PLECHTIGE H. COMMUNIE f De Belgen in Holland Vreeseüjk ongeluk in een PETROL - PETROL - PETROL Grooten afslag op do Bloem Rfederhasselt. Torpedo-aanvallen uit de lucht Bij do Geïnterneerden te verkrijgen ten bureeie dezer Kerkboeken, Paternosters in zilver en andere, Beeldekens, Kaders, enz., enz. c AALST, 9, KERKSTRAAT, 22, AALST. MEDEDEEL1NGEN Belgische gekwetste soldaten in Engeland Stadsnieuws FILATURE TEINTÜRERIE d'ALOST Al te halen Brieven LA FOÜRRÜRE, SÖCIETE ANONYME GROVE HUISKOLEN Pieters, Hoogstraat, Baerdsgea GENEVER BIERBROUWERIJ VENDITIE Jaarlijksche Venditie LANDBOUWERS Voermans en Huurhouders ■XillOVO Geheimzinnige zaak 111V Donderdag morgend vond men ,op den kaut van een gracht der Venebroeken ■het lijk van den voerman Frans De Meyor, ©Dgehuuwd, wonende te Oultre. Het lijk lag gedeeltelijk in 't water. In cijne toegeklemdo handen, hield hij gras halmpjes, alsof hij gepoogd had, zich op te halen. Het uurwerk van De Meyer was ver dwenen, in zijne zakken vond men nog was geld. Verscheidene personen beweron dat hij '8 avonds in dronken toestand gezien geweest is on hij in den gracht moet gevallen zijn, toen hij langs binnenwegels naar nuis wilde gaan. Men heeft echter de muts van-het slachtof fer gevonden, en het lijk draagt aan het hoofd eene gapende wonde, waaruit veel bloed verloren is. Het lijk is naar het doodenhuis van Ninove gebracht om er geschouwd te worden. door bandieten met revolverschoten verjaagd.— Men weet dat sedert verschei dene weken alle nachten vrijwilligersman- ,»en overal de wacht houden om de inwo ners legen de bandietendaden zoo talrijk in de stroak te vrijwaren. Verleden naclvt was dit ook het geval te Nederhasselt-bij Ninove. Tor wijk «Vogelenzang» zoo treu- *ig vermaard sedert de dubbele moord over vior jaar waren acht misdadigers bezig in te breken bij Gustaaf De Coninck en Emiel DePot, tweo geburen. De wacht, bestaande uit zes man had niets verdacht gezien, toen opeens een vijftal revolverschoten in hunne richting werden gelost. Een enkelder vrijwilligers werd getroffen, dech lichtelijk. De andero wachten wilden «aderen, doch moesten achtoruitdoinzen, daar »ij hoegenaamd niet het minste verdedigings wapen bij zich hadden. Onnoouig te zeggen dat aanstonds gansch het dorp te heen was; maar de bandieten wa ren ondertusschon in de duisternis verdwe- *en. Niet tevreden over hunne heldendaad, •lijn zij twee uren later teruggekomen, doch werden op de vlucht gedreven. Twee hun ner zouden herkend zijn en hunne aanhou ding wordt verwacht. Ontegenzeglijk is de torpedo het meest geduchto wapen van den zeo-oorlog, een enkele treffer kan een linieschip tot zinken brengen. Men weot evenwel ook dat het voor oen snelvarend schip mogelijk is, door juist manoeuvreeren de torpedo te ontwijken, vooral wanneer die op eenigzins grooten afstand ïs afgevuurd, zooals het voor een lorpodoboot steeds zaak blijft to doen, wil lij niot zelf door het vijandelijk snelvurend g-oschut in den grond gehoord worden. Dit is het ook, wat de groote gevechts Waardo der duikboolen uitmaakt, die, zelf ongedeerd, hun vijand lot opkleinen afstand kunnen naderen. De betrekkelijke traagheid tan beweging onzer hedendaagsclie duikboo len belet hun evenwel de prooi, die eenmaal ontsnapt®, met veel succes een tweede maal te belagen. De Amerikaansche admiraalFiske oppordo »u onlangs liet plan, krachtig gebouwde vliegtuigen eon torpedo meo te geven, waar mee zij do vloot lot op geringen afstand op groolo hoogte kunnen naderen.Daarna moot dé vlieger, in kloine kringen snel dalende tót dicht hij of, in 't geval van een water vliegtuig, op hot zeeoppervlak neerstrijken, en de torpedo, dio evenwijdig aan de lengte as van zijn machien is aangebracht, in de jóisle richting brongen en afschieten. Hei is natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan; het gewicht van een groote tor pedo kan eonige honderden kilo's bedragen, •oodat niet elke machien er zich toe leent.' dit wapen to voeren. Verder is het niet ge- '•oeg do torpedo in liet wator te werpen, bet voortbewegings- en stuurmekaniek moet aan ganggebracht worden. Gewoonlijk geschiedt tit, door in de lanceerbuis nokken aan' te Jrengen, dio bij bet lanceeren verschillende oefhoornen der torpedo overhalen, en de verechillendo mekanicken in werking bron- ren. Dediepleregeling geschiedt,als gewoon lijk, automatisch, liet meest aangewezen als •liegende torpedoboot schijnt alles bijeenge- •loman, een watervliegtuig. Onlangs is ook het gerucht verspreid, dat ieppolins met torpedo's voor den oorlog ter Te Amersfoort zal, onder het bescherm' heerschap van generaal Knel, commandant van het interneeringsdepot Amersfoort-Zeist een tentoonstelling worden gehouden met daaraan verbonden tombola, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van noodlij dende vrouwen en kindoren in België. Voor de tombola zijn eenige honderdtal len voorwerpen, sommige van kunstenaars handen afkomstig, vervaardigd in de barak ken te Zeist en te Amersfoort,door Belgische geïnterneerden. De Tentoonstelling zal worden gehouden Vrijdag 5, Zaterdag 6 en Zondag 7 Maart. Den eersten dag wordt gedurende den middag eon concert gegeven door net symphonic-orkest, samengesteld uit arlisten, eerste prijzen van Conservatoriums op Zaterdagen Zondag, spelen 's middags en 's avonds afwisselend het harmoniekorps en fanfarenkorps uit de geïnterneerden. Op de Tentoonstelling worden eenige honderdtallon voorwerpen, door de geïnter neerden vorvaardigd, te koop gesteld, waar van de opbrengst aan de inzenders zelf ten komt. In de Tombola is de hoofdprijs een door den Belgischen schilder Jooris vervaardigd portret van de Koningin, in een artistie ke lijst van gesmeed ijzer, vervaardigd door een Belgischen artist uit Lier.deze hoeft nog meer kunstvoorwerpen voor de Tombola vervaardigd. DB VOLKSSTEM Madame De Wit-Gèrste, Lede Gustaaf De Wolf, Rossestraat 19, Lede Mad. Ia Directrice de L'asile d'aliénées, Lede Révérend Père Romaric, Abbaye d'Affligem M. Van Raropelbergj, employé des postes Erembodegem Hilaire De Rop, Hoiiblons, Moorsel Juf. Alice Van Loo, Dries, Oosterzele L. De Smedt, charbons, Hofstade. M. De Ryck, brasserie, Ilerzele. Mej. Jeanne Gobbaert, burchtstraat, Ninove Maison Do Wit-Gerste, Lede. Madame Presiaux-Gerste, Lede. M. B. Godefroid, Aalst. Arthur Do Graeve, filature de laine, Alost. Wed. Perdacns, hoek van de Kapel, Welle. Era. Van Hauwermeiren, Taverne Viennoise Alost. Leopold Britton, bureau restant, Alost. J. Chautrenne, boulv. prince Albert, Alost. A. Van de Velde, brasseur, Oosterzele. M. Meoremans, 132, Coltestraat, Haaltert. Andere personen, dan deze wier adres opgegeven wordt moeten niet om brieven komen. -SI EN 22 FEBRUARI 1918 'X* >eo worden uitgerust en dat er op het meer fan Konslans proeven mee genomen Zijl) Arme kleinen Gisteren zijn te Roosendael, ondor geleid ton den lieer Kellenaers van bet Roomsch Katholiok Huisveslings Comiteit te Leiden in Mevrouw de la Faille uit Antwerpen on geveer 100 Belgische kinderen aangekomen jbder wie vele weesjes van 2 tot 5 jaar. Zij zijn opgespoort in het arrondissement Oendermonde, Ze!e, Grembergen en te Intwerpcn en omgeving. Door de goede jprgen van den heer Van Schoor.uit St.Gillis- frendormonde, bijgestaan door de heeren hifraino en Michels, was de reis van Den- Wmonde naar Antwerpen in alle opzichten ^oorspoodig. In Antwerpen bleven do kinde- pn een nacht bij bijzonderen. VDe Duitschers haddon voor de reis van Jntwerpen naar Esschen* een extra wagen vorbehouden. Eerstdaags vertrekken notaris Brands tin hot Tehuis voor Belg. Kinderen te '.mslordam on Mevr. Kellenaers uit Leiden eer naar België. Dozo week hebben de comiteiten 1*10 bin- uit België gehaald. Maïs en Gruis Door het Provinciaal Voedingskomiteit is er weer eon zekere hoeveelheid maïs en gruis (larwezomelen) ter beschikking van de belanghebbenden gesteld, die men in de volgende voorwaarden zal bekomen. 1. Hel gruis wordt afgeleverd aan 17 fr. 100 kilogr. Daarbij heeft men de zakken to betalen, waarvan echter hot bedrag terug wordt gegeven, tegen inzending der ledige zakken, in de maalderijen waar 't gruis af gehaald werd. 2. Do koopers hebben hoegenaamd niets te betalen of op lo leggen, bij de hoogor aangeduide prijzen. Het gruis mag van he den afgehaald worden. 3. Do mais staat aan 28 frank voor den buiten en 30 frank voorde stad, per 100 ki logrammen. Iedere kooper moet zijne zak ken voor de mais medebrengen. Alle bestellingen oiï betalingen voor gruis en mais, voor den buiten zoowol als voor de stad, worden voortaan gedaan inde Laken hallo, bureel der Eetwaren. 4. Alle inschrijvingen van gruis en mais, door den Burgemeester der gemeente voor echt verklaard, goedgekeurd en eigenhan dig onderteekend, moeten gedaan worden in den vorm eoner naamlijst, aanduidende voor iedere» besteller, naam on voornamen, gotal koeien, zwijnen, hoenders, enz., waarvoor l.et voeder aangevraagd wordt, en hoeveel hij er verlangt. t Is nutteloos tijdverlies bestellingen te doen, zondor dergelijke lijst in te dienen want er zou dan geone rekening van gehou den worden. Zulke lijst opgemaakt per gemeente, is verplichtend, gelijk wij zulks reeds dikwijls genoeg gezegd en herhaald hebben, opdat er do belanghebbenden slipt rekening zouden willen van houden. 5. Voor do stad worden de aanvragen door den policiekommissaris der wijk nage zien. De afleveringen geschieden slechts hij hoeveelheid van ton minsto 50 kilogr. Wie er in do stad verlangt, kan in overeenkomst met gebutfen eeno gozamenlijke bestelling doen. 6. Er zal hoogstens 20 kilogr. maïs per koe, 10 per zwijn, 2 per hen, on 1 kilo per duif kunnen toegestaan worden. Voor hot gruis, 50 kilogr. per paard of por volwassen rund. Overigons moeten do bestellingen zich tot'« 't volstrekt noodige beperken, daar de voorraad der gemeente, gemiddeld 1500. 2000 kilos mais en 600 kgr gruis beloopt. Voor 't Provinciaal Voedingskomiteit P. De Caluwe. De Troch Jozef,, 9 linie, van Erembode gem, Italian Hospital, Queens Square, W.C. De Groote Raymond, 22 linie, van Sijn gem. Red Cros§ Hospital, St-Gregory'i Wroxharo, Norfolk. - De Ryck Octaaf, 1 karabiniers, van Aygem. Tho General Ilospilal. Tum- bridge. Wells. Of: Lee Priory Liltlebourne, Canterbury. Brussolmans Jozef, 6 linie, van Buggen- hout, w. 8S. The General Hospital, Tun- bridge, Wells, of: Leo Priory, Litllebourne, Canterbury. Allaer Richard, 1 karabiniers, van Kerkx- ken, w. 51, West-Hall-Turnbridge-Wells. Do Coninck Gustaaf, 2 jagers te voet, van Wachtebeke, Kingwood, School Sana torium Landown-Balh. Aan onze Pensioenkassen Do Besturen dor Pensioenkassen, aange sloten hij het Verbond van Aalst, en die bun storlingen gedaan hebben, kunnon reke ningen en tabellen bekomen bij den toeziener Jos. Pieyns,'Moorselbaan, 95, Aalst. Deze rekeningen en tabellen moeten dan zoohaast mogelijk teruggezonden worden. Opgepast, want de toelagen van 2 fr. hangt ervan af. Leergang voor Metkkerijbestuurders Voorzetting der lessen alle Zondagen van 14 tot 16 ure, in 't gdwoon lokaal der Kei zerlijke Plaats, te Aalst. «J» BURGERLIJKE STAND VAN AALST. van 12 tot 19'Februari 1915 Mannelijk geslacht Vrouwelijk geslacht OVERLWDENS. A. Do Droogb, kleermaker, 25 j. Sint Jansstraat. H. Keymoulen, landbouwer, 28 j. Drieschstraat. M. De Leeuw, wed. Wautors. z. b. 88 j. Binnenstraat.P. Van Audenhove, m. Arys, fruitleurder, 63 Sint Job. 12 kindoren onder de 7 jaren. GEBOORTEN 7)12 De twee nog in leven zijnde knapen noe men zich Ben. Van Raevels, broeder van den eerstgenoemde, 12 jaar oud, wonende Mertensstraat, 18 en Petrus Paessens, 12 jaar oud, wonende Begijnenstraat, 95. Dit vreeselijk ongeluk hoeft eene te be grijpen opschudding veroorzaakt in de buurt der Begijuenvest. Er hadden ook heel wat hartverscheurende tooneelon plaats van wege de diepgetroffen ouders. (Société Anonyme) X- ALOST -X MM. les Actiom)2ires sont priés d'assister a l'Assemblée Générale ordinaire, qui aura lien au Siège Social, le Lundl 15 Mars 1915 a 10 hcures (heure Beiges). ORDRE DU JOUR I. Rapports du Conseil d'Administration et du Collége des Commissaires sur l'exer- cice 1914; II. Approbation du bilan et du compte de profits et pertes, arrèlés au 31 Décembro 1914; III. Décharge a donner aux Administra teurs et Commissaires, éventuellement fixa lion do leurs emoluments. Pour assister a l'Assemblée, MM. les Ac- tionnaires doivent déposer leurs actions au Siège Social, Place Impériale, a Alost, ou chezM. G.Uylborck, Administrateur-délégué 219, Avenue Louise, Bruxelles, ou chez MM Goldzicher Pense, banquiers, 87, rue Royale, a Bruxelles, au plus lard le 9 Mars 1915. Op ons bureel zijn brieven voor de volgen de personen Wed. Roelandt, Cherskamp, 127. M. Charles Temmerman, Cherskamp. M. Léfèbvro Reray, Vier Wegenslr., Aalst. Voor de familie van Karei Van Driessche. M. Alfred Colinet, Aalst. Mej. A. Van den Driessche, Staliestr. Lede H. burgemeester De Cock, Erembodegem 2 Iréne Van Landuyt, Nieuwerkerken. René Brondeol, Lede Overimpe. Adolf Lemmens, Lede Overimpe. Prosper Vera, Statiestraat jo, Lede. D. Van Meirhaeghe, gendarmerie, Haaltert Wed. Vanderhoeven, Haaltert Eeckent. Louis Baert, landbouwer, Meldert. AmedéeDaelman-Coppens, Bliekstraat, Lede Juf. Honderickx bij M. Pieters, Gijzegem. Juf. Marguerite Kiekons, Baardegom. Jozef Roef, Langeslraat, Schoonaarde. Wed. Vermoesen, Kattenbroek, Moorsol. Aug. Busard, grooten steenweg, Oordegem. Mad. Van denHauwo, Molenhoek, Gijsegom Adolf Van Bever. Beneden, Bavegoni. Jan VanRansbeeclc, kasteelstraat, Ilekelgem Judocus Perdaens,Louvenstr. Erembodegem Leo Van Poecke, Wijde Wereld, Oordegem Jozef Troch-Blondeel, statieweg, Lede. Frans De Smet. Vogelenzang, Ledo. Juf. EmilieDePauw, Vlierzele, Strijmeersch Jozef Lauwereys, Nieuwerkerken. Juf. Malhilde Everaert, Dries, Gijsegem. Mad. Emiel Abbeloos, Erembodegem. Frans De Greef, Holleweg, Erembodegem Desire Vermoesen, Kattenbroek; Moorsel. Juf. Marg. Van Impe, Breedeslr. Wauzele. Doktor Pol Demade, Haaltert. Frans De Trèfle, Meldert TE ANTWERPEN. Zeven dooden. Twee erg gekwetsten. Dinsdag namiddag, rond kwaart voor 4 ure, beeft er een allerverschrikkelijkst ongeluk plaatsgehad in een kruitmagazijntje behoorend® tot hot fortje 6. nabij de Park laan. Het was geene school ter gelegenheid van Vastenavond, en oen groep scholieren van uit den omtrek der Begijnen vest, waren naar het Wilryckscheplein gaan spelen. Ze waron ten getalle van negen. Aan het fortje 6 gekomen, kropen zo door eene kanonopening in eenschietgracht der vesting waar ze verder in een kruitmagazijntje kwamen. Het was er donker en een hunner, zekere Jai)8sens, ontstak een stekje. Half opge- bjand liet hij het vallen. Hel kwam denke lijk op eene hoeveelheid poeier terecht, want in een oogwenk was heel de krtffikanior in vuur, en met een geweldigen knal, sloegen hooge vlammen door de openingen. De wandelaars, alsook een paar wachters van het Nachtegalenpark kwamen toege sneld, en een afgrijselijk schouwspel kregen zij in de kruitkamer voor oogen. De kleine slachtoffers waren bijna onken nelijk. Do kleinon waren onllcloed en zelf geheel zwart verbrand. Verscheid© lagen kermend en huilend ter. gronde. Een hunner zat op de knieën en bad luidop de «Onze Vader. Twee der knapen werden dood ter plaats gevonden. Het waren L. Corn. Van Raevels 11 jaar, wonende Mertensstraat, 18, en Raym Bolsens, 13 jaar. Molenstraat. De vijf volgende zijn in den loop van den nacht in het St. Elisabethgasthuis overleden René D'Hoine, 13 jaar oud, Kiliaenstraut 10 Felix Poppe, 11 jaaf, geboortig van Be veren en woonachtig StockinansstraatJosef Massel, 12 jaar. wonende Begijnenvest, 47, Jan Wynen. 13 jaar, wonende Lange Rid derstraat, 58, en Ilond. Janssens, 11 jaar wonende Begijnenvest, 15. a ABost MM. les actionnairos sont informés de co que l'assemblée générale ordinaire aura lieu le Lundi 1 Mars 1915, a 10 hcures du matin (H. B.), au siègo social de la Société a Hofstade los Alost. ORDRE DU JOUR 1. Rapport du Conseil d'Administration; 2. Rapport du Collége des Commissaires 3. Bilan et Compte de Profits et Pertes de Texercice 1913-1914; 4. Décharge a donner aux Administra teurs et Commissaires; 5. Elections statutaires 6. Divers. Pour être admis a cette assemblee MM. les aclionnaires sont priés de se conformor al'article 27 des Statuls. Le dépöt des litres doit être effectué au siége social de la Société ou au Crédit Géné- ral Liégoois, 164, rue Royale a Bruxelles. BERICHT De personen die zouden begeeren bankbriefjes uit te wisselen tegen nickel kunnen zich wenden tot het Gasgeslicht, Tragel, 8, Aalst. TE KOOP uitterhand 2000 kilogr. betteraven, een put van 65 roeien opgelegde (gestekenen) rapen, bij de gebroeders Van Nyverseel, Groenstraat, Assche-Terheiden, Brabant. Tekcop, Eenopartie 1° kwaliteit van VLAS.Grooten Bolleweg, 41, Aalst. Aangekomen den 18 Februari te Erembode» gom, 2 schepen grove huiskolen, aan 1,75 f. per 50 kilos. Emiel Cardon, Haeltert. LET OP Vcor uwen Vastenavond te voldoen zal ik Maandag 22 dezer goeden Petrol verkoopen aan 85 centiemen den liter tot dat de hoeveelheid liggende wog is; Met het vat is het minder. Heden veel Bloem voorhanden. Planlaardappels (vroege koy- kens) aan 15 fr. de 100 kilos. voor herbergiers aan 2 fr. de liter, comptant, te beginr nen van 5 liters; Da Ryck. brouwer, Herzele VERLOREN'- Zwarten hond Groe- nondael, met grijsachtige haren aan hals en achterpoolen, heeft tweo verschillige oogen en lange pluimstaart. Terug to brengen tegen belooning bij Leopold De Wageneer, Geeraardsbergschestraat, 36, Aalst. Huis te huren, Paperodendries. Zich le bovragen bij Notaris De Vis. Laatst bewoond door Petrus De Coninck. Eerste klas pathékens; eerste klas beste wïlto bloem (donst), tarwo en tarwemeel; rogge en roggemeel. Petrool per lieter en per vat; 35 fr. winst aan een vat petrol is verzekerd. Ik heb nog eenige vaten, komt spoedig. Ilollandsche aardappels, zooals Kruegers voor te planten, Blauwekoppen, Industrie en Keikens, voor planters en voor de keuken. Laat uw getal kilogr. opschrijven. Alles ge waarborgd. PIETERS, Baardegem, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene Land, Weide en Bosch, TE HEKELGEM De Notaris HINSSEN, te Assche, zal met tus- schenkomstvan zijnen ambtgenoot Mr TIBBAUT Nota:is te Aalst, Ier herberg van den heer Louis Verleysen, te Hekelgem, Bouckhout, in het openbaar verkoopen GEMEENTE HEKELGEM Koop I. Eene Hofstede met Bierbrouwerij, Woonhuis en andere aan hoor igheden, aan de Langestraat, gekadastreerd wijk A, n. 127n en 127b, cn deel van 129b, groot volgens plan en meting 18 aren 30 centiaren. Koop II. 30 aren 80 centiaren Land. Koop III. 30 aren 80 centiaren Land. De koopen 2 en 3, uitmakende een perceel land gelegen aan de Langestraat, wijk A, deel van n. 129b. Koop IV. 13 aren 16 centiaren Boomgaard en Hopland. Koop V. 14 aren 66 centiaren Hoplochtine en Tuin. Koop VI. 27 aren 92 cent. Land en Weide, De koopgn 4, 5 en 6, uitmakende eenen Boom gaard, Hoplochting en Tuin, gelegen aan da Langestraat. gekadastreerd wijk A, n. 727, met eene grootte van 56 aren 90 centiaren en volgens plan en meting 55 aren 74 centiaren. Koop VII. Land op den Asscherenbosch, gekadastreerd wijk A, n. 86d. met eene grootte van 14 aren 70 centiaren en volgens meting 14 aren 76 centiaren. Koop VIII. Land op den Ilulstbosch, gefea- dastreerd wijk A, n. 770a, met eene grootte van 13 aren 80 centiaren. Koop IX.— Land op Lammekenshauwe geka dastreerd wijk A, n. 740a, groot 11 aren 3G cent. Koop X. Bosch en Weide, op Steenmeerseh. gekadastreerd wijk A, n. 72a, met eene grootte van 16 aren 10 centiaren en volgens meting 16 aren 32 centiaren. N. B. Onmiddelijke ingebruiktreding voo* al de goederen. EENIGE ZITDAG Maandag 22 Febr« 1915, om 2 u. namiddag Bovengenoemden Notaris HINSSEN zal met tusschenkomst van zynen gezegden ambtgenoot Mr TIBBAUT, op Dinsdag 2 Maabt 1915, om 12 uren 's middags, stipt, ten pachthoeve en teji verzoeke der kinderen Verleysen-Vermoese.v, te Hekelgem, Langestraat, openbaarlijk verkoopen alle de Huismeubelen en Landbouwalam aldaar te bevinden, alsmede Bierwagen, Treemkar, Ressortkar, Drijwielkar, sterk Werkpaard, drij Koeien vol kalf, Schaap, Kiekens, Aardappelen, Hop, Stroo, Mest en Hout. Gereede betaling boven 10 °/0 voor onkosten. van Loof, Beeten, Hooi, Stroo, Hopstaken, Erwtrijs, enz., te Aelst en Herdersem onder het bestuur van D. COOREMAN, Gemeen tesecretaris. op Maandag 22 Februari aan staande, om 81/2 ure juist, bij Frans De^ Vulder, Botermelkslraat. N. B. Er zullen dee&.jaar. geene plak brieven van de venditie versohijnen. TE BEKOMEN IN DEN 30EX-en PAPIERHANDEL VAN J.VanNuffe!-D.eGendi Kerkstraat, 22 AALST. Mementos, almanak ken, beeldekens voor Kerstdagen Nieuwjaar, kerkboeken, paternos ters, landkaarten van België, Frankrijk en Europa, te beginnen v. 0,25 tot 2,25 fr, Indien gij gezonde en schoone paarden begeert Zoo ge overvloedige en goede melk wen8cht te bekomen Spoedig uw vee en varkens wilt vet mesten Welaan, vermengd dar. droog in hunne dagelijksche rantsoe nen, 2 a 3 kilos (navolgen® hun gewicht) gemolasseerde Zemelen. Alleen verkrijgbaarbij de eenige agenten Gebroeders PODE- VYN, Brusselsche steenweg, Aalst-Mljlbeek. Mistrouw de namaaksels on eischt streng nevenstaande fabriekmerk, 867

De Volksstem | 1915 | | pagina 2