De misdaad der Savcoisstraai In hst llnltsch bszst gebied- Erg ongeluk te Eekloo Echtelijk dratna ts Vilvoorde. Da Kiezingan in Dultschland Da conferentiën der Verbandanen Eene geheimzinnige zaak te Melln Smokkel aan tis Belgische grenzen Dramatisch uitstapje Hat vredesverdrag rast Turkijs Onze missionarissen D'Annunzio's strijdlust. NAAR LOURDES van 6 tot 14 September 1920. te St-Giiiis. De bekentenissen der moordenaars. De misdadigers hebben dus bekend. Verleden Maandag kloeg Verboven bij Bufètre, dat hij geen werk vond. Deze zei dat hij eene oude dame kende, met geld, een vriendin van zijn tante die oude dame van kant maken zou hen haar geld aanbrengen. Zij kwamen overeen, dat Bufètre zijn uni form zou aantrekken beiden zouden ook andschoenen aan keDben, maar Bufètre ergat zo In zijn burgerpak. Om 9 ure 's avonds gingen de twee boos wichten op den uitkijk in de Savooiestraat om 10 ure drongen zij het huis der oude dame binnen, gingen naar boven en deden de elektrische bel werken. Mev. Pedekwam op den overloop en ging naar beneden. Zij zag niemand. Toen zij weer bovenkwam vond zij het gasboekje op den grond, onvrijwillig afge- Blooten door Verboven en stelde vast dat de draden der bel van den muur gerukt waren. Meteen zag zij een man in den hoek slaan, gaf een gil, maar Verboven sloeg haar zijn geschoeide hand in den mond. Mevr. Pede viel neer, terwijl Verboven steeds met zijn hand haar keel toehield Bu fètre belette haar alle beweging. Toen zij leelemaal stil werd, bonden zij haar een prop in den mond. Terwijl Verboven haar bleef bewaken, brak Bufètre de meubels open, ontvreemde de ju- weelen, alsmede een geldsom, 250 fr. die de ongelukkige vrouw bij zich droeg. Daarna namen zij de prop weg, waschten alle bloedvlekken af van het gelaat der oude vrouw en schikten alles zoodanig, dat men kon gelooven dat zij van schrik gestorven was. Inmiddels waren de andere huurders thuis gekomen, maar deze vermoedden niets. De boosdoeners verlieten stil het huis en lieten ■ich ber huurauto naar huis brengen. Den anderen dag ging Bufètre de juweelen *,n bet Zonicnbosch verbergen Verboven kreeg 125 fr., de helft van de geldsom hij wierp den dag daarop het bankbriefje van 100 fr. in den vijver van Ter Kaïneren bij had het voorgevoel dat bij zou aangehouden worden Toen Bufètre, Donderdag, de kranten las, werd hij bang en ging, om een alibi te heb ben, aan een vriend betreffende de militaire kleeding den dienst vragen dien wij vermeld hebben. Dienzelfden dag woonde hij de begrafenis van zijn slachtoffer bij en wierp zelfs een schop aarde op hare lijkkist Enkele uren later werden de moordenaars aangehouden. Verboven.toonde niet helminste berouw Bufètre sniute als een kii^d toen de rechters, wijzende op zijn verleden als soldaat en óp zijn medaljes, hem tot bekennen-noopten. Vrijdag namiddag, rond 3 uren. kwam Désire Willems, zoon van de Wed. Willems, wonende wijk Raverschoot, van het land huiswaarts. Voorbij een ontgonnen sparrebosch gaande had eensklaps eene hevige ontploffing plaats. De jongeling werd aan den voet en de zijde getroffen en door de scherven van den obus erg gekwetst. Hij werd in bedenkelijken toestand naar het stedelijk gasthuis overge bracht. Uit het onderzoek blijkt dat het ongeluk als volgt zou voorgevallen zijn Een landbouwerskneclit was bezig aan het omploegen van het ontgonnen bosch. Op ze ker oogenblik kwam een obus te voorschijn gelijk er in deze streek veel verschoten wer den tijdens de laatste schermutselingen langs de Schipdonksche vaart, in de tweede helft van October 1918. De knecht nam den houwitser op, droeg hem in eenen houtkanten met droog gras legde hij er een vuur rond, om den obus te doen ontploffen. Zulks had juist plaats op het oogenblik dal Willems voorbijging, met het ongelukkig gevolg dat den jongeling door het ontploffende tuig doodelijk getroffen werd. Altijd trad hij mij in den weg dit gevoel vernederde mij in mijn eigen oogen, en daar om zocht ik hem te verkleinen en te belaste ren. Zwijg, zwijg riep Marie, raak die snaar niet aan Doch ik heb nimmer iets van uw gevoel bamerklgij waart altijd even koel jegens mij als jegens hem. Een van beide*was slechts mogelijk, Mariegeheele verwijdering of de ontdekking van mijn geheim. Ik koos het eerste, en de hoogmoed ondersteunde mij na zijn dood weerhield de eerbied voor zijne nagedachte nis mijne gevoelens, totdat ik eindelijk meen- teoatdekken, dat ook gij uwe afgekeerdheid van mij had afgelegd. Toen sprak ik met Gasperine er in het geheim over en zij ant woordde, met van vreugde stralend gelaat, dat bet Loui's vurigste wensch was, dat hij uw geluk aan mij had toevertrouwd en ik, door uw echtgenoot te worden, zijn verlangen vervulde. Ik draalde niet langer en, Marie, wat ik ieed bij uw tegenzin en bijna onverwinnelij- ken afkeer, die slechts voor derede bezweek behoef ik thans niet meer te beschrijven bet was eene boete ik nam 't in dien geest aan. Maar nu weet gij, wat gij steeds voof mij waart, en, nu de heiligste banden ons verbinden, nog meer zijl gij weet hel en mijn lot ligt in uwe handen. Ik vraag u niet alles t» vergeten, maar toch een weinig voor het tegenwoo-idige en de toekomst te leven. Haar oos' glinsterden met dien bijzonderen gloed, welke haar gelaat slechts zeer zeldzaam Bezielde en het dan beiooverend maakte. Zaterdag avond werd de Groenstraat te Vilvoorde gin opschudding gebracht door een echtelijk drama. Een aardewerker, Frederik Sprnyt, 59 jaar oud, kwam dronken thuis en zonder de min ste aanleiding lotte hij drie revolverschoten op zijne vrouw. Een der kogels doorboorde haren linkerarm, de twee andere kwamen in den muur terecht. De vrouw zakte bewusteloos neder eu de moordenaar denkende haar gedood te heb ben, nam de vlucht. Hij werd nog niet terug gevonden. Het slachtoffer werd naar het gasthnis overgebracht eu is er ter verpleging gebleven. Het is reeds de tweede maal dat Sprujt poogt zijne vrouw van kant te maken. De officieele uilslag BERLIJN, 19 Juni. Hier volgen de officieele uitslagen der Dnitsche verkiezingen. Behoudsgezinden nationalisten. 66 Gematigde behoudsgezinden. 62 Gentrum68 Demokraten45 Meerderheidssocialisten 112 Onafhankelijke socialisten 81 Communisten2 Beiersche boerenpartij. 4 Welfen5 Kristelijke federalisten 21 Er zijn dus Kamerleden 466 M. Millerand, vergezeld door maarschalk Foch en M. Marchal, minister van financen, zijn Zaterdag namiddag te Hythe aangeko men. M. Lloyd George wachtte hen in de villa van M. sir Philippe Sassoon, alwaar de hooge gasten beraadslaagden. Om 7 1/2 ure 's avonds werd de volgende mededeeling gedaan aan de dagbladen Dezen namiddag werden verschillige kwestiën besproken waaronder ook deze der vergoedingen. De besprekingen zullen mor gen te Boulogne aan Zee voortgezet worden. Een tweede telegram meldt, dat Franschen en Engelschen zich zeer voldaan toonen over het /erloop en den uitslag der besprekingen van Hythe. Zoowel van Fransche als van En gelsche zijde waren in aanzien staande tech- niekers gevraagd om raad te geven. De Fransche afgevaardigden, alsook M. Lloyd George en de Engelsche deskundigen, zouden Maandag morgend, om 9 ure, per bij zondere paketboot naar Boulogne vertrekken. PARIJS, 21 Juni. Voor wat betreft de Turksche kwestie is te Hythe eene belangrijke beslissing genomen geworden. M. Venizelos, die zich te Londen bevond, was op verzoek van M. Lloyd George, ook naar Hythe gekomen-. M. Ycnizclos hernieuwde er zijn voorstel, om de Engelsche troepen die in Turkyë dooi de benden van Mustapha Kemal aangevallen worden, .door Gneksche strijdkrachten te doen steunen. Hij bewees,- dat het Grieksche leger alleen reeds stork genoeg is om de Turksche nationalisten te onderwerpen en legde het plan uiteen, dat door den Griekschen leger staf zorgvuldig was opgemaakt. De conferen tie heeft dan ook het voorstel vanM. Veni zelos aangenomen. Naar Le Pelil Parisian meldt, zou maar schalk Foch reeds een kort strijdplan uitge legd hebben. LONDEN 20 Juni. Nopens de finan- cieele onderhandelingen, wordt nog gemeld, dat de Engelsche en Fransche deskundigen zeer voldaan zijn over een ontwerp dat zij samen opmaakten. Frankrijk, Engeland, Bel- gie en ook Italië zouden er voordeel bij hebben. Ook de Russische kwestie is te Hythe besproken geweest. Men is algemeen van oordeel, dat Krassine enkel zoekt tijd te winnen, om te zien hoever de zaken der Bolschewisten staan en dat het Sovjet gou vernement dubbelzinnig te werk gaat, daar het toegeeft aan den eisch der verbondenen voor wat betreft Perzie, doch daarentegen zijneanti-Engelsche bedrijvigheid toch voort zet. LONDEN, 20 Juni. De dagbladen kon- Max, sprak zij, het is u bekend, hoe ik vroeger over u dacht zoo ik het thans nog deed, was ik uwe vrouw niet geworden. Door uw gedrag na Loui's dood heb ik uwe betere zijde leeren kennen en achten, en wie weet, hoe spoedig ik u zal kunnen beminnen zooals hem. - Marie riep Lij hartstochtelijk, Marie dat zou te veel geluk zijn en bijna zijne gewone bedaardheid hernemende, vouwde hij de handen en bad Mijn God, gij die ons het beste kent, leid en bestier onze harten Schenk ons het geluk of het ongeluk, dat gij voor ons beiden hebt weg gelegd doch laat deze vereeniging door u bezegeld zjjn en slechts strekken tot onze onderlinge heiliging en ons eeuwig ge luk Marie stemde blijmoedig met zijne bede in De trein ging langzamer hand en een gclluil liet zich hooren, scherp en snijdend, als de doodskreet van een vermoorde. Zijn we in Rotterdam vioeg Mevrouw Helmond, toen men stilhield. Op het voorlaatste station, was het ant woord Marie keek naar buiten en stak plotseling het hoofd builen liet portier. Kapitein Adams riep ze luid. De aan gesprokene, die een \taggon zocht, keerde zich schielijk om, en Marie herkennende, sprong hij op de tree. Juffer Marie riep hij, hoe toevallig, dat ik tl hier ontmoet Hoe gaat het 'i is u... Hij groette beleefd en eerbiedig toen hij Mak ontwaarde, digen een telegram uit Boulogne af, meldende dat graaf Sjorza zou verklaard hebben, dat Italië 20 ten honderd zal eischen van de vergoeding door Duitschland te betalen. Zondag morgend, rond 4 ure, kwam eene landbouwster, vrouw Driessens, in de gen darmerie van Geldenaken verklaren, dat haar man in zijn bed (Jour een onbekende ver moord was. Zij verhaalde, dat zy rond 3 ure door een verdacht gerucht géwokt werd en opgestaan was om te zien wat er gaande was. Daar zij niets bepierkte ging zij terug naar hare slaapkamer en vond aan haar man ba dend in zijn bloed Ijggen. De ongelukkige Ibad vier vreeselijke won den aan het hoofd, waarschijnlijk met eene bijl toegebracht. De man leefde nog, doch kon niet spreken. Rond den middag verloor hij het bewust zijn en alle pogingen der geneesheeren om hem tot bezinning te brengen bleven vruchte loos. Het parket van Nijvel is verwittigd ge worden. Allerlei zonderlinge geruchten doen de ronde nopens deze geheimzinnige zaak. Langs heel de grens, van Luik tot Maes- eyek wordt de smokkelhandel op groote schaal genreven. Titans voornamelijk wanneer het koren en de tarwe in hunne volle hoogte eene gemakkelijke schuilplaats aan de smok kelaars aanbieden,-diezich dichtbij de grens weten gaan verschuilen om als de baan klaar is over de grens.te trekken. Voorheen smokkelde men meestal voort brengselen uit Holland afkomstigheden is 't omgekeerd nu worden de producten uit België naar Holland overgebracht voorname lijk kleederstoffeu, bloem en meel, leder eu afgewerkte schoenen. Damen in groote toilet staan bekend als smokkelaarsters instorfen terwijl men u daar aan de grens herschappen aanwnst die heulen met de smokkelbenden der streek. Om niet ongeladen uit Holland te keeren, voeren de smokkelaars gewoonlijk saccharine uit naar België. Van daar de gesuikerde bieren die hier in overvloed zijn hoewel de suiker zeo zeldzaam is. Een aantal leerlingen van een bijzonder Antwerpsch onderwijsgesticht, waren naar het Vlaamsch Hoofd gaan wandelen. Wanneer zij op de zandplaat gekomen waren, werd besloten een bad te nemen. Op het oogenblik dat twee leerlingen in 'l water waren, schoof het zand onder hun voeten weg en de twee kindereu verdwenen in de diepte. De makkertjes begonnen om hulp te u-oppen, en de geleider, die het ongeluk zag, sprong aanstonds, in 't water, en was zoo gelukkig een der twee knapen tp kunnèil redden. Een twesje maal sprong hij in het water, maar al zijn pogingen om het tweede slachtoffer te redden, eleven vruchiekosj de knaap was verdrongen. Men heeft langen tijd moeten zoeken om het ongelukkige kind boven te halen. Het lijkje werd naar het doodenhuis der gemeente overgebi^cht. Een onderzoek is door de rijkswacht ingesteld. De verdronken knaap is de zoon eener weduwe der stadsontwerpen. Dat komt er van He heer S..., pianostemmer te Brussel, bracht gisteren den nacht door in gezelschap van twee personen, waarvan een de uniform van het Belgisch1 leger droeg. De beeren nachtridders bezochten vele, zeer vele nacht kroegen in de omgeving van het Noordsta tion, dronken velé,;zeer vele glazen, met hel gevolg dat S... zicli niet meer herinnert hoe het komt dat hij den volgenden ochtend ont waakte, gezeten aji een bank in een herberg der Brabantstraat.' Toen hij zich eens goed de oogen uitgewreven had, kwam hij tot de minder aangename'ontdekking dat zijn broe ders in Bacchus verdwenen waren en met hen zijn brieventesch met 500 dollar en an dere papieren van waarde. Mijn man, -'kapitein Helmond, zeide Marie lachend. O zoo, ja, ik heb mijnheer meer gezien. Wat drommelwaar ook O ja, op de stoep van uw ooms huis, niet waai''? Wie bad het toen gedacht, Marie... freule, juffrouw, mevrouw 1 Kom in dezqo waggon, mijnheer, zeide Helmond, we zullen de reis samen afleggen. Met alle plezier, maar ziel u... gij zijt eerste klasse en ik... ik reis nu niet met freule Wieland. Wel zeker ziilt gij het doen als gij maar instopt, ik zal vo'oi1 alles zorgen. Nu ja, komaan dan, het gebeurt niet alle dagen dat mén zulke goede kennissen ontmoet, en ik brand van verlangen om ken nis le maken met mijnheer uw echtgenoot. En ik gevoel behoefte u te bedanken voor de trouwe vriehdschap, welke gij mijne lieve Marie in dien tijd hebt bewezen, her nam Max. Ja, ja, dat was zooveel niet. Vrieudschap te bewijzen aan lieve menschen gaat zoo ge makkelijk maar Marie.... mevrouw wil ik zeggen, u had mij beter op de hoogte moeten houden van uwe lotgevallen ik heb in jaren niets van u gehoord. Ik heb u geschreven, kapitein, maar nooit antwoord gekregen. Och, dat kwÜm door de omstandighe den ik ben verhuisd en ben nu aan 't kan toor werkzaam ik vaar niet meer, mijne oude Nympb heeft! het niet lang meer ge smaakt. Ik had gk, een voorgevoel van de eerste rei$, de besté, die ig zonder mij deed. De rassenstrij d.. Een bloedig gevecht tusschen blanken en negers te Huil. In den nacht van Zaterdag tot bondag had den erge incidenten plaats te Hull. In een kroegje aan den havenkant, hadden blanke en neger matrozen twist gekregen wegens eene vrouw. Het kwam tot vechten en in wei nig tijds was men aan den strijd in een vijf tal kroegen. Deze werden kort en klein ge slagen. Zestien vechters moesten naar het gasthuis overgebracht worden. Twee negers werden aangehouden. Het zou ingetrokken worden De Matin is Romenos, de Grieksche gezant te Parijs gaan interviewen en deze verklaarde dat Griekenland, de voornaamste belanghebbende, tegen elke herziening is en vastbesloten is de toepassing van het verdrag met eigen middelen te verzekeren. In welingerichte kringen te Londen, zoo meldt de «Daily Mail», werd Woensdag avond verzekerd, dat na de protesten van den Turkschen grootvizier bij zijn aankomst te Parijs gehoord te hebben, de opperste rpad het ontwerp van het vredestractaut met Tur kyë zal intrekken. PARIJS 20 Juni Le Temps meldt, dat volgens berichten uit Ludwigshafenen Mann heim, de Fransche bevelhebber van Lud- wigshafen drie leiders der syndikaten had doen aanhouden, om op 15 Juni redevoerin gen gehouden te hebben tegen de Fransche overheden. Zij werden ook beticht van spioeneering en van revolutionaire propaganda tegen de bezettingstroepen. Na een gerechtelijk onderzoek werden nieuwe aanhoudingen gedaan. De aangehou denen werden uit de stad verwijdert. Eenè groote afdeeling ruiterij, voorzien van ma- chiengeweren is te Ludwigshafen aange komen. De werklieden en bedienden van Ludwigs hafen hebben tengevolge dezer aanhoudingen het werk neergelegd. Zij hebben een mani fest afgekondigd, waarin zij verzet aanteeke- nen tegen de bezetting van het Palatinat en de bevolking uitnoodigen op straat geene betoogingen te houden. Daar verscheidene dagbladen van het Palatinat voor verscheidene dagen geschorst werden op bevel van de Fransche overheden, heeft het verbond der uilgevers van Zuid West Duitschland, te Ludwigshafen verga derd, daartegen verzet aangeteekend en den rijkskanselier verzocht tusschen te komen, om de belangen der Duitsche bladen in het bezette gebied te vrijwaren. De toestand in Ierland LONDONDERRY, 20 Juni.—In den nacht van Zaferflag tot Zondag, js een erg gevecht ontstaan tusschen Sina-feiners en Unionisten te Londonderry. Tja* zijn talrijke gekwetsten. Terwijl de troepen op eene plaats tusschen kwamen, hei-begon men te vechten op eene andere pliiats. Twee magazijnen werden in brand gésiokën en Vërrneld. De Sinn-feinérs verjoegen de pompiers en ontnamen hen de stoomspuit, welke zij naar hun hoofdkwar tier overbrachten. Een later telegram meldt dat er ruim hon derd gekwetsten zijn. Den 16 Juni nam aanvang het Algemeen Kapittel waaraan de bijzonderste oversten en afgezanten der missiën van China, Congo en Philippijnen deelnamen. Het aanstellen der oversten gebeurde reeds. Op 17 Juni werd de Z. E. P. Rutten alge meen overste gekozen. Zijn voorganger was de Z. E. P. Mortier. Door zijne medebroeders uit Midden Mon golië als afgezant voor het Algemeen Kapitel aangeduid, kwam hij twee jaar geleden in Belgie toe na een vruebtrijke missiearbeid van 19 jaren in het verre China. Hij is de zoon van den diep betreurden M. Rutteo, oudluitenant der Pauselijke Zouaven, burgemeester van Clermont (pro vincie Luik) en provinciaal raadsheer. Zijne Doorluchtigheid Mgr Rutten, bis schop van Luik, alsook Mgr Joseff, deken Geen wonder, kapitein zij voelde dat nw oog niet meer op haar rustte,-, en toen heelt ze zich van wanhoop te kort gedaan. Helaas ja, mijnheer het speet me, ik was aan haar gehecht, maar ik kon niet meer varen, de jicht hinderde mijdoch Max... Mevrouw... Zeg toch eenvoudig Marie, kapitein. Nu, dat gaal zoo gemakkelijk niet als mijnheer Helmond zijne toestemming geelt. Gerustu hebt het eerder gedaan dan ik waar vrouwtje Welnu dan, Marie, vertel mij eens wat u al dien tijd overgekomen is het zal wel veel zijn. Marie voldeed in 't kort aan zijn verzoek, doch over het pijnlbkste en toch voor naam^ „rtint. Hij hield niet op, voordat het tweetal zijne uitnoodiging aannam om bij hem te huis koffie te drinken zijne vrouw en kinderen ontvingen hen zoo hartelijk en vriendelijk mogelijk. Max was onuitputtelijk in geestigheden en vroolijke zetten, Marie spraakzaam en vriendelijk, en toen Adams de jonggetrouwden op de boot van de Moerdijk arm in arm zag staan, zij wuivende met den zakdoek, hij met den hoed, wendde hij zich tot zijne vrouw er. dochter, zeggende Jammer dal de brave kapitein Wieland er geen getuige mocht van zijn 't ls zoo'n praci.tig, gelukkig paar. T^en Gasperine het rijtuig bad hooren wegrollen, dat hare geliefde Marie uit hare armen voerde, wischtè zij de tranen uit de oogen en zuchtte, (Vervolgt.) van het kapitel der hoofdkerk van Luik, zijn zijn oom. Zijn broeder bekleedt het hooge ambt van ondergouverneur van Congo te Boma. Werden tot assistenten van den nieuwen algemeen overste gekozen de EE. PP. Mortier Florent, De Cleene Natal, Schotte Gasptfr, Stappers Frans. Tusschen Polen en Bok ha visten De Duitsobers melden eene Poolsche neerlaag Het Poolsch telegrraafbureel van Breslau heeft op 16 Juni een frontbulletijn ontvan- ben geteekend Pilsudski en volgens welk het Poolsch offensief een rarapspoedigen uitslag gehad heeft. De Polen zouden zware verlie zen geleden hebben, voornamelijk aan artil lerie en de Bolschevisten zouden er in gelukt zijn een deel van het Poolsch leger te omsin gelen. Volledigende berichten toegekomen bij den bestuurder der Poolsche propaganda melden dat de Polen 165 kanonnen verloren en dat twee regimenten ruiterij totaal vernietigd werden. De Bolschevisten zouden 30,000 ge vangenen genomen hebben. De val van Minsk wordt verwacht. Het front van Dwinaburg zal naar Podolsk verlegd worden. Men vreest dat ook Wa - schow zal vallen. Naar het schijnt zijn de troepen van generaal Haller aan 't muiten gegaan. Vluchtelingen uit Kieff melden dat de staat van beleg uitgeroepen is te Warschow. Fiume of Valona Volgens een bericht uit Valona aan de Temps zou d'Annunzio met zijn troepen daar worden verwacht. De Messagero verneemt uit Fiume, dat de troepen van d'An nunzio verlangen naar Albanië te mogen ver trekken. d'Annunzio heeft al zijn soldaten die mei verlof zijn, teruggeroepen. Hij zelf zal aan het hoofd van de nieuwe onderneming staan en slechts een klein aantal bewakingstroepen te Fiume achterlaten. Volgens een ander bericht heeft d'Annun zio een proclamatie tot zijn troepen gericht, waarin hij o. a. zegt. Wij zijn te Fiume, laten wij te Fiume blijven. Laten wij Fiume verdedigen togen alles en allen. Thans meet dan ooit is ieder, die oiet die niet met ons is tegen ons. Blijft u gereed houden, blijft waakzaam, vastbesloten, den dolk getrokken, de bom in de hand. Wij zijnde sterksten.De sleutel van de Adriatische Zee is in onze vuist en niemand kan dien ons ontrukken. Wat d'Annunzio ook in het schild voere, zijn strijdlust blijkt weer ontvlamd. Volgens een telegram iuit Rome beeft M. Giolitti den sekretans van d'Annunzio1 M Amprins ont vangen. Gemeld wordt ook dat d'Annunzio binnen drie dagen haar Rome zou koinen om met den president yua den raad te onderhandelen. EERSTE BEDEVAART van de bewoners der Denderstreek onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eeito. Heer Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 Sep. in den voormid. Aankomst te Lourdes op 7Sep. 's namiddags. Vertrek uit Lourdes op 13 September. Terugkomst te Aalst op 14 Sep. 's namid. VOORWAARDEN DER REIS Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeelig gekende Reis-Agentie van Londen. De reis geschiedt in bijzonderen trein, in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C.. zonder omstijgen of veranderen onderwege. De bijzonderste hotels te Lourdes zijn aan onze bedevaarders voorbehouden, namelijk Voor de reizigers van 1® en 2® klas Grand Hótel Heins Hótel d'Angleterre j Hótel Royal Hötel de la Chapelle. Voor de reizigers van 3® klas Hótel Beige Villa Ste-RoseCroix de Lorraine. De prijzen zijn bepaald als volgt IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug alleen l*klas tr. 400 2®klas fr.285 3eklasfr. 190 IJzerenwegbiljct Aalst-Lourdes en terug en 6 dagen ver blij fkosten te Lourdes 1® klas fr. 550 2'klas fr. 410 3® klas fr. 27^ Het groot getal inschrijvingen, tot nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succés tegemoet zien. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Noffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. Voor alle inlichtingen wende men zich tot de Heeren van het uitvoerend komiteit. HET UITVOEREND KOMITEIT E.Heer De Witte, onderpastoor, St Martinus, MM. Modest Cercelet, Leopoldstraat, 11. F. De Hert, burgemeester van Aalst F. De Loose, Botermarkt, 11. V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Moens de Hnae, Keizerl. Plaats. Arth. Van Ertvelde, Moorselbaan. Pol. Van Gyseghem, Dirk Martensstr. Jan Van Nuffel, Kerkstraat, 22

De Volksstem | 1920 | | pagina 2