School- en Bureelgerief APOTHEEK Een lekkere zeekapitein- De Wetenschappelijke Vlaamsche /Congressen te Gent De aanslag te New-York. DE MOORD TE EEKLOO De daders aangehouden. - Bekentenissen. Doodelljk ongeluk te Saffelare Een record in de Gentsche haven Sport VOETBAL WISSELKOERS BEURS VAN BRUSSEL Laatste pap Telefssn STADSNIEUWS VAK- en AMBACHTSSCHOOL TE VERKRIJGEN TEN BUREELE DEZER VENDITIE van MEUBÈLS Zaaigranen Jér. Renneiioog Leert FRANSCH en ENGELSCH ^Belgische volk de zelfde hoop koestert als het •Draziliaansche. Van zijo reis aan boord zegde j|jjj een onuitwischbaren indruk te zullen be daren. Zijne rede werd hartelijk toegejuicht. Een triomftocht door de stad. V De Koning en de president nemen plaats jn een rijtuig met zes paarden bespannen. De Koningin met Mevrouw Pessea en hare ^dochter nemen plaats in een ander rijtuig. De jndere overheden volgen. De ruiterij reed voorop en langsheen den weg, waar een dubbele haag troepen was opgesteld, leek het een ware triomftocht onze Vorsten ter eere. Het ging langs de Rio Braneo, langsheen do baai en langs de Paysandustraat, terwijl orfderwege de militaire muziekkapellen het Belgisch volkslied speelden. Op do trottoirs, aan de vensters, op de ter massen ziet het zwart van volk. Het is een gcwuil met Belgische vlaggen, hoeden en Jakdoeken, het is een juichkreet die opstijgt, Terwijl allerwege de bloemen rondom onzen groetenden Koning en glimlachende Vor stinne neerregenen. Een onververgetelrjken dag voor allen die hem beleefden. In het Guanabara-paleis Voor het Guanabara-paleis, waar onze .vorsten verblijven zullen stonden 400 kinde ren gerangschikt. Toen de stoet ter plaatse kwam; zongen zij het Belgische en Brazi- Jiaansche volkslied. Pas in 't paleis verschenen de Koning en de Koningin op het balkon. Een ovatie, die geen einde scheen te willen nemen, viel hun van wege de bevolking van Rio te beurt Te 4 uur verbelde president in auto het paleis. De avond Rio de Janeiro viert feest. Al de bladen Wijden bijzondere nummers aan den heuglij ken dag en dc bevolking overrompelt de postburoelcn om zich de bijzondere postzegels aan te schaffen, Zaterdag uitgegeven, en President Pessoa met Koning Albert in me daillon voorstellend. Inlussehcn bereidt Rio zich op een groot- Sche verlichting en een monster vuurwerk in de baai van Botefoga voor. Het paleis waai de Koning logeert is met alle denkbare weel de ingericht en tijdens zijn reis door hel land ka) de Koning over een nieuwen galatrcin met salons, badkamers en keuken beschikken. Te 6 uur verlieten onze vorsten, te midden der toejuichingen van de bevoiking, dieniet keen gegaan was, bun paleis. Zij begaven zich naar de residentie van den president, hel Catcete-paleis, waar een intiem Jiner plaats bad. 's Avonds waren de stad en de baai schitte rend verlicht. De aanblik was tooverachlig, de drukte ongezien en de geestdrift steeds Jtijgeml. Telegram van den Koning M. Delacroix ontving gisteren van den Koning hot volgende telegram. - Rio de Ja neiro, 19 September, 19.6 u. Gelukkige aan komst ta Rio. Heerlijke ontvangst. Albert. Agenten der opsporingsbrigade hebben Maandagmorgen in de Montevideostraat te Antwerpen, een Engelschen zeekapitein aan gehouden. Dit heerschap Robertson geheeten, was in dienst der Engelsche vlootbasis, en had het bevel ovër een der zeelichters die met allerlei goederen voor het Engelsch bezettings leger naar hier varen. Een goede twee maanden geleden had deze kapitein niets beters gevonden dan zijn schip ,fe verkoopen voor de som van 80.000 fr. De Hooper had het schip reeds naar de zaat van Cruybeke gebracht, waar het voor 30.000 fr. 'allerlei veranderingen moest ondergaan. Het was daar dat de Engelsche policie, bijgestaan door agenten der opsporingsbri gade aan de Engelsche vlootbasis gehecht, den verkochten zeelichter hebben terugge vonden. Sindsdien was Robertson verdwenen, maar was nu onverwachts weergekeerd en heeft jnocten ondervinden, dat onze policie ook jijnc speurhonden zijn. De werkzaamheden werden Zondag mor- gend voortgezet in de afdcelingen. i Het is gansch onmogelijk daarover verslag Ja gevenr er waren immers een J5tal afdee- lingen en onderafdelingen in welke niet min dan 160 kwesliën behandeld werden. De titels met de namen der sprekers ma ken eene beele brochuur uit. De genees- en natuurkundige afdeelingcn zetelden in de kliniekzalen, der Bijloke en de rechtskundige en philologische afdeelingen in de lokalen der Hoogeschoo), Volderstraat, (er beschikking van het kongres gesteld dooi den heer Destrée, minister van Wetenschap pen, waarover in de openingsvergadering £êm dank werd gezegd. In beide lokalen was eene tentoonstelling vap wetenschappelijke werken in 't Vlaamsch 'pi Nederlandsch ingericht. pegenen die gaarne beweren dat er geene töéfenschappelijke werken in het Vlaamsch 'bestaan, zijn echter niet gaan zien, wellicht pit vrees te moeten vaststellen dat hun voor wenden door de feiten volkomen te niet ge daan wordt. Van de afdeelingen kan gezegd worden dal ze allen veel toehoorders tellen en dat féèr belangwekkende nieuwere kwestiën op ^lk gebied der wetenschap werdén uiteenge zet én besproken. Eer*! algemeene vergadering had nadien •jrtaais in het Post Hotel, alwaar de sekretaris- der drie kongressen verslag gaven over de fittingen. Na de vergadering had een feestmaal plaats ^«arop talrijke Heildronken ingesteld wer- fCP én T \yfcs reeds één Stuk in den naebt 'jwb filé» aab sciféiden dacht. De uitslagen van het onderzoek De Atornèy generaal Palmer is met twee zijner collegas te Washington aangekomen om persoonlijk het onderzoek te leiden in zake de ontploffing van Wallstreet. Hij heeft last gegeven al de radikalen met zorg te bewaken en te doeu nagaan wat zij de laatste weken hebben uitgericht. In zake de feiten die werden vastgesteld, is men er thaas zeker van dat Fisher in Cana da de verwittiging gezonden heeft? dat de - bom die ontploft is eigenlijk een wagen- lading was van eene hooge ontdloffingskricht dat deze door een uurwerk geregeld was, ëh dat een wagen met een paard dé lading ver voerd heeft. De eigenaar van den wagen wordt opge- zocht. Ook werd de hoeve van een paard ge vonden Door het teeken dat deze draagt hoopt men spoedig den naam van den hoef smid te vinden, die het laast het paard moest beslaan hebben. Fisher, de krankzinnige zit vast. Hij zal onderhoord worden tengevolge der waarschu wingen die bij 20 uren voor de ontploffing heeft rondgezonden. Later wordt ook gemeld dat de voerman van den wagen reeds zou aangehouden zijn. Wat de aangerichte schade betreft, deze draagt, volgens de verzekeringsmaatschap pijen, voor de gebroken ruiten alleen een miliioen dollar. Wallstreet wordt door de nieuwsgierigen fel bezocht. Den heelen dag staat er een hoop volk voor de banken, die als vroeger werken. Anarchistische schriften De policie heeft anarchistische circulaires ontdekt in eene brievenbus eenige minuten, voor de ontploffing van Donderdag plaats had. Zij waren geteekend De strijdende Amerikaansche anarchisten. De volgende zinnen, in een gebrekkige taal opgesteld, kwamen er in voor. Ons ge duld is ten einde Bevrijdt de politieke ge vangenen of gij kunt van uw dood verzekerd zijn. Nog een aanslag voorspeld NEW-YORK 20 September. De ontvan ger van het beheer der inkomsten te New- York, heeft eene postkaart ontvangen, waar in een burger hem laat weten, dat het tolhuis, een groot gebouw, langsheen hel water gelegen. Dinsdag namiddag om 2 ure, zou in de lucht vliegen. Sinds de ontploffing van Donderdag wordt het tolhuis echter scherp bewaakt. De daders der moord verleden week ge pleegd op de weduwe De Leeuw, te Eekloo, zijn thans aangehouden. Het zijn de genaamden Pieter A... en zijne zuster Victorine, beiden te Vorst. Deze wer den Zaterdag te Brugge geknipt en verklik- ten den derden plichtige, Leon B.... van Le- debei-g, een deserteur^ Volgens de. verklaringen van Victorine A... zou de misdaad gepleegd zijn als volgt Leon B..., en haar broeder, zijn nadat de zoon van de vermoorde vrouw, Prosper De Leeuw, naar de markt van Gent was vertrok ken, in de wooing gedrongen van de weduwe De Leeuw-Van Vlaanderen. Victorina A..._ hield aan de deur de wacht, in geval er onraad zou zijn. Leon B... is op de oude vrouw gespron gen, heeft haar de keel toegenepen, ten gronde geworpen en op het hoofd met zulk groot geweld slagen toegebracht, dat het bloed uit oogen, nens en mond spatte. Vervolgens hebben zij hun slachtoffer aan handen en voeten gebonden en dan al de meubeten doorzocht. Eene som van ongeveer 970 fr. werd ge stolen; daarvan werd hen door Leon B... eene som van 170 fr. gegeven die zij onder hen (broeder en zuster) hebben verdeeld. Leon B... bad eenige dagen voor de moord nog in het huis der misdaad geweest. Hij was goed op de Hoogte van de gewoonten der huisgenooten. Na de ondervraging m de konfrontalie zijn de drie betichten onder aanhoudingsmandaat gesteld en in het gevang van Gent opgesloteh. Het onderzoek zal nu met spoea worden voortgezet. De drie belichten zullen eerstdaags naar Eekloo worden overgebracht waar de hersa menstelling van de misdaad zal plaats heb ben. De aanhouding der moordenaars heeft eene groote verlichting onder de bevolking van Eekloo teweeggebracht. De kleine G. Buyst, 6 jaar oud, speelde met zijne makkers aan Kuistersbaak, tram statie; toen de tram vertrok sprongen zij er van achter op om er een eindje mee mede te rijden. De kleine Buyst stond op de trede van den voorlaatsten wagon. Toen hij er af sprong, viel hij met het on gelukkig gevolg dat hij onder de vfiejen te recht kwam en de bil vermorzeld wêïd. De knaau werd per au'tóipobiel nay Gent ge. voerd, waar hij 's nachts overïéden is. Op gebied van het lossen der ljoolen inde Gentsche havèn id er f eri recórd géslafen. De sl. Skipton Castle, gejaden met 600p balen Amerikaansche katofii én 4000 ton fosfaat is aldaar gemeerd, De 6000 balen katdefl. die ongeveer een gewicht vertegenwoordigen van ongeveer 1,600,000 kgr. zijn gelos( op 13 uren lijd, Volgens de verklaringen vafi manschappen der boot is zulks nog in geen enkele haven gebeurd. [Ja 1 Eendracht AalstII. 3 Union Sportive Geeraardsbergen, 1. Zondag had de eerst'ë oefeningsmatch der tweede ploeg van de - Eendracht plaats. Zij speelden tegen de ploeg van de Üriion Sportive van óeeraprdsbergen, ook inge schreven in het kampiönaat van derde afdèe- ling. Daar de Geeraardsbergenaars met eenige vertraging aangekomen waren, kon niet op het aangeduide uur begonnen worden. Van bij hel begin van het spél was het duidelijk te zien, dat er nog oefening ontbrak. Men kon evenwel opnierken, dat verscheidene Aalster- sche spelers stof hebben om vooruit te geraken. Na acht minuten spelèns heeft Aalst zijn eerste goal. Tot aan den rusitijd ondergaat de stand geene wqziging. Na de poos maakt Aalst al spoedig een tweede goal, doch ten gevolge van eene fout van een Aalsterschen back kan Gceraardsbergen ook een goal aan- teekenen. Aalst wil echter twee goals voorsprong behouden en gelukt er in een derde doelpunt te bekomen. 't Was esp goede oefenmacht, welke alle hoop laat voör het toekomend seizoen. Athletism Zondag laatst waren eenige leden van de Eendracht naar Hamme getogen om er aan de athletrsche wedstrijden deel te nemen. Wij laten hier de uitslagen, door de Aalste- naars behaald volgen Aflossiiigskoers 800 meters j 1® Aalst (Waterinckx, Lecompte, Paelinck, Dupont,) met 10 nieters voorsprong op Hamme. Snelkoers 100 mners 1® Lecompte 2° Waterinckx 3® Dupont. Er waren 10 deel nemers. Hoogspringen 1° Lecompte met 1.50 m. Verspringen: 1° Waterinckx, met5. m 38. Gewichtwerpen 3® Lecompte, met 8 m 25. Zooals met ziet dus een puiké uitslag. Voor de verschillige wedstrijders waren 17 meda- liën uilgelopfd. De Athleten hebben er tien van medege bracht. Dat kan tellen. Ook wenschen wij hen hartelijk proficiat en... langs om beteV... Eendracht voetbalclub Op Zqndag 26 dezer huldigd Eendracht F. C. zijn nieuw plein in. Het is prachtig gelegen achter het Park nevens den grooten uilgang aan de Kappellekens baan. Ter gelegenheid dier inhuldiging zullen twee schoone voetbal matchen plaats grijpen. Om 2 1/2 uur stipt, Eendracht (II) derde divisie elftal tegen derde divisie van Ass. Roy. Sport la Gantoise Gent. Om 4 uur Eendracht (l) tweede divisie elf tal tegen 2e divisie Ass. Roy. Sport la Gan toise, Gent. De prijzen der plaatsen blijven als vroeger. Zitplaatsen links 1 f. Algemeenen ingang 0,50 WIEL RIJ DEN De drie Zustersteden Maandag werd de baankoers Brugge-Gent- Antwerpen betwist. Ds aqpkomst geschiedde op de Groote Markt, le Hoboken. De uilslag was als volgt 1. Mechant, in 8 u. 44 m. 45 s. 2. Marcel Buysse, op 1/2 lengte 3. De Beider 4. Van Reeth 5. Coppez 6. Van Nevele 7. Hellebout 8. De Vos 9. Budts; 10. Tuytten, allen wiel aan wiel 11. Van Dael, in 8 u. 45 m. 15 s. 12. Braekeveldt, in 8 u. 45 m. 31 s. 13. Léon Buysse, in 8 u. 46 na. 14. Van Laere, in-8 u. 51 m. 15. Stockelynck, in 8 n. Sl nu 30 s. 16. Defraye, in 8 u. 52 m. 36 s. 17. Ver- meeracb, in 8 u. 54 m. 18. Van de Ca- steele, in 8 u. 59 m. 19. Neyrinck, 20. Van Renterghem. Marcel Buysse had even voor de aankomst pedalbrenjt. Van Hevel, baankampioen van België, viel te Gent en brak zich het sleutel been terwijl meerdere bekende renners als Lambot, Spiessens en anderen, ongevallen aan hun rijwiel hadden. Zoo moesten Van Brantegheip, Beeckman, Peïsyn, en de gebroeders Standaert, van Ni- nové het opgaven, door machienbreuk. Velodrom Gèntbrugge. Zondag aanstaande 26 September voor het sluiten van het seizoen richt hel bestuur eenen koers in van 3 uur pér ploeg met 6 klasse menten, waaraan zullen deelnemen Marcel Büysse-Pier Van de Velde De Baets-Persyn Verbraecken-De Jaëgher Van Laere-Fierens Matth.ys-Van Rehter- ghem Maërtens-Baetslier. Met eenen zeven, de ploeg wordt er nog onderhandelt. Het is te hoppn dat het weder ditmaal van de partij zijn zal, ten einde de Gentsche sport mannen dezen prachtigen koers te kunnen laten bewonderen. yan 21 Septem. Amsterdam (gulden) 428 0/0 tot 438 0/0 jfeulen (marlt) 211/4 tot 23 1/4 Genève 222 1,2 lot 226 1/2 Italië 69 1/2 t0t 03 1/2 iladrid 202 0/0 tot 206 0/0 tonden (pond sterl48.70 tot 48.95 Parijs 94 6/10 tot 94 13/16 Dollar (New York) 13.825 tot 13.925 van 21 September Belgipche Rente 3 t. h. Mei Scliatkislbona 5 t. b, Binnènlandache Leeniug p t, b. Interprovinciale KaïiSbns 5 t. h. Nationale Herstelling 5 t. b. Brussel 5 t, h. 1920 Aktiën kalm. Reaerv.aandeel van de Sté Générale de Belgique 6,325. Tramwegen Spoorwegen, 59,90 99,00 49"! ,50 00,00 9$,25 484,00 DE FINSCH-RUSSISCHE VREDE/ - STOCKHOLM 20 September - Men denkt dol het vredesverdrag tusschen Finland en Rusland einde dezer week zal kunnen geteekend worden. Het verdrag is verre van populair te zijn in Finland. EENE VORSTIN IN HET KLOOSTER. - MODENA, 20 September. - De groot hertogin Maria Adelaida van Luxemburg, is hier toegekomen in gezelschap barer moedei eni?.'ïï zuülcr' Zooal6m™ weet gaat lij haren intrek nemen in 't klooster der H. Theresia DREIGENDE HONGERSNOOD IN RUSLAND. - Stockholm, 20 Sept. - In eene" redevoering onlangs uitgesproken, verklaarde Lenine, dat de oogst zeer slecht geweest ia in Rusland en dat al bet mogelijke zal moeten gedaan worden om den dreigenden honger» snood te ontgin. Ook zullen strengen maatregelen genomen worden legen de opkoepers. Zij zullen met dwangarbeid in de kampen gestraft worden. EENE HOLLANDSCHE TROONREDE. DEN HAAG 20 September. Koningin Wilbelmina heeft den zittijd der Stalen Generaal geopend en er eene troonrede gehouden; waarin zij een overzicht deed van don ekonomischén en politieken toestand in Europa. 2ij verklaarde zich gelukkig, dal Holland sleeds op vriendschappelijken voet leeft met al de Europsesche natiën. DE KOLENKR1SIS IN ENGELAND, LONDEN, 21 September. Alle Londen- sehe bladen bespreken breedvoerig de bolenkrisis in Engeland. Men vreest dat zoo dc mijn werkers op 25 dezer bel werk staken, geheel de Engelsche nijverheid voor het einde der maand zal stil liggen. EENE BE300GING IN WEENEN Weenen, 21 Sept. De eerste verjaardag vai> het teekenen van den vrede, gal te Wèenen aanleiding tot eene Duitschgezinde betooging De betoogers eischen de herziening van het vredesverdrag en de aanhechting van Oosten» rijk bij Duitschland. poorwegën, Texlielwaarden en PetroIwlUr- [en: kalm. Algemeene znUepgang; zwakker. MédegMeeld door dc Ban'que Centrale de De aanhechting van Eupen en Malmédy. Op verzoek cfer boo- gere overheid werd Dinsdag de nationale vlag geheschen op het stadhuis en andere openbare gebouwen. Ook talrijke huizen waren bevlagd, ter gelegenheid van den terugkeer der gebieden van Eupen en Mal médy in den schoot van Belgie. Ter dier gelegenheid werden de klokken geluid en had er 's middags een beiaardconcert plaats. HET SCHEPENCOLLEGE VAN AALST maakt bij deze bekend dat nieuwe Stadbons van 500 franhen aan 5 vrij *an alle lasten, thans te verkrijgen zijn bij dén Heer Stads ontvanger (Stadhuis), zij zijn uitkeerbaar dén 31 December 1921. De Schepen van Geldwezen, R. MOYERSOÈN. GULDEN BRUILOFTFEEST. Dinsdag aanstaande, 28 September gedenkt de aloude buurt van den Burcht, de gulden Bruiloft, der echtgenooten Gerard us Bastiaans en Dorothea Wauters, Academieplaats, 7, te Aalst. Eene plechtige Mis van dankbaarheid, zal plaats hebben in St. Martènskerk om 9 uren, waartoe al de vrienden, kennissen en geburen der Jubilarissen worden uitgenoo- dfgd. In die godsdienstige plechtigheid reskeert er veel volk te zijn want Gerard Bastiaans is een oud gekend Aalstersch figuur bemind van eikendeen, jubilaris van den Katholieken Werkmanskring en Franeiskaan sedert 4 Mei 1879; Dorothea van haren 't wegen is eene brave neerstige vrouw, een der eerste, oudste, en oppassende leden van de H. Fa milie, die nog dagelijks haar Nardjen behulp zaam is, in hel vervaardigen van houtbus sels, waarmede het oude koppel in deze gure tijden aan den kost tracht te komen. Wij wenschen het jubelpaar goedheid, en drukken den wensch uit die bij bun zilvere feestgetij weerklonk en zijne verwezenlijking vindtdat we binnen een tiental jaren hun diamanten bruiloft zullen mogen afkondigen. M EU LESCH ETTESTRAAT. HetToegangsexamon heeft plaats op 25 September aanstaande, om 9 ure 's morgens in de Lokalen der School. Voor alle inlichtingen en inschrij vingen zich wenden tot den Eerw. Heer Bestuurder De Meester, Dender- mondschen steenweg, 18, of tot de bureelen der School,Meuleschettestraat Kasbons stad Gent 5 t. h. Uit gave aan 470 franken of 04 per honderd. Uitkeerbaar in 1930 aan 500 franken. Kasbons Gemeentecrediet van BeBgie 5 t. h. Credit Communal). Uitgave aan 470 franken. Uitkeerbaar in I94Ó aan 500 Iraaken. Te bekomen zonder kosten bij Theogsh. Stevens, Wisselagont, 16, Onderwijs- 8lraat, Aalst. 53Ó8 PROGRAMMA van hel Concert te geven op Donderdag 23 September 1920om 8 ure 's avonds, op het kiosk ter Groote Markt, door de fanfaar Les Vrais Amis Constants, onder de leiding van M. F. Coessens. 1. Ouverture d'Egmont, Beethoven. 2. Faptfiisie sur La Traviala, Verdi. 3. Filléite et Grand' Mère J. Heymans. 4. Rêveries, voor 8 saxophones, Schumann. 5. Rendez-vous de chasse, L. Langlois. GOED NIEUWS. - Zondag a. s. 26 September, gaan de vertoonihgen bé.rno- ïpen worden in den FAM1LIE-K1NÈMA Zonnestraal, 20. Naar wij vernemen heeft het Bestuur voor nieuwe machienen gezorgd, zoodat de inrich ting heel en gansch op haar eigen bestaat. De onaangenaamheden van vroeger zullen zich dan niet meer kunnen voordoen. Ook wórdt er op aangewezen da.t de vertooningen altijd stipt op uur zullen beginnen: Dép Zondag 0111 1 1/2, 4 1/2 en 7 1/4 ure, den. Maandag avond oüi 7 1/2 ure. Èr zijn enkel twee soorten van plaatsen 1'plaats 1,50 fr., 2e plaats 1,00 fr. (alle t^ksén inbegrepen). De kinderen betalen in de dagvertooning halyen prijs. Kasbons Gent. 5 t* h. Uitkeer baar ten laatste in 193Ö. Prijs van uitgiffo 470 fr. Kasbons 5 t. h. Geifceentecrediat van Belgie, uitkeerbaar in 1930. Prijs van uitgifte 470 fr. Men schrijft in zonder kosten ter Banque Centrale de la Dehdre. 5319 VERLOREN .één y»lte boga, gaande van aan de hcrbej'g de Zonnebloem, AaUt, naar Haellert. Terug te brengen tegen 10 fr. be- jooning. Adres tèn bureele van 't blad. Bij M. Robert 1fan de Lanotfe Wisselagent Esplanadestraat, 8, Aalst, schrijft men in zonder kosten Kasbons Stad Gent 6 en kasbons gemeente krediet 5 470 uitkeerbaar in 1930 aan 500 fr. Uit wisseling van Fransch geld aan den hoogste», prijs. 5363 VERLOREN, zilvere medailjon met twee portretten. Terug te brengen tegen belooning Geeraerdsbergschestraat, 57, Aalst» Carnet de Poësie, Cahiers, Calpins, Pennen, Goms, Crayone, Passers, Porie-plumes, Porte-plumes Reservoir, bdz. enz. Cahiers zeer goed papier 0,40 en 0,50 fr. dubbele Cahiers 0,80 fr. NINOVE Pensionaat van de Zusters der HH.Harteu Lager- en Middelbaar onderwijs. Staats programma regentessen, gedipt- onderw. Handel- eu Naaischool. Fraaie kunsten. Ver zorgde opvoeding. 8366 Alam, Geit, Schaap, Hoenders, Hooi en Aardappelen te welle, Broeokes te rerzoeke en ten huize van M. Adoli Maldrie, op Vrijdag 24 September 1920, om 2 uro namiddag, op ontvangst van Louis DE RYCK, te Erembodegem en bevoegd ambt. 6368 JEUNE HOMME, demaride plaoe pour faire correapondanoe Anglaise, parlant Fla- mand, Franyais et Anglais. Ecrice sous les lettres G. G. MEESTERGAST VOOR KATOENSPIN- NERIJ gevraagd, kunnende preparatie en continus. Schrijven 368, rue de Mérode, Brussel. 6369 MEN VRAAGT eene deftige brave meid bij katholieke familie, de kunnende eu huis werk, van 30 tol 35 jaar. Sohrijven ten bureele onder de letters D. B. S36C BERICHT Inschrijving voor stad en buiten van bel Suikerrantsoen, bij A. DE RYCK-LIMPENS Gentecheetraat, 2, Aalst. 5338 Afgemaaide Toemaat te koop. Zich wonden bij M. Ach. Eeman, te Aalst, Gheeraerdtslaan, 2. 3367 Tarwe, Rogge, Haver, Gerst, enz. Recht- streeksohe levering uit Frankrijk aan de landbouwers door tussohenkomst van der. Staat. Vraagt inlichtingen en prijzen aan Oscar MATTHYS, 5361 MaalderijLEDE. TE HUREN eene gemeubelde kamer voor beer alleen. Zich wenden Brusselschestraat, 68, Aalst. 6369 UIT TER HAND TE KOOP. Uitstalling met twee vitrienen en enkele deur in het midden (alles met rolluiken) met portaal en ronde hoeken, inbegrepen de binnenbasten, brugliggers (longeron») en arduin voor de plinten. Zioh te wenden Korte Zoutslraat, 8, Aalst. 5331 oud-militair Apotheker 1~" AALST. Nieuwsiraat, 7 Nabij de Grcote Markt Uitvoering van alle voorschriften der Hoeren Doktoors. Te verkrijgenalle iolandeche en uit» landsche specialiteiten. TROUWE BEDIENING 3396 Te verkrijgen ten bureele en bij onze voortverkooperi zonder meester Vlaarasch-Fransoh l®en2°deel, per deel 7 fr- 3® deel 8 fr< Vlaamsch-Eugelacb, prijfl 7 fr. Verzameling van BrievenSmeehachrifteh en aanvragen in 't VI, en in 'l/r. /r, 7tOt

De Volksstem | 1920 | | pagina 2