Esne telangr jke Gcnfereacia te Potsdam. Cs Duitscfie mobilisatie Men. Frankrijk moMlïseert In België 'T EEN ElfkME liuitenland Brief uit Antwerpen Oöstesrijkscli' Serviscli C3-@ssols.il. Geïllsistede Valksstem 2 «tooling tor gelegenheid Har 60° verjaring 3er ^troonsbeklimming van Keizer Frans Jozef, in 4908 gevierd, werd zulkeu geestdrift niet linear gezien. Czaar Nikolaas is opperbevelhebber van het Russisch leger MenvjBrzekert.dat czaar Nikolaas in per soon, opperbovulliebher zal zijn van hot Rus siseh legor. 11ij zal bijgestaan worden door groothertog Nikolaas Nicolaïevitch en den minister van oorlog. Zeelichten uitgedoofd. De vunrbakens van Libau, Lyser-Ort en Swaulfer Ort zyn weggenomen. Do vuurto rens van Menscfcer, Koongrund en Smul- Trongruud zyu uitgedoofd. Nabij Sebnstopol; zijn al de vuren, uitgenomen dat van Chorso- nes uitgedoofd. Hot is streng verboden, dos nachts Sebastopol binnen te varen. Zal Duitschland mobiliseeren Het is zoo goed als zeker, dat Duitschland ook zal mobiliseeren. Woensdag middag rokende men op eene Russjsck-Duitsche overeenkomst. Om 2 ure, zegde men dat Keizer Willem en Czaar Nikolaas persoonlijk onderhandelden. Om 4 ure word oen kort telegram afgekon digd. alleenlijk meldende, dat Duitschland don vrede wenscht en iedereen uitnoodigeude kalm en koelbloedig to blijven. Rond hetzelfde uur verscheen in de jiï-ani- furter Zeitung een bericht, meldende, dat--de toestand schielijk verslecht was on dat de kansen op eene lokalisatie van den oorlog schier nul waren, ten gevolgen der Russische mobiliseering. Woensdag avond had te Potsdam eene .cou- ferencie plaats, voorgezeten door keizer Willem. Waren aanwezig de kroonprins, do kanselier, de ministers van Oorlog, vloot en Ëuitenlandsche zaken, de staf van oorlog en vloot. Belangrijke beslissingen werden genomen, doch zij worden strikt geheim gehouden. Daar men evenwel bemerkte dat er gedurig onderhandeld werd met de besturen van tele graaf en telefonen, denkt men dat de orders gegeven zijn tot eenegedeoltelijke mobilisatie. De oorzaak daarvan zon zijn, dat Rusland er niet wil in toestemmen, zjjno militaire toe bereidselen te staken. Natuurlijk is de mobi lisatie van Duitschland geou oorlogssignaal, doch 't is al niet veel beter. De positie van Duitschland is als deze van een man, die don arm gereed houdt om to slaan. Do Berlijner nachtbladen keuren alles goed wat tegen Rusland is en weigeren nog langer ln do onzekerheid te blijven. Woensdag avond te Parijs. Woensdag avond heeft do kabinetsoverste, M. Vivlanï. opnieuw eene bijeenkomst gehad mot zijne kollepas. Het onderhoud duurdezeer lang en ondanks het ver povordord uur, is M. Vivianidan nog naar hefrElyseum getrokken, waar hij onmiddellijk door M. Poincaré oih- v tuigen werd. Kien verwacht belangrijke beshsstngén. Donderdag morgend werd ons gemeld, dat Frankrijk ook aan do mobiliseering begonnen ia. Vier legerkorpen, die reeds bijna met volledig ff» klief stonden, zyn dadelijk naai de Duitsciiu grens gestuurd. Er wordt ook gemeld, dat de vloot der Mid- dollaudsohe Zee gemobiliseerd wordt, om toe te laten naar Tunis en Algiers de beschikbare troepen te gaan inschepen. De toestand wordt langs om slechter Zooals men uit bovenstaando Jicht kan op maken, wordt de toestand langs om slechter, om niet te zeggen hopeloos. Duitschland en Oostenrijk nemen hunn8 voorzorgen Een telegram uit Berlijn meldt dat Duitsch land verbod gelegd heeft op don uitvoer van allen mondvoorraad, graan, meel, enz. Integendeel zet Oostenrijk zyne grenzen wijd open, voor al wat van soortgelijken voor raad zou toegezonden worden. Alle mondbe hoeften kunnen zonder rechten ingevoord worden. DE MAAGD DEP. WOESTIJN 36® VERVOLG. Helaas antwoordde John, ik weet het niet. En verhaalde hij hem met korte woorden, wat or tusschen hem en mejuf- vrouw Harley was voorgevallen, op het oogenblik van haar vertrek, en hij liet daar op volgen Sedert dien dag hebben wij niet moer van haar hooren spreken. n Maar, hernam William, wat zegt men op het fort daarvan. Mevrouw Thomp son... Mevrouw Thompson het fort viel Nancie hem in do rede, ga naar uwe ka mer, mijnheer William, gij kunt nauwelijks op uwe beenen slaan. Gij weet nu alles wat men u zeggen kan, omdat John u alloa ge- tegd hoeft. Kom, begeef u maar ter rust. Rust, zoide William droevig. Ach Rama, gij zijl waarlijk de woonstede dei- tranen Hij volgde Nancie en verzocht hem alleen te laten, want haar wolhokend gebabel zou in dat smartelijk oogenblik zijn leed nog vergroot liebbou. Zij gehoorzaamde, maar ongaarne, en weggaande deed zij de deur op hot nachtslot en nam don sleutel mede, om verzekerd te zijn, dat John niet hot voor recht zou hebben om alles aan mijnheer Wil liam te verhalen, wat er gedurende zijne af wezigheid was voorgevallen. William sliep den geheelen nacht niet en zoodra do dag aanbrak, wilde bij de kamer verlaten, maar Nancie had tegen ieder plan van ontsnapping gewaakt, zoodat William genoodzaakt was te wachten, totdat de hu:s gonooten in de kleeren waren. T roepen verplaatsing. Morgen zullen de officieren en manschappen der 14a gemengde brigade (vestinggesc-hut) iu vior oxtra-treinen van Capoile naar Luik wor den ovorgebraclit. Elf officieren en 103 manschappen zullen van Cnpelle naar Namen gaan en G officiereu en 150 man naar do forten van Rhisne ou Vódrin. Het binnenroepen der klassen. Weinige personen kunnen met juistheid zeggen hoe eene troepenbinnenroeping ge schiedt en nochtans hot is heol eenvoudig. De gemeentebesturen hebben eon register, waar-, in per milicieklas de namen staan van al de soldaten, dio kunnen binnengeroepen wor den. Do bevelhebbers dor geiidarmeriodistrik- ten hebben dezelfde lijsten en ook de binnen- roepiogsbevelen voor eiken soldaat. Al deze bevelen zijn gerangschikt per gemeenteen per milicieklas. Zoodra er besloten wordt de eene of do andere klas binnen te roepen, wordt liet bevel overgeseind aan de bevelheb bers der distrikton. De/.o geven onmiddellijk tie binnenroepiiigsbovelen aan de bevelhebbers der gondarmeriekantons, die ze naar elke ge- ineento sturen voor de aldaar wonende man schappen. Do bevelen worden door de policie en «Ie veldwachters rondgedragen. Elk soldaat heeft te zynent zijn uniform dat lyj aantrekt en waarmee hy zich naar de depots vau zijn garnizoen begeeft, waar men hem zyne wa pens en andere benoodigheden geeft. Woensdag avond te Gent. Veol volk Woensdag avond aan Gent-Zuid, ter gelegen lioid vaij het vertrek der troepen. De soldaten van hot 2° linie, nu in dinnst. zullen lieden Donderdag slapen in den Nieu wen Cirlc, in den Skating, in hot kollogio van Ste-Barbara fSavaenstraat) on in dat van Sint Amand (St-Michielstraat), zoo berichtte een soldaat. Do klasschen die binnenkomen slapen in de kazerne. Donderdag morgend weer veel beweging aan de statie. Nog altijd vertrekken do sol daten. TE AALST. Aan de statie van Aalst heersclito Donder dag van in den vroegen morgend ook veel beweging, voor de 265-Anlstonaars. behooren- do tot de klassen vau 1910, 11 en 12, die bin nengeroepen waren. Tal van familieleden, vrienden en kenisson vergezelden de soldaten tot aan de statie. Ook de leerlingen der Pupilleuschool van liet leger die den ouderdom van 16 jaar be reikt hebben,zullen naar hunne wederz.ijdsche regimenten gezonden, evenals de officieren en onderofficieren. De andere pupillen zijn in verlof naar huis gestuurd. Nog ministerieels maatregelen Voortdurend worden nog maatregelen ge- nomon, om alles in gereedheid te hebbeu, tegen dat zulks noodig is. Zoo hebben do minister van oorlog en zijn kollega van het departement van spoorwegen, ten behooroude tot deze departementen, en die bij do binnengeroepen klassen begrepen zijn, nog vier dagen tijd hebben,om binnen te gaan, zulks om in den dienst geeuo verwar ring te brongen. Verder zijn allo statiën, waar geen aanslui ting is, voorzien van eene alarmbel, zulks om ten aller ure van don nacht toe te laten den statieoverste to verwittigen van de nakende aankomst vuil bijzondere treinen, of voor het laten instappen van soldaten, enz. enz. Ook zyn al de gondarmeriebrigaden, geves tigd in plaatsen, waar goon tolofoongroep is, rechfstreeksch aangesloten bij de hoofdplaats van hun wederzijdsch kanton, zoodat alle gendarmerien 's nachts kunnen verwittigd worden in geval van inobilisèering, enz. De sterkte van het Belgisch leger op heden Aan oen hooger officier wordt gister ge vraagd hoeveel soldaten er na liet binnen roe pan dor drie klassen zijn. De regeering, was liet antwoord, roept drie klassen voetvolk on de ruiterij- ou ge- schulklassen van 1911 en 1910 binnen. Met de klas van 1913 daarbij zullen iets meer dan 100,000 soldaten binnen ziju. Ongeduldig trad Nancie met langzame schreden de kamer van haren jongen mees ter binnen. Ja ik dacht het wel, riep zij, reeds gekleed Zonder mijne voorzorg, mijnheer William, zoudt gij u reeds lang op weg naar hot fort bevinden, en u voor niets vermoeien, want daar slaat geen fort meer. - Wat geen fort meer zeide mijnheer William. Neen, mijnheer William ach het is on aangenaam om het te vertellen. Geen fort meer, herhaalde William maar dit is onmogelijk, hoe zou men dat vernield hebben Ach mijnheer William, het vuur ver slind alles. Heeft mon het fort in brand gestoken Ja, mijnheer William. Wal, zouden er verraders in liet fort ge weest zijn... Geene verraders, mijnheer William, maar eene verradorosbegrijp eens. eene kleine slang van dat slag als dat kind der wilden, Oramaïka. Spreek dien naam niet uit als die eener vijandin, Nancie, zeide William op eenen slrengon toon, en herinnert u wol, dat ik aan baar, die gij beleedigt. liet loven ver schuldigd ben. n lb lis ook waar, mijnheer William. Maar John heeft nog veel werk ik zal uw ontbijt boven brongen. Neon, ik zal beneden komen, of Walter zal liet wel boven brengen vertol nu uwe geschiedenis. Mijnbeer William, Walter is ver van bier, en Krampy, en Golbolt on Turff en Galmen, en... Waar zijn ze dan J viel William baar in de reden. DE voT vcg'rru Do oorlog en de broodkwestie Hoe staan wy er voor, zoo de algemeene oorlog uitbrookt en-do toevoer van graan wordt afgesneden cf bemoetfifkt langs don waterweg Blijkens eene niededeefing van kapitein Fastrez van den staf, wordt er in Bel gië, dagelijks 350 feram bloem verbruikt per hoofd. Einde Mei lnvatte het stapolliuis van Antwerpon tien iniliioen kilogram graan. Dit zou omstreeks een voorraad uitmaken voor drie dagen. Doch de bloeminolens, zegt men, hebben graan opgestapeld en bloera gemalen om de markt te voorzien gedurende eene maand. Daarbij is de hoogbt op vele plaatsen binnen en kan men zich daar bot noodige graan aan- schuffoin Voor hongersnoodih oorlogstijd is er voors hands geene vrees, (joch zoo de oorlog alle weerbare mannen in de meeste landen uit liet veld weghaalt, de hoogst niet kan binnen ge daan worden of vernield wordt uit berekening zal zooniet hongersnood dun toch een buiten gewoon dure tyd op den oorlog volgen. Zonelclip«. Den 21 Augusti aan staande zal er eene zo&eklips plaats hebben, doch zy zal niet gehoel al zichtbaar zijn in onze streken. Men zal ze "kis totale of gedeeltelijke zoneklips kunnen waarnemen, vanaf de ooste lijke streken van Nolk-d-Amerika, over heel hot Europoesch vasteland, in Noord-Afrika en in het Westen van Azië. De'lnngste duur van de totale zonsverduistering zal 2 minuten en 14 seconden bedragen en zal zich voordoen in Rusland, in het gouvernement Vilna. Nationale inscbrij virus voor bot tienJcmaal Leo pold XI Het staatsblad kondigt de twee de lijst van inschrijving af. Er kwamen toe drie giften van 10,000 frank van wege den Bond der Kolcumijr.en van Bergen de Bank van Brussel en de Elektriekfabrieken van Charleroi en zeven giften van 5,000 fr. van wege groote naamlooze vennootschappen en bankiers. Giften van 3000, 1000 en 500 fr. zijn zeer talrijk en de giften van 100 fr. beslaan verscheidene ko lomen van het Staatsblad. De tweede lijst beloopt ioowat 130.000 fr. Bijdragen tot de Naiicmale Inschrijving voor het monument Leopold II kunnen worden ge stort zonder kosten in al de postkantoren des Rijks (Rekening - postcheks n. G030) alsmede aan de winketten in de zetels en agentschappen der Nationale Bank van Bolgié en dor Algemeene Maatschappij van België op de rekening van den Algcmeenen Penningmeester van het Nationaal Komiteit voor het monument Leopold II. Orvae ruiterij Gelijkvormig hot programma, vastgesteld voor do herinrich ting van liet leger, zal onze ruiterijafdeeling thans beslaande uit zen regimenten, met twee regimenten versterkt worden. liet eerste dier bijkomende regimenten zal volledig 2ijn in October aanstaande, het tweede in het begin van 1915. Dan moet er nog een regi- afdceling.Het zal gereec. zijn tegen het einde van 1915. DUITSCHLAND Schrikkelijke ontploffing in eena mijn. Woensdag zijn in de mijn Kraga nabij Erfurt veertig kilogrammen dynamiet ontploft. Twaalf mijnwerkers zijn op don slag gedood. De oorzaak der ontploüïDg is niet gekend. Een Fransch vlieger landt in Duitschland. Men bericht uit Neukirschen dat een Fransch vieger Woensdag nabij Wiebelkir- chen geland is. Hij heeft verklaard dat hij uit Badon-Baden teru£ naar Frankrijk vlie gen wilde, muar door de mist van zijn spoor geraakt is. De vliegér,wordt bewaakt in hel hotel waar hij afgestapt is, in afwachting dat zijno verklaringen onderzocht worden. ENGELAND Het algemeen Lockout In de Bouwnij verheid uitgeroepen. "Dinsdag avond werd uil Londen medegedeeld dat de ondernemers Waar ze zijn ten oorlog, mijnheer William. Wij hebben oorlog, en wij zullen ons wreken op do Indiünen. Maar om weor op liet fort terug te koiuen Gij moet eerst weien, dat mijnheer de majoor Thompson besloton had om zijne nicht Lelia uit te huwelijken aan den dap peren Liongel, mijnbeer William. Om die overeenkomst te vieren, beval de majoor aan Zamilda, het kamer-.uaisjo van deze dames, om naar den kelder te gaan... Ongeduldig vloog William het vertrek uit, en zelf zijn paard zadelende, reed hij op het fojrt aan. Naderbij komende zag' hij niets meer dan een puinhoop. Van dit met zoo vele kosten gebouwde fort, stond niets meer dan eenige brokken muur, die door de vlammen ge spaard waren. Een vleugel van het gebouw, die in alle haast hersteld was, diende tot wachihuis voor twee honderd man, die ach- ler gebleven waren om de volksplanting te beveiligen. Ach 1 mijnheer Willia'm, zeide een der officieren, die den jongen Harley te gnmoel ging. gij hebt z- ker bericht gekregen van onze ontzettende rampen. «Die puinon zoggen bet mij duidelijk, antwoordde Williain droevig maar ik h- b geene bijzonderheden aangaande de aan leiding tot deze voorpuien vernomen. Kom met mij onibijlen, da:i zal ilc u alles verhalen, wal er g'-be«jrd is. William volcde hem, en nadat de officier hem medegedeeld bad, over de plannen ter verdediging en van hpt huwelijk van Lion gel, voogdo bij erbij Mon hoopt nog altijd op het fort, dat bet Indiaaiiseli moisje zou terug komen, maar dagen verliepen, zonder dat wij haar zagen. Getrouw aan zijne plannen verliet de van bouwwerken met 7319 stommen- tegen. 1739 uitspraak gedaan hebben ton gnoste van het nationaal lockout iu de bouwnijver- lieid. RUSLAND De werkersbeweging. Do staat van buitengewone bescherming is in de stad en het distrikt Yalta vervangen gewerden doer den slaat van versterkte bescherming. De werklieden der haven vanLibau hebben de werkstaking geëindigd. Te St- Petersburg en Moscou hebben •vaderlandsgezinde betoogingen plaats gehad. ITALIË De Jocondedief in vrijheid gesteld. Hel proces van Peruggia, die in het Louvre te Parijs de Joconde ontvreemdde.kwam Woensdag voor het beroepshof van Florcn cië. Het hof heeft een gedeelte der argumen ten van de verdediging aangenomen en bracht de straf van Peruggia op 7 maanden en 8 dagen gevangzitting. Daar do belichte reeds zoo lang opgesloten gehouden werd, beeft de voorzitter zijneonmiddelijke in vrij heidstelling bevolon. Den 28 Juli 1914. Het spook van den esrlag in de SeJie!- destad. Begrafenis vans de moeder van den heer minister Segers. Ver draagzame prcvïcisraadj kleinzielige gemeenteraad. De wferefdSentocn- stcliiag van l?2ö veroerdeeidh De strijd cm de Olympische spelen. Het feest der Madona's beelden. De so- ciatisten tegen de neutrale gemeente- schoien. De Volksslem was er vlug bij om het ontzet tende nieuws van eon dreigenden Europeeschcn gruweloorlog aan zyne lezers kenbaar te maken. Hier in Antwerpen schenen de menschen ook van de hand Gods geslagen. 't Is ongelooflijk wat getal dagbladen er uit- terhand verkocht worden. Alle bladen doen gouden zaken. In do Beurs is het anders gesteld Deze is op bevel van den burgemeester, die daar voor zeer zeker bevel'heeft ontvangen van hoo ger hand, voor onbepaalde dagen gesloten. Aldus kunnen er op de Beurs geene zaken ver richt worden, wat in meuig handelshuis oprechte ontreddering teweeg brengt. De maatregel is op zich zelf uitmuntend, voorkomt de bourszwen- kingen, waar in zulk geval zoo vaak de onder gang van velen uit voortvloeiten nochtans de sluiting van de Beurs biedt anderzins ook grooto ongemakken. We naken den laatste der maand, vele menschen hebben betalingen to doen, doch hun geld steekt in loten. Om te kunnen eer doen aan hun schuldeischers moeten zij die loten in geld laten omzetten, doch er gebeuren op de Beurs geene verhandelingen, de menschen kun nen hun fondsen niet verkoopen. Bijgevolgkun- 'o'on (lal h-on/rl nalniirUjl; groote stoornis in de maatschappij. Maandag morgend had in de kerk van Sint Joris, de plechtige uitvaart plaats van de moe der van den heer minister Segers. Er was eene macht van volk inde kerk. Onder de aanwezi gen Mynheer en Mevr. Segers en hun familie vijf verschalende ministers, al de Antworpsehe gekozenen van Kamer, Senaat, Provincie, Stad Antwerpen en van vele omliggende gemeenten. Het was een prachtige zieledienst. Ik heb u het geval medegedeeld van den fa- meuzen Anlwerpschen gemeenteraad, die on danks het schepencollege, eene tolage van 5000 frs. vorwierf voor het gedenkteeken Beemaert. Onze provincieraad, in verpletterende meerder heid katholiek, heeft op de stomme carteldaad van de stad Antwerpen, een klinkend antwoord gegeven. Zonder bespreking heeft de provincie raad voor hei slandbeeld van Jan Van Ryswyck eene toelage gestemd van 2000 frs. Eenige dagen te voren had die zelfde raad 5000 fts. gestemd voor het gedenkteeken van Koning Leopold II. Die sommen zijn volstrekt majoor liet fort met mijnheer Liongel, om zich naar bel bosch te begeven. Nauwelijks waren er eenige uren sedert bun vertrek verloopen, of de krelen van help brand brand lieten zich hooren. De vleugel, die door Mevrouw Thompson bewoond werd, stond in brand. Weldra was de noordervlen- gel een prooi dor vlammen, vervolgens die van den slottoren, en spoedig, die, waarin de raadzaal was, In vreeselijke wanorde liep men door olkandor, maar te vergeefs alles brand, alles stort in, en alleen door de vlucht naar de vlakte, ontweek men den dood. Em der onzen, die doodelijk gekwetst was, had men stervend van onder den puin hoop gehaald. Deze verhaalde, dat Zamilda terwijl zij hem eenen slag met de tomahawk toebracht, hem gezegd hadIndien de dappere zoon der blanken verlangt naar zijne bruid, moet hij haar komen halen in do ber gen der kinderen van Abrow Kor. Maar hoe hebben de Indianen in het fort kunnen dringen vroeg William. Dat weten wij niet. Alleen heeft de ma joor zich herinnert, dat Zamilda, een sleutel van do sluipdeur had. Arme Thompson 1 hoezeer beklaag ik u Zijne smart gaat alle uitdrukkingen te boven maar mijn moed evenaart zijno smart on de dappere Luitenant Liongel was de eer ste, die om de gunst verzocht van de roovers te mogen vervolgen. Zijn zij vertrokken Er is bevel gezonden aan de troepen van Tahi, om zich met die van Rama te ver eenigen. Do planters hebben slaven gele verd, en thans is ons leger op marscli naar de bergen van Abrow Kor. (Wordt voortgezet.) 31 JULI 1914 niet in vorhouding. Als men voor een Koning at« Leopold II maar 5000 frs. over heeft dan geeft vnen toch geen 2600 frs. voor eer. Jan Van Rys wyck doch dat Ï6 hiir nu eigenlijk de kwestie niet. Wy hebben liet tusschen August Beernacrt en Jan Van Ryswyck. August Beemaert was een nationale beroemd heid, een man van groot gezag, een invloedrijk staatsman, de man met zijn machtige gedachten en rijke daden, de laureaat an den Nobelprijs van den Vrede en de groote beschermer van Ant- werpons haven. Jan Van Ryswyck was burgemeester van Ant werpen, "buiten de Scheldestad weinig pokend; als kamerlid niet veel uitrichtend, als letterkun dige een prachtige en mooie spreker, maar in poen enkel opzicht blijvende werken voortbren gende hij was hoogstens eene gekende en okalel partijfiguur. Voor den "eerste word een gemengd comiteit samengesteld waarvan haast zooveel andersden kenden deelmaken als katholiekon. Het is ook een nationaal gedenkteeken dat men den groo- ten man wil oprichten. Voor den tweeden is er een liberaal Antwerpsch comiteit ingericht. Geen enkel katholiek werd gevraagd om er deel van to maken. Ook is uitdrukkelijk gezegd en geschreven dat men Jan Van Ryswyck wilde standbeelden als liberaal en niet anders. Welnu, de -! ntwer.psche gemeenteraad verwerpt de toe lage voor het natio.nalh gedenkteeken voor den grooten August Beemaert. Eenige dagen later stemt de katholieke provincieraad zonder be spreking, 2000 frs. voor hot liberaal gedenktee ken van den liberalen beer Jan Van Ryswyck. Kan men de verdraagzaamheid verdor drijven En nochtans zullen liberalen en socialisten maar immer voortgaan met te beweeren dat wij de fa- natiekers zijn... en zij de verdraagzame men schen. Het schoonst van alEr worden men schen gevonden om dat te gelooven 1 't Is bepaald opgelostEr heeft in 1920 geen wereldtentoonstelling plaats in ons land. Heer de Broquevillo heeft het uitdrukkelijk verklaard. Het was wel noodig dat de Luikenaars ons daar om zoo scheel bezagen Nu staan we net zoover als Luik. De waggelende toestand en de spokende oor log in Oostenrijk maken het schier zeker dat Budapest de Olympische spelen in 1920 zal moe ten weigeren. Gezien dat Antwerpen maar voor Budapest heeft moeten onderdoen, zoo bestaat er veel kans dat wy toch het genot en het voor deel zullen hebben van de Olympiaden in 1920. Nog enkele woken en we vieron het feest der O. L. Vrouwebeslden in do straten van Antwer pen, Borgerhout en Bercliem. Thans is men ze volop aan 't schilderen. De geburen zullen zor gen voor een allerschoonste verlichting en ver siering. Ook de stralen zullen in feestgewaad gezet wordon. Antwerpon zal nogmaals zijn groote toonen tot Onze Lieve Vrouw. *1» De socialisten zQn tegenwoordig slecht ge mutst op de liberalen. Alle weken komt er dezer rug wat versch. Eerst was liet met de Gulden sporen, dan met de nationale feesten; naderhand met de politieke boeken die men de kinderen in de handen stopt en nu laatst beweren de socia listen dat er in sommige meisjesgemeentescho len handwerk wordt gomaakt voor rekening van een fabrikant. De Socialisten verklaren zuzelf dat er in de stadsscholen een schreeuwondo par tijdigheid bestaat. Wy hebben nooit anders gesproken. MaxRam. HEX KN DB VAN ZONDAG. Daar thans van antters niet meer ga- sproken werctt dian vara't Qostenrijksch- So.-visch geschil en ook van den Euro» peeschon oorl&g, hcfefeen wij besloten, voor Zontiag aan staan tie ons geïllu streerd nummer bijzonderlijk aan die kwestie te wijden: Zoo zullen onze lezers er onder meer in vinden: Het laatste portret van den 80-jarigen Keizer van Oostenrijk; het portret van den aartshertog troonopvolger: Karef- Franz-Jozef; het portret van Koning Peter van Servië; het portret van den Servischera kroonprins Alexanderhet portret van den groothertog Nikolaas Nicolaïevitch, aanvoerder van het Rus sisch leger; de groote oorlogskaart, waarop duidelijk de krijgsverrichtingen zullen kunnen gevolgd worden; de brug over den Donau, tusschen Semlira (Oos tenrijk) en Belgrado (Servië) met de ministers van Buiteniandsche Zaken: Pachitch (Servië) en graaf Berchtold (Oostenrijk). Verder treft men er ook aan, zichten betrekkelijk hot eeuwfeest van prins de Ligne, de Zaak Caillaux, enz., enz. Wilt gij op de hoogte zijn van de be richten over den oorlog, vraagt Zondag aanstaande ons nummer.

De Volksstem | 1914 | | pagina 2