Werkzaaiaitedan ia den tuin Lsergangan en VoardraciUsa over Tuinbouw Eülignisf@e*s*£safia Twee ketels ontploft te Paturagas Provinciaal Concilie van Mschelen Docdelijk tramongeliik te Blocks Ds Internationale valschmunters- Docdelijk werkongelukte Antwerpen De VolkeaM en de Vrouwenbeweging Geheimzinnige draadlaaze teskens 't Smafckelaarsdrama vae Erqusnues Schrikkelijk ongeluk te Deste! bergen Oe Duitschs rijkskanselier keert de kaart. Maandag js de Nationale Vergadering bij oen geweest te Berlijn. De rijkskanselier protesteerde er hevig legen de bezetting van Frankforten beweert dat Frankrijk het Vre desverdrag van Versailles met de voeten treedt By de geïnterneerde Duitschers. AKEN, 1$ April.Een aantal Duitsclie geïnterneerden bevinden zich in het kamp van Rheindatileil. Zü worden er heel wat beter verzorgd, dan de Belgen geurende den oorlog. Bewijs daarvan volgend schrijven, dat zij tergelegenheid van Paschen aan den bestuurder van hel kamp zonden De geïnterneerde onderofficieren en solda ten van het kamp van Rheindahlen, wen- schen den heer bestuurder van het kamp een blijde Paaschfeest. Zoo ook danken zij u voor de goede verzorging in het kamp genoten. (Get.) De geïnterneerden Verontschuldigingen. De policieprefekt van Frankfort heeft schriftelijke verontschuldigingen aangeboden aan de Fransche militaire overheid voor de gewelddaden waarvan de Fransche wielrijders bet slachtoffer geweest zijn, met de verzeke ring dat hij een onderzoek zal instellen ten sinde dc plichligen te ontdekken. Hij voegde er echter bij, dat het in eene stad van 450,000 inwoners, niet zoo gemak kelijk was, de gestolen rijwielen en karabij nen spoedig terug te vinden. De gezondheidstoestand van president Wilson LONDEN 12 April. Daily Mail ver neemt uit Washington, dat president Wilson hervallen is. LONDEN 12 April. Uit New-York wordt aan den Tunes gemeld, dat in de officieele kringen te Washington, zeer onrust wekkende geruchten de ronde doen over den toestand van president Wilson. Zekere on duidelijke verklaringen in het Witte Huis gedaan, laten veronderstellen,dal de toestand zelfs zeer slecht zou zijn. In officicele kringen verzekert men, dat zijne familie zeer ongerust is. Hel departement van Landbouw richt, elk jaar, op zijne kosten, cursussen en voordrach ten in over Tuinbouw, en cursussen van boomgaarden. De aanvragen strekkende tot het bekomen van dergelijke leergangen en voordraclilen voor 1920-1921, mr,eten den -Heer Minister van Landbouw toekomen, voor'lö Mei aan slaan de. Te dezer gelegenheid, wordt aan de be langhebbende gemeentebesturen en vereeni- gingen herinnerd dat zij ter beschikking van ■Jen les- of voordrachtgever hoeven te stellen pene genoegzame ruime zaal alsook een be boulijk aangclegden en beplanten tuin. Noch de zaal. noch de tuin mogen van cene herberg afhangen (Zie Minisieriëelen omzendbrief van 28 Februari 1895 aan de 11.11. Gouverneurs). Alle belanghebbenden worden verzocht hunne aanvraag rechtstreeks tot het departe men! van Landbouw te richten. De president van Guatemala zinneloos geworden VERWOEDE GEVECHTEN Na kennis genomen te hebben van de ge neeskundige verslagen over den geestestoe stand van M. Cabrera, president der repu bliek van Guatemala, heeft de Nationale Ver gadering er in toegestemd, dat de president zich builen het land zou laten verzorgen. M Carlos Herrera werd in zijne plaats be noemd. President Cabrera was schielijk zinneloos geworden en gaf bevel de hoofdstad te bom bardeeren. Dientengevolge hadden verwoede gevechten plaats tusschen eene groep twist- stokers, die zich sterk verschanst hadden en partij kozen voor den president en dc bevol king. De bloedige gevechten duurden zestig uren zonder dal het diplomatisch koi ps^ er kon in gelukken de vechters tot kalmte te brengen. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers er zijn. Maandag namiddag vergaderden de mini sters in ministerraad in het ministerie van financiën. Wet op huishuren. De Raad heeft het wetsontwerp van M. Vandevvelde op de huishuren aangenomen. Dit ontwerp verlengt tot in 1923 de in de eerste wet voorziene tijdperken, voor zekere formaliteiten in zake huishuren. Het laat ook aan de gemeentebesturen toe ledigstaande huizen op te eischen. Legaten van Leopold II. De raad hield zich bezig mei de bestemming te geven aan den Japanschen toren en het Ghineesche restaurant door Leopold II ge bouwd en volgens de wenschen van den erf later in Mu*ea herschapen. De schilderijen die zij inhielden, werden geroofd tijdens de bezetting. Hèt vraagstuk of deze moeten terug hersteld worden werd aan M.M. Paul Hymans en Destrée overge laten. Congo-spoorwegen. De raad heeft vervolgens besloten de maat schappij van spoorwegen van Congo toe te laten hare tarieven te verhoogen ingevolge en grootere algeraeene onkosten. Nadere bijzonderheden Over de ramp van Pèturages, welke wij gisteren reeds onder onze laatste berichten mededeelden, vernemen wij nog liet volgende: ïn den nacht van Zondag tot Maandag werden de inwoners van Frameries, La Bou- verie en omtrek uit den slaap opgeschrikt, door twee geweldige ontploffingen. Het waren de ketels van 't elektriek werk huis der Belgische koolmijnen van Pilurages, op de baan naar Ffameries, welke in de lucht gevlogen waren, «ene vreeselijke ver woesting aanrichtende. De ontploffing was zoo geweldig, dat dee- len der ketels op grooten afstand weggeslin gerd werden. Van alle kanten kwam spoedig hulp opda gen, eens dat de eerste schrik voorbij was Behalve de overgroote schade heeft men ongelukkiglijk slachtoffers te betreuren. Een stoker, de 22jarige Victor Delacroix, van Cuesmes, werd op den slag gedood. Een an dere stoker, Jules Bréhay, van Blaregnies, moest in hopeloozen toestand naar het ga»t- huis overgebracht worden, terwijl nog ver scheidene werklieden, min of meer erg ge kwetst of verbrand werden. Naar het schijnt zoo een der ketels, onder drukking van 10 atmosfeeren staande ont ploft zijn en het springen van den tweeden ketel veroorzaakt hebben. Het parket van Bergen is ter plaats der ramp afgestapt. -S/W Het eerste sedert 1620 Sedert 1620 heeft de plechtigheid, die vandaag onder voorzitterschap van Cardinaal Mercier te Mechelen geopend wordt, in ons land niet meer plaats gehad. Wij bedoelen het Provinciaal Concilie, dat bijgewoond wordt door al de bisschoppen en hulpbisschoppen van België, de gemijterde abten der Benedictijnen, Cislerciensiërs en Trappisten, de prelaten der abdijen van Pro menstreil en de andere superiots van geeste lijke orden, twee afgevaardigden van elk der kapittels van de kathedralen en de vertegen woordigers der seculiere geestelijkheid. Vandaag te 9 uur opening van het Coocilie met eene Hoogmis die Zijne Eminentie ponti ficaalzal celebreeren. Hier heeft het publiek toegang, evenals op de sluitingceremonie van morgen vaond. Het Concilie vergadert met gesloten deuren in St-Rumoldus metropolitane kerk vandaag van 2 tot 4 en van 5 tot 7 uren en morgen van 9 tol 12 en van 2 tol 4 uren. Aan de dagorde staan vraagpunten van tucht betreffende den status der seculier geestelijkheid en van sommk'e orden; de studie der vraagpunten, die in een nieuwen zittijd in October zullen besproken worden, zal worden ingeleid. rond. 1 £S"D April. Bewerken van den grond. Het omspit ten van den rond mag niet langer worden uigcsleld. Werkt den mest en het onkruid goed onder. In geval het onkru.ti groot is of er te veel opstaat, zal men beter eerst af schoffelen en irf een hoekje ran den tuin op een hoop brengen, vooraleer met het spitten te beginnen. In de mee te gevallen kan het onderspitten dan toch niet behoorlijk geschie den en heeft men in den komenden zomer veel last om den grond zuiver te houden. Mest overvloedig. Gedenkt dat groenten veel mest noodig hebben en dat de grond der werkmanstuintjes doorgaans arm is aan plan- tenvoedsel. Vruchtafwisseljng. Past zooveel moge lijk de vruchtafwisseling toe. Plant uwe rwten en boonen niet op de plaats waar ze erleden jaar heb^n gestaan. Plant daar bij- oorbeeld nu uwe kooien en zet uwe erwten en boonen op e§ne;.andere plaats van den tuin. Ajuin.W^öht niet langer om ajuin te zaaien. Maakt den grond eerst goed lijn en drukt hem, na het inzaaien, goed vast. Werpt omtrent 15 rammen zaad per 10 vierkante meters. Erwten. Men plant ook de erwten. Men heeft lage, half hooge en hooge rassen. De lage zijn de vroegste. Als men /e laat plant zijn ze natuurlijk ook laat oogstbaar. Aanbe velingswaardige lase rassen zijn Wonder van Amerika er» William Hurst. Als men zich geen erwteneijs kan aanschaffen, doet men best lage rassen te kweeken. Men plant dan nu een bedje en rond 15® Mei een ander partijtje, Plant de lage erwten op rijen van 35 tot 40 cm. van elkaar. Spant eene koord. Maakt een voorije nevens van omtrent3cm. diep en leg daar de erwten in. Dekt de erwten goed, anders loopen ze gevaar van gau bloot te regenen ep door de musschen te worden weggehaald. Gebruikt omtrent 125 grarmnen zaad per 10 vierkante meters. Plant de half hooge en hooge erwten op grooteren afstand dan de lagé. Labboonen. Voor het planten der lab- boonen is het ook hoog tijd. Plant ze op lijnen van 50 cm. afstand. Men kan de rijen ook verder van elkaar maken en er dan spinazie tusschen zaaien. Spant eene koord en duw daarlangs dc labboonen met den duim in den grond. Zorg dat ze omtrent 5 cm. diep steken. Leg ze omtrent lo tot 20 cm. van elkaar. Men heeft omtrent 150 gram. plant- boonen noodig voor 10 vierk. meters grond. Schorseneren. Zaait op rijen van20cm. afstand. Gebruikt omtrent 30 gram. zaad per 10 vierkante metei's. Spinazie. Men zaait nog spinazie. Daar deze groente gauw oogstbaar is, wordt ze meest als tusschenteelt met andere groenten ;ekweekt. Men zaait ze tusschen de lab- )oonen, tusschen de erwten, de kooien enz. Als nien graag kleine jonge bladeren wil oogslen zaait men dik, omtrent 300 gram. zaad per 10 vierkapte meters. K,weekt men de spinazie met (jet vooruilzic,hl van zware planten te bekorhen, waarvan men naar be hoefte steeds buitenste bladeren oogst, dan zaait men veel dunner en gebruikt men maar de helft der hooger aangeduide hoeveelheid zaad. Salaad. Zaait op een bedje ergens wat salaad uit Men de planten later voor tusschen teelt tusschen andere gewassen gebruiken. Alles bleef evenwel vruchteloos en de on gelukkige bezweek een pa ir uren later. Het ongeluk beeft in de streek, waar M. Sebille de algemeene achting genoot, diepe ontroering verwekt. Het slachtoffer was 36 jaar oud, en drager van verscheidene mili taire eereteekenen. Hij werd gedurendé den oorlog, om zijn dapper gedrag verscheidene raaien op de dagorde vermeld geworden. ruk bovenop den muur. Met de vlugheid, die hij zich in de uitoefening van zijn beroep iiad eigen gemaakt, bevestigde hij de touw ladder aan den boomstam waarlangs Monte negro thans hijgend naar boven klom. Ga liggen. Vent orriep hij den hond, die benedeu gebleven was. duisterend toe. Het scherpzinnige dier strekte zich aan den voel van den muur als een schildwacht uit. Nu is de aftocht ten minste gedekt, vervolgde Montenegro zacht, terwijl zijn makker de touwladder omhoog trok, haar aan de binnenzijde van den muur weder liet zakken en zou vlug als een kat naar beneden klouterde. Diabolo Die vent maakt weinig com plimenten, bromde Montcncero binnen smonds, alsof hij de woorden kauwde, en klouterde insgelijks, doch veel langzamer naar omlaag. Toen beiden bcneiien op den grond stonden bemerkten zij, dat zij zich in een iuin bevon den. Voor hen, op een lamejijken afstand, zagen zij eene rij lage stcenen gebouwen. Dc tuin scheen zeer uitgestrekt te zijn, Zij gin gen lang/aam langs de zorgvuldig onderhou den voe'paden vooiuit, terwijl zij hunne schreden, verzachtten en bij bet minste gerucht stil bleven staan. Zij wandelden tusschen zeer kleine boschjes, gelijk aan die, welke de Grieken in vroegere eeuwen ter eere hunner afgoden geplant hebben. Bo& iijes van palm- boomen in de meest verschillende gedaanten via kostelijke, welriekende balscmboomen van sierlijke kerslaurieren met hunne spece rijachtige vruchten van breed gebladerde heliconen van solnneeën met hunne reus achtige bloemen. En iedere boom geleek door'de schoonheid van zijne bladeren en bloemen en den door kunst geleiden groe zijner lakken, op een prieel, dat wederom wonden was met eindelooze guirlandes van vanille en windeplanten een zee van bloe men, golvend ip de nachtlucht. En die lucht zelve, zij was zoo zoel, zij ruischte zoo geu rig door de toppen der boomen, waar de maan haar zilveren licht met volle strooraen over uitgoot. Want Tumbez lag in een dal De koele zuivere-zeewind verzadigde zich op baren tocht naar het land als het ware met welriekende geuren en behaaglijke warmte Een nog ongekend weldoend gevoel stroomde door de aderen. der beide avonturiers. Zwij gend wandelden zij voort als in een heilig dom der natuur. Wonderbare tonen verstoorden eensklap: de nachtelijke stilte en smolten in eene on uitsprekelijk welluidende harmonie ineen I De avonturiers bleven bewegingloos slaan zij bleven daar lang staan en durfden nauwelijks ademhalen. En steeds ernstiger', steeds hartioerender werden de lonen. In de bloemenzee hoorde men geluiden, als van fluisterende geheim zinnige wezens, en in eene al6 het war godsdienstige stemming luisterden de Span jaarden naar de tooverachlige schoone raelo die. En op een vollen, onbeschrijflijk lieflijken Men plant ook de vroege aardappelen, de roode en witte kooien men zaait ook wortel tjes, kervel, peterselie en pastenaken. Om de boonen ie planten is het nog te vroeg. Een officier gedood Gisteren avond wandelde M. Michel Sébille oorlogsvrijwilliger, officier bij het 5® linie- regiment, langs dc tramlijn van Póronne, te Binche, toen hij op een gegeven oogeublik den hoed eener dame, door eene windvlaag a' rukt, wilde grijpen. Juist kwam een éleklrieke tram in de rich ting van Binche afgereden en deofiicier werd met geweld weggeslingerd. Ooggetuigen namen hem in bedenkelijke toestand op en brachten hem bij zijn oom M. Meunier, apotheker, alwaar geneeshecren hem kwamen verzorgen. Nog eene aanhouding De rechterlijke politie van Brugge deed gisteren te St-Andries eene huiszoeking bij zekeren V..., verdacht ook in de zaak der valsche Hollandsche bankbriefjes betrokken te zijn. Men vond er 4000 valsche briefjes van 40 gulden. V.., werd aangehouden en zal naar Brus sel overgebracht worden. Een moorddadige ontploffing in. Diaj tMcIiland Drie honderd dooden. Talrijke gekwet9ten. De Kolnische Zeitung meld, dat nabij Koenigsberg een munitie depot ontploft is. Men verzekerd, dat van de 700 arbeiders er minstens 300 omgekomen zijn. Er zijn talrij ke zwaar gekwetsten waarvan er reeds een dertigtal aan hunne wonden bezweken. Meest llen zijn mijnwerkers die verstikten door de gasuitwasemingen. tiet papiergebrek in Amerika. Het papiergebrek in Amerika is zoo ernstig dat de bladen zich overal moeten inkrimpen en den prijs verhoogen. Te Los Angelos zijn zij reeds met vijf cent verhoogd, walk voor beeld ook in andere plaatsen zal worden ge volgd. De New York Times meldt dat het blad verplicht is 72 kolom aankondigingen we; te werpen. In Cleveland verspreidde zich het verontrustende bericht, dat de Canadeesch- Amerikaansche voorraad pulp voor de eerste tien jaar zou zijn uitgeput, doch deze voor stelling schijnt overdreven. Het feit blijft echter beslaan, dat ook het Apaerikaansch dagbladwezen voor een ernsti ge crisis slaat, welke alleen door de aller grootste bladen kan worden overleefd. Maandag voormiddag, rond 10 uren, was de genaamde J. Thyssens, 28 jaar, wonende op de Beggijnenvest, 31, te Antwerpen, werkzaam aan het uitbaggeren der Schelde, aan den linker oever. Door een misstap viel hij in T water en verdronk. De verongelukte had geheel den oorlog meegemaakt en was slechts sedert 4 weken gehuwd. Een uur na het ongeval werd de verdron kene opgevischt en naar het doodenhuis van het gemeentekerkhof van Zwijndrecht over gebracht. Het 8° Congres van don Internationalen Bond voor vrouwenkiesrecht zal worden hij gewoond door een vertegenwoordiger van den Volkenbond. Deze stelt belang in vele punten van het congresprogramma, o. a. in een voorstel van Groot Brittanie, dat beoogt, in overleg met den Volkanbond,een internationale vrouwen conferencie bijeen te roepen en een interna tionaal vrouwenbureel op te richten. Marconi's jacht, de Elettra is Zaterdag naar Italië vertrokken, om een onderzoek in te stellen naar de geheimzinnige draadlooze teekens. Een der hutten van het schip is veranderd in een draadlooze statie, waarin toestellen zijn geplaatst, die het mogelijk maken ver binding te krijgen over afstanden als van de Middeilandsche Zee waar het schip voor namelijk gaat kruisen tot Amerika. De reis zal ook dienen tot volmaking van draadlooze telegrafie en telefonie voor de beveiliging van schepen, in 't bijzonder te gen aanvailen bij mist. GcUjkiijdig»/.ullen onderscheiden Marconi staties in Engeland en de Vereenigde Staten trachten deze maand nadere gegevens te ver krijgen omtrent den aard der geheimzinnige signalen. toon verhief zich thans eene menschelijke stem in een langzaam gezongen lied. Nooit hadden de vreemdelingen een somberder en teveus leerderder gezang gehoord. Cuinafe nu sta Turallayquim Punoyquita PaqAicayan. Duidelijk hoorden de luisteraars de vreem de woorden, en hóéwei zij den zin niet ver stonden, was het zeker, dat het lied uit een door naamloozerï weemoed verteerd har' voortkwam. Het luisteren zou Manuel nooit verveeld hebben de laatste teon stierf dan ook veel te spoedig weg. Churasunqui Camasunqui, waren de laatste woorden, die de jongeling met beven de lippen fluisterend herhaalde. -r Todos Demonios zeide Montenegro ik ben betooverd en gij nog meer. Is dit de plaats om vreemde woorden, misschien eene vervloekte too verspreuk na te bouwen Manuel staarde verward in het rond, streek met de hand over zijn voorhoofd en fluisterde Zijn wij dan gestorven en in het Part dijs aangekomen dan is de dood een onge lfcnd geluk 'Diabolo hernam Montenegro, wij stc ken nog in onze oude huid. Zie om u beon wij staan inden tuin van de Bruiden der Zon~ dat zeker afschuwelijke heksen zijn De Satan is ong&wfeld de bondgenoot van dit verwenschte gebroed ik heb het als kind menigmaal van den schoolmeester, die de 09 rijwiel dieven Ie Antwerpen Twee aanhoudingen Be Antwerpsche onderzoeksrechter M. Var» Stratum heeft een onderzoek begonnen be treffende eene bende rijwieldieven gekend als de Bende van het Bolleke. Deze bende heeft de specialiteit van de rijwielen uit de woon huizen te rooven. De rechterlijke policie is er in gelukt twee leden der bende aan te houden en achter slot te zetten. Deze dieven die in den omtrek der Lepelstraat huizen, zijn te kennen door een zwart bolleke dat ze onder het oog hebben laten tatoueeren, vandaar de naam van de Bende van het Bollek©. Ook hebben ze op den arm twee samengevouwen handen getatoueerd. De aangehoudenen dra gen de bijnamen van De kale of de kleine Duvel en c het Sneeuwit Beiden werden ter beschikking van den prokureur des ko- nings opgesloten. De Japanneezen in Siberië Reuter verneemt uit Tokio, dat Japan het inzicht niet heeft troepen in Siberië te hou den. Zoo deze er zich nog bevinden, dan is het om de vredelievende Japanneezen en dezgr eigendommen te Vladivostoclc en el ders te beschermen. Aldaar heerscht volledige rust. De leiders der onlusten werden alleen in hechtenis ge houden. Met uitzondering der wapens, zijn alle in beslag genomen goederen aan hunne eigenaars teruggegeven. Laffe aanranding op een soldaat te Brussel Gisteren morgend, rond, rond 1 1/2 ure, gingen twee Luiksche soldaten langs de Nie'nwstraat in de richting der Noordstatie, te Brussel. Eenige meters voor hen stapte een koppel. Ter hoogte der Nieuwbrugstraat keerde de man ziel» schielijk om en vroeg op brutalen toon aan dc soldalen of zij nu genoeg van hem gepraat hadden.Terzelfdertijd bedreigde bij hen met zijn wandelstok. De soldaten haalden de schouders op en zetten hunnen weg voort. Pas waren zij een vijftigtal meters verder, toen een hunner, Henry Crotte, gehecht aan de 6® vlie^kompagnie te Evere, een geweldi gen stokslag op het hoofd kreeg. De slag was zoo hevig, dat de slok brak. Het slacht offer stortte bewusteloos ten gronde, over- vervloedig bloed verliezende uit eene gapende wonde aan den schedel, terwijl de laffe aan- ander de vlucht nam. Crotte werd door zijn gezel naar het poli- ciebureel der Kruisvaartstraat gedragen, waar hrj de eerste zorgen ontving. Daarna werd hij naar het krijgsgasthuis overge bracht. Zijn toestand boezemt groote onrust in, daar men eene schedelbreuk vreest. De laffe schurk wordt ieverig opgezocht. HEX ONDERZOEK Het parket van Bergen ia gisteren te Er quennes en te Pöturages afgestapt, om een onderzoek te doen nopens het smokkelaars drama verleden week te Erquennes gebeurd en alwaar een smokkelaar, Jean Meunier, door dén douanier Tiermu met een geweer schot gedood werd. Uit het onderzoek te Erquennes is duide lijk gebleken, dat de douanier in staat van wettige zelfverdediging was. Het parket begaf zich dan naar Paturages alwaar wetsdokters het lijk van J"an Meunier schouwden. Deze was den buik door den kogel letterlijk doorboord en kon dan ook onmogelijk gered worden. I doode en I gekwetste Zekere Theofiel Imschoot, wonende Een- beekeinde, oud strijder,kwam Maandag thuis met een bandgranaat. Hij vroeg zijn broeder om denzelve te helpen doen ontploffen. Buiten gekomen stak de broeder er een stekje aan, terwijl Theofiel hem in de hand vast hield. Het tuig ontplofte weldra. Theofiel werd den buik opengescheurd en de rechterhand afgerukt. Hij was op den slag dood. Zijn broeder, die was wegge sprongen, werd licht gekwetst aan aange zichten rechterbeen. grondbeginselen des Christendoms met oor vegen uitlegde, gehoord. Nog altijd staarde Manuel, als iemand die droomt, in den stillen nacht. Toen vatte Montenegro hem bij den schouder en schudde hem met zijne sterke armen vrij onzacht in de werkelijkheid terug. Vooruit riep de jongeling, terwijl hij zijn makker met zich voorttrok. Den muur over en naar boord van de Salamander terug, dat zou duizendmaal ver standiger zijn bromde Montenegro. Maal laat me toch los, Manuel, ik ga immers al doch eerst wil ik mijne amulet kussen, opdat de heksen geene macht over ons zullen kun nen uitoefenen. Dit zeggende haalde hij de brandewijn- flescli te voorscqijn en goot een goed gedeelte van haren inhoud in zijne keel. Daarop reikte hij haar onder een welgevallig smakken aan Manuel over, die echter niet drinken wilde. Ieder zijn smaak, ging Montenegro met eene sarrende koelbloedigheid voort. Wordt gij door maneachijn en bloemengeur in verrukking gebracht ik had het met de dubbclgebrande aguardiente van Kaslilië. En een herhaald gcklok bewees, dat hij zijne amulet met vernieuwd© hartelijkheid kuste. En nu mijnentwege vooruit naar de heksen en kwelgeesten wij hebben trouwens ook geen tijd te verliezen, want de maan heeft reeds een goed e in weegs afgelegd, en i ala de aanbrekende dag ons bier nog vond en dan die satansche schildwachten van di%^ paleis Een gesmoorde kreet van Manuel brak zijne rede af. Zij waren ondertusschen aan het eiude der boschjes gekomen en stonden voor een hieuw tooneel van betooverende schoonheid. Daar waren bloembeddei en plantengroepen, die blonken en schitterden als gedegen goud en zilver. Slangen kropen tussciidn de struiken, en hagedissen zwiervön op den grond, en slakken lagen in de bloembedden, en vlinder zaten in de kelken, en vogels op de lakken. Alles, «lies fonkelde als goud en zilver in het heldere maanlicht. Goud, zuiver goud, gedegen zilver God sta ons bij, Manuel, dat is duivelsbe- drog, zeide Montenegro meer verschrikt dan verbaasd. De stuurman liep snel naar het eerste bloembed en betastte de machtige maïsplan- ten, de gsteekpalmvruchten en bloemen en slangen. Alles was koud en onbeweeglijk. Madre de Dios fluisterde, alles is van jgedegen goud en zilver, en de natuur is zoo kunstig- mogelijk nagebootst. Ook Montenegro waagde het naderderbij te komen en raakte liet maïs aan, welks gouden haren nog half tusschen de breede zilveren bladeren, besloten waren, terwijl de lichte vederbosjes, die uit hetzelfde metaal meesterlijk bewerkt wiaren, van de toppen naar beneden hingen er. door den wind zackl bevragen werden. 'Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2