esïïijflomyi] ILLYrOMtttMaipii Yersclirikkeiijke Zsoraaipen. Woensdag Decern. 1920 De Grieksche kwestie. In den Ministerraad M. Thcunis en üs Staaisbagrooiing Rffffivarl XXVI- JAARGANG NUMMER 27 5 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tol. 114 33 J&. <Gr IS 33 .Z&. 33 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nüffel-Ds Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en C, Bream's Buildings Londre3 E.G. 4 O. L. V. Onb. Onlv. Zon op7,42, onder 4,02 Nieuwe Maan don 10 Be goddelijke vloek, welke alle afstamme lingen van Adam bij hunne ontvangenis treft, de rampzalige wet die ons allen kinderen van haat en vermaledijdirig ter wereld brengt, mocht aan een enkel schepsel niet hinderen de nederige Maagd van Juda, de toekomende Moeder van jcsus, Maria, is nooit, vóór hare geboorte, noch na dezelve, met de minste vlek der zonde besmeurd geweest. Deze leering is van do oudste tijden af, als eeno stellige waarheid, door de Katholieke Kerk aanschouwd, door de geloovigen erkend en door de Pauzen bekrachtigd geworden Op 8 December 1854 riep Z. II. Pius IX roemrijker gedachtenis, het geloofspunt der Onbevlekte Ontvangenis van Maria uit. Hij verklaarde voor ganscade H. Kerk Door een bijzonder voorrecht en in het vooruitzicht der verdiensten van haren Zoon werd de ziel rein Mariareeds bij hare Qnl- vang en is, van alle vlek der erfzonde gevrij waard. Een verdediger van dit uitstekend voor recht was wel over drie honderd jaren de Heilige Joannes Berchmans wiens jubel we thans vieren. Be II. Kerk had to dien tijde de Onbevlekte Ontvangenis van Maria nog niet ais een geloofspunt voorgesteld de ketters nochtans bestreden dit voorrecht van Onze Hemelmocder. Joannes vond den tijd om een boek ie bereiden tot verdediging van dit thans uitgeroepen geloofspunt en schreef mot zijn bloed deze belofte •Ik Joannes Berchmans onwaardig kind der sceieteït Jesu, beloof aan u, allerheiligste Maria, en aan Jcsus uwen goddelijken Zoon, dat ik de verdediger zal zijn van uwe Onbe vlekte Ontvangenis, indien de Kerk mij geen tegenstrijdig geloofspunt oplegt. liet oud geloovc der Vlamingen in de On bevlekte Ontvangenis van 0. L. Vrouw werd dus door Pauzes oppergezag plechiiglijk be vestigd en voor heel het Christendom ver- plichtend gemaakt. Het kon niet anders want do alvermogende koning van hemel en aarde, de hemelsche Vader stond niet toe, dat Maria aan de algemeene slavernij onderworpen werd, waarin de men schenk inderen ontvan gen worden. Be duivel mocht haar nooit in zijue macht bezitten. Zij moest het hoofd van het helseh serpent door baren Zoon verpletleren. De wijsheid des Zoons verloste Maria op eene wonderbare wijze, daar hij zijn menschelijk lichaam uit haar bartebloed als uil de reinste bron wilde vormen. Zijn onvergelijkelijke zuiverheid kon in hare volmaaktheid hoege naamd geen smet in zijne móeder duiden. De liefde des H. Geestes voorkwam de gramschap, die haar zou getroffen lebben en overwon in haar de strenge gerechtigheid Gods jegens het zondige uienschdom. Zoo verrichtte de allerheiligste Drievuldig heid te barer gunste een wonder zijner ilmacht, wijsheid en liefde O Gij schoone, leliercine, Maagd, an alle smetten vrij, Ach verhoor mijn needrig smeeken, Moeder Gods, o bid voor mij. Gouden slor aan 's hemels transen, Hoopvol blikken wij U aan Laat uw licht in luister stralen Op de duistre pelgrimsbaan. Moeder, naamloos zoet en tecder, Geef dat uw verbannen kind Eenmaal aan uw moederhart® Rust en zoete vreugde vindt Te Lourdes op 25 Maart 1S58, bij eene der ichllien verschijningen aan de kleine Berna- dette Soubirous gegund, keurde Maria in persoon de verklaring van het op heden ge- 125® Vervolg. Komt, komt bij mij, zeide zij mot zwakke slem, mijno lieve Engeline, mijue trouwe vriendin. Wij moeten afsclisid no men, ik gevoel het. En gij, edele beproefde man, vervolgde Antoinette na eenige oogenblikken tegen de graaf, die aan haar bed knielde, ook van u snoet ik scheiden en ik was zoo gelukkgi door de gedachte, nu spoedig met u verbon den Is zijn, uw leven to verhelderen u te doen vergeten wat de wereld u zoo wreed heeft aangedaan. Ik zag dit dadelijk mijn vriend, gevoelde de miskende edelmoedig heid van uw hart. Antoinette, zeide de graaf op smarte- lijken toon, terwijl hij de baud van het dier bare wezen met kussen bedekte, Antoinette, ook dat nog ook gij gaat van mij weg. Wij rcoaten afscheid nemen, ik gevoel •Jat ik heen ga, antwoordde Antoinette zacht, maar op zulk een beslisten toon, dat alle aanwezigen schreiden, ik heb u zoo liefge had, on ik neem ook uwe liefdein mijn graf mede, herinner u mijner, het was mijn hoog ste wensch, en liet zou mijn hoogste geluk zijn geweest als het mij vergund ware, aan u mijn leven te wijden, om u schadeloos te leitellen vooral het doorgesiaan leed, maar liet mag niet zijn, vaartwel mijn vriend, vaartwel en gij Engeline, het ga u allen wel, bij God zullen wij elkander wederzien vierde geloofspunt goed en riep uitIk ben de Onbevlekte Ontvangenis. Te Lourdes, in dat voorportaal des hemels, spreekt u alles van Maria's voorrecht De natuur zelve met de hooge met sneeuw bedekte bergen en de zootruischende Gave- stroom doet mee in het lofbezingen, in het gebeden prevelen, in het dank en hulde brengen aan de Onbevlekte, vol van Genade. Al do plechtigheden, zooals de II. Sakra- mentsprocessicn, de flik kei toch ten des avonds de zegeningen der zieken herinneren u de Onbevlekte Maagd. Buizende en dnizende communiën, hon- derde en nog bonderde misoffers, standvasti ge aanbiddingen en smeekingen worden er ter ecte van de Onbevlekte opgeofferd en gepleegd. Kardinalen en bisschoppen, priesters en leeken uit alic landen der beschaalde wereld komen aldaar hulde brengen aan do Moeder Gods, de Maagd der Maagden. Niet tc verwonderen, want zooals St-Bon- aventura leert God kon een meerdere hemel scheppeneene grootere aarde maken, een wereld veel uitgestrekter en uitgebreider, doch niets schooner of grooter kon hij maken dan zijne Moeder. Gaan we dus tol de Onbevlekte, tot de Bevoorrechte en klagen wij met Vlaanderens grooisten dichter G. Gezelle Tendcn raad en lenden reden, vol van angst en moeilijkheden, bidde ik, onbevlekte Maagd voor uw kind toch zorge draagt Marc. KERK VAN DEnTi. MARTINÜS. Feestdag van O. L. Vrouw Onbevlekt. Woensdag 8 December, om 7 uren, solem- nc'cle Mis met Algemeene Communie, de be devaarders der Reis naar Lourdes, worden verzocht plaats te nemen in de Koor, welke huu zal voorbehouden worden. FinancioaSe maatregelen tegen Griekenland Zooais men weet hebben de verbondenen gedreigd financieeie maatregelen te nemen togen Griekenland. Ziehier waarin deze maatregelen zullen bestaan De Engelsche, Fransche en Italiaansc'ne zaakgelastigden te Athene», zullen M. Rhal- lys verwittigen, dat het nieuw gouvernement iet gemachtigd is 200.000 drachmen bank briefjes uit legeven op waarborg der kredie ten welke in 1918 aan Griekenland toegestaan waren. Reeds voor de kiezingen waren Frankrijk, Engeland en Amerika, die deze kredieten toegestaan hadden, niet heel en al 't akkoord over de ontworpen leening, doch men zou geene tegenkanting betoond hebben. Nu er echtereen nieuw gouvernement aan 't bewind ia, zijn de zaken gekeerd. Indien dus Griekenland lochgde uitgifte doet, zullen de 200.000 drachmen hunne tegenwaarde niet hebben in de Fransche, Engelsche en Amerikaanse he banken en dus za! hunne waarde op de vreemde markt er door lijden. Constantijn vertrekt naar Griekenland Het blad Italia meldt dat Constantijn Don derdag in Italië zal aankomen van waar hij zich voor Griekenland zal inschepen Prins Nikolaas is Maandag te Brindisi ingescheept voor Griekenland. Onrust in Griekeland Volgens den correspondent van den Daily Express te Alhenen zien de aanhangers van Konstantijn met spanning diens laatste beslissingen tegemoet. Sommige royalisten schijnen overtuigd, dat alleen Konstan tij n's formoele afstand van den troon Griekenland zou kunnen redden. Mevrouw Brion omhelsde de stervende en riep in vertwijfeling haren naam. De vorst liep naar het bed zijner nicht, die bij na ont zaglijke moeite eindelijk had gevonden, en nu weder varliezen moest. Engeline weende eu de graaf knielde naast de stervende en zag naar hare verhelderde trekken, het was iu dit oogenblik als ging voor de graaf de Iaalste ster onder, als brak de nacht voor hem aan, de donkere, lichtelooze nacht van liet leven, zooals hij dien zelfs niet in het bagno had gekend. Alle hoop was uitge- bluscht, donker lag de toekomst voor hem, het was, als begon nu eerst zijn strijd met liet ongeluk en met de menachheid. Do oude vortt, de weldoener der armen, de helper der ongelukkigen, de steun der zieken, moest zien hoe de dood zijne nicht in den bloei van het leven wegnam, en zooals die grijze koning, van wien de dood zijne kindoren roofde, zoo riep ook hij waarom neemt gij mij niet, en snijdt de jonge levens- bloeuiar. af. Ik ben in den herfst van het loven, ik bon gereed. En zooals aan dien ko ning, zoo antwoordde de dood ook aan den vorst Grijsaard, in de lente breek ik de rozen af. Antoinette sloot den volgenden nacht de oogen. Graaf Montpellier was gebreken naar lichaam en ziel. De dood van dit wezen, dat de goede engel van zijn leven was geweest, was de onbeschrijfelijke uitwerking op hem. De vorst en zijne zuster namen afscheid. Zij brachten hunne dooden in een metalen kist naar hunne residentie aan de Middel- Hel oordeol van M, Venizelos Venizelos heeft aan het blad Pat ris het hoofdorgaanizijner partij, telegrafisch zijne goedkeuring te kennen gegeven van het besluit der liberalen, om zich te onlhoudeu van deelneming aad het plebisciet, dat zij als nutteloos beschouwen. Volgens zijne meening hebben de kiezingen geene voldoende meerderheid opgeleverd om den terugkeer van Konstantijn te rechtvaardi gen. Hadden ook Smyrna en de Dodecanesus gestemd, dan zou den uitslag zeker niet gun stig voor 't herstel van Konstantijn op den troon geweest zijn. öe Grieken in Amerika zijn bloeddorstig De Grieksche koningsliga te New-York hield daar eeno meeting en juichte M. Theo- philaios warm toe wanneer iiij uitriep Veni- zelos is een verrader: wij zullen hem dooden. Of hij-vluchten zal naar Engeland of naar Frankrijk 't is al gelijk; do een of andere Griek zal hem achterhalen en erkennen, want hij is een gebrandmerkt man Eene verklaring van koning Constantijn Luzerne, G December. Ex-Koning Con stantijn verklaarde aan een medewerker van Havas-agentschap De volksstemming is niet tegen de Enten te gericht. Ik wil dat er licht gebracht worde over do de gebeurtenissen in Griekonland gedurende dcu oorlog. Volgens mij zou de Volkerenbond daarover een onderzoek moeten doen. n Het Grieksch-Se» visch verdrag is door m:j niet geschonden geworden, daar het verdrag geen wereldoorlog voorzag. Dank aan mijne onzijdigheid hebben de verbondenen hun Salonikaleger kunnen tc been brengén. Indien Griekenland sinds 1915 aan den oorlog had moeten deelnemen, zon den de Grieksche troepen nu in Klein Azie niet kunnen zijn. In 1915 en 1910 heb ik tot viermaal toe aangeboden samen met de Entente op te treden, doch ik heb nooit antwoord gekregen. Ik heb ook de grondwet met overtreden, toen ik in 1915 tweemaal de Kamers ontbond. Dat was mijn grondwettelijkheid recht als Koning. De Iaalste kiozingen hebben zulks bewezen. Ik ben geen autokraat, doch 31. Venize los is er een. Voor wat betreft de gebeurtenissen van 1910, zijn de Franse_hen iu den burgeroorlog welke ontstaan was" fussc'uen partijgangers van liet wettig leger en partijgangers van den oproep totjgden vreemde, tusschengekomen. Hij had et* in toegestemd de Grieksche sol daten te ontwapenen mits zekere voorwaar den, welke door dc Entente niet aangenomen werden. Do Entente werd verwittigd dat de Griekscho soldaten zouden weigeren zich te laten ontwapenen, en het gevolg was, dat Francche soldaten gedood werden. Het is ook onwaar, dat ik Duitschc onderzeeërs zou bevoorraad hebben. Al wat er in Griekenland gebeurd is, is do schuld van Venizelos. Ik wil do misverstan den door M. Venizelos verwekt, uit den weg ruimen en aan de Entente tastbare bewijzen geven van mijne eerlijkheid en van mijne goede inzichten Het onderzoek der boyrooting Een ministerraad werd gistere» te halftien gehouden onder voorzitterschap van M. Carton do Wiart. De vergadering duurde vier nren. Nagenoeg de geheele zitting werd gewijd aan de uiteenzetting van den minister van Geldwezen en do bespreking van den toestand van onze financien en onze Schatkist. Dit onderzoek heeft de noodzakelijkheid uitgewe zen in alle openbare besturen de uitgaven, zoowel gewone als buitengewone op kracht dadige wijze te beperken. landsche zee, om daar, waar zij nu een afge zonderd leven leidden, ten miusle bij het aardsche omhulsel hunne dierbare afgestor vene te zijn. Mevrouw Brion had bovendien na deze smart ds zorgvuldigste verpleging en het zuidelijk klimaat noodig. Engeline, Louis en ook graaf Montpellier scheidden zich moeielijk van den edelmoedi- gen vorst, die zeolang to Parijs onder het masker van het bruine heertje, vau mijnheer Pelletier, eene zoo zegenrijke rol had ge spoeld l)e vorst noodigde allen bij zich, maar de lijdende toestand van de vorstin ge doogde zulk een wederzien niet. Graaf Montpellier zag voor zich en zijne dochter eene donkere toekomst, en geene vergoeding was er voor het verleden ver- lies. In het slot versoheen na korten tijd een beambte, begeleid door verschillende sclmld- eisohers, om den graaf den verkoop van het goed te berichten. Hel jachtslot en het woud waren reeds in het bezit van een man over gegaan. dio aan den valschen ergonaam groote sommen had geleend. De graaf zag zic'n in alles bedrogen on nam dadelijk het besluit om het slot te verlaten, en mot zijn kind de plaats te ontvluchten, welke hem geene schemering van geluk meer bood. Het valt mij niet zwaar om doze plaats te verlaten, lieve vader, zeide Engeline, treurt niet om mij. Wij gaan naar Parijs terug, huren eene kleine woning en leven vreedzaam on gelukkig met elkandet.Tk zal Al de ministerieele departementen zullen dieaangaande voorstellen te doen hebben. De Raad besloot de bevoegdheid van het Reken hof in deze uit te breiden en behoudens het toezicht op de likwideering der kredieten, ook een voorafgaandelijk toezicht op de voor gestelde uitgaven in te stellen. De ministerraad besliste ook de begroot in; voor 1921, zooals zij was opgemaakt, niet in te dienen en ze aan een nieuw onderzoek te onderwerpen. De Regeering zal bij de wetge vende Kamers aandringen, opdat het parle mentair toezicht zooveel mogelijk verscherpt worden en een onderzoek ingesteld worde naar de bevoegdheid van al de openbare diensten, hoeveel ze kosten en wal ze voort brengen. Voor zoover wij weten is er vooralsnog geen spraak geweest van nieuwe belastingen De Kongo-begrooting De Raad nam in beginsel aan eene gansche zitting te wijden aan de begrooting van Kon go en de in dc kolonie uit te voeren werken. Deze zitting zal Donderdag a.s. onder voor zitterschap van den Koning gehouden worden. IN IERLAND Maar de verzoening Londen G December.Naar alle waar schijnlijkheid zullen eerstdaags onderhande lingen aangeknoopt worden tusschen hel Engelach gouvernement en de leiders der Sinn-feinbeweging, om de lersche kwestie in der minne te regelen. In bevoegde kringen koestert men de beste verwachtingen over den ailoop dezer onderhandelingen. De dienstdoende president der lersche Republiek, Michael O'Flanpagau, heeft aan M. Llovd George een telegram gestuurd waarin bij den kabinclsoverste herinnert dat hij vroeger den wensch had uitgedrukt voor Kerstdag vrede te hebben. Het telegram sluit als volgt Ierland is tot den vrede bereid. V/elke maatregelen schikt gij daartoe tc nemen Een lersch magistraat, die zich evenwel builen de Sinn-feinbewcging houdt, M. Geor ges Russell, werd dezer dagen door M. Lloyd George ontvangen en met hem een langdurig onderhoud. M. Russell is daarna onimddclijk naar Ierland teruggekeerd en men veronder stelt dat hij n:et de leiders der Sinn-feinbe weging gaan onderhandelen is. Ook wordt gezegd, dut M. Arthur Griflils, die onlangs aangehouden werd enkel iu voor- loopig arrest is, orn des te gemakkelijker to kunnen oaderhandeie». 31. Henderson, sekretaris der arbeiders- afgevaardiging welke zich thans te Dublijn bevindt, heelt reeds herhaaldelijk M. GrilTits in het gevang bezocht. Hij is naar Londen vertrokken en hier ook denkt men dat hij mol M. Lloyd George over de lersche kwestie zal onderhandelen. Algemeen wordt de meening uitgedrukt dat de Sinn-foiners niet meer zullen aandrin gen om de Republiek te verkrijgen, daar zij begrijpen dat zulks eene onmogelijke zaak is. Men denkt dat het Engclsch gouvernement volledige amnestie zal verleenen aan al de aangehouden Sinn-feiticrs. In de Kamer dar Gemeenten, Maandag avond werd M. Lloyd George in de Kamer dei Gemeenten geïnterpelleerd over de lersche kwestie. M. Lloyd George verklaarde dat hij een telegram ontvangen had van M. OTlannagau, doch dat hij nog niet beslist had wat er zou op geantwoord worden. «Het gouvernement, zegde M. Lloyd George, wil over den vrede onderhandelen met al wie in naam van het lersche volk kan optreden. Het lersch Parlement wil zijne onderhandelaars aanduiden. De rigionale raad der Sinn-feiners heeft zal vlijtig werken en als God wil. dan zal de vader van Louie mij niet langer van zijn zoon gescheiden laten. Mijne lieve dochter, zeide de graaf, ook voor u is de zware strijd thans nog niet voorbij. Maar ik heb u terug, vader, gij zijl niet meer in de gevangenis, uw recht is be wezen en uw onschuld erkend. Mijn recht is erkend, maar te laat, zeide hij, mijn onschuld is bewezen, «d toch blij It gij do dochter van een galeislaaf En geline alles is verloren, gij zijt arm. Voor mij is dal gemakkelijk te dragen, maar voor u, u mijn arm kind, voel ik verdriet. Ik kau arbeiden lieve vader, ik werk gaarne en kan mijne kleine behoeften ver dienen, verzekerde Engeline, hebt geen smart over mij. Wij moeten uit het slot gaan. ik voel, dat u dit zwaar valt, maar gij hebt zoo veel geleden, gij zult dat ook doorstaan. De graaf sloot het eenige, wat hij op de aarde bezat en lief had in zijne armen, als wilde hij haar beschermen tegen alle stor men, die hij zag opkomen, toen verliet de arme erfgenaam met zijne dochter het slot zijoer vaderen, dat door een valschen erfge naam in drinkgelagen was verkwist. VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Drie jaren later. Graaf Montpellier was paar Amerika go- gaan hij wilde daar beproeven of hij nog eenig geld terug kou ontvangen voor aïjno besloten, dat al wie de voorwaarden eencr regeling der lersche kwestie met het Engelsch gouvernement zou bespreken, zonder daarloa rechtstreeksch door het lersch Parlement ge machtigd te zijn, zou aanzien worden al» verrader. De uitslagen dier onderhandelingen zouden door Ierland met aangenomen worden. Aanhoudingen. Uit Dublijn wordt gemeld Op hel oogen blik dat de leden der Coiporation o', Dublin eene motie zouden stemmen, vra gende dat een wapenstilstand van eens maand zou gesloten worden, drongen gewa pende policieagenten in de zaal en hielden zes leden aan, waaronder M. Starnes, par lementslid. Nog een docde. Dublijn 6 December. Een sinn-feiner die opgezocht werd wegens eene moord ge pleegd tc Gallwny, werd gisteren te Dublijn herkend. Toen men hem wilde aanhouden, poogde hij te vluchten. De policie schoot hem neer. De verschillende ministerieele departemen ten hebben hunne begrooling opgemaakt voor 1921. De algemeene staalsbegrooting is duf in handen van den heer minister van financiën M. Theunis, vastgesteld hebbende dat hei totaal der voorgestelde uitgaven nogmaals in kolossale mate de som der voorziene inkom sten overtreft, heelt geweigerd de begrooting ten bureele der Kamer neer te leggen. Do minister stelt zich voor de begrooting volko men te wijzigen. Hij wil niet dat een nieuw deficiet van verscheidene miljards de afgrond die ons loegaapt nog verbreede. M. Theunis zou zich liever terugtrekken dan tc kapiluleeren op eeue kwestie die hij met recht en reden aanziet als van levensbom lang voor het land. Indien de achtbare minis ter van financiën met zulke gevoelens is be zield, trekke hij zich liever niet terug, maar ga erop met den groven borstel om het rotte boeltje van geld verkwisting en budjeiweierfj: eens terdege te kuiseken. Daar ligt de redding van den Staat, en h*. land zal er hem dank om welen. Talrijke slachtoffers Langs de Engelschekusl. De hevige storm, |welke aan de Engelsch#* kust gewoed beeft, veroorzaakte tal van zee rampen De reddingsboot Rhoscolyn begaf ziek' ter hulp van een in nood zijnde schip. Gedu rende de reddingswerken verloor dc red dingsboot vijf leden der bemanning, waarvan meu de lijken nog niet teruggevonden heeft. De Rotterdamsche driemaster Hermina verbrak zijne kettingen en dreef weg. No eenigen tijd als speeiüal der golven gediend te hebben, werd hij tegen de rotsen te pletter geslagen, /even, van de tien man, welke aan boord waren, werden gered. De drie andera verdronken. Ook een zeilscbipje verging met man ea muis. Een klein stoomschip zonk in de nabijheid van Toom, de geheele bemanning kwam iit de golven oip. De sloom er u Sask werd tegen de rotsen verbrijzeld. De kapitein en een stoker ver dwenen in de diepte. Hun lijken zijn nog niet vonden. Op de Westkust strandde, tijdens denzelf den heftigen storm, hetDuitsche stooomschip Angir van GOOO ton. De bemanning eclu ter werd gered. De Hamburgsche stoomboot Halhor r 3609 ton, is bij de Scilly-eilanden aan den ingang van het Engelsche kanaal, lek gesta- aldaar vorwoeste eigendommen. Engeline. had haar intrek genomen bij eene arme we duwe en verdiende met werken het hoogst noodzakelijke voor haar onderhoud. \Yal Engeline thans het moest bedroefd* was dat Louis, die haar altijd in alle gera* ren had bijgestaan, en in alle moeielijke om sta» dighodea had getroost on haar steed* had doen hopen op betere omstandigheden, in geen vier dagen metj haar was komen pralen. Toen zes dagen waren verloopen, e» Louis nog niet was geweest, plaagde een* hevige onrust het meisje, dat toch reeds zo* veel angsten moest verduren over de afwe zigheid van haren vader. Het verblijf in het huisje van de weduwe werd Engeline steeds ondragelijker. Hoewel zij door allerlei hulp en arbeiif zich nuttig trachtte te maken scheen haar verblijf toch min of meer tot een last tf worden. Daarbij kwam de onrust over Louis. Hij wist wel, dat hij beschermers had en in hei paleis van den vorst een toevluchtsoord kou vinden, maar toch was zij vol zorg over hem. Van dag lot dag wachtte zij er op. dat hij terug zou keeren, maar hij kwam niet, zij kwelde zich dagelijks meer. Spoedig nntn zij voor om naar Parijs te gaan en Louis te zoe ken. Zij kon het niet langer uithouden. Zij moest zekerheid hebben. Haar vader was ia Amerika. Reisde Louis met haar daar hoen, dan zouden zij daar allen gelukkig kannes zijn, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1