5 Van Grootvader tot Kleinzoon Os tfitlevsrino van Willem li c&a Dinsdag O lFebruaril920 Stad Aalst Sant8nwsrk8ngs msatsshgppij voor OöfiüsssGiiaöa De strijd tegen de levensduurte. De heropbouw der Fransche koolmijnen Nieuwjaarsgiften voor Z.H. den Paus SlacMoffer zijner cr.voorzlciitigïisld- XXVI* JAARGANG NUMMER 2ïi Kerkstraat, 9 e» 22, Aalst. Tel. 114— DAGBLAD - V CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Nuffel-Db Gendt par II. Blasius 'Aon op7,80, oiider4,57 Volle Maan den 4 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich le wendou tot het Agentschap Hayas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, l ïace de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. De vergadering toot het stichten der maat schappij zal plaatshebben Dijnsdag aanst., 3 Februari, om 6 ure, in het Landbouwers- buis, Keizerlijke Plaats, Aalst. De personen die er willen aan deelnemen, worden vmocht voordo vergadering de lijst der aandeelhouders le willen teeker.en en bet bedrag hunner storting te betalen, de som van 10 fr. vertegenwoordigende 10 p. h. op een aandeel van 100 fr. To dien einde zal de lijst ter beschikking liggen, van 2 lot 6 ure, in voormeld lokaal. DAGORDE Goedkeuring der Slandregelcn; Benoeming van den Beheerraad en van den Raad der Commissarissen. Dn vooRi.ooriCB Commissie F. De llert, burgemeester; R. Moyersoen, schepen; A. Clinckaert, R. De Stobbeleir, A. De Windt, L. Geerinckx, A. Meganck, E. Scheerlinckx, O. Van der Schueren. De landelijke Baad der Socialistische par lij van België heeft de middelen besproken lot bestnjding der levensduurte. De vei hooging van 's lands inkomsten wordt vooruit, c/et, namelijk door de strikte toepassing van de wet op de oorlogswinsten, de na-corl 'gsche winsten inbegrepen. De coöperatieven werd gewezen op den deugdelijkcn invloed welke zij uitoefenen hunnen op de levensprijz.en. De socialistische coöperatieven kunnen uit die vermaning pro fijt trekken, daar hunne detailprijzen op het zelfde peil staan als de detailprijzen van den kleinhandel. Bovendien moet den arbeider op het hart gedrukt worden dat een intensieve voort- brengst het beste heilmiddel is tegen den woekerhandel. Heel goed Dat voorlaan den arbeiders niet enkel op hunm rechten maar ook op hunne plichten dient gewezen te wor den. en dal is iets wat gewoonlijk bij de so cialisten op een kouden steen valt. Hel interrcssanie wat op dien landelijken Raad verteld werd. is de artificiëele daling der hoogst noodzakelijke levensmiddelen. Beide socialistische ministers van Jnsticie en van Bevoorrading, de keeren Van der Velde en Wauiers hebben als plicht daartoe het hunne bij te dragen. De heer Wauters is onbevoegd. De heer Van der Velde schijnt thans dengron'e kuisch te willen aanvangen. Hetgeen laatstmaal aan den dag gekomen is in zake woekerhandel en opdrijving van prij zen door sommige mijnbestuurders, kan slechts in het Belgisch gemoed verbittering verwekken. Voorts werd gesproken over het opnieuw 'invoeren van het vergunningstelsel, over de sluiting der grenzen en over de rantsoenee- ving van brood en vleesch, zooals dat in oor logstijd ging. Als M. Wauters nu maar niet op die aanroekingen ingaat. Misschien niet, want, in antwoord hierop heoft hij gezegd dat er geen sprake zijn kan van brood-of vleesch ranisoc-necring. Ér ligt nog le veel vleesch te Antwerpen dat niet kan uitverkocht worden. Maar M. Wauters is insgelijks de meening toegedaan dat de prijzen kunstmatig moeten vastgesteld worden. Zou de woekerhandel ■daardoor belemmerd zijn Eerlijkheid, christelijkeeerlijkheid, plichts besef, christelijk plichtsbeset, ziedaar twee doeltreffeude middelen tot bestrijding van de levensduurte. (36* ver vol ff.) Hier lig ik voor u in het stof, Beatrice Al- 1)ïzzvoor een Mediteer. Zet nu uwen voet op mijn nek vertreed ra?j als een worm maai- beloof mij, het levens mijns kleinzoon. Diep bewogen stond Cosimo daar; de vree- selijke strijd in zijn binnenste spiegelde zich in zijn aangezicht terug. Smeekend, in angstige spanning zag de vrouw hem aan. Kom met mij mede Hij hief Roberto's grootmoeder op. Gij hebt het gewonnen, zei tic hij met bevende stem ik zal doen, wat ik kan gij zult ondervinden, dat Medici's ziel verheven is boven haal en wraakzucht 1 Volg mij, Signora Beatrice. Bij den hoogsten rech. ter te Florence wil ik uwen kleinzoon voor spreken in zijne hand dc beslissing stellen Hij voerde haar langs een donkere zijpad. Dc oude vrouw volgde hem, zij voelde, dat hare krachten baar begonnen te begeven, en slechts met de grootste inspanning kon hij zich voorlsleepen en toch zij moest het volhouden, totdat hare taak volbracht was. Bijna als een jong meisje aan den arm haars beminde, hing Beatrice aan den arm baars doodsvijand. Eindelijk had zij aan zijne zijde het paleis der Medicieërs bereikthaastig sloot Cosimo Het plan voor den heropbouw van deko lenmijnen in Noord Frankrijk,, bestaat uit vier deelenoprummg. oementaiic, uitpom ping en terug in staat stelling van do wer ken beneden en boven den grond. Het eerste deel is nu voleind en het twee de heeft reeds een begin van uitvoering ge nomen. De ceinentatie door inspuiting van cement sop in de waterinhoudende grond in de on middelijke nabijheid van den koolpul, heeft tot doel het water, dat langs de door de Duit schers moedwillig gemaakte bressen,in de planken bekteeding der gangen aangebracht is, zooniet te weren dan toch te stelpen. De eerste soortgelijke werken werden ge daan in de mijnen van Courriéres en in dén put n. 3 der hiijnen van Meurchin. In deze laatste rnijnvergunoing werd de herstelling van den bovenrand van den put gedaan in voorwaarden dio dienen vermeld te worden. Volgens zekere ingewonnen getuigenissen zouden de Duitschers den put vermeld heb ben op eene diepte van ongeveer 40 nieters van den bovengrond. Eene afdeeling door een «duikelaargedaan, heeft doen blijken dat de eerste band der houten scliraagwer K.en alleen vernietigd is, en dat de eigenlijke ontploffing aan den bovenrand van den put zelf gebeurde. Om daarvan de zekerheid le hebben heeft men een nieuw onderzoek gedaan met oen zeer vernuft toestel alleen samengesteld uit eene verluchtingsbuis van 60 c/m., 7meters lang, van onder lueht dicht gesloten, en voor zien op manshoogte van een spiegel. De eerste beslatigingen werden bevestigd. Men plaatste dan op den bovenrand eene uip in plaatijzer, waarrond men ciment liet inloopen. Als de ingang van den put vaar dig zal zijn, dan zal men aan de cementatie voi.rtwerken en vervolgens de uitpomping beginnen. Het is in alle geval een werk dat langen tijd vraagt. Zevende lijst. Overdracht der vorige lijsten fr. 23,675,50 M. F. de Thomas de Bossierre, geheim Kamerling van den Paus, 100 Baron G. dr Crombrugghe de Picquendaele, 50 Weinig maar meteen goed hart, 3; O. L. V. van het H. Hart, bid voor ons, 5 Naamloos, 2 Burggraaf en Burggravin Jozef du Parc.iOO; H. D., 2; Gravin C. de Lichtcrvelde, gebo ren Barones de Gruquenbourg, 100; Mevr. Jules Goffinet, 100 De Bestuurder en Lee raars van bet Sle Maria Gesticht, Brussel, 160 H. Hart van Jezus, ik heb betrouwen in U, Aelter, 11 A. N., landbouwer te west Meerbeek, 20 Abdij van den CesarsWg, 100; Baron en Baronnes Ad, Becckman de Crnylon. 100 Een Luikenaar, 100 Jean Velings, Pont de Loup, 100 Mad. weduwe Leo linens, 25 Een lezer, 10 L. P. 5 Een Brusselsche katholiek, 5 E. S.. Derde Ordeling. 5Kollegie van O. L. Vr. van Vrede, Namen, 200 Mr en Mad. Goemaere Tillieux, Erpent, 200 Kanunnik Charlier, rustend vikaris generaal, Namen, 100 M. M., Namen, 2; Naamloos uit Hoogstraeten, 100 M. Jos. van den Ameele, Etterbeek, 20 Jeanne Eylenbosch, Gent, 10 E. Ronse, advokaat, Gent, 10; A. Hemel- soet, id. 10; A. Boonants-Verhulst, Antw. 10; M. Struye, Gent, 5; Naamloos, id. 5; id. 5; id. 5; id. 10; Bertha Boonants, id. 5; Helena Mat, id. 5; Maria DeMuynck, dienst meid, id. 5; H. Vader, zegen mij, id. 40; Mutualiteit Volksliefde id. 50; Twee dienstmeiden, id. 10; Pro Papa, id. 20; M. Gerard Baudts, St Amandsberg, 50; Priester I. P., Brussel, 100; M. en mevr. Nerincx, Leuven, 100; Naamloos, Stavelot, 100; de Paters Josephieten, Geeraardsbergen, 400; do bestuurders en leeraars van't Sint Jans Bei'chmansgesticht, Antwerpen, 311,50; voor de bekeering van een zondaar 2; barones Clément de Rosée, Warnant, 100. Totaal fr. 26,329. eene zijpoort open een smalle trap leidde mét u mag wezen. Zijn wil geschiede f h.ï i de bovenverdieping meer gedragen. Mot deze woorden begaf hij zich naar het aan gaande, kwam Beatrice daar aan. |hoogc middenvenster* en beide vleugels naar Waarheen brengt gij mij. Medici Zonder te antwoorden opende de Medi- cieër eene deureen helder, verlichte, kost baar gemeubelde, maar menschenledige zaal vertoonde zich aan Beatrice, die schier ver blindde door den plotselingcn overgang van de duisternis in 't licht. Door de hoog, biina tol den grond reikende vensters kon zij het ruime plein voor het paleis overzien. Vroo- lijk en lustig woelde daar bij den schijn van bonte lampen, eene groote volksmenigte, door Medici's grootmoedigheid ruim ont haald, liederen zingende tot zijne eer Heil Medici, heil Medici, klonk het uit duizende monden. Een biltere lach speelde om Beatrice lippen Waarom brengt gij mij hier vroeg zij. Moet ik nedor/.ien op hetzelfde volk, dat u eene verwenschte en thans als een God aan- bidt? Gij vergist u, Signora, antwoordde Co simo ernstig niet ter uwer vernederiog bracht ik u op deze plaats hier onder staat de rechter wiens hart ik inoet bewegen, tegen de gevoelens van mijn hart io. Aan zijn uit spraak zal ik mij onderwerpen, en dat moet ook gij doen. Blijf buiten het gezicht, Signo ra, opdat niemand u opmerke, laat uwen sluier vallen, opdat geen ongeroepene, die deze zaal zou kunnen brrmenkenien, uw ge- '■jfit aanschouwe, en dan verhef in een vurig bed uw hart tot God, opdat Zijne genade De gaallieerden beraadslagen over do uitleveringen De «Radical» spreekt de hoop uit dat Nederland, nadat er nog eenige diplomatieke nola's gewisseld zullen zijn, zich hetzij goedschiks, hetzij gedwongen, zal onderwer pen aan den wil van de Entente. In Engeland houden zich lord Birkenhead, lord-kanselier en sir Gorlon Hewart, aftorny general, met de uitloveringskwestie bezig. Officieus wordt gemeld, volgens de «Petit Journal* uit Londen verneemt1 dat MM. Mil- lerand cn Nitti reeds de uitnoodiging van M. Lloyd George aanvaard hebben om eerst daags te Londen een conferentie bij te wonen. Deze zal bijgewoond worden door MM. Cambon, markies Imperial]; burggraaf Ghie- sa, gezanten van Frankrijk, Italië en Japan, Engeland houdt er aan dat de ex-keizer door een intergealHecrd gerechtshof gevon nist worde, niet uit wraakzucht, maar ter wille van de moreele noodzakelijkheid. De lijst zou verkort worden Uit Londen wordt geseind dat het best mogelijk is dat de lijst der uit te leveren Duitschers herzien en verkort zal worden. Frankrijk schijnt er aan te houden dat enkel zij gedagvaard worden tegen welke men voldoende bewijsmateriaal beschikt. Ook wil men de onrust in Duitschland zoo vee! mogelijk voorkomen. Over de rechtspleging moet men het ook nog eens worden. Betooging tegen uitlevering te Hannover Te Hannover hielden 5000 personen een betooging tegen uitlevering van den Duit- schen keizer en duitsche officieren aan de Entente. Na de vergadering trokken de betoogers naar het huis van een vriend van maarschalk von Hindenburg, waar deze logeerde. Men bracht een geestdriftige ovatie aan Hindenburg, die het woord voerde en onder andere zegde Wij moeten wei ken, vereend blijven en den moed niet verliezen, moedig inde toekomst zien en arbeiden voor den wederopbouw van ons vaderland. Ophefmakende verklaring van den Duitschen Rijkspresident. BERLIJN, 1 FE Bil. Men weet dat, op 25 Januari II., een groote protestvergadering werd gehouden in cirkm» Busch, te Ber lijn, gedurende dewelke een motie werd aan genomen bepalende dat het Duitsche volk zich verzet tegen de uillevering, aan de geallieerden, van dc oorlogschuldigen. Deze motie werd aan den Rijkspresident, den heer Ebert, gestuurd, die «Jaarop o. m. heeft geantwoord Ik en mijn regeering beschouwen deze uitleveringskwestie niet zonder ernstige be kommering. Wij zullen dan ook alle moge lijke middelen in het werk stellen, ten einde ons land voor deze vreeselijke beproeving te sparen. Von Bethman-Hollwegs uitlevering door België geëiioht. Volgens de Parijzer Matin meldt bevat de lijst der uit te leveren Duitsche misdadigers 800 namen. Onder deze komt de naam van von Bethman-Holhveg voor, door Bel, opgeeischt. Als berinnering aan zijn verblijf te Amerong en. De ex-keizer heeft besloten, als herinnering aan zijn verblijf te Amerongen aldaar een klein ziekenhuis te doen bouwen ruimte bie dend voor acht patiënten. De bedoeling is het gebouw in eigendom over te dragen aan de Commandarij Neder land der Johnnniter Orde, welko dan de hetzelve openende, vertoonde hij zich vrien delijk met de hand groetende, aan het volk, dat het ruime plein vulde. Een donderend Heil Medici, heil den groo- ten Cosimo, barque los. Het harte Dreekt mij, .mompelde de oude, ineengedoken vrouw, in den uilersten hoek der zaal. Eindelijk kwam cr stiltewant Medici had een teeken gegeven dat hij wilde sprekea. In weinige, hartelijke woorden bedankte hij het volk van Florence voor de opnieuw betuigde liefde, voor de deelneming in het vreugdefeest van het huis van Medici. Maar, ging hij voort de schoonste bloe sem der vreugde is de edelmoedigheid. Volk van Florence;-gij hebt meer dan eens bewe zen, dat uw hart vatbaar is voor edole, voor hoogere gevoelens. De uitspraak der Signo- ria heeft twee mannen veroordeeld, hun leven door beulshanden tot verzoening der ge rechtigheid te offeren, de een, een geslepen booswicht, maar toch slechte een werktuig in de hand van den ander, een jongeling, misleid en verblind. Volk van Florence, gij weet van wie ik spreek gij hold het in uwe macht, de bijl af le wenden van dc bedreigde hoofden geef den jongahög tijd om zich le beleren en handelingen te berouwen, geef hem den tijd om een ander mensch te worden 1 Schenk Roberto Albiui... Hij koa niet niupreken. Huilend en brul lend ging het als een slem uit de menigte op; Geen genade voor Aibim 1 geen genade voor exploitatie van het ziekenhuis op zich zal nemen. Ofschoon de bestemming dezer inrich ting is, dat zij in de eerste plaats aan de inwoners van Amerongen ten goede zal komen, zal zij ook voor de naburige gemeen ten bestemd zijn. Graaf Bcnlinck van Amerongen heeft een terrein *aan den Rijksstraatweg beschikbaar gesteld. Da ex-kroonprins is ongerust. In een onderhoud dat de correspondent van de Duiltj Express mei uen ex kroonprins had, verklaarde deze dat hij veel van sport houdt en wel eens Carpentier zou willen zien optreden. In aansluiting met zijn reeds meegedeelden wenscli in den zomer naar Duitschland weer te keeren, meldde hij dat niemand in zijn familie zelfs de minste onrust koestert in zake den uitlcveringscisch door de Entente. Nog een kandidaat voor do uitlevering Het blad «Marienburg» orgaan der Bev- ersche officieren in beschikbaarheid, kondigt volgend artikel af, onder den titelHet uur der veropenbaringen en der - sehu'duereffe ningen is geslagen. «Op 27 October 1914 werd de onderofficier Eberi, van het 4e regiment landweer, door de Fr an sc ben in het dorp Ëbermenii gevan gen genomen. Deze was in hel dorp gedrongen, na aan eene vrouw gevraagd le hebben of de vijand in het dorp was, waarop de vrouw ant- woojddc dal zij het niet wiss. Als straf deed kolonel von Vallade het dorp beschieten. Tien dagen later vond hij echter dat zulks niet voldoende was. Hij schreef een regimentsorder voor, eene meedoogenlooze siraf bevelende voor de in- woners van Ebermenif((Verscheidene hui zen moesten in brand gesloken worden en twee of drie inwoners door den kop gescho ten in liet midden van bet dorp. Zoo mogelijk moesten alle paarden, het vee, wagens, werktuigen, enz. aangeslagen worden. Aan de inwoners moet gezegd wei den, waarom dez« maatregel genomen wordt. Kapitein Rexroth kreeg opdracht bet bevel uitte voeren. Iiijwas ervan verschrikt. Hij deed al de inwoners op de dorpsplaais samenkomen cn vroeg, wie tien dagen te voren den onderofficier Ebert in dwaling had gebracht. Daar er zich niemand aanbood, verklaarde de kapitein, dat bij verplicht was verscheidene inwoners door den kop te schie ten. Alsdan trad eene vrouw, in zwangeren toestand, vooruit, en zegde, dat zij aan den onderofficier gezegd had, niet te weten of cr nog Frauschen in het dorp waren. Rexroth moest echter'ten minste twee plickligen hebben... Zijne gezellen hadden hem verwittigd, dat zoo hij de bevelen van den kolonel niet uitvoerde, deze hem wegens ongehoorzaamheid voor den krijgsraad zou gedaagd hebben. Geen uitweg meer ziende, vroeg de ka pitein aan den burgemeester hem een persoon aan te duiden, wiens dood eerder eene verlossing zou zijn. m Alsdan werd een arme half onnoozele man aangeduid. Dc twee slachtoffers, de zwangere vrouw en den zinnelooze, werden tegen den muur van bet kerkhof geplaatst. Onze Beyersche soldaten weigerden ech ter te schieten en gingen zich verbergen. Bevelen hielpen hier niet en het was slechts na lang bidden en smeeken van den kapitein, die zelf eene straf wilde ontkomen, dat eenige soldaten eindelijk de twee slacht offers neerschoten. Het behoort nu, dat kolonel von Vallade zich tegen deze beschuldiging verdedigde. Hij woont in de Ludwigstrasse, nr 9, le Wurlzburg en is nog steeds in dienst der Re publiek, als overste eener demobiliseerings- groep, aan Albizri de spruit van onzen tyran Dood aan Albizzi Nogmaals hief Cosimo, als biddend, beide handen omhoog maar wederom schreeuwde het volk, zoo mogelijk, met nog meer kracht: Dood aan Albiszi Geen genade, geen edel moedigheid. Heil .Medici, de beschermer der gerechtigheid Cosimo trad terug, en hij liet het zware, fluweclen gordijn voor bet venster vallen toen wendde hij zich tot Beatrice. Het gelaal van de vrouw had eene ijzing wekkende uitdrukking aangenomen. Uit hunne diepe kassen staarden hare fonkelende oogen Cosimo aan. Met inspanning van al hare krachten richtte zij zich op en op baren staf steunende trad zij hem tegemoet. Het is uit, zeide zij met bijna klanklooze stem. De hoogste rechler te Floreace naar uwe mee- nin*, hij beeft gesproken gij wist wel hoe zijne uitspraak luiden zou ik moet mij er aan onderwerpen. Eene edele verontwaardiging vertoonde ■zich in Gosimo's trekben. Ik heb geen ander antwoord ep deze nieuwe uiting uwer haat, Signora zeide hij. dan de wensch, dat het geen uwe lippen ia detcn stond gesproken hebben, u uiet zal worden aangerekend, als wij eenmaal tegenover elkander zullen staan, voor deu rechterstoel van den alwetenden God Denk nu echter aan u zelve ik zal u een trouwe dienaar ter zijde stellen, om uwe schreden te leiden ee u voor de woede des volks te beschermen den adellijken roorcr 1 Liever Savelio I DeodJ Dat is niet noodig 1 Ik kan nog wel nu 1p*. gedacht hebt, De lijst zou Maandag [afgegeven zijn PARIJS, 2 Februari. Le. Petit Parisien meldt, dat de lijst der plichtige duilscber*, wier uillevering geëischl wordt, waarschijn lijk beden Maandag aan von Lersner. die voor eeuige dagen den Duitschen gezant vervangt, zou overhandigd worden. Het blad voegt erbij, dat men zich aaa hard nek kigén tegenstand mag verwachten. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dr»t do Entente aan Duitschland eens al de puntea zal herinneren waaraan het te kort bleef, 't zij voor het wapenstilstandsvcrdrag, 't zij voor het vredesverdrag en namelijk voor de- kwestie der kolen en bet leveren der oorlogs schepen. Duitschland was inderdaad verplicht, opgetuigde oorlogschepen le leveren en het levert schepen waarop geen kanon meer la zien is.... Een tioflandsch ingenieur verpteiteriK te Elsene Zondag rond den middag, bad aan de vij vers le Elsene, éen doodelijk ongeluk plaats, toe te schrijven aan dc onvoorzichtigheid van het slachlofier. Een Hollandse!) ingenieur, Nikolaas Schuit, geboren in den Haag in 1896, wilde aan da vijvers van Elssne. op een in gang zijnde# tram springen. Hij berekende slecht zijnen sprong en kwam tusschen twee rijtuigen van den tram terecht. Vooraleer de train kon stoppen was d« onvoomchtige reeds een eind medegcslecpj. Bewusteloos en overvloedig ldoed verliezen de, werd hij naar hel gasthuis van Elsenf gevoerd. Het slachtoffer is er 's avonds overleden, zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Stoutmoedige dief te in een ministerie te Brussel. Zaterdag namiddag, rond 4 ure, is ec« sloutmoedigen dief, hij middel van valsch© sleutels in de bureelen gedrongen van M. Joset, Koninklijk Kommissaris voor de ver woeste gebieden, Lcuvenschen steenweg te Brussel. De kerel heeft er geheel het berjel door snuffeld en er alle *Iaden on kassen openge broken, geld vond hij niet, doch de kerel legde de hand op een groot pak, de plannen der vernielde steden en gemeenten bevat- lende. Deze hebben wellicht voor den dief geene waarde, doch voor het ministerie zijn zij minstens 50,000 fr. waard. Indien deze plannen niet spoedig terug gevonden worden, zullen de werken der heropbouwingskommissic een groote vertra ging ondergaan. De politie heeft een onderzoek geopend. De uitlevering der vijandelijke schepen. De Duitsche vloet. De correspondent van de Daily C'ronide weet te melden dat sommige Duitsche sche pen reeds uitgeleverd zijn en dat 't gebleken is, dat de Duitschers zich ook hier niet aan hun verplichtingen gehouden hebben, want deze schepen zijn vrijwel geheel onttakeld, alleen de machienen staan er in en zij zijn waardeloos alsgevechtseenheden. Niels in de overeenkomst mei de bondge- noolen, zoo betoogen de Duitschers, dwongen hen deze oorlogschepen met de volledige uitrusting over te geven. Bijgevolg hebben zij hen geheel afgetakeld. In de kringen van de gezanten-conferentie, zegt de correspondent van de Daily Cronide beslaat veel verboten ergernis. Volgens hem zouden de Fransche algevaardigden er op aangedrongen hebben dat de Duitschers voor deze laatste trouweloosheid streng gestraft zouden worden. alleen gaan, zeide de grijze vrouw haastig. Ik dank u voor hetgeen eij voor mij gedaan hebt, om het even met welk oogmerk. Maar eene bede Heb ik nog laat mij niet vanu gaan, zonder dat gij het mij toegestaan hebt. Mijn kleinzoon redden kan ik niet laat mij hem toch ten minste zien, Cosimo, nog een maal zien voor de laatste maal Dc Medicieër zag haar met ernstigen blik aan. Signora, deze bede... Kan ik, een oude vrouw, met de adem van mijn mond dan zijne boeien verbreken vroeg Beatrice. Kan ik met deze zwakke arm zijne bewakers overweldigen 1 Laat mij bege leiden, opdat gij zeker zijl, dat niemand met mij zijn kerker in gaat! Laat deuren en ven sters bezetten, opdat ik hem den weg tol vluchten niet openen kan Maar misgun, mij niet, een laatst ongestoord wederzien I De stem van Beatrice was bijna smeekend: geworden, en4en tweede male vermocht Cs» 6imo geen weerstand bicden. Hel zij zoo antwoordde hg na zich eenige oogenblikkea In gepeins verdiept te hebtauj De trouwe dienaar van wien ik u sprak* rad u tot uw kleinzoon voeren mqn naam e#j zijne begeleiding zal u den weg banen tot; hem, zonder dat men zal uitvorechen waar-: heen of waarom. Wacht hier; ik zal hem u terstond zenden.! En nu, Signora Beatrice, leef gelukkig. Waarschijnlijk zien wij elkander nimmor| weder denk beter over Medici, dan g$ tot, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1