Brief uit Jerusalem 8 Dinsdag Juni 1920 De revolutionaire beweging Oproerige stammen in Marokko. De sluizen te Birkenhead ingedrukt Ten voordsele van de onderwijzers Gaweldige ontploffingèramp ia Italië Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. XXVI' JAARGANG NUMMER 123 Tel. 114 DAGBLAD 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Qendt H. Medardus I Zon op3,59, onder 7,58 Laatste Kwartier den Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Tegen het jaar 1231 werd dit prachtige 'heiligdom vefmeld. In den loop van diezelfde eeuw bouwden de Paters Minderbroeders bij iet Cenakel een klein klooster en tegen het jaar 1250 namen ze bezit van het heiligdom, dat Robert, koning van Napels en koningin Sancia van den Sultaan van Egypte gekregen hadden. Deze gaven het aan den H. Stoel on der voorwaarden dat de E. E. Paters Minder broeders daarover de wacht zouden hebben voor altijd. Hetgeen Paus Clemens VI in het jaar 1342 goedkeurde. Dan begonneo de Minderbroeders eene nieuwe kerkte bouwen, die maar een klein deel in beslag nam van de oude kerk 't is te zeggen, alleen de plaats van het laatste avondmaal, der voetwassching der verschijning van Christus en der neder- daling van den H. Geest. De plaats van Ma rin's dood was uitgesloten. In de XIV eeuw konden de EE.Paters Minderbroeders andere stukken grond en puinhopen er bij koopen, waaronder ook de ruinen der kerk, maar veel hadden ze te lijden van de Mahomedanen die geloofden dat daar het graf van David was, die voor hun een profeet is. Naa'r het schijnt werd dit heiligdom in de 15® eeuw», tweemaal vernield en herbouwd. In het jaar 1523 werden de Minderbroe ders uit het heiligdom verjaagd door Soliman II maar ze konden in hun klooster blijven waar uit ze ook in 1551 werden verjaagd. Het is dan dat ze den Siousberg en het Cenakel ver lieten en het.nieuw klooster van St Salvator bouwden dat zo lot heden toe nog bewonen. De kerk van bet Cenakel viel in de handen der Mahomedanen en werd in eene moskee veranderen ter eere van profeet David. Maar of dezen profeet daar werkelijk zijn graf heeft is nog niet bewezen. Na de verlos- sing van Jerusalem uit dè handen der Tur ken in het jaar 1917 geloofden en hoopten wij allen dat weer voor ons geloovigen de heilige plaatsen uit de handen der Mahome danen, zouden bevrijd worden. Maar we zijn teleurgesteld, aangezien ze Jerusalem eerder aan de Joden overleveren dan aan de Chris tenen. En dat heet dan de verlossing van Jer.usahjin, waarom er gansch Europa door zoo gejubeld werd 1 B. G. BL. Sint Salvatorklooster Jerusalem Do Economische toestand in het buitenland Inlergeallieerda Handelskamar De eerste bijeenkomst van de inter-geal- lieerde Kamer van Koopkandel van 23 Juni tot 1 Juli te Parijs te houden, belooft zeer belangrijk te worden, zegt de Times. Ver tegenwoordigers der handelskringen van Amerika, België, Engeland, Frankrijk en Itale zullen er aan deelnemen. Uit Amerika worden 120 tot 150 afgevaardigden verwacht, zoo ook uitgebreide delegaties van België en Italië. Britsch handelskringen verwachten veel goeds van de besprekingen met Franse he handelaars, om allerlei grenzen misverstan den uit den weg te ruimen en te bewijzen, dat men in Engeland hét levendigst belang stelt in Frankrijk s economisch herstel. Rusland's economisohen ondergang Rusland bewijst hoe een volk door revolu tie tot in den afgrond kan worden gebracht. Het land lijdt inderdaad onder een droevige crisis van vervoer, brandstof en arbeid. Het gebrek aan vaartuigen en locomotieven stelt het land zonder katoen, vlas, huiden en vellen en vermindert de yoortbrengst. De thans genationaliseerde ondernemingen 23° Vervolg. U is Chrieten kapitein En ik beroem er mij op freule En zoudt ge dan die woorden, in drift uitgesproken, niet kunnen vergeven Ach kapitein en hier stroomden tranen uit hare schoone oogen, Louis gaat de volgende week reods naar Rome hoe licht kan hij niet sneuvelen, en dan zult gij er allijd spijt van van hebben, zoo onverzoenlijk te rijn geweest. Max was ondanks zich zeiven geroed. Gaat hij dus werkelijk Ik dacht dat het slechts eene grap was. Neen, hij meent liet ernstig. En doet gij hem niet tegen houden Marie zag hem verwijtend aan. Hoe /.ou ik 't kunnen, antwoordde zij, lis Gods stem hem ginds roept Hoe schoon, hoe lief is zij dacht Hel- niond, en hij misgunde haar aan Louis, die - rijk genoeg voor beiden was. Och toe kapitein, ging zij voort, vergeef 't hem toch, u heeft ook schuld. Waarom waart gij vanmorgen zoo onvriende- zoo onvriendelijk Als iemand anders hem dit gezegd had, ware hij als buskruit opgevlogen. Nu echter kon hij niet boos zijn zijn arm beefde en hij verbleekte. Zeg hem dan, lieve freule, dat alles vergeten en vergeven wil. maar eerst de pol ka niet waar mlachle hem tevreden toe en danste met een veel lichter tred. Max had in de weefnijverheid leveren nog slechts 10 per cent der vroegere voortbrengst op. Ver leden jaar werkten slechts 11 pet der weef getouwen.. Aldus is de Russische weefnijverheid door de rooden ten onder gebracht. Zij bekleedde nochtans voor den oorlóg de 3® plaats tus- schen de voortbrengende janden. Ook de metaalnijverheid kan niet werken bij gebrek aan ertsen en arbeiders. Deze die nen in het rootje leger of chacheren. De goudvondsten in Finland De Finsche bladen berichten, dat bij het Enaremeer, in Noord-Finland, goud in loo- nende hoeveelheid is aangetroffen. Een syndicaat, gevormd te Helsingfors, heeft een gedeelte van de betreffende velden door aankoop verkregen en zal een maat schappij tot ontginning daarvan oprichten, waarvan het kapitaal 10,000,003 Finsche marken bedraagt. Zooals bekend is, hebben reeds eerder Russische en Engelsche kapitalisten pogingen in die richting gedaan, die evenwel ten gevol ge van de tijdsomstandigheden moesten wor den opgegeven. Do papieren-goldviood in Duitsohiand Naar aanleiding der uitgifte van 2 milliard mark nieuw papierengeld, merken de Duitsche bladen op dat de waarde van het in omloop zijnde papierengeld thans reeds 61 3/4 mil liard mark bedraagt. Bedoelde bladen keeren zich tegen de so cialistische regeering en besluiten, dat bij zulken toestand, afstijgt de mark, de stijging nochtans niet kan blijven aanhouden. De Zweedsche lucifers^nijverheid De Zweedsche lucifersfabrieken hadden in den oorlog groote afzetmarkten verloren. Zij hebben deze thans grootendeels heroverd en in 't bijzonder met succes Japan's concurentie bestreden. Japan had in den ooriog veel afgezet in Nederlandsch- en Britsch Indië en door Zwe den vervangen. De ersatz-lucifers zijn meest in Duitschland en Zuid-Rusland verkocht. De grootste Zweedsche lucifersvennootschap keerde reeds een dividend uit van 14 pel. De financieele crisis in Japan De Japansche regeering overweegt stappen om door uitbreiding van de geld-circuiatie, de crisis te bestrijden theoretici zijn tegen een vermeerdering der ruilmiddelen en prac tici sterk daarvoor, daar anders een loonsver laging noodzakelijk is, hetgeen lot revolutie leiden zou. Beter is daarom een inrichting der geheele maatschappij op basis eener verminderde geldswaarde, waardoor tevens een waarde vermindering der staatsschulden zou worden verkregen. in Frankrijlt. Ophefmakende onthullingen. De Parijzer Matin heeft van zijn corres pondent te Amsterdam bericht ontvangen, dal hij de bewijzen gevonden heeft, waaruit blijkt dat de revolutie in Franhrijk door de bolsjewiki werd bewerkt. Lëhine en Trotsky wilden daartoe geraken om Frankrijk te dwingen vrede met sowjet Rusland te sluiten. Zij zonden Mad. Rutgers, vrouw van een Hollundschen ingenieur, die in Rusland ver blijft en in betrek staat met de Hollandsche communisten, ten einde de diamanten en edelgesteenten, door de Russische revolution- nairen gestolen, te verkoopen. De opbrengst moest dienen om de revolutionnaire propa ganda in Frankrbk te bekostigen. Later werd aan Mad. Rutgers opdracht gegeven, dit door Lenine, te Amsterdam een bestendig secretariaat der Derde Internatio nale op te richten. nooit met meer vuur gedanst. Toen de dans geëindigd was, zocht zij Louis op, die on- middelijk naar de buffetkamer snelde, waar "Max zich alleen bevond, met den hoogharti- gen blik van iemand, die eene groote genade bewijzen wil. O Max, zeide hij ontroerd, vergeeft gij mij De kapitein stak hem de punt zijner vin gers loe en zeide ijskoud We zullen zooveel mogelijk het gebeur de vergeten maar als ik u een raad geven mag,word in 't vervolgzoo driftig niet, vooral in presentie van dames. Eindelijk heb ik u niets gezegd, bekend 't. Wien van al deze heeren zoudt gij het kwalijk nemen, als hij u zei, wat ik opmerkte Dat is waar, neef, antwoordde Louis, met zulk een berouwhebbend en verlegen gelaat, dat de ijdelbeid van den kapitein er geheel door voldaan werd maar ziet gc, ik vond, dat ge gedurende uw verblijf alhier zoo minachtend tegen ons was, vooral van morgen, en dat wond me zoo op. Nu. ik hoop dat dit het laatste woord over die zaak is maar geloof mij, laat dio oploopendheid niet dc overhand in u krijgen, 'i Is het gebrek der zwakke geesten en niets- digen. Ach ja, zuchtte Louis, nu ik weer be daard ben, kan ik mij niet begrijpen, dat ik zoo iets heb kunnen zeggen. Doe me 't ge noegen, beste Max, morgen bij ons te komen dineeien, cn beschouw Bagatelle voortaan als uw huis. Nietwaar, gij wilt mij wel 't be wijs geven, dat gij er niet meer om denkt De Cosifsrencie van Spa. De elschen van Duitschland. De bladen te Rome vernemen, dat op ver doek van Italië de eersle ministers van Italië, België, Frankrijk en Engeland, waarschijn lijk den 18n te Brussel bijeen zullen komen, voordat zij zich den 2in naar Spa begeven. De Petit Journal verneemt uit Berlijn dat aldaar in bevoegde kringen beweerd wordt dat Duitschland zinnens is drie hoofdzake lijke eischen^p de conferentie van Spa in te dienen, namelijk 1. onmiddelijke terugtrek king der gekleurde Franscke troepen uit de bezette gebieden2. de algemeene herziening van de soldij die aan de geallieerde bezetting- legers uitbetaald werd en ten derde het recht om 200.000 manschappen onder de wapens te mogen houden. Een belangwekkend succes voor do Franschen. De laatste militaire oeratie, aldus wordt uit Casablancg gemeld, in de omstreken van Khenifra, hebben volledig succes gehad. Twee groote stamhoofden boden Woensdag' onderwerping aan en leverden 3 kanonnen en een machiengeweer, in 1914 genomen, in. Deze onderwerping geschiede plechtig, voor de oflicieele tribune, waarna generaal Peym-mran hulde bracht aan het verzet der stammen, en zegde, dat een nieuwe tijd was aangebroken, waarin stevige vriendschap met de Franschen moet worden gesloten. Khenifra. dat 6 jaar lang geblokkeerd was, is nu weer met het onderworpen land verbonden. Dit feit kenmerkt een nieuw tijd vak van verzoening ver in het Zuiden van Marokko. De gebeurtenis heeft grooten indruk ge maakt op de stammen in de streken van Haute Moulouya, welke nog afgescheiden zijn Sommige echter blijven oproerig. De post Caraslolou, is aldus krachtig aangevallen door afvallige stammen, die na een levendig ge vecht zijn afgeslagen. De Franschen verloren een man, doch brachten den vijand aanzien lijke verliezen toe. Vijftien schepen gezonken 20 man omgekomen. Op de Mersey heefteen vreeselijk ongeluk plaats gegrepen, doordat een kustvaarder in aanvaring kwam met de sluizen van de Alfredhaven te Birkenhead. De sluizen werden ingedrukt, waardoor een miniatuur waterval in de Mersey stroom de Zeven of acht platboomde schuiten werden door den stroom meegesleurd en zonken als baksteenen nadat zij over den sluisdrempel gejaagd waren. Men vreest, dat tal van menschenievens te betreuren vallen. Latere berichten melden dat de sluisdeu ren door de «Countess met geweld geopend werden. Een waterval sleurde al de schepen in de dok mee, met eene snelheid van 100 kilometers in het uur. Zes personen vonden hierbij den dood. Alarm werd geblazen, maar de sleepbooten konden geen hulp bicden. Zij gelukten er nochtans in vele bovendrijvende personen te redden. Buiten de acht booten die zonken, zijn er nog twee gestrand en vier ernstig beschadigd Gisteren avond meldde men ons dat vijf tien schepen zonken en 20 personen den dood vonden. Tot mijn spijntkan ik uwe uilnoodiging niet aannemen, want ik vertrek morgen vroeg. Och dat spijt me Gij zijt zoo goed, Max gij vergeelt mij die bloedige beleedi- ging zonder eenige voldoeninp. Zeg me toch, of er iets is, waarmee ik u plezier kan doen De kapitein schonk twee glazen Chamber- tin in en reikte zijn neef er een van toe. Tracht die drift uit te roeien, Van Ga veren, en dat is me genoeg. Doe me't ge noegen, dit glas te ledigen op de gezondheid van freule Wieland. Louis bloosde van genoegen. Uit geheel mijn hart, dat spreekten nu nog een, voegde hij er bij ,op.... De kapitein veinsde niet te hooren, en vreeg onverschillig, of het geoorloofd was over zijn plan te spreken. Wel, waarom niet Het is dus ernst 1 Zekerreeds sedert lang heb ik dit plan in mij omgedragen. Vanmorgen heb ik 't Marie meegedeeld. Zij weende even, maar zei toen dadelijk Gij behoordet qan God, voor dat ik u nog kende ga, daar Zijn stem u roept. Gasperine vond het zelfs zeer mooi, en nu wil ik 't morgen aan oom en tante ver tellen, om aanstaanden Woensdag te vertrek ken. Maar, Van Gaveren, gevoelt gij niet de minste spijt, wanneer gij terugziet op 't ge lukkige leven, dat gij hier leidt, en dat na uw huwelijk nog gelukkiger zal zijn Ongetwijfeld, Max doch de Heiligen met Christus aan hoofd, hebben ons door De vorstelijke grafkelder te Weimar opengebroken Talrijke graven geschonden Vrijdag nacht hebben dieven den vorste- lijken grafkelder in Weimar opengebroken en de graven vau Goethe, Schiller en groot hertog Karl Alexander berooid. Van het graf van Goethe is een gouden krans, door Duitsche vrouwen te Praag op Goethe's vijftigsten sterfdag neergelegd, ge stolen van het graf van Schiller een zilveren krans, door Hamburgsclie vrouwen neerge legd op zijn lOOn verjaardag. Verder zijn nog gestolen van het graf van groot-hertog Karl Alexander een zilveren krans, door het regiment Ingermanland ge schonken, en van het graf van groot-hertogin Sophie een zilveren krans door Nederland- sclie vrouwen geschonken. De grafschenders hebben de vensters der Grieksche kapel stuk geslagen, en zijn van daaruit in den vorstelijken grafkelder door gedrongen. Een onderzoek wordt ingesteld. BELGIE EN HOLLAND Engelsche sympathie De parlementaire groep van de nationaal democratische arbeiderspartij te Londen heeft een besluit aangenomen, waarbij aan Lloyd George wordt le kennen gegeven, dat de Engelsche regeering al het mogelijke belfoort te doen, om België bij te staan bij zijn onder handelingen met Nederland over het terug krijgen van de enkele vierkante meters om Maastricht, die Belgisch van ras, taal en geschiedenis worden genoemd, opdat Belgie aldus gevsijwaard zal zijn voor het gevaar, dat Duitschland een open deur zou hebben naar Antwerpen en Noord-Belgie, zooals in de eerste dagen van den oorlog. Zes volksvertegenwoordigers behoorend tot de liberale en katholieke partijen. MM. Buyl, Marcq, Cocq, Poncelet, Neven en Maenhaut, hebben een wetsvoorstel ingediend ten gunste van de gedemobiliseerde- onderwijzers en van de onderwijzers die wegens gevallen van overmacht, voortvloeiende van oorlogsfeiten, hun ambt niet konden vervullen. In de Toelichting van dit wetsvoorstel le zen wij Tal van onderwijzers, die onder de wa pens werden geroepen of vrijwillig dienst na men, hebben hunne jaarwedde nog niet ge trokken voor het tijdperk van Augulti 1914 tot aan de demobilisatie, terwijl zij aan een heiligen plicht gehoor hebben gegeven door bij te dragen tot de verdediging van het Va derland. Nu, zooals de ministerieele omzend brief van 25 Februari 1919 het zegt, de ambtenaren die hunne betrekking behiel- den, hebben recht op het volle bedrag van hun gewone wedde, met inbegrip van alle andere, door de wet verleende voordeelen, gedurende den oorlog, na de aftrekking der sommen die hun mochten voorgescho- ten geweest zijn door de regeering van Den Haver of aan hun gezin betaald, hetzij door de gemeenten, heizij door de Komi- teilen van Onderetand. Niettegenstaande dit schrijven blijven sommige gemeenten en besturen van aan neembare scholen doof voor de billijke eischen der betrokkenen. Op dezelfde wijze gaat men te werk tegenover lal van onderwijzers, die door oorlogsfeiten waren gedwongen naar het buitenland te vluchten. Hunne klachten blijven zonder gevolg. EERSTE ARTIKEL Op verzoek van de belanghebbenden stelt de Regeering het bedrag vast van de wette lijke wedde, waarop aanspraak hebben, voor hun voorbeeld bewezen, dat wij hier niet zijn om'tleven te genieren. Door't offer alleen kunnen wij den hemel bereiken* Doch bier zou uw leven eoo geheel in overeenstemming zijn met 't Evangelie hier blijvende, kunt gij met zoovele andelen even goed naar de volmaaktheid streven. Waarom dan iets gedaan, wat u voor uw geheel vol gend leven kan ongelukkig maken Louis antwoorde niet. Hij nam een klein boekje uit zijn zak 't Nieuwe Testament het viel door een vouw dadelijk open, en de kapitein las de volgende onderstreepte woor den Iudien iemand tot Mij wil komen, dat hij zich zelf verloochene, zijn kruis opneme en mij volgen. Want wie zijn leven wil be houden, zal 't verliezeren die het om mij nentwil verliest zal het vinden De komst van eenige kennissen onderbrak hun gesprek Helmond dacht na. Zou ik 't zelfde doen als ik in zijne positie was, met zulk eene bruid, met zulke vooruitzichten Zou ik zoo dadelijk aan die roepstem gehoor geven Ilij kon niet oprecht, ja antwec-rden, en dit slak hem maar Louis deed het toch, en zou Louis beter zijn dan hij De kapitein verwierp deze gedachte met evenveel vuur als eeq ander het eene zondige bekoring zou gedaan hebben. Neen, neen, 't was opgewon denheid, en misschien wel verlangen om zich te onderscheiden en anders niet. Zoo'n dandy was niet tol edele zelfopoffering; tot iets waarlijk verhevens in staat. Den volgenden morgen diende de kapitein*. het oorlogstijdperk, de gedemobiliseerde on\ derwijzers en de onderwijzers die wegens gel vallen van overmacht voortvloeiende uit ooi* logsfeiten, hun ambt niet Iconden vervullen! Door den gemeenteraad of door het bestuur van de aanneembare school wordt vastgesteld of er overmacht bestond, behoudens beroep bij den minister indien er geschil is. De sommen, aan de belanghebbenden, voorgeschoten door de Regeering te Le Havre of aan hun gezin betaald hetzij door de gc meenten, hetzij door de komiteiten van on* derstand, alsmede hel loon gewonnen of d( winsten gemaakt in het toevluchtsoord wor< den van de wettelijke wedde afgetrokken. ART. 2. De krachtens het vorig artikel verleende wedden vallen ten laste van den Staat zij worden rechtstreeks ten bate van de leden van het betrokken personeel uitgekeerd en dc tegemoetkomingen van de Openbare Schatj' kist, voorzien door de wet van 19 Mei 1914» worden afgeschaft. ART. 3. De vergoedingen, te betalen aan de tijde-» lijke onderwijzers ter vervanging van gemo biliseerde onderwijzers of van onderwijzers die wegens gevallen van overmacht hun ambt niet konden vervullen, vallen ten laste van de gemeente of van de aanneembare scholen. Het bedrag dier vergoedingen wordt be paald naar de grondslagen, welke door de wet van 19 Mei 1914 zijn aangenomen voor de /ast benoemde onderwijzers. Wij sluiten ons aan bij den wensch, die» bevat is in het slotwoord der Toelichting Steunende op den geest van rechtvaar digheid en dankbaarheid, die alle leden van deze Kamer bezielt, koesteren wij de hoop dat onze voorstellen een gunstig onthaal zul len genieten en weldra zuilen aangenomen worden. 80 wagons springstof in do lucht gevlogen. Uit Rome wordt aan de Petit Parisien geseind dat de statie van Suse 80 wagons cheddite bestemd voor hel fort van Trampa-, loux ontploft zijn. De uitwersejen der ontploffing werden 20 kim. in de omgeving waargenomen. Te Suze zijn'talrijke huizen onbewoonbaar geworden. Vele personen werden gedood of gekwetst. Een onderzoek naar de oorzaak der ramp werd ingesteld. Latere berichten melden dat ook hel fort van Trampaloux in de lucht gevlogen is. Daar werden twee werklieden en een soldaat ge dood. Ophefmakende aanhouding Zaterdag avond stond heel Brussel in rep en roer ten gevolge der aanhouding van baron Evence Coppée. Deze werd in zijne woning, Louizalaan aangehouden en naar het gerechtshof overgebracht, waar hij drie uren lang ondervraagd werd. Na het verhoor werd de baron in het gevang van Vorst opge sloten. Baron Evence Coppèe, groot-nijveraar, eigenaar van koolmijnen en coke-ovens, verklaart dat al zijne werkhuizen onderj dwangbekeer waren, en dat bijgevolg, de. Duitschers bij hem meester waren tijdens de' bezetting. Hij wordt nochtans beticht van! overtreding van het wetsbesluit van 11 Oct. 1916, krachtens art. 115, hetwelk diegenen straft welke aan den vijand hulp verschaften, in manschappen, geld, eetwaren, wapens^' schietvoorraad of die hem geholpen hebben' in zijne krijgsverrichtingen; en krachtens arL 117 van hetzelfde wetsbesluit, hetwelk zegt- dat dezelfde straf zal toegepast werdsn, indien! de misdaden, voorzien door art. 115 en: andere, gepleegd werden tegen Belgie of de verbondenen van België. als naar gewoonte, de Mis van zijn pleegva der, tot groote stichting der dorpelingen en van Louis niet minder. Trotsche nederigheid, had Gasperine eens gezegd, en zij was Tdichtstbij de waar heid. De familie Nieuwenburg en Louis brach ten hem naar 't station de kinderen schrei den. Delpbine's oogen waren vochtig de heer en mevrouw Van Nienwenburg verzoch ten hem om eens spoedig terug te komen terwijl Louis hem aan het oor fluisterde, oiu hem te vragen of hij alles vergeven had. Een hooghartig knikje was 't eenige ant- woord. Toen stapte hij in den waggon en verdween spoedig voor alle oogen. De noodlottige Woensdag brak te gauw aan voor de bewoners van Bagatelle. Dins-; dag was de familie Nieuwenburg naar Am-' sterdam teruggekeerd. Gasperine en Marie zouden tot Donderdag blijven. Men begrijpt de ontsteltenis en dc afkeuring, waarmede Louis' voornemen door, de geheele familie antvangen was. Eugöne was deeenigstedic hem gelijk gaf. Het was in Holland zoo duf, zeide hij zoo eenloonig eenige maanden daar in Italië in 't gebergte ronddwalen en op roovers schieten was een benijdenswaardig lotdoch, hij zou even graag, en nog liever, aan de zijde der roode Garibaldislen slaan men' had bij hen ten minste dicipline. Estelle deed hem dezelfde vraag» die zij Virginie gedaan had of hij gek geworden was. Toen begon re bitter te weeuen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1