APOTHEEK A. BOULEMBERCQ O Vrije Yereeniging Katholieke Burgers Turkije en de vredestoestand DeEngelscheharligvangst stil gelegd De Boischswistiscite propaganda Namen zonder licht Priesterlijke benoemingen- STADSNIEUWS Het Weezenbloempje Luisterrijke Feesten Laatste Berichten par» Telefoon Algemeene leveringen voor de Electriciteit Nieuwstr. 58, Aalst Quai au foin, 35a, Brussel Landbouwbericht Opening van een grooti Meubelmagazijn Korte Zoutstraat, 56, Aalstu Duivencachetten Jér. Rennehoeg Bandietenstreek Ie Anderlecht. Een man 21vaar gek»eist. De dader aangehouden. Gieter nacht werd de heer Booe, wonende Van de Fayerstraat, te Anderlecht, in de Victor Rauterstraat, door een jongen kerel aangerand. De bandiet bracht zijn slachtoffer met een mes twee gevaarlijke steken in den rug toe. Voorbijgangers kwamen dadelijk toegesneld, waarop de aanrander op de vlucht sloeg. Enkele personen namen den gewonde op, terwijl verscheidene mannen een geregelde klopjacht inrichtten. De bandiet kon worden ingehaald en aangehouden. Het slachtoffer werd naar het plaatselijk hospitaal overge bracht, waar men zijn toestand als vrijernstig beschouwd. De dader, zekere Ver..# wonende Verzoe- ningslraat te Anderlecht, werd langdurig ondervraagd door de politie van het Wayezr plein, en ten slotte opgesloten ter beschikking van het Parket. Het bebloed wapen is in be* vlag genomen. Nieuw verzoek om uitstel In de offieieele kringen te Constantinopel verwechl men er zich aan dat een nieuw ver zoek om mistel zal gedaan worden om het antwoord der afvaardiging in overeenstem ming te kunnen brengen met dit der verschil* lende commissies en ook omdat de verbinding tusschen Parijs en Constantinopel zoo moei lijk is. Turkijë's protest Naar uit Constantinopel gemeld wordt zal Turkije protesteeren 1. tegen de bepalingen in zake Thiacië en Smyrna 2. Tegen het inieinalionaliseeren van den Bosforus en de Dardanellen. Verder zal gevraagd worden dat de sultan Khalief moge blijen over de van het rijk afgescheurde Muzelmannen. Ook worden waarborgen verlangd in zake de binnenlandsche leening. Hare afschaffing tou vele inschrijvers ruineeren en het wezen fonds ontredderen. Een mlllioen visschers werkeloos. Ten gevolge van de weigering van de En gelsche regeering om een minimum-prijs voor voor haring te bepalen, blijven alle baring schuiten in de Britscheen Schotsche havens veertien dagen stil liggen, in elk geval zoo lang tot het kabinet een nadere beslissing getroffen heeft. Men schat dat de stilstand een millioen man werkeloos maakt. De visschers en reeders te Lowestolt, Yarmouth en Aberdeen verklaren, dat zi) aaneengesloten zullen blijven. in Engeland De BoJschewistiscbe diklaior Lenine, heeft aan de leden der Engelsche arbeidsafgevaar- diging in Rusland, een - open brief aan de Engelsche arbeiders overhandigd en deze hebben dat schrijven veropenbaard. M. Winston Ghurcbil beantwoord thans in set Evening News dat schrijven en zegt er onder meer. - Het was den Engelschen arbeiders moei lijk zich juist voor te stellen, wat Lenine be- teekende. Doch nu het monster het masker heeft afgeworpen, nu hij van den berg lijken, welke hem tot troon dient, is afgestegen, en tol de Engelsche arbeiders allerlei politieke drogredenen richt, hebben wij toch iets waarover de kiezers zich een gedacht kunnen vormen. De duitschers zonden Lenine naar Rus land in een waggon, alsof het eene zeldzame uitheemsche kostbaarheid was. Hij heeft aan Rusland de vruchten der zegepraal, welke bot met ons had kunnen deelen, ontstolen. Een millioen Duitschers werden door het verraad van Lenine in vrijheid gesteld en dan naar de Westerfronten gezonden, en zulks had voor gevolg, dat nagenoeg hetzelfde aantal Franschen en Engelschen gedood of verminkt werden. En dat is de man, die door eene verbees te minderheid van de socialistische partij, aan de bewondering onzer nijverige massa wordt aangeboden. De oproep van Lenine sticht enkel, om in ons land den toestand te verwekken, in welken hij de edele en groote Russische natie heeft gebracht. Le Soir meldt dat de werklieden van het gas en electriciteilsgesticht Maandag jnorgend bet werk gestaakt hebben. De stad is zonder f;as en zonder electriek. Door de werkstaking igl bijna geheel de Naamsche nijverheid stil, daar er ook geene drijfkracht is. De trams rijden niet meer en 't was te voorzien, dal Maandag avond te Namen alles in duisternis tou gedompeld zijn. La Libre Belgique meldt daarover, dat de oorzaak der staking eene loonkwestie is. In lanuari had het personeel eene loonsverhoo- jing van 25 p. b. bekomen. Op 1® April had men een duurtetoeslag gegeven van 3 frank daags en op 1® Mei nog een frank. De werk lieden hadden nu voor 1* Juni nogmaals een frank gevraagd en zij verwittigden het be ltuur, dat zoo er geene voldoening gegeven werd, het werk op 14 Juni zou stilgelegd worden. Het bestuur deed alsdan uitplakken, dat het voorbericht als een ortslaggeving- ïanzien werd, doch dat de werklieden, dte van gedacht zouden veranderen, zalks aan hunne ploegbazen mochten zeggen en dat zij tan 't werk konden blijven. Een drietal tal werklieden trokken schriftelijk hun voor bericht in en drukten den wensch uit, van het personel te blijven deel maken. houden en de leiders deden er de algemeene staking van het werkhuis stemmen. Toen Maandag morgend niemand verscheen, wend de het gasgesticht van Namen, zich tot de electriek-centrale van Auvelais, welke door een kabel aan het gesticht van Namen ver bonden is, voor het bekomen van electrieken stroom. Daar verklaarde het personeel zich 't akkoord met het personeel van Namen, en de kabel werd doorgehaald. Men hoopt onder de troepen te Namen'in garnizoen, genoeg vakmannen te vinden, om de stakers te vervangen. De prokureur des Konings is verwittigd geworden en zal een onderzoek doen om de verantwoordelijkheid vast te stellen en desnoods maatregelen te nemen. Erg «utomobielongeluk te Hekelgem. Maandag morgend, rond 8 ure, kwam August Bruyninckx van Meldert, met zijne hondenkar naar Aalst gereden. De man liep achter zijn gespan, toen bij schielijk gevat werd door een automobiel, uit de richting van Brussel komende. Bruyninckx werd met geweld ten gronde geslingerd terwijl het gespan verscheidene meters ver geworpen werd. Bruynincax werd door ooggetuigen in eene naburige woning binnengedragen alwaar een geneesheer hem kwam verzorgen. Deze stelde een beenbreuk vast. De automobilist, die dadelijk gestopt had, heeft beloofd, vergoeding te zullen betalen. WISSELKOERS Tan 15 luni Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid 155 tot 455 29,50 tot 31,50 223.50 tol 227,50 67,25 tot 71,26 204,50 tot 208,50 Londen (pondsterl. 48.92 1/2 tot 49.17 1/2 Parijs 95.12 1/2 lot 95.62 1/2 Dollar (New York) 12.37 1/2 tot 12.471/2 Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendre. Bisdom Gent.Zijne Hoogw. de Bisschop heeft onderpastoor benoem? te Doorselen- dries (Evergem) den E. H. De l'Arbre, idem le Genlbrugge St Eligius, Men verzoekt ons het overlijden te melden van Hortensia SPEECKAERT weduwe van Jan-Baptist DESH0MIME8 geboren te Aalst den 15 September 1891 en aldaar overleden den 14 Juni 1920. De lijkdienst en begrafenis zal plaats heb ben Woensdag 16 Juni,om 8 ure, in de kerk van St Martinus. Men vergadere aan het Hospitaal om 71/2 ure. DER VAN AELST. Maandag namiddag had er te Aelst, ten lokale, eene belangrijke vergadering plaats van den Katholieken Middenstandsbond van ons Arrondissement. Aelst, Geraerdsbergen en Ninove waren er vertegenwoordigd. De zeer belangrijke punten van het dag orde werden er onder leiding van den iéve- rigen voorzitter M. Jules Pieraert van Gee- raerdsbergen ernstig onderzocht en bespro ken. De economische toestand der burgerij werd er breedvoerig uiteengelegd, en ver- schillige maatregelen tot verbetering van den Middenstand wérden er genomen. Ook den politieken toestand werd er be handeld en de vergadering was het eens om te besluiten dat er zonder dralen gewerkt moet worden, van heden af, opdat de burge rij hare vertegenwoordigers hebben zou in alle openbare besturen. Eindelijk werd er besloten de werking van den arrondi8sementsbond nog meer en meer uitte breiden, en zoo tot het stichten te ko men van eenen provincialen bond. De vrouwenbeweging werd ook niet uit het oog verloren en al onze Katholieke bur- gersbönden hebben reeds Damenafdeelingen in hunnen schoot gesticht. De vergadering liet den besten indruk na en allen waren het eens om te zeggen We hebben vandaag goed werk verricht Wij kunnen onze Katholieke Medeburgers niet genoeg aanwakkeren zich aan te sluiten bij de Vrije Vereeniging der Katholieke Burners van Aelst. Hoe grooter ons getal werd, hoe sterker wij zullen zijn en hoe ster ker we zijn, hoe beter werk dat we zullen verrichten. Oe Katholieke Burgersvrouwen van Aalst vergaderden ook op den zelfden dag, om eene voordracht te hooren van Mej. Poelman, van Gent, over den plicht der burgersvrouw in het sociaal leven. Rond 6 1/4 ure deed Mej. Poelman hare intrede in de zaal. Na eene gulhartige verwelkoming door den proost, Dr Pater Berthold, nam juffer Poel man het woord, In eene sierlijke, vloeiende taal, deed zij uitschijnen wat de burgersvrouw in het maatschappelijk leven kan en moet doen, war hare plichten zijn de leidsvrouw zijn voor hare zusters-werkvrouwen, de lieveling der werkers kinderen, de schutsengel bij het ziekbed der arme vrouw. Zoo sprak Mej. Poelman ruim een uur en oog6tte een welverdienden bijv»! in. L^aj Volksvertegenwoordiger Van Schuylen- Zondag avond werd eene vergadering ge- |be,.gh bedankte Mti. Poelman voor "hare wijze raadgevingen, zette de aanwezige bur gersvrouwen aan, die raadgevingen te vol gen, en wees er op dat goede verstandhou ding moet heerschen tusschen alle katholieke vrouwen. Daarna werd overgegaan tot de kiezing van eene voorzitster. Mejuffer Maria De Paepe werd gekozen en aangesteld. Moedige burgersvrouwen, gij hebt betoond te begrijpen welke taak van u verwacht wordt, gij zijt bezield met de beste wils kracht, om uwe rol in het sociaal leven te vervullen. Moedig vooruit en dat de goede God zijne zegeningen mild over uwe werken uitspreide. Burgersvrouwen van Aalst, gij kunt niet onverschillig big ven bij het aanschouwen zulker opofferingen, sluit u dan aan bij uwe ieverige zusters, opdat de Katholieke Bur gersvrouwen weldra haar ledental zien ver dubbelen en verdubbelen. De Volksstem sluit zich viin harte aan, bij de hulde gebracht aan Mejuffer Poelman, en is overtuigd de tolk te zijn van allen om haar een welgemeend tot spoedig wederzien toe te roepen. BerioDt.Syndikaat der Tabak handelaars van Aalst. Wij hebben de eer al de groot- en kleinhandelaars der stad uit te noodigen tot eene algemeene en beslissende vergadering voor doel hebbendo het stichten van een syndikaat. Dc vergadering zal plaats hebben op Donderdag 17 Juni, in het Bel gisch Hof (Café Riche), Groote Markt, om 8 uren slipt. Dat niemand in zijn belang ont- breke. 4812 Het voorloopig Bestuur. ten voordeele dsr Weeaen van den Oorlog OP ZONDAG 20 JUNI 1920 met de welwillende medewerking van de Legerpupillenscbool, de Footbailclub De Eendracht en verscheidene Muziekmaat schappijen der stad. ProgrammaTEN KIOSK GROOTE MARKT: Concert, door de Koninklijke Fan faren Les vrais Amis Constanteom 111/2 ure; Concert door de Fanfarenmaatschappij Tot heil des Volks, om 12 1/4 ure. IN HET VOLKSPARK 's Morgens om 101/2 ure, opening van het Park. Ingangs- prijs fr. 0,25 jr 1'namiddags om 2 1/2 Ure, TURNOEFENINGEN door de Leerlingen der Pupillenschool FOOTBALL.MATH door de 1® Equipe van de Eendracht tegen de 2e Equipe van C. T./6 D. A. Concert door de fanfaren Hand aan Hand, om 3 1/2 ure; Concert door de Koninklijke Har' monie Al Groeiend Bloeiendom 5 1/2 ure. Verschillige aantrekkelijkheden, zooals Patisserie. Crème la glacé, Wafelhuizen, Bodega, Bierhuis, Bloemenkramen, Sigaren, Sigaretten, enz. enz. Bloemen en Rek/aamsloet Op ZONDAG 18 JULI, zijnde den derden Zondag van Aalstkermis, zal een prachtige bloemen en reklaamstoet de straten onzer stad doorkruisen en tevens zal er ook een wedstrijd voor versierde uitstallingen zijn, hetgeen niet weinig zal bijdragen tot de her leving van handel en nijverheid alhier. Er worden dOpO fs®. prijzen uit geloofd voor de verschillige prijskampen, waarvan hier de lijst volgt 1® PRIJSKAMP. Voor de schoonste en rijkst versierde Automobiel: 1® prijs JOO fr. met diplo ma en eereraetaal; 2° prijs 50 fr. en eeremetaal; 3® prijs 25 fr. 2* PRIJSKAMP. Voor het schoonst eu rijkst versierde Rijtuig op vier wielen met 2 of 4 paar den bespannen 1® prijs 100 fr. met diploma en eeremetaal; 2° prijs 50 fr, en eeremetaal; 3e prijs 25 fr. 3® PRIJSKAMP, Voor het schoonst en rijkst versierde rijtuig op vier of 2 wielen met één paard bespannen le prijs 50 fr. met diploma en eerometaal; 2° prijs 25 fr. en eeremetaal 3® prijs 10 fr. 4® PRIJSKAMP, Voor het schoonst versierd Karretje bespannen met schaap, geit of hond: 1® prijs 50 fr. met diploma en eeremetaal;#® prijs 25 fr. en eeremetaal; 3® prijs 10 fr, 5® PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels- voertuig (auto-vrachtwagen): 1® prijs 100 fr. met diploma en eeremetaal 2® prijs 50 fr. en eere metaal; 3® prijs 25,fr. PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels- voertuig met paard bespanneu: 1® prijs 100 fr. met diploma en oeremetaalprijs 50 fr. en eereraetaal; 3® prijs 25 fr. 7® PRIJSKAMP. Voor het schoonste ver sierde Motorrijwiel met of zoodêr zijdèkar: 1® prijs 30 fr. met diploma en eeremetaal; 2® prijs 15 fr. en eeremetaal; 3® prijs 10 fr. 8° PRIJSKAMP, Vopr den schoon sten en rijkst versierden Groep Wielrijders, minstens 10 deelnemers: 1® prijs 70 ff. mét diploma en eeremetaal; 2®prijs 40 fr. en eeremetaal; 3° prys 20 fr. 9® PRIJSKAMP. Voor het schoonst afzonder lijk Rijwiel: 1® prijs 25 fr. met diploma en eere metaal; 2® prijs 10fr. en eeremetaal; 3<prijs 5 fr. 10® PRIJSKAMP. Voor bet schoonst versierd Kinderrijtuig: 1® prijs 15 fr. met diploma en eeremetaul 2® prijs 10 fr. en eeremetaal 3® prijs 5 fr, 11® PRIJSKAMP. Voor de schoonst gekostu meerde Groopen, minstens 20 deelnemers: 1® prijs 150 fr. met diplsm.a.e» eeremetaal; 2® prijs 75 fr. en eeremetaal; 3® prijs 30 fr. 12» PRIJSKAMP. Vonr de schoonste of rijkst versierde Praalwagen: 1® prijs 150 fr. met di ploma en eerometaal 2° prys 75 fr. met eere- metaai; 3® prijs 30 fr. 13° PRIJSKAMP. Voor den schoonsten en talrijksten versierden Gfroep Ruiters 1® prijs 50 fr. mot diploma en eeremetaal; 2® prijs 15 fr. en c-eremetaal; 3r prijs 10 fr, Oodei de Muziekmaatschappijen van minstens 25 deelnemers 300 fr.premiën te verloten. S. B. Bijprijzen kunnen nog toegekend wor den aan deelnemers, wiens voorstelling niet zou voorzien zijn in bovengenoemde kategoriën. loscht ij vin een' te zenden voor 24 Juni aanstaande na:.r het bureel van Openbare Werken ten Stadhuize alhier. VERGADERING DER RECHTERZIJDE— BRUSSEL 16 Juni. Op den vooravomj' der herziening der grondwet, had de rechterzijde er aan gehouden, eerst eene vergadering te hebben, om hare houding te bepalen. Deze vergadering had Dinsdag morgend plaats. De bespreking was bijzonders belangrijk voor wat betreft artikel 47, waaraan het vrouwen stemrecht gehecht is. De rechterzijde was het eens om te eischen, dat het vrouwenstemrecht in de grondwet opgenomen wordt of ten minste toch eene bepaling, toelatende dat het stem? recht tot de vrouwen mag uitgebreid worden, indien het voorstel eene meerderheid behaalt in de Kamer. Zooals men weet eischte het voorstel Troclet, dat deze meerderheid de twee derden der Kamer moest bedragen. DE STAKING TE NAMEN. Namen, 16 Juni. Ten gevolge der staking in gas-en electriciteilsgesticht, zijn heden morgend geene dagbladen kunnen verschijnen. VENIZELOS TE LONDEN. Londen, 15 Juni. M. Venizelos, de gekende Grieksche staatsman, rs gisteren avond te Londen aangekomen, alwaar hij eene belangrijke bespreking moet hebben met M. Lloyd George, in betrek met het Turksch antwoord op de vredes voorwaarden der Entente. DE BOMAANSLAG VAN LA HAVANA. LONDEN 15 Juni. Een telegram aan den Times meldt, dat verscheidene honderden personen gekwetst geworden zijn, daar er een? geweldige paniek ontstond na het ontploffen der bom en iedereen naar de uitgangen van den schouwburg vluchtte. Daar de bestuurder van den schouwburg vreesde dat er nog bommen zouden geworpen worden, dwong hij Caruso den schouwburg te verlaten, alhoewel dez^ aan de reddingswerken wilde medehelpen. Men vermoedt dat hel hier eene wraakneming geldt, daar de bestuurder dreigbrieven ontvangen had, uit reden der hooge prgzen der plaatsen. EENE GEHEIMZINNIGE MISDAAD TE BRUSSEL. Brussel 15 Juni. Heden morgend rond 8 ure, heeft men op hare kamer, Savooiestraat 88, te Brussel het lijk gevon den van vrouw Janna P.., geboren te Oostende, uit den echt gescheiden. De vrouw was verwurgd geworden. Alle meubelen waren opengebroken en doorsnuffeld. De drijfveer der misdaad is nog onbekend Niemand in huis heeft iets gehoord. Met parket is verwittigd. TELEFOON 9t Aankomst eener partij Elektrische Motoren aller krach ten. Vraagt prijzen der Elektrische Materieelen. 4776 GESTOLEN DEKZEILEN. De policie van het spoorwegbeheer heeft alhier twee groote dekzeilen ontdekt wélke ten nadeele van de smal geslolen waren. Deze dekzeilen hadden eene groote waarde. 3* Inschrijvingslijst voor de vernielde Kerken van België 38 Liste de souscriplion pour les Eglises dêvaslées de Belgique. M1JLBEKE E. H. Lauwerys, 50 fr. M. Hortense Limpens, 20 M. Bmilie Schulz, 20 M. Jozef De Paepe 1M. Van den Bossche-Bar- rez, 2; M. Van Renterghem, gezusters, 2 M. Lebacq, gezusters, 5 M. Hofman, 1 M. Edg. Van den Bossche, 1 M. G. De Ruisscher,»l Zuster Overste, Moorselbaan, 5; M. Louis Phi lips, 1M. We. Rogiers, 1 M. Jozef Stuyver, 1 M. Van der Stookt, 1 M. Camiel Rogiers, 1 M. We. Coroand, 1 M. August Vertongen, 1; M. Frans Borms; 1 M. De Gols, 1 Naamloos, 1idem, 1 M. Van Gyseghem, 1 M. Frans De Bruyn, 1M. Vlctorine Liebaut, 2 Mme Wed. De Paepo, 1 Naamloos, 1 M. René De Smedt, 1 M. Frans Van den Broeck, 1 M. Camille De Meysl, 3; M. Edouard Muylaert, 20; Mme F. Notelteir6, 50 fr M. Boeykens Odile, 1 M. De Graef, 1M. Van den Bogaerde, 1 M. Lespag- nol, 1 M. Schuerbeeck, 1 Naamloos, 2 M. Van der Meeren-Spitaels, 5 Mej. Ongenoemd, 50 f.Naamloos, 5 Naamloos, lü idem, 5 M. Arthur Van Ertvelde, 5 Naamloos, 1 M. De Gols, 1 M. Gustaaf DoGols, 1 M. Co o remans, 1 M. Frans D'Hauwer, I M. Louis De Neef, 1 M, Emiel De Leeuw, 1 M. Frans De Leeuw, 1 M. Frans Keymoten, l M. Alois Van Royen 1M. Buyl, 1Mme.Wed. Van Renterghem, 1 M. G.Van Renterghem,5 Onbekend, 2; M. Wauters, 1 fr. Vervolgt. GEKN1KPT. Op den Gentsohen steen weg werd een verdachte kerel door een policieagent aangesproken en verzocht even mede te gaan naar net policiebureel. Daar gekomen gaf de kerel verscheidene valsche namen op en was zelfs in bezit van valsche papieren. Ten slotte bleek dat de ke rel een deserteur was, zekeren A. V.., van Dilbeke, en dat hij nog een paar dieften op het geweten had. Hij is aan de gendarmerie overgeleverd. De jaarlijksche prijskamp voor hoornvee beeft dit jaar plaats op Dinsdag 6 Juli op de Houtmarkt. Er zijn vele premiën te winnen. HET WEEZENBLOEMPJE Zondag 20 Juni, zal in gansch Belgie het Weezen bloempje verkocht worden, ten bate der oorlogsweezen. De minimumprijs is 10 cen tiemen doch er zullen ook kaarten verkocht worden, aan 1 frank die het publiek van alle verder aanzoek der verkoopsters zullen ontslaan. Er zijn ook kaarten aan 3, 5, 10, 20 en 25 frank, respektievelijk recht gevend aan de bronzen, verzilverde of vergulde begiftigingsmedalie of aan den bronzen en verzilverden kunslpenning. De medalién en kunstpenningen kunnen uitgewisseld worden tegen de strooken der kaarten in den zetel van het plaatselijk be stuur, Leopoldstraat 11 te Aalst, van 1 tot 15 Juli, tusschen 8 en 10 ure. Dulvennieuws Maatschappij - De Eendracht lokaal bij L. Boin, Kerkstraat, 1, Aalst, Zondag 20 Juni 1920, prijsvlucht uil Noyon, inbrengst Vrijdag van 7 tot 10 uren 's avonds. 4811 Maatschappü Dé Eendracht lokaal L.Boin. Uitslag van de prysvlucht uit Compiègne van 13 Juni, met 232 duiven 1. Abbeloos A. Erem- bodegem; 2. Loeman L. Aalst; 3. V|n den Eede F. idem; 4. Van Royen A. idem 5. De Cock B.; 6. Uyttersprot L Erembodegem; 7. Vap Cauter F Aalst; 8. Bombeeck O. Aalst; 9. De Bruyn A. Terjoden; 10. De Ras G. Aalst. TE BEKOMEN 50.000 kilos wit, fijn, keukenzout. Boudewynkaai 9, AalsL Ilijzondenyjrijze^ 4816 De Heeren Landbouwers der stad die nog Duitsoh vee begeereD, moeten zich doen in schrijven bij den Aeer Kamiel Pilaib, Nieuwstvaat, N° 30, T/S, voor 25 dezer. Maandag, Woensdag en Vrijdag van ieder week van 9 tot 12 nren en van 1 tot 6 ureDj VOORWAARDEN le) Men moet landbouwer zijn. 2®) Aan voldoende landbouwoorlogsohadd recht hebben. 3e) Nog niet in het bezit zijn van 't zelfd® getal runddieren dat men in 1914 bezat. De Afgevaardigde van 't Ministerio van Staathuishoudkundige zaken Kamiel PILATE, 4810 Nieuwslraat, NT 30, Aalst. Bericlit. Ondergeteekende laat weten dat hij zich van heden af wil gelasten met het bewerken van schaap-, geit- of kalfsvellen tot schoon, sterk en uitmuntend leder. Levering binnen de 14 dagen, zwart of bruin geohromeerd, eerste keus. Matige prijzen en trouwe bediening. Uw dienaar* P. De Troyer, 4813 Zonnéstraat13, Aalst TE KOOP PER OCCASIE aan voordea- lige prijs mansbaanvelo, zoo goed als nieuw met 2 vitessen en electriek liobt Vrijheid* straat, 69, Aalst. 4818 MEN VRAAGT goede maohienbreidster, kunnende beeuen en voeten breien, goed loon, Vlaamsohe Steenweg, 31, Brussel, Rue dp Flandre. 4818 MEN VRAAGT TE KOOPEN sohooae ohampagneflesschen aan de hoogste prijzen. alsook wijnfiesschen. Zich te wenden bij Hector Van Cu teem, St-Camielstraat, 16, Aalst. 4809 TURFSTROOISEL TE KOOP, zich te bevragen Mouterij De Wolf-Gosyns, Gentri sche steenweg. TE BEKOMEN ter oud gekenda Graanstokerij Loois CALLEBAUT-VER- STRAETEN, Burgemeester, Nieuwerkerkeo alle soorten van Likeuren, vooral Oucj! Systeem en Speciaal4774 Olmen Hout bijzonder dienstig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraat 47, Aalst. Gevraagd voor den I Juli 20 tot 30 mannen of vrouwen om vlas tO trekken, loon 20 fr. daags voor mannen^ 12,50 fr. voor vrouwen, vrq van reiskaart! en logement. Zioh aan te bieden bij Pietei Coppens, handelsreiziger, Erembodegem Terjoden. 478f DOOR Prosper DE SAEDELEER Slaapkamers, Eetplaatsen en alles wat den stiel betreft in alle stijlen en soorten vai hout. Matige prijzen. 442! GEVRAAGD Eene juffer kunnende Fransch en Vlaamsch en goed rekenen, voor bureel. Schriiven bureel van dit blad onder de letters D. B. 4817 te beVomen, ten bureele dezer, In doo9j© met fleschje Inkt. PRIJS 4,20 Fr. j oud-militair Apotheker ~w~ AALST, Nleuwstraat, 7 Nabij de Groote Markt Uitvoering van alle voorschriften der Heeren Doktoors. Te verkregen alle inlandsche en uit- landsohe apeoialiteiten. TROUWE BEDIENING 3396

De Volksstem | 1920 | | pagina 2