Ie oobeptriclB DüikMerieg Eerie vergadering m Parlwefiires Oorlogsberichten WesteMjï gsïiciïisferreia Aan het Westertfi-ont ZuidelUk pveslitsterreln Zuia-üüsteiïjk ueYeeütsterretB De Jood Epforaïm XSTV9 JAAR N. 151 5 centiemen hot nummer Zondag 28 en Maandag 29 JuJi Drultker-TJitcever J. Van Nuffel-De Genbt. Bureelen: Kerkstraat, N. 9 en 22, Aai.st DEN HA AG, 23 Juli. De Nieuioe Rotter damsche Courant meldt uit Le Havre Heden -hielden do Belgische Parlementsleden, die buiten het bezet gebied zijn, een6 vriendschappelijke konferentio te St-Adrosse. Regoringsvertegeuwoordi gers woonden do zitting bij. Voorzitter was het kamerlid van Brussel, Theodore. In zijne openingsrede wees hij er op, dat sinds het begin van den oorlog do Kamer nooit heeft kunnen vergaderen en dat de rogeering do taak der wetgevende lichamen overge nomen heeft. Kon do regeering wellicht, zegde Theodore, niet den Senaat en de Kamer behouden, voor zoover zich do leden buiten het bezet gebied bevinden De regeering zou op die wijze de voeling met do openbare mooning behouden en eeue ware kontrool zou in zeker opzicht ook bestaan gebleven zijn. De regeering moet zich met ons 't akkoord stellen en een programma ontwikkelen. Het is absoluut nooöig dat de bevolking van hot bezet gebied, dat de in 't buitenland vertos vende Delgen en ook het groote publiek der Entente over onze nationale politiek op de hoogte gehouden worden. De regeering moet een vast programma hebben op econo misch, financieel en politiek gebied. Wat denkt de regeering bijvoorbeeld te doen om do spoorbanen weer 10 herstelion, om de overzeescho en de binnenwateracheep vaart nieuw te orgauiseeren en de voorraden aan grondstoffen te hernieuwen en onze nijverheid weer op te bouwen Hoe stelt zich de regeering tegenover do invoerrechten en de handelsverdragen Welke politiek wil de regeering inslaan Welke financieele politiek wil de regeering maken Maar dan ontstaat ook de vraag welke positie België eigenlijk ia de vereeniging der geallieerden inneemt Zijn de Nederlanden neutraal of is de neutraliteit voorbij, sinds eene der machten die onze neutraliteit waarborgden, het ver drag verbroken heeft Heeft ouzo rögeering in de politiek eene vaste richtlinie aange nomen Wat wil zij ten opzichte van da toekomstige stelling van België Moet Belgie weer neutraal worden Moet het eene absolute soevereiniteit met alle rechten en met alle verantwoording verlangen die snet deze souvereiniteit verbonden zijn. a Juist de kwestie der neutraliteit var. België heeft destijds bet ontslag van de Broqueville. en do overname van het minis- 9 terie door Cooreman veroorzaakt. Broque- a villë was voor hel princiep dat Balgië zich enger aan de Entente moest aansluiten en dat na den oorlog een soort verbond meet 1 gevormd worden. Hierraeè botste de Bro queville op weerstand en de minister van buitenlandsche zaken, baron Beyer, moest r aftreden. Er wordt algemeen aangenomen m dat de overname der regeering door Goo - reman ook de neutralitoitsgedachte op- m nieuw versterkte. Frankfurter Ztg. 's Namiddags werden de approviandeeriug van België en de verzorging met grondstof fen, evenals de economische aangelegenhe den na den oorlog besproken. Duitseii© fcron BERLIJN, 26 Juli. Legergroep van kroonprins Ruppreckt Ten zuiden van Albert sloegen wij een kleineren Engelachen aanval af en maakten tijdens den tegenaanval gevangenen. Suksesvolle aauvallen onzer verkenningaafdeelingen op vele punten van het front. Legergroep van den Duitschen kroonprins: Op het slagveld tusschen de Aisne en de Marne werden hevige kleinere aanvallen van den vijand gedeeltelijk vóór, gedeeltelijk in ons gevechtsgebied afgeslagen. Aan beide kanten van de Ourcq duurden de gevechten tot 'a avonds voort. Hier wierpou wij ten noordon van Oulchy le Chateau den vijand uit zijn voorste linies, Ten oosten vSTi hot dorp en ten zuiden van de Ourcq sloegen wij in tegenaanval de vijandelijke aanvallen af, ook ten westen van Vincelles {aan de Marne) werd de vijand in het woud van Ris, na hevige gevechten voor onze linies terugge worpen. Ten zuidwesten van Reims zuiverden wij het woudgebied ten westen van Vrigny on sloegen hevige tegenaanvallen van wilto en zwarlo Franschén af. I11 Champagne viel de vijand tusschen het Saippesual en Souain 's morgens vroeg aan. Ilij werd in tegen aanval teruggeworpen. In luchtgevechten verloor de vijand gis teren 28 vliegtuigen en een kabelballon. Luitenant vrijheer von Richthofon behaal de zijn 30e, het jachteskader Richthofen daarmode zijn 500e overwinning in de lucht. Luitenant Loewenhardt schoot zijn 44n, luitenant Billik zijn 27n, luitenant Bolle zijn 26n en vicofoldwebel Thom zijn 25n tegenstander neer. Fransche bron. PARIJS, 25 Juli.Ten zuiden van Mont- didier werden vau een onderneming een der tigtal gevangenen teruggebracht. Op den rechteroever der Maas depd de vijand hevige tegenaanvallen in do streek van Dormans. Het golukte hem voor korten tijd een boschjo, 1500 meters ten noorden van Treloup en 't dorp Chassine te bezetten, doch een tegenaanval onzer troepen ontnam hem beide plaatsen. Ton noorden der Ourcq en in de streek ten westen van Reims leven dige artilleriebedrij vigneid. Verders is er niets te melden. PARIJS, 25 Juli. Op het Ourcqfront duurden do gevechten voort, met denzelfden uitslag als do vorige dagen.Ten noorden van de rivier hebben wij het Oulchy la Ville bezet. Ten zuiden der rivier hebben do Fransch Amerikaansche troepen eene vorde ring gemaakt, welke op sommige plaatsen drie kilometers bedraagt, ondanks den heugen tegenstand de3 vijands, bijzonderlijk in de buurt van Dormans. Ton zuidoosten van Armenti-eres hebben wij de hoogte 14i genomen en do kom van Nanteusl door schreden. Mem* Zuidwaarts namen wij het dorp Goincy 011 het grootste deel van liet bosch van La Tournelle. In het bosch van Fère maakten wij vor deringen en bereikten de algemoene lijn Beuvardes Le Channel. Ook in het boscli van Ris en ten noorden van Dormans kwamen wij vooruit Ten zuidwest© van Reims gelukte de vijand erin, 11a hevige aauvallen op onze stellingen tusschen Vrig»y en Sainle Enphrasie, op de hoogte 204 voet Le vatten, Kort daarop hebben onze troepen de hoogte teruggenomen en ongeveer 100 gevangenen gemaakt. Engelsche bron LONDEN, 24 Juli. In dan loop van den nacht hebben wij te.) zuiden van Bucquoy een aanval gedaan en 18 gevangenen geno men. Wij sloegen een vijandelijke aauvals- poging ten noorden van Bethune af. I-let vijandelijk geschut was bedrijvig op he noordelijk gedeelte van het front, voorna uielijk in de buurt van Loker. Aanmerkelijke vijandelijke geschutbedrij vigheid in den sektor van Ieperen. LONDEN, 25 Juli.Wij hebben onze' lijnon 's nachts een weinig vooruitgeschoven teS zuiden van het Nachlegaalbosch, in den sektor van Hebuterne en namen daarbij cei)i°-e gevangenen. Wij veroverden zes inachienge weren. Vijandelijke aanvallen op vier posten ten zuiden vau Meteren werden teruggeslagen, waarbij de vijand erge verliezen leed. De Londensche troepen drongen met goed succes vooruit. Ten zuidwesten van Albert namen wij 17 gevangenen en veroverden vier machiengeweren. Dq slay breidt zich uit ZURICH, 25 Juli. De Neus Zu richer Zeitung meldt In hot militaire bericht der Corriere delta Sera van gisteron houdt men rekening met do mogelijkheid dat het offensief in 't Westen zich verder uitbreidt. De Matin schrijft dat de boslissing van den groolen slag nog niet bereikt is Do Duil- sclie artillerie beantwoordde het geschut der Verbondenen met gelijke hevigheid naar het schijnt is het einde van den strijd nog niet te -overzien. De Secoio meldt, na vier jaren staat de beslissing nu voor de deur, het algemeen offensief der Entente, dat gelijktijdig moest losbreken in Albanië, Macedonië en Mesopotamiö. De Daily Mail meldt Op het ganscho Westerfront stegen de aanvallen van beido kanten het is echter nog le vroeg Gm klaar te zien in de komende gebeurtenissen de vijand treft groote voorbereidsels voor do voortzetting van den slag. Uit Parijs wordt gemeld, dat door de militaire kringen en door de pers aldaar het publiek wordt opmerkzaam gemaakt op het feit, dat de militaire leiding schijnt af te zien van de heftige artill€rievoorbereiding, dieiedoren aanstaanden aanval aankondigde den tegenstander in staat stelde zijne verdedigingsmiddelen op de bedreigde pun ten samen to trekken. Ooetenrijksche bron WEENEN, 26 Juli. Bij Ganove, in de Zeven Gemeenten mislukte een vijandelijke vooruitstoot. Verders niets van belang. Alboncesch front Tusschen Kuci en de zee zijn wij op verscheidene punten tot aan den Semini doorgedrongen. Onze vorderin- lokt sterke tegenaanvallen des vijands uit. XtaUaansohe bron IIOME, 25 Juli. In verscheidene sek- tors van het bergfront, in Vallarsa in het Brentadal onlangs de Piava, tusschen Can- Uelo en Zenson, beantwoorden onze batte rijen mot goeden uitslag het hardnekkige vijandelijke artillerievuur, verwoestte loop graven en beschadigden artiilerioposteo. Vijandelijke patroeljen, die tegen onze lij nen aan Stilffer Joch, bij Mori, aan dei Lagbi betel en den Val Bella berg oprukten, werden door ods vuur afgewezen, of na levendigen strijd door onze afdeelingen, die hunne loopgraven verlieten om zich weer te stellen, op de vlucht gejaagd. Twee vijan delijke vliegtuigen werden in luchtgevechten neergeschoten. Bulgaarse!»© bron SOFIA, 26 Juli. Macedonisch front Op verscheidene punten van het front was de wederzij dsoho artilleriebedrijvigheid soms wat heviger. Ten westen van het Ochridameer, in de Gzernabocht en ten zuiden van Huraa, wer den sterke vijandelijke patroeljen, welke onze stellingen genaderd waren, door ons vuur afgewezen. In do Gzernabocht werd een vijandelijk, vliegtuig gedwongen achter de vijandelijke lijnen te dalen. Het werd daar door ons kanonvuur vernield. AVONDBERICHT BERLIJN, 26 Juli. Aan het slagfront is hel rust. BERLIJN, 26 Juli. In de Middelland- sche Zee heïiben onze duikbooten vier stoomschepen met rond de 13.000 ton in den grond geboord. gen betrekking hebbende op troepentrans porten of op vlootbewegingen, zoomede alle inlichtingen van militairen aard worden zonder een enkele uitzondering geschrapt. De telegramdieven van Zurich BERN, 25 Juli. De telegramdieven van Zurich, die ten gunsto der Entente hon derd twee en twintig staatsteiegrammen uit het telegraafkantoor verduisterd hebben, zijn door de federale rechtbank in deze stad ver oordeeld geworden tot anderhalf, reapekt. twee jaar gevangenis en ieder 500 frank boete. Do overige schuldigen hebben staffen opgeloopen van een tot acht maanden ge vangenis. Duitsch-Amerikaansche onderhandelingen over het uitleveren van krijgsgevangenen. ZURICH, 25 Juli. Do Neuen Züricher Nachriehten melden dat er in de maand Oogst in Bern onderhandelingen zullen be ginnen tusschen Duitsche en Amerikaansohe afgevaardigden, voor het uitleveren van krijgsgevangenen. Indien trien elkander kan verslaan, zullen er reeds in den aanstaanden herfst Amerikaansohe krijgsgevangen onder dak gebracht worden in Zwitserland. Regesringstoezicht m de Vereen. Staten WASHINGTON, 25 Juli. Wilson heeft een proklamatio uitgevaardigd, waarin me degedeeld wordt, dat het regeeringstoezicht over do telegraaf en telefoonlijnen en de draadlooze stations, gedurende den oorlog, op 31 dezer in werking zal treden. in de zitting van het afgevaardigdonhuis verschijnen. Do stemming overhel budjet zal Vrijdag, len laatste Zaterdag in het Iluis van afgevaardigden volgen, waarop het huis de zomervacantie zal nemen. Da achtsto Hongaarsche oortogsiesning. BUDAPESTH, 25 Juli. Gisteren word do achtste Hongaarsche oorlogsleening go- sloton. In de Buda Pester bankhuizen wfctd' 3018 miljoen get eekend. De uitslag der provincie is nog niet bekend. VW IN RUSLAND De toestand BAZEL, 26 Juli. Naar do Tempo uit Moskou verneemt, neemt, IN HOLLAND Het nieuw ministerie BERLIJN, 26 Juli. Volgens e*n bericht uit Amsterdam aan de Vossische Zeitungis het nieuw kabiDet samengesteld. Onder anderen maken or deel van, Savornin Lobman als minister van buitenlandsche zaken en De Jonge ais minister van oorlog. Savornin Lahman is volgens het zelfde blad een overiuigd pacifist. Hij is 81 jaar oud en de leider der zoogenaamde kristelijk historische partij en gekend als een grondig rechtsgeleerde. Reeds in verscheidene kabinetten, was hij minister zonder porte feuille. Als lid van het Haagsche scheidsgerecht en der Interparlementaire Unie, heeft hij waardevolle» arbeid gedaan, om de vredes gedachten vooruit te brengen. Hij was ook tweemaal lid van het Haagsche scheidsge recht in twee hoogst belangrijke gevallen, namelijk in het Maskatgeval, tusschen En geland en Frankrijken in ketNieuw Found* landgeval, tusschen Engeland en de Ver. Staten. Toen Savornin Lobman in 1916 den wensch uitdrukte zich uit de politiek terug te trekken en zijne kandidatuur niet meer te stellen voor d8 Kamerkiezingen, schreef zijn tegenstrever, de evenoude Kuyper, in de Standvard een vlammend artikel, om te vragen, dat de politieke bekwaamheid van zijn ouden tegenkamper nog lang het land zou dienen. -V/W EEN EN ANDER De werking van den H. Stoei. ROME, 24 Juli. In de geestelijke kringen verwacht men de mogelijkheid van het aanknoopen van betrekkingen met den Hoiligeh Stoel voor verschillende andere naties, namelijk voor Bulgarië en Rumenië. De Censuur in Japan Men meldt uit Tokio aan de Times dat een onverbiddelijke censuur uitgeoefend wordt op de Japansche pers. Alle inlichtin- IN OOSTENRIJK De opvolger van Soldier WEENEN, 25 Juli Zooals het Korres- pondenzbureau verneemt werd het geheim raadslid minister buiten dienst Max Freiherr Hussnreck von Heinlein tot opper minister benoemd. Het kabinet Hussareck WEENEN, 25 Juli. Volgens de bladen zou ministerpresident Hussareck al de mi nisters van het kabinet Seidler in zijn minis terie overnemen met uiizondering der beide Püoische ministers von Twardowski en Ewiklinsk, die volgens den wensoh van den Polenclub uittreden zouden. In de plaats der onderminister Ewiklinki zal do sektiechef von Nadenski, in de plaats van den Poolschen landmanminister von Twardowski de sektiechef in het finantie ministerie von Galecki treden. De benoeming van het nieuwe miuisterie zou reeds Vrijdag VERVOLG VAN DE ERFGENAMEN VAN JUDAS NAAR R. O. N. 120" VERVOLG. Het was laat geworden J de sprekers gin gen heen en do agenten van Maloeuvre noo- digden de kiezers uit zich in de herbergen te vereeuigen, waar wijn en cognac geschonken werden. Hij huichelaar en leugenaar l zeido Pampy tegen Parasol, bii geen enkel woord meenen I Dat weet ik wel, antwoordde deze, maar hij heeft geroepen Leve het volk on schenkt alles wat 't maar wil drinken, hij zal gekozen worden. Toen Pampy tot Mr Merveillao zeide Gij Maloeuvre doen hangen, advocaat mij niet gehoord, en hij toch verdienen. Ja, zeide Parasol, hij verdient alle straffen. Niot alleen heeft hij het vertrouwen van zijn vriend verraden, beproefd een on sohuldig schepseltje te vergeven, maar thans misgrijpt tpj zich aan de werklieden, mijn© makkers, dié groote kinderen zijn. Als hoogste geluk schildert hij hen de voldoening van alle wilde driften, van de dronkenschap, het spel, in afwaelTiing van Üe revolutie en cle plundering. Hij raadt aan de familieban-J gewoonte. den te breken eu hij heeft een kind. Hij weet dat hij bedriegt en liegt en dat zijns woorden tot groote ongelukken kunnen aan leiding geven, en in plaats van te spreken van vrede, eendracht en geloof, verwoest hij alles. Wat kan het hem schelen wat er van de ellendige dwazep komt, die naar hem luisteren, Lij zal gekozen worden en dat is ,jjn eenig doel. Ik wordt driftig als ik daar aan denk. Die man verraadt zijn vaderland door zijne burgers tegen het op te zetten. Eu toch Pampy zal die man gekozen worden. Parasol was boos, doch {toen hij tehuis kwam en hij zijne kinderen geknield zag bidden, terwijl Germaine het jongste op den schoot had toen hij Marie Ange bezig zag de licht gewonde hand van Claudius te ver binden, toen hij zag hoe Rosalie hem dank baar aanzag en zijn oude vader hem met vervoering de hand drukte, werd hij weer kalm. Dat herstelt iemand weer, zeide hij, ik heb heden avond het eigenbelang zoo in de hoogte hooren steken, dat ik God dank mij eene goede vrouw, goede kinderen en brave ouders geschonken te hebben. Toen omhelsde hij de kinderen en drukte XVIII. IN DEN STRIK GEVANGEN. Cyrillus werkte in de kamer, welke hij sedert vele jaren in hel lyceum bewoonde. Van lijd tot tijd sloot hij zijn boek en zijne bedroefde oogsn vestigden zich op het ven ster, waarop de vogels van tijd tot tijd gin gen zitten. Hun slaan mei de vleugels on hun gefluit maakte zijne zwaarmoedigheid nog grooter. Acht dagen to voren had Cyrillus aan zijn voogd gevraagd meerderjarig te worden ver klaard en hij wachtte diens antwoord af. Om zqne zachtheid van karakter vreesde de jonkman twisten, strijd en processen. Hij kende het karakter van den man, aan wien men zijne jeugd had toevertrouwd en hij vroeg zich af of zijn leven wel zooveel moeite waard was. De gedachte aan de verschrikkelijke kwaal, welker aanval hij vreesde en waarvan hij somtijds de eerste verschijnselen meende waar le nemen, ver vulde zijn geest met ontzetting. In die oogenblikken van outmoediging an schrik bleef hem een enkele vertrouweling en vriend over, de eerw. heer De Civry, wi&ns woor den zijne energie staande hielden. De priester had alleen het geluk van zijn kweekeling op het oog hij sprak hem oter zijn eonzaam bart, over zijne zaaier, die voor ze langer en vuriger aan zijn hart dan naar do burgerlijke wet dood was over het kind dat aaii eerlijke en trouwe handen was toe- ordt de toestand ver- ordt de toestand to Moskou met den dag onzekerder. Er werden reeds ver scheidene duizenden aanhoudingen gedaan. Do gevangenissen stekon vol en reeds zijn eon aantal aangehoudenen in bijzondere huizen opgesloten geworden. 19 sociaal revolutionaire clubs werden gesloten. KIEW, 26 Juli. Het blad Rushi Golos meldt dat de Bolschewikis Stawropol ont ruimd hebben. De stad is door het vrijwillig leger bezet. Qo Tschc-eck-Slovalckon rukken op naar Moskou. AMSTERDAM, 26Jnli. Morning Post verneemt uit Petrograd De Tscheeck Slovakken werden, nadat zij Jaroslaf genomen hadden, doqr opstandige boerentroepen versterkt. De Tscheeck Slo- <1 vakken naderen Moskou. (De afstand tusschen Jaroslaf en Moskou bedraagt 250 kilometer). De opstand in Türkestan. PETROGRAD, 26 Juli. Volgens bier aangekomen berichten wint de opstand veld in Turkestan en wel op bedreigende wijze. De beweging beeft zich van uit Tasjkelft over net gansohe land uitgebreid en in Sa markand, Slcobelef en Asjabad hadden er ernstige ruststoringen plaats. De overheden hebben den staat van beleg afgekondigd en steun aan de Sovjets gevraagd, daar zij zich niet sterk genoeg voelen om het hoofd te bieden aan de tegenrevolutionairestroominf. Ee-n regelmatig Russisch leger. MOSKOU, 25 Juli. In een besluit van het middenkomüeit der volkskommissarissen wordt de volledige ontbinding dor roede garde en de vorming van een regelmatig Russisch leger bevolen. De onbetrouwbare houding dea roode garde in den strijd legen de socialistische revolutionairen heeft aan leiding tot dit besluit gegeven. Van liet grondbeginsel der vrijwillige werving wordt afgezien en het rekruteeren zal op gedwon gen wijze plaats hebben. De aanhoudingen MOSKOU, 26 Juli. Bij het onderzoek tegen de ophitsers tot don anti Bolsohewiki opstand, zijn op bevel der overheden ook meer dan 60 leiders der Kadëtten aange houden geworden. Nog de dood van Czaar Nikolaas MOSKOU, 26 Juli. Zondag hadden in meest alle steden van Rusland, ook te Mos kou en te Petrograd lijkdiensten voor den vermoorden Czaar plaats. Overal werden de plechtigheden door de Bolschewiki gestoord, liet kwam op sommige plaatsen zelfs tot ge- echten, tusschen de koningsgezinden en de Bolschewiki. Het waren meest de armere klassen, welke de lijkdiensten hijwoonden. STOCKHOLM, 25 Juli. Uit Moskof wordt gemold, dat de patriark Tiohonin van de gewezen Czarin een sohrqven ontving, waarin hij verzocht werd hot intreden vau de Czarin en hare dochters in een klooster, mogelijk te maken. De czarin schrijft verder cog, dat zij vau haren man gescheiden werd en dat zij zelfs bij haren zoon, welke te Tobolsk achterge laten werd, niet mocht blijven. Tiohonin heeft reeds voetstappen gedaan, om döf» wensch der gewezen czarin te voldoon. vertrouwd, maar dat eenmaal weer eekend moest worden als levend, om de genoegens van het familieleven te smaken. Deze gedachte ontrukte Cyrillus aan zijne overpeinzingen, hij beloofde de sohim zijner moeder van zich te verwijderen ook die van zijn vader, die hij te midden van don storm tegen de woedende golven zag slrij den, zette hij dan van zioh af. De advokaat Morveillac, belast met de verdediging der belangen van Cyrillus beval hem voorzichtigheid eu geduld. Waak over u zei ven, zeido hij daar wij het karakter van onzen tegenstander kennen, moeten wij op alle verrassingen bereid zijn en alle strikken ontwijken. Gij weet dat Maloeuvro sedert lang met eeue duivelachtige behendigheid van da krankzinnigheid uwer moeder spreekt, als mede van de ziekelijke gesteldheid uwer her senen. Hij heeft slechts één doel hij wil u er toe brengpn buiten u zei ven te treden van toom. Indien gij slechts een enkel oogpnblik den ernst van uw toestand vergeet, zijt gij verloren. Hèt bijeenkomen van een raad zal niet opwegen tegen het getuigenis van door hen betaalde lieden. Wij zullen voor u strijden, wij zuljipn u in alles bijhtaap. Doch hoe overtuigd wij van de plannen van M&loeuvro ook zijo, wij kunnen niets bewijzen, en de wet zelf zal onmachtig zijn indien gij mijn raad in den wind slaat. Ik zal sterk zijn, ik beloof het u, mijn heer, zeido Cyrillus. Onder den indruk van die dubtade be scherming scheen Cyrillus inderdaad in staat legen haat en do bedreigingen van M&lcea^re te strijden. Sedert Cyrillus zijn voogd zijn verlangen had te kennen gegeven zijue vrijheid te er langen en er gebruik van te maken, om door reizen zijne opvoeding te voltooien, had de nieuwe afgevaardigde zijn pupil niet geant woord. Cyrillus maakte zich ongerust ovef zijn stilzwijgen en vroeg zich af wat daar van de oorzaak zou zijn, toen hij op zekeron morgend, terwijl hij naar de vogels op zijn venster zat to kijken, een brief ontving. Cyfiilus herkende het schrift van zijn voogd. Maloeuvre meldde hom, dat hij om aan zijn veralngen om 't lyceum te verlaten te gemoet te komen, een de chambre gezonden had, die voortaan tot zijn dienst zou zijn. De jongen stond verstomd zeker, de brief bevatte geen enkel woord van gene genheid, maar nergens was ook uit to lezen dat Malmuvre niet sleohts een gevoel vau haat, maar zelfs de herinnering aan oen® beleediging onthouden had. (Vervolgt.^

De Volksstem | 1918 | | pagina 1