Mkreditt vai België Leening van 582,000 franks TTIG VOOR SCHEIKUNDIGE UNDVETTEN Scheikundige Meststoffen De verbranding der lijken van Fransche gesneuvelden Est nieuwe reglement op de Belgische spoorwegen Het Rijsteferood ln Frankrijk FransGha Anarchisten BalQischo Nijverheid- en Handeismaaisoiiappij ONDERLINGE VERZEKERING Werk der Weezen van don Oorlog STADSNIEUWS MEN VERLANGT AAKGEROMER NORMAALSCHOOL van Mschslen. KAATSEN Porlg-feuillBS voor Bankbriefjes Ten Bureel» van dit Blad FABRIEK SPECIAAL RAAPÜEST RiGHARO OE STOOBELEIR De oorlog en de graanuitvoer De graanuitvoer der versohillende produc tieve landen geven voor de periode 1914-1915 'ijén groot vei'sebilaan met die der vredesja- a«. I De volgende tabjl door de Priue Current Grain Reporter uitgegeven, toont Uit duide lijk aan. Graamitvoer m schepels (bushels). 1913j'191-1 1914-1915 283.680.000 389.955.000 173.704.000 12,064.000 61.072.000 2.475.000 29.608.000 17.061.000 Amerika Rusland Balkan Staten ÉDgolsch Indië Argentijnache Re publiek Australië Andere landen 44.088.000 68.534.000 66.032.000 8.568.000 7.040.000 6.212.000 Deze tabel doet bijzonder liet hooge gewicht ▼an do doorvaart der Dardanellen voor den graanhandel uitkomen, daar de afsluiting van Ie zeoëngte de Russisclie en Balkansclie uit roeren van 234.750.000 tot op 14.500.000 ver- jnoioderd heeft, dat is te zeggen ongeveer één twintigste. Het is waar dat de tijdelijke on gedeelte lijke uitvoerverboden in deze landen eveneens veel tot de ©xportvermindoring hebben bijge dragen. 1 Van den anderen kant ziet men don weer omstuit van" den oorlog, in 't algemeen, en van den duikbooten-oorlog, in 't bijzonder in de vermindering dor Australische exportaties en van die uit Engelsch Indië. Do Voreenigde Staten en do Argontijnsclie Republiek zijn het, die het meest van dezen toestand profitoeren. j Al deze veranderingen hebben, zooals men Weet, oeno grooto prijsverhooging teweegge bracht, welke nog niet scbijnt te zullen op- Tboudon, on vooral hevig in Engeland, Frank- rijk, Italië en de onzijdige landen gevoeld wordt. Een buitengewone Goudklomp De Times heeft uit Toronto een telegram omtvangenwaarin medegedeeld wordt, dt>t men te AtHn,in?Britisch Golombië een klomp goud gevonden hoeft, welke 36 duim lang, 18 duim breed en 2 duim dik is. Deze klomp welke ongeveer 200,000 frank waard moet zijn, is naar de Weroldtentoon stelling van San Francisco opgezonden. Het vinden van stukken ruw goud van dergelijke afmetingen in Biilisch Colombië is welgeschikt om verbazing te wekken.Tot heden was or in deze streken slechts sprake geweost van stofgoud dat gewonnen werd door wassching van het goudstofhoudend zand der beken, bewerking welke uiterst moeilijk en kostbaar gemaakt wordt door het streng® klimaat. Van den anderen kant is het waar dat koene prospeetenrs sedert jaren reeds vermoed moeten hebben, dat daar ginds goud in klompen was, en dat de klein® plaats Atlin, welke gedurende acht maanden van het jaar onder ijs en sneeuw bedolven ligt, altijd beschouwd is geworden als verbergende wonderdadige zaken Het senatoriaal komiteit, zegt de Matin dat aangesteld werd om liet wetsontwerp, met betrekking tot het verbranden der lijken op het slagveld te bestudeere», heeft tot voorzitter do heer Bodinier benoemd en tot secretaris de heer Larère. Volgens Le Matin heeft de kommissie bij eenparigheid van stemmen tot verwerping van het voorstel besloten. De heer Colin werd tot verslaggever toe noemd. Een kostbaar boekband Bene stad met veel namen Do stad, die pochen kan op het grootste aantal namen, is ongetwijfeld de hoofdstad van Galicië, Lemberg, waarvan zoo dikwijls [gedurende de laatste gebeurtenissen sprake is geweest. Eon Poolscho revue haalt eon twintigtal verschillende benamingen aan. DoRutheners hebben zeiven reeds een half dozijn namen voor hunne stad Lwovv, Lwiw, Lwihrad, Lwihorod, Ilwiw of Illiw. In Duit- sche taal vindt men Lemborg, Lomburg en 'Loewenburg. Do latijnsche namen der stad Demburga, Lamburga, Leontopolis, Leone, Uvorvia, Leopolia. De Grieken noemende Stad Litbon en Litbada de patriarchen van Jerusalem on van Konstantinopel betitelden baar als Leovios en Leontopolis. In de Turk- iche boekon vindt men voor Lemborg do na- mon van Hi, Ilbo, llibo of nog Ilbadir. Do Russen hadden haar gedurende den tijd hun ner bezotting den naam gegeven van Lwoff, torwijl langen tijd haar Fransche naam Leo pold op het rijko repertorium van titel de zer stad voorkwam. Van den l5lt!' Augustus af zal een nieuwe regeling dor vertrekuren on tarieven in wer king treden met betrekking tot het vervoer van rei/igers, bagage, koopwaren ais vracht- of ülgoed, alsook voor het vee transport. Het zal van kracht wezen op al de spoorweglijnen welke door de Duitsche overheden geexploi- 'teerd worden op het westelijk front van het oorlogstoon eel. Al do tijdelijke bepalingen, Óio sedert 16 December 1914 verschenen zijn, werden horzien on vereenvoudigd. Een reeks van aanvullende verordeningen zijn er bijge voegd, zooals A) Voor de nieuwe lijnen, welke weer voor het verkeer geopend zullen wezen B) Voor het goederenvervoer per open of gesloten waggons of die van dekkleoden voorzien zijn, alsook voor don prijs on do voorwaarden van de verhuring dezer dek kleoden C) Voor de verandering der klassificiee- ring van conigo goederen. Men kan zich voor den prijs van 50 centie men in al do goederenstaties, of aan de admi nistratie der drukkerij van hot algemeen mi litair bestuur der Spoorwegen, te Brussel, '13 Leuvenscho straat, een exemplaar van dit nieuw reglement verschaffen. Dë hoog© raad van den Fransehen gezond heidsdienst heeft mededeeling ontvangen van eon verslag, uitgebracht over do aanwen ding van rijstemcel bij het bakken van brood.» liet in praktijk brengen dozer nieuwigheid 20U dc 'nandolswaard© van liet brood in Frank rijk beduidend verminderen, daar dit land de ryst uit zijne koloniën kan trekken. Het is dokter Mayrel, te Toulouse, diodeze gedachte geopperd heeft. Hij beeft ze aan de «Académie de Médocine» medegedeeld, die, na de opmerkingen van Armaiul Gautier ingewonnen te hebben, ver klaard heeft, dat er geen reden schijnt te bestaan, noch van practise!), noch van een hygiënisch standpunt, welke zich tegen het 'bakken en nuttigen van brood zou verzetten, dat mot oene zekere hoeveelheid rijstmeel toebereid is. Deze besluilselen, door den minis tor van binnenlandsche zaken aan den hoogen ge zondheidsraad medegedeeld, werd eenparig goedgekeurd. De heeren Lindet en Roux, verslaggevers, hebben doon uitschijnen, dat het gehalte aan phosphorzuur der beide meelsoorten (rijst en •tarwe) nagenoeg hetzelfde is; alleen hot stik- •tofgehalte vermindert in het gemengde brood, maar daarentegen vermeerdert het gehalte aan stijfsel houdende stoffen. Men kan moeilijk het vorschil der beide -broodsoorten proeven, als do verhouding van rjjstmoel klein is. De verslaggevers kwamen tot do gevolg trekking, dat de civiele en militaire bevolking goed doet met het zuiver tarwebrood te be houden, maar dat de besparing van tarwebrood door brood dat 10 en zelfs 15 p. b. rijstmeel Eon rijke Amerikaan heeft zich voor eon lievelingsboek uitzijn verzameling een band laton maken, die 25,000 Mark gekost hoeft. De hoek heeft volgens de Duitsche Bibli- ophilen Kalender slechts een afmeting van 24 x 34 cm. De band bestaat uit 4400 stuk jes leder in verschillende kleuren, dio rijk met goud on edelgosteenten versierd zijn. Twee volle jaren heeft de kunstenaar aan dien band gewerkt. De voorzijde van het boek draagt in hel midden oen monogram van den dichter, uit paarlmoer gesneden en op een ondergrond van rijk uitgesneden bloemen, die omgeven zijn van eon kunstigen lauwerkrans met 58 paarlen, welke de bessen voorstellen verder dienen kringen uil granaten en paarl moer tot versiering. Voorts zijn voor de voorzijde nog 224 granaten en vier opalen gödruikt. Het motief voor de achterzijde is de herfst en hierbij zijn volo kostbare sleenen opalen maapsteenen, lulzedonen, turmalinen, enz. gebruikt. In de wijnranken, waarmede de vakken gevuld zijn, stellen amethyslon de druiven voor, terwijl voor het aanbrengen van tarwo en gerstenhalem, die in do hoeken getoekond zijn, topazen verwerkt zijn. Aan do binnenzijde van den band is een miniatuur aangebracht van Keats uit elpenbeen in een gouden raam. In November 1914 werden in Frankrijk verschoidone vlugschriften verspreid, dio onder den titel van »Ih beschuldig.» «Alen bedriegt ons» of» Waarheen men. ons voert», hevige beschuldigingen bevatten aan het adres der militaire en burgerlijke overhe den. Tevens werd in deze vlugschriften lot desertie aangespoord, hetgeen eene zekere onrust verwekte. Het onmiddellijk ingestelde onderzoek leidde slechts eenigon lijd geledon tot de ontdekking dat de opstellers en do versprei- dors dezerstrafbare schriften eenigegekende anarchisten zijn, waaronder de millionnair Prouvost en het gozin Donadieu, w ier namen ten tijde van de beruchte zaak Bomiot ge noemd werden. Deze zaak zal door den krijgsraad le Parijs behandeld worden. VAN A. Gebouwen 1,00 fr. per duizend van het verzekerd kapitaal. B. Materieel en niet ontvlambare waren 1,90 l'f. per duizend van het verzekerd kapitaal. C. Meubels en ontvlambare waren },50 fr, per duizend van het verzekerd kapitaal. Het overige moet slechts na don oorlog be taald worden in evenredigheid van de noodwen digheden der Maatschappij en van de schade loosstellingen die aan de getroffen verzekerden moeten uitgekeerd worden. Voor dit overige leekent de verzekerde een wisselbrief, betaalbaar na den oorlog en gewaar borgd door het handteeken van een begoeden persoon. Voorbeeld Voor een gebouw van 10 duizend franken is or te betalen 10 frank als onmidde- lijke premie, en na den oorlog zal er dan ten hoogsten moeten gestort worden 190 franken, storting te doen by gedeelten en in evenredigheid van do noodwendigheden der maatschappij. Niet alleen gebouwen, maar ook Meubels alleen worden verzekerd. 4. Over 't algemeen -worden genomen, als basis voor 't vaststellen der te verzekeren kapi talen, de sommen aangeduid in de verzekerings polis tegen brandgevaar, Elke verzekerde wiens geleden schade door de Maatschappij, gedeeltelijk of geheel ver goed wordt, moet aan deze laatste, in gelijke mate, zijue rechten afstaan wegens de schade loosstelling die hem door de Openbare Besturen zou kunnen uitgekeord wórden de Maatschappij zal dus, in naam van den verzekerde, alle dezens rechten, betrekkelijk de. verzekerde voorwerpen jegens die besturen doen gelden en aan den ver zekerde daarvan nadien rekening overleggen, Op die wijze zal de'Maatschappij eventueel kunnen terug ontvangen van de Openbare Be sturen, de geheelheid of een gedeelte der door haar uitbetaalde sommen het door haar ver bruikte kapitaal zou haar dus teruggekeerd wor den en ze zou dan ook, in evenredigheid dier terugbetalingen en na aftrok van de vereffe- ningskosten, aan al de verzekerden hunne ge storte gelden terugkeeren. Indien de Maatschappij geen schade te. betalen heeft, moeten natuurlijk de verzekerden niets meer storten en in geval'ook wordt er hun het grootste deel teruggekeerd van de premie die, zooals hiervoreo gezegd is, onmiddellijk moet betaald worden. 6. Uit vorenstaande blijkt dus Ten eertienDat de verzekerden de volle waarborg hebben van geheele of gedeeltelijke vergoeding te ontvangen, indien ze door een oorlogslëit schade zouden lijden, Ten tweeden Dat zulks onmiddelijk na bet: sluiten van den vrede, voor een groot gedeelte der verzekerde som, zal plaats hebben, derwijze dat de verzekerden niet lang zullen moeten wachten om alle nieuwe-bouwingen of herstel lingswerken uit te voeren Ten derden Dat, indiende Openbare Bestu- al onderspit dolven, daar zij eene ganscb© familie op hot liji kreeg. Een gedeelte van haar hoofdtooisel werd uitgetrokken. Pro ces verbaal is opgesteld tegen beide partijen. VERLOREN in den omtrek van de Kei zerlijke Plaats eene Porte-Feuille. Goede belooning aan den terugbrengen ten bureele dezer. 41. VERDACHT. De policie vond Donder dag avond aan den hoek der Damkaai een zakje, waarin zioh eenig schrijnwerkersalm bevond, hetwelk niet liet minste merk des eigenaars droeg. Men verliest zich in gissin gen nopen» deze ontdekking. VONDST. Men meldt ons de ontdek king, tusschen Lede en Cherskamp, van eene kan, waarschijnlijk jaarteekenende uit bet Romaansch tijdvak, maar zeer bescha digd. Uit den ouden Dender, achter het fa briek Leirens ontdekte men eone lans en twee slagmesson, vermoedelijk uit den tijd der graven van Aalst, die daar dichtbij den burcht bewoonden. Al deze voorwerpen zijn ter studie aan deskundigen gezonden. VERSCHENEN. In onze bureelen i» in brochuur van 16 bladzijden verschenen, de monographic van Het Verbrand Hof te Aalst, door Petrus Van Nuffel. Nuttig voor iedereen. Porte-feuilles voor bankbriefjes on andere te beginnen aan 0,10 fr. Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostonrijk-Hongarië, Italië, prijs 2,00 fr., reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 0,30 fr. Kerkboeken groote en kleine druk, stempels in caoutchouc en m koper ten bureel® van dit blad. 1. Bexe SSastschapfiij heeft voos* doeli in de mate der beschikbare fondsen hare leden totaal of gedeeltelijk schadeloos te stellen van de door hen ondergane verliezen, op voor waarde dat deze veroorzaakt wezen door brand of vernieling door oorlogsfeiten, omwenteling of volksopstanden, en zijnde do rcchtstreekschc gevolgen van den oorlog, alle andere risieos uitgesloten; en bun, in dezelfde mate, vóór de mogelijke vereffening du* schadeloosstelling die door de Openbare Besturen zou kunnen betaald worden, een voorschot toe te staan dat nochtans de 70 per cent, van hot totaal" der rampen niet zal overtreffen. 2. De Maatschappij is geslicht op grond der mutualiteit, 't is te zeggen dat al de deelnemers elkandor verzekeren: dopretniën die door al de verzekerden verschuldigd zijn, vermen te zamen het kapitaal d«r Maatschappij, waarmede de schade, wordt betaald, aangericht door oorlogs feiten. 3. Nooit kan aan verzekerde ver plicht worden meerte betalen dan de premie waartoe hij zich haeft verbon den. Deze premie is alsvolgt 2 per cent voor de gebouwen, materieel en niet ontvlambare waren. 3 por cent voor meubels cn ontvlambare waren ren oene schadeloosstelling uitbetalen aan degenen die door oorlogsfeiten schade leden, de Maatschappij geheel of gedeeltelijk de door haar betaalde sommen zal terug ontvangen, en dus ook al de verzekeringsnemers terug in bezit zul len komen van het grootste gedeelte der som die ze zullen gestort hebben. Ten vierden Dat al degene die zich bij deze Onderlinge Maatschappij aansluiten, de waar borg hebben, dat door haar optreden en door hare working, na den oorlog, hunne belangen en hun recht op schadeloosstelling op degelijke wijze zulten ondersteund en verdedigd worden. Niemand dus zal het'nut dezer instelling ont kennen, waarvan de werking en dezens uitslagen mogen samen gevat worden in deze woorden: Waarborg voor iedereenvan schadeloos ge steld le worden. Uitbetaling dier schadeloosstelling, onmiddel lijk na den oorlog. Terugbetaling der gestorte premiën, ingeval van tusschenhomsl der Openbare Besturen. Men neme wol in acht dat al de Leden der Be heerraden hun ambt gansch kosteloos uitoefenen. De Maatschappij werd ook gesticht zonder winstbejag, alleen ten voordeelo van hot alge meen. BEHEERRAAD Voorzitter: II. II.-O. Lepreux, bestuurder der Nationale Bank van België. HII. Michel Levi®, gewezen Minister van Financiën, voorzitter der Nationale Maat- chappij dor Buurtspoorwegen; E. de Bra bander, bestuurder der Bank Sociëté Géné rale de Belgique. Gewestelijk Comiteit Aalst Beheerders HH. Karei Galewaert, advokaat, Aalst; Albert De Windt, notaris, Aalst; Leo Goerinckx, nijveraar, Aalst; Paul Michiel», advokaat, Aalst. Leden HII. Ferdinand De Clercq, eigenaar, Aalst Paul Do Clippele, burge meester, Gijsegem; Alfons Demain, bestuur der dor Bank Gentralede la Dendro, Aalst, Valery De Valkeneer, apotheker-drogist Aalst, Jozef De Vuyst, notaris, Borsboko; Karei Do Wolf, handelaar, Aalst; André Dierickx,handelaar,Erembodegem; Vicomte du Pare, eigenaar, Horzelo; Moens de Hase, nijveraar, Aalst Romain Moyersoen, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers, Aalst; Edmond Scheerlinckx, greffler refe rendaris der Handelsrechtbank, Aalst; Jozef Schotte, huidevetler, Aalst Odilon Van der Ilaegen, advocaat, Aalst; Odilon Van der Schueren brouwer, Aalst; Polydoor Van Ghyseghem, nijveraar, Aalst; Isidoor Van Trappen, handelaar, Aalst. Bankiers: Banquo Centrale de la Dcndre, Nieuwstraat, Aalst Sociëté Générale de Belgique, te Brussel. Vooralle inlichtingen kan men zich wen den tot het Komiteit Aalst, gevostigd Esplanadestraat, 5, te Aalst. De bureelen zijn opengesteld van 10 tot 12 uur voormiddag en van 3 tot 5 uur namiddag. onder het Eerevoorzitterechap van Z. Em. den Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen /en van HH. DD. HH. de Bisschoppen van Balgië. Algemeen Sekretariaat 399 fêiniemensfraat, Brussel. Het Werk der Weezen van den Oorlog, dat in al de streken van België ingericht is, heeft tet doelte voorzien in do zedelijke en stoffelijke noodwendigheden van de kinderen die, door den oorlog, weezen gewerden zijn; van de kinderen, wier woenst vernield is; van do vorlaten kinderen, alsook van dege non wier last te zwaar weegt op de personen door wie zij liefdadig opgenomen zijn. Het Werk doet ook al hot mogelijke om de kinderen, die naarhot buitenland vertrokken zijn, naar het Vaderland terug te brengen. Het Werk betracht voor alios, al de kin doren, die het onder zijne bescherming neemt, in hunne huiakring te herplaatsen; indien de ouderlijke woonst verdwenen is, dan gelast het Werk zich de weozen aan gestichten toe le vertrouwen, waarvoor hun onderhouden voor hunne opvoeding gezorgd wordt. Belgen, vereenigt uwe pogingen en denkt aan de armo weezen; geeft, geeft edelmoe dig*. want talrijk zijn deze kleinen die hunne toekomst van U verwachten. De giften, bestemd voor hot Werk der Weozen van don Oorlog, kunnen gozonden worden aan den algemeenen schatbewaarder, in den maatschappelijke!) zetel, 39, Minie- monstraat, Brussel. Voor de Dekenij van Aalst, wende men zich tot den Kantonaal Afgevaardigde van het Werk, M. Modeste Cercolet, Leopoldslraat, 11, Aalst. Namens het Komiteit De Voorzitter, Graaf Woeste, Staatsminister. De alg. Sekretaris, De alg. Schatbew, G. Duplat Kuygh®. Theodoor Taeymans Eerenotaris des Konings. NIEUWER KERKEN, DORP. bij René Smet, Grooten Prijskamp met den Dikken Bal, lussehen d6 vier vormaarsU partijen van Aalst, om hei geld af te spelen. Zondag 8 Augustus, om 2 ure namiddag. De partijen zijn l3 Aimè Tan Hoeve St. Job 2° Alfons WaterinchxKoolstraat 3° Possé Martinus, Houtmarkt; 4* Philemon Hofman, Schaarbeek. GEMEENTE HERDERSEM (Dorp) Zondag 1 Oogst, om 2 uur stipt, Grooto Lutle (revanche) tusschen de drie sterkst© partijen jiit den omtrek Herdersem Moens, Saeys, Moureau, Do* Clercq, Merckx. Aalst Do Groot, DeSmedt, Van Schuy- lenbergh, Lombaert, Martin. Aalst De Moor, De Petter, VerbesteT^1 Van de Meerssche, Zwarte Pé. De opbrengst der banken zal gestort wor den in de kas van het plaatselijk Steunkc- miteit. GEMEENTE LEDE, Dorp. Groote prijskamp/met den Dikken Bal, voor 50 fr. Het spel zal boginnen op Zondag 1 Óogst, om 2 ure namiddag. Inschrijving van heden af tot het begin van het spel, aau 1,50 fr., bij Donalus Schockaert, Rammel- straat. Iedere partij moet bestaan uit 4 ei gene mannen eener zelfde gemeente; men mag eenen vijfden onlleenen en eon lid noe men bij den jury. De jury regelt het spel en beslist over alle geschillen. AAN 4 1/2 o/o Het Schepencollegie der stad Aelst maakt bekend dat ingevolge de machtiging hun door den Gemeenteraad verleend om een e dubbele leening van 500,000 fr. en van 370,000 fr. aan te gaan, er zal overgegaan worden door tusschenkomst van den heec. Gemeenteontvanger en van de Bank de la Dendre tot het uitgeven van 1164 ohliga-^ tiën van 500 fr., interest hatende aan 4 1/55' t. h. betaalbaar op 31 Januari en 31 Juir van ieder jaar. Die leening zal aflosbaar zijn ten laatste den 31 December 1919. Die premie moet niet betaald worden bj het --- - teekeven van het hontiakt; er moet alleen on- bevat, als dit uit een economisch oogpunt middellijk botaald worden een twintigste van gesohiodt, do openbare gezondheid volstrekt die premie, hetgeen uitmaakt zooals reeds in den ai»t kan schaden. 1 eersten omzendbrief werd aangeduid VOORDRACHT.-- Zondag a.s. 1 Oogst, zal do heer Mathjeu, looraar ter stede, over Der Kinderenbescherming sproken. Wij hebben vroeger reeds don redenaar kunnen waardooren om u to verzekeren dat hij dit zoo interessant onderwerp zal behandelen met zijne bevoegdheid in het vak, en eene welsprekendheid hem zoo eigen. Komt dus talrijk naar hot Landbouwcomieo, Koizer- lijko Plaats, te half elf. VECHTPARTIJ. Op Schaarbeek schijnt den oorlog aanstekelijk; Donderdag, om 5 uur 's avond, kwam de genaamde V. buiten hare woning wanneer zij aangevallen werd door eene gebuurvrouw. Woldra speelden de bouten blokken den rol der handgranaten, doch V. moest aldra het van 1500 tot 3000 frank te ontloenen aan 5 0/0 mil» 1* hypotheek op landen. AnU woord ten bureelen dor «Volksstem onder letters A. E. G., le Aalst 44' (Naamlooze Maatschappij) CnelïSIeenBBugen te bekomen te beginnen aan 4 O/O intrest, mits hypotheek te stellen of in pand geven van hypotheek- lijke schuldvorderingen of beurswaarden. Uitgave en vernieuwing van Obligatiën aan 4 0/o 's jaars; uitbetaling der coupons zonder kosten. Voor alle inlichtingen zich te wenden aan den Notaris Paul EEMAN, of in het bureel der Maatschappij te Aalat, Leo* gioSdstraat» 9. 26 - De datum van het aannemingsexamen is nog niet vastgesteld. Van nu af echter tot den 15" Augustus mogon de caudidateu zich laten inschrijven. Zij moeten ten minste 15 jaar oud zijn op 31" December 1915 on, bij hun aauvraag, de volgende stukken indienen 1. Hun geboorteakt (op ongezegeld papier). 2. Een Bewijs van goed gedrag, geteekend door don Eerw. Heer Pastoor der Parochie. 3. Een getuigschrift van zedelijkheid en verblijf, indien zij uit een ander gesticht komen. 4. Een getuigschrift van zedelijkheid, af geleverd door de overheid der gemeente. 5. Een getuigschrift van koepokinenting, AALST-HOUTMARKT Zondag 9 Oogst, om 2 ure Van der Haeghen,Niouworkerken; Slille- baut, Aalst; Wory, Aalst. Op aanvraag der Commissie van Herder sem. is het spel van 1 Augusli verschoven tot Zendag 8 Augusti. Te bekomon bij Prosper Callebaut, Hout markt, beste ballen, handschoenen en het reglement van 't kaatsspel. AALST, VARKENSMARKT. Groote Prijskamp met don dikken bal naar frs. 37.50, lokaal bij E. Commerman Inschrijving van heden tot 7 Augusti, be taling per partij fr. 1.50, in 't lokaal of bij de leden. Hot inrichlingscomiteit Gust. Boeykene Jean Luycx, Fritz Do Smedt, Jean Boey kens, Joan Van Handenhove, Alois Rum- baut en Emile Gysbrecht. GEMEENTE WELLE (Dorp) Op Zondag 1 Oogst, om 2 1/2 ure kaals- spol. Inschrijving aan 1,25 fr. van heden tot Zondag 1 Oogst, om 2 u., bij de kinderen •Standaert, Hoyman N;, Lezy L., Langolet. M. Prijzen 40 frs TE HUREN een schoon geriefelijk bur- gerslmis met hof, in de Vrijheidstraat, 27, Aalst. Zich te bevragen Leopoldslraat, 75, Aalst. 35 en andere, te beginnen aan 10 centiemen Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, PRIJS 2.00 FR. Reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 30 centiemen KERKBOEKEN groote en kleine druk STEMPELS in caoutchouc en in koper VAN Ach. EEMAN. Aalst Onze geëerde klientoel wordt hiormede bericht dat cr bij on» standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDV'ETTEN ver krijgbaar zijn aan gemaligo prijzen. Mem wende zich tot het fabriek zooals vroeger. 3 N. B. De kooper» zijn verzocht-, bij de voorlverkoopers naarn en merk der vetten op de zakken te eischen. Van Men af is er le bekomen: BIJ Molenstraat n° 69 en Denderstraa! n' 32 AALST

De Volksstem | 1915 | | pagina 2