u SE BRUID DER ZON OE BURGERIJ MOET WEG Na de Staatsgreep in Duitschland Woensdag April 1920 T Kristen Syndicaal van Y. P.T.T. Z, aan bet personeel en bet publiek Bloedige botsing In Spanje. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. fel. 114 T~> _A_ Cr XXVI* JAARGANG NUMMER SB BL.AD - 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Gendt H. Ludivina Zon op 5,12, onder 6.48 Niëuwo Maan den 18 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap IIavas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Gheapside, Londen. Zooals wij reeds meldden, hebben ver scheidene socialistische redenaars op het Kongres dat zij verleden week hielden vlakaf den oorlog verklaard aan de burgerij. De burgerij moet weg, moet verdwijnen, onder voorwendsel, dat zij zich in den oor log verrijkt heelt, dat zij de menschen heeft uitgezogen de winsten welke nu door de burgerij opgestreken worden, zouden dan aan de algemeenheid ten goede komen, enz. Onze konfrater De Landwacht zegt terecht, dat het hoogst belangrijk ware, eens een onderzoek te doen, om vast te stellen, in hoeverre de burgerij door den oorlog ver rijkt is. Die stelling der verrijking der burgerij wordt volkomen tegengesproken door deze andere, die zegt, dat het vooral de burgerij is die door den oorlog geleden heeft. En dat zal wel dichterbij de waarheid zijn. Voorzeker zijn er ook burgers die gedu rende en door den oorlog, geld vergaard hebben, veel geid en zelfs te veel geld om het op onberispelijke manier verkregen te hebben. Docb, onder de nieuwe rijken stammen er ait alle standen. Maar treft men rijken aan, die niet geaar zeld hebben den oorlog te baat te nemen om hunne geldkoffers 4-5 en zelfs 10 en I2maal te verdubbelen, men kent ook menschen die voor den oorlog in de meest bekrompen voorwaarden door het leven heenwroetelen en die nu door hunne pracht en weelde elkeen in den grond loopen Wil dat zeggen dat alle arme wroeters van vroeger nu rijke of welstellende lieden worden zijn Wel neen, maar zoo is het ook met de burgers gesteld, er zijn or eenigen die ge woekerd en gezwendeld hebben, maar in 't algemeen is het toch de kleine burgerij, die hel meest gehavend uit den oorlog is ge komen Wat er van zij dc socialisten willen de burgerij uit den weg luimen. De burgers zijn immers zoovele konkur- reutrn van de roode koóperatieven De groote socialislenleiding voert alzoo eene kleingeestige kruidenierspolitiek, m Elk doet wat hij kan l ünnoodig hier te wijzen op de maatschap pelijke noodzakelijkheid van den middenstand in de samenleving. Men weet immers dat de middenstand is ontstaan naarmate de huidige maatschappij zich uit den tijd der slavernij ontwikkelde De burgerij kan hare vijanden hebben het is nochtans niet te voorzien dat men eenen ganschen stand gemakkelijk zal kunnen ver nietigen. Van dien kant kan de burgerij ge.'ust zijn maar in den strijd om haar bestaan kunnen voorzeker tijdperken voorkomen van sterke beproeving. We laten ook dien kant der kwestie ter zijde, om tot het volgende te komen Veronderstellen wij dat de burgerstand min of meer langzaam ten onder kome. Dc burgers die als dusdanig verdwijnen, rullen onvermijdelijk bij de werklieden te recht komen, en ten slotte zal alleman werk man geworden zijn, want de regceringen der Heilige Eendracht zullen er wel voor zorgen dat dc groote fortuinen op niet smelten, bij middel van belastingen, aanslaan van erfe nissen en onteigeningen Moest het zoover komen, dan zullen de groote socialistische leiders wel weten hoe hunne schaapjes in 't droog te houden en het 9' Vervolg Chicha is er in overvloed, en water, anders niet, lachte de edelman en verdween onder het dek. Montenegro trad met een toornigen uitroep naar hét midden van net dek terug, sloeg zijn mantel om en zette zich, met den rug tegen den mast geleund en het gezicht naar liet latid gekeerd, op den grond neder. De man verlichtte het landschap als mei eene tooverachtige pracht. De atmosfeer was zoo doorschijnend, dat de bergketen geheel in de nabijheid scheen te liggen. De toppen der bergen geleken op gloeiende sleenen. Nu eens stak het zilveren sneeuwveld scherp tegen den donkerenhemel af, dan weder wa ren de bergtoppen als in een sluier van zil- gaas gehuld. Alles bewoog zich golvend in lichtstralen door elkander bet was een fantastische wedren van licht en glans en schitterende donzen vormen. Vermoeid sloten zich de oogen van Mon tenegro en hij viel in slaap. Het lichte golf geklots des Oceaans was zijn sluimerlied en de zeewind speelde met zijn langen baard. ACHTSTE HOOFDSTUK De gouden tuin Montenegro had nog niet lang geslapen, toen een licht schudden hem wekte. Ben jij hot, Manuel vroeg hij, slaap dronken, aan de voor hem staande gedaante. Vergeef mij, dat ik u wekte. Maar ik middel vinden om de landen en de woreld te besturen of liever uit te zuigen l Dan zal het rood socialistisch paradijs ge schapen zijn en op die manier zal eindelijk het socialistisch ideaal verwezenlijkt worden, als daartegen geen verzet komt. Maar dat verzet zal niet uitblijven Het zal zelfs komen van wege de socialisti sche werklieden, die nu reeds ondervinden dat het socialistisch gezwets van den Toe* komststaat ijdelen bluf is en eene niet te ver wezenlijken begoocheling. Wat men ook zegge In het hart van dei mensch ligt de zucht, de drift naar hooger op en niet het minst in het hart der socialisten. Van daar dat de voorname leiders der roo de partij er aan houden dat de socialisten blijven deel uitmaken van het ministerie dei- Heilige eendracht en van daar nog dat andere socialisten, zich daar vlakaf legen verklaren en eischen dal de socialistische mi nisters er onmiddelrjk zouden van door trek ken... om zelf in eenen rainisterieele zetel terecht te komen. 't Is de kwestie Maak plaats voor mij Hoe dikwijls hebben wij de huidige roode Apostels der Heilige Eendracht niet hooien zweren, bij hoog en laag, dat zij nooit of nimmer zouden willen deelnemen aan een burgers-ministerie? Neen, nooit of nooit, voor niets ter wereld Maar de oorlog is gekomen, en geëindigd, en de socialistische kopstukken hebben ge zien dat de peer lijp was en dat zij ze moes ten plukken Zij hebben hunne plechtige eeden vergeten, zij hebben niet allcén hunne diensten aangeboden, maar zij hebben zich opgedrongen en... men heeft toegegeven De miuisterszetels zijn nu door hen bezet en ze wenschen er te blijven net als wel* gedane"burgersmen8chen zouden doen. En daar zijn vele socialisten die een oogs ken trekken naar een zetelkon in de ministe ries, weerom net gelijk gewone burgerskin- deren, om juist gelijk burgers te kunnen leven. Om die en andere redenen mag men over tuigd zijn dat de burgersstand niet verdwij nen zal de nieuwe socialistische rijken zul len wel zorgen dat de burgerij niet uitsterft Alléén eenige ongcduldigen, die hunkeren om ook omhoog te geraken, en den natuur lijken dood nist kunnen afwachten van eenen Anseele, Vandervelde of Wauters zouden de jongeren willen ophitsen om den boel in de lucht te doen springen. Aan onze.partij is de taak opgedragen die bolchevistische dreigementen kalm en be daard te aanschouwen, maar moedig en vast beraden alle verdere revolutionnaire eischen der roode kliek af te wijzen De socialistische Franschc minister Mille- rand heeft paal en perk gesteld aan de over- drevene eischen der syndikalistiche leiders en wij meenen dat hij daardoor een grooten dienst aan zijn land bewezen heeft. Ben Poolsch'Duitsch incident Dertig miilioen ontvreemd. Berlijn, 12 April. Een Dtiilsche trein, waarmee een waarde van 30 miilioen uit het dislrikt Danzig voor de rijks regeering naar Berlijn moest worden gebracht, is door Polen beroofd. Het geld bevond zich in 50 verzegel de pakketten. De Poolsche regeering was van de zending officieel in kennis gesteld en had toestemming /oor het vervoer gegeven. De millitaire bezetting van het station Neu- sladt hield echter dén trein aan. Onder aan voering van een Poolsch officier werd de wa gen, waarin zich het geld bevond, geopend en de waarde papieren weggebracht. De twee beambtenn, die den trein bege leidden, werden in hechtenis genomen. Op een protest uit Warschau gelastte de Pcolsche regeering een onmiddellijk onder- zoek. Het geld is nog niet uitgeleverd. heb iets op het hart, waardoor ik niet kan slapen antwoordde de wekker. Todos Demonios zeide Montenegro, goedig lachende is dat een grond om ook aan andere lieden den slaap te misgunnen Doch kap het touw waaraan uw geheim voor anker ligt, en vertel mij rondborstig wat u schorst. Ik wil aan land gaan, Montenegro. Wie zal het je morgen beletten Ik wil nog dezen nacht, terstond naar Tumbez. Ben je maanziek, jonkman maar al wasje dat ook op liet water kunnen zelfs de slaapwandelaars niet loopen... Habaha!... Dat zou wel aardig wezen Ei, ei, is dat zoo belachelijk Wij zul len er in de kleine boot heenvaren. Wij Wie wij, jonkman vroeg Mon tenegro, verbaasd. Nu ja, gij en ik, antwoordde Manuel aarzelend, Aangenomen dal ik zoo dwaas ware, Manuelwat zoudt gij bij nacht te Tumbez willen doen, waar gij ongeveer zoo goed bekend zijt, als ik de maan Wat den rechten koers betreft, dien weet ik wel te sturen. Ziet gij ginds dien toren met dien verlichten koepel Dat is de Tem pel der Zon en daarnaast slaat het Huis dei- Sterren, waar de bruiden van den Inka... HaltGij neemt een verkeerden koers, Manuel... Derhalve is dat uw hartsbezwaar De bruiden van den lnka beletten u te slapen. Gij moet uwe nieuwsgierigheid echter over- liet socialistisch partycongres met de Paaschdagen heeft eene 24uren staking op 1 Mei in vooruitzicht gesteld als protest tegen het duur leven. Zooals blijkt uit deze versla gen van het congres zit er nochtans meer ach ter en het is eene krachtproef als voorberei ding van hun grooten dag. Het is dus eene revolutionaire politieke staking en een aan slag op 's Lands belangen, Alles wijst er op dat de leiders van het N. Svnd. van Y.P. T. T. en Z. den dans willen meespringen, 't Verwondert ons niet van medewerkers aan het bolsjevislisch tijdschrift Floreal. Het Kristen 'Syndicaat, steeds op de bres waai- het gaat om de zedelijke en stoffelijke opbeuriog van den arbeidersstand, laakt met verontwaardiging den aanslag op de orde en de welvaart de.i Samenleving zal door trouwe plichtvervulling op 1 Mei zijne verontwaardiging door daden uitspreken en is innig «overtuigd dat het voorbeeld zijner leden door de meerderheid der aangeslotenen in het Nat. Svnd. zal gevolgd worden, om- dat.zij niet medeplichtig willen zijn aan de misdaad. In Staatsdienst kunnen stakers zijn, doch de dienst wordt niet ontredderd. We zijn nog steods in België en niet in Rusland. Kristen Syndicaat van Y. P. T. T. Z. In de Asturiën had een bloedige botsing plaats fosschen gendarmen en werkstakers. Elf werkstakers werden gedood. Er zijn vele gekwetsten, waaronder verscheidene vrou wen. VROUWENSTEM RECHT De Senaatskommissie heeft mét 6 stem men tegen 3 en 1 onthouding het wetsont werp goedgekeurd, vaarbij het Vrouwen stemrecht voor de gemeentekiezingen inge voerd wordt. M. A. Legy werd lot verslaggever benoemd. Men,zal zich herinneren dat de Kamer den 10 Maart laastleden, met 115 stemmen tegen 22 en 5 onthoudingen het wetsontwerp aangenomen heeft. In den Senaat zal de wet er ook met groote meer derheid doorgaan. Als antwoordt door de Senalorieele Kom missie den Minister van Biunenlandsche zaken gesteld, heeft deze laten weten dat, volgens de algeineene volksoptelling vaa 31 December 1910 in heiland 4.340'877 per sonen boven de 21 jaar oud, er 2,133,927 mannen en 2,200,950 vrouwen waren. Dit laatste getal, zal tengevolge van de oorlogsgebeurtenissen, in verhouding met het getal mannen, nog aangegroeid zijn. Ongeluk te Destelbergen. Ontploffing van een handgranaat. Een 26jarlge jongeling gedood en een gekwetst. Zondag namiddag waren de twee zonen van den landbouwer Van Imschoot, wonende wijk Eenbeekeinde achter het kasteel van M. Haeck, in de Leede aan 'tvisschen Om eene goede vangst te' hebben, bad Theofiel Van Imschoot, 26 jaar oud, die te Coxyde voor het Belgisch leger werkzaam is, een handgranaat medegebracht, die hij zou doen ontploffen in 't water om veel visch te doen bovenkomen. Reeds tweemaal hadden zij de lont aangestoken Theofiel vroeg aan zijn broeder Alfons, die 22 jaar oud is, met zijn brandende cigaret de lont aan de hand granaat vastgemaakt, aan te steken. Nauwelijks had deze laatste de lont aange raakt of eene schrikkelijke ontploffing had plaats. Theofiel kreeg bijna de volle lading in den buik de jongeling wiens ingewanden uit boord gooien, gelijk een ton bedorven haring, dat moet gij, Diabolo 1 gij kondt het evengoed beproeven den haren des sultans te Konstan - tinopel binnen te drinhen, als dit huis van de Dochteren der Zou, of mijnentwege van de Maan en alle Sterren en Kometen, het geen irtgoed Spaansch wil zeggen de toe komstige bijzitten van den roodhuidigen Inka, wiens huid ik wel lust zou hebben eens terdege te schuren. Als gij mij niet helpen wilt, Montene gro, dan ga ik alleen, zeide Manuel vastbe raden, terwijl hij zich omkeerde. Halt, dolkopriep Montenegro, op springend. Wanneer gij u dan, tegen alle redeneering in,'in het gevaar wilt storten, zal ik u wel moeten vergezellen om voor u te denken. DiaboloHeeft een kameraad ooit te vergeefs mijn bijstand ingeroepen En gij, Manuel, zijt gek geworden, omdat de Grieksche groolspreker u met zijne praatjes van Inka bruiden en gouden tuinen en meer dergelijke zotternijen den kop op hol gebracht heeft. Todes Demonios Gij zijt anders toch een flink zeeman, al is uw baard no? wat vlassig, gij zijl eerste stuurman aan boord van de, Salamander en bovendien nog de zoon van onzen braven ouden Ruiz... Diabolo stuur dan mijnentwege door den helschen zwaaelpoel, ik vaar mee, al zouden alle zei len ook verbranden Maar eersf nog... Daar heb ik reeds voor gezorgd, zeide de stuurman lachend,en haalde eene met matwerk omvlochten brandewijntlesch te voorschijn. puilden en over gansch het lichaam erg ge wond en vreeselijk verminkt was, werd op den slag gedood. Zijn broeder Alfons werd ook erg gekwetst, hij draagt eene groote wonde aan den linker voet. Op het gerucht der losbranding kwamen, geburen toegesneld, die onraiddelijk doktor De Groote en den eerw. heer pastoor dór parochie verwittigde. De andere broeder, werd opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht, waar hij de H. Olie ontving, alsook geneeskundige zorgen. Het lij-k van Theofiel werd later ook naar de ouderlijke woning gebracht. Vèldwachter de Witte, die het eerste on derzoek deed, heeft dadelijk het parket van Gent verwittigd, dat Maandag namiddag al hier is afgestapt. N Het Fransch-Engelsch gesohil zoo goed als vereffend. Volgens de Parijzer bladen, is het geschil dat tusschen Frankrijk en Belgie opgerezen was, betrekkelijk het optreden van Frankrijk in Duitschland, zoo goed als vereffend. Thans eerrt wordt het duidelijk, waarom alle Fransche bladen zooveel lof over hadden voor de kranige houding van Belgie. Op het oogenblik, dat Belgie het besluit nam eene afdeeling naar Frankfort te sturen had Enge land reeds aan zijnen gezant te Parijs bevel gegeven, niet meer aan de zittingen van den raad der gezanten deel te nemen. Belgie wist zulks heel goed en 't is juist omdat het niet geaarzeld heeft openlijk partij te kiezen voor Frankrijk, dat de geestdrift in 'Frankrijk zoo groot was. De toekomst zal uitwijzen of wij daar de rechte lijn hadden. Engeland is mismoedigd tegenover België Onlangs was een Belgisch diplomaat belast bijgevoegde kredieten, in Engeland aan te vragen. Deze diplomaat wendde bij de Bel. gische regeering dringende voetstappen aan, opdat zij haar houding zou wijzigen. Hij ontving een ontkennend antwoord, en het besluit door de Belgische regeering genomen deel te nemen aan de bezetting van Frankfurt moet een onaangenamen indruk vorwekt hebben op de Engelsche regeering, want onmiddelijk werden de onderhandelingen tot het bekomen der bijgevoegde kredieten afge broken. De Belgische regeering moet dus wel erns tige redenen gehad hebben, om de fmancieele onderhandelingen met Londen te laten varen voor de politieke zaak der Fransch-Belgisehe samenwerking te Frankfurt. Het is te' wen schen dat de Belgische regeering de voorzorg genomen heeft, zich van Franschen kant vergoedingen te verzekeren, die opwegen tegen de gebrachte'opofferingen, daar deze Engeland min gunstig gestemd heeft tegen over België. Politieke redevoering van Scheidemann CASSEL, li April. Scheidemann heeft vandaag te Gassel eene politieke redevoering gehouden. Heftig viel hij de rechtsche par tijen on de communisten aan, die stuiteu op de meerderheid van het Duitschc volk. Scheidemann betreurt de scheuring in de partij der sociaal-democraten. Te iedere prij- ze, verklaarde hij, moet de eendracht onder de werkende standen hersteld worden. Spreker verklaarde zich legen de bezetting van Frankfort door de Fransche troepen. Frankrijk had naar Scbeidemann's meening, niets te vreezen van de gebeurtenissen aan de Rhur. Diabolo thans zijn wij met ons drieën, zeide Montenegro, en volgde zijn jongen leidsman zonder verdëre opmerkingen in de boot- Zacht doken de riemen in het water en stil gleed de boot naar den oever. Eensklaps hoorden de beide avonturiers een geplas achter zich, en weldra werd een kop naast de boot zichtbaar. Daar is, zoo waar. Ventor mompelde Montenegro hij mag ook mee, hij is ver- tandiger dan wij met ons beiden. Het zand knarste onder de boot de twee mannen sprongen op don oever en trokken het lichte vaartuig geheel op het strand. Tot hiertoe gaat alles goed, fluisterde Manuelgelukkig, dat mijn vader niet wak ker geworden is. Voor mijn part ware bij wakker gewor den zijn wij dan niet op weg om de grootste dwaasheid te begaan, die ik ooit van mijn leven bedreven bedreven heb morde Mon tenegro. Doch Manuel reikte hem de flesch toe en weg waren alle bedenkingen. Zij liepen nu met haastige schreden op de stad toe, doch trachten steeds in de schaduw te blijven en wikkelden zich dichter in hunne mantels, opdat hunne wapenen in de mane schijn niet zouden schitteren. De toren van den Tempel der Zen diende hun op weg tot gids en daar de stad regelmatig gebouwd was, hadden «ij het groote plein, waar de Tempel der Zon en het Huis der Sterren stonden, spoedig gevonden. Tot dusverre Noodelooze bezorgdheid BERLIJN, 11 April. Het Duilech gou vernement had de Fransche regeering doe» welen, dat er gevaar bestond voor botsingen tusschen de Fransche en de Duiische troepen,] ingeval eerstgenoemde mochten overgaan tot de bezetting van Aschaffenburg. Dan, de Fransche regeering heelt op die waarschu wing geantwoord, dat zij er niet aan denkt, die stad te bezetten. De zwarte troepen teruggetrokken. De Marrokkaansche scherpschutters welke Frankfort bezet hadden zijn op hoogcr bevel naar Melz teruggekeerd en door blanke troe pen vervangen. 't Spel begint nu in Saksen. De Saksische kabinetsoversle meldt, dat de communisten van Plauen thans zulke hevige drukking uitoefenen, dat eene tusschenkomst der Reichswehr noodzakelijk zal zijn. De arbeidersvereenigingen van Plauen en Chemnitz dreigen met algeraeene werkstaking, indien de Reichswehr tusschenkomt. Eergisteren, onder, voorwendsel dat de Reichswehrtroepen vooruitgerukt waren, deed de leider der communisten, zekeren* Olg, die naar het schijnt van Belgischen oor sprong is, te Plauen de algeraeene werksta king uitroepen en gedurende een kwart uurs de klokken luiden, om te verkondigen dat de algemeene werkstaking begonnen was. Wolff's agentschap beweert, dal de arbei ders van Chemnitz de staking verwierpen. Olg heeft eene proklamatie uitgevaardigd, waarin hij de komiteiten last geeft, dadelijk handelend op te treden, indien de Reichs wehr nadert. Reeds zouden te Falkenslein, een vijftal villas in brand gestoken zijn. Olg, die zich te Klingenthal ophoudt, gaf ook bevel de eigendommen der kleine bur gerij en de banken te sparen, daar deze van openbaar nut zijn. Volgens de Lokal Ameiger zou de Reichs wehr ten laatste op 14 April tusschenkomen. Eene verklaring van Bonar Law in de Engelsche Gemeentenkamer. Maandag namiddag verklaarde Bonar Law in de Engelsche Gemeentenkamer, dat de nota wisseling welke .dezer dagen plaats had tusschen Parijs en Londen juist bewees, dat beide gouvernementen het als hoogst noodig aanzien, dat er tusschen de verbondenen eene groote eendracht blijve bestaan. Tiet gerucht dat er verschil van zienswijze bestaat in het Engelsch gouvernement is van allen grond ontbloot. De Engelsche gezant bij M. Millerand. Twee vragen van 't Engelsch gouvernement Maandag avond werd lord Derby, gezant van Engeland te Parijs, door M. Millerand ontvangen. Lord Derby las er een telegram vóór, dat hij van zijn gouvernement ontvan gen had en waarin de twee volgende vragen gesteld werden 1* Het Fransch gouvernement heeft ver klaard, dat zoodra het Roergebied door de Reichswehrtroepen zou ontruimd zijn, de Fransche troepen ook Frankfort en Darmstad zouden ontruimen. Wil zulks beteekenen, dat ook Hanoeu, Duisburg en Homburg zou den ontruimd worden M. Millerand antwoordde Natuurlijk, zulks kan niets anders beteekenen. 2® Bedoelt het Fransch gouvernement, wanneer het van de Reichswehrtroepen spreekt welke het Roergebied moeten veria- laten, enkel de overtollige troepen, welke het cijfer, toegestaan door het protokool van 8* Oogst 191 ^'overtreffen M. Millerand antwoordde hierop, dat het wel die troepen betrof en dat hij geenszins de policiemacht bedoelde, welke reeds vroege* toegestaan was. en gelukkige bewoners van Tumbez verhueg, den zich in de weldaad van den slaap. Onder, hen waren geene armen en ook geene dicveo. Diabolo De tnuur is zoo zoo hoog als die van een Kasliliaansch klooster, fluisterde Montenegro, terwijl zij den buitensten ring muur langs gingen, teneinde zoo mogelijk eene gelegenheid op te sporen, waardoor zij zouden kunnen binnendringen. Maar hoe ver zij ook gingen, de muur werd niet lager. Naar het eindweegs le oordeelen, dat zjj reeds hrdden afgelegd, moest het huis van de Bruiden der Zon eene ontzettende ruimte beslaan. Eindelijk bespeurden «ij eene dichte groep reusachtige boomen achter den muur. Deze stonden zoo nabij den muur, dat hunne schaduw er ver overheen reikte. Bij deze plek stonden de avonturiers stil. Wij moeten hier inklimmen of terug- kecren, fluisterde de stuurman in de scha duw zullen wij ten minste van de buitenzijde niet licht opgemerkt worden. Zijt gij dol, kerel zeide Montonagro ziet gij mij voor eene kat aan, die tegen die steile muren op kan klouteren Laat mij daar maar voor zojgen, ant woordde Manuel, terwijl hy eent in elkandec geroldelouwladdea van onder zijn mantel le voorschijn haalde. Plaats u vast tegen den muur, opdat ik op uwe breede schoudert kan klimmen. In het volgend oogenblik stond de jonge zeeman op de schouder van den soldaat, greep toen een overhangenden stevigeu waren zij opgemerkt gebleven. De vreedzame, b^omUj^n slingerde zich met een geduchte*

De Volksstem | 1920 | | pagina 1