s fistrijtavijfffilÉoi mm 11 Be Tramkrisis ts Brussel- De Presidentsverkiezing i! de ¥ereeniotIö=State!i -v '"'3 fr'i"' '3 wur Pi Vrijdag liVovem. 4926 Oe zaak der Basque Transetianliqus Be rainisferieele krisis a M M affiljitifTfT. Kerkstraat, 9 en 22, Aa.lst. Tel. 114 XXVI" ID jA. C3- IB JAARGANG NUMMER 243 L.A.I3 - 7 CENTIEIME! Uitgever: J. Van Ncff&l-De Genbt H. Zacharius Zon op6,50, onder 4,33 Nieuwe Maan den 10 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Marlelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londr©3 E.G.4. Be levensduurte, in plaats van te vermin- kleren zooals de daling van het pond sterling ,en den dollar het eon oogenblik had laten ^verhopen. schijnt te willen toenemen. Daar. idoor ontstaan de hooge prijzen die zwaar op de bevolking drukken. Bedrogen in hare hoop van een spoedige vermindering der prijzen te zien intreden, geeft de bevolking zich niet -altijd een juist denkbeeld der ware redens van de crisis die wij doorworstelen en schrijft ideze volgaarne toe aau de landbouwers die uitbuiters zouden zijn en aan de Regeering ;die niets zou doen om de verbruikers ter zijde ,1e staan. De beschuldiging die ten laste der arbeiders gelegd wordt ware alleenlijk gegrond zoo deze in staat waren de prodnkten aan de markt te onttrekken door ze op te bergen en alzoo een kunstmatige stijging der prijzen te verwekken Om in dergelijke onderneming te gelukken gouden ze moeten vereenigd en sterk georga niseerd zijn, want, het spreekt van zelf, dat ,de landbouwer die aan eigen krachten over gelaten is geen uitwerksel zou bekomen Dergelijke organisatie bestaat niet en is overigens niet uitvoerbaar ten minste voor de landbouw voortbrengsels die gemakkelijk be derven. De oorzaken van de kwaal waaraan wij ijden moeten dus elders gezocht worden- Doze oorzaken zijn veelvuldig ze berusten bijzon der in do tijdelijke waardevermindering van den belgischen frank tengevolge van den on- gunstigen wisselkoers, in de hooge ver.voer- jkpsten, in de hooge dagloonen die de inkom- prijzen doen stijgen en ook in de soms over dreven winsten die door tusschcnpersonen opgestreken worden. Eens dat de oorzaken gekend zijn, is het «iet moeilijk de hulpmiddelen te vinden. Er dient voornamelijk gestreefd te worden naar eene beperking van den invoer van luxearti kelen, naar eene verhooging der inlandschc ppbrengst en paar de vervolmaking van* hare stelsels. Zoodoende zullen wij voor sommige prtikels minder afhangen van den vreemde en jgrooler hoeveelheden kunnen uitvoeren der produkten die wij in overvloed hebben. Voorzeker werd er in dezen zin reeds veel Verwezenlijkt sedert de verlossing van ons grondgebied. In veel vernielde of geplunterde fabrieken werd het werk hervat. De uitbrei ding onzer handelsbetrekkingen met den Vreemde heeft het cijfer onzer uitvoeren spoe dig doen klimmen. Eindelijk, er werd geen enkele poging verwaarloosd om den landbouw de bijzonderste bron van rijkdom des lands, te herstellen en te ontwikkelen. Sedert het sluiten van den wapenstilstand werden er talrijke maatregelen getroffen door liet Ministerie yan Landbouw ten einde aan dpze nijverheid haar voortbrengstvermogen .van vroeger terug ie schenken en ze op den vyeg van den vooruitgang te leiden. Degenen die op de hoogte zijn van het intensieve ken merk van den belgischen landbouw, die op brengsten voortbrengt welke door geen andere landen geëvenaard worden, weten welke diepe wijzigingen zij gedurende den oorlog onder daan beeft. Er werd niet slechts eene opper acne oppervlakte van 60,000 hectaren gansch (Omgewoeld en tijdelijk ongeschikt gemaakt ivoor de kuituur, maar ook de bijzonderste faklors der voortbrengst werden benadeeld. fVeel zaaizaad dat niet kon hernieuwd worden ontaardde de voortbrenging en het yerbruik der scheikundige meststoffen en der kracht- jvooders voor het vee waren onbeduidend de «tallen werden gedeeltelijk geledigd het landbouwonderwijs en "de geest van samen- iwerking vervielen eindelijk, sedert do her ment ing der induslriëele werkzaamheid, is de handarbeid schaorsch geworden, 'zoodat de gewassen niet voldoende verzorgd werden. Ziedaar de toestand waarop de maatregelen (van hot Ministerie van Landoouw moesten aangepast worden. (Morgen vervolg en slot) 99 "Vervolg. Dat was bijna eeno gevangenschap, zeide de ouden tuinman, het ging mij als freule Engeline. Gij moest zeker eerst genezen zijn. Zaagt gij frouie Engeline Neen, een enkele maal slechts, in den pacht toen de graaf op mij gescholen had, :ioen kwam freule Engeline om te zien of ik aiet gedood was. Dan kan zij toch vrij rondgaan. O noen, zij is gevangen, zoodat zij geen menscli to zien krijgt. Het was maar een toeval, dat zij ip dien nacht bij mij kon he men. Nog eens goede Jan, zeide het bruine Iwerijo tot don oude tuinman, hadt gij het document bij u, toen gij naar het slot zijt gegaan Het document, dat ik gevonden had. ©at had ik verborgen. Nu heeft freule En geline het. Wal, gij meent dat zij het heeft? vroeg het bruine heertje. Ik zeide haar in dien nacht waar ik het verborgen had, antwoordde de oude tuinman, on zij moet het wel gevonden heb ben, want toen ik vrij kwam was bet weg. Het kan ook door een ander zijn gevon den. Baron Ruzette, minister van Landbouw, di£ de onderhandelingen in de tramkwestie leidt, geeft weinig hoop op het vermijden der slaking. Hij verklaarde in een persgesprek, dat de regeering voor twee kwesties slaat. De eerste is het zoeken van een nieuwen vorm voor vergunning aan de maatschappijen die liet bedrijf niet meer in de vroegere voor waarden kunnen voortzetten. De voorwaar den tot overname van het net zijn echter zoo drakonisch, dat zij ons tot een veel te hooge uitgave zouden nopen. De tweede kwestie is voor goed een einde te stellen aan de voortdurend oprijzende ge schillen. De minister meent, dat de trambedienden niet verstandig handelen door het aanbood van 3 frank duurtebijslag te weigeren en hardnekkig 150 frank per maand te eischen. Wanneer de staking Het bestuur van den bond is van oordeel, dat de staking Zaterdag uitbreken zal. Het groote twistpunt zou de kwestie van toezicht zijn. Nu worden de meerdere ontvangsten, uit verhooging der tarieven voortvloeiend,; door het personeel gekontroleerd. De maat schappijen zouden zulks afgeschaft willen' zien, in ruil voor de nieuwe duurtebijslagen, welke ze verleenen willen. De Bond acht dit voorstel onaannemelijk. Dagelijks worden de onderhandelingen voortgezet en het bestuur heeft besloten Zater dag de staking te gelasten, zoo dan nog geen overeenstemming verkregen is. TE BRUSSEL.. Nog drie aanhoudingen. Wij melden gisteren reeds, dat na de aan houding van M. Vital Dinant, bestuurder der Banque Transatlantique, te Brussel, ook aan houdingsmandaten afgeleverd waren legen drie beheerders der bank. Deze aanhoudingen waren het gevolg van opzoekingen door experten-rekenplichtigen gedaan. Naar het schijnt zouden de experten be vonden hebben, dat bij de stichting der bank, zekere stortingen, welke als gedaan inge schreven werden, in 't geheel niet gedaan zijn. De bank is thans gesloten, om toe te laten liet onderzoek zoo nauwkeurig mogelijk te doen. De drie aangehouden beheerders der bank, Albert S.., voorzitter van den beheerraad, Jozet M.., expert-re ken pliclitige, wonende te St-Giilis, en Xavier M.., wonende -te Ant werpen, zijn in 't gevang van Vorst opge sloten. Tot hiertoe is uit het onderzoek gebleken, dat Vital Dinant, de bestuurder der Bank en Xavier M.., in deze zaak de grootste verant woordelijkheid hebben. Voor wat betreft de twee andere beheerders, zal het onderzoek nog uit te wijzen hebben, in hoeverre zij hunne verplichtingen te kort gebleven zijn. Donderdag morgend moest Vital Dinant voor de Raadskamer der rechtbank verschij nen voor de bekrachtiging van zijn aanhou dingsmandaat. De onderhandelingen Brussel, 3 Nov. Naar inlichtingen in politieke middens opgenomen zou de Koning zoo spoedig mogelijk vvenschen de ministe- rieele crisis opgelost te zien en denkt hij heden avond de voorzitters dar Kamers te ontvangen. De Koning zal daarna niet de Staatsministers persoonlijk, doch de leiders der politieke groepen raadplegen. I»C De Koning heeft in. verhoof ontvangen, M. Brunei, voorzitter der Kamer, met wien Een ander vroeg de oude tniqraan, een ander meent u 1 Misschien een nieuwsgierige onder de bedienden. Haha van de bedienden niet. Maar de gravin had het wel gaarne gehad, maar zij heeft het niet. Hoe weet gij dat zoo zeker Als zij het liad, zou zij het toch niet zooken. De gravin gij dwaalt, beste man, wat moet de gravin met het papier doen Ja, en toch heeft zij er naar gezocht. Naar het document Ja, mijnheer denkt, dat het papier niets waard is, maar een stuk papier heeft soma grpote waarde, zeide Jan met een def tig gezicht. Dat is waar, maar wat moet de gravin mot uw papierJ Dat weet ik niet recht, maar ik weet, dat ik mij niet verroeren kon, toen zij mij in het slot droegen, maar ik hoorde en voelde alles, en zoo voelde ik ook, dat de gravin mijne zakken doorzocht, ja, ja, liet is de waarheid. Uwe zakken, vroeg het bruine heertje schijnbaar verbaasd. Mijnheer gelooft het niet, maar het is toch waar. Gij voeldet het Zij zocht het document, anders niets, maar jk had het niet bij ra.ij, zeide de Qude ■.p. II IMl III' IHjlt |ll hij zich omtrent den politieken toestand onderhouden heeft. Waarschijnlijk zal onzen Vorst morgen vroeg baron de Favereau, voorzitter van den Senaat, ontvangen. Heden avond zullen geene verdere verhoo- ren plaats hebben. Het Viaamsch in bestuurszaken Brussel 3 Nov. De Senaatscommissie van binncnlandscbe zaken vergaderde heden namiddag om het gebruik der talen in be stuurszaken bespreken. Na onderzoek der ontwerpen beeft de commissie een stelsel uitgevaardigd hetwelk als basis heeft de provinciale en gemeentelijke autonomie. In den loop der volgende zitting zal de commissie zich onledig houden met het ge bruik der talen door den Staat, doch van nu af zou zij akkoord gaan om de tweetaligheid aan te nemen voor alle meédeelingen aan het publiek te doen. Senator Harding gekozen. Parijs 3 November. Chicago Tribune meldt dat senator Harding Dinsdag avond reeds verzekerd was van 371 gestemrpchtig- den te tellen in 't Parlement. Daarentegen had M. Cox er slechts 152 en bleven nog acht uitslegen twijfelachtig, name lijk deze van Arizona (5) en Noord Dakota (3). Daar het aantal gestemrechligden in 't Par lement 531 is, is de meerderheid dus 266. Zooals men ziet Heeft Senator Harding van nu af reeds 105 stemmen meer. President Hard tag. President Harding is een self made man Geboren to Blooming. Grove, graaf schap Morrow (Ohio) op 2 November 1865, van een Scholsoben vader en eene Holland» sche moeder, bezocht hij eerst de lagere school van Marion, waar zijne ouders gaan wonen waren. Hij was de oudste van acht kinderen. Na de lagere school trok hij naar de cen trale school te Iberia. Om in zijn onderhoud te voorzien, werd hij achtereenvolgens land- bonwwerkman en schildersgast." In zijne vrije uren studeerde bij vlijtig lot hij in 1882 den graad van baccalaureus in wetenschappen verwierf. Reeds alsdan deed hij ook aan dagblad- schrijven. Iiij gaf een stmjcnlenbladje uit, en zond bijdragen aan verschillige tijdschriften. Hij leerde dan ook drukken en machienzetten, werd verzekeringsagent en kon ten slotte in 1885, eigenaar worden van het blad Marion Stardat hij geheel alleen opstelde, zette en drukte. Harding is thans nog altijd eigenaar van de Marion Star, doch is ook bestuurder eener bank en beheerder van verscheidene nij yerheidsgeslichted. Tegen den Volkerenbond, De nieuwe president is een overtuigd tegen stander van den Volkerenbond. Met senator Lodge teekende hij de proklamatie zeggende dat hu zou weigeren het vredesverdrag van Versailles te teekencn, indien dit overeen komstig met de standregelen van den Volke renbond opgemaakt werd. Zijne voorgangers. De lijst der presidenten der Vereenigde Staten, bevat tot hiertoe 2-0 advokaien, 1 plan ter, 2 soldaten, 1 leeraar (Wilson) en twee openbare ambtenaars (Johnson en Roosevelt). M. Cox wensciit zijn tegenstrever geluk. M. Cox heeft aan senator Harding een telegram gezonden, hem meldende, dat hij de beslissing der meerderheid aanvaardde. Hij wenscht zijn zegevierenden tegenstrever geluk en verzekert hem, de uitvoerende mrcht in alle omstandigheden te zullen steunen. tuinman, toeu moest ik in 't slot blijven qui te herstellen, eo zij deed mij veel goed. Een bediende moest mij bewaken en bedienen. Ik kreeg vleesch en wijn, ja, ja, dat was eene verandering voor den verstooten Jan. Het smaakte mij goed. Toen ik het slot, steu nend op een stok, kon verlaten, hebben zij elk mijner stappen bewaakt, ik merkte wel waarom. Dat was alles om het document. Maar waarom dacht gij, dat het docu ment zulk een groote waarde had, Jan Ja, men weet dat zoo maar niet. Het moet zoo iets zijn, ja, hoe heet liet ook weer. Een testament? Ja, een testament. Nadat ik met freule Engeline gesproken heb, schijnt het een testameut van den vorigen graaf men weet ja niet. Ja zoo, daarom gaaft gij het aan frouie Engeline, en daarom dacht gij, dat de gra vin het wilde loeren leennen. Kennen leeren vroeg de ouden tuin man zeer verbaasd, hm, men weet niet, voegde hij er bij, als vertrouwde hij het bruine heertje niet. Gij behoeft voor mij niet te vreezen, Jan, ik kom afhalen en in mijnen dienst nemen, dat kunt gij wel vertellen. Medenemen wil mijnheer mij Wilt ij niet meê Daar staat mijn wagen, ik neem u voorloopig rneie naar mijne woning te Parija, gij zijt dus van lie- $ea af ia imjn Atanst, en'ik denk dat bet u IN DE RUSSISCHE HEL HELSINGFORS, 3 November. Uit be- voegde bron wordt bevestigd, dat er te Mos kou bijzonder strenge maatregelen genomen zijn, om alle poging tot opstand legen de Sovjetregeering te beteugelen. Het rood garnizoen van Moskou is ver sterkt geworden met twee division van Sibe rië en eene brigade artillerie. Aulo-mitrail- jeuzen doorkruisen onophoudend de straten der stad. Wie na 7 ure 's avonds op straat ontmoet wordt, werd onmiddelijk door den kop ge schoten. In de laatste dagen hadden herhaaldelijk opstootjes plaats te Moskou, daar alle be voorrading achterwege bleef. Oe Sovjetregee ring kwam ook op het spoor van een vast komplot, waarin ook talrijke officieren en soldaten van het roode leger betrokken waren. Een deel der samenzweerders kon aange houden worden, doch de andere bleven on vindbaar, daar de naamlijsten tijdig konden vernietigd worden, HELSINGFORS, 3 Nov. De Bolsje wisten hebben ten Westen van Moskou groote versierkingswerken ondernomen, waaraan Duitsche ingenieurs, onlangs over Riga in Rusland aangekomen, medewerken. Ten Oosten van Viazmea, in de streek van Witebsk-Smolensk-Mobiloff, zijn belangrijke roode reseryetroepen samengetrokken en strenge maatregelen worden toegepast, om te beletten dat de bevolking de troepen van generaal Balakha/itch zouden helpen. DE DUURTeTdER^OTER Onder dezen titel heeft de Nationale Bond van de Beroepsverenigingen der Bojerhan- delaars van België volgenden aanplakbrief uitgehangen Gij allen, die boter verbruikt, leest en oor deelt De goede inlandsche boter, versch en onge zouten, kost thans 20 frank en meerwellicht zal zij binnen kort nog boogere prijzen berei ken. Is het de schuld van den handelaar Neen Is het de schuld van bet ministerie van bevoorrading Ja, en ziehier het bewijs daar van 1. Om den prijs der aardappelen in België te doen verminderen, laat het Ministerie van bevoorrading dc vrije concurrentie door de vreemdelingen toe. Integendeel, voor de boter, verbiedt dit zelfde ministerie sedert 42 September 1920, den vrijen invoer van versche en ongezoute vreemde boter bet doodt de vrije concur rentie en doet aldus den prijs der Belgische boter stijgen. 2. Terwijl het den vrijen invoer van vreem de boter verbiedt, verhoogt liet Ministerie van Bevoorrading, in Brabant, zonder eenige reden, den prijs voor den aankoop van melk bij de voortbrengers met 10 tot 15 centiemen per liter hetgeen aanleiding geeft lot een vermeerdering van den prijs der boter van 3 tot 5 fr. per kilo voor gansch hel land. Gij allen, die boter verbruikt, wat zegt ge daarvan De Nijverheidskrisis in Engeland De staking der mijnwerkers geëindigd. De uilslag van het referendum over het al of niet aanvaarden van het reglement, verle den week voorgesteld, is thans gekend. 338.045mijnwerkers stemden voor het aan vaarden der voorstellen en 346.000 tegen Daar het reglement der mijnworkersfede- ratie voorschrijft dat er geen staking mag uit geroepen worden, indien er geen meerderheid der twee derden is, en indien er tijdens eene staking een nieuw referendum gehouden wordt, dit referendum ook eene meerderheid van twee derden moet zijn om de staking voort te zetten, verklaart de raad der mijn werkers dus dat de werkstaking geëindigd is en heeft de mijnwerkers den raad gegeven onmiddelijk het werk te hernamen, Qeen opslag op treinen Het minis erie van ijzerenwegen deelt medff dat de aangekondigde prijsvechooging va» 20 0,o tot 32 0/o der school- en werkabonnc- ruenten slechts geldt voor de buurtspoorwe gen, uitgebaat door de Nationale maatschappij voor buurtspoorwegen. Er is dus geene kwestie van verhooging der abonnementsprijzen op den spoorweg. OFFIC5EELE BERICHTEN STAATSBLAD VAN 4 NOVEMBER Belastingen op do inkomsten. Deelne ming der gemeentebesturen aan de uit voering der samengeordende wetten van 29 October 1919 on 5 Augustus I92§ De gemeentebesturen zijn gehouden 1. Aan den ontvanger der belastingen vas den kring, vóór 15 November aanstaande, kosteloos twee exemplaren te verstrekken van de in 1920 bepaald afgesloten gemeentelijk* kieslijsten; 2. Aan gemelden ontvanger, op het eindtf van elk jaar, eene lijst over te maken va% de personen in den lopp van het jaar op de bevolkingsboeken ingeschreven of daari» geschrapt 3. De plaatselijke politie te heiasten om desgevallende, mits vergoeding deel te nemen: aan de uitreiking en de inzameling der aan giften betreffende de rechtstreeksche belastin gen 4. Een behoorlijk lokaal, zoo noodig ver-' warmd, ter beschikking van de ambtenaar* en beambten der belastingen te stellen voor de vergaderingen bij lusschentijd en yereiscM tot vestiging en invordering der rechtstreek-* sche belastingen, in de gemeenten waar da dienst der belastingen niet over een genoeg, zaam ruim lokaal beschikt. Invoer van Desnsch en Zweedsch vee Artikel 1. De invoer van ruoddieren, schapen, geilen en varkens herkomstig van Denemarken en Zweden is toegelaten alleen lijk langs de have van Antwerpen, De invoer dezer dieren is onderworpen atfh de voor brenging van een getuigschrift afgeleverd door den burgemeester der gemeente van herkomst bevestigende dat de dieren van Deer.schen of Zweedschen oorsprong zijn cr. dat het mond en klauwzeer gedurende dc dertig laatste dagen niet bestatigd werd in de gemeente van herkomst. Art. 2 Bij hun ontscheping worden de dieren naar de quarantaine-stallen der have geleid waarin ze mogen verblijven lot he'. oogenblik van hun rechlstreeksch vervoet naar de slachthuizen van Antwerpen, Ander# lecht, Brussel, Gent en Luik. Het vervoer zal plaats hebben in met lood gezegelde spoorwagens zonder verlading on der weg. Art. 3 De afmaking der dieren zal moe ten gebeuren binnen de drie dagen hunner aankomst in het slachthuis. Art. 4. Het vee vrij erkend van alle be-< smettelijke ziekte in de stallen van gezegde slachthuizen mag te koop gesteld worden. Art. 5 Dc dieren aangedaan of verdacht aangedaan te zijn van eene welkdanïge be smettelijke ziekte, hetzij bij do ontscheping; hetzij tijdens hun verblijf in de quarantaine- stallen der have van Antwerpen, zullen ii waterdichte wagens onder de bewaking dei plaatselijke politie naar het slachthuis var, Antwerpen gevoerd worden om er bij hunm aankomst afgemaakt te worden. '4 SüssclsSest wam kalveren Bij koninklijk besluit wordt liet slachleè van kalveren opnieuw toegelaten tot 1 Ja« nuari e. k., mits het gewicht der dieren miit< stens 300 kilo bedraagt en zij nog geen twei volwassen tanden hebben. bevallen zal. Moet ik dan dadelijk weg hier Het bruine heertje zag nu eerat, dat het den ouden tuinman zeer moeiehjk viel om van zijne ellendige armenhut en de vpijheid te scheiden. Gij kunt eens beproeven Jan of het u bevalt, onderweg vertelt gij mij hot overige. Ik weet zelf niet, stotterde Jan, ik weet in 't geheel niet, wie mijnheer is de hoer Louis ken ik wel. O ja, gij kent mij niet, laohtte het bruine heertje goedmoedig, dat, is zoo, dat is zoo, maar gij zult mij leeren kennen, Jan, en dan zult gij mij misschien ook leeren vertrouwen. De oude tuinman was het met zichzelven nog niet eens, met half loerende blik zag hij naar Pellelier. Ik zal u van heden af uw maandgeld betalen, zeide het bruine heertje gij hebt voor niets te zorgen, want gij woont bij mij," hebt den kosten zijt dus dadelijk ge heel verzorgd. Het overige zult gij onder vinden bij mij aan huis, gaat nu mede naar den wagen. En kan ik terug als ik wil Zoodra gij verlangt te^dg te lteeren, kunt gij liet doen. De oudo stond op. H*et gaan viel hem moeielijk en mijnheer Pelietier bood hem daarom zijn arm. Maar dat,mag niet, zeide de oudfj -—In uwe hut r( tuinmaan en ik mag ook niet in het rijtuig zitten, en wil veelliever ep den hok bij de< koetsier. i Dat is geen plaats voor u, kom er maai in, het is op den bok voel te koud voor u. De oude tuinman begon thans vertrouwei in den ouden heer to krijgen. Hij slapte in den wagen, zotte zich neder en vouwde d^ handen op de knieën. Zoodra men was ingestapt, rolde de w*«t gen naar Parijs. Gij hebt geloofd, dat de gravin hei testament wilde hebben, zeide het bruin! heertje onder het rijden. Gij zegt ook, dal zij uwe zakken heeft doorzocht, maar kunt gedroomd hebben, daar gij zelf zegt, dat gij als in een droom laagt. Jan zag vluchtig naar mijnheer Pelletieiy. Kont mijnheer de gravin vroeg hij. Slechts zeer oppervlakkig. Gij gelooft^ dat zij het testament vreest, omdat zij tenge* volge daarvan iets zou moeien afgeven, gingi mijnheer Pelletier voort, maar als gij et geen ander bewijs voor hebt dan dat zij uwt zakken doorzocht, dan komt ge er niet vei. mede. Ik heb nog een bewijs, zeide Jan eenig^' zins opgewonden. Nog een, en welk bewijs is dat De gravin heeft laten zien, waurheei ik ging, toen ik eindelijk liet slot moob[ verlaten, en toen is zij 7,©l.f gekomen. (Vervolgt.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1