6 ANORIES, DE SAVOYAARD Z. E. H. Kaa. Laytperons Minister Waaiers Geachte Hf.hr Mijiisteh, Zaterdag Maart 1920 Fausten Mephisto Os scMgjiü in tie Mlsislsriën Giasfabrikati®. Eene geiieimziaise zaak te St- Billis. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI' JAARGANG NUMMER 56 33 -A. Gr 3E3 L .A. H> 7 CENTI EMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt H. Colela Zon op6,32, onder 5,49 ■Laatste kwartier den 12 ^Publiciteit bultan het Arrondiseement Aalst, zieli te wenden tot Lot Agentschap Havas, 8, Marlelaarplein, to BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 106, Cheapsid», Londen. Faust staat gekend in do kunstwe reld als liet symbool van dea ontevre den en droefgèëstigen menscb op zoek naar geluk, naar vrede er. wélvaart. Op zijn lijdensweg ontmoet hij Me- phisto den geest van het kwaad die hem verleiden wil en hem hot valsch geluk belooft. Wij allen, menschen zijn eon beetje van het ras Van Faust. Wij allen zoe ken op onzen levensweg golulc en welvaart. Ons herle smacht naar vol ledige voldoening en onverpoosd stij gen onze geluksbehoeften als de baren der zee, maar breken togen de dijk wanden van aardsche bekommernis en tijdelijk genot. En wijl wij pogen op te stijgen langs het pad des geluks, ontmoeten er maar al te veel dén stil-spottenden Mephisto, den geest van het kwaad die de menschon verleidt en ze gelei don wil langs den breeden weg van het valsch goluk, diu uitloopt op ver derf, op ontgoocheling, op Volksbe driegerij, óp zakken vulling, op ellende, op wanhoop, op opstand. De eanen wordon gedreven door don duivel van hot genot en de zinne lijkheid, en verkwisten hun levens kracht in ondeugend minnespel. De anderen gedreven door de geld zucht worden zeep- of suikerbarons, woekeren op den rug van het volk en trachten door allerloi geheime streken de prijzen ten hunnen voordeele op te drijven Er zijn er die arm aan arm gaan met den' duivel der politiek, die niet groot misbaar de roode vlag uit hun binnenzak trokken, ze met de eene hand op allo hoeken en kanten Vün de straten uitzwaaien, óm met de andere hand, hot onwetend volk do centen, do suiker, do zalm. de aar dappelen voor-den neus weg te pik ken, Wijl hot volk in verwarring luis tert naardc- holle volzinnen die ronkend over de pai lementsbanken rollen on spreken van volksliefde, van nationale eenheid en wederopbouw van Belgen- land. Er zijn er ook die door den duivel des hoogmoeds gedreven, zich zelvon cone godheid wanen, van gezag niots willen weton, alle godsdienstige plichten met de voeten Meden en spot ten met hetgeon hun vaderen hebbön aanbeden. Al dio metischen zoeken hun gc- geluk doch met Faust vragen ze geluk aan alles, wat hun hart niet verzadigd, maar de driften opzweept, ontevredenheid wekt, hot hart verbit terd en Sociale wanorde sticht. Zoolang gij Mepbisto volgen zult. zoolang ook zult ge wegen opgaan, die u verwijderen zullen van vrod6 en welvaart. 't Was in zijn vastentijd dat de geest van liet kwaad aan Jezus, zegde in de woestijn. Dit alles zal ik 11 geven, al het heerlijke wat u hier rondom u ziet op aarde, als ge voor mij op de knieën valt en mij aanbidt Dat is de stem van Mepbisto, die ook tot het volk, tot eenleder van ons spreekt Ik zal u aardsche goederen geven als gij mij aanbidt FaustLuistert naar die stem niet Het is de stem van het kwaad, de stem van uw ongeluk 1 Laat Mepbisto niet binnen in uw huis Werpt hem buiten 1 De mensch leeft niet alleen van brood, maar alle woord dat komt uit den mond van GodPolis XE BRUSSEL Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Donderdag morgeml verscheen M. B.., bureeloverste in het ministerie van openbare werken, wiens aanhouding wij gemeld heb ben, voor dé Raadskamer te Brussel. Zijn aanhoudingsmandaat is bekrachtigd geworden, alhoewel het blijkt dat de feiten ten zijnen tasten, niet erg zijn. Indien de in lichtingen welke hij aan M. Van Damme, onderzoeksrechter verstrekte bevestigd wor den door het onderzoek dat thans in de pro vincie gedaan wordt is hel te denken, dat een bevel van niet vervolging zal afgeleverd worden. M. 13.., heeft bekend, dat zekere personen, aan wie hij -diensten bewezen had hem enkel zijné moeite vergoed hadden. Gaspart, Deyen en Gic Donderdag morgend zijn Gaspart en de twee Doyens, die beroep ingeslagen hadden tegen de bekrachtiging van hun aanhoudings mandaat, voorde kamer van inbeschuldiging stelling verschenen. Na lange debatten werd de zaak in beraad gehouden. Hel Hof zou Vrijdag uitspraak doen. Rond de boterkwestie. Iloe de boter le Antwerpen bedorven is geraakt zal men uit onderstaande best kun nen opmaken. Den 5 Januari liep de Amerikaansche steamer Wfieaton de Autwcfpsche haven binnen met 63.650 kisten natuurboter voor onzen dienst van bevoorrading. Elke kist bevatte 20 kilos boter, 'tzij in 't geheel 1.270.000 kilos, 's Anderendaags reeds het kon wel niet vlu.gcr kwam een expert van 't minisierie een staal afhalen, waarna de kisten gelost werden en opge tapcld nevens stocks gezouten vellen en be schadigde boonen. Dat is maar mogelijk van wege een Staat die ook den handelaar wil spelen. Zoo verliepen vier weken voor nog iemand omzag naar de kostelijke voedingswaar, welke, 't spreekt van zelf, ondertusschèn grootendeels onbruikbaar geworden was. Zoo zijn duizende kilos boter verloren ge gaan, waarvan men nu zeep gaat maken terwijl dc bevolking margarine mag eten aan 8 en 9 fr, het kilo En dat zou niet mogen gezegd worden Hebben de Entjelsshan een Belgisch geheim benuttigd Als gevolg van zekere artikels, verschenen in de Belgische pers, in het begin der rakand rebtuiari, aangaande een ksri bericht verkon digd in de Evening Standard onder den titel van Het Belgische geheim der fabrika- tie van glas en de Engelschèn beschuldi gend gebruik gemankt te hebben van eeii Belgisch geheim der glasindustrie, heeft een i# vervolg. Zoudt gij ër gaarne haar toe gaan, Pic Ier O zeker, vader t maar ik zou bang zijn óm alleen të gaan, zooals buurman Middel 's zoon. En pij, kleine Jacob vroeg vader j liet jonpste van zijne broertjes, die pas Vgf jaar oud was, en voor het vuur lag zeg Jacob wat zoudt gij in die groote stad doen, klein mannetje Ik zou alle dagen kaas op mijn brood eten, antwoordde Jacob glimlachende, ter wijl zijne öogen moeder volgden die bezif was het avondmaal gereed te maken. -— En wat mij bétrêft, zeide ik op mijne beurt, ik zou werken, ik zou fvdd verdienen o zooveel geld Genoeg om een grooten tuin te koopen. Ik zon het alles bij u te huis bren gen, en o hoe gelukkig zouden wij dan zijn Gij, vader, en gij, moeder, kondet dan 's winters den ganschén dag bij liet vuur blijven zitten, terwijl mijde broertjes en ik nog ruim tijd over zouden hebben, om mét sneeuwballen te speleh. Gij zijt een brave jongen. Andries denkt altoos aan uwe ouders. Maar de groote stad, ach kinderen, men kan er niet al tóós zijne fortuih maken Ik ben er zelf ge weest. tóen itc jong was, en kón maar zeer weinig bijeen '/ainelén en zelfs van dat wei nige werd ik dóór een Loop deugnieten öndér weg beroofd, de zuur verdiende Spaar penningen vat» een tichjarigen arbeid, die ik aan mijne moeder te huis brachtIk was genoodzaakt met ledige banden terug te kde- ren Maar, vader wat meent .gij met deugnie ten vroeg Piëter. O, slechte lecgloopers, die tot niets goeds in staat zijn, en enkel leven v«n hetgeene zij aan andere ontstelen kunnen. Tegen die menschen mag men immers vechten mag men niet, vader l riep ik met drift. Niet altoos, lieve jongen Als men ben vat worden zij door de wet gestraft maar bet is verboden, dit zelve to doen. Krijgen slechte menschen ook eten vr< de kleine Jacob, terwijl hij van het vuur naar de soep zag, die over hetzelve hing te koken. Alle schepselen moeten leven, kinderen Maar slechte menschen krijgen toch zulke lekkere soep niet wei vader Vader glimlachte, cn den kleinen jongen oplichtende, kusttc hij hem tcederlijk. Pieter en ik drongen ons tegen zijne borst, om ook een deel van zijne liefkozingen te-hebben hij omhelsde ons allen want hij beminde ons allen met gelijke liefde. Door moeders zorg was de soep gereed, werd op de houten tafel geplaatst. Wij waren verrukt op het gezicht vail den. stroom, die uit den gröolën ketel opsteeg, en de kleine Jakob lachte overluid, toen hij de lekkefe lucht in zijn neus opving. Eten, eleu 1 riep broer Pieter i eu in beambte van de Departement of Overseas Trade - van Engeland de glasblazerijen van Uillesden (fabriek wuar deze artikels op ge munt waren) bezoekt, en heeft een ernstig onderzoek ingericht. Hier onder het rapport van dit onderzoek Ik heb de glasblazerijen van Willesde be zocht en de kwestie besproken met M. Pie- ters (Belg) de directeur. Ik hoorde dat hij reeds deze artikels bemerkt had, en dat hij een antwoord gezonden heeft, verklarende dat de inlichting geheel en al onjuist was Ik had de gelegenheid de werklieden aan liet werk te zien, en kan zeggen, door gevolg van mijne persoonlijke kennis uit andere be zoeken in glasblazerijen voortspruitende, dat er geen gevoelig verschil beslaat in de me thodè van produktie, suders dan te Wellesden alleen de handenarbeid verricht wordt, en in andere fabrieken samengedrukte lucht ge bruikt wordt om glaste blazen, en machiènen voor bet draaien der cylinders. Op het oogenblik zijn al de glasblazers Belgen. Het meerendeel van deze werkte in Rusland voor dat zij haar Engeland kwamen Het is zeker dat het werklieden zijn met groote vakkennis, een lange ondervinding hebbende, inde glasblazerijen opgedaan sinds bun eerste jeugd, en aldus speciale begrip pen hebben verkregen, die hun toestaan tot een onberispelijke fabrikatie te komen. De veelvuldige hervorming in de tiandfa- brikatie van het glas onvermijdbaar, veroor looft eveneens een totale herbakking die het breken op zijn minste brengt voor dè volgende behandelingen. M. Pieters is hierover met mij akkoord en verklaard dat het belachelijk is en onjuist deze methode tö bcstebipelen met een nieu we Belgische taethode dit oogenblik zijn 65 Belgen gebruikt in het fabriek van Wellesden, en er is geen sprake personen af te danken voor een onbe paalde periode. HET KOLENSCHANDAAL- Het parket van Bergen zet zijn onderzoek in zake den kolenwoeker voort. De zaak zal overigens nog meer uitbreiding nemen dan eerst gedacht werd. Gisteren heeft den onderzoeksrechter zich naar de mijnen van Lt Couchant du Flénu, te Quarëgnon, begevep, en heeft er eerst de boekhouding nagezien; Daar ook bleek dat de prijzen verhoogd geworden zijn. De be stuürdér en de beheerders ondervraagd, be kenden onmiddelijk", er bijvoegende, dat zij onmogelijk konden leveren aan de prijzen gesteld door het gouvernement. In gevolge dier bekentenissen werden de bestuurder en de beheerders in vrijheid ge laten. Woensdag namiddag, rond 4 ure, twain een persoon, schijnende 22 lot 21 jaar oud met bleek, mager en baardeloos selaat, dra gende een grijze overjas en eenslappen grij- 7.cn hoed, eene kamer bespreken in een bold der Hallepooltlaan te St- Gillis. Na even de kamer bezichtigd te hebben vertrok ld zeggende weldra le zullen terug keeren. Bono uur later kwam bij terug dra- gor van eee sdioendoos. Donderdag morgend vertrok bij opnieuw zeggende een half uur later zijn pakje le zul len komen halen. Kort na zijn vertrek ging een bediende van bet hotel naar de kamer en Tond deze in vreeselijke wanorde. Geheel bet bed was met bloed besmeurd Bij nader onderzoek vond men in de kamer nog verscheidene bebloede mans en vrouwen- kleederen en een paar nieuwe daincnscboe- nen, gansch mei bloed doortrokken. De on bekende had ook gepoogd de schoendoos te verbranden. Een onderzoek is geopend nopens deze geheimzinnige zaak. een oogenblik liet Jakob zich Van vaders knieën glijden en plaatste zich dan op een bankje. Pieter trok den stoel, waar vader op gereten had, naar de tafel terwijl ik hij den ouden man bleef, om zijne waggelend» schre den le ondersteunen want bij bad bij den butsten val zijne knie zwaar bezeerd en was nog op verre na niet genezen. Vader veinsde op inij te leunen, daar bij zag, dat ik trolsch was, reeds in slaat te rijn om'hem te helpen doch zijne band drukte maar ligt op mijn schouder. Wij waren spoedig rondom de tafel geze ten de sneeuw viel builen al dichter cn dich ter, en dé wind nam in hevigheid toe. Hij huildedoer onze zwakke hut, en zijn hoi en treurig geluid maakte Pieter bangHij drong zich telkens tegen iiiij aan, wanneer de deur met meer gewoon gedruiscli kraakte. Onze hul, die door eene enkele lamp slechts flauw verlicht, werd echter verlevendigd door liet vuur. dat lustig aan den haard brandde, en de kleine Jabob dacht aan niets, dan aan het bord met soep, dat voor Item stond, cn waarover zijn neus eo mond te gast gingen. Onze gelukkige huiselijke kring werd ge stoord door een geschreeuw van buiten, en vader ging terstond uit, om de ongelukkige reizigers bij te staan. Hij keerde terug met den Graai van Franconard, deszeifs bediende Champagne en een schoon meisje, welks kleine gestalte in een bonten mantel gewik keld was. Een zwarte fluweelen kap, mede met bont gevoerd, bedekte het bevallighoold, en was onder de kin met gouden baken dtcht EERSTE BEDEVAART der Denderstreek naar Lourdes SEPTEMBER 1020 WERK DER ARME ZIEKEN 2* Inschrijvingslijst Opbrengst der vorige lijst fr. 1717,20 HoutmarktBrabantstvaatBrusselsch steentoeg Baron cn Baronnes Louis de Bèthune, 20.00 Naamloos, 10.00 M.Leen Baecker, 10.00 Mme. Butave, be'st. van het pensionnat!* 3 Mej. Van dér Vorst, 5 M. Kniel DeNayer, 5 i M. en Mad. Od. Vander Schueren, 5 Mad. De Bruyn, 5 Mad. Gry- secls, 5 Mad. Van Baaien M. 5 Mad. Van den Heden, 5; Naamloos 5: Naamloos, 1 Naamloos, 0.40, M. Redant, 3 M. Vanden Eynde, 3 M. Max. Rowies, 2 M. Brante pheni, 2 M. Van der Poorten, 2 M. J. Wa uiers, 2 M. J. De Petter, 3 M. De Smet, 1 M. Wed. Van Hemelryck, 1 M. S. Kieckens, 1 M. Fr- D'Haese, 1 M. Pcrtus Van Nuffel, 2 M. F. Podcvijn, 1 M. L>. Podevijn. 1 M. J. Van Helsuwé, 1 M. Adh. De Kimpe, t Naamloos, 1 Mej. Pli. Van der Eecken, 2 M. J. Coppens, 2 Mej. Borrem^n, 1 M. Geeroms, 1 M. A. De Ke^el, 1 M. Schokkaert, 1 M. Par- mentier, 1 M. August Bosteels, 5. Vcrsciiilligc naamlooze giften, 10.05 Albert Liénart straat: Mevr. Druwé, 20,00; B00"* Cl», de Béthune, 20,00 Mevr. L. Burny, 40,00. "Esplanade.plein M. Mad. Achiet Eernan, 25.00 Bisschoppelijk Gollégie. 20.00 Verschiiligenaamlooze giften, 496,00; Naam loos van Geeruardsbergen, J. A. J. 10,00 Naamloos, 50.00. Korte en Lange Zaalstraten M. De Trover. 0,50; Mej. Pal my re Peireboom, 50,00; M. De Brauw-De Nacyer, 2,00 M. P. Ciot- man, 1,00 M. en Mev. Van de Meersche, 10,00 M. Alfred Tiivbaert, 2,00 M. Jos. Tliybaert, 1,00 M. Van den Berghe, 1,00 Naamloos, 3,00 Naamloos, 1,00 Naam loos, 1,00 M. Louis Arent», 5,00 Naam loos, 1,00 Naamloos, 2,00 Naamloos, 4,00 Naamloos, 2,00; M. Coeykens-Wii- lems, 5,00; M. R. Van de Velde, 3.00 Naamloos, 3,00 Naamloos, 0,50 Naam loos, 2,00Naamloos, 10,00 Naamloos, 50,00 M. en Mevr. Ghyselen, 50,00 Naamloos, 5.00 Naamloos! 1,00 M. De Goninck, 2,00 M. Praet, 2,00; Mej-. Van Ertvelde, 5,00 M. en Mevr. Dc Bruvti- Verlcyzen, 5,00 Mej. Megaock, gezusters, 5,00 Mej. M. i)e Goninck, 60,00 Mevr. L. Van Lierde, 25,00 Zuster Marie Note, 5,00 W° Van Herreweghe, 2,00 Mevr. Ducaju, 2,00 Naamloos, 5,00; W* J. Lo cus, 2,00 M. Van Hoorde, 1,0U; Ph. Rons mans, 2,00 M. Boone, 10,00 Naamloos. 5,00 M. J. Merlens, 5,00 M. L. Roovers, 5,00 M. R. De Winter, 1,00 Onleesbaar, 1,00; M. V. Vidv, 1,00; Van de PuUe- Goossens, 1,00; Georges Van de Putte, 1,00; M. J. Temmermen, 1,00 M. J. Qninlyn, 2,00 Mevr. Branleghem, 2,00 Me"v D'Halle, 2,00 M. Th. De Brabander, 1,00 M. Cyrille De Goen, 100,00 M. A. Ver- méiren, 2,00 Verschillige naamlooze giften 37,00 fr. Te samen fis. 2742,65 Men zal ten bureele dezer met veel erken lelijkheid de giften aanvaarden, der perso nen, welke afwezig waren toen de inzamc- laarsters zich ten hunnent aanboden, en aan het mensch lie vend werk der arme zieken zouden willen medehelpen. Aanhouding te Meire In zake de moordpoging gepleegd op Schandevel, te Meire, is de genaamde Van Wczetnaal bijgenaamd De Vlooi onder aanhoudingsmandaat geplaats en in het ge vang van Dendermonde opgesloten. gemaakt. Eenige lichtbruine krullen van het schoonste haar overdekten het Voorhoofd van het argelooze kind. Haar kleine mond was half geopend, een licht rood bedekte de wan gen, en de oogleden waren bezet met lange haren, even zwart als hot fluweel van de kap. Het lieve kind sliep even gerust, alsof het in moeders schoot lag. De vreemdelingen scheuen niet zeer vol daan over het onthaal, dat zij hier aantroffen, en geheel niet erkentelijk voor de gastvrije ontvangst der anne Savoyaards. Kamer Heelen zij dit eene kamer mompelde de edelman, terwijl hij zijn be diende aanzag, die zich juist van zijn reis mantel ontdaan had, cn ieder woord van zijn heer en meester met een eerbiedigen glim lach beantwoordde. Laat zien I waar zal ik mij nederzetten want ik veronderstel, dat ik mij ergeus moet neerzetten moet ik niet, Champagne 1 Zonder eenigen twijfel. Mijnheer de Graafde plaats is uwer onwaardig doch het is de schuld niet van deze arme men schen. Gij hebt gelijk. Champagne de plaats is mijner onwaardig maar dewijl hier geen ander O, als het heerschap alleen gelieft te iqn, riep mijne goede moeder, dan Lebben wij, bfibalve dit vertrek, nog een ruimen zolder, waarop wij omen wintervoorraad be waren, en die overvloedig van versch stroo voorzien is. Een zolder 1 slroo l voor een uun*. Eene belangrijke ontvreemding van valsche wissels te Brussel Nadere bijzonderheden liet onderzoek dezer erge zaak van ont vreemding, heeft tot hiertoe reeds zeer be langrijke omsiandighedon aan het licht ge-t bracht en Donderda; avond werd dan oolc. eene aanhouding gedaan. De zes wissels in omloop gebracht door M. V., hadden een gezamentlijk bedrag van 99.974 frank. Op 27 Februari aond dn bank welke in 't bezit was der wissels zooals naar gowoonts naar eene andere bank éfn borderel of bjsi met de wissels welke door deze bank aan da eerste moesten betaald worden. Behalve de zes wissels waarran sprake, waren er nog andere voor meer dan 200.000 frank. Op 28 Eebroari, om 9 ure 's morgends bood de inkasseerder der eerste bank zich ir» de tweede bank aan, met al de wissels welk# op de lijst stonden, ten mnde ze te laten na zien. De zes wissels, van verscheidene rug- teekeningen voorzien, waren er bij. Twee uren later bood zich een onbekenda aan, met de zes valsutie wissels. De kassiei vergat dut hij reeds vroeger de wissels ont vangen had en betaalde. Toen de inkasseerder der eerste bank zicb een weinig later aanbood, om het geld van net borderel op te strijken, was hel le laat. 't is Slechts dan dat de kassier zich het voor gevallene herinnerde. Donderdag avond werd de kassier aange houden en ter beschikking van den onder- zoeksrëchter gesteld. Zoo had hij op het borderel vergeten dft zes echte wissels welke hem eerst aangeboden waren uit te doen. Verders heefi hij ook niet gezien, dat do valsche wissels geenc rugtee- keningen droegen, alhoewel hij toch moes! Weten, dat de wissels door zijne bank aan de andere bank verhandeld waren. Eindelijk heeft hij ook verwaarloosd, aan den kerel die de valsche wissels ter ontvangst aanbood, zijne eanzelvigheidskaart te vragon, alhoewel het hier eene betaling van rond de 100.000 f. gold. De kassier in kwestie was op het punt on der bestuurder benoemd le worden, in een succursaal der bank waartoe hij behoorde. algemeeii secretaris van tien üocrenbond heeft onderstaande» brief gezonden aan Ik heb deze laatste dagen twee brieven ontvangen, die mij ten zeerste bokoinm«?rPir. Een landbouwer uit Wesl-Vluandere mij dat uien in zijn streek tarwevelden keert, uit vhces nog eens de opbrengst le moeten afslaan te^en 50 fr. Aan de rg cl ijken prijs, zoo luidt het, werkt dc voortui enger met verlies en hij liaagt zich af of hij zulk verlies dit jaar nog zal kunnen dragen. Schrijver vergelijkt den prijs van de (at we met dien van de bloem, «elke tot 139 fr. naai voor de bloem gebuild op 75 t. h. De tweede kwam mij toe uit de omstreken van Mechelen,: hij verzekert dat er vee! minder aardappelen zullen geplant worden zoo de landbouwers niet op de hoogte worden ge bracht van de schikkingen die den handel in dit product zullen regelen. Evenals in het vorige, wordt in dit schrq- ven bitter geklaagd over de verbijsterende maatregelen die tegen den landbouw geno men worden. Dit alles is slechts ten weer klank van de berichten die ons van verschil lende zijden tocstroomen ;;jii om- als ik! Zeg, Champagne! hebt gij die vrouw gehoord Waarlijk, zij is al te goed l En de edelman liet zijne oogen links en rechts rondgaan, alsof hij ons geheel had willen doorzien. Schoon ik achter hem stond, kon ik al de bewegingen zijner oogen aflei den uit die van zijn staart. Deze arme lieden, Mijnheer de Graaf, weten niet legen wien zij de eer Lebben ta spreken. Zeker, dat weten zij niet, Champagne Komaan, geef mij een armstoel, waarop'ik ia slaat moge zijn mij neder te zetten. Ik bezit geen anderen armstoel dan dezen. Mijnheerzeide mijn vader, den stoel, waar op hij gewoon was te zitten, aanbiedende terwijl mijoe moeder hem achter bij zys buisje trok en hem toefluisterde. Maar, George, dat is immers uw stoel? Waarzult gij, met uw verlamde knie, nu zelf zitten Geen gemakkelijke stoel, ze Ut de vreemdeling;, terwijl hij zijne S|>i!lel>ccnea voor Let vuur uitstrekte, en 7.ijnc vingers, die met ringen bedekt weren, warmde. Hoe slecht worden de wegen hier onderhouden t Apropos 1 zeg mij eens, goede mat, toen gij daar straks bij mijn rijtuig kwaauit, terwijl Let zich door de sneeuw werkte, waarom, rieat gij toen mijn postiljon toe, dat hij moesk ophouden 't Waarom deedtgij zulks? Omdat hij juist op een afgrond aanreed welke de sneeuw voor hem verborgen had nog slechts weinige slappen uwer paarden, en gij zoudt allen ellendig omgekomen zijn. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1