Vsreenigds Staten en Mexico Be lijkplecfitigfieden van den koioriGl Thomson ie Amsterdam Oramaïka, DE MAAGD BER WOESTIJN Öe gebeurtenissen in de Balkanen r De Zomer in België Nieu wsberichien 'I WIT STOOFKE isJlXSï van JAGOOESIEEFS Oude Genever Bötercliicorel Soabry 2 Schrikkelijk auto-ongeluk. Een schrikkelijk automobiol-ongoluk ge beurde WoeusJag nabij Riegelsborg. Eeu auto reed in volle vaartiu een groep mijnwerkers, waarvan er drie zwaar gewond werden. De chauffeur heeft zich uit verdriet gczelfmoord. Een Fransche luchtbal in den Elzas. Een luchtbal waarin zich drie personen be vonden, Dinsdag namiddag, 11 Juli, te Nancy opgestegen, is 's avonds te Réville neergeko men. De Franschen, na hun luchtbal afgelaten te bei-bon, deden het omhulsel opladen en naar de statie van Herny voeren, om vandaar naar Frankrijk te worden verzonden. De gendarmerie, dio verwittigd was, kwam ter plaats. De luchtschippers werdon te Herny weerhouden*. Do burgerlijke en militaire overheden wor den verwittigd. Woensdag morgend werd de luchtbal nauwkourig onderzocht door M. Re- bender, bestuurder van het arrondissement van Boulay, alsmede door de officieren van het 1GC legerkorps en van het batailjon vlie gers van Metz. Er werd echter niets verdachts ontdekt. Ten slotte werden de luchtscbippers ge machtigd naar Nancy te vertrekken. ENGELAND Een proefmobilisatia der Vloot De proofmobilisatie der vloot is Woensdag voltrokken geworden. 16000 zeesoldaten seinen er deel aan 493 schepon zijn geheel uitgerust. Te Spithead zullen zich 216 bodems vereenigen. Een minister door de Suffragetten geslagen Op het oogenblik dat M. Mac Kinnon Wood sekretaris voor Schotland. Woensdag morgend ayne woning verliet, werd hij door twee euffragetten aangevallen en geslagen. De twee vrouwen werdon onmiddelyk aan gehouden. RUSLAND Vliegongeluk. Twee militaire vliegers hebben nabij de statie van Biniakoni een val gedaan. Zij zijn beiden zwaa^ gewond geworden. Aanzienlijke brand. E«n hevige brand is uitgebroken in de werkliedenwijk nabij de St. Nicolaas-stntie te St. Petersburg. 25 huizen zijn reeds vernield geworden. Talrijke personeu zijn zonder schuilplaats. Tusschen de puinen heeft men reeds vier lijken gevonden. De schade is zeer aanzien lijk. Zes komp.ignien soldalen werken samen met de pompiers aan de reddingswerken. De brand duurt nog altijd voort. TURKIJE Een Senator uitgesloten voor Oneerbiedigheid In overeenstemming met het reglement hoeft het Senaat, de uitsluiting uitgesproken van M. Gnurgiades, Griekse!) senator die op oneerbiedii-o wyze handelde over het stichten van eeue Turksche bank te Smyrna. ITALIË De toestand van den hertog van Aoste. Volgend bulletijn is Woensdag morgond om II, 10 hre medpgpdeold geworden relmg atgerïomêiT.Tbpïfnën'ïn ïtoji «nderbuik zijn minder pijnlijk, maar de blij vende zwakheid van het hart en do niertegen- trerkingen behouden oen ernstig karakter op de huidigo periode der ziekte De staking der spoorwegworklieden. Een incident. Do «Stampa deelt eene depeche uit Bologna mede, zeggende dat de spoorwegbe dienden der Venitiaanschn maatschappij sinds ®<*nigo dagen in werkstaking zijnde 8 tot 10 duizend veldwerklieden de spoorbaan te Budrio bezet hebben om den doortocht van een •rein te belatten welke de maatschappij be sloten had te laten vertakken. MAROKKO Do 14 «luiIlet te Casablanca. Men bericht uitCasablanca, 14.Juli Voor •1e eerste maal. heeft ter gelegenheid van hot Franse». Nationaal feest, een inboorlinpen- toest plaats gehad te Casablanca.Op do unitia- tief van het hoofd der municipale diensten hadden groote feestelijkheden mot muziek en danseressen plaats, in «Ie hoven van den Dar el Waghzen. Al do aanzienlijke inboorlingen w oonden dit feest by. M. Tirard heeft het banket der handelsver tegenwoordigers van Casablanca voorgezeten. Woensdag morgend hadden de lijkplechtig- heden plaats van kolonel Thomson,in Albanië gedood. Om 9 1[2 ure werd de doodkist aan boord van de Noord Braband afgehaald en in eene rouwkapel geplaatst, die op de Handels kaai was opgeslagen goworden. In den lijkstoet gingen al de officieren in garnizoen te Amsterdam, een groot getal bur gerlijke en militaire overheden en groote troepenafdeeliiigen. Onder de talrijke kronen, werden deze van de koningin en prins Hen drik zeer opgemerkt. Redevoeringen werden uitgesproken door don minister van oorlog, in naam van het Nederlandsch gouvernement, dooi' den alge- meenen konsul van Griekenland te Amster dam in naam van het Grieksch staatsbestuur, enz. De weduwe en de dochter van den kolonel Thomson woonden de plechtigheid bij. Eene talrijke menigte had post gevat op den doortocht van de Handelskaai tot aan de sta tie. van waar bet lijk naar Groeiiingue ge voerd werd om er ter aarde besteld te worden. Uit Groeningue De teraardebestelling van den kolonel Thomson, ofschoon zeer plechtig, was nochtans heel eenvoudig. Do straten van aan de statie tot aan het kerkhof waren vol nieuwsgierigen. Aan het graf heeft de bevelhebber van het regimont van den gesneuvelde, de lijkrede - uitgespro ken, waarna de kist in het graf gelaten werd, terwijl de trommelslagers aux champs roffelden en salvoschoten gelost werden 24® VERVOLG. Mijnheer Harley stelde herhaaldelijk al 2ijne pogingen in bel w.pk om haar te over reden opdat zij bij hom zou blijven deze fogingen bleven vruchteloos toen belastte hij haar om aan do dochter van Corambo, indien zij nog leefde, zijnen wolmeenenden dank to betuigen. Caraïna beloofde dit gaarne lo doen en vertrok, terwijl zij achtereen slip van haren mantel do tranen verborg, welke zij te vergeefs trachtten tegen te hou den. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Goade tijding. Majoor binnen twee dagen ziet gij al •wo wenschen vervuld. Mijnheer Liongcl wordt lieden avond te Boston verwacht. Liongel, zoo moedig als oen leeuw, even menscblievcnd als dapper, voorzichtig in den raad, en onversaagd in de uilvoering. Er zijn geslachten in welke de dapperheid inder daad erfelijk is. Dogrootvader van dezen jongman was een ware held en de beste vriend van mijimn vader, liet de majoor mei een diepon zucht daarop volgen. Majoor sprak Ralk, terwijl hij eene .diepe buiging maakte, bedwing uwe ge ▼oeligheid over liet verlies van uwen braven dapperen vader hij stierf vol van dagen en van roem. O als hij nog leefde, dan zouden de Peqnods hunne handen meer dan vol heb ben. ilij zou hunne listen wel wet»-n te verij delen en hen op de vlucht drijven. Gelukkig f voegde hij er bij, zoo de Yader zoo de De vooruitgang der opstandelingen De rebellen winnen voortdurend veld op kust van den Stillen Oceaan. Te Santa Rosalia in Neder-Calil'ornie zijn do federalen met de grondwettelijken overeengekomen gemeene zaak te'sluiten met den generaal Carranza. Te Guaymas is tusscben de beid9 partijen een wapenstilstand geteokend. Generaal Gorrmz aan liet hoofd van Zappa- tisten troepen bestuurt zegt men te Acapulco, in naam van de grondwettelijken. Mazatlan en Salina Gruz zullen binnen kort in do handen der constilulionnalisten vallen. Huerta maakt zich ge reed om te vertrekken De vrouw van generaal Iluerta, zijne bloedverwanten en intieme vrienden zijn pér bijzonderen trein naar Vera-Ci uz vertrokken. De familie van generaal Blanquet heoft Insgelijks Mexico verlaten. Men gelooft dat de generalen Blunquet en Iluerta ook gaan vertrekken. Twee militaire lreins met 800 soldaten gingen den hijzonderen trein die door een twee met 500 soldaten, gevolgd was, vooraf. De Albaneesche opstand. De ongerustheid (e Durazzo. De bevolking van Durazzo is verontmoe- (ligd door de inneming van Berat en Fiéri en de nakende intrede der opstandelingen te Valona. Deze stad wordt verdedigd door kapi tein Gaillard, die Maandag met duizend vrij willigers in de stad is aangekomen z.y zal ten slotte in do macht der rebellen vallen. Een groot getal lamiliëu hebben Valona ontvlucht. Er heersclit in 't nlcemeen groote onzeker heid over het h»t van Durazzo. De bewegingen in de vijandelijke stellingen van Rasbnl die «iet den dag toenemen en eonige werken uit gevoerd op de stellingen va» waar de troepen van het gouvernement teruggetrokken wer den en waar men kanonnen kan zien, doeu veronderstellen dat de opstandelingen voor nemens zijn-de stad aan te vallen. Luidens nieuwsberichten te Durazzo ont vangen, zijn zes Turksche officieren in uni form te Slessios aangekomen. Zij kwamen uit DE VOLKSSTEM Dulcigne, en zouden Sn bezit van 5000 gouden napoleons zyn, waarmede zij het kamp dei- oproerlingen vervoed hebben. De oproerlingen weigeren te onderhandelen. Een onderhandelaar is opnieuw bij de opstandelingen gezonden geworden om ben voor te stellen te onderhandeion naar hun keus, 't zij met de bevolking van Durazzo, of met de controolcommissie ofwel met den koning. 1 De rebellen hebben geantwoord, dat alvo rens een nieuw besluit te nemen, zy den val van Valona zouden afwachten. De Turksche-Griekscho geschttlen, De «Estia» van Athehen zegt dat er ernstig spratfk is van eene reis'van M. Venizelos naar eene Zwitsersche of Belgische stad, waar hij don groot-vizier zoude ontmoeten, ten einde de hangende kwesties; pp te lossen. Eon vast besluit zal binnen 't kort genomen worden. Oostende schijnt dit jaar liet maximum aantrekkelijkheden en feesten te hebben sa mengebracht voor het Zomerseizoen. De programma8 zijn onvergelijkbaar, onder we- reldsch- kunst- en sportoogpunt. In het Kursaal kondigt men ons Caruso, Frieda Hempel, Titto Ruffo aan, in een woord al de groote kunststerren. Niets is verwaar loosd in deze inrichting die ten volle ver diend eene wereldfaam geniet. Ook is nie mand verwonderd over den steeds stijgenden bijval. y zoon en gij, majoor, ik en mijnheer Lion gel, zijn mans genoeg om dat gansche ver vloekte ras te vernielen, zoo hei ons durft aanvallen. Aanvallen zal het wel, Ralk, die kerels zijn stoutmoedig, n Ja, stoutmoedig in hunne moerassen, waarin zij wegschuiven gelijk de krokodil len, en op hunne hoornen, waarin zij nestelen apen en papegaaien maar gééf ze mij eens in het open veld, da» zult gij ze zien vluchten als herten. Eene fraaie stoutmoe digheid. voorwaar majoor daar komt mijn heer William het pleintje over moet ik hot ontbijt gereed maken Natuurlijk, Ralk, eene mooie vraag Zal do jufvrouw er bij zijn y> Ja. sergeant, ja. En de jonge jufvrouwen Lelia en Henny. Maak toch voort, Ralk sedert wanneer houdt gij u zoo bezig met het huishouden? Een oud soldaat inoet zich daarmede niet bemoeien. Een oud soldaat, een oucf soldaat, bromde de sergeant, terwijl hij naar de deur ging vijf en veertig jaren, dat is toch z-ker nog geen zestig ach! die oversten, ach die oversten, wat laten zij u altijd hunne meerderheid gevoelen. Maar daar hen ik 'waarlijk aan het pruilen gelijk een school knaap. Ralk, Ralk de krijgstucht Terwijl Ralk zich inet loome schreden verwijderde, had de majoor Thompson uit zijn secretaire eenen brief gehaald, dien hij met aandacht las. Nu en dan hield hij op, sprak eenige onverstaanbare woorden, en glimlachtte met zelfvoldoening. Roeds stond William Uariey eenige oognnhlikken voor hem, zonder dat de brief wjis. hem bemerkt had' Eene aanvraag per postkaart is voldoende, gestuurd 8, place de l'üpeia, te Parijs, om franko en vap alle kosten vrij een staal tp ontvangen der vermaarde tandenpoeders van D' Pierre. Ze gebruiken is ze aannemen en eene proef kost niets. Brussel. Aftruggelaar aangehouden. De policie is er Diqsdag avond in geslaagd een aftruggelaar pp heeterdaad aan to hou den. Het is een oud veroordeelde, Louis S., die reeds een tiental veroordeelingen heeft ondergaan. De koreJJiep thans de hande laars en herbergier? uit den omtrek der Zuidlaan af. Ilij verklaarde door Iiet komi teit van Brussel-kermis gelast to zijn geld in te zamelen om reklaam te maken voor de foor. S-.. aarzelde niet zich van den naam en van het valsch handteeken van een der best gekende leden van het komiteit ie be dienen, om tot zijn doel te geraken. De kerel heeft op die wijze niet min dan 700 fr. we ten los te krijgen. Hij is Ier beschikking van l parket opgesloten. Dooreen hond gebeten. Woensdag namiddag werd het zesjarig dochterken, Louiza Guillaume, wonende Leuvenschen steenweg, door den hond van eeno huur- vrouw in het aangezicht geheten. Het kind werd naar het gasthuis, overgebracht en de teur. De doodrijders. Eene rondleurster, Sidonie Say, vrouw Walter, wonende Karei V-straal, kwam Woensdag langs de Aren- bergstraat. Op zeker- Oogenblik wilde zij de straat overgaan, doch-zij werd verrasten omgeworpen dooreen auto taxi. De voerder stopte onmiddellijk en snelde het slachtoffer ter hulp. Do vrouw,die nogal erg gewond was aan het hoofd en de beenen, werd naar St Jansgasthuis gevoerd. Beroofd van haar toerkzakje. Mev. Denhaese, van Meirelbeke, was naar Brussel gekomen om aankoopén te doen. Toen zij d Noordstatie verliet, ontrukte haar een dief haar werkzakje inhoudend eene som van 240 frank en eenige opschikvoorwerpen. De kwaaddoenermaaktozicb ijlings uit de voelen en kon niet achterhaald worden. Nog een sic cb toffer der autos. Een handelsreiziger. M.Paul Ferrat.een fransch- man. op doorreis te Brussel, stapte Woens dag morgend de AuDyerpsche laan over toen hij verrast werd door een bestellings auto M Ferrat werd nogal erg gewond op genomen en naar het gasthuis overgebracht. 17 JULI 1914 Onvoorzichtige meirijder. Gister avond, werd het 8 jarig knaapje, Jozef Lam bert, Beiersche8lraat, in de Ridderstraat, door een wielrijder, wonend to Molenbeek, omgeworpen. De kleine aan het hoofd ge wond, werd door een.agent naar het St-Jans- gasthnis overgebracht en aldaar verzorgd. De rijwieldieften. Op minder dan eene maand tijd worden er niet min dan tien velodiofstallen in het Justiciepaleis gepleegd. Woensdag morgend nog, geraakte een han delsbediende M. Emiel V.., er den zijnen kwijt. Hij had hem nochtans met eene ketting en een hangslot vastgemaakt, maar het hielp niet. De dief had de ketting doorgebroken en voor zijn slachtoffer achtergelaten. In den gang der woning van M. Van Weyenberg, Rogierstraat, 91, stal men g teren een rijwiel, dragend het nummer 91.408, van Brabant. Erg ongeluh. De voerman Louis Faslré, wonende Gewijde Boomstraat,kwam Woensdag morgend langs de Louizalaan reden, toen een der wielen zijner kar in de riggels van den tram bleef vastzitten. Ten lolge van den schok werd den voerman ten gronde geslingerd. Ilij werd erg gewond aan de armen en de beenen en kloeg ook over hevige inwendige pijnen.Na eene eerste verzorging werd hij per draagbaar naar het asthuis overgebracht. In de hooge wereld drinkt men al tijd de koffie chic... orce der Trappisten Vin cart. Anderlecht. Wanhopige daad. Hoe wel slechts vijf maand gehuwd, leven de •echtgenooten Mwonende Prévenaire- straat, te Anderlecht, in oneenigheid en sinds een paar weken was 't er een aanhoudend gekijf. De man is zeer jaloersch en verdenkt zijne vrouw van slecht gedrag, terwijl zij hem als haar beul aanziet. Dit leven moede, keerde de vrouw bij haar ouders terug. Woensdag deed zij, tijdens de afwezigheid van haar man, al haar meubelen op een stootwagen laden en vertrok daarna. Toen M..., 's avonds'l huis kwamen de kamer ledig vond, werd hij door wanhoop aange grepen, ging een revolver koopen en schoot zich twoe kogels in het hoofd. Hij werd ster vend naar het gasthuis vervoerd. St. Joost-ten-Noode. Brand. Woens dag morgend, rond 9 1/2 ure, brak brand uit in de woning van M. Jacquet, Grens- straat. De pompiers kwamen weldra ter plaats. Verscheidene spuiten werden in wer king gobracht on na eeno halvo uur werkons was alle gevaar geweken. Do schade door vuur en water veroorzaakt is groof. St. Jans-Molenbeek. A helt ge ontdek king. Aardewerkers vonden Woensdag namiddag in een groef op den eigendom van den heerL..., Le Lorrainstraat, te Molen beek, een menschenschodel, op eene diepte van 75 centimeters. De akelige vondst werd naar het lijk huis der gemeente overgebracht. De andero overblijfselen van het .geraamte wei'de^ niet cevonden. Het narkot wer.d v.err Eindelijk geheel verdiept in zijne krijgs haftige plannen siond mijnheer Thompsop op en riep Laat hen nu maar komen, als zij dur ven I en to gelijker tijd deed zijn dreigende arm den hoed dien mijnheer William inde hand hield op d«n grond vallen. Goede tijding, góede tijding, William, riep de majoor, zonder er aan to denken om zijnen jeugdigen vriend eene kleine veront schuldiging te maken, heden avond komt Cesar Liongel, le Bostbn aan, en van Boston komt hij hierheen. Ik zal hem met bijzonder veel genoegen wederzien, zeide William, de hand druk kende, welke de majobif hem toestak. Hij was mijn beste vriend zijn zachte inborst en zijne buitengewone goedheid- maken zij nen omgang alleraangenaamstgeen kind zou hij kwaad kunnen doen, en... Dio hoedanigheden zijn in gewone tijden zeer loffelijk, sprak de majoor schier onge duldig, maar in onze dagen en vooral te Rama, zouden zij weinig te pas komen wat mij bevalt, dat is zijne onverschrokkenheid, zijn moed, zijn overleg in den raad, zijne stoutheid in de uitvoofing. Maar majoor, zeide William op zijne beurt, van welken Liongel spreekt gij mij dan Van Cesar Liongel, den zoon van Gandius Liongel, advokaat te Londen, den kleinzoon van Benoni Liongel, wiens onver schrokkenheid hem dei^naara vpn Hannibal Liongel, den dapperen, den stoutmoedige», had doen geven, en wiens gedachtenis in onze streken, alom in zrtgening is tligcf Kinhhoesi, brouchlet en valling. Vroeger stierven jaarlijhs duizemic kinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Mei Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt. Oostende, ontsnappen zij al len. -Verkrijgbaar Aalst, apotheek Da Valke- neer; Antwerpen. Oe Beul; Dendermonde, Roman; Geeraardsbelgen, Van Danune; Aal ter, Tavernier. Hönderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Schaerbeek. Nog een doodelijk auto- rnobielongeluh. De lO^jarige Rosa Wor- ner, wonende Brusselsche straat, te Neder- over-Hoembeek, werd Dinsdag avond nabij de Teichmamibrug te Schaerbeek, door een snelrijdende auto-taxi omgeworpen. Het slachtoffer werd bewusteloos opgenomen met gekloven schedel en liet lichaam met kneu zingen overdekt. Naar het gasthuis van Schaerbeek vervoord, is zij er kort nadien overleden. Op verzoek der ouders, word het lijk naar van Ce- sar Liongel, dien waardigen afstammeling Jvan zijnen grootvader, die ons den steun van zijn arm komt brengen, in den oorlog on leven en dood. Ik raak het spoor bijster, zeide Wil liam, terwijl hij ter nauwernood eenen glim lach smoorde, ik ken Gesar Liongel; den zoon van eenLondensch advokaat, zoer goed maar wat zijne dapperheid betreft... Alzoo twijfelt gij daaraan zeide de majoor knorrig. Ik heb in mijnen vriend nimmer iets waargenomen wat den held kenmerkte. Lieve jongen Candidus Liongel is niet in staat om iemand te bedriegen. Lees zijnen brief, William lees dien hard op. William gehoorzaamde, en den brief aan nemende, las hij op eenen toon, die bij eiken zin zijne verwondering te kennen gaf, het volgende Waarde Majoor n Ik had gehoopt dat mijn zoon eenmaal het edele voorrecht zoude genieten van de verdrukte onschuld te vordedigen, en in haar voordeel al de tooverkracht der wel- sprekendheid, al het vermogen der kunst aan te wenden. Doch de hemel heeft het anders beschikt hij wijdt zich aan eene nog eldere zaak toe, aan de verdediging i» van ons vaderland, aan den roem onzer wapenen, en aan de uitroeiing van die wilde benden, die den grond, welke gij bewoont, verwoesten. Ce-ar is dapper, zooals zijn grootvader dit zegt alles met een enkel woord. Ik zend hem u toe tracht hem te behouden voor mijne liefde; maar ontzie hem echter niet want dood, wonden en gevaren zijn de droom van zijn leven. Plaats hem voorop hij is tot alles bekwaam, dapper als eenen leeuw, trouw en zeer beminnelijk van inborst. Voorzichtig in den raad en onversaagd in de uitvoeringj zal hij den room van dezer woning overgebracht. Een onderzoek word ingesteld, om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Drama der zinneloosheid. Mevr. A... 54 jaar oud, wonende met haren man en hare twee dochters in de Joseph Van Campstraat, gaf sedert eenigen tijd teekens van zinsverbijstering. Toen M. A... Woens dag morgend rond 2 ure, wakker schoot, stelde hij vast dat zijne vrouw verdwenen was. Hij stond op, wekte zijno dochters en ging met hen op zoek naar de vermiste. Deze was in gansch het huis niet te vinden. Doch op den koer bestatigde men dat l.et deksel van den waterput openstond. Er was geen twij fel mogelijk, de ongelukkige moest in den put gesprongen zijn. De pompiers werden ontboden en daalden in den put. Het lijk der waanzinnige werd spoedig ontdekt en opgehaald. Huis geplunderd. Sedert eenige dagen bevinden zich de echtgenooten D..., wonende in de Leopold Couroublesiraat, in Zwitserland. Een familielid had zich met de bewaking van hun huis belast. Woensdag morgend vond deze persoon de huisdeur open. Binnen heerschte de grootste wanorde. Het huis was van onder lot boven doorzocht en de meubelen lagen opengebro ken. Het bedrag van den diefstal is thans nog niet gekend. Verschillende pakken, schilderijen, bron zen kunststukken en zilverwerk inhoudend, gereed om meegenomen te worden, werden in de gang gevonden. De echtgenooten D., werden per telegraaf gewaarschuwd en men wacht hunne terug komst af. Ukkel. Zelfmoord van een zinnelooze. Een krankzinnige pleegde- verleden nacht zelfmoord teUkkel, door middel vaneen revolverschot. Naar de dagbladen, had hij, op voorhand, een doodsbrief, zijn testament en zijne meening in zake de wijsbegeerte, genees- en sterrekunde gezonden. De arme zinnelooze was CO jaar oud en werd geboren te Zinnik. In een brief laat hij weten dat hij zich om liet leven brengt, omdat oneerlijke lieden hem dwarsboomden in zijn menschlie- vend en wetenschappelijk werk. De sukke laar bezat vele werken over de... planeten Bij testament, laat hij vorschillende kleine sommen achter voor den koetsier van den lijkwagen, die hem zal vei voeren naar het kerkhof van Ukkelvoor den inrichter zij ner lijkplechtighoden aan den grafmaker on aan andore personen. Zijne - werken over de planeten vermaakte hij aan het Ob servatorium en zijne geneeskundige stu diën aan de Academie van Geneeskunde. Onder een tram. Op de Lamber- montlaan, is Woensdag morgend een erg oji-firoluk.gebeurd.Mrao Marie Van L...., 60 jaar oud, wonende in do Portaelsstraat, te Vilvoorde, word door eonen elektrieken tram verrast, die naar Vilvoorde reed. De vrouw werd mot geweld ten gronde geslingerd er» over heel het lichaam nog al erg gekneusd. Zij ontving tor plaats de eerste zorgen en werd dan naair woning gevoerd. t beste merk Leuven Erge botsingDinsdag avond kwam een brouwers wagon langs de Diestsche vest gereden. De geleider wilde juist bier hestellen toen de eleklriek tram aankwam en eene botsing plaats had. De brouwers- wagen werd erg beschadigd en de ruiten van den tram werden verbrijzeld. De voer man en do paarden werden door de glas scherven min of meer erg gekwetst. Brugge. Lijk herkend. Het lijk, Maandag morgend uit liet water van den Ouden Dok, achter de fabriek van M. Van Acker, opgetrokken, is herkend; 'tis dat van Alfons Compagnie, 62 jaar oud, gepension- neerde onderofficier der gendarmerie, wo nende Waalsche8traat. Hij werd sedert Za terdag vermist. het geslacht van Liongel doen schitteren. Geheel de uwe wees mijn zoon een va der. Candidus Liongel. Het zou onmogelijk zijn, William's ver baasdheid te schilderen, na het lezen van dezen brief. Ton laatste, om den majoor Thompson niet te vertoornen, en om Candi dus Liongel niet van leugen of van krankzin- lieid te verdenken, besloot hij maar te ge- looven, dat zijn vriend deszelfs naam zou rechtvaardigen, en dat hij een echte Cesar zou zijn. Wel nn 1 zeide mijnheer Thompson, op eenen zegevierenden toon, wat denkt gij daarvan De aard des mcnschen is veranderlijk, antwoordde William, maar hij moge vre delievend of krijgshaftig zijn, het zal mij in elk geval een genoegen wezen, Liongel we der te zien. ln afwachting daarvan zullen wij ons naar de eetzaal begeven, waar mijiiö nichten en mijne zuster waarschijnlijk reeds lang op ons wachten. Wij zullen eten van Ralk's jacht, want de onvermoeide sergeant gaat nog altijd ter jacht, tot spijt der wildon, en dc-rzelver hondgenooten. William volgde den majoor, en beiden traden de zaal binnen, waar hel ontbijt gereed stond. Alleen mijnheer William, vraagde mevrouw Thompson den jongman, komt jufvrouw Helena ons niet met haar bezoek vereeron Zij wordt teruggehouden bij mijn vader, wiens lijden mot eiken dag toeneemt, ant woordde William, de drie dames groetende, die hij zijne komst waren opgestaan. (Wordt voortgezet.j

De Volksstem | 1914 | | pagina 2