gevallen van eene hoogte van acht meters. De man bevond zich in het tusschendek en het is met eene koord tusschen twee zakken uit te trekken dat hij het evenwicht verloor. Het slachtoffer werd met eene schedelbrouk en e6n gebroken arm naar het Stuivenberg- gasthuis gebracht. Zijn toestand is zeer be denkelijk. Belangrijke diefstal Maandag was M. Schepslag, nijveraar te Amsterdam, uit Antwerpen naar Nederland vertrokken met eene brieventesch, bevattende, voor 100,000 fr. diamanten. Tusschen Antwerpen en Esschen (grens) werd hem die brieventesoh ontstolen, doch hij weet niet hoe. De nijve- raar heeft onmiddelijk de policie van Rosen- dael verwittigd, die het onderzoek zal doen met de Belgische policie. Gent Er zijn geene kinderen meer Na eene berisping van zijnen vader moest de 14 jarige Kesteloot, wononde Begoniastraat, Dinsdag avond naar zijn bed. Dat beviel den jongen weinig het was dan 9 ure. Toen zijn broeders en zusters wat later ook naar 't bed kwamen, vonden zij hunnen broeder verhangen. Men oordeele over de ontsteltenis, 't Is nu het tweede dergelijk geval deze week. Bk hitte Eene 29 jarige vrouw van Erwetegom kreeg Zondag avond een krisis. Zij werd naar het gesticht der Molenaar- straat overgebracht, waar de bijgeroepen geneesheer verklaarde dat zij ter verpleging moest worden gehouden. Verders vernemen .wij dat het niet de eerste maal is dat de vrouw zulk een aanval krijgt, en dat zij met haar vader terug- naar huis is verlrokken. Gevallen. Dinsdag morgqpd heeft de 32jarige Jozef Impe, monteerder, aan de Muinkbrug eon val van zijn Tijwiel gedaan. Hij is erg aan het voorhoofd, boven het rechteroog, gekwetst. Na verzorging werd hij naar zijne woning, St Pietersplein, over gebracht. Hoefslagen. Zekere E. Monballiu, koetsier, heeft Maandagnacht op de Begij- nenplaats hoefslagen ontvangen van het paard dat lirj voerde. I)e dokter die hem verzorgde, stelde vast dat het slachtoffer het rechterbeen gebroken was en erge verwon dingen aan het linkerbeen ontvangen had. Monballiu werd naar het gasthuis overge bracht. St Amandsbarg. Aanranding. Op de brug van Gemlbrugge (Schelde) werd gisteren een jongeling aangevallen door eene bende jonge gasten en erg mishandeld. Naar het schijnt moet do jongeling nogal erg toegetakeld zijn, want langs alle kanten waren bloedsporen te zien. Wichelen.Doodelijke val. Maandag is de genaamde Karei Ghet-raerdts, van Schellebello, alhier zoo ongelukkig van zijn rijwiel gevallen, dat hij den schedel gebro ken werd. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Moerzeke. Verdronken. Eenige jongelingen van Iïajnme waron gaan zwem men in de Schelde, te Moerzeke. Een hun ner, Petrus Depuyseleor, 19 jaar oud, wo nende op den Lriegotenkouter, verdween in de diepte en verdronk. De ongelukkige was de eenige steun zijner moeder, die met tien kinderen achterblijft. Sfnaai. Bloedig gevecht. Verleden nacht ontstond er twist in de herberg van Th. Van Boxlaere, wonende op de wijk Koebrug, tusschen Leonard De Clorcq en schen geloof ik niet, dat ik het tot Rama had kunnen brengen, zoo zeer waren mijne krachten uitgeput door den langen marsch en het gebrek aan voedsel, zóodat den on- verwachten bijstand, van Caraïna mij redde. Deze goede en edele vrouw was mij te ge- moet gegaan, en ik stond op het punt van door machteloosheid te bezwijken, toen zij mij in het leven terug riep. Vol over het geluk van zijnen beminden zoon, dien hij voor altijd verloren waan do, zou mijnheer Harley zich wel nooit vanliem hebben wiilen scheiden, maar de toekomst en het welzijn van William vorderde een offer. De jongeling kon in dezen omtrek geen geschikte opleiding bekomen, en na menigen gemoedstrijd liet zijn vader hom naar Enge land gaan, om daar die wetenschappen te leeren, welke voor hem nog onbekend wa ren. Toen bracht hij zijne teedere zorgen op Helena over hij wilde haar onder een moe derlijk opzichtstellen, en koos daarom eene vrouw vol verdienste en kundighedon om deze dierbare nicht op te leiden. Mejufvrouw Pierschon had slechts een gebrek het was die strenge en stroeve afgetrokkenheid, welke het hijzonder kenmerk der Purinitei- ten is. De vrolijkheid van deze jeugdige kweeke- ling was voor haar eene pijniging on hoewel zij dozelve teederlijk beminde, bedroefde zij haar dikwijls door do scherpte van hare ver maningen, en verveelde zij haar dikwijls door strenge zedepreeken. Nancie was mede 6ene bron van verdriet voor de arme Helena met al de aanmati ging van eene oude dienstmaagd, kwelde d<>ze haar gestadig en te zachtaardig om te klagen, leed Helena in stilte en weende bit- - ld JULI 1914 de gebroeders Alfona en Adolf Roels. 1fan woorden kwam men tot daden. De Clercq kreeg bij middel van een pintglas verschil lende slagen op het hoofd, zóodat hij badend in Zijn bloed ten gronde viel. Een dokter moest in allerhaast geroepen worden om den gekwetste te verzorgen. Zijn toestand boe zemt onrust in. De gendarmen van Lokeren hebban de zaak in handen. Brugge. Erg ongeluk. Maandag na middag is er ter Scheepsdaelelaan een smar telijk ongeluk voorgevallen.Een automobiel gevoerd door eenen vleeschliouwer van Blankenberge, kwam in dolle vaart langs de laan gereden, toen opeens zekere Pieter Stubbe, 55 jaar, veekoopman, wonende te Veldeghem, erdoor gevat en omvergereden werd. De autovoerder had al het mogelijke gedaan om bijtijds te stoppen, doch vruchte loos. Toen men den ongelukkigen veekoopman van onder het rijtuig had gehaald, bestatigde men dat hij twee ribben gebroken had. De man kloeg ook van hevige inwendige pijnen. Na ter plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd hij in deerniswekkende!) toe stand naar het hospitaal overgebracht. Quiévrain. Lijk opgevischt. Eergis- ter heeft men uit de Monnelle het lijk ge haald van een genaamden Albert Vincent, 35 jaar oud, van Quiévrechain, die 's avonds te voren naar de statie van Blanc-Misseron getrokken was om er reiskoepons te halen voor den pleziertrein voor Parijs. De onge lukkige, die de koepons in zijn bezit hadt moet liet slachtoffer geworden zijn van een ongeluk. Quaregnon. Instorting. Gister had een erg ongeluk plaats in de koolmijn van Rieu-du Cceur. Een ploegbaas, Victor Urbain getrouwd en vader van drie kinderen was in de Grande Corps laag, op het verdiep van 1079 meters aan den arbeid, toen hij onder eene instorting bedolven werd. Toen men er in slaagde er hem onder uit te halen had hij reeds opgehouden te leven. Herhaalde malen hebben onze tegenstrevers in den gemeenteraad, in bunne bladen, iu hunne manifesten beweerd, dat het Aalstersch schepenkollegie misdeed, toen het eenige jaren geleden weigerde de gas in regie uit te baten en eeü kontrakt aanging met eene maatschappij. Het schepenkollegie oordeelde, dat het voordeeliger zou zijn voor de stad de gas niet in regio uit te baten en daarom werd het kon trakt aangegaan. Wij vernemen thans, dat Dinsdagavond de gemeenteraad van Vervier6 te beslissen had, over een voorstel, gedaan door do socialisten, en vragende, dat de gas in regie door de stad zou uitgebaat worden. De verdedigers van het voorstel brachten cijfers vóór van waarschijnlijke ontvangsten en voorbeelden van steden, waar de regie goede uitslagen opbracht. De tegenstaanders der regio deden Uitschij nen hoe wisselvallig de régie is, en bewezeD, dat in verscheidene steden het stelsel slechte uitslagen had opgoleverd. Na een debat van ongeveer drie uren, werd liet voorstel in stemmen gelegd en de regie verworpen door katholieken en liberalen tegen de socialisten, 't is te zeggen met 15 stemmen tegen 11. Woensdag avond zou de gemeenteraad nu beslissen, met welke maatschappij een kon- traktzou aangegaan worden, voor hetle.yeren der gas. Daar Verviers, ofschoon er een goede 15.000 inwoners meer zyn dan hier te Aalst, op gebied van nijverheidsinrichtingen, handel enz., veel gelijkenis heeft met Aalst, denkeu wy wel te mogen zeggen, dat onze tegenstre vers, bijzonderlijk de liberalen, best zullen doen de verwerping der regie door het Aal stersch schepenkollegie niet meer te beknib belen, nu zij zien dat hunne liberale konfra ters van Verviers zich ook tegen de regie verklaren, om de zelfde reden dan de katho lieken hier te Aalstde wisselvalligheid der uitbating in regie. tero tranen, wanneer zij dacht aan den staat van afhankelijkheid waarin zij geplaatst was. Haren eenigen troost vond zij in eenzame wandelingen in de omstreken van Rama dan dacht zij aan hare moeder en aan Jon- nie ook de laatste woorden van Vader O'loary kwamen haar dan voor den geest dan las zij eenige bladzijden uit het 1) ek, hetwelk haar nagelaten was door de vrien din van hare moeder, en dan daalde een zoet© vr^de van balsem in haar hart. Helena schiep ook behagen in Caraïna te bezoeken, die weder in de buurt van mijn heer Harley was komen wonen. Wanneer deze op de jacht ging, dan was de lmt der Indiaansche vrouw steeds de plaats der bij eenkomst. Doch de weeze moest ook haar verliezen, welke zij met zoo veel genoegen bezocht. Op zekeren dag vertoonde de oude Indiaansche vrouw zich hij mijnheer Harley, zij bracht aan Helena eeno mand met wilde vruchlen en eenige kuikens, die zij tusschen de struiken had opgezocht. Ziedaar het laatste geschenk van de arme Caraïna aan hare jonge vriendin. zeide do Indiaansche vrouw mot een bevende stem de Groote Geest roept mij op tot de mijnen ik zal bij hen komen. De weg is zeer ver, Caraïna, zeide mijn heer Harley op eenen gevooligen toon. Hij, die aan de vochtigheid van de zee beveelt om de wieken niet nat te maken van den vogel, die boven hare oppervlakte zweeft, Hij, die de poolen van den lama be schermt legen de verwonding der doornen, zal mij ondersteunen en sterk maken. Ik wil sterven in de handen van hen, die ik hel> zien geboren worden. Vaarwel en denkt aan mij. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2