De ledige schapen van Oostende- Nog de aanslag op M. Venizelos. EERSTE BEDEVAART der Denderstreek, de arme zieken vergezellende NAAR LOURDES Laaf sta pas* TeSafoazi KERKELIJK NIEUWS Plechtigs Inzegening eener Nkuwe Kapil STADSNIEUWS Vrijs Vereeniging der Katholls&e Burgers Laatste Oproep GEERAERD-MARTENS RECHTBANKEN keslolcn iedereen voet vaderlandschen grond lol den Jaatsten ademtocht te verdedigen. Dood of vrijheid Heel de bevolking van Warschow woonde Woensdag avond eene meeting bij, ingericht door het Komiteit van Nationale verdediging. Bij toejuichingen werd eene dagorde ge- Btemd, vragende dat alle Poolsche onder danen tot 45 jaar zouden opstaan en^ het Vaderland verdedigen, onder de leus Vrij heid of dood De menigte begaf ziek dan naar de verblijf plaats van den Franschen generaal Weygand jn bracht dezen eene geestdriftige ovatie. i)e Russische Sovjet-republiek vreest tyrangel's offensief. Het Sovjet-bewind in Zuid-Rusland bedreigd. De-Echo de Paris» verneemt uit Stock holm, dat in de laatste dagen d"e Russische ;oode pers doodsbang is voor WrangeJ's /orderingen. De «Prasda» en «Iswcstia» staan vol op- poepen als-. «Allen naar het Zuiden De bladen wijzen op de volgende drie gevaren; die het leven van de Sovjetrepubliek van het Zuiden uit bedreigen. Ten eerste toen Denikin zijn aanval begon had hij even weinig troepen als Wrange], maar de sterkte zwol als eenen sneeuwbal aan, zoodat ze tot bij Moskou voortdrongen. Ten tweede De verschijning van Wrangel in de streek van de Don zet alle kozakken jan zich tegen do sovjets bij dat leger aan le sluiten; Ten derde De bezetting van de Donnets bekken door Wrangel dreigt het beele sovjet programma in de lucht te doen springen en net transportwezen, zoomede de industrie te verlammen. De echte blokkade van de sovjets zal dus pas beginnen als Wrangel de hand heeft gelegd op de Russische kolenmijnen en de wegen, die naar de petrolvelden in den Kau kasus leiden. Gedurende de laatste gevechten is een rood regiment met pak en zak naar Wrangel overgeloopen. Nieuwe zegepraal van generaal Wrangei Uit Parijs wordt volgend telegram uit Constantinopel overgeseind :De troepen van generaal Wrangel hebben na een geveeht van acht dagen liet 3* Bolschewislisch leger uiteengeslagen. Zij bemeesleren 4 gepant serde treinen, loO machiengeweren en 39 kanonen en maakten 4000 gevangenen. De troepen van Wrangel bombardeeren nu de batterijen van Olchake/F, om zoo den Dnieper le openen voor de anti-Bolschewistische ka noneerbooten. De minister van bevoorrading heef zich rerslaan met den minister van zeewezen voor net naar behooren benutigen van dè uit En geland terug gebrachte Belgisohe binnensche pen, en die sedert eènige wekeii tè Oostende liggen. Er is spraak van 130 van lichters van ver schillende tonnemaat, gemiddeld 300 ton metend, en welker waarde rónd de 10 mil iioen bedraagt. De minister van bevoorrading zal ze, eens in goeden staat hersteld zijnde, gebruiken om graan te vervoeren of als vlottende maga zijnen. Sommige van die vaartuigen zullen waarschijnlijk worden toevertrouwd aan hunt de vroegere Belgische eigenaars, die de uit bating ervan zullen verzekeren, in afwachting dat zij terug in bezit ervan komen. De minister denkt ook de schippers belang te doen stellen in het goede beheer dezer vaartuigen. Hoe de aanslag plaats had. 't Was om 20 u.20 dat de Griekschehoofd ei in ster den trein naar Nice wilde nemen. Op het oogenblik dat hij, vergezeld van den heer Athos Romanos, minister van Grie kenland te Parijs, door den gang slapte langs heen de reisgoederen-hall, weerklonken re- volverschoten en zag men den heer Venizelos neerzijgen. Men snelde hem ter hulp. De politieagenten van dienst onder het bevelhebberschap van de heeren Faralicq, afdeelingscomnnssaris, Poncet, speciale com missaris en Lefèvre, plaatsvervangend com missaris, achtervolgden de twee aanvallers, waarvan de eene ter plaatse en de andere op het Statieplein waar de menigte hein bijna gelyncht had, aangehouden werd. M. Venizelos keerde uit Londen terug waar hij overleg was gaan plegen met M. Lloyd George in de kwestie van den Dodeca- nus en het eiland Rhodes. Hij keerde naar Athene terug. De daders zijn twee Grieken De daders zijn de genaamde» Kyriolis, Georges, 25 jaar oud, luitenant dan de genie in het Grieksche leger, wonende 5, Jean- Jacques Rousseaustraat, te Parijs en Tserapis Apostel, 25 jaar scheepsluitenant, dagblad schrijver, correspondent van een Alheensch beursblad, die in het Grand Hotel zijn intrek genomen had. De aangehoudenen werden naar het poli tiecommissariaat van de Traversfère-straat overgebracht, waar zij door de heeren Fara licq en Lefèvre ondervraagd werden. Een moordaanslag met voorbedachten rade. De daders bekenden bunaanslag met voor bedachten rade gepleegd te hebben met het doel Griekenland van zijn dwingeland te bevrijden en zoodoende de vrijheid hunner medeburgers te verzekeren. De daders zijn te Parijs den 22 Juli laatst leden aangekomen, met het inzicht M. Veni- .zelos te dooden. Z\j hebben zulks bekend. Tijdens een huiszoeking in hun vertrekken fjedaan, werden twee reiskoffers, alsook een ijvig pak Grieksche en Duitsche brieven in beslag genomen. Om 10 uur 's avonds werden de daders naar de policieprefectuur overgebracht en door den heer onderzoeksrechter Boutigny ondervraagd De toestand van M. Venizelos M. Venizelos, aan den linker-schouder en aan de rechter-heup gekwetst, werd op een draagbaar gelegd en naar de auto van M. Ro-' manos gedragen, waarmede bij vervolgens naar de kliniek van de Bizetstraat werd over gebracht. Bij zijn aankomst in de klinikk van Dr.De- marets, werd M. Venizelos geradiograafeerd. Een kogel van klein kaliber is in den linker schouder gedrongen. De tweede kogel heeft den rechterbil door boord. De toestand van den zieke is zoo bevredigend mogelijk. In de Grieksche legatie te Parijs verklaar de men gisteren dat M. Venizelos een tamelijk goeden nacht had doorgebracht. Hij had geen koorts. Een kogel werd uilgehaald. Volledige rust is noodig. Zoo geen verwikkelingen zich voordoen, denken de geneesheeren dat M. Venizelos binnen drie dagen de kliniek zal kunnen verlaten. Het gereohtelijk onderzoek Tserapis, gewezen officier 'van het Griek sche leger legde een lange verklaring af. Hij bekende Venizelos te haten, omdat hij het Grieksche volk aan de Entente opgeofferd heeft. Tserapis verklaarde verderReeds in 1919 vatte ik het plan op Venizelos te dooden. Hij was de schuld dat ik in 1916 gedegra deerd en uit mijn land gebannen werd. Het is ik die heel het plan van den aanslag opgevat heb. Dezen morgen heb ik Kyriolis last gegeven twee revolvers en kogels te gaan koopen. Wij dachten niet dat de aanslag reeds heden zou kunnen plaats hebbeD, maar in den na middag ontmoette ik een Grieksch dagblad schrijver die mij het verlek van Venizelos aankondigde. Mijn besluit was genomen. Ik ben rond 7 uur Kyriolis gaan opzoeken en samen hebben wij ons naar de Lyon-statie begeven. Daar hebben wij plaats genomen op een bank in afwachting dat de man zou ver schijnen, dien wij besloten hadden te dooden. Ik betreur het grootelijks dat ik op het grondgebied van Frankrijk, dat ik als een tweede vaderland lief heb, heb moeten schie ten maar ik had gezworen dezen man te doo den en het spijt mij hem slechts gekwetst te hebben. Ik heb hem willen en ik had hem moeten dooden. van 6 tot 14 September 1920. onder 1ii:l Eerevoói;zilierschdp van den Zeer Eenoi Heer Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken Van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 September rond 9 uren. Aankomst te Lourdes op 7 September ir den namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op 13 Sep tember in den voormiddag. Aankomst te Aalst den 14 September in den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt in bijzonderen trein Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder omstijgen of veranderen onderwoge Het Belgisch spoorwegbesiuur kan voor de reis enkel over 2° en 3* klas rijtuigen laten beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerderd zijn; alsook de hotelprijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de maand is van den grootsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen zijn vastgesteld ala volgt Trein alleen 2® klas fr. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrepen (10 t. h.) fr. 475. Trein alleen 3° klas fr. 195. Met 6 dagen hotelkosten van tweeden rang (drinkgeld inbegrepen) fr. 345. Aan iederen bedevaarder zal 3 t. h. terug 'gekeerd worden indien men met Fransen 'geld zal mogen betalen. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijr vingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zouden verlangen aan de bede vaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mógelijk hun volledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaarder J. Van Nuffel;De Gendt. Kerkstraat, 22, Aalst. Sluiting der lijsten den 30 Auguefti. De Geestelijke Bestuurder E. H. DE WITTE, Onderpastoor $t-Martinus. De Voorzitter van het Komiteit Mod. CERCELET De huishuurwet torug naar de Kamer. Nadat de Senaat, Vrijdag, in morgendzit- ting, een dozijn wellen gestemd hod, (lie nog op zijne dagorde voorkwamen, o. m. de bijgevoegde kredieten aan het Algemeen Budjet van 1920de Jaarwedden van de Onderwijzers de ouderdomspensioenen de Militaire pensioenen, enz., besteedde de Hooge Vergadering de namiddagzitting aan de bespreking over de Hui9huurwet. M. GOBLET D'ALVIELLA geeft verslag namens de kommissie van Justitie, die 's voormiddogs vergaderde, om de Huishuur wet, Donderdag gewijzigd naar den Senaat teruggezonden, te onderzoeken. Hij prote steert tegen de woorden door zekere Kamer leden uitgesproken, die de pretentie hadden den Senaat de les te spellen. Spreker bestrijdt vervolgens de wijziging door de Kamer aan art. 7 gebracht. Daar er wederzijdsche toegevingen moeten gedaan worden en de overgangs- of cadenaswet morgen buiten toepassing valt, heeft de kom missie de volgende wijziging voorgesteld 3 van art. 7 te doen luiden als volgt Evenwel in dit laatste geval (de 30 O/O verhooging voor de huishuren beneden de 1200 fr. 's jaars) zal de verhuurder eene bij voeglijke en overeenkomstelij ke verhooging van 10 ten honderd kunnen eischenom hem schadeloos te stellen voor lasten, uitgaven en ondei houdswerken dip hij te dragen had of te dragen zal hebben ten opzichte van de ver huurde goederen. De verslaggever vraagt de stemming bij hoogdringendheid over deze wijziging. M. DE FAVEREAU, voorzitter, hoopt dat de Senaat kalm en weerdig de bespreking, die reeds te veel de openbare meening in gis ting gebracht heeft, tol eindigen. M. LEKEU valt hevig uit tegen de groote eigenaars, die hrj vergelijüt aan barbaren, fariezeeërs, enz. Evenwel, in een geest van verzoening, zal hij ,er toch toe besluiten de voorgestelde wijziging te stemmen. M. de hertog d'URSELdrukt zijne verwon dering uit dat noch de voorzitter noch de re geering geprotesteerd hebben tegen de uit drukkingen die door zekere Kamerleden ten opzichte van den Senaat gebrnikt werden. De Senaat heeft noch toe te geven noch plaats te ruimen. Spreker zal de wijziging der Kommissie stemmen om bewijs te geven van de inschik kelijkheid, in de hoop dat de Kamer zijn voorbeeld zal volgen. M. VANDERVELDE, minister van jus ticie, sluit zich namens de regeering aan bij de voorgestejde wijziging. Hij hoopt dat Senaat en Kamer het eens zullen zijn om eene gunstige stemming uit te brengen. M. DESCAMPS vraagt den minister uitleg over de aanvallen tegen den Senaat. Men wil den «Cijns-Senaat» tegen de «Volks-Kamer» stellen. Ep deze vergelijking njag en kan niet gemaakt worden. M. VANDERVELDE antwoordt dat hij bedoelde aanvallen niet gehoord heeft; alleen de redens die Mt Mathieu heeft doen gelden om zijne onthouding te verklaren. Men hoort n<ig MM. BERRYER en VAN WETTER en Mgr KEESEN, waarna de Senaat tot de stemming overgaat. De wijziging van de Kommissie wordt aan- genomen. Bijgevolg wordt de tekst der Ka mer verworpen. Deze luidde, zooals men weel als volgt De verhuurder zal nochtans eene groolere verhooging (boven de 30 0/o) door den rechter vast te stellen, kunnen eischen, indien zulks gewettigd wordt door meerdere kosten ep uitgaven die hij, ten opzichte van het verhuurd goed zal te dragen hebben, zonder dat deze verhooging de 20 t. b. zal mogen te boven gaan van den huur prijs vastgesteld op 1 Augusti 1914 De huishuurwet in haar geheel wordt goedgekeurd met 67 stemmen tegen 10 en 4 onthoudingen. De voorzitter brengt hulde aan den iever en de toewijding vah het personeel, en de Senaat gaat tot dep 28 Segtember a. s. ii> vetof. KIND VERSTIKT TE GENT, Gisteren avond, speelden een aantal kinderen op hgt speelplein der Heirnisse. Zij vermaakten zich mot putten delven en een kind van rond de 11 jaar zat zelfs zoo diep in een ondergraafd hol, dat het zich bijna geheel onder den grond bevond. Andere kinderen dansten er op en de grond stuikte ih. Het kind is er onder versmacht. HET FRANSGH-ENGELSCH GESCHIL. Parijs, 14 Oogst Het Fransch-Engelsch geschil opgerezen in betrek met de herkenning van het gouvernement van Wrangel door Frankrijk mag reeds als uit den weg geruimd beschouwd worden. Engeland deelt om zoo te zeggen reeds de zienswijze van Frankrijk. DeEngelsche gezant verklaarde aan dagblad schrijvers dat hij nog niet officieel met eene opdracht gelast geworden was. TRAGISCHE DOOD. Gent 11 Oogst. Het is een oud gebruik dat ieder schip dat in onze haven binnenvaart vergezeld is door twee personen die in een sloep plaats nemen om aan den kapitein de noodige inlichtingen to verschaffen. De genaamde De Kooman Kamiel en de Beer Ernest, die de stoomer Eekwood vergezelden werden door de schroef van bovengemeld schip, die hun bootje deed omkantelen, in bet water geworpen. Men gelukte erin De Beer le redden. Wat De Kooman betreft, deze verdronk en tot heden toe kon men zijn lijk niet terugvinden. DE TOESTAND VAN M. VENIZELOS. PARIJS 14 Oogst. Heden morgend heb ben de geneesheeren volgend bulletijn geteekend M. Venizelos bracht een uitmuntende nacht door. Er zijn geen koortsen waargenomen. Alles is geruststellend. TE ANTWERPEN. Zaterdag morgend heeft Kardinaal Mercier in de hoofdkerk eene plechtige mis opgedragen, tot lafenis der zielen der gesneuvelde soldaten der verbondenen- Al de officieelc personen waren aanwezig. Om 2 ure namiddag kwam de koninklijke familie in de statie der Olympiaden aan, begroet door eene onafzichtbare menigte. Hel weder was buitengewoon prachtig. Heel Antwerpen isbevlagd en in feest. PAROCHIE BURST ter eere van het Heilig Hart van Jesus Op Zondag 6 September 1920. Orde der Goddelijke Diensten Zondag BSeptemher'smorgens om 61/2 u. (Zomeruur) de 1' Mis om 8 uren de 2" Mis om 10 uren Plechtige Hoogmis, gezongen door den Zeer Eerweerden Heer Kanunnik Lejour, Professor in het Seminarie van Gent. (Het Parochiaal Koor, zal de bekroonde Mis i Salve Reuina van Stehle men Mans en Vrouwenstemmen uitvoeren. Onder het Offertorium Sterna Sit van Mendelssohn. Na de Mis Tantum Ergo van Haller. S' NAMIDDAGS Om 4 uren (Zomeruur) Plechtige Inzege ning der Nienuioe Ku])el, door den Zeer Eer weerden Heer Van de Weghe, Pastoor-Deken van Herzele, bijgestaan door de Zeer Eer- weerde Heeren Kanunnikken Joos en Lejour. Aan deze plechtigheid zullen met hunne Geestelijkheid deelnemen de parochiën Aygem Bambrurge, Baevegem, Borstbeke, Eronde- gem, Erpe, Herzele met muziek, Hillegem, Letterhautem, Meire, Oombergen, uttergem, Ressegem, Sonnegem, St-Liev.-Hautem, Vleckem, Vlierzele en Woubrechtegem. Daarna aan de Kapel PLECHTIG LOF 1. O Gloriosa Virginum Van Vlemmeren 2. Korte Aanspraak door den E. P. Alha- nasius, Capucien. 3. Tantum Etgp, Cooretpan 4.'Benedictie met het Allerheiligste. 5. Gètegenheïiscanlate XXX Al "eze zangen door omtrent 260 Mans- en Vrouwenstemmen uitgevoerd zuilen begeleid worden door de Harmonie van Herzele. Abdij Affliuem Op Zondag 22 Augustus zal de jaartijksche Ommegang >laats hebben met het wonderbeeld van O L. Vrouw van Vrede. Enkele nieuwe voorstel lingen van heiligen, o. a. van de Koningin van den H. Rozenkrans, van de H. Katharine de H. Joanna d' Are, beloven aan de reeds prachtige processie een nieuwen luister bij te zetten. De deelnemers zijn verzocht om 2 ure namiddag op hunne plaats te zijn, en om hall drie zal de processie beginnen. ZON DAG RU ST. -- Zondag 15 Oogst, zal alleen open blijven, van 's middags lot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. De Valckeneer, Esplanade. Kerk der Eerw. Patera Capucienen O. L. Vrouw Hemelvaart, om 9 uur, dechtige Hoogmis. Driestemmige mis van Jeltjens, s' avonds om 5 1/2 plechtig lof met sermoen door den Z. E. Pater Athanasius. Voor onze arme zieken Mej. Kervyn de Volkaersbeke, Ooatacker 145,00 fr. NIEUWE INSCHRIJVERS Mad. Kieckens-Remory, Aelst. Mej. Valentine Lcramens. Moerzeke. M. Florimond Leirens, Wetteren. Mej. Rena De Mcor, Weiteren. Mej. Hendriekx, Thienen. X. X., Thienen. Mej. Cecile Fransman, Ninove. Mej. Gabrielle De Cooman, Ninote. Mej. Phil. De Botseliér, Denderhautem., HET IS WAARLIJK NUTTELOOS geld verkwisten, wanneer gij, bii liet «as3c!ien van uw linnen, geen wasebpoedor Lessitfe. du Genie gebruikt, 241110-3 Berioht aan de gehuwde miliciens der klas van 1918. De Wet van 15 November 1919 heeft den Minister van Landsverdediging gemachtigd den werkelijken diensttijd der gehuwde mi liciens, wier huwelijk op 15 Juli 1919 vol trokken ivas, te verkorten door hun verloven zonder soldij te vergunnen. Deze miliciens zullen enkel bij de infante rie, bij de genie der legerafdelingen of bij het zwaar geschut ingelijfd worden. Anderzijds worden de gehuwde miliciens, wier huwelijk voltrokken werd na 15 Juli 1919 en die geen aanspraak kunnen maken op verkorting van diensttijd, verdeeld onder af de korpsen en diensten, uitgezonderd de ruiterij en de bereden artillerie. Dientengevolge werden al de gehuwde miliciens der klas van 1918 verzocht, en dal in hun eigen belang, aan den Bevelvoerder der Legerafdeeling tot dewelke zij aangewe zen zijn, zonder uitstel een uittreksel van hunne trouwakte te doen geworden, daar deze overheid onmiddelijk de recruten dier lilas moet verdeelen onder de korpsen en diensten De Provincie-bevelhcbbers, de Arrondis- sementskoramissarissen, de Plaatskomraan- danten alsook de dislrikt- en kantonbevel ,hebber9 bij de Rijkswacht kunnen den miliciens inlichtingen geven nopens de leger- afdeelingen tot dewelke zij aangewezen zijn. Wij herinneren er aan dat Je commando's der Legerafdeelingen ïieh op volgende plaatsen bevinden Commando der 1° Legerafd, le Gent. i) 2e te Antwerpen. m 3® te Luik. 4e te Namen. 5® te Bergen. tv® te Brussel. Berioht. Broederschap De Be devaarders van Hal Het Bestuur houdt er aan van heden af, zijne leden te verwitti gen, alsdat de Jaarlijksche Bedevaart naar het Heiligdom van O. L. V. van Hal, /.al geschieden op Zaterdag 4 September a. s. Men zal vergaderen in het lokaal, Nieuw- straat, bij den heer Camiel Pilate. Ten einde de noodige maatregolen vooraf gaandelijk te kunnen nemen, ter rustplaat sen onderwegen, worden de personen, die zinnens zijn de bedevaart mede te maken zich voor einde dezer maand te laten in- schrijveo in voornoemd lokaal. Avis* A l'occasion des fótes de l'As- somptiou les Bureaux, Caisses et Sailes des Coffres-forts de la Banque Centrale de la Dendre seront fermés le lundi 16 aoüt. Bericht. Ter gelegenheid van O, L. V. Hemelvaart zullen de Bureelen, Kas sen en Zalen der Brandkoffers van de Banque Centrale de la Dendre gesloten blijven op Maandag 16 Oogst. 5155 TOONEELNIEUWsT— Het Koninklijk Gezelschap 't Land van Riem zal zijn tooneeljaar openen met de opvoering van Heyerman 's meesterstuk op hoop van zegen op Zondag en Maandag 10 en 11 October a. s. De tweede vertooning, 28 en 29 November komt Sonna voor het voetlicht, een ander successtuk van Fabricius, schrijver van - Dolle Hans Einde Januari en Half Maart volgen de 3® en 4® vertooningen. N. B. Heeren en Juffrouwen die ver laden hunnen aanleg tot de tooneel-en Let rkunde te ontwikkelen, kunnen zich wend n tot het Land van Riem Groote Markl, of tot zijn Voorzitter ivi. Jozef Arijs, 't zij in persoon, 't zij schriftelijk. Na DONDERDAG toorden er geene hiesreklamen meer aanvaard. Dezen die op de lijsten niet staan, zijn geene kiezers; en, dat ze geen kiezer zijn zal hunne eigene schuld wezen De kiezerslijsten liggen ter inzaee van iedereen. Elkeen heeft dus voor eerste plicht te komen nazien of hunnen naam wel op de lijst slaat. Wij herhalen het nog eens Na Donderdag is het te laat. Dat allen dus die tot hiertoe aan hunnen plicht te kort gebleven zijn, onmiddelijk do lijsten komen nazien. Het Bureel der Vrije Vereeniging zal koste loos al het noodige doen, om missingen of vergetelheden te doen herstellen. 't Is hoogst tijd. Dat niemand dus aan zijnen plicht te kort blijve. Ter herinnering 1 De kiezerlijsten vooi mannen en vrouwen liggen ter inzage in ons Lokaal, Groote Markt, 24, benedenzaal (ingang middendeur), ^alle dagen van 5 tot 7 ure 's avonds. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaal der Christene Vakverenigin gen, St. Jorisstvaat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor- selbaan Mijlbeke. In den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meulescbetiestraat. i In den Katholieken Burgerskring, Korte Zcmtstraat. VERLOREN, een bruine jachthond; afhan-" gende ooien; drager vart halsband met adres. Belooning aan tèrugbrenger op fceLkaBteei Van M. Liénart, Brusselsche steenweg. 5164 i AL WIE VERLANGT stiioone en Sterke luxe-schoenen te koopen in alle models aan buitengewone lage prijzen, wende zich naar het Schoenfabriek Groote Markt, 19, Aalst, bijC. MALLEGODE GOCK. In groot. 4872 In 't klein. KAATSEN Stad Aalst Houtmarkt Lokaal Alfons De Backer, Brabantstr. 8-10, Zondag ?2 Oogst 1920, om 2 ure namiddag, LAATSTE GROOTE LUTTE, tusschen de drij sterke partijen van eersten rang, Brain) le Comte (Loeien Allard), Rebaix (Dupont), Aalst (Yan Holsbeek). Prijzen der prijzen eerste rang 0,30 fr., tweede rang en wagene 0,15 fr. 5152 Het Bestuur. BANK en WISSELKANTOOR 10, Albert Liénartstraat. 482JI nabij de Statie, to Aalst Obligation van 500 fr. 6 %,vrÜ van belastingen van de Compagnie d'Electri- cité de la Dendre le Deux-Acren .zijn te ver krijgen aan 485 fr. terugbetaalbaar met 525 fr. Dus met eene premie van 40 fr. Deze maatschappij heeft de vergunningen voor de Elektriciteit van Lessen Geeraards- bergen Ninove Denderleeuw Erem- bodegem Haeltert Herzele Nieuwer- kerken enz. enz. Geheel de Denderstreek. Inlichtingen in de Bank. Geldplaatsingen op loopende rekeningen VRIJ VAN LASTEN 4°/o op zicht (voor bericht van 3 Jagen boven de 20.000 fr.) 4 1/2 van jaar tot jaar. 5 °/o op 2 jaar. 5 1/2 op 3 jaar. Uitbetaling van Fransch Geld a art den hoogsten prijs. Beroepshof van Gent Voor diefte met braak ten nadeele der fir ma De Saedeleer te Erembodegem, verwees de rechtbank van Oudenaarde, Ceupens Wil lem. Sehoonjans Willem, Roelandt Constant en Van den Bergbe, Joris ieder tol 3 j. gevang Kinl Jan, voor verheling, kreeg 2 jaar e» 100 fr. boet. Alle vijf bovendien werden on der bijzondere waakzaamheid der polici» ge steld gedurende 5 jaar. De andere belichten werden verwezen tot straffen, gaande van 2 tot 8 maanden gevang. Op hun beroep heeft hot de straffen behouden en Bauwens Aman dine slechts verwezen lot 6 maand gevangen 60 fr. boet voor v.rheling. Roelant is ei*, blijft opgesloten. Moorsel. Toegekomen sw»»i-vB6te( schepershond, ras Fix, langharig krollende, staart. Terug te bekomen bij det kinderen Buyle, Exterkenstraat, Moortel.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2