Oramaïka Buitenland r Vreeselijk drama der zinneloosheid DE HAAGD DER WOESTIJN De gebeurtenissen in de Balkanèn Nieuwsberichten brachtde tegenstrevers wisten hem echter ïnet welbetaalde plaatsen langs hunnen kant te krijgen. Max Rooses is vooral gekend om zijne werken over Rubens. Eén daarvan is vooral een standaardwerk. Wat Max Rooses niet kan ontnomen worden,'t is zijn Vlaamsch- gezindheid, welke hij dan reeds dierf vertoo nen toen de Vlamingen bij de liberalen er nog zoo schaars liepen als witte patrijzen. Max Rooses is 76 jaar. Hoewel zijne familie eene diepgrondige geloovige familie is, zal hij en van eigen op stadskosten burger lijk begraven worden. Dit laatste grieft ons, en ondanks alles hopen we dat God in zijn oneindige goedheid, den zwakken mensch zal genadig wezen. Dees week verdam ik toevallig hoeveel eigendommen er op 't Kiel moeten onteigend Worden ten laste van den Staat. Ik was eerst zinnens u te laten raden maar ik vrees dat g' er te verre zult nevenslaan. Er zijn er 925 1 Natuurlijk dat dit alles niet toebehoort aan 925 verschillende eigenaarshet getal is niet temin enorm groot. Nu dat zijn bijlange alle maal geen kosten op 't sterfhuis, want het ge beurt maar al te zeer dat gronden door den Staat aangekocht aan een middelmatigen prijs, door hem peperduur worden voortver- kocht. Dat is toch ook speculatie, exploitatie en bovendien machtsmisbruik. Wordt er te Aalst ook zoo druk gesproken over de de Broqueville's redevoering van Turnhout als te Antwerpen Wellicht niet. Sommigen gingen weeral met venijn waar er met wat goeden wil eerder honing te vinden is. Dit immers staat vastHet ministerie is in princiep genomen De Vlamingen hebben recht op een algeheel Vlaamsch onderwijs, van onder tot boven. Eer het een half jaar verder is wordt het hooger Vlaamsch onder wijs ingericht te Gent. Is dit niet een mach tige vooruitgang? Bovendien bestaat er zeer groote kans dat heer de Broqueville de zaken 2oo zal weten te schikken, dat zijne inrich ting, in den grond der zaak zal kunnen en mogen beschouwd worden als de trapsgewijze vervlaamscliing der Gentsche Hoogeschool. Deze week kwam voor de assisen een aar •lig gevalBeenhouwer Willemsens van Mer- rem, had in een groote razernij, in den twist am een paard, zijn vader niet hamerslagen doodgeslagen. De wetsdoktoors verklaarden den dader eerst verantwoordelijkdoch later vernamen ze dat de zoon een slaapwandelaar Is en daardoor besloten zij dat hij krank is van geest en niet verantwoordelijk voor zijne daad. Zoon Willemsens werd over enkele maan den naar liet gesticht van Bouchout gezon den. Daar is hij nu uitgekomen en de dok- toors verklaren hem genezen. Het parket ver- klaarde af te zien van de vervolging en de Jury vrij te laten beslissen welke straf de niet- verantwoordelijke man verdient. Met 10 stem men tegen 2 werd zijne onverantwoordelijk heid aangenomen en de man in vrijheid ge steld. Dat zijn natuurlijk zaken waar het verstand van den gewonen mensch stil op staat. Maar gewone menschen moeten toch aannemen dat doktoors wel iets meer dan zij kunnen weten over 's menschen hersengestel. Jêt ik Van de hand van een Antwerpsch gemeen te-onderwijzer moet zulk een vieselijk en on- verkwikkend boek zijn verschenen, dat twee liberale gemeenteraadsleden niet geaarzeld hebben het afstellen van dien raren volksop- ©pvoeder te vragen. Tot hiertoe weten wij van «te zaak nog niet veeldoch als er iets bij- aonders voorvalt of ik verneem er iets over, lk deel het u seffens mede. Het klein volk ge- jraakt nog niet gemakkelijk genoeg bedorven aonder dat 'n officieele liberale onderwijzer daar nog gaat aan medehelpen. MAX RAM I Een spoorwegarbeider, Tiehonoff genaamd, .schielijk zinneloos geworden, ten gevolge van overtollig werken, omhelsde zijne vijf kade ren, waarvan het oudste 10 en het jongste drie jaar oud waren. Daarna liep de man naar de spoorbaan en legde zich op de riggels, op een paar honderd meters voor een aanstoomenden trein. De ongelukkige kinderen, huilend en wee- nend deden wanhopige pogingen, om hunnen vader van de riggels te krijgen. De oudste, kon op het laatste oogenblik nog met zijn vijfjarig broertje wegspringen, doch Tieho noff en de drie andere kinderen, negen, zeven en drie jaar oud, werden vreeselijk vermor zeld, daar de machinist er niet kon in geluk ken nog tijdig te stoppen. Toen de trein stilhield, vond men de afgrij selijk verminkte lijken van Ticlionoff en drie zijner kinderen. Naast de spoorbaan lagen de twee andere kinderen, half zinneloos ten ge volge van het vreeselijk schouwspel dat zij kwamen bij te wonen. IN RUSLAND Een vader en zijne drie kinderen gedood. Uit Penza wordt aan de Rousskoie Slovo gemeld, dat een vreeselijk drama der zinne loosheid voorgevallen is te Vyzzan-Viagemsk, 25® VERVOLG. Ik dacht dat mejufvrouw Pierschdn haar huisarrest gegeven had. zeide de jongste dochter van mevrouw Thompson, lachende. Altijd ondeugend, Penny, hervatte do oudste, wanneer zult gij ophouden die arme jöfvrouw Pierschon te vervolgen Zoodra ik de dapperheid van Gesar Lion- gel, zijn overleg in den raad, en zijne onver schrokkenheid in de uitvoering zal te prijzen hebben, zeide de schalkscho Penny zach tjes, toen een wenk van hare moeder haar het zwijgen oplegde. Onder het ontbijt sprak de majoor zondor ophouden over den zoon van zijnen vriend. Zijne loftuitingen deden dikwijls eenen be; spottelijken glimlach op Penny's lippen ko men. Lelia daarentegen, luisterde met ge noegen naar het verhaal van haar oom over de dapperheid van Cesars grootvader, en "William plaatste zijn gezicht in eeno ernstige plooi, opdat de goede mijnheer Thompson niets zou bespeuren van wat hem hinderen kon. Toen William Harley do gelegenheid gun stig achtte, deelde hij hem mod wat hij aan gaande de bewegingen der Indianen was te weten gekomen. Den vorigen dag waren zij gevorderd tot midden in het bosch, en zij schenen besloten to hebben om eenen aanval te wagen, maar onverwachts* hadden zij de. vlucht genomen, zonder oenen enkelen pijl af te schieten. Daar verraa i de gewone handelwijze de- ter stammen was, besloot men om 's avonds FRANKRIJK Moordenaars aangehouden In den nacht van den 12 op 13 Juli werd te St-Ouen in eene herberg de genaamde Van den Bussche, door een revolverschot gedood, tijdens een twist met drie makkers, die de vlucht genomen hadden. De moordonaars zijn Donderdag morgend aangehouden. Hot zijn de gonaamden Van Jalissen, Bolg,- Coffinet en Koustgler. Zij zijn allen in het ge vang opgesloten. Nieuwe grondinstortingen te Parijs. Eene nieuw e grondopensclieuring heeft zich Donderdag morgend om 9 1/2 ure voorgedaan op den hoek van den boulevard Malesherbes en den boulevard Hausmann. Het verkeer is onmiddellijk onderbroken geworden. Twee andere instortingen van minder belang grepen plaats in de Beiliard en Eugène Carrièrestra ten. Men schrijft deze nieuwe ongevallon toe aan het onweder van Woensdag. Een bedrieger aangehouden. Op 12 Juli 1.1. werd het magazijn van een Russisch kleermaker der rue de Maubeuge te Parijs leeggeplunderd. Drie weken voor het feit had de man zich doen verzekeren tegen diefstal voor eone som van 115,000 fr. Uit liet onderzoek is echter gebleken dat de diefstal enkel geveinsd geworden was. De bedrieger is aangehouden en opgesloten. Dramatische verdrinking. Dondordag morgond rond 6 ure, nam de chiinist Aubey van Marseille in gezelschap van zijn 18 jarige zoon en zijner 17 jarige dochter een bad in de zee. Het meisje werd door eene baar medege- rukt. De vader met zijn zoon gelukten er evenwel in de ongelukkige te redden. Terwijl zij het bewusteloos lichaam aan land wilden brengen werd de zoon zolf dQor eene machti ge haar medegerukt en verdronk. Zijn lyk werd een weinig later opgevischt. DU9T8CHLAND De processen van hoogverraad Luidens öfficbele statistieken zijn de pro cessen van bespieding en hoogverraad op aanzienlijke wijze toegenomen van 1893 tot 1913, ei) bijzonderlijk in den löop Van dit laat ste jaar, tijdens hetwelk deze p'roccsson zeer talrijk waren. Gedurende dit 20 jaar tijdstip, hadden de civiele rechtbanken uitspraak te doen in 181 bespiedingsprocessen. In 1913 waren er 32 processen voor bespie ding. Al de veroordeelden waren vreemdelin gen. Het Vreemden- en het Albaneesche Lsgioen De Duitsche 'bladen houden zich onledig met twee vreemdenlegioenen.liet Fransche en liet Albaneesobe. Zij spreken over de verdwy. ning van jongelingen, die zich zouden laten inlijven hebben eene in dezer twee instellingen De - Kölnische Zeitung verklaart volgens eone depeche uit Berlijn, dat ln-t Alhaueesch gouvernement geen aanwervingshuroel heeft noch in den vreemde, noch in Albanië en dat de/.e die zich wenden tot het zoogezqgd bureel van Durazzo niet verwondord moosten zijn, geen antwoord te krygen. Schrikkelijk automobielongeluk. Men bericht uit Troisdorf nabij Keulen, dat een erg ongeluk komt plaats te grijpen op de baan van Troisdorf naar Spicb. Een eigenaar 'DE VOLKSSTEM M. Hessen, deed er eene wandeling per auto in gezelschap van zijn broeder en negen vrienden van dezen laatste, allen kanonniers sinds eeuige dagen in manceuvers op de Wahner Heide. Het rijtuig rolde heel vlug, toen het tenge volge van liet springen van een band, omkan telde. Al de ingezeten werden er uitgeslingerd met geweld. Een der soldaten bleef op den slag dood een andere werd zwaar gewond aan den onderhuik. De broeder van M. Hes sen liep talrijke kneuzingen op en ontving zulken noodlottigon zenuwschok dat hij met zinneloosheid is bedreigd. De eigenaar en de andore uitgenoodigden allen min of meer zwaar gekwetst, zyn naar het hospitaal van Keulen 'gevoerd. Onder een muur vermorzeld. Een droef ongeval komt plaats te grijpen te Neuwied aan de boorden van den Rhijn. Twee dor werklieden die aan de herstelling werk zaam zyn van een kaaimuur, ten gevolge van de stortregens los geraakt, werden door de instorting van den muur verrast. Een der ongelukkigen was op den. slag gedood gewor den, de andere is in wanliopigon toestand opgenomen. TURKIJE Oe bewapeningen. Het oorlogsbudget. Het gouvernement heeft' ter Kamer een wetsontwerp neergelegd,Jèen buitengewoon krediet aanvragende van 5'h'iiljoen pond voor de bewapeningen ten einde zich tegen alle oorlogsmogelijkheid te waarborgen. Het ontwerp is torug naar de begrootings- kommissie gezonden. De kamer begon vervolgens met de bespre king van het oorloogsbudget. Enver pacha herinnerde de tegenslagen -pg dewelke hij het bestuur van het ministerie ,van oorlog in han den nam, met den plicht,.ljot leger erin te richten en het in staat te stollen de geleden ongelukken te hersteHeiY. Ik heb eenige kameraden die over veertig jaar de krijgs school verlieten, moeten óp pensioen stellen, daar zij de moderne methoden niet hebben kannen aanleeren. Zij zijn vervangen gewor den door jonge officieren^ .bokwaam om te werken. Tengevolge van het verliep yan grondgebied is het leger, voorheen te gropt, verminderd. Het leger, op het oogenbük van den krijg, werd niet goed aangevoerd ën kon zijn plicht niet vervullen. De minister hoopt dat hét'dank aan de her- organis.itie, zal kunnen verrichten wat het niet in het verleden heeft kunnen doen. Met de gewone en buitengewone kredieten zal men tot den gewenschten staat komen. De minister eindigde zijna redevoering met. de hoop uit te drukken dat bet leger liet land zal w eten te verdedigen. (Toejuichingen.) Do kamer stemde vervolgens zonder be spreking het budget beloopendo tot 6 miljoen pond. MAROKKO Kolonel Odry behaalt eené overwinning. De kolonel Odry heeft op ,13 Juli een aan zienlijke groep Zai'ans, die liet' kamp van Khe- nifra aanvielen, teruggeslagen. De Marokka nen lieten vijf duodeu op liet'terrein achter. Bij deii terugkeer naar he'fc kairip had een 'tweede aanval plaats, die'ddar.de artillerie èn de jnitrailjeuzen afgeslagen wejd. De Franschen hadden 7 gewonden, waar onder drie Europeanen. 1 18 JULI 1914 het kongres met 121 stemmen tegen 17 aange nomen geworden. De bevolking van Mexico heeft met kalmte het nieuws van de wijziging in het gouvernement vernomen. De generaals Huerta en Blanquet hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag Me xico verlaten en zijn op eenige mijlen van de stad in een trein gestegen. Men denkt dat zij op weg zijn naar Puerto-Mexico. Alvorens te vertrekken heeft de generaal Huerta een bezoek gebracht aan M. Carbejal. Het diplomatisch korps, is voornemens een officieel verhoor te vragen met den nieuwen voorzitter. V/at in de Amerikaansche kringen wordt gedacht. Het ontslag van generaal Huerta wordt te Washington beschouwd als zijnde het bewijs dat men eene onmiddellijke oplossing van het Mexikaansch vraagstuk nadert. Men denkt dat het nieuw bestuur slechts enkel aan het bewind zal blijven, tót men de schikkingen genomen zal hebben voor de intrede van ge neraal Carranza. Volgens de diplomaten die de kwestie ten gronde kennen, zijn M. Carbejal en zijne me dewerkers eene algemeene kwijtschelding van Straf gunstig gestemd, die het leven en de goederen der partijgangers van Huerta zal vrijwaren. Vervolgens zal men de vredelievende intre de der constitutionnalisten troepen binnen Mexico regelen. - De Albaneesche opstand. Luidens de Neue Freie Presse van Weer nen, zouden de groote mogendheden middels beramen om de wetteloosheid in Albanië te keer te gaan. Voor liet oogenblik zou de gedachte Oosten- rijkschê- en Italiaansehe schepen naar Valo- na te zenden aanvaard worden. De twee grootmachten weigeren echter alleen eene handeling te ondernemen. Nog twee Rumeensch-Butgaarsche grens incidenten. Uit Sofia In den vorigen nacht heeft eene Rumeensche kompagnie een grenspost op de grens van Varna naar Dobritcli omsingeld zonder eenige uitdaging. De Bulgaren trokken zich terug en keerden na het vertrek der Ru- meniërs terug. Niemand is gekwetst gewor den. Uit BucharestDonderdag schoten Bulgaar- sche soldaten op eene Rumeensche schild wacht nabij Turtukaia. Tijdeifs den nacht schoten Bulgaarsche schildwachten op eene Rumeensche patroelje te Kuiundjuk. De Rumeniërs schoten terug waarop de Bulgaren de vlucht namen. EENE UITZON DER ENG. Indien men de toxiekë bederfwerende middelen terzijde stelt, zooals sublimaat, oofs phenol, carbol, salol en andere stoffen voortkomende der houillekool, welke uiterst gevaarlijk zijn'voor tanden en vliezen, stelt men vast dat er geene -v BE enkéle zelfstandigheid bestaat zoo onbetwist- XtSöfPn Pfi FaaPïïPn baal' bederfwerend dan de plantaardige zelf- Olftl.ill Oil tvduAiuÜ standigheden waarvan Doctor Pierre, der fa- pulteit van Geneeskunde van Parijs, de won derbare eigenschappen benuttigd heeft, door ze in te voeren in de artsenijmiddelen voer den mond, als grondslag voor zijn Tanden- water. onder bevel van Ralk eene sterke wacht rondom Ruma te plaatsen. William nam af scheid van de dames, die hem beloofden den volgenden dag pen bezoek te zullen brengen bij Helena, en bij vertrok in gezelschap van den Majoor, die in persoon te Rama aan mijnheer Harley de heugelijke komst van Cesar Liongel, dien hij voor den redder der volksplanting hield, wilde gaan boodschap pen. AGHTIENDE HOOFDSTUK. Cesar Liongel. Onze lezers zullen ongetwijfeld verwon derd zijn, dat zij tot nog toe onbekende per sonen in dit verhaal zien invoeren, van welke misschien slechts een enkele naam, en wel die van den Majoor, in hun geheugen was gebleven. Doch de tijd spoed zoo snel voort, eo sleept alles mede in zijne vaart, terwijl zij nieuwe personen ten tooneole voert, op het oogenblik dat andere, met welke wij reeds gemeenzaam waren geworden, zich van hetzezve verwijderen of voor altijd ver dwijnen. Het tijdsverloop van zeven jaren, sedert de verwoesting waarvan Rama het tooneel was, had in deze volksplanting eene groote verandering moeten teweeg brengen intus- schen hadden geene huiLengowone gebeurte nissen hetzelve gekenmerkt. Ni uwe volksplantelingen hadden zieh in de nabijheid der woning van mijnheer Har ley komen nederzetten maar hij, die slechts leefde voor zijne smart, onderhield met hen geene a ndere bei rek king dan dio der burger lijke wellevendheid, en het steeds eentonig leven van Helena was verdeeld tusschen d6 oppassing van haren oom, hare .eenzame wandelingen en eenige bezoeken op het lort, Het ontslag van generaal Huerta. De voorzitter Huerta heeft Woensdag avond zijn ontslag aangeboden aan.;de afgevaardig den door de tussehenkomst van den minister van buitenlandsche zaken. - Het ontslag werd gelezen, cn overhandigd aan een komitelt dat zijn verslag zal maken, voor de Kamer, deze zal later beslissen of zij het ontslag moet weigeren 'of aannemen. Tijdens de lezing van dep. brief riepen tal rijke volksvertegenwoordigers en ook toe hoorders uit de openbare tribunen Leve Huerta I Eene depeche uit Mexico zegt dat M. Car bejal den eed als president hééft afgelegd, vqór de afgevaardigden en senators en dat hij onder geleide, het presidentieel paleis heeft betrokken. M. Carbejal werd door het volk toegejuicht. Het ontslag van generaal Huerta is door waar de Voorzienigheid haar don zoeten troost eeuer oprechte vriendschap had ge schonken. rki De overste Thompson, do vriend van mijn heer Harley, was in eenen uiival tegen de Indianen gesneuveld. Zijn broeder, de majoor Thompson, was in zijne plaats benoemd, en reeds sedert drie jaren vervulde hij ieverig zijnen gevaarvollen post. Mevrouw Thomp son had er niet toe kunnen besluiten om de plaats te verlaten, waar zijleènon teerbemin den echtgenoot had verloren zij paste ha ren broeder op met al deu iever eener lief hebbende zuster, en hare heide dochters, die sedert twee jaren uit Londen waren terug gekeerd, waar zij hunne opvoeding hadden genoten, waren Heiena's- vriondiimei haar eenigen troost, te midden der droef geestigheid. die van haren toestand onaf scheidelijk was. William had goed gestudeerd, maar de gezondheid van zijnen vader, die dagelijks minder word, noodzaakte hem de hoofdstad van Engeland vaarwel te zeggen, ten einde de heilige plichten der kind rlijke liefde te gaan vervuilen. Hij verliet mijnheer Harley niet anders dan voor de belangen der volks planting te waken, en op het oogenblik waarop wij ons verhaal weder opvallen, werdon die belangen op eene ontzettende wijze bedreigd. De Indianen hadden zich weder verzameld. Van het overschot van onderscheidene stam men hadden zij eene onschatbare menigte gevormd. De wraak gloeide in hunne harten en iederen dag kwamen brandstichting, roof en moord de volksplanting verontrusten en bewijzen, dat de woede der overwonnen vol ken eenen strijd op leven en dood tegen de overwinnaars beraamde. BRUSSEL. Vrouw gepleiterd. Catha- rina Relz, oud 30 jaar, wonende Twiststraat, werd Donderdag morgend op de Zuidlaan door een brouwerswagen omgeworpen. Zij werd vertrap door de twee paarden en de wie len rolden over haar lichaam. Het slachtoffer werd in een jammerlijken toestand naar het St-Pietersgasthuis gevoerd. Goeden avond, nicht! Eene vrouw om helsde gister avond in de Spiegelstraat, de echtgenoote V...., en noemde haar lieve nicht Daar vrouw V.... zegde haar niet te kennen, verontschuldigde zich de vriendelij ke nicht en verwijderde zich spoedig. Thuis gekomen stelde Mevr. V.... vast, dat zij werd Aan de vrees voor dit geval had de ma joor Thompson de goede lijding te danken, waarmede wij hem in het voorgaande hoofd stuk zoo gelukkig z:igen. Er was versterking aangevraagd bij het gouvernement, en de zoon van zijnen vriend, die onlangs eene aanstelling als luitenant gekregen had, würd ter hulp gezonden'. De dag nadat William op bet fort was geweest, moest voor Helena een dag van vreugde zijn, omdat mevrouw 'Ihompson net hare dochter een bezoek op Rama zou komen afleggen. Ook was alles tot hare ont vangst in gereedheid gebracht, en reeds vroegtijdig zocht het onrustig oog der weeze op den weg, dien zij moesten afkomen, hare vriendinnen. Maar tevergeefs de Indianen waren dreigend en in groote getallen in den omtrek van het fort verschenen, zoodat de dames hetzelve niet hadden kunnen verlaten. Maar nauwelijks had het morgenrood van den dorden dag de duisternissen verdreven, of er verscheen een Iroep gowapende man nen op den breeden effen weg die naar Rama voerde. Naderbij komende liet zich in hun midden vier vrouwen hespeuren. Helena herkende weldra hare vriendin Lelia, me vrouw Thompson, Penny en Zamilda, der- zelver jonge slavin, die een rieten mandje op het hoofd droeg on vervolgens, in de achterhoede, den majoor, dio defiig eenon jongen vreemdeling den arm gaf. William William riep het meisje, terwijl zij snel den trap afliep, ziedaar don majoor met mijne vriendinnen en ook zonder twijfel Cosar Liongel, dio voorzichtigen man in don raad, zoo onverschrokken in de uit voering. i» William plimlachite, en ging zijnen vader waarschuwen, terwijl Hek-na aan Nancie ontlast van haar gouden doekspeld versient met twee kostbare parels. De policie der 2* afdeeling werd gewaarschuwd. Dramatische zelfmoord. Woensdag, rond 7 ure 's avonds, liet de student Flip Ita lië, geboren te Eindhoven den 30 Octoker 1890, wonende te Utrecht, aan de Oude Gracht, zich in taxi naar Ter Kamerenbosch voeren. Wanneer de taxi aan den ingang van het bosch was gekomen, weerklonk plots eene losbranding. De taxivoerder stopte en stelde vast dat de reiziger zich een kogel in den rechterslaap had geschoten. Dadelijk werd naar het policiekantoor gereden, waar een geneesheer den wanhopige verpleegde. Daar na bracht men hem naar het St-Pietersgast- huis over. De gewonde laat weinig hoop op herstel over. De jonge student bevond zich se dert twee dagen te Brussel. Men kent de oor zaak niet van zijne wanhoopsdaad. Overreden. Toen mad. Tournay, oud 63 jaar, wonende Georges Milcarnpslei, Woensdag avond de Oud Kleevkoopersstraat wilde overstappen werd zij omvergeworpen door een automobiel. De arme ouder]inge werd nogal erg gewond aan het hoofd. Men heeft haar naar het St-Jansgasthuis overge bracht. Werkongeval. Een metserdiender, de genaamde Louis Vervaeck, 18 jaar oud, wo nende te Aalst, was Woensdag avond in een gebouw der Raafstraat aan den arbeid. Toen hij met eene mand steen op den schouder naai- boven klom, deed hij een- misstap, ver loor het evenwicht en viel van het eerste verdiep. Hij werd in den val verscheidene ribben gebroken en nogal erg gewond aan de armen. Men heeft hem naar 't. gasthuis over gebracht. In een aanval van heete koorts. Mevr. H...., Anspachlaan, vond haar man verhangen aan het voeteinde van zijn bed. Men sneed de koord door, docli een doktoor kon slechts den dood vaststellen. De ongelukkige leed se dert lang aan hevige hoofdpijn en moet in een aanval van heete koorts gehandeld heb ben. Ongelukkige val. De voerman Alb. J..., wonende Hopstraat, kwam Woensdag avond met zijn gespan langs de Noordlaan, Op zeker oogenblik begon het peerd op den natten as phalt te glijden. J.... wilde afspringen om het dier verder te leiden, doch hij viel zoo onge lukkig, dat hij beide beenen brak. Voorbij gangers namen hem op en brachten hem naar het gasthuis. Zijn toestand is zeer erg. Op heeterdaad betrapt. Een huurder van de Drie-Patrij zengang betrapte gisteren avond op den zolder, een kerel die het linnen stool van arme huishoudens. Hij greep den dief vast en een hevige worsteling ving aan. Op het gerucht, snelden andere huurders naar den zolder en nu werd de kwaaddoener aan de policie overgeleverd. Een agent leidde hem, naar het kommissariaat. De plichtige werd herkend als zijnde zekeren D..., zonder va6te woonst en slechts van diefstal levend. Hij werd opgesloten. Droevig einde van een ongeneesbare. De genaamde Xoud 25 jaar, wonende bij zijrië ouders, Wavterschèn steenweg, was se dert eenige jaren door een ongeneesbare ziekte aangtast. Donderdag morgend vond mén lièm aan de bedsponde verhangen. Mon vraagt overal goede meiden onnoodig zi<?h aan te bieden, indien zij bun lsoffie niet maken met de Chicorée der Trappisten Vincart. ST-JOOST-TEN-NOODE. Overreden. Woensdag avond werd in de Eburonenstraat de kleine Gaston R...., wonende Mignonstraat, to.en hij de straat wilde overstappen, verrast door een motorrijtuig van den tram Beurs- Geuzenplaats. R.... werd erg gewond opgeno men en naaj- eene kliniek overgebracht. SCHAARBEEK. In botsing met een tram. Eene geweldige hotsing had gisteren plaats in de Gallaitstraat, tusschen de kar van een melkverkooper, gevoerd door H. L..., van Et^ terbeek, en een tram komend van de Pavil joenplaats. Het kind van den voerman, een 6-jarig meisje, dat nevens haar vader zat, werd op den grond geworpen en ernstig ge wond. Doodelijk tramongeval. De 46-jarige echtgenoote Marie Van Leemputten, Portael- straat, werd gister namiddag omgeworpen. bevel gaf om het ontbijt gereed te maken. Mijnheer Harley spoedde zich naar de bin nenkamer, en kwam er op het oogenblik dat John den majoor aandiende. Vriend"! riep deze, den jongeling bij de haiid nemondo, die Helena in de greep bad opgemerkt, ik stel u Cesar Lio'gel voor, wiens dapperheid ons ten steun wordt gegeven. Gesar bloosde, en zijn zacht en schroomval lig gelaat werd met eeno waas van scliaamte overtogen, toen bij William zag, daarop liep hij hem te gemoed, en terwijl hij hem in zijne armen drukte, vloeiden er tranen op zijne wangen. Mijn vriend, riep hij uit, op zulk eenen afeland Vervolgens voegde hij er zachtjes hijde hemel heeft mij ton minste eenen troost geschonken. William drukte hem de hand, en om hem van de kwelling te bevrijden, die de uitbun dige lof van don majoor hem scheen te ver oorzaken, vraagde hij verlof om zich met zijnen vriend te verwijderen. Mijnheer Thompson stemde er in toe, maar het hlyef gemakkelijk to zien, dat het hem eene groot" opoffering was zich van zij nen held to scheiden. Hoe komt gij zoo onder ons vroeg William zijnen vriend, zoodra zij zich alleon bevonden. Ach antwoordde Liongel, mijn vader begeerde het. Hebt gij dan niet het edel beroep der wapenen gekozen Ik h«b er nooit aan gedacht eene keuze te doen, en ?oo ik zulks gedaan liad, dan zou hij nimmer op den militairen stand zijn gevallen, m (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2