'T WIT ST0OPKE van JACQUES NEEFS Stadsnieuws Osncsrï van da Koninklijke Fanfaren Si Martifius" van Ha! Mey. Gaiüaux voor het Assisenhof De Ronde van Frankrijk Oe Ronde der Dlrk-Martenszonen Huis SCEÖUPPE -VAH DE VELDE 82 JULI 1914 DE VOLKSSTEM 4 li 1 SSoe langer een tandmiddel de ling en do ontbinding in den mond voorkomt, naliet spoe !en van den mond, hoe heler. Om de ontbinding voortdurend te doen zijn, is er geen enkel voor het spoelen van den mond, vergolijkbaar aan de Odol. -Prijs fr. 1,00 de fïesch dc grooi e ffesch vol doende voor verscheidene maanden) fr. 2.50. Gent. Moordpoging(joden mor- gend, om 5 ure, werd de Nieuwe begijnhof straat en omliggende in opschudding ge bracht. Naar hol schijnt zou familietwist do aanleiding tot hot drama zijn. Ziellier wat wij vernamen Glstoron was er iusschort Verscheidene personen gevoohlen geworden. Hot gevecht was zonder ei-ge voorvallen geëindigd, doch de woode had in een hunner voortgeköokt. Heden morgend dus,hoorden do bewoners "van do Nieuwe Begijnhofstraat (Dampoort) roepen Cesar, j at op, hij gaat stoken Op hetzelfde oog-enblik werd do man, zekero Gesar De Maessehalk, onder het oksel ge troffen. De dader. Jan Van Laethemjiad naar hot schijnt het slachtoffer Cesar Do Maesschaelk *«ods aan 4en viadukt aangesproken en met zijn mes bedreigd. De Maesschaelk had het hem kunnen ontnemen on weggeworpen. Van Laothoin had hot terug opgeraapt, was twistende mol De Maesschaelk voortge gaan en in bovengemelde straat deze laatste met hot mes getroffen. Onmiddfilijk werd dokter Vercauteron ver wit! igd, die om 6 uro ter plaats kwam. Na do oeisto zorgen werd het slachtoffer naar do kliniek van doktor Vercauteron overge bracht. Volgens mon zegt zou de wonde leversgovaaiJijk zijn. Do dader werd aangehouden. De grootste onderscheiding., ©HICGREI 'JWTjPE is zuiver, smake lijk en. gesparig. Wettaren. Zelfmoord. Karei Ver stuift, 18 jaar oud, wonende Stuyvenberg, liad5gister avond do ouderlijke woning ver- la ten.v om naar 'Charleroi te gaan werken. Hij- v ortr.oki eeh ter- piot eg bleef te We 11o- xenuvouilliolen. Dijitsdag morgend, ten 3 1/2 ure. hoeft mon Hem oen honderdtal meters voorbij de ana tie van Wet teren, op den ijzerenweg vor- Hafekeld gevonden het hoofd was letterlijk van do romp gescheiden, azsook do beide armen. Nadat, dopoIicie.de boslatigingen heeft gedaan, werden do ovorbliji'solen naar het dood nhuis gevoerd. Karei Verstuyft was do oudste van vier land©ren. Vlierzol© Dfltrdeljjke val Maandag middag was Cyriel Van Dorpe, 34 jaar öud, werkman, bozig met krieken te. trekken,toen Rjj, hel evenwicht vorlcor on uit don boom viel. Do ongelukkige bleef hewusloloos lig gen. Hij werd in zijne woning binnengedra gen, waar oan geneesheer hom kwam ver zorgen. Doze stoldo vast, dat Van Dorpe den ruggraat gebroken was. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Lede Baldadigaard Om de kermis to sluiten wildon een zestal dronken kerels in do herberg binnen van don heer Theofiel - Baeyens, Bieslraat. De herborg was reeds gesloten en nu vond een der kerels niet beters dan de ruiten en het herherggerief aan stukkon te slaan. Do zoon Baoyons kwam juist ter plaats en wilde bon zulks beletten ducli word mishandeld. Eone klaoht is neer gelegd. Erpe Tic is t In eene herberg van den Kleinen steenweg, is een gevecht ontslaan tusschon twee personen die met bollen ge speeld haddon. Een dezer René Leus, werd nog al erg toegetakkeld en verloor veel Woed. Hij moest door zijn schoonhroedor on zoster naar huis goloid worden. Eene klacht is neergelegd. is de oudste en de beste Vieux Système Oude Genever Nleuwerkerken. Erg ongeluk. Maan dag avond, rond 8 1/2 ure, kwam Petrus Stalpaert, knecht bij M. J. Do Ridder, te Erpe, mot zijn gespan over de nieuwe brug van den ijzerenweg gereden. Op zeker oogenblik, bleef het paard staan en verschrikt door de lievige bliksemschich ten weigerde het vooruit te gaan. Stalpoort wilde alsdan van zijne kar springen, doch joist deed het paard een sprong voorwaarts, aoodat Stalpaert het evenwicht verloor, en onder do wielen rolde, welke hora over de korst liepon. Erg gekwetst werd het slachtoffer opgeno men, Doktor Jacobs, dio spoedig ter plaats was, diende den ongelukkige de eerste zor gen toe. Stalpaert werd daarna naar do wo ning van M. Osselaor, schoonbroeder van M. De Ridder, overgebracht on bleef er lor verpleging. Zijn toestand verslechtte, zoodat hij Dinsdag morgend do H.li. Rechten moest Ontvangen. Vader Slalpacrt, to Erombodo- gem wonende, werd mot do noodigo omzich tigheid verwittigd on bevindt zich thans aan het lij'lenshed van zijn zoon. Men verwacht een noodloltigon afloop. De Kermisfeesten van 1914, weiden op prachtige wijze gesloten door een Kunstcon cert gegeven door eene maatschappij vreemd aan de Stad, Dc Koninklijke fanfaren-maat schappij Sï-Mariinus van Hal. Het stadsbe stuur- kon geene betere ingeving te geinoet komen, indien men inziet den grooten volks- toeloop ondanks de uitvoering der Rubenscan tate te Gent, welke naar die stad tal liefheb bers van hier had gelokt, de belang stelling van het publiek en de geestdrift onder de toehoorders. Geen wonder toch I De uitmuntende maatschappij, die, alhoe wel door eene ernstige faam voorafgegaan, alhier nochtans onbekend was, heeft bewezen dat zij die faam waardig is, en is ons versche nen als eene oprechte kunstschaar, welke voor geeng mededinging moet achteruitwij ken. Menige muzikanten komen er voor als zijnde van eerste gehalte, en wij beduiden hier niet enkel de beide trompetten en den saxofoon die als solisten zijn opgetreden en met recht zulke vurige toejuichingen hebben verwekt, maar al de lessenaarshoofden en eerste partijen welke zich op onberispelijke wijze'van hunue taak liehbcn gekweten; al de andere muzikanten, in de min of meer nederige rol hen toegekend, hebben deze met geweten, oplettendheid, tuchtgeest en overi gens zonder aarzeling vervuld dit alles soms in zeer moeilijke muziek, b. v. in het tem peest in h Baptême des Tropiques in den Ethiopischen dans in Aida dit laatste, gis sen wij, volledig weergegeven. Wanneer men bedenkt dat te Halle, in eene stad van slechts 15.000 inwoners, zulk een kunstkring kan bestaan, vragen wij ons af lioe zulks tot heden nog eene onmogelijkheid schijnt te zijn te Aalst, die meer dan 36.000 inwoners teltMen ziet nochtans wat taaie en standvastige arbeid benevens verzameling en eenheid aller krachten kan uitwerken, en wij uiten den wensch dat hetgeen wij Zondag gehoord en gezien hebben voor de Aalste- naars een voorbeeld en onderricht weze I Maar zijn de muzikanten van Halle onze bewondering waard, wat zullen wij zeggen van hunnen leider, den heer Jean Strauwen, die in hen de kunstvlam onderhoudt en uit spreidt, die door zijn gezag en invloed hun xie poodigen iever en standvastigheid van ziel inboezemt om zich op muzikaal gebied te ont wikkelen en vooruit te gaan, die daarenboven door zijne muzikale kennissen en kieschen eh juisten smaak zulke schitterende uitvoeringen ten dage brengt. Immers M. Jean Strauwen toont zich vol eerbied voor de meesters wier werken hij vertolktonder zijne leiding geene willekeurige vertragingen of rythmuswijzi- gingen, geen onnuttige tusschenpoozén, geen misbruik van het «Rubato»; in één, woord, geene van die valsche opsmukkingen welke sommigen zich veroorloven onder voorwend sel van persoonlijke opvatting, welke noch tans dc toondichter nooit heeft voorgehad, en enkel het bewijs opleveren van verkeerden smaak 1 Hij houdt zich aan de gedachte van den componist zooals zij vloeit uit dezes aan wijzingen maa rdre gedachte geeft hij weer met kracht en vuur., bereikende alsdan het doel van alle kunstuitdrukking, de gemoede ren te begeesteren in plaats van ze tót verve ling en sluimering te brengen. Niet alleenlijk als orkestleider maar ook als toondichter deed zich M. Strauwen te Aalst kennen. Ccriège Sóiennel, voorgedragen, zegt het programma, in den prijskamp van Diep pe in 1914, heeft een prachtig voorkomen en treedt indrukwekkend opstevig ineengezet, onderscheidt het zich door een kundige, rijke en zelfs ingewikkelde harmonie, door eene glansrijke en uiterst afgewisselde instrumen- teering welke den dag geeft tot eene wondere klankschakeering trouwens, men bemerkt niet meer dat men met fanfaren heeft te doen; door dit alles alsook door de warme, breede en dieptreffende melodijen zich ontrollende door fijne arabesken, schijnt dit interessant werk af te hangen van de hedendaagsche Vlaaftische school waarvan Gilson de voorna me vertegenwoordiger is. Een welverdien den bijval ontmoette het gewrocht bij het Aalstersch publiek, dat in den schrijver een schitterend juweel der Strauwensché familie- kroon begroette. Eros, ouverture van Vidal, Le Baptème des Tropiques, van Heyman, en Aïda van Verdi hebben bijzonderlijk de groote hoedanighe den van samenhang, tucht en instrumenteele behendigheid en ook van stijl en zinleiding der St-Martinus-fanfaren doen uitschijnen. Terpsïohore, van Ganne, Pasquinade, van A. De Boeck, iets zoo pittig en tevens onder scheiden in zijne bevalligheid en aangenaam heid, Valse Espagnole, van Gregl, vielen ten uiterst, onnoodig het te zeggen, in den smaak van het publiek. Eindelijk kwam eene geest driftige ovatie te beurt aan de solisten MM Clement en Danan, trompetten, en m'. Van Schepdael, saxofoon-alto, eerste prijzen van het Brusselsch Conservatoriumdeze laatste werd teruggeroepen. Aan de muziekmaatschappij, voor het con cert op het Stadhuis plechtig ontvangen, zeg de de heer Schepen De Hert 'Tot weder ziens I Dat woord, alsdan misschien enkel de uitdrukking van een hoffelijk gevoel, werd de uiting van eene vaste overtuiging en van een volstrekten wensch wanneer de laatste galmen van het concert over de Grcote Markt wegstierven. Prachtige bloemengarven werden de be stuurder, M. Strauwen aangeboden, door M, De Hert, namens de Gcmeenteoverheid, door M. Calewaert, namens de Koninklijke Har monie en door MM. Leleu, en R. Dliaens, we derzijds ondervoorzitter en muziekoverste van de fanfaren Willen is Kunnen E. S. Bij de verwelkoming der Koninklijke fan faren, ten stadhuize, drukte de heer schepene De Hert zich als volgt uit Met een waar genoegen vervul ik de eer volle taak ,van namens het Gemeentebestuur van Aalst een hartelijken welkom te zeggen aan de Fanfaren-maatschappij La Phalange instrumentale Si-Martin van Halle. Sedert eehigen tijd liep hier de mare rond in de stad dat een welbefaamd muziekkorps van Halle zinnens was of den wensch uitge drukt had,, ons Aalstersch publiek met eene muzikale uitvoering te vergasten. Dit nieuws werd met algemeen genoegen door de kunst minnaars óïfzer Stad ontvangen. En nu heb ben wij het geluk deze maatschappij in ons midden te verwelkomen en te ontvangen, en nu zijn wij,'fier en tevreden in U te mogen begroeten een der welgeoefende en verre be roemde mpzjekscharen van ons land, in TJ te mogen begroeten de zonen dezer stad Halle die zich met recht mag roemen de bakermat te zijn, die? wereldvermaarde talenten met naam Servuis, vader, wier standbeeld op een uwer publieke plaatsen oprijst, Servais zoon, en eindelijk ^Edward Jacobs, dien wij nog meermaals dc gelegenheid zullen hebben bij onze gfootëmuziekplechtigheden toe te jui chen, in één, y.'oord, de drij grootste meesters der violoncel waarover ons België of liever de stad Halle met fierheid mag wijzen. (Geestdriftige toejuicliingen.) Dank dus om lietgenë gij kom^ bij te bren gen tot opluistering onzer gemeentelijke feestelijkheden, en weest verzekerd dat een gulhartig ojfilliaal U alhier verwacht. Ik druk den wensch uit dat gij op de vroolijkste en aangenaamst» manier zult doorbrengen de eenige uren die gij in ons midden te verblij ven hebt. r.(» Welkom en dank 1 En daar het spreekwoord zegt dat de muziek van aard is om de zeden te verzachten, en alhoewel mijne vergelijking wellicht niet volkomen juist is, ben ik over tuigd dat uwe aankomst en ontvangst, uw verblijf in ons midden, van aard zullen wezen om meerdére en nauwere vriendschappelijke betrc-kkingeni te doen ontstaan tussehen de Vlaamsche broeders van Aalst en die van Halle. Ook in, afwachting dat wij U welhaast mogen toejuichen zeg ik U nog eens welkom, dank, maar ook tot weerziens I en hef ik den schuimenden; beker op de gezondheid der fan faren Sl-Martinu9 van Halle, en drink op den groei èto 'bloei uwer maatschappij. M. Borreman, voorzitter van de Koninklijke fanfaren St-Martin antwoordde als volgt op de verwelkomingsrede Heeren, Ik bedapk den heer schepene voor dc har telijke en \yelgepaste woorden die hij ons daar zooeVen toestuurde. "t Wij zijn er, zeer door getroffen. Mogé ons concert aan uwe verwachting beantwoorden I Daarvoor zuilen allen hun uiterste best doen. Ik zal u rechtuit verklaren, Mijnheer de Schepene, dat het met een bijzonder genoe gen was, dat, wij uwe uitnoodiging hebben aangenomeri." i Sedert lang hadden wij er te Halle van ge sproken hoe wij eens aan de inwoners van Aalst onze dankbaarheid zouden kunpen be tuigen. Wij weten immers dat sedert eeuwen de in woners uwer schoone Vlaamsche stad alle jaren ons heiligdom komen bezoeken de zuil langs den weg-om opgericht getuigt hunne verkleefdheid, aan onze Hemel-Koningin On- ze-Lieve-Vrouw van Halle. Daarvóór komen wij, Hallenaren, u bedan ken. Daarom 'zullen al de leden onzer zoo tal rijke Kohiriklijke fanfaren St-Martinus hunne beste krachten inspannen om U eene uitvoering te bezorgen die, wij hopen het, al dc toehoorders zal bevredigen. Ontvang nogmaals, Mijnheeren, do verze kering van- onzen besten dank voor uwe eeuwenlang© getrouwheid aan onze stad. Wanneer H^lle zal vernemen met welke ge negenheid deistad Aalst ons'ontvangen heeft, zullen de banden die de inwoners der beide steden sedert zoolang vereenigen nog nauwer toegehaald worden. Dat hopen I, dat wenschen wij I Op uwe kostbare gezondheid, Mijnheer de Schepene en heeren. Op den bloei en groei uwer dierbare, stad I De stortregen. Ten gevolge van den ge weldigen plasregen, Maandaj De Nationale Feesten. Dinsdag morgend, om 10 ure, ter gelegenheid der Nationale fees ten had een wapenschouw plaats van de Pu pillen, op de Keizerlijke Plaats. Daarna had het défilé plaats. Kolonel van den staf Thiry, bevelhebber der legerpupillenscholen van België, had post gevat op de G?oote Markt, Om 11 i ure werd in de hoofdkerk een plechtig «Te Deum gezongen, door den Z E. H. Kanunnik Roelandts, pastoor-deken, bij gestaan door de pastoors en de andere heeren geestelijken der stad. De stads- en militaire overheden, afgevaardigden van den bond der gedekoreérden en den bond der machinisten, werden door de Koninklijke Harmonie ter kerke geleid. Verhoor van Dinsdag 21 Juli. Het verhoor werd om 12 ure 45 geopend. Mev. Caillaux ziet er veel min ontroerd uit dan Maandag en praat met hare verde digers. In de zaal een even talrijk publiek als bij het eerste verhoor. Het getuigenverhoor wordt voortgezet. M. SIR AG, bureelbediende in Le figaro, verhaalt hoe Mov. Gaillaux in de bureelen is binnengeleid geworden, en waar zijde kofnst van M. Calmette afwachtte. Mr LABORI, verdediger van Mev. Cail laux verzoekt getuige, juist de plaatsen aan to duiden waar M. Calmette en Mev.Gaillaux zich juist bevonden, toen het drama in het bureel voorviel. M. NICET, hureelbediende in Le Figaro doet dezelfde verklaring als zijn collega. M. Paul BOURGET, bevond zich in ge zelschap van M. Calmette, toen men dezen kwam zeggen, dat Mev. Caillaux verlangde hem te spreken. Hij wilde nog M. Calmette overhalen, Mev. Caillaux niet te ontvangen, doch, M. Calmette wilde kost wat kost, Mov. Caillaux zien, om haar te zeggen, dat nooit haar naam zou vernoemd worden, in de arti kelen tegen M. Caillaux gericht. De strijd van Le Figaro zou enkel tegen den politie- ken man gericht blijven. Getuige vtrklaart zich stellig overtuigd, dat nooit M. Calmette de gedachte had, per soonlijkheden in do zaak le mengen. M. GIRODEAU, lellerk-nndige, bevond zich in de bureelen van Le Figaro toen lie drama gebeurde. Getuige verklaart, dal Mev. Caillaux zeer kalm was na de misdaad en dat zij uitriep - 't Was het eenigste middel om er een eif.de aan te maken DRIE BUREELBEDIENDEN van Le Figaro leggen eene soortgelijk© verklaring af. Dan wordt Mev. Caillaux gehoord om op de getuigenissen te antwoorden. Zij verklaart, dat toen zij in de bureelen op do komst van M. Galmotto wachtte, eene plaats naast deve waar zij zich bevond er over den veldtocht tegon M. Gaillaux ge sproken werd. Zij hoerde zekeren M. Voisin, publicist zeggen Morgen moet een lang artikel tegen M. Caillaux verschijnen. M. VOISIN onmiddelijk geroepen, logen straft zulks op stellige wijze. Mevr. CAILLAUX houdt hare verklaring staan. Mr. LABORI't Is mogelijk, dat do samenspraak niet gehouden werd,doch zeker is het dal Mevr. Caillaux ze gehoord heeft, daar zij beïnvloed was. Dat is de waarheid. Mev. Caillaux is over dat punt zeer rechtzinnig zooals zij het is op vele punten. Mr CHENU, advokaat der burgerlijke pari ij. zogt dat hot nu nog de tijd niet is om te pleiten, daar de hoer voorzitter zulks niet zou to« laleji. Hij is niet 't akkoord mot-Mr Labori over de rechtzinnigheid van Mev. Caillaux. Het verhoor duurt nog voort. 8 1 ure 's av,o^ds, stroomde het water zoo ge weldig in het; huis van eenen bewoner der Windmolenstraat, dat hij met zijne huisge- nooten verplicht was te vluchten. Stoelen en meubels dreven te midden van den vloer. Ook de waterputten dezer wijk konden bet water niet. slikken en stroomden over. WIELRIJDEN Ninove Uilslag der haankoors van Maandag 20 Juli. Afstand 30 kim. De twee oerale Arrjs, Aalst en Willems Pamels 3. Van Laetliem, Ninove 4. Van tussehen 8 en Bover, Ottergliem5. VanderKeelen, Aalst: In de duivenwereld. Ten nadeele van een landbouwer der praterij van Mijlbeek, zijn Zaterdag twee kostelijke reisduiven gestolen De dief moet met eene ongehoorde stoutmoe digheid te werk zijn gegaan, want de diertjes werden uit het hok zelf ontvreemd. Men denkt hier met eene wraakneming te doen te hebben. Een dtreng onderzoek is ingesteld. Verloren of ontstolen. Maandag avond kwam zich een inwoner van Hal, bij de poli cie, op het Statiopleïn, beklagen dat hij eene som van 70 frank vermistte. Daar hij in den omtrek nogal drankhuizen had bezocht, weet hij niet, hoe bij van zijn geld ontlast is. Ge- lukkiglijk was hij nog in het bezit zijner reis kaart, om zoohaast mogelijk naar huis terug te keeren. Tentoosisioliing. Wij roepen de aandacht onzer lezers op de tentoonstelling van schil derwerken, door onzen stadsgenoot Jan van Malderen, Zondag aanstaande te openen. Meer dan 30 doeken zullen de bovenzaal van het oud hospitaal versieren. Terzelfder tijd zal men er kunnen kennis maken met eenige nieuwe voortbrengsels van beeldhouwer Jan De Somer. G. Waulers, Aalst. Al de rijders inden sprint. Van der Keelon die met de besie beginne lingen in den sprint kwam belooft veel. 12° Rit, Genevo-Belfort (335 kim.) Maandag morgend, om 3 u. 30 werd te Geneve het vertreksein pegeven aan de 55 overhlijvenden van de Ronde. Pas zijn zij weg of reeds moeten ze de bergen op. Zulle moot ten andere niemand verwonderen, ver mits zij in Zwitserland zijn, Du eersle die zo op moeten, is dezen van Faucille, die 12 kilometer lang is on wier toppunt zich 1322 meters boven den zeespie gel verheft. Zooals gewoonte wordt gansch den groep uiteHiigetiokken en liet is eens te meer Pelissier die eerst boien komt. Scieur en Alavoine volgen hem, op 55 seconden. Thys, Rossius, Bolle en eenige anderen vol gen op 200 meters. Bij liet afrijden zijn ze allon weer samen en aan de vaste Uontrool van Morey (59 kil.) komen Alavoine, Péiissier, Rossius en Thy3 om 5 u. 37 aan. Aan de kontrool van Pontarlier (115 kil.) bestaat de hoofdgroep uit 30 rijders. Ala voine moet hier eene herstelling doen en verliest daardoor 6 minuten. Bertarelli.die zijne stuurstang brak, komt hier te voot aan. 't Schijnt dat do rijders niet veol haast in hebben want Alavoino loopt gemakkelijk de hoofdgroep in, even als Thys die een andere baud moest leggen. Te Monlbóliard, (217 kil.) passeeren de eerste om 11 u. 42 m. Zij hebben dus een half uur achterstel op hel voorziene uur. Ze zijn met 40 rijders bijeen. Egg, die machienbreuk had komteer achter met Degy, Erba en Borgarello. Te Luie (252 kim.) blijven er nog altijd 30 rijders in het hoofdpeloton. Een kleine berg verandert niets aan den toestand en te Le TliiUot (287 kim.) blijft de toestand ge lijk. Het was juist 2 u. 30 toen zij er aan« kwamen. Nu wordt de Ballon d'Alsace, den fameu- zen berg aangevallen en hier gaat Péiissier er voor goed van door. Alavoine kan hem 't langst volgen, doch ten slotte moet hij ook achter blijven. Péiissier wordt niet meer ingehaald en ziehier de Orde der aankomsten 1. HENRI PELISSIER, in 12 u. 32m. 5s.j 2. Jean Alavoine, in 12 u. 33 m. 20fl.j 3. Duboc, in 12 u. 34 m. 25 s.; 4. Rossia8, in 12 u. 34 m. 42 s.; 5. Brocco, in 12 u. 34 m. 42 s.; 6. Philippe Thys, in 12 u. 34 m. 42 8.; 7. Firmin Lahibot, in 12 u. 35 m. 59 8.; 8. Coomans, in 12 u. 39 ra. 9 8.; 9. Georget, in 12 u. 39 ra. 9s.; 10. Tiberghien, in 12 u. 39 m. 9 s.; 11. Garrigou, in 12 u. 42ra. 33 s.; 12. Borgarello, in 12 u. 42 m. 33 s.; 13. Numpon, in 12 u. 42 m. 33 s.; 14. Spiessens, in 12 u. 42 m. 33 s.; 15. Charron, in 12 u. 44 m. 3 s.; 16. Devroye, in 12 u. 44 m. 3 s.; 17. Godivier, in 12 u. .44 m. 3 s.j 18. Botte, in 12 u. 44 m. 3 s.; 19. Scieur, in 12 u. 47 m. 27 s.; 20. Ernest Paul, in 12 u. 47 m. 27 s.j 21. Everaerts, in 12 u. 47 m. 27 s.; 22. Alpini, in 12 u. 48 m. 59 s.; 23. Tuytten, in 12 u. 49 m. 59 s.; 24. Cruchon, in 12 u. 49 m. 50 s.; 25. Vandenberghe, in 12 u. 49 m. 59 s.; TE tëALST. Maandag avond, na een jaar langen strijd tuRschen 100 deelnemers, is de Ronde der Dirk-Marlenszonen, geëindigd. De prijzen werden gewonen als volgt l°Domien De Roock 2e Jan De Wachte- laer 3°l8idoor Van den Abeele 4*Isidoor Ardyns 5° Bernard Goethals 6° Theofiel Gossaort. Dat de overwinnaars hoogst voldaan waren over hunne prijzen en den inilt^n schenker hunnen voorzitter, volksvertegenwoordiger R. Moyersoen van harte bedankten, hoeft niet gezegd te wordon. DUIVEN NIEUWS Uilslag van den prijsvlueht nit Quiévrain bij R. Matthijs te Ledo-Overimpe, met oude en jonge duiven Oude duiven 101 1. Nys, Wanzole 2. JansBens, Erpe 3. Matthijs, Ledo 4. Tim mermans, id. 5. De Spio^eleer, id. 6. De Pauw, Wanzole 7. De Vulder, Lede 8. Michiols, Zonnegom 9. Claesens, Ledo 10. Troch, Cherscamp 11. Timmermans, Ledo 12. Spiegeloer, id. 13. Daeleman, id. 14. Timmermans, id. Serio van 3 duiven, Timmermans, Ledo. Serie van 2 duiven De Spiegeleer, Lode. Jonge duiven 106 R De Clercq, Lede 2. en 3. Van Hauwe, Schoonaerde 4. Micot id. 5. 6. 7. en 8. De Jonge, Wanzelo 9. Noel, Zonnegem 10. De Bock, Ledo 11. Van Bockstael, Oltergem 12. De Geyter, Erpe 13. Van Dam, Schoonaerde; 14.Roef, id. 15. Van Leuven, Wanzole16. D'haese Lede. Serie van 3 duivon. De Jonge, Wanzele. Serie van 2 duiven. Van Hauwe,Schoonaerde. MARKTPRIJZEN Aaïst. Hopmarkt, 21 juli. Markt kalm, besc hikbaar fr. 115,00 ;nieuw gewas, fr. 52.50. Anderlccht, 21 juli Verkensmarkt.telcoop 3255, prijs per kilo op voet 0,81 a 1,01. Dendermcnde, -0 juli Tarwe 20,50, rogge I7,;.(J; haver 20,50; lijnolie 60: koolzaadolie 7i>;id. gezuiverd79,50; lijnkoeken 20,Du;koolznadkoeken meststof 13,50; boter 3,05 eieren 2,63 aardap pelen 11,00; graan van La PJata 29.87 id. Indió* Camphore 32,50. Leuven, 20 juli Landbouwtarwe 19.50 a 00.OJ; liaridelsharwe 20,00 rogge 17,50 voe- derhaver 19,50 brouwliaver 19,75 koolzaadolio ,00; lijnolie b2,00; strooi 5,00 hooi 6.CO bo ter 2,90 tarwebloem 25,25 gort Romy 32.0 tarwezemelen l.;,75 lijnkoeken 19,50 eieren 2,60. aardappelen 7,00 a 9,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 0.70 de k. jonge konijnen, 0.70'. oudé duiven ü.TS jonge duiven, 1.20 't koppel, boter 3.00 tot 0.00. eieren dc 25, 2,50 tot 0,00; viggens't koppel 00 fr. Schoiiwbui'yem.Rrussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend speclakel. CENTRAL CINEMA, Lange ridderstraat, Aalst. Programma van 18 lot 23 Juli 1914. Nutteloos verraadhartroerend drama in 4- deelen Van 's morgends tot 's avondsBui tengewoon prachtig cow-lioydrama in 2 doe len enz. vraagd plaatsen om le werken alle n, thuis slapen. Zich te bevragen ten buroelo van dil blad. 1046 GESTICHT IN J 877 3j Lange Zoulsiraaï, 3, AALST. (HULPHUIS, ZWARTEN HOEK) Allom bekend vnor zijne fijne koffie's en zui vere losse peèn alsook alle merken in pakken. Specialiteit van lekkere likeuren, chocolade, uikers. conserven, hnnbons, peperkoek, kin- dersuiker, 6pousen, borstels, zeemvellen, dwei len, enz. enz. Huismoeders en winkeliers, bemint uw profijt, vergelijkt onze prezen en de hoedanigheid onzer waren. 134a

De Volksstem | 1914 | | pagina 3