IDE TOESTAND OORLÖGlÊR ZEE VLIESMAGHIENEN pfficneëis mededeeiino van den FrensGlton staf Eens voorzegging van Heine Twee treinen Bnltseiis versterkingen gesprongen Eene dagorde van generaal French aan zijns troepen. Het Heldiiaftia gedrag van Mgr. Keyfen. HoeveeHtoifssiiors voor Manbooge sneuvelden Brief van eso soldaat - Eene daoorda van generaal Franchst d'Esperey aan zijne troepen Een OuHsehe prins en zijn zoon gekwetst In het water BHitsche Zeppelins van een nieuw model. DE RUSSEN IN OOSTELIJK PRUISEN Een schitterend wapenfeit van zestig Glrcassianen. Oris Dyilsche aulas gekaapt ts Orchlss (Fransch Koorden) Ge Japanners Ie Tslog-Tao Nog de Zeppelins Sarajevo zoo door Ser viërs en Monteiiegrijneri ingenomen zijn. Zeeslag in de Noordzee Oproep aan de Aalstersche Bevolking Voor de noodlijdends Werklieden Op den linkervleugel van het Ver- Tonden leger, zijn wij vooruitgerukt in ;den omtrek van Lassigny, na ver scheidene hevige gevechten. Do toestand blijft onveranderd, op den linkeroever der Oise en ten Noor den der Aisno. In het Center, tusschen Reims en ;de Maas, geene merkelijke wijziging. Ten Noord-Oosten van Verdun, in 'de richting van Mouilly en Dompierre beeft do vijand verscheidene geweldige aanvallen gedaan, doch allen werden afgeslagen. Ton Zuiden van Woevre bezetten de RuHschers de lijn Richecourt-Seyche- prey-Li^onville, doch zij verloonen zich niet. Op onzen rechtervleugel, in do Lor- Teinon en op do Vogeezen, hebben de Duitschers Nomeny en Arracourt ont ruimd. In don omtrok van Dotnêvre is ,er weinig van hen te bespeuren. De Russen zetten moedig den strijd ivoort 011 er wordt gemeld, dat zij de vestingen van Jaroslaw, in Galicië in genomen bobben. Heine was een jood, en een vijand der Pruisen, doch hij schreef, ongeveer 80 jaar geleden Aan hel hoofd der nieuwerwetsche bar- jbfcorscblieid, zult gij eerstdaags de leerlingen aantreffen van Kant, Zegel en Fichle. Hot fristen dom, had de verdienste, een tijdlang ,de-oortegsfurie van liet ras te kunnen be- 'ifarmgen, doch zij werd niet uitgedoofd. Don dat dit ras het kruis zal hebben ver brijzeld, dat liein in loom hield, dan zal al hare verschrikking ontwaken. n De invloed van hot kruis noemt af eensdaags zal zij verdwenen zijn. Alsdan zullen de oude sleenon godin-den uit hunne puinen verrijzon, en liet stof afschudden dat hun sinds duizend jaren bedekt. Thor, de oorlogsgod, met zijnen matigen hamer ge wapend, zal opstaan, en de gothieko kathe dralen lot puinen vernielen De Hunnen volvoeren thans die voor legging wou ochter het volk dat het Kruis verbrijzelt na het aanbeden te bobben 1 Dezelfde Heine voorspelde in Duilschland eene maatschappelijke omwenteling, waar bij, zoo sprak h*jhet Franscke schrikbewind verzou overtroffen worden. Gooeraal Franchct d'Esperey heeft aan zijne troepen volgende dagorde gezonden, op 9 September, daags na den veldslag van Montmireil Soldaten, op de gedenkwaardige slag velden van Montmirail, Vauchamps en Ckampaubert, waar onzo voorvaderen eene eeuw geloden de Pruisen van Dlücher ver sloegen, heeft uwe krachtige aanval over den Duitschen woerstand gezegevierd. Overal aehtervolgd, wijkt do vijand zoo snel hij kan naar het Oosten en het Noorden. De bafuamdsto legerkorpsen van het oude Pruisen, do kon tingenten van Westfalen, Henover en Brandenburg [moeien haastig voor u wijken. w Doze eerste bijval is slechts een begin. De vijand is wel geschud, doch hij-Jigt nog-niet neergoveld- Gij zuit nog moeilijke marschen en hevige veldslagen te dragen hebben. Steeds moet het beeld des Vaderlands, door de barbaron vertrapt, u voor oogon staan. Nooit was het noodzakelijker, alios ivoor hot Vaderland te offeren. Ik groet de heidon, die in do laatste strijden gevallen zijn en in u begroet ik de overwinnaars van den aanstaanden veldslag. o Vooruit soldaten Voor Frankrijk FRANCF1ET d'ESPERCY, generaal bevelhebber van het 5° leger. Montmirail, 9 September 1914. Prins Hendrik von Essen, schoonbroeder des keizers, gekwetst aan de heup, word naar eet) hospitaal, nabu Chalous overgebracht. H<j wordt verzorgd in dezelfde zaal als zijn zoon, prins FreUerik-Wilhelm, zeer ernstig gewond. Er had een aandoenlijk tooneel plaats tus schen vader en zoon. Van zoohaast zijne wonden verbonden wa ren, drong prins Hendrik er op aan om naar bet/con t weder te keereu. PónaAbdon Victor van Schoenburg-Walden- Wurg, werd Maandag laatst tijdons een ge vecht in Frankrijk gedood. De truk von een Fransch officier. Een Fransch officier had vernomen, dat tusschen Péronne en St. Quenlin de Duit- schers een telefoon hadden geplaatst en s'avonds telefonisch alles geregeld werd voor s'anderendaags. De officier sneed den telefoondraad door en hechtte er een toestel aan Daarna wachtte hij het gesprek af. Weldra vroeg men in 't Duilsch. Zijt gij daar Biedeman Neen, antwoordde de officier, die zeer goed Duitsch spreekt, Biedeman is hier niet. Wat is er Zeg aan den generaal, dat twee treinon met versterkingen gaan vertrekken. Zeer wol. Twee treinen niet waar. Ik zal het aan don generaal gaan zeggen. De officier ging het aan den generaal zeg gen, doch niet aan Biedeman, maar aan zijn eigen generaal. Spoedig werd eene batterij kanonnen opgesteld. Zoodra de eerste trein ^oed onder schot kwam werd hij stuk geschoten en de tweede trein holste op hetgeen van den eersto overbleef. De Duitschers dio zich niet overgaven werden allen gedood. VVV Mon meldt van hot front, in Frankrijk, dat de Fransehc en Engelsche soldaten vechten, staande tot half hoogte der boenen in hot water. De geweldige regens der laatste dagen heb ben de loopgrachten ondergezet. De bevelhebber van het Engelscb expedi tiekorps hoeft ook eene dagorde aan zijne troepen gezonden. Deze luidt als volgt 17 Sept. 1914. Eons Ie meer betuig ik u mijne bewon dering over liet prachtig gedrag der officie ren, onder-officieren en soldalen van mijn leger, tijdons den slag aan de Aisne, welko nu sedert 12 September duurt. j> Pas was de slag aan de Marne, welke van den Ge s' morgends lot don 10® 's avonds duurdo, goeindigd^dour de overhaaste vlucht der Duitschers, of wij bevonden ons tegeno ver goed voorbereid vorsterkingswerke». Op 13 en 14 werden deze Duitscke pontien moedig door de Engelsche troepen aangovallen en de Engelschen trokken over de Aisne. liet is nu do derde dag dat wij die posi- liën houdon, ondanks de ^wanhopige ponin gen der Duitschers om ons achteruit te drij ven. Zoo lieten de Duitschors een regen van houwitsers neerkomen. Ik kan onmogelijk de woorden vinden om u mijne bewondering uit te-drukken. Hel I'ransch leger aan onze zijde gaat ernstig vooruit en ih ben overtuigddat zoo toj stevig voet houden op het grondgebied dat wij genomen hebbende Duitschers weldra wederom zullen op de vlucht gaan. De toewijding tot de opoffering en dén prachtigen geest van het Engolsch leger in Frankrijk, zal alles omverwerpen, wat hel zou billen tegenhouden. (Get.) FRENCH, Opperbovelhebber van het Engelsch veldleger Uit Kopenhagen wordt geseind dat men, uit velschillende kanton, de tijding aanbrengt, dat er thans in Duitschlanrl verscheidene Zep pelins worden vervaardigd voorzien van een dak in alhuminium. Men denkt dat die oorlogstuigen bestemd zijn om gczamentlijk met de Duitsche vloot tegen de oorlogsschepen der verbonden mo gendheden op tevreden. Zij zijn voorzien van een gepantserd toestel dat onder liet vliog- machien hangt en torpiljon kan uitwerpen of in telefonische verbinding gesteld worden met do oorlogsschepen. Deafdeeling van generaal Rennenkampf verricht thans ook prachtig werk. Na haar waagstuk der eersto dagen, trek ken zij nu in goede orde achteruil, zorg dragende de Duitschers mode te lokken. De JIussen laten niets achter en wat zij niet kunnen medonemen, steken zij in brand. Zoo vinden de Duitschers volstrekt niets te eten, Zestig Circassianen (ruiterijkorps uit de Russische provincie Circassie), hebben een schitterend wapenfeit voltrokken. Wetende dat do Duitschers Tchenstovk- sovo bezet hadden, trokken zij er 's nachls heen, overal de schildwachten wolke zij ontmoetten, overvallende en de patroeljen neersabelend. Dan drongen zij de stad binnen, trokken naar do hotels en koffiehuizen, waar de Duitsche officieren zuton te drinken,doodden hen en sneden alle telegraaf- en telefoon draden af. Daarna verdwenen zij pijlsnel. DE VOLKSSTEM - De bevelhebber fier plaats van Namen, was Z. II. Mgr. den Bisschop gaan vinden, om hem to bevelen een zijner kerken af te staan, die in prote- slantschen tempel moest hervormd worden. Do Bisschop van Namen antwoord de daarop Tot hiertoe was ik zeer toegevend en verdraagzaam, doch zulks gaat allo palen te buiten. Indien gij u zulke heiligschennis veroorlooft, zal ik do kerk ontzeggen aan de christenen en eene openbare protestatio bevelen. Door de krachtdadige houding van den Bisschop van Namen, verzaakte de bevelhebber aan de uitvoering van zijn schandelijk plan. Woensdag morgond werden talrijke Duit sche soldaten in auto camions van Saint- Amand naar Orchies gevoerd. Een Duitsche officier doodde een Franscho schildwacht, doch op hot vuurschot snelde de wacht toe. Vier auto camions konden ont snappen, doch do twee anderen, alsook het koersrijtuig waarin zich de officier bevond, hieven in handen der Franschen. Al de Duitschers die er zich in bevonden waren gedood. Een telegram uit Vladwosloch meldt dat Japansche vliegers hij middel van bommen, de twoo belangrijkste forten van TsingTao vernield hebben. Do overgave dor versterkte plaats mag dus woldra verwacht wórden. Dinsdag nacht is een Zeppelin gezien boven Turnhout en Moll. Hij dreef ook tot in 't zicht der forten van Lier. docli daar wendde hij den stoven en keerde naar ho.1 Zuid-Oosten terug. Ongetwijfeld wist Zeppclinus niet dat hij to Lier en overal rond Antwerpen verwacht wordt. Naar liet schijnt heeft trton Zaterdag nacht ook een Zeppelin bemerkt boven Zeouwsch- Vlaanderen... Een telegram uit Rome meldt.dat Serviërs en Montenegrijnen Sarajevo hebber, ingeno men. Overlevenden van degezonkenö Engelsche schepen. Londen, 23 Sept. 1914. Een telegram uit Ymuiden in dato 22 Sept. zegt dat do stoomboot Florès in die haven is binnengeloopen mot 287 Engel sche overlevenden van do Engelsche krui sers,in den grond geboord door de Duitschers. Er waren ook aan boord 1 doode en eenige gekwetsten. Hel gevecht gebeurde tusschen drie Engel sche kruisers en vijf Duitsche ouderzeërs. Andere Engelsche torpedobooten en kruisers ter hulp gesneld, vernielden twee van do vijf onderzeërs. Stoombooten en loggers, Engelsche ge kwetsten en overlevenden vervoerend, zijn look op weg naar Ymuiden. Tachtig overlevenden yan den slag in de Noordzee, zijn ontscheept te Herwich. Men denkt dat er in het geheel 700 gered zijn. Dertig Engelsche officieren die niet ge kwetst waren, hebben zich zwemmend gered na de ramp. Kruisers hebben ze ontscheept te Harwich, maar hunne eigene kleeren verloren hebbend, droegen zij zakken, dekens, enz. De Russische vloot der Zwarte Zee. Men meldt uit Londen: Een bericht uit Rome aan Daily Telegraph zegt dat de officieren van den stoomer Favignana dezor dagen te Napels aangekomen, ver- klaardon, dat liet Russisch smaldeel tot den strijd uitgerust, in do Dardanollen wordt verwacht. De Turksche vloot is eveneens gereed. Het gevecht tusschen de Carmania en de Cap Trafalgar De Engelsche hulpkruisor Carmania heeft een gevecht geleverd tegen den Duit- schen hulpkruiser a C&p Trafalgar Deze laatste werd in den grond gehoord. De strijd had plaats nabij de Braziliaaesehe kust. Een Duitsch draadloos telegram meldt dat de be manning van het gezonken oorlogschip ge red werd door een schip der lijn Woermann Ooggetuigen, die verscheidene dagen te Maubeuge verplicht waren de Duitsche ge sneuvelden te helpen begraven, melden, dat er daar minstens 40.000 Duitschers moeten gevallen zijn. Tweedagen na deinneming van Maubeuge werden te Bergen nog steeds spaden en sehuppen opgeëischt door de Duitsche over lieden. Franscho vliogmachienen zullen heden Donderdag en Vrijdag boven onzo streken vliegen. De bewoners worden dus verwittigd dat zij de vliegers, indien zij soms bij hen zouden nederdalen, goed moeten ontvangen. De overheden zullen ten andere de noodige inlichtingen ontvangen. Men zal nu ten andere reeds de vijandelijke toestellen kennen. Eurweerde lieer. Ik hoop wel, dat Gij verloden weok mijne briefkaart zult ontvangen hebben. Nu dat ik wat meer tijd heb. wil ik U wat nader inrich ten over den dag Oorlog die wij hier beleefd hebben. Ik hol» U reeds gezegd dat wij volgens gewoonte bozig waren van in den vroegen morgend, aan het verstei ken onzer stellingen, toen men ons kwam bericht geven dat wij ons moesten gereed houden, hot scheen dat een Duitschen aanval ons te wachten stond, wo luchten eens oven ouder elkaar, daar wo dachten het zal toch wederom een fiasco zijn, aangezien het de eerste maal niet was, dat men ons dat bericht bracht, maar teen de eerste kogels hier voorbij vlogen, was het la- -clion gedaan, nochtans het gevaar was maar klein, dank aan ouzo goede positie die wij konden nemen toen eensklaps de vijandelij ke kanons begonnen to bomburdeeron, alsdan veranderde hut lachen in eene sombere stil zwijgendheid. De Kommandant deed al de soldaten in do «abris» gaan (soort omleraardsche gang) uit genomen de 5' seklie, waartoe ik behoorde. Ik moet IJ voorzeker niet zeggen. Eerwaar de Heer. dat het maar aardige oogenblikken z(jn, als dio kerels zoo over uw liool'd vliegen, om een eindelen verder met verschrikkelijk goweld los te barsten. Een onder commissaris van Brussel die juist nevens mij zat, zegde mij Welnu Van den Bergho wat dunkt er u van ik antwoor- ■do hom ja vriend ze schuiven er nog door, ik heb mij in alle geval gereed gemaakt om de groote reis te ondernemen, inoot hot zoo zijn in Gods Naam, maar ik zal mijn plicht doen. Hij bezag mij eens en even ontroerd als ik, varklaardo hij dat het nog zoo slecht niet w as. want valt. er eonen gepast dan zal het voorzeker slecht met ons afloopon. Gclukkiglfjk is alles goed afgoloopen, ten minste voor de Belgen, mot de Duitschers is het zoo niet geweesthet gevecht heeft den heelen dag geduurd, de huizon die hier in den omtrek nog stonden wierden plat gebrand of platgeschoten, ook do kerk en den toren van B...., hebben erg geleden. Talrijke Duitschors hebben zich in don valavond krijgsgevangen gegeven en den dag daarop zijn er hier nog eene massa binnengebracht, alsook talrijke gekwetsten. Vele geestelijken en studenten van bet Roode Kruis waren hier 's anderdaags op het slagveld om de dooüen to begraven en volgens het schijnt hebben do Duitschers hun nen aanval nog al duur bekocht. Mijnheer den Onderpastoor, wij hebben hier nog oen staalt je gehad over de menschlievendheid van die mannen een chasseur te voet van ons leger, dio voorzeker moest gekwetst zijn van eonen kogel, (gij moot wel verstaan deze waren buiten de fortenlinie als het gevecht aanving) on dio natuurlijk niet meer weg kon, is later door die barbaren afgemaakt mot do bajonet. De steek was goed zichtbaar, de kapot en de vest vau dezen ongelukkige!) was een bloed. Gansche vrachten geweeren, ransels, klee- dingstukkon en al wat gij maar denken kunt, wierden hier binnengebracht, alles vol bloed en slijk. Wat is don oorlog toch verschrikke lijk. 'tls te hopen dat hij niet al te lang meer duurt. Nu mijnheer den Onderpastoor, ik heb deze week oenen briof gekregen van jnijne echtge- noote, waarin ik vernomen heb, dat zij liet allen goed stellen maar dat het reeds drij weken is geleden dat zij naar IJ..., is kunnen komen. Mag ik u vragen mijnheer den Onder pastoor dat gij mij eenig nieuws zoudt willen zonden over onze gemeente. Mijne beste groeten voor UEd. alsook aan deleden van den Tuoneelbond. K. V. d. B. P. S. Wij hebben hier ook al hot bezoek gehad van een Bestuurbare Ballon, juist twee dagen vóór des slag. Alhoewel wij er nog al op geschoten hebben, wilde de koppige kerel toch niet boneden komen. Nu, het zal mis schien voor oen andoren keer zijn. Op het oogenblik dat ons land een tijd beleefd van harde beproeving, is het een ver heugend feit vast to stellen dat alle Bolgen elk in de mate zijner krachten eensgezind samenwerken om, oonszyds. non rr.oedig-fio- ron tegenstand te bieden aan het brutaal-logge geweld van een valschen indringer, om, an derzijds, do talrijke wonden te helon en el lend on to lenigen welke de onvermijdelijke gevolgen van een oorlog zijn. Onzo stad is voorzeker niet achteraan geko men in den algemeenen drang van vader- 25 SEPTEMBER 4SL4 - landsïiefdei&ttenbreeöstew-zrn y&p&et wornyL Aalstmag*Ms Voorbeeld aangestipt wojflöeqf Honderden AalMoaaars-' v^araJtejvc^g manmoedig te veWe hun plicht. Ml* fierheid?' wezen d» heMen begntfjt Aalbtwsr&e bur gers en werkiieéep hebban de edele taak op zich genomen noodlijdende medeburgers en ze zyn talrijk van de ellende te vrijwa ren. Dit onderstandscomifceit verdient den algemeenen dank en de ondersteuning van eenieder. Een ander werk echter dient onverwijld to worden aangevat. De strenge winter staaft voor de deur. Wonen wij, niet strijders, in onze huizen, vergeten we niet, dat onze sol daten die weelde niet kennen en dag en nacht bloot staan aan de guurheden van het slech te en kwade seizoen. Gedenken we hen ONMIDDELLIJK. Wat onze jongens zonder verwijl behoeven zijn vooral onderbroeken, hemden, kouseu, lijf rokken, halsdoeken, broeken, ondervesten, vesten.... in andere woorden alle deeding dienstig zooicel voor te velde staanden als ui hospitaal verblijccnden Ieder Aalstonaar verzamele wat lii.i aan bo vengemelde klcedingetukken kan of [wil mis sen tegen Maandag aanstaande. Leden onzer Rederijkkamor De Cathari- nisten voorzien van een eenzelvighoidslcaart zullen die, ten huize komen afhalen De pak jes mogen insgelijks gestuurd worden bij don hoer Romain Van IIuuwo, Koizorlijke Plaats. Geldelijke giften worden insgelijks aan vaard en zullen besteed worden tot bovenver melde hrteutie. Van alle giften zal een ontvangstbewijs geleverd worden door de vermelding ervan in een plaatselijk blad. Iedereen dus de handen uit do mouw. Toonen wo, dat de Aalstenaars zich hun moe dige broeders op hot slagveld horinneron. Voor do Rederijkkamor De Catharinisten »•-. De Secretaris De Voorzitter, Val. D'hondt. Julius Goethals. v M. G. De Coninck-Van don Bossche, 1000,00 Banque de la Dondre, 509,00 Mme Mnyersoen-Van den Hende, 1000,90 M. Isidoor Van Trappen, 1000,90 M. Gaston Van Trappen, 1000,00, Maatschappij Hand aan Hand 100,00 E. H. V. Herrowegho,pastoor St.Jo/.of 1000,00 M. en Mrac Glioyselen-Vcrleysen, 200,00 M. Do Windt, Notaris, 300,00 M. Do Blieclc, Senator, 1000,00 M. Lóón De Coen-de Call, 1000,00 M. Cyrillo DoCoen, 1000,00 Congregatie O.-L.-Vr. Onb. Ontvang. 200,00 M. on Mtóe Misèroz (1° gift) 100,00 Leeraar ITonri De Backor, 50,00 Doctor Bau wens. Schepone, 1000,00 Maatschappij Van Nuffelszonen 72,90 Paters van liet Gezelschap van Jozus 1000,00 M. Arthur Druck, 300.00 M. Jean Sanders, 25,00 "De Volksverheffing 200,00 M. M.-L.Gheeraerdts,Burgemeester, 1900,00 M. Odilon Van dor Haegen 500,00 M. Louis Moens-de Hase 1000,00 M. R. Moyersoen, volksvertegenw. 1000,00 M. Limpens. Notaris (1° gift) 200,00 M. Petrus Daons, Volksvertegenw. 5Q;00 Naamloos 7,00 Zonder geld, zonder zinnon 42,00 Weduwe Dobbelaar 100,00 Oud-kapitein Liebaut 50,00 Liberale Werkmanskring (1® gift) 100,00 Broederschap Bedev. van Hallo (1* gift) 100,00 M. Leon Camu 300,00 M. en Mc D'Hooge-Muylaert (l'gift) 20,00 M. Gustaaf Kieckens-Reraory (1° gift) 10,00 M. Jozef De Meersman, Boschvold 10,00 M. Notaris Ilorssens (1° gift) 100,00 Z. E. Hoer Delcon Roelandts (1® gift) 1000,00 M. Paul Van Caolenbergh (*le gift) 20,00 De EE. HH. Onderpast. van St-Martinus Eerweerde Heer Strobbo (1® gift) 100,00 Eer weerde Heer Bataille 100,00 Eerweerde lieer. Van Ongeval 100,00 Eerweerde Heer Van Cromphaut 100,00 Eerweordo Heer Foncke 100,00 Syndikaatder Rollenfabrikenton 75,00 Z. E. K. Tibbaut 100,00 M. Boeyé Josse 500,00 M. Odilon Van der Scliueron 1000,00 M. G. D. 5,00 Familie L. S. 15,00 Van Styvondael Phil. 20,00 Notaris Tibbaut 200,00 Broeders van Maria 100,00 Camilo Eeman 200,00 Mmo we Léon Van Overstraoten-IIyde 1000,00 Th. De Ridder-Van den Bergho 100,00 Adv. Eugeon Bostoels 50,00 E. II. Lauweroys 500,00 Mroj I^éon Do Paepe-Meganck 100,00 Eerweerde Hoer Van Houverswijn 100,00 De kaarters van Do Bi-urs van Amsterdam bij M. Cli. V. d. Bossclie 42,50 M. Eugêen Moens de Haso 1000,00 M. de Cocquéau de? Moties (1®i t) 100.00 M. Van Opden Bossche (lcgift 20,00 M. Valery Du Caju 50,00 Mmo De Ghe'-st-Germanes 30.000 M. Abel De Clippolo 1000,00 B" K. (lo Béthune 50.00 Naamloos G. V. 100,00 M. Do Waegeneer, Hoveniersstr. 50,00 M. Félix Do Hort, Schepon 1000,00 B" Louis de Béthune (1® gift) 500,00 M. De Wagman 50,00 J.-B. Meganck-Roelandt 50,00 Cinema Botanique 21,50 M. Ed. ScheerHnclC 300,00 M. Louis Burny ^00,00 Totaal 27,355.90 AAM KOOP VAN HOP Groene Belle en Witte Rank, wel verzorgd, door M. Meirschman, 22, Statiestraat, Aalst. Ontvangst op Dinsdag, Donderdag en Zater dag, in don voormiddag. Te huren gerieflijk klein Burgershuis> Kluyskenstraat. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Verloren. Zondag avond, eone kabas, inhoudende eone geldsom, gaande van Moulstraat langs Graanmarkt, Peper straat, Lange Ridderstraat, Schoolstraat en Koolstraat. Goede belooning aan terug-* brenger ten policiebureele.

De Volksstem | 1914 | | pagina 2