Msv. Oaillaux voor liet Assisenhof internationaal Euatiaristlsoh ta Lourdes Nieu wsberichten Boterchicore! Sanhry merk 'T WIT STOÖPKE 'I,,"™ an JAGQÖES NEEFS V0'X& DB VOLKSSTEM e VERHOOR van VRIJDAG, 24 Juli. (Vervolg.) Het getuigenverhoor. M, Ceccaldi gaat voort met zijne pleidooi. Op een gegeven oogenblili moet hij weer over M. Barthou spreken, en daar hij dezen nog niet bemerkt heelt, keert hij zich naar de 2aal, en vraagtZijt gij daar, M. Barthou M. Barthou. Ja, ik ben hier en gereed te antwoorden op uwe aanvallen. M. Ceccaldi. liet is de eer van mijn le ven, hier Mev. Caillaux te kunnen verdedi gen en gisteren hebt gij geen woord van medelijden voor baar over gehad. Toen ik na het drama Mev. Caillaux gezien heb in het policiebureel, beeft zij mij ver haald, dat zij in de bureelen van Le Figaro, reeds zenuwachtig gemaakt door het lang wachten, een gesprek hoorde over haar haren man, en dat het zoo Is, dat zij er toe kwam, den aanslag te plegen. Zij voegde bij. dat zij-hoopte M. Calinette niet te zwaar getroffen te hebben. Vervolgens spreekt M. Ceccaldi over den veldtocht van Le Figaro tegen Caillaux en zegt dat deze een veldtocht van vuilen laster was. Caillaux heeft hier gevraagd, dat men zou onderzoeken van waar zijne fortuin komt. Ik inag zeggen, dat er hem niets ten laste kan gelegd worden, doch op mijne beurt vraag ik, van waar de fortuin van Galrnette komt? (Opschudding.) W Chenu. Ik vraag het woord. M. Géecaltii. lk laat niet toe dat men mij onderbreke. Mr Chenu. Ik vraag dat de burgerlijke partij geëerbiedigd worde, M. Gescaldi. Het is de eerste maal niet, dat ik hoor dat M. Calmette in staat was in- .tieme dokumenten te ontvreemden. Als ik dat alles overweeg, moet de daad der ongeluk- liige vrouw van mijn vriend mij niet ver wonderen. Eindigende, herinhert M. Ceccaldi aan het proces Clovis Hugues en vraagt, dat de go- zwoomen het voorbeeld hunner voorgangers gouden volgen, en ook Mev. Caillaux vrij spreken. M. Barthou vraagt bet woord. Ik houd staan wat ik gezegd lieb. Nooit heb ik iets van de intieme brieven geweten. Ik ben hier gekomen als getuige, om do waar heid te zeggen en niet als betichte. l)e zaak Fabre werd reeds voor de onder zoekscommissie afgehandeld.. Waarom er dan nog hier op het Assisenhof lan spreken? M. Caillaux heeft gezegd dat ik ineen stortte. Neen, men heeft mij omvergeworpen en bezie mij maar de stukken zijn nog gcedl Mogelijks heb ik ongelijk gehad het doku-" ment Fabre mede te nemen, toen ik het mi nisterie verliet. Ik heb het gedaan, omdat het niet Jn handen zou vallen mijner opvolgers. Ev v/aren er'al te- veel, die het kenden. Ili*hcb ter mijner beschikking noch dagbla den, noch policie, noch geheime fondsen om mij te verdedigen. Ik heb cnkelijk vijf-en- twintig jaren eerlijk politiek leven en dat i6 voor mijne verdediging voldoende. M. Ceccaldi neemt het kwaad op dat ik geen medelijden heb met Mevrouw Caillaux. Ik eerbiedig den toestand waarin zij zich be vindt en keur goed dat zij verdedigd worde, doch, mijn medelijden gaat tot M. Calmette, die 25 jaar lang mijn vriend was en dien men nu als beschuldigde wil doen doorgaan, dij zult verstaan, dat ik medelijden heb met den vermoorde. M. Caillaux. Het is mijn recht mijne vrouw tc verdedigen. Laat mij toe u te vra gen hoe den brief Ton Jo verdwenen is uit den brandkoffcr van Mev. Gueydan hoe de diplomatische stukken zich in handen bevin den der dagbladschrijvers boe hot doku- fmont Fabre de ronde der Parijzér bladen fieett gemaakt Ik lieb niets meer te zeggen. M. Barthou. Ik wel. NI. de Voorzitten Wij gaan buiten het proces. tot de zaak terugkeeren dan zal ik nhj ver wijderen. Laborl (tot M. Barthou). Gij hebt te verstaan gegeven, dat de beschuldiging nog niets tot de betichte zegde. Wat wilt gij be doelen M. Barthou. Dat de prokureur-gencraal nog niets tot baar zegde. Mr Lafcori. En de akte .van .beschuldi ging M. Barthou. Ik heb er niets bij te voe gen. De brieven komen opnieuw te voorschijn. Mr Labori (tot'Mev. Gueydan). Ik heb de brieven gelezen. Er zijn er twee verschillige soorten. De eenen hebben niets gemeens met de zaalc. De anderen zou ik willen lezen. M>' Chenu. lk heb de brieven eens vluch tig overloopen en besluit dat zij allen moeten gelezen worden. Mev. Gueydan. Wellt belang is er, de oenen te lezen en de anderen niet? Mr Labori. Wilt gij er niet in toestem men, dan geef ik u de brieven terug. Mev. Gueydan. Om licht in de zaak te brengen, vraag ik, dat al de brieven zouden ;elezen worden. M' Chenu. -— Geef de brieven hier. Ik moet en zal ze hebben. De zitting wordt om 2 ure 30 geschorst en om 3 ure 10 heropend. Labori. De burgerlijke partij wil de en doen aanslaan. Alleen aan Mevrouw Gueydan wil ik ze geven. Mev. Gueydan. lk wil ze niet meer. NL de Voorzitter. Het Hof heeft het recht zich dé brieven te doen afgeven. Labori (tot M. Caillaux). lk vraag de toelating de brieven in liet debat te brengen M. Caillaux. Ik stem er in toe, daar ik ertrouwen heb in M* Chenu. MM" Chenu en Labori drukken zich de hand. M. de Voorzitter. 't Ware misschien best, de brieven aan het Hof te overhandigen. Mr Labori. Wanneer wij zé zullen gele zen hebben. Nu zijn zij voorloopig in handen der verdedigers. De getuigen der burgerlijke partij. M. Charles Fol bevond zich in Le Figaro, toen Mev. Caillaux daar aankwam. De be tichte was zeer kalm. Mr Chenu. Mev. Caillaux beweert, dat haar naam luidop is geroepen geworden. M. Fol. Dat is valsch. M. Grosclaude, opsteller van Le Figaro, spreekt den- lof van M. Calmette. M>- Chenu. Welke dokumenten had M. Gaston Calmette in zijn bezit M. Grosciaude. heime dokument en het dokument Fabr M. Viterbo, uitgever, lieeït op 14 Maart, M. j Calmette hooren zeggen, dat hij een belang-) rijk dokument- ging laten verschijnen, doch dat hij eerst het oordeel van eenige politie kers moest inwinnen. Henri Bernstein verklaart, dat al wat Mev. Éstradère gezegd heeft, valsch moet Indien M. Calmette eens bijeenkomst had verlangd met Mev. Gueydan, zou hij zich niet tot Mev. Estradérc gewend hebben; doch tot meer intieme vrienden. Ik zelf heb aan Calmette gezegd, dat' ik zeer goed' Mev. Guey dan kendè en dat ik zelfs zinnens wfis, eon tooneelstuk .te schrijven over bet gezin Cail- laux-Gueydan-Rainouard. M. Calmette keurde mijn ontwèrp af, zeg gende, dat men de vrouwen moest gerust la- hem zou voor zijn met het afkondigen van het dokument Fabre. Daarom bad hij M. De- lahaye gelast, toelating te gaan vragen aan M. Barthou. M' Chenu. Bevatte liet dokument Fabre iets schadelijks voor Mev. Caillaux. M. Bonnamour. Niet voor Mev. Caillaux, maar wel voor Mijiilieër. Het gouvernement zou niet gezegd hebben, dat het een valsch stuk was, zooals nu (onlangs voor andere do kumenten. (Opschudding.) Prokurcur-Generaal. Twijfelt gij dan aan mijn woord? (Beweging.) M. Bonnamour. Vraag dat aan de oude kabinetsoversten. (Gemompel in de zaal.) Quintard beeft, de brieventesch van M. Calmette in den brandkofter gesloten. Niets kon er uit genomen (worden. Mr Labori betwijfelt. Zulks. M' Chenu. Zoudt gïj. soms gewild heb ben, dat men huiszoeking deed in de woning van het slachtoffer Meiv heeft bet wel niet gedaan in de woning vaai: Mev. Caillaux. M. Calmette, broeder van het slachtoffer, )gt dat M. Quintard hem daags na de mis daad de portefeuille van zijn broeder heeft gebraoht. Daarin bevond'èn zich liet geheime dokument en het dokumont Fabre. Na oven- leg heb ik deze beide «tukken aan den pre sident der Republiek gébracht. M. Pomcaré bedankte mij er om. Wat de fortuin betreft, die heeft bij op eer lijke wijze en door vriendschapsbetrekkingen verworven. Mr Labori. Hebt gij de dokumenten in handen van uw broeder gezien? M. Calmette. Ja, ik kan zelfs zeggen, dat zij oen nummer droegen van bet ministerie. M. Gaillard, tandarts, zegt dat Mev. Cail laux hem daags na de misdaad moest ko men raadplegen. Het verhoor wordt om 5 ure gelieven. Eene botsing in den gang. Een hevig incident heeft plaats gehad in de wandelgangen van het gerechtshof, tusschen advokaten, dagbladschrijvers en vrienden van M. Ceccaldi. De tegenstrevers dreigden handgemeen te worden. Ten slotte werden de vrienden van Ceccaldi aan de deur gezet. 26 EN 27 JULI 1914 De Kardinaal-Legaat In de Belgische afdec- ling. Vrijdag, om 10 ure, bracht do kardinaal- 'legaat, een bezoek aan de Belgische afdee- ting. De gezant van Zijne Heiligheid werd ontvangen door Mgr Heylen. De vertegenwoordiger van den Paus, in naam van Pius X, die de Belgen cene bijzon dere voorliefde toedraagt, wegens hunne goede werken, en tevens omdat zij do oudste vrienden zijn van den Heiligen Stoel, immer getrouw in het uur der beproevingen, be groette hartelijk onze landgenpoten. Do kardmaal-legaat, die ten tijde nuntius was in België, verklaart zich gelukkig te voe len dat de harten der Belgen hem in zijne loopbaan nog altijd volgen. Nooit, zegde hij, zal ik België vergeten, dat mij 't schouw spel gaf der roemrijkste deugden en van het grootste geloof, lk zegen u I Moget gij blij ven wat gij zijtHet voorbeeld der katholie ke wereld 1 Deze woorden werden door eene ovatie be groet. De Belgische- afdeeling. die 300 leden telt, werd voorgezeten door den Zeer Eerw. Heer Kanunnik Van den Gheyn, van Gent. Algcmcene vergadering. Om 4 ure namiddag had op het groote voor plein der Grot de algemeene vergadering plaats. Na lezing van een telegram van kar dinaal Merry del Val, werden verscheidene redevoeringen uitgesproken, zoo door pries ters aJs door leeken, waaronder onze knappe volksvertegenwoordiger M. Val. Briffaut. De dag werd als gebruikelijk gesloten met eene luisterrijke processie aan de Grot. Vergaderingen der' Belgische afdeeling. De eerste vergadering der Belgische afdee- ling had plaats Donderdag, van 9 tot 11 uro 's möi'génds. Twee honderd vijftig personen waren er aanwezig waaronder Mgr Heylen, Den Kriel 'to« Jo, net ge-"8' Cnr, tamUM» V» den Gheyn, de 'Eerw. Pater I.angendnes, kanunnik lharci- sius, M. Henri Davignon. M. dc baron Snoy, handelde zeer welspre kend, over bet Werk van Fayt, en de H. Sa- kram entsbonden Jamart, van Etterbeek, besprak de in stelling en de inrichting der H. Sakraments- dagen. Deze twee veraiae* o -^on aanleiding tet eene bespreking, waaraan, lvlgr Heylen, Kan- Van den Gheyn en baroft de Tranoy deel na men. Een zeer gedokuinenteerd verslag werd voorgedragen door Mg*, tie Croy, betrekke lijk het werk der retrailen in de dekenij van Bergen. Daarna aanhoorde men, onder herhaalde toejuichingen, een roerend verslag van den heer volksvertegenwoordiger Poncelet, over de Eucharistieke werkew in Luxemburg. De Z. E. kanunnik Van den Gheyn dankte Mgr Heylen, de medewerking van M, Ponce let te hebben aangeworven, én wensclite den redenaar geluk. Vervolgens zegende M(gr Heylen de aanwe zigen. De Eorw. Pater LangéiiÖries sprak ook met grooten bijval, des middögs in de bijeen komst des priesters. i Vrijdag. M. Calmette liad reeds den brief Ton Jo op einde December. Indien hij hem niet vroeger afkondigde, was het omdat lhj de toelating niet kroeg van Mev.. Gueydan. 1-Iot lijk van mijn vriend Calmette wordt hier sinds drie dagen door Caillaux en zijne vrienden bevuild. Laat mij toe 11 te zeggen, dat om zijn veldtocht te eindigen, Calmette alleen de getuigen van M. Caillaux af wachtte.... M. Frarctz Reichl, opsteller aan Le Figaro, verklaart nooit van intieme brieven gehoord te hebben. Hij kende enkel het geheime do kument, doch M. Calmette wilde dat niet af- M. Barthou. Ik doe een beroep op uwe I Kondigen zonder toelating, bilpartijdigheid. Ik moet antwoorden op de aanvallen tegen mij gericht, doch wil men Orani.s*,ï.lCEk DE MAAGD DEP, 1ÏGESTIJH 32° VERVOLG. - O in Jat geval mogo God u bescher men, en zijne heilige Engelen u op hunne bandon dragen. Helena haastte zich den trouwen John le laten gaan, terwijl zij hein nogmaals do grootsle stilzwijgendheid aanbeval, én nadat zij een mandjo mot eonigen voorraad had ge vuld, verliet zij Rama en richtte hare schre den naar de hut van Caraïon. Zij liep met eenen onzekeren trod, do schaduwen van het woud, die zoo vaak aan hare vrome en droefgeestige mijmeringen eene ongekende bevalligheid hadden bijge zet, deden haar thans ontstellen, en om zich te verzetten legen die onwillckearigo ang sten, drukte zij hot kruis aan haar hart daarop liep zij sneller en schoen in staat om alles te trotseeron. Reeds had zij een deel van don weg afge legd, terwijl zij herhaalde malen Gods bij stand inriep, toen zij ton laatste do hut ont dekte waar hare leidslieden haar zouden wachten. Op dit gezicht voelde zij barer, moed verdubbelen, zij komt nader klopt zachtjes aali, maar..i niemand antwoordt... die stilte verrast haar... zou men tiaar mis leid hebben Maar welk belang kon Ora- maïka er hij hebben om deze longons Ie vor- zinuon En daarenboven, bot kruis van Va der O'Loary Hek-na verweet zich schierilat ,Üezo gedachte hij haar was opgekomen en hield dozelve voor misdadig. Eerst plaatste zij zich op een klein gras heuveltje, vervolgens stond zij op en klopte Bonnamour, letterkundige, verklaart dat M. Calmette vreesde dat een ander blad andermaal aan den ingang der hut. Dezelfde stilte. Zij wilde binnentreden.maar zij durfde de boomschors, welke deze schamele woning sloot, niet verplaatsen, en vol gedachten, neerslachtig en bijna moedeloos, zetto zij zich neder op haar grasheuveltje, terwijl zij lui zich zeiven sprak laat ik nog wat wach ten. Eensklaps komt een vreemd gedruisch hare hooren treden, herhaalde slagen doen het woud weergalmen, en men verneemt verwarde en woeste kreten.Verschrikt stond Helena op en vluchtte, zij moende den weg naar Rama te hebben ingeslagen, maar zij liep steeds dieper en dieper hel boscli in, Een gebaand pad,dat zij aantrof, bracht haar naar cone opene plek, waar zij ieder spoor van eenen weg verloren bad, een kleine heu vel vertoonde zich vlak voor haar: zij ba- klom dien en meende in de verte den woer- scliijn van eenen grooten brand te zien. De schrik beving haar, toen baande zij zich een 'weg te midden van het dichte kreupelhout, dat haar van allé kanten omgaf zij ging gestadig voort, en liep maar in die richting, waar zij de minste hinderpalen ontmoette. Eindelijk kwam zij op een smal pad zij volgde de kronkelingen, en kwam bijna dood van vermoeiing aan don oever oener onbe kende rivi.-r, met.welker, water zij den on- verdragelijken dorst, dio haar folterde, kon lesschen. VIJF-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Het Kamp. Met moed mannen, met mond werkt uit al uwe krachten aan aio zal bet u niet ontbroken, en wanneer wij bet nest dor wil den verwoest hebban, zullen de dapperste soldaten en do beste werklieden hun ontslag^ Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kindérs van deze ziekten welk huisgezin lieeft op bet kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek Ds Valke- neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernier. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kïnkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. BRUSSEL. Twee kinderen onder een auto. Twee 14-jarige knaapjes, Jan Ruys- broeck, wonend te Laken, Prudent Bolstraat, en Juliaan Lootens, gehuisvest Kerkeveld- itraat, in dezelfde gemeente, werden gister avond in de Nieuwstraat door een auto-taxi omgeworpen. De kinderen werden gekneusd over ganscli het lichaam en naar het Sint- Jansgasthuis gevoerd. Hunne wonden, alhoe wel erg, brengen bun leven niet in gevaar Uitgeplunderd. - Een- inwoner van Bin- che was Donderdag zijne stadsgenooten ko men zien spelen op den Zavel. De nederlaag zijner vrienden moeilijk verdragend, was bij beginnen te drinken. Een agent vond hem 's nachts smoordronken ingesiapen tegen deur. Gewekt, stelde de man vast dat men hem, tijdens zijn slaap, had beroofd van zijn geldbeugel, uurwerk, sigarenkoker, en zelfs van zijn hoed. LOURDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). ITALIË in September. Huwelijks- en bijzondere reizen. Reizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Akelige ontdekking. Donderdag avond, kort na de aankomst in de Noordsta- tie van den trein uit Oostende, vond de werk man die dó rijtuigen moest kuischen in een derde klaswagon eene kartonnen doos droeg ze naar bet bureel van den statieover ste. Men opende de doos en vond er bet lijkje in van een pasgeboren kind. Na de ge neeskundige vaststellingen, werd de akelige vondst naar het doodenliuis van het kerkhof van St-Joost-ten-Noode overgebracht. Inbreker verrast. Toen vrouw Van Antwerpen, Vestje, gister avond zich ter rus! Het weder is uitstekeiïdV De vreemdelingen stroomen toe bij massas, en overtreffen ver wilde begeven, vond zij de deur barer slaap- getal de 'Franschen. De Spaansche, Engel- kamer openstaan en zag ze een kerel bez: 6che, Duitsehe en Italioansche afdeelmgen I met de meubelen open te breken. De in" zijn in ledental, aanmerkelijk- aangegroeid. De Tcheken en dc Mngyaren in hun schilder achtig kleedij, worden zeer opgemerkt. ker, zich verrast ziende, sprong door het ven ster op den koer en verdween in de dulster- geld en grond ter belipiiwing in do volks planting bekomen. Dezo korte toespraak."werd ontvangen mot de eenparige krehrn van l»vo do majoor Thompson .1 Leve do luitenant Liongel Het waren de soldaten van hot fort, do slaven der planters en de Unpchton van den majoor Thompson, die.o'm strijd dion kreet van erkentelijkheid drifou hooren. I)e verdo- digingplannon worden (jon uitvoer gebracht. Er waren nauwelijks twee uren vorloo- pen, toen er roods van twee gevolde hoornen dunne planken waren gezaagd en lot dak werk ingericht, door middel van laaie plan ten" en dunne boomtakken, zoodat men eon aantal hutten zag oprijten, op dezelfde plaats waar eenigo oogenblikRen to voren de stam men dor eeuwenoude boschrouzen prijkten, en hunne fiero toppen bijna tot de wolken verhieven. I)e hut, dio voor den majoor bestemd was, stond in het midden Van Dot kamp men herkende haar aan eene 'vlag, welke boven haar schuinsch dak wapperde, een soldaat hield oe wacht. De majoor gaf aan liet werkvolk te ken nen, dat hij over hunne bekwaamheid en vluglmid te vreden was, en na hun eonige 0"genblikUen rust g^Und en eenige fl«s- schen sterke ale met liep gedronken te heb ben, gaf hij bovel om do werkzaamheden te hervatten. Daarop wapent zich ècniedor met bijlen en ander g<rcedschai>,:Vnen hakt en houwt met verdubbelde slagén. on do hoornen van het bosch vallen zuchledd onderdo vreugde kreten der werklieden. liot was dit gedruisch, dat do goede He lena zoo deed onlsielleo, on haar met zoo ;veel overhaasting had doon vluchten. Öiieezlijko knecht. Donderdag namid dag kwam in de hoofdstad bet bericht toe dat een genaamde Lambert P.... geboren te Sint» Trayden in 1872 en in dienst bij M. De M..., bakker te Jcuek (Limburg), gevlucht was met eene som van 800 fr., welke hij ten nadcela van zijn meester ontvreemd liad. Men denkt dat de vluchteling zich te Brussel bevindt. Een schcon huwelijk is dat van da koffie met de chicorei der Trappiste» Vincart. ELSEME. Meid op de vlucht. Op ver toon barer getuigschriften, hadden de echt- gënooton Dupont, uit de Koninklijke Prins straat, eene jonge meid van Ecaussines, Ca roline Vin dienst genomen. Hét meisje wist spoedig het vertrouwen te winnen en overhandigde baar bet geld voor de aan- koopen van acht dagen. Vrijdag morgend was Caroline V.... verdwenen en met haar het geld alsook eenige kleine voorwerpen. Aangerand. Van het Bloemenfeest te- rugkeerend, werd Mev. wed. Timmermans, wonende Krijgslaan, Donderdag avond nabij haar huis door een kerel aangerand en be roofd van haar werkzakje inhoudend hare geldbeurs, eene som van 20 fr. bevattend, cn twee sleutels. De dader vluchtte en is nog niet gekend. Verdwijning. Gister avond, werd de verdwijning gemeld van F. B...-, oud 42 jaar, geboren te Waver en wonend aan de Schepe nenstraat, te Elsene. B... leed aan droef gees tigheid zijne verdwijning veroorzaakt de grootste onrust aan zijne familie. LAKEN. Diefstal. De echtgenooten Ver lenen, wonende Thys-Van Hamstraat, had den zich naar het Bosch begeven ter gelegen heid van het Bloemenfeest. Toen zij 's avonds terug tliuis kwamen, stelden zij vast, dat kwaaddoeners al hunne vertrekken hadden doorzocht. Juweelen, vier gouden en zilveren zakuurwerken en eene som van 150 fr. wer den gestolen. De policie heeft een onderzoek ingesteld. MUYSEN. Verdronken. Vrijdag namid dag, rond 3 ure, haalde men uit de Leuven- scho vaart het lijk op van den genaamden Jan-Lambert Giebels, 50 jaar oud, paswerkev in het arsenaal en wonende te Mechelen, Do doenstraat, 11. De ongelukkige was sedert het afsterven zijner vrouw gansch terneergesla gen. Men denkt dat hij in een aanval van zinsverbijstering in hot water gesprongen is, ST-MIKOLAAS. Poging tot vergiftiging. Vrijdag werd de stad in opschudding ge bracht door eene poging tot vergiftiging die aan het licht kwam. De genaamde Leon W... 27 jaren oud, gaat dagelijks werken naar de statie van Antwer pen. Gewoönlijk draagt hij zijn eten mede. Donderdag morgend, zijne boterhammen etende, ondervond hij aan dezelve een onge- wonen smaak. Te Antwerpen gekomen werd hij onpasse lijk. Daar zijne ongesteldheid voortduurde ging Leon W.,.. een geneesheer raadplegen die eene vergiftiging vaststelde. Een tegenvergif werd toegediend dat geluk- kiglijk een goed uitwerksel had. Terugge keerd naar St-Nikolaas, gaf W... kennis van het feit aan de policie en Donderdag avond werd zijne vrouw naar het policiebureel ont boden. Vrijdag morgend kwam liet parket in Dendermonde ter plaats. Wat het onderzoek juist heeft uitgewezen is niet gekend, doch Vrijdag middag werd vrouw W... met den trein van 12 ure naar het gevang van Dendermonde overgebracht. De echtgenooten ...W—zijn sinds 3 jaren gehuwd en hebben één kind. GENT. Bil gebroken. Vrijdag morgend, rond 6 1/4 ure, had een werkongeval plaats aan boord van den stoom er Otto gemeerd Dok. Karei Pasqué, oud 56 jaar, scheepslos ser, wonende Lange Scliipgracht, werd door het vallen van eene vracht katoen, de rechter bil gebroken. Hij werd verzorgd door eenen doktoor en daarna naar eene kliniek overge- graclit. Nu luilenant, zeide mijnbeer Thomp son tot Cesar Liongel, de groote dag r. Uw ongeduldigen moed zal bozigheid kunnen vindon. Maarzij zullen komen, Ralk denkt gij dat de Indianon dwaas gonoogzijn om tmnm schuilplaats te laten vernielen, zonder haa; to komen verdedigen Zij zullen komen, en behoorlijk ontvangen worden. Verondersteld, dat er Indianen in het bosch zijn, hervatte de geheimzinnige ser geant. Ja, dio zijn er, riep de majoor ongo- duldig uit, y waar zouden anders die twee Indianen van daan gekomen zijn, die wij on der goede bewaking naar Rosten gezondni hebben Of meent gij dat zij bij ongeluk ui de lucht gevallen zijn En dat meisje me één arm kwam misschion ook niot uit hot bosch, niet waar Ik mag mijnen overste niot tegonspro- kon, maar ik g. 1 of, dat zij aan de overzijde den Connecticut zijn, of ik zou mij ge heel bedriegen. Zij mogen zijn waar zij willon zoodra het bosch niet meer dan eene vlakte is, zul len wij hen des to boter zien. Wij hadden hen even goed van de wal Ion af kunnen zien, Maar intusschon, liet de sergeant op eenen spottenden toon daarop volgen, in do veronderstelling dat ons volk even hard blijft voortwerken, kunnen wij binnen veertien dagen eene groote vlakte de plaats van een gi'QOt woud zien. Zoo veel le beter, sergeant, zooveel beter. Bij geluk vermoeit gij uwe tong meer dan uwe annon, en gij zult voor den eerste den boste die vermoeid is in do plaats kun nen troden. Levendig- door dit verwijt getroffen, gromde de sergeant als gewoonlijk binnen 's mond» en vorliet do hut, den majoor alleen latende met zijnon jongen vriend. Die Ralk is stijfhoofdig als een echte muilezel, sprak de majoor, terwijl hij den sergeant nastaarde. Hoor, Cesar, wanneer de toevallen Tan den oorlog u in staat zuilen stellen om uwe onderhoorigon te leeren kennen, en gij er dan oen aantreft, die n door zijne dapperheid inneemt, laat u dan nimmer lot eene gevaarlijkegcmeenzaaniheici verleiden. Ieder op zijne plaats dat is altijd het beste. y> Dat is waar, majoor. Maar wat scheelt er aan Men kan bijna geen woord uit u krijgen. Door al dat drooinen van oorlogen, g'-vechten en roem, wordt gij recht onverdragelijk, lieve vriend. Maar majoor ik droom niet, ik donk. n Ja, ja, gij denkt, en gij denkt al te voel. Maar, hoer eons, we-t gij welk, dat Ralk zéér goed gelijk kon hebben, on dat do In dianen misschien aan den overkant der rivier zijn Wel nu wij zullen hen daar gaan op zoeken. «Dappere Lïongel, niets verhaast hem! Maar weet gij wol dat het in dat geval, zoo als Ralk zoide, beter geweest ware hen van ouzo wallen af te zien komen Laat ons dan naar het fort terugkeeren, sprak Ces-u1. O ja ik begrijp u... Maar lieve vriend, het bosch... en dan zoo achteruitkrabben... Het is lastig, zeor lastig... kom, laat eens zien, geef mij eens raad Ik wil liever den uwen volgen, majoor.» Ja, Cesar, mijne gedachten zijn. (Wordt voortgezet

De Volksstem | 1914 | | pagina 2