De Fiülionscantals ie Gent De gebeurtenissen in de Balkanen Geheimzinnige Zelfmoord Oramaxka DE MAAGD DER WOESTIJN Een krankzinnige steekt zijne vrouw met een mes. Aanbesteding Nieu wsberichten DE KEMPENAAR de goedkoopste Bütereiiicorei Sonbry '\S? 2 De Albaneesche opstand. Da brieven der oproerlingen aan de vertegenwoordigers der Grootmachten Do brieven door de oproerlingen aan de jmiuisters van Italië. Rusland, Enpr land en frankrijk gestuurd zyn enkel Vrijdag 11. ter besteraming gekomen. In Kun schrijven, opgesteld in zeer beleefde termen, verzoeken de rebellen de ministers zich naarChiak te begeven waar zij wenschen ben op de hoogte te stellen hunner eischen, met liet doek zeggen zij, onnoodig bloedver gieten te vermijden. De ministers hebben besloten hiervan hunne kollega's van Oostenrijk en Duitschland, in te lichten en de opstandelingen aan te zetten aan de vertegenwoordigers dezer twee groot machten te schrijven, waarna een besluit zal genomen worden. Valóna ontzet. Ourazzo ingesloten. Luidensde dagbladen van Weenen, hebben de Epiroten bun marsch tegen Valona ge staakt en trekken zij zich naar Noord-Epirus terug.Volgensde «Albanisehe Korrespondenz» zou Durazzo daarentegeu geheel ingesloten xyn. Griekenland gaat Sassono ontruimen Be Grieksché minister van buitenlandsche laken heeft aau het gezantschap van Italië te Athenen laten weten dat eeu Grieksche des troyer naar Sassono is gevaren om het eiland door het klein Griekscb garnizoen dat het bezette tedoeu ontruimen. TE LOBBES. Zondag morgend rond 11 ure bemerkte schippers, terwijl zy te Lobbes, langs den Samber waudelden, aan de plaats gezegd Grand Mur,een pak kleederen, eon paar Schoenen en een hoed op den kant liggen. Bij ditalleslageen brief bestemd voor Mevr. Mohy-Ledoux, te Marchiennes, met brieven- tesch identiteitspapieren bevattende op den naam van Mahy. Do policie en de gendarmerie van Lobbes werden oumiddolyk verwittigd. Rond 4 ure van den namiddag werd hot lijk van Mahy uit het water getrokken. De wanhopige was be stuurder geweest der Ponderies des Ateii* rs <le Constructions Electriques du Nord et de rest te Jeumont.» Men kent de oorzaak niet die hem tot deze wanhopige daad heeft gedreven. Mahy was *s morgens rond 7 ure nog gezien geweest in het koffiehuis Planchette te Lobbes. Zondag namiddag had in de groole zaal wan het Feestpaleis te Gent, het lüisterrijk Ylaamsche kunstfeest plaats, namelijk de uitvoering der lieve kindercantute n De We reld in», en van het machtig zanggedicht n Vlaanderen's kunstroem of Rübens- eanlale beide meesterwerken van den on- sterfelrjken Peter Benoit. Voorwaar, oen waro Vlaamsche Hoogdag! Van voor 3 ure was het een stroom van volk naar het park. Duizenden en nog duizenden bezetten weldra de welbeschikle plaatsen in ce uitgestrekte halle. De aanblik der zaal was wezenlijk grootsch cn prachtig. Om 4 ure stipt beklom M. Edward Keur- wels, onder het geestdriftig gejuich der dui- lenden toehoorders-, het directiegestoelle. Op het teeken van den meester (heerscht als bij tooverslag eeue godsdienstige stilte, terwijl bet machtig orkest do opgeruimde eenvoudige melodie aanheft tot iuleiding der kindercantate. Wat zeggen van de uitvoering Genne lof spraak is hier voldoende. De prachtige muziek door de lieve kinder stemmen in de volmaaktheid (vertolkt, hield do massa toehoorders als onder bntoovering. Meermaals nochtans was de indruk te gewel dig on barstte los in donderende teejuichin- 27® VERVOLG. DaT is Nancie'8 stem, zeide Oramaïka i) ach ik bid het u, laat zij niet weten dat ik hier ben. Een oogenblik, Nancip, zeide Helena, aicli voor Oramaïka plaatsende ik kom en zich tol Corambo's dochter bukkendo, ▼raagde zij wanneer kan ik u wederzien y> Zoo gij niet te vreesachtig zijt, morgen ep hetzelfde uur, aan den ingang van het woud. n m Ik zal er zijn, zeide Helena, terwijl zij het Indiaansch meisje «Ie hand drukte, en laar het kruis wilde ter hand stellen. Bewaar het, zeide Oramaïka, en moge üeszelfs kracht u beschermen met deze woorden snelde zij weg én verdween eens klaps achter de heg. Nochtans was hare vlucht, hoe snel dan ook, niet snol genoeg. Nancie, die kwam aangeloopen, zag haar den tuin verlaten, en al kon zij haar niet herkennen, zoo ont waarde zij echter een levend schepsel, dat zich verwijderde. Gelukkig voor Helena, kreeg de bijgeloovigheid der oude dienst maagd weldra de overhand boven de ver moedens, die reeds in haren geest oprezen. n Die arme mijnheer Harley, sprak zij, hij zal er niet van opkomen. Hebt gij zij* nen geest gezien, jufvrouw Helena Zijn geest vroeg Helena, die zich deze inbeelding gretig te nutte maakte, waar Hier, vlak bij ons, juist op het oogen blik. gen. Bij het eindkoor dat met geestdrift ge bisseerd werd, scheen er aan het applaus geen einde te zullen komen. Na eene korte tusschenpoos, tijdens de welke de 1000 zangeressen en zangers, be nevens de kinderen, op het verhoog plaats namen, werd het grootsche zanggedicht de Rubenscantale aangeheven. Eene be schrijving van dit meesterstuk kan onmoge lijk in deze enkele regelen plaats vinden. Eene kunstheoordeeling zal overigens het tekort van ons verslag komen aanvullen. Zeggen wij enkel dat zangeressen en zan gers zoowel als de muzikanten van het mach tig orkest en de kinderen, door hunne puike uitvoering, de menigte in eindelooze begees tering brachten. Bij het beiaardlied steeg de geestdrift ten top Ganscli de zaal stond recht, en uit dui zenden en duizenden monden dreunden de verzen van dichter De Geyter en de muziek van den onvergelijkelijken Benoit onder de gewelven. Het was als de machtige kreot van een volk dat omhoog wil, dat zijne glorie, zijnen kunstroem van vroeger wil heroveren. Eene prachtige bloemeuschoof werd den bestuurder M. Edward Keur vols aangeboden. De Strijdkreetdoor ganscli de zaal aangeheven, besloot het prachtige kunstfeest dat voorzeker in gulden letteren zal geboekt blijven ih de oorkonden van het herlevende Vlaanderen. Zondag werd de Groote Markt te Antwer pen in opschudding gebracht door een bloe dig drama. Een genaamde Jacques O..., 31 jaar oud, onlangs uil hetkrankzinnigondepot van Slui- venberg gekomen, heeft er zijne vrouw een geweldige messteek toegebracht in den rech ter schoot. Het slachtoffer, zwaar gewond, werd naar het St Elisabethgasthuis gevoerd, waar'zij eene operatie moest ondergaan. Men kent de oorzaak van dit drama niet, maar er wordt verondersteld, dat het aan krankzinnigheid Loe te schrijven is. De dader is opnieuw naar bet gesticht van Stuivensberg gevoerd, waar hij onderzocht wordt. NIEUWERKERKEN Zaterdag 18 Juli 1914, om 3 ure namid dag had de openbare aanbesteding plaats van verbeteringswerken uit te voeren aan den buurtweg nr 5 of genaamd de Bergstraat. Het bestek beliep tot fr. 27.228,31. Ziehier den uitslag der aanbiedingen Roelandt Alois, Erondegem, fr. 30.769.29 l)e Groeve Desiré, 29.070,16 De Jonghe Alphense, Lede, 30.634,81 Schockaert Benoit, Erondegem, 29.617,76 Ediërs Constant, 29.277,60. Biïhet Camille, 28.642,00 Roelandt Victor, Lede, 28.399,71 Volgens wij vernemen zal er toekomend jaar eene aanbesteding plaats hebben voor de verbeteringsweikon aan den weg n. I, zijnde van Nieu werk erken, Dorp,naar Aalst, St-Job, waarvan bet bestek tot rondom 150.000 franken zal beloopen. DE OLIËN. De voorname oliën, van al lergrootste samentrekking, waaruit liet Tan- deriwater van Doctor Pierre samengesteld is, komen voort van het stoken van plantaardige zelfstandigheden, waarvan de sterk bederfwe rende deeltjes in den alcool verwerkt zijn en aldus eene aangenaam riekende bederfwe rende oplossing vormen. Doctor Pierre, van de P'aculteit van Geneeskunde te Parijs, de voorhandnemer der bederfwerende gezond heidsleer van den mond, lieeft aldus van in 1837 dit gewichtig vraagstuk opgelost, zich zijne persoonlijke werken te nutte makende, voorloopers der groote bactériologieke ont dekkingen. Neen, ik heb geen geest gezien. n O spoed u dan, jufvrouw, indien gij mijnen armen meester nog levend wilt zien. Terwijl gij naar gewoonte aan het mijmeren zijt, vraagt uw stervende oom naar u en laat u overal zoeken. Bij geluk ken ik uwe heb belijkheden, en ik hen naar den tuin geko men, in de overtuiging, dat ik u daar zou vinden,'omdat grj er- gaarne hij den avond zwerft... Maar jufvrouw, loop toch zoo hard Diet, jufvrouw Helena Nancie, die bang was, riep te vergeefs, Helena had bij het vernemen dat voor baren oom gevaar bestond het op een loopen gezet, en zij trad reeds het portaal binnen, toen Nancie haar nog van verre toeriep. 'TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De rouw. Bleek en uitgestrekt op zijne sponde, lag mijnheer Harley. Aan zijn hoofdeinde stond William, overwonnen vin -smart, en hij scheen als het ware op het punt om met den laatsten ademtocht zijns vaders, tevens zijn jongsten snik te geven, terwijl de trouwe John, strak op don stervende starende, mot al den angst der bezorgde liefde, de voortee ken des doods bemerkte. Helena vloog naar haren oom zij vatte zijne reeds verstijfdo hand, bracht" die aan hare lippen, en drukte die aan baar hart. Zij riep den geliefden oom, overstelpte hem mot hartelijkheid, en besproeide zijn gelaat met hare tranen. De grijsaard scheen eenig- zins te bekomen, en sprak zacht eenige woor den, welke de omstanders niet konden ver slaan. Men kon slechts den naam van William onderscheidon, en deze naderde thans zijn vader, De weinige krachten dio de sterven den nog bezat moest hij verzamelen om deze DE VOLKSSTEM Brussel. Valscke mant. Talrijke geldstukken van 1 en 2 fr.. met den heel denaar der Fransche Républiek en het jaar tal 1907 worden thans in den Brusselschen omtrek in omloop gebracht. Men weze dus op zij he hoede. AanrandingZondag morgend, om 1 ura, werd nievr. Gérmuine Cruyck, wo nende Tiberghienstraat. in de Vooruitgang straat, door een kerel aangerand. Deze sneed hare halsketting door waaraan eon zilveren geldbeurs hing, eene rpnde som bevattend. De kerel vluchtte met het gestolene en kon niet ingehaald worden. Het slachtoffer legde eene klacht neer in handen van M. Beauf- faux, policieofficier. De persoonsbeschrijving van den stoulmoe- digen dief, ongeveer 20 jaar oud, werd in alle richtingen gestuurd. Een berouw hebbende dief. Toen de echtgenooten S...., wonende Gulden Spo- renlei, over eenigen tijd. in het appartement kwamen, dat zij alsdan in de Hospitaalstraat bewoonden, bestatigdèn zij dat dieven er waren binnengedrongen,en niets ondoorsnuf- feld hadden gelaten. j>!Eon pak van negen obligaties werd onder andere gestolen. De bestolene maakten er een kruis over en hoopten niet meer nog ooit terug in liet be zit dor titels te komen. Terwijl zij Vrijdag avond uitgegaan waren kwam een kerel in hunne woning, en overhandigde de meid een zorgvuldig toegebondeupakdat zij bare mees ters moest overhandigéfi, zoo dra dezen zou den 't huiskomon. Toen de echtgenooten S..., 7s avonds hot pak openden, vonden zij er de gestolen titels in'tërug. Moed en zelfopofferingOp de Nij- verheidskaai. viel Zaterdag avond het Uja- rig knaapje Guslaaf Jaoöhs, wiens ouders in de O. L. Vrouw van Vaakstraat wonen, in de vaart van Charleroi. Zijne kameraadjes namen de vlucht. De voerman, Pieter Mes- kens, wonende Fazantenstraat, 20, ofschoon bijna niet kunnende zwemmen, snelde toe om het kind te redden, ton gevaro van zijn eigen leven. Zijne pogingen werden met een goeden uitslag bekroond. liet knaapje werd in een naburige hoiv berg gedragen, waar zijne ouders hein kwa men afhalen. Opgepast Madame, gjj zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Vine art, op uwe pakken Chicorée der Trappisten eischt. St-Gil!is. Brand. Brand is Zondag morgend te 7 uur ontstaan op do slaapkamer van de echtgenooten Deleener, kleermakors, Jamarlaan 47. Een voorbijganger gaf het noodsein. Na 40 minuien werkeus waren de pompiers der gemeente meester van bet vuur. Vele meubelen, het beddegoed en voorwer pen van waarde werden vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Werkongeval. Drie plafonneerders werkten Zaterdag op eene stelling, Steen weg van Charleroi. Een hunner, Alfons Piérard, 24 jaar oud, ongehuwd, wonende te Limelette en op logement in de Spaar zaamheidstraat, te Brussel, eene kuip tot zich trekkend, verloor het evenwicht en viel op den steenen vloer der binnenplaats. De ongelukkige werd met gekliefden schedel en gebroken ribbon naar het gasthuis der ge meente overgebracht. St. Joost ten-Nood© De honderdjarige De eeuwelingen van St. Joost-ten-Noode, geboren Maria-Jozefa Clause, wonende aan de Overvloedstraat, zal binnen twee dagen in haar 102° jaar treden. Haar gezondheids toestand is nog altijd uitjmuntend. Een verwarde zaak Bij den li. B.., rentenier, Koningstra ar, werd onlangs tijdens zijne afwezigheid, ganëch het Lois geplun derd. Vóór drie dageh;zag don heer B..,aan de uitstalling van eéj). oudheidkooper een marineren penduul liggen van dezen diofstal voortkomende. De lieer B., ondervroeg den koopmau, die verklaarèo.de penduul gekocht le hebben van een anderën oudheidkoopman voor 975 fr. Deze zegde dat liet kunststuk hem werd verkocht dqor een oud kleerkoo- per der St. Franciscusslraat voor 450 frank. enkele woorden te zeggen Indien gij eens elkanders hart beproefd hebt, dan zal het mijn vurigste weasch zijn, dat gij ver eend uwen reisweg doordit leven vervolgt God moge u beiden zegenen Toen vouwde hij zijne bandon te suniBn, en terwijl hij zijne oogen ten hemel sloeg... bad hij opgehouden le leven.... Helena viel op hare. knieën en bad Wil liam knielde neder evgn als zij, en hij bad en weende insgelijks. Na een lange stilte stonden beide op, en'William riep God tol getuige, dal dé wenschèn van God voor hem eene heilige wet zoudé 2ijn, en dat Helena in hem eenen beschermer, eenen vriend en eenen echtgenoot zou vinden. Al te veel aandoenio^èn hadden op dezen dag het gemoed der "róeeze geschokt zij bezweek er schier onder, en na eenen kus op het voorhoofd van haren tweedon vador gedrukt te hebben, begöff zij zich naar hare slaapkamer jnet Nancie' die haar naar bed hielp. Hoe oprecht Nancié's droefheid ook ware, kon zij echter niet zwijgen. 'Welnu, juf vrouw zeide zij töt Helena, terwijl zij haar hielp ontkleeden. heb ik het u niet gezegd, dat Mijnheer Harley er niet van ge nezen zou. Dat kan nooit missen, wanneer men den geest van een zieke ziet, dan moet hij sterven daarom luid ik na de verschij ning in den tuin ook wél kunnen wedden, dat mijnheer Harley den morgen niet zou halen. Jufvrouw Helena, liet Nancie eenige oogenblikken later daarop volgen, indien gij wilt, zal ik den nacht in uwe kamer doorbrengen. Ik dank u, antwoordde Helena, ik wil liever alleen zijn. Maar, hernam do eigenzinnige Nan- 'De oud kleerkooper bevestigde dal hij de penduul ontving van den heer X., voor 16 frank. De laatste werd door de policie ondervraagd en loochent het feit. De zaak wordt nog steeds door de polieie onderzocht en men verwacht zich aan ver scheidene aanhoudingen. Antwerpen. Twist. Zaterdag namid dag ontstond twist in een huis der Lange Clarastraat tusschen den bijzonderen huurder en een huurling. Deze laatste bekwam een revolverschot in den buik. De wonde schijnt onbeduidend het wapen was slechts van zeer klein kaliber. Men gelooft dat het schot onvrijwillig afging. Aangehouden. Zekere Richard J.., een Duitscher, welke van verschillende land- genooton hunne papieren gestolen had, werd ter beschikking van het gerecht gesteld. ZekereGustaafVan P..., 20 jaar, tegen dewelke een opleidingsbevel was afgeleverd, is Zaterdag aangehouden. Zaterdag heoft men zekere P. A.., en O. S.., voor diefstal van dekzeilen aan boord van het stoomschip Montreal aangehou den. Een persoon wonende Pompstraat, werd Zaterdag in een huis der Braziliëstraat op heeterdaad van diefstal betrapt. Een me deplichtige kon do vlucht nemen. Erge val. Zaterdag voormiddag is in de Lange Gasthuisstraat, een metser, ze kere Herman, 27 jaar, van Beveren-Waas, van eene hoogte van 8 meiers ten gronde •.evallen. De man werd erg gesteld opgeno men. Hij was armen en beenen gebroken. liet slachtoffer werd in bedenlcelijken toe stand naar het gasthuis overgebracht. Erge ontploffing. In de Lange Pot terstraat had eene erge ontploffing plaats van koolzuurgas, in den kelder van eenen bakker. De patroon vond den leerjongen Henri Ersen bewusteloos liggen. Hij wiide hem boven dragen, doch boven aan don trap gekomen, viel hij ook neer. Hulp daagde evenwel op en beide slacht offers werden door een doktor verzorgd. De kunstmatige ademhaling werd toegepast en de leerjongen is buiten gevaar. De patroon bakker is evenwel nog bedlegerig. Mechelen. Mts gepierd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben die ven gepoogd, in te breken lnj M. V..., wo nende Gaputsteenenstraat. De schelmen zaten reeds op den afsluitingshofmuur, toen zij verrast werden en op de vlucht gingen. Spij tig genoeg zijn ze niet kunnen herkond wor den. Bestolen. Zaterdag voormiddag werd vrouw Goens, landbouwster, wonende te Kalhelijne-Waver, en welke zich aan eëu kraam der Zaterdagsche markt (bevond, in liet gedrang door een behendige gauwdief van hare geldbeurs ontlast, inhoudende ruim 40 frank. Gentbrugge Aanhouding Zaterdag namiddag ging de policie over tot de aan houding van zekeren Deham, Binnenweg,die nog eene straf uit te doen had. Op 't zicht der agenten sprong Del am, door eene bovenvenster en werd erg gekwetst opgeno men en naar het gevang overgebracht. Oostende GekniptZaterdag morgend hield de rechterlijke policie, in een groot gasthof een Rus aan, zekeren Sorie N... een gekende luisohspelor, die zich in de badplaat sen en groóte steden ophoudt en er zijn slachtoffers tusschen rijke vreemdelingen zoekt. De Rus die zich onder een valschen naam te Oostende bevond, had reeds vroeger in dezelfde omstandigheden aldaar verble ven. Hij beeft ten andere de gewoonte elk jaar van naam te veranderen. Hij word ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Gent. Heiligschennis. Zaterdag nacht hebben heiligschenners hot kapelleken ach- tor de kerk van het oud Begijnhof, erg ge steld. Van over het hekken dat er rónd geplaatst is, heeft men bij middel van eenen borstel, cie, gij zoudt ongesteld kunnen worden. Ik wil toch maar liever bij u blijven. Nu, zeide Helena, maak dan uw bed op in het kleine kamertje hier naast. Terwijl Nancie, verheugd dat zij niet al leen op hare kamer behoefde te overnachten, zich haastte om hare legerstede gereed te maken, nam Helena hot kruis, dat Oramaïka haar gegeven had, en na bet vurig omhelsd te hebben, plaatste zij het onder haar hoofd kussen. Zij sliep niet in; een aantal droevige denkbeelden hield haren geest bezig bittere herinneringen braken haar het hart, terwijl zij in overvloedige tranen eene heilzame ver lichting vond. De gedachte aan do bijeenkomst, welke zij des anderendaags met de dochter van Co- rambo moest hebben, zweefde haar mede voor den geest. Hot was voortaan onmoge lijk om dit plan ten uitvoer te brengen mej'ufvrouw Pierschon was voor drie maan den naar Boston, en Helena kon niet alleen met William op Rama blijven. Zij moest dus een ander verblijf zoeken dit verlangde zij ook'; maar wat zou Oramaïka van haar den ken Wat zou zij aan vader O'leary verha len Hoe zou zij.haar dat kruis weder tor band stellen, dat haar zoo dierbaar was, en dat zij nochtans niet houden mocht Deze natuurlijke gevoelens van angst, van smart en leedwezen, voerden in Heiena's gemoed eenen wreeden strijd tegen elkander en gun den haar geen oogenblik rust. Met het krieken van den dag stond zij op, en liet kruis dat Corambo's dochter haar ge geven had onder hare kleoderen verbergende begaf zij zich naar bet vertrok van haren oom en bad daar met^ongewone godsvrucht. In deze vrome bezigheid werd zij gestoord door de komst van mevrouw Thompson die 21 JULI 1914 naar de beeldon enz., die er staan, zwart© vuurlak geworpon, zoodat alles bedorven is. 't Is eeue echte schande en een naarstig onderzoek is geopend. Gevallen. Een onderofficier, viel Zaterdag namiddag, per velo zijnde, iu dé Walpoorlbrugslraa t. Hij werd erg gekwetst aan het hoofd en kon na verzorging naar de kazerne terug* koeren. Eene goede vangstVier -Brusse laars en een Luikenaar die naar Gent waren afgezakt en er een handje van hebben in d© groote steden de menschen hun geld af te halen mot tuischspelen, waren door eenen bijzonderen policieagent van Brussel te Gent opgevolgd. Vrijdag namiddag werd een landbouwer van Merendree, zekere Emiel B.., teen hij van de veemarkt kwam en zich naar do Zuidstatie begaf, in den omtrek van den Capucienenham, door een welgekleed per soon aangesproken, die hem vroeg, hoe laat het was. De gedienstige boer haalde zijn uurwerk uit, waarop de vreemdeling hem hartelijk bedankte en dan nog het een en ander vroeg. De Brusselaar stelde den boer voor eene pint te drinken,om hem zijne erkentelijkheid te bewijzen, hetgeen aanvaard werd. In do herberg waar de landbouwer was binnenge lokt, zaten nog vier personen, met wien men kennis maakte en weldra kwamen de kaar ten.» te voorschijn om een partijtje ban ken n te spelen. De landbouwer Emiel B..., liet zioli over halen en won in den beginne. Zijn makker raadde hem aan voor groot geld te spelen en hij had weldra eene som van ongeveer 80 fr. gewonnen. Ongelukkiglijk keerde het spel en de boer verloor alles, 't zij eene som van 300 fr. voortkomende van den verkoop van eene koe. Toen de man geon geld meer had, trokken de vijf heeren er van door en begaven zich naar de statie, waar de bijzondere politie agent van Brussel, die zich reeds naar het bureel dór 4® wijk bad begeven, aan de sta tie bad post govat met den hoer adjunkt- policiekommiésaris Dusoloil en een aantal agenteh. Vier der kerels werden gesnapt op het oogenblik dat zij den trein naar Brussel wil den nemen de vijfde is kunnen ontsnappen. Alle vier werden naar het polieiebureel ge bracht en voorloopigin hot gemeentegevang opgesloten. Zaterdag morgend werden de tuischapelero naai het gerechtshof gevoerd en voor don heer onderzoeksrechter Van Ginderachter gebracht, die de vier betichten onder aan houdingsmandaat stelde en in het gevang deed opsluiten. De vijfde tqjschspoler wordt ook opgezocht. Lede. Gevaarlijke kerel. Zondag morgend rond 3 ure, had er eene ontmoe ting plaats tusschen twee jachtwachters op de jacht van M. Mcens. De jachtwachter P. legde aan op don jacht wachter M. en dreigde te schieten. De policiekommissaris moest tusschen ko men om een noodlottigen alloop te vermij den. Pijnlijk werkongeluk. Maandag rond 11 ure voornoen, waren werklieden bezig aan do afbraak van em oud huis achter de kerk. Een der arbeiders, Leon De Schut ter, 48 jaar, van Wiohelen, deed er zoo'n ongelukkige val, dal hij zich den schedel brak. Doktor Moens diende de ongelukkig© de eerste zorgen toe. Belcele Parket afgestapt Maandag rond 10 ure is bet parket te Belcele afge stapt om er aen onderzoek te doen nopens eene brandramp waarbij 2 woningen de prooi der vlammen werden. Brj landbouwer Bracke is alles afgebrand, haar troostvolle woorden en een geschikt verblijf ten harent kwam aanbieden. Helena gevoelde duidelijk, dat zij Kama behoorde te verlaten, en dat het bij hare vriendinnen de plaats was, die de welvoege- lijkheid haar aanwees. Maar hoe zou zij zich van het fort tot Oramaïka kunnen begovon, hoe kunnen te weten komen, met welke boodschap de dochter van den wilden haar belast was Eindelijk na lang aarzelen, on derwierp Helena haren wil aan dien van God, als verzekerd door het geloof, dat Hij de oogmerken welke hij met haar had. wel zou willen ten uitvoer brengen, en na af scheid van haren neef te hebben genomen, volgde zij mevrouw Thompson naar het fort. De goede majoor weende, terwijl hij haar omhelsde, en om haar te troosten, v erhaalde hij haar breedvoerig mei welke militaire plechtigheid hij de ovorblijfsolon van zijnen vriend zou laten begraven. Cesar Liongel waagde het nauwelijks eenige woorden van troost te stamelen, maar in zijn zachtmoediger) blik, las men de groot ste deelneming in Heiena's droefheid. Penny vergat door hare gewone vroolijk- heid om met hare vriendin te weenen, en Lelia bewees haar de tcedere belangstelling en die kiesche deelneming, welke eenen ver- kwikkenden balsem leggen op de wonden der ziel. Eenige dagen na den dood van zijnen va der kwam William op het fort afscheid ne men van zijne vrienden in het belang zijner toekomst was lmt hoogst noodig, dat hij zich naar Boston begaf, waar bij drie of vier maanden moest blijven. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2