Assisenhof™ Brabant Grondkrediet van België Nuttig voor iedereen BEHUISDE HOFSTEDE stadsnTeu ws DÜGDBEELDEKENS Het alcoholisme en de oorlog SCHEIKUNDIGE UNDVETTEN He! drama der Koninklijkestraat te Brussel Roode-Kruishonden AANGENOMEN NORMAALSCHOOL van Mechelen. Work der Weezan ven den Oorlog KAATSEN Onderlings Verzekering tegen Oorlogsrislkos Porte-feuiiles voor Bankbriefjes Ten Bureele van dit Blad - Voor af te grazen HOFSTEDE en WEILAND Twee huizen le huren FA BRIER Ach. EEMAN, Aalst i ««forgcndvtrhoor van 8 Juli. D« plaidooien. M. Sand neemt da eerste het woord voor da burgerlijke partij. Na aan vlug overzicht, over den toestand der zaken van Fivé, roept hij de aandacht dar gezwoornen op het feit, dat een nauwer toezicht dar zaken, veel zou belet hebben. Hij legt ook uit, hoe Jooris, door Fivé aangenomen om de likwidatie te vereffenen, er toe gekomen is aan Fivé geld te verschie ten. Deze voorschotten beliepen tot 2600 fr. en 't zijn deze geldsommen, welke Jooris terng heeft willen ontvangen. Hadde de likwidatie der zaak Fivé plaats gehad, De Coen zou de som toch moeten betalen heb ben. De advokaat aeht dat zoowel Jooris, als De Coen volgens ham ter goeder trouw wa ren. Alleenlijk kwamen zij niet 't akkoord, over de beteekenia van het geschreven ak koord. Vervolgens onderzocht Mr Sand, in welke geestestoestand M. Do Coen zich bevond, op bet oogenblik van het drama. Volgen» hom was hij zeer koelbloedig en heeft geenszins onder den invloed van zinsverbijstering of overdreven gramschap gehandeld. Mr Sand betwist ook de onderzoeken ge daan door de geneesheeren en beknibbelt de door hen neergelegde hesluilselen. Een incident. Hier ontstaat efcn incident, waarin ook de advokaat-gennraa), Mr Bonnevie en de an dere advokaten der burgerlijke partij tus- •chenkomen. 't Gaat ook over de besluitselen dor ex- perton on over de verschillige vormen van sinsverbijstering. M. Sand zet zijne pleidooi voort en tracht te bewijzen, dat volgens bot verslag van doktor Cuylits, M. De Coen «lechta eenige ©ogenblikken weg moest geweest zijn. llij beknibbelt verder het verslag dor exporten van het parket, die verklaarden, dat do verantwoordelijkheid van den betichte moest verminderd worden. Ten slotte bezweert M. Sand do gezwoor- nen zich door niets te laten beïnvloeden en recht te doen. liet verhoor wordt om 12 ure 10 geheven. Namiddagverhoor. Het verhoor wordt om 2 ure 25 heropend. Rekwisitorium. Het Openbaar Ministerie begint met de verklaring, dat de burgerlijke partij Jooris zich nil de zaak terugtrekt. Vervolgens geeft hij een kort overzicht over het drama, de beide slachloflers, de dader en wat de dader nadion deed. Volgens het Openhaar Ministerie heeft M. De Coen koelbloedig gohandeld. Sprekende over de betrekkingen Fivó- DoCoen, herkent hij dat deze zaak M. De Coan veel moest bekommeren, daar deze er alle belang bij bad, te beletten dat do zaak Fivé failliet ging. Jooris ia dan lusschenge- komen en heeft een wissol gcteekend om dringende betalingen te doen, doch 't is juist óver hot opvatten van de overeenkomst betrekkelijk dezen wissol, dat de dramati sche twist ontstaan is. Hot openbaar ministerie stelt vast, dat Jooris niet bedrogen heeft. Hij gelooft niet dat, toen M. Do ('oen naar Brussel kwam, deze het gedacht had, Five, Dutoit of Jooris te dooden. Gewoonlijk droeg M. De Coen eon revol ver, wanneer hij geldwaarden op zak had. Daarom laat het openbaar ministerie de voor bedachtheid varen. liet Openbaar Ministorie bespreekt cp zijne beurt do besluitselen dor geneesheeren, en zegt dat volgens hem M. Do Coen volkomen gezond van geest is en dus ook ten volle verantwoordelijk. I M. De Coen heeft Jooris ©o Dutoit gedood ©11 had het inzicht beiden te dooden. }lij eischt dus een bevestigend antwoord ©p do vragen welke zullen geste d worden er bijvoegende 'dal hij aan bet Hof zal vra gen, groote verzachtende omstandigheden aan te nemen. De verdediging. Het vroord is aan M. Bonnevie, vardediger van dan betiobte M. De Coen, is 55 jaar oud en bankier te Aaht. Hij behoort tot eene der aehtbaarste familiön. M* Bonnevie geeft lezing van een brief, aan zijne vrouw goschreven, op 3 Oogst 1914 en waarin hij eenigo raadgevingen doet. M. De Coen houdt van hot leven niet moer. Hij vraagt geene vrijspraak. Heel het leven van dien man, was een levon van wer- >ken. In zijne familie had hij alle genoegens. Hoogtre studiën deod hij niet, doch reeds vroeg was hij aan 't werk en stichtte eene familie. Hij had slechts een enkel doen voor ©ogon de eer.^ I Wij hebben hier getuigen doen komen en ■welke getuigen llobt gij rocda gehoord, wat men van Do Coen zagt Wanneer er een betwisting is, houd ik mij niet aan ean enkel moord. Ik vat alles samen. Dat is mijn stelsel an hel verschilt veel met de stelsels van hol oponbaar ministerie en van de Burgelijke partij. Mon Leeft het u gezegdDa Cean is geen herbcrgpilaar. hij betracht onkel het geluk zijner familie. Ilij is zacht, ltalm, eerlijk, rechtzinnig. Dat zijn de hoedanigheden van De Coen. Gij hebt de getuigen gehoord. Zij hebben u De fioen geloond als een zeer kalm man, reehlvaardig in alles. Geen enkole getuige ie komen zeggen, dat M. De Coen ooit don minsten twist gehad beeft. En deze man zou nu voor een betwis ting van 2000 fr. eene dubbele misdaad bedrijven Ziedaar de botiehle De familie Fivé had een zekere fortuin. Fivé opende een huis van meester-kleerma- ker en Do Coen werd zijn bankier. Hij es- kompteerde zijne wissels. Het tekort groeide godurig aan en Fivé, dank aan zijn stelsel van verkoop per abonnement, kon heel ge makkelijk wissels in omloop brengen en zich zoo geld aansehatlen. Fivé kende niets van de zaken, doch hij leefde op breeden voet. M. Sand scheen zeer gematigd te zijn, toen hij over do betrekkingen Fivé-De Coen sprak, doch hij heeft M. Do Coen in 't bela chelijke willen trokken. Volgens berekenin gen had M- De Coen eene winst van 0.6S Door de betrekkingen met Fivé is hij ten onder gebracht. Men heeft gezegd dat er hem eene goede 50,000 fr. zal overblijven, maar wat is dat, in verhouding met het vroegere bezit der Bank Mr Bonnevie hekelt dan op hevige wijze de boekhouding van Dutoit en zegt dat deze minstens 100 vervalschingen gepleegd heeft welke hij door alle mogelijke middelen zooht le verbergen. Dutoit was dus geen eerlijk man. Het verhoor wordt om 5 1/2 ure geheven. Mon voorziet dat do zaak Vrijdag tegen dan atend zal alloopen. De eischen tot het bekomen van het di ploma voor Roode-Kruishond, zijn door de Noderlandsche Voreeniging voor Roode- Kruishonden aldus vastgosteld Op het commando zoek gewonden moei de hond voorwaarts gaan en het ter rein doorzoeken. Het meidon van een vondst moet geschie den a.) Door zonder luid te geven, lot den geleider terug to keeren en hem, al dan niet aangelijnd naar den gewonde te brengen. (Niet aangelijnd verdient de voorkeur.) Door bij den gewonde eerst luid te ge ven en dan terug te keeren tot den geleider en deze, al dan niet aangelijnd, naar den gewonde te brengen. (Niet aangelijnd ver dient de voorkeur. c.) Door bij den gewonde te gaan zitten of liggen en aanhoudend luid te geven. De goleider mag den hond niet op korter afstand dan 10 meiers volgen, noch hem door eommando's of teekens lot het luidge- von aanzetten. Eigonaars van goedgekeurde honden moe ten zich verbinden hun hond 2 jaar ter be schikking te houden van het Hoofdcomiteit van het Roode-Kruis, hun bond uitsluitend voor Roode-Kruisdiensten te blijven oefenen en niet voor politiediensten, enz., te zullen gebruiken. Aan het diploma, hetwelk wordt uitge reikt door het Roode-Kruis, is verbonden oen promie ad f. 25. Verder ontvangt mon eon Roode Kruis- uniform compleet, een RoodeKruis-armband, oen legitimatiebewijs, een verbandpakje on een Roode Kruiszadel. (Een en ander- slechts in dienst te dragen). Wapens worden niet verstrekt, doel» het dragen van ean revolver is geoorloofd. Zoodra men voor actieven dienst wordt opgeroepen, geniet men een bezoldiging van 3 fr. per dag (ongehuwden 2,50 fr.), vrije voeding en buisvesting. Wanneer don geleider van een Roode Kruishond in dienst een ongeluk overkomt, ontvangt hij pensioen. bestrijden en nog steeds wórdt, behalve doof de autoriteiten, ook van particuliere zijde in woord en goscbrift op liet gevaar van een to groot alcoholgebruik gewoxen. To Parijs hoeft Joseph Reinach onlangs cor voordracht gehouden over de seciale maalregelon tegen liet alcoholisme tijdens den oorlog. Hij wees op het feit dat het Franscho Roode Kruis in de torste dagen van Augustus met de vcroenigingen ter be strijding van het alcoholisme een nauw ver bond heeft aangegaan. De wetenschap heeft het eerst de aandacht gevestigd op het groote gevaar dat de drank zucht dreigde te worden. De vrouwen heb ben over't algemeen de waarschuwing be grepen, doch zij, die haar hadden moeten verstaan, hebben baar niet gehoord. En de aaiivoordors van het leger hebben in liet be lang der nationale verdediging tot strenge maatregelen moeten overgaan. Reinach ontkende geenszins dat de alcohol op sommige momenten oen voedsel, een ver sterking, ja zelfs een geneesmiddel is. Tij dens de koude nachten ia de vochtige loop graven kan oen glas alcohol van veel nut zijn. En zelfs Pasteur en Borthelot, die het eerst den strijd tegen het alcoholisme heb ben aangebonden, hebben nooit de algeheéle verdwijning van den brandewijn gepredikt. Vele maatregelen zijn reeds genomen, o. a. het absinth-verbod het verbod van den verkoop van alcoholische dranken binnen do legerzóne de beperking van het debiet. Reeds in 1S95 had Reinach over dit laatste punt een wetsvoorstel ingediend na 20 jaur verzet is het nu door de Kamer tot wat verheven. Doch Reinach ia nog niet te Treden. Hij zou wenschen dat men bot verbod tot den verkoop van alcohol nog veel verder uitbrei den ging èn bijgevolg ook de vervaardiging van alcoholische dranken meer beperkte. De datum van het aannemingsexamen is nog niet vastgesteld. Van nu af echter tot den 15" Augustus mogen de candidaten zich laten inschrijven. Zij moeten ten minste 15 jaar oud zyn op 31" December 1915 en, bij hun aanvraag, de volgonde stukken indienen 1. Hun geboorteakt (op Ongezegeld papier). 2. Een Bewijs van goed gedrag, geteekend door don Eerw. lieer Pastoor dor Parochie. 3. Een getuigschrift van zedelijkheid en verblijf, indien zij uit een ander gesticht komen. 4. Een getuigschrift van zedelijkheid, af- gelevord door de ovorheifl dor gemeente. 5. Een getuigschrift vaii koepokinenting. VELDSCHUIMERSj. t- In den nacht van woensdag op donderdag zijn, ten nadeele van Serafien Uyttenhove, op het veld Aalst, 48 struiken aardappels uitgetrokken Do po litie heeft zeer good de voet indrukken kun nen opnemen. Dooh lot nu toe zijn geen vaste vermoedens. FRUITDIEF BETRAPT. Het is gewe- ten, dat in de hovingen van den Dender- mondschesteeweg door de eigenaars weinig fruit geplukt wordt: eene bende jonge deug nieten komt hen die mooito sparen. Doze dringen gemeenlijk binnen langs eenen I03, naast den ijzerenweg, die aan eene oprechte woestenij gelijkt. Woensdag betrapte de hovenier van M. R. een dief die bezig was met de abrikozen af te doen. Proces-verbaal zal ten zijnen laste opgemaakt worden. EEN WOESTAARD. Donderdag mor- gend onstond op het gehucht Mijlbeek twist tusschen twee landbouwers nopens eenen waterloop. Zekere V. d. wilde zijn tegen- strover X. Br. slaan op liet oogenblik dat de politieagent Petrus Van der Meerselie toekwam, om verdere baldadigheden te beletten. Nuttig vcor 'Avereen. Porte-feuilles voor bankbriefje» o» »Ddere te beginnen aan 0,10 fr. Landkaarten *an Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, prijs 2,00 fr.. reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 0,30 fr. Kerkboeken groote en kleine druk, stempels in caoutchouc en in koper ten bureolo van dit blad. VERMINKTEN VAN HET LEGER Er woidt aan hat publiek kenbaar ge maakt dat een Comiteit voor Hulp en Bescherming aan de Verminkten van het Lager ingericht is, welks afgevaardigden voor deze stad zijn MM. Baron Louis de Béthun*, Volks vertegenwoordiger, te Aalst; Alph. Domain, Bestuurder der Banque de la Dendre, te Aalst; A. De Waegenaere, Schoolbestuurder le Aalst Eeman, Dokter, te Aalst; Leon Geerinckx, Nijveraar, te Aalst Ranson, Dokter, to Aalst; J. Van den Bergh, Burge meester te AalstOdilon Van der Schueren, Nijveraar, te Aalst. De invalieden, naar hunne haardsteden roods teruggekeerd, kunnen zich voordeelig tot lion wenden, voor al hetgeen hunne stoffelijke en zedelijke belangen aangaat. Middeti-comité it voor Hulp- en Bescherming aan de Verminkten van het Leger (Groep Aalst): De Voorzitter, J. VAN DEN BERGH. De Schrijver-Schatbewaarder, Alph. DEMAIN. onder het Eerevoorzitterschap van Z. Em. den Kardinaal-Aartebisschop van Mechelen en van HH. DD. HH. de Bisschoppen van België. Algemeen Sekretariaat i 39, IHiniemensftraat, Brussel, li» t Werk der Weezen van den Oorlog, dat in al de stroken van België ingericht is, heeft tot doelte voorzien in de zedelijke en stoffelijke noodwendigheden van de kinderen die, door den oorlog, weezen geworden zijn; van de kinderen, wier woonst vernield is; van do verlaten kinderen, alsook van dege nen wier last te zwaar weegt op de personen door wie zij liefdadig opgenomen zijn. Het Werk doet ook al hot mogelijke om de kinderen, die naarhet buitenland vertrokken zijn. naar het Vaderland lerug te brongen. Het Werk betracht voor alles, al de kin deren, die hot onder zijne bescherming neemt, in hunne huiskring te herplaatsen; indien de ouderlijke woonst verdwenen is, dan gelast liet Werk zich de weezen aan gestichten toe te vertrouwen, waar voor hun onderhoud en voor hunne opvoeding gezorgd wordt. Belgen, vereenigt uwe pogingen en denkt aan de arme weezen; geeft, geeft edelmoe dig. want talrijk zijn dezo kleinen die hunne toekomst van U verwachten. De giften, bestemd voor het Werk der Weezen van don Oorlog, kunnen gezonden worden aan don algemeonen schatbewaarder, in den maatschappelijk©!] zetol, 39, Minie- rnenstraat, Brussel. Voor do Dekenij van Aalst, wende men zich tot don Kantonaal Afgevaardigde van het Werk, M. Modeste Cercelet, Loopoldstraat, 11, Aalst. Namens het Komiteit De Voorzitter, Graaf Woeste, Staatsminister. De alg. Sekretaris, De alg. Schatbew. G. DuplatHuyghe. Theodoor Taeymans Eerenotaris des Konings ten en alle personen welke hegeeren op ff treden tusschen hen en de toekomstige ver* zekerden dat zij zich voor alle inlichtingen en voorwaarden op bet bureel kunnen aan* bieden, bij voorkeur iederen Dijnsdag var* 10 tot 12 ure voormiddag. (Naamlooz© Maatschappij) GeEdleoningen te bekomen to beginnen aan 4 O o intrest, mits hypotheek? te stellen of in pand geven van hypotheek- lijke schuldvorderingen of beurswaarden. Uitgave en vernieuwing van obligatiën aan 4 's jaars; uitbetaling der coupons zonder kosten. Voor alle inlichtingen zich te wenden aari den Notaris Paul EEKBAN, cf in hefc bureel der Maatschappij te Aalst, Leo» poldstraat, 9. 26 MET PORTRET en gedrukt opstel. Zeer voordoeligo prijzen en voorwaarden. TER DRUKKERIJ DE VOLKSSTEM ^KERKSTRAAT, 9 AALST. Er zijn tal van sociale vraagstukken, die sinds het uitbreken van den oorlog een zeer bijzondere actualiteit hebban gekregen. In verschillondooorlogvoerond» landen is on middellijk bij het losbarsten der vijandelijk heden togen het verbruik van alcohol een verbod uitgevaardigd, heigeen thans met een nauwgezetheid wordt nagekomen, welko men in vredestijd stellig tot de onmogelijk heden zou hebben geacht. Ook in Frankrijk heeft men direct maat regelen getroffen om hot aleohol-misbruik te BURGERLIJKE STAND VAN AALST nunnoRTPN- Mannelijk geslacht 4 GEBOORTEN. Vrouwelijk geslacht 1 11 HUWELIJKEN. A. Van der Hulst, werktuigkundige, mot E. Eeygaert, landbouwster. OVERLIJDENS. J. Do Clercq, man Goeman, kuiper, 35 jaar, Koolstraat. M. De Koek, weduwe Amant, zonder be roep, 57 jaar, Lange Ridderstraat. P. Van der Maolen, vrouw De Wit, zon der beroep, 37 jaar, Doolhofstraat. A. Teurrekeris, weduwenaar Ceuterick, koster, 70 jaar, Vrijheidstraat. 3 Kinderen onder de 7 jaren. AALST-HOUTMARKT Zondag 01 Juli, om 2 ure Gijsegem, Vinoont Coen. Aalst, Van Langenhove. Aalst, De Groot. Prijzen der plaatsen, 5 centiemen. Hel Bestuur, AALST- MIJLBEKE. f&aandag 12 Juli, om 4 1/2 wr« grooto kampstrijd met den Dikken Bal, op het nieuwe plein, tusschen de partijen P. Moreaux, Idegom en Felix Verbeslel, Aalst. In geval van ongunstig weer, zal hot spel acht dagen nadien plaats hebben. Belgisch Nijverheids- en Handelsvennootschap Bureelen van het Gewestelijk Comiteit Aalst, 5, Esplanadestraat BEHEERRAAD Voorzitter: H. II.-O. Leprcux, bestuurder der Nationale Bank van België. HH. Michel Levie, gewezon Minister van Financiën, voorzitter der Nationale Maat schappij der Buurtspoorwegen; E. de Bra bander, bestuurder der Bank Sociélé Gêné rals de Belgique. Gcxoestelijh Comiteit Aalst Beheerders HH. Karei Calewaert advokaat, Aalst; Albert Do Windt, notaris Aalst; Leo Gserinekx, nijveraar, Aalst; Paul Michiels, advokaat, Aalst. Leden HIT. Ferdinand De Clercq eigenaar, Aalst; Paul De Clippele, burge meester, Gijsegem; Alfons Domain, bestuur der dor Bank Contrale de la Dendre, Aalst, Valery De Valkeneer, apotheker-drogist Aalst, Jozef De Vuyst, notaris, Borsbeke Karei De Wolf, handelaar, Aalst; Andró Dierickx,'handelaar, Erembodegera; Vicomte du Pare, eigenaar, Herzele; Moensde Haso nijveraar, Aalst Romain Moyersoen, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers, Aalst; Edmond Scbeerlinckx, grefller refe rendaris der Handelsrechtbank, Aalst; Jozef Sehotte, liuidevelter, Aalst Odilon Van der*Hoegen, advocaat, Aalst; Odilon Van der Schueren brouwor, Aalst; Polydoor Van Ghyseghem, nijveraar, Aalst; Isidoor Van Trappen, handelaar, Aalst. Bankiers: Banque Centralede la Dendre, Nieuwstraat, Aalst Sociélé Générale de Belgique, te Brussel. DOEL Aan zijne leden, geheel*» of ge deeltelijke vergoeding le betalen der schado, voortkomende van brand of vernieling ver oorzaakt door oorlogsfeilen, omwonteling, volksopstand, rcchlstreokselie gevolgen van den oorlog zijnde. In eenigo weken trjds, werden reeds acht honderd millioen franken verzekerd door 3500 intookenaars, waaronder de belang rijkste firma's van Balgië. Voor alle inlichtingen kan men zich wen den tot liet Komiteit Aalst, gevestigd Esplanadestraat, 5, to Aalst. De bureelen zijn opengesteld van 10 tot 12 uur voormiddag en van 3 tot 5 uur namiddag. BERICHT. Het Gewestelijk Komitoit Aalst bericht de heoren Ver zekering sa gen- en andere, te beginnen aan 10 centiemen Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, PRIJS 2.00 FR. Reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 30 centiemen KERKBOEKEN groote en kleine druk STEMPELS in caouichouo en in koper Een meersch van 4 dagwandon, gelegen te Aalst, in don Osbroek. Voor dekonditien zich to wenden bij Daniël De Vidts, Korte St-Janstraat, 25, Aalst. 29 OPENBARE VERKOOPING van eene TE AALST-SCHAARBEKE in de Lindestraat De Notaris Paul EEMAN, te Moorse], daartoe benoemd hij vonnis ve»lean*i door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermónde, zetelende te St-Nikolaas, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Eene behuisde hofstede, met schuur, stal, remisie, varkenskoten, bakoven, aanhoorighe- den, üiin en boomgaard, gestaan en gelegen op Schaarbeke, aan de Lindestraat, gekadastreerd sectie C, nummers 502a, 502d, 503a enf>Ü4B, met eene grootte van 34 aren 50 centiaren en volgens meting groot 32 aren 32 centiaren, palemie: aan de Lindestraat, M. Loon Geerinckx en M. Victor De Doncker. Laatst bewoond door Jufvr. Coleta Haleydt» Boomprijs 140 frank Ingebr uibtreding met 1 November 1915. Verdeeld 'in twee loten volgens grondplan opgemaakt door M. A. Van Nuffel, landmeter TWEEDE EN LAATSTE Z1TDAO Zaterdag 11 Juli 1915, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst, Stadhuis. 4 Bij licitatic. OPENBARE VERKOOPING van eene behuilde TEJ A.YGBM, De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, ten overstaan van do heer Vrederechter de» kantons Herzele, op Woknsdac. 28 Jl'i.i 1915, om 1 ure namiddag, Ier Vredegerechtzaal te Herzele, openbaar ver koopen Eerste roop. Eene Behuisde en Bobcuwd# Hofstede, met inedegaanden Tuin, gestaan on gelegen te Ay gem. Landricscli, sectie A, num mers 981b en 983d, groot 5 aren 20 centiaren, palende oost don Voel weg, daarover De Jaeger zuid de Kalseide, west Alfons Piron, noord Gusfaaf Van den Driessche, De Groot en De Cooman. Tweede koof*. Een perceel Weiland, gele gen te Aygem, Landrieseh rechtover voorschre- vene Hofstede, sectie A, nummer 1388a, groot 4 aren 40 centiaren, palondo oost d'erven De Jaeger, zuid de Beek, west Felix Piron, noord Kalseide. Boomprijs 100 fr. te Erpe, nabij de kerk, hebbende 5 benedea- en 4 bovenplaalsen, twee kelders, pomp- en regenwater sclioonen hof, beplant met fruitboom©». Zich te bevragen daarneven, bij de kinderen Van der Gnclit, 10 minuten afstand van tram en statie. 10 VAN Onze geëerde klionteel wordt hiermede boriclit dat or bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN ver krijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich tot het fabriek zooals vroeger. 3 N. B. Do koopers zijn verzocht, bij de voortverkoopers naam en merk der vetten op de zakken te eischen.

De Volksstem | 1915 | | pagina 2