BOOM EN LEVENS-VERZEKERING M. Max in Dnitscbland Lijst fier BelolssSie soldaten Groeten afslag op ds Bloem Verkeerde begrippen Juiste voorstelling Voor DentSermonde Stadsnieuws Af te halen Brieven Jaarlijksche Veuditie De Beurt Stad Aalst GROVE HEISEOLEN Alles Duitsche uur WJjziglugen gebracht aan ös verbinding Geeraardskeryea-Niiio e LANDBOUWERS Voermans en Huurhouders STAD AALST Gezien de droeve omstandigheden heeft het SchepeDkollege der Stad Aalst beslist, dat dit jaar geen Vastenavond zal gevierd worden. Het zal dus verboden zijn zich te maskeeren pi te verkleeden o! andere vermakelijkheden in te richten. De del. Burgemeester J. VAN DEN BERGH. Uitbetaling bij leeftijfi Meestal de groote levensverzekerings maatschappijen bestaan sedert 30, 40, 50 en nog meer jaren, en daar meest alle verzeke ringen gemengde verzekeringen zijn, 't is te zeggen, ook betaalbaar aan den verzekerde, zelfs indien hij eon aantal jaren leeft, heb ben de maatschappijen jaarlijks meer kapi talen uit tekceren bij leeftijd dan bij over lijden Juist als in vredestijd, betalen de maat schappijen deze uit te keeren sommen op den bepaalden datum. Sommige maatschappijen echter, hadden vroeger in hunne polisvoorwaarden staan, dal zij, gedurende besmettelijke ziekten of in oorlogstijd de betaling der kapitalen drie maanden mochten uitstellen. Wij kennen maatschappijen, die zich zelf op dit oogonblik, van dit recht tot uitstel niek bedienen. Uiiiietaiing bij overlijden Bij ovorlijden van den verzekerde, moe ten de erfgenamen, zoo goed nu al3 in tijd van vrede, indienen de laatsto premie-kwit- tancie, de geboorte- en overlijdingsakt en bet certifikaat van den geneesheer. Zoodra de noodige slukkon in het bezit der maatschappij zijn, betaalt zij nu, zoo goed als vroeger. Oorlogsgevaar Hier past het een woord te zeggen over hek oorlogsgevaar. Veel maatschappijen eischen eene bijzon dere premie, om legen den oorlog te verze keren. Zij sluiten do verzekeringen mot of zonder oorlogsgevaar. In België wio hooft hier ooit aan een mogelijken oorlog geloofd zijn meest alle verzekeringon zonder oorlogsgevaar gesloten. Er zijn echter onkelo maatschappijen, die sedert korte jaren allo verzekerden togen oorlogsgevaar verzekerd hebbon. Aan porsonen die niet tegen oorlogsge vaar verzekerd zijn, en wotens en willens een werkelijk deel aan den oorlog nemen, wordt, bij overlijden, het verzekerde kapi- kaal niet uitbetaald, maar wel de premie- reservo. Het is misschien goed nog nader te be palen, v/al do maatschappij gewoonlijk door oorlogsgevaar verstaat. Er is oorlogsgevaar voov al wie werkelijk dienst doet in 't leger, betzij gedwongen of vrijwillig, dus niot al leen voor ollicioren of soldaten, maar ook voor genecsheoren, brancardiers, enz. Baarbij bestaat er oorlogsgevaar voor do burgers, dio zich uit vrijen wil naar hot front, naar hot ooilogsterrein begeven, zoo als dagbladcorrespondenten, kooplieden, enz. Opdat er dus oorlogsgevaar bosta, moet er van wego den verzekerde eene poging gedaan worden, om op het oorlogsveld to geiakon. Doch een burger, die zonder wapens in de band, in zijne gemeente gedood wordt tij dens ocno beschieting, een gevecht of anders, die burger, allioewol door den oorlog ge dood, moet, zonder tegen oorlogsgevaron te aijn verzekerd, ten vollo uitbetaald worden. Betaling der premiëss In do polisvoorwaarden van alle ernstige Maatschappijen vindt men voor de betaling der premiën do volgende bepaling, dat men voor de betaling der promie 30 dagen tijd beeft om de betaling zonder intrest ie doen, O», indion noodig, daarna eene verlongonis krijgt van 3 maandag togen 5 0/0 intrest der premie. Na dien lijd heeft men één of twee joar tijd om de polis terug in voege te bren gen, mits oen nieuw geneeskundig onderzook to ondergaan. Tegonwoordig is het natuurlijk onmoge lijk de premiën overal te eischen en vele menschen zijn in de onmogelijkheid zo te voldoen. Ziellier bij mijnen wete, hoe de maat schappijon to werk gaan en den raad, dien ik durf govon aan do verzekerden. Zoolang de agent, die gewoonlijk het kwijtsclnif. aanLiedt, of de maatschappij vechtstroeks het kwijt3chrift niet aangeboden beefl, moet de verzekerde zich niot veront rusten. Do eerste maal dat de premie aangeboden wordt, hoovcol tijd betook na den vervaldag is, eischt ue maatschappij gewoonlijk geenon intrest. Wordt er intrest geëischt en betaalt gij onmiddolijk, weiger dien intrest te betalen; do maatschappij zal reeds geluk big zijn do premie to kunnen innen. Kunt gij de premie niet betalen, en voor ziet gij dat gij zulks kortelings nog niet zult kunnen, en wenscht gij verzekerd te blijven in deze maatschappij 1. Als uwe maatschappij in hare polis voorwaarden de onvervalbaarheid bezit, dan bebt gij u met de niet-betaling niet te be kommeren. 2. Als uwe maatschappij do onvervalbaar heid in hare polisvoorwaarden niet bezit en gij minstens drie jaar verzekerd zijt, vraag eene leening op uwe polis tot beloop der to betalen premie Duitsche bron. De vesting-commandant, baron van Gre gory, geeft de volgende inlichtingen omtrent het leven van den burgemeester van Brussel den heer Adolf Max De Burgemeester Max is naar de vés- tinggevangenis te Glatz gestuurd, alwaar ook Pruisische officieren hunne straf moeten uitzitten. Terwijl de officieren slechts een klein, eenvoudig vertrek te hunner beschik king hebben, heeft men den heer Max er twee gegeven (een slaapkamer en een klein salon), welke voor hem gemeubileerd zijn Zijn eten en drinken laat hij van de offi cierenkeuken komen en hierin heeft hij volle vrijheid van handelen. Hij heeft zich op eene Zwitserscke cou rant Le Journal de Genève geabonneerd en ontvangt bovendien Belgische bladen, welke hem toegezonden worden. Men heeft hem eenen ordonnans voor zijnen persoonlijken dienst toegevoegd. Van 's morgens 8 ure tot 's namiddags 5 ure kan hij in de open lucht wandelon. Daar het gebouw, waarin de heer Max is opgesloten, zich in de vesting bevindt, heb ik hem veroorloofd, niet alleen op de bin nenplaats, maar ook op do wallen te wande len, vanwaar men een prachtig gezicht op het bergachtig landschap heoft. Gedurende zijnen vrijen tijd kan hij zich met de officie ren onderhouden, die er ook wandelon. Men heeft zelfs den heer Max aangeboden om in de stad en omstreken eenige uitstapjes te doen. natuurlijk van een officier begeleid. Hij heeft geweigerd, verklaronde, dat het beneden zijne waardigheid was om slechts onder geleide le kunnen uitgaan. Voor diezelfde reden heeft hij slechts een enkel keer van hot verlof gebruik gemaakt, om den heiligen dienst bij to wonen. Daar ik bij den minister van oorlog voor zijn persoon aansprakelijk bon, kan ik hem niet toestaan om in de stud en omstreken te wandelon, zoolang hij de begeleiding van eenen officier weigert. Zijn gezondheidstoe stand is uitstekend volgens do verklarinu van den garnizoendokter, die hem van tijd tot tijd komt bezoeken. I DE VOLKSSTEM Te Brussol is een komiloit geslicht, om hulp en voeding te bezorgon aan Donder- monde en omstreken. De zetel van hot komi- teit is gevestigd in liet Kunstpaleis, Palei- zenstraat, 42, Brussel. Volgendo omzendbrief werd te Brussel rondgeslnurd .- Meer dan zes duizend Dondermonde- naars, gedreven door do landziekte, zijn reeds naar hun geboortestad teruggehoord Het zijn meost allen werklieden. Wat komen zij daar zoeken Werk Twee werkhuizen hebben beproefd te openen en het work to hernemen. De bur gerij is geheel verspreid. Alles is er te kort, doch het vertrouwen in do toekomst, gewettigd door het verleden dor stad, houdt don moed der inwoners le vendig, Het is om in den droeven toestand der stad to behelpen, dat een hulpkomiteit ge- Slicht is, ten eindo do Nationale en Provin ciale Iïulp en bevoorradingskomiteiten bij te staan. «Kleederon, lijnwaad, meubelen of andere giften worden met dank aanvaard in don ze tel van het Komiteit. Ziehier do samenstelling van het Komiteit; Voorzitter M. Emiel Tibbaut, volksver tegenwoordiger, voorzitter van den lioogeren landbouwraad Ondervoorzitter, M. Leon Lalhouders, gemeenteraadslid te Brussel Sekrelaria Schatbewaarder, M. Gamiel Mar- chant, nijveraar Ledon Mej. Tibbaut MM. Henri Riguelle, wisselagent Edward Assolhorghs. voorzitter van hot Hoekje Grond, te Schaarbeek Daniël Schellekens, advokaatJozef Dupont, notaris en Jozef Smekens, nijveraar, afgevaardigde voor Dondermonde. '5e Brussel overleden Verheecke Ronaat, 3 lanciers, geboren te Somergem, 24 jaar, wonende te Gent, Lour- desstraat, 24, begraven te Brussel. Halleux Alexander, officier, 3 lanciers, geboren to Brussel, 32 jaar, wonende te St. Kruis bij Brugge, begraven te Slrombeok- Bever. Gorleman Acdré, 4 lanciers, geboren to Charleroi, 22 jaar, wonende te Charleroi, rue du Rolon, 99, begraven te Brussel. Goeminne Camille, 2 jagers te voet. ge- hoven te Ingelmunster. 22 jaar, woonst on bekend, begraven le Brussel. Ameloos Maurits, 5 jagers te voot, gebo ren le Beveren op den IJsor, 24 jaar, woonst onbekend, begraven lo Brussel. Rampelberg Frans, 23 linie, geboren te Anderlecht en er wonende 35, petite rue de Neerpede, 25 jaar, begraven le Brussel. Suelens August, 2 grenadiers, geboren to Lier, wonende te Borgerhout, Engelsche laan, 64, begraven to Brussel. Vryaene Honoré-Alf., 2 jagers te voet, geboren le Hooglede en er gehuisvest 24 jaar, begraven lo Brussel. Van Acker Pieter-Victor, hoornblazer, 5 jagers to voet geboren te Mesnon, 22 jaar, gehuisvest te Wervicq, begraven te Brussel. Eemal Pieter-Jozef, 1 linie, geboren en wonende te Ilornu, 25 jaar, begraven to Brussel. Villers Joris, 2 grenadiers, 22 jaar, woonst onbekend, begraven te Biussel. Debuck Hendrik, serg.majoor, 26 linie, geboren te Eekloo, 27 jaar, begraven lo Brussel. Dehaes Edmond, Y® linie, geboren en wo nende te Boom, begraven te Brussel. Eyckmans Lodewijk, 5 linie, geboren en wonende te Aerseele, 23 jaar, begraven te Brussel. De familiën die nadere inlichtingen ver langen, kunnen zich wouden tot het Stad huis, bureel van overlijdons, open alle werk- dageD, van 9 tot 2 1/2 ure. Te Antwerp en overleden in de Gasthuizen Boudry Henri, 1 jagers te paard, 2° esc., overl. 11 Januari, woneude te Poperinghe. Bolaet Frans Jozef, 26 linie, 1/1, overl. 20 Januari, te Bercheni. Overleden soldaten op het kerkhof van Leuven begraven Tiolens, artilleur. Scheurs Leon, 6 linie, n. 69230. Gruelle F., 4 lansiers, n. 57263. De Bol A., majoor, 3 linie. Van Loo Ed., 1 linie, 3 batalj. n. 56560. Labbé Joris, 3 linie. Darme Luciaan, 3 linie,, n. 58589. Joliet Eligius, 3 linie, n. 58316. Do Onkeere, 2 linie. n. 58572. Platsier Arthur, 3 linie, n. 58170. Blanquaert Marcel, 3 lansiers. Ver Helst Josoph, Boyens Hendrik, 22 jaar, 3 lansiers. Verhecht H., 7 linie, 2 b. 4k.,n.570öl. Halts Bruno, 5 linie 2 b. 4k., n. 58775. Hoste Jan, 5 linie 2 b. 4 k., n. 5S604. Ricou, 1 karabiniors, u. 59115. Daneels Pieter, gehuisvest te Antwerpen. Verslappen, 7 linie, n. 59126. Hulsobaut Lodewijk, kapitein kom., 7 linie. De Clerck Alfons, kapitein komrn. 3 linie. Madelein Hendrik, 1 jagers to voet. Van don Broeck L., 2 grenadiers. Van Keorshaven P., gren. 3 b. 4. n. 47G41. Breugelmans J., 5 linie, 3b. Ik. De Verger, 5 linie 3 b. 1 k., n. 59078. Van Neggen Albert, 1 karabiniers, 37043. Meskens Constant, zoon van Leopold en van D. Merckx. Joubort Ronaat, 5 linie, n. 59649. Marnef Frans, 5 linie, n. 57556. Cloux Albert, 5 linie, 1 b. 3 k. n. 55271. Cottigny Isidoor, 51inio. geboren en woon achtig lo Gent, n. 55687. Van Parijs Joris, 5 linie, 1 b. 2 k.,n.53602. Pynenburg, 5 linie, n. 56971. Rome Arthur, 5 linie, zoon van Albert en van Maria Osman. Mary Dcsideer, 6 linie, zoon ve i Antoon en van Adolfina Billemont. Lisart Joris, 25 linie, 2 b. 4 k., n. 53721. Schuarz Ferdin., 1 kar. 1 b. 1 k. n. 59492. Sevonunts Vital, 1 kar. 31). 3 k., n. 57210. Mayene Joris, 1 karab. b. 2 k. n. 59026, zoon van Hector en van Loriaux Adel. De kende kerkdieven gevangen genomen ie Ninove Visr sasaSsoasSoasgera. Wij hebbon opvolgentlijk de menigvuldige kerkdiefstallen gemeld welke in de Dender straat sodort bijna twee maanden standvns tig plaats haddon dos nachts. Daar die mis daden altijd op dezelfde wijzo gebeurden moest er zeker eene welingerichte bendo bestaan, die zich in de Aalstorsche en Ni- noofscho streken verborgen hield. Do ieve- rigo policiekommissaris M. Thuylie, van Ninove, heeft de zaak klaargobracht. Inder daad op de Pollaerekasseide bestond een huis waardes nachts nooit iemand was na tuurlijk kwamen er vermoedens bijzonder lijk daar de inwoners er van bijna niot of weinig hekend waren. M. Thuylie vroe, aan hot Parket van Ondenaerdo de toelatin^ om oeno huiszoeking to doen en inderdaad van zolder tot kelder vond men anders niet dan gestolen voorwerpen, voortkomende bij zonderlijk van kerk- on kapeldiefslalien zoo als alben, casuivols, steuren, wierookvaten, kandelaars, kaarsen, medalien in goud en zilver vloeren kleederen van heiligenbeel den, kelkdoeken, platienen, pastoorskleede- ren, petrool, sleutels, onz. enz., ook wijn llesschen. Al dio voorwerpen zijn naar liet policiokommissariaat van jNinove gobracht, alwaar zij herkend werden door de goestolij- kon der kerken van Oltorgem, Vlierzele, Vleckem, Voorde, Iddorgem, Oullro (Lee- bcko), Mcerbeko (Kapel Slo Berlinde), Erembodegem, Uerdorsem, onz. enz. Ook de heeren pastoors van Okegom en Neygem vonden er do kostbaarste waardon hunner kapellen, Het huis der Pollaerestraat werd natuur lijk streng bewaakt de dieven kwamen er noch den eersten noch den tweeden nacht binnen. Dezen Vrijdag inorgend rond vijf uren kon M. Thuylie bon vangen op het oogenblik dat zij langs achter wilden bin nendringen, deukende misschien alles te kunnen redden. Doch hot was lo laat. Zij werden hij de kraag gevat cn gevar.kolijk naar de celgevangeni9 van Ninove gebracht, onder groolen toeloop van volk. Oiidertusschon werden ook twee vrouwen aangehouden alsook een meisje van 15 jaar. Deze laalslon moesten aan do deuren der korken blijven zitten on al bedelende alles afspiedon om do kerkdiovon in le lichten hoe zij des nachts moesten inbreken... Twee dor hoofden dior bonde kerkdieven zijn Van P...., van Gysegem, cn De G...., van Aalst, zij zullen Zaterdag naar het ge vang van Audonaarde overgebracht worden. Zij hobben vollodiye bekentenissen afgelegd on zelfs zes andere leden hunner bende aan gewezen, wier aanhouding nakend is. Deze vangst strekt tot eero van M. Thuy lie policiekcmmissaris le Ninove, die reeds in ineormalo gevallen proef heeft gogevon van zijne dooruufle werkzaamheid. 14 EN 15 FEBRUARI 1915. BURGERLIJKE STAND VAN AALST. van 5 tot 12 Februari 1915. GEBOORTEN: H) 23 HUWELIJKEN. J. Van den Bossche, brouwersgast, met M. De Pierre, zonder beroep. A. Wellekens, twijndor, met M. Kieekens, twijnster. O. Meert, bediende, met M. Eelbode, zonder be roep. OVERLIJDENS. J. Callebaut, schrijnwerker, 22 jaar, Ber- genkauter. V. De Neef, man De Block, metser, G4 jaar, Brabaudstraat. C. Van Mechelen, weduwe De Vos, zonder beroep, 45 jaar, Lindenstraat. M. DeBruyn, weduwe Van dor Vorst, 86 jaar, Bergenkauter. F. De Koster, kuiper, 83 jaar, St. Annastraat. D. Buys, weduwenaar, Janssens, twijnder 72 jaar, Dendermondschen steenweg. R. De Waegeneer, vrouw Petit, zonder beroep, 50 jaar, Nazaretbstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Op on9 bureel zijn brieven voor de volgen de personen Wed. Roelandt, Cherskamp, 127. Joseph Mertens, Meiro, Toerlinkstraat. M. Charles Temmerman, Cherskamp. M. Eduard Vallentyn, Peperstraat, Herzole. M. Jan Cattoir-Pasyn, Sehellebelle. M. De Goninck Broeders, hophandel. Aalst, M. De Goninck, Konsul van Persiö, Aalst. M. Frans Slagmuldër, Aalst. M. Aii'ons Celinef, Aalst. 8 M. Léfèbvro Remy, Vier Wegenstr., Aalst. Mejuffers De Boe, Beverstraat, 2, Ninove. M. Van Lierde, Kapelleslraat, 4, Aalst. Oud huis D. De Bock Cie. Ninove. Voor do familie van Karei Van Driessche. M. Alfred Colinet, Aalst. Andere personen, dan deze wier adres opgegeven wordt moeten niet om brieven komen. van Loof, Beeten, Hooi, Stroo, Hopstaken Erwtrijs, enz., to Aelst on Herdorsem onder het bestuur van D. COOREMAN, Gemeen- lesocrotaris. op Maandag 22 Februari aan staande, om 8 1/2 ure juist, bij Frans De Vulder, Botermolkstraat. N. B. Er zullon dees jaar geene plak brieven van do venditie vcrschijiren. 3Z5 X T jE 'JEZ van Eiken, Beuken, Olmen, Wilgen, Kanadeen Herzelaren is SSESUSEïlT, Eoasientt Th.,VASTENAVOND!', Gemeente-Secretaris te MeMert, zal door hot ambt van Deurwaarder MAIilEU, te Aalst, op Maandag 15 Februari 1915, om 8 ure voormiddag, openbaarlijk ver- koopén; 1. Namens Mijnheer Philippe De Vis, te Leb- belce, verscheidene Kanadas van 2 meters dikte, ccnige schoone Wilgen en Herselaren Boomen. gescheed met Esseliene. 2. Namens Mijnheer August Van Nieuwen- borgh, eigenaar te Assche, 84 schoone gavige Beuken, 1 Eiken twee magere Olmen, in den Hulstbosch. 3. Namens /Mijnheer Judocus Bruyninckx, eigenaar Le Meldert, 20 prachtige Beuken, ook in den Hulstbosch. Vergaderen bij Benoit Robyns, Doment. Gewone voorwaarden en tijd van betaling voor dé koopen boven de 20 frank mits borstelling. heeft de eer aanzijn geacht kliënleel bekend te maken, dat van heden eenen regolinatigen dienst is ingericht tusschen Aalst en Genten terug. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, 's Zondags 's morgens, uit Gent, ^luide- poort, 's Woonsdags namiddag. Voor inlichtingen zich te bovragen bij de Ileoron Frans Rousseeuw, 39, Dendormond schen Steenweg en Gustaak Sanders, Kool straat, beiden to Aalst. Eerste klas pathékens; eorste klas beste witto bloem (donst), tarwe en tarwemeel; rogge en roggemoei. Petrool por lieter en per vat; 35 fr. winst aan een vat petrol is verzekerd. Ik heb nog eenige vaten, komt spoedig. Ilollandsche aardappels, zooals Kruegors voor te planton, Blauwekoppen, Industrie en Keikens, voor planters en voor de keuken. Laat uw getal kilogr. opschrijven. Alles ge waarborgd. PIETERS, Baardegem, Hoogstraat. Vraagt aan onze verkoopers de boeken met 20 postkaarten de portretten van onze Belgische krijsge vangenen in Duitschland. Prijs fr. 1.25. Te koop bij de wed. Aug. De Wevef* te Moorsel, twee schoone bekalfde vaarzen* einde der dracht. Gevraagd* Deftige juffer vraagt ge- makkelijken dienst, liefst in huishouden zonder kinderen, of bij heer of dame alleen. Zich te bevragen Moorselbaan, 241, Aalst. Jonge weduwe vraagt plaats als meid, kunnende goede burgerskeuken en alle huis* werk. Zich te bevragen Moorselbaan, 241, Aalst. Men vraagt oen goeden maalder, kunnende scherpen. Zich to wenden tot M. Florimond Blaret, Bellemolen, Esseliene* Lombeek. TE HUREH: Schoon gerieflijk huis; salon, eetplaats, veranda, keuken in witte steentjes, waschhuis, grooten koer, hof; chnuffages central; alles nieuw. Zich te be vragen ten bureele dezer. Aangekomen den 9 Februari te Erembode gem, 2 schepen grove buiskolen, aan 1,75 f. per 50 kilos. Am. Ghysens, Terjodon. Zooals men weet is een regel inartge reizi gers-vervoerdienst ingericht to Goeraardsber- gen door de postkoets. Isidoor De Vos, in da Kattestraat, welke do inwoners dier stad, de gelegenheid zal geven naar de hoofdstad hunne zaken te gaan verrichten. Alle Maan dagen vertrek om 7 uren; allo Dins- Woens- Donder-, Vrij- en Zaterdagen, vertrek uit Geeraardsbergon, (Kattestraat), om 6 uren 's morgends. Aankomst to Ninove om 7.05 en te Dilbeck om 8.05 ure per stoomtraam. Ver trek uitDilbeek (Electrieko tram) om 8.08 u. aankomst te Brussel om 8.32 u. Vertrek uit Brussel (Ninove-plaats) om 16.04 uroto Dilbook aankomst om 16.28 u. Vertrek uit Dilboek (Electrieke tram) om 16.32 ure; aankomst te Ninove om 17.32 ure, (Belgische tijd). Vertrek uit Ninovo naar Geeraardsborgen, na aankomst van don tram. Des morgends om 9.40 uro terugkeer naar Gooraardsbergen uit Ninove.Om 14 ure, 2* vertrek naar Ninove. Prijs: heen en terug 4 franken. Enkele reis 3 frankon. NINOVE-BRUSSEL Ten einde die belangrijke spoorlijn meer en meer gemak le geven, komt de nationale maat schappij van buurtspoorwegen een nieuwe dienst van trams te regelen in de hoofdstad zelf, in ver binding met Dilbeek. Ziehier 1° Van Brussel (Ninoveplaats) naar Dilbeek. Vertrekken 5,56 6,16 6,36 6,56; daarna alle 20 minuten tot 20,16. Van Dilbeek naar Brussel (Ninoveplaats). Ver trekken 5,26 5,46 6,06 6,26; daarna alle20 minuten tot 19,46. 2° Van Brussel (Noord) naar Dilbeek recht streeks. Vertrekken 19,45 19,55 20,05 20,15. Van Dilbeek naar Brussel (Noord) rechtstreeks. Vertrekken 5,30 5,40 5,50 6,00. 3° Van Brussel (Noord) naar den Ninovon- schcnsteenweg (Vandermeerenslraat). Vertrek ken 6,15 6,25; daarna alle 10 minuten tot 20,15. Van den Ninovensehenstcenweg naar Brussel (Noord). Vortrekken5,50 6,00; daarna alle 10 minuten tot 19,50. De treinen van en voor Brussel (Noord) hebbon driemaal per uur aansluiting voor of van Dil beek met den electrischen trein van deNinovc- schepoort. Deze aansluiting wordt nochtans niet gewaarborgd. Belgische tijd. Buurttram NIN0VE-HAL. tJit Ninove 6,15 en 16.15 (hoen). Uit Hal 11,45 on 18,15 (terug). Lijn Geeraardsbergen-Audenaarde Geeraardsbergon 8.05 14.15 18.30 Audonaarde 9.50 16.15 20.18 Audonaarde 5.45 10.30 16.40 Geeraardsbergon 7.10 12.05 18.25 Do tram van 8.05 ure uit Geeraardsbergeu rijdt niot den Donderdag. Do tram van 5.45 ure uit Audonaarde rijdt den Maandag tot aan Nedorbrakel en keert van daar terug om 6.37 uro. Deze tram bedient do gemeonten Nederboe- laore, Doftinge, Pariko, Nederbrakol, Eist, Segelsem, Sint-Cornolius-Hoorebeke, Maria- Hoorobeke, Maeter, Edelaere, Volkegem en Leupegem. Lijn Audenaards-Deinze Audonaardo 9.25 15.45 Deinze 10.30 17.00 Deinze 13.32 17.22 Audonaarde 14.38 18.30 Bijgevoegde trams enkol den Donderdag Audonaardo 5.25 12.25 Deinze 6.29 13.33 Deinze 8.08 11.03 Audonaarde 9.1G 12.10 Deze tram bedient do gemeonten Bevere, Oycko, Wanneghem-Lede, Cruyshautem en Peteghem. TE BE&ÖIHEfJ IN DEN BOEK-Wi PAPIERHANDEL VAN J.VanNuffel-DcGendt Kerkstaat, 22 AALST. Mementos, almanak ken, beeldekens voor Ke r s t d;i g c n N ieu \vj aa r kerkboeken, paternos ters, landkaarten van België, Frankrijk en Europa, te beginnen v. 0,25 tot 2,25 Ir, Indien gij gezonde en schoone paarden begeert Zoo ge overvloedige en goede melk wenscht te bekomen; y, 7 Spoedig uw vee en varkens wilt vet- mesten Welaan, vermengd dan droog in hunne dagelijksche rantsoe nen, 2 a 3 kilos (navolgens hun gewicht) gemelasseerde Zemelen. Alleen verkrijgbaarbij do eenige agenten Gebroeders PODE- VYN, Brusselsche steenweg, Aalst-Mijlbeek. Mistrouw de namaaksels en eischt streng nevenstaande fabriekmerk. 807

De Volksstem | 1915 | | pagina 2