Mssrdpogïisg te Oeal -vw iita kwJs Ossde ïreeseüjk Sngstek Steengroef eens De Anlwefpsche Dievenbende Hevige Sraad te ZslSicb Doedelijk Speorwegengeluk Ie Heilrijk issi Vangst Droefs Diefstal te Luik in Znid-Afrika De Slachtoffers der Das BORSTLUDERS iSTfliALUDERS.! kodborsliges iofstbalsem Martin Tom^ Martin Toms "Brussel""' In Italië a—BPBü U-jL- JUILIUW—aggBBMB «ondheid-ondcrzoek; indien zij geen cli- ionden, en die in goc-efeil staat van ge- uiseli Reken van eene besmettelijke zondheid verkeereu, mogen in wagens ziekte vertoonen, worden zij naar de van de ontschepingshaven naar het bin- quarantaine-stallen geleid om er gedu rende tien dagen onderzocht te worden ten koste der invoerders. De herkauwers niét tot den vleeschhandel bestemd, her komstig uit het Groot-Hertogdom Lu xemburg. worden bi.j hunne aankomst aan liet tolkantoor aan een gezondheids onderzoek onderworpen mt hetwelk zij naar de quarantaine-stallen van Lanior- teau gezonden worden. Het vervoer zal gebeuren per ijzeren weg zonder verla ding onder weg. SLACHTVEE UIT AANPALENDE LANDEN De invoer der herkauwers voor den vlcesehhandol bestemd herkomstig uit Holland, Frankrijk en hét Groot-Her togdom Luxemburg is toegelaten 1. Van den kant der Hollandsche grens, langs dc tolkantoren Schapenbrug fWesteapcTle), Stroobruggc (Maldegem) Öelzaetc (statie). De Clinge (static), Es- schen (statie), Wuestwezel, Weelde (sta tie), Achel (statie), Iiamont (statie) en Visé (statie).- 2. Van den kant der Fransche grens, langs de tolkantoren Lamorteau (statie), Agimont (statie), Momignies (statie), Er- quelinno-s (statie), Quévy (statie), Q,uié- yrain (statie), Péruwelz (statie), Blandain (statie), Meenen (statio), Abeele (statie) en Adinkerkc (statie). 3. Van den kant van liet Groot-Her- .togdom Luxemburg, langs de tolkanto ren Gouvy (statie), Benonschamps (sta tic) (Wardin), Sterpenich (statie) (Au- tclDas) en A thus (statie). De herkauwers voor den vleeschhan del, in Wagens ingevoerd, zijn ook aan de grens voor het gezondheidsonderzoek ontladen, en, indien erkend als vrij van mond- en klauwzeer, worden onder liét bewaak van den kontrol veearts gemerkt bij middel van twee openingen aan het linkeroor toegebracht door ecne uitsnij- tang. Zij worden in spoorwagens door de zórgen van den veeartsenijdienst met lood verzegeld, verzonden, zonder verla ding ouder weg, ter bestemming van de openbare slachthuizen, om er binnen de acht-en-veer.tig uren hunner aankomst afgemaakt te worden. In afwachting hunner afmaking, worden ze opgesloten gehouden in do stallen van liet slacht huis. UITSLUITEND TOEGELATEN LANGS DE HAVEN VAN ANTWERPEN De invoer van herkauwers niet voor de slachtbank bestemd en herkomstig van 'de Argentijnsche republiek, van den Uruguay, van den Paraguay, van Ier land, van de Vercenigdo «Staten van Noord-Amerika, van Canada, van Zwe den en van IJsland, is toegelaten langs dc haven van Gent, Oostende en Zee- .bruggc. Bij.hunne aankomst zijn de die ren aan een gezondheidsonderzoek on derworpen. Wanneer bij hunne ontscheping, de dieren niet voor den vleeschhandel be stemd, erkend zijn als aangedaan van mond- en klauwzeer, worden ze opgeslo ten in dc quarantaine-stallen der haven van Antwerpen. Op voorstel van den dienst van het veiu-tseniiopzicht, beslist de minister nopens den duur der opslui ting. De dieren van dezelfde kwaal aange daan en voor de slachtbank bestemd, worden onder het bewaak der plaatse lijke politie naar liet naastgelegen slacht huis, in wagens, overgebracht, om bij hunne aankomst in dit gesticht, afge maakt te worden. De dieren aangedaan ©i' verdacht aangedaan te zijn van mond en klauwzeer, mogen niet te koop gesteld worden. Dc herkauwers die door deu veeartse nijdienst erkend worden als degelijk ge temd en herkomstig uit de Argentijnsdie republiek, den Uruguay en den Para guay, mogen vrij in hot land ver keer en, wanneer zij van geen besmettelijke ziekte zijn aangedaan. De herkauwers die niet genoegzaam getemd zijn, herkomstig van deze drie nenland vervoerd wordendoch in aan zien van het gevaar dat zij voor de perso nen opleveren, moeten ze sterk vastge bonden worden tot liet oogenblik hunner afmaking voor de beenhouwerij. De herkauwers herkomstig uit de Ver- cenigde Staten van Noord-Amerika, uit den Canada, Zweden en IJsland, mogen vrij in het land verkeeren, indien bij hunne ontscheping zij erkend worden als vrij van alle besmettelijke ziekte. De herkauwers herkomstig uil Ierland langs de haven van Antwerpen binnen gebracht voor liet vetmesten, den kweek of de melkopbrengst, worden, na liet- ge zondheidsonderzoek, in de quarantaine stallen der haven voor nauwkeurige be- speuring geplaatst. De dieren van Ierland voor de slacht bank ingevoerd, worden, na het gezond heidsonderzoek, naai' de quarantaine- stallen der haven van Antwerpen geleid waarin zc mogen verblijven tot het oo genblik hunner overbrenging ter bestem ming van de openbare slachthuizen. Dc afmaking der dieren moet plaats hebben binnen de acht-en-veertig uren hunner aankomst in het slachthuis. Het vee vrij erkend van besmettelijke ziekte mag in de stallen der slachthuizen te koop gesteld worden. WAT VERBODEN BLIJFT De invoer van herkauwers herkomstig uit de landen niet in het tegenwoordig besluit vermeld, is verboden. De invoer van varkens herkomstig uit welkdanig land, is ook verboden. TERUGZENDING VAN VEE Wanneer een herkauwend dier her komstig uit Holland, Frankrijk of het Groot-Hertogdom Luxemburg, ingevoerd hetzij voor de slachtbank, 'hetzij voor het vetmesten, het kweeken of de melk- voortbrenging, erkend wordt als aange daan of als verdacht aangedaan te zijn eener besmettelijke ziekte, is de veearts voor liet gezondheidsonderzoek aange steld, verplicht door tusschenkomst van den overste van den plaatse! ij ken doua nen dienst den invoerder of vervoerder te verzoeken het dier onmiddellijk naar liet land van herkomst terug te sturen, alsook al de dieren zich in denzelfden spoorwagen bevindende. Deze maatregel mag ook toegepast wor den op de dieren die van een zelfde ver zending deel maken, wanneer ze van een zelfde markt of van een zelfde verzen ding- of herverzcndingsplaats komen Maandemorgend, om 7 1/2 ure, werd de volkrijke wijk van den Otter- gemsehen steenweg, te Gent, door ecne moordpoging in opschudding gebracht. De politiecommissaris van de 9e wijk, M. J iron, verwit-Lgd, snelde dadelijk ter plaats om het onderzoek in te stellen. In nummer 10 van den Ottergemsehen steenweg, woont Philemon De Neef, sa men met Jules Minnaert, 47 jaar oud, mekanicien van beroep en zijn zoon Edouard Minnaert, 17 jaar, student. Toen nu om 7 1/2 ure De Neef in zij ne woning naar beneden kwam, werd hij door vader en zoon Minnaert aange vallen en ten gronde geworpen. Terwijl de zoon Minnaert hem ten .gronde hield, ging zijn vader eenen groo- ten hamer halen en bracht er De Neef verschilHge geweldige slagen mede toe op het hoofd, waardoor het slachtoffer vreé- selijke wonden bekwam. De Neef gelukte er in niettegenstaande liet groot bloedverlies, aan de handen jsijner aanranders te ontsnappen en op straat te vluchten, waar hij in bezwij ming viel. Geburen die kwamen hui ten gesnéld, namen het bewust ëlooze slachtoffer op, en terwijl de eene hem verzorgde, liepen anderen, geneesheer en politie halen. Na geneeskundige zorgen werd De Neef, wiens toesiauJ zeer bedenkelijk is, naar het gasthuis overgebracht. Minnaert en zijn zoon gaven zich in handen der politie gevangen, die ze ter beschikking van het parket heeft ge leld. Het onderzoek is. aan gang. Maandag werden beiden reeds onderlioord en in het gevang opgesloten. gade den dief op de Balspel plaats, te Brussel, herkenden hem dadelijk, en sleurden hem naar het politickcmmissa- riaat mede. De kerel had reeds nieuwen buit gemaakt. Hij weigerde op de hem gestelde vragen te antwoorden, doch ein digde met bekentenissen af te leggen. De misdadiger, een genaamde Poireau, wérd reeds tweemaal uitgedreven uit Frank rijk, waar hij eene reeks diefstallen van hetzelfde alooi gepleegd had. De han delsreiziger zit thans in de doos. Hotelhouders, die door den schelm zouden bestolen geweest zijn, worden ver zocht zulks bekend temaken aan den po litiepost der Kol en marktstraat, Brussel. In EEN NIEUWE DIEFSTAL ONTDEKT Zooals te verwachten was, heeft het onderzoek in zake de bende inbrekers, die doze laatste dagen door de rechterlijke politie werd aangehouden, weer w&t an dere aan het licht gebracht. liet is namelijk gebleken dat deze bende ook den diefstal beeft gepleegd op 11 Maart, ten nadcele van M. Voorham- me, woonachtig Van Geertslraat. Daar hadden ze, benevens eene som van 5000 frank, die in het bed geborgen lag, ook tafelgerief, een revolver en andere voor werpen gestolen. De gestolen revolver nu. is dezelfde die in het bezit werd gevonden van den aan gehouden Acrobaat Het spiegeltje dat dezelfde kerel op zak had, is voort- komstig uit handzakje, toohoorende aan dc dienstmeid van den huize. Ook zijn liet de Acrobaat en den Baard geweest die met het gestolen tafelgerief bij denzelfden juwelier kwa men om het te verkoopen, mecnende dat het zilverwerk was. Het goedje werd ech ter niet. aangenomen, daar het enkel een mengsel van wit metaal was. Tot slot is nog een juweel bij een der kerels aangeslagen, voortkomstig van den diefstal der Karei Rogierstraat. Het onderzoek wordt met allen iever voortgezet. keneen pijnlijk gevoel maakte zich van hem meester. Dc kleine Lena was hem als eene weldoende Fee verschenen; even zoo was zij verdwenen, zonder hem een vaarwel of tot wederziens te hebben kun nen toeroepen, zonder dat hij wist wie zij was of waar zij woonde. Wanneer hij werkelijk ook zoo onbeschoft geweest was om aan den bewaarder naar haren naam of naar hare woning te vragen, zou hij dan ook de vrijmoedigheid heb hen, 'om er heen tc gaan en er zich eeni- germate in te dringen De overige school kinderen, die bij Lena's vertrek haar tol aan do deur gevolgd waren, waaronder ook Sim, hadden hunne spe len hervat en vergastten zich op thee met koekjes. Zoo stond Harry alleen in dc avondschemering tegen eene zuil der huisdeur geleund, zich overgevende aan de gedochte omtrent zijn zoo plotseling verdwenen gelukkig vooruitzicht zijue andere zoo heldere oogen stonden nu droevig. Waren het tranen die hen ver duisterden Hij greep in zijnen zak naar zijnen zakdoek, het eenige voorwerp dat hij van Kczia Crowne nog bezat. Doch wat vond hij Het was zijn zakdoek niet, het was het fijne doekje waarmede Lena zich het bloed van den vinger gevaagd had en de iranen gedroogd, dio zij uit mede lijden over het lot (Ier arme knapen ge stort had. Harry beschouwde hem op- pierkzaaiüj de naam Lena was kuns tig in een der hoeken gestikt en ua- dat hij zich overtuigd had dat hij zich zelf dien doek niet toegeeigfend had, bleef hem niets over dan de veronder stelling dat Lena dien met zeker doel in zijnen zak gefutseld had, welke veronder stelling hem eenigermate vertroostte. Hij bracht den doek aan zijn gelaat cn adem de met welbehagen den heerlijken ro zengeur in daarna drukte hij hem even aan zijne lippen en borg hem toen op zijne borst. Het feest had nu voor hem alle be koorlijkheid verloren. Hij ging, wel is waar, weder naar liet schoollokaal, doch maakte niet eens gebruik van de aange boden lekkernijen. Kort daarna luidde de klok, tot een teeken dat het feest af- geloopen was. Er werd nog een lied ge zongen cn door den 1 eeraar een dankge bed uitgesproken, waarna de kinderen zich in verschillende richtingen verwij derden zoo niet allen dan toch verreweg de meeslen wisten waarheen zij zich kon den begeven. Slechts Harry en Sim ston den, nog ongelukkiger dan te voren a er- lateii en doelloos op dc straat. Sim was in eene veel onaangenamer stemming dan zijn broeder. Het warme schoollokaal, de dampende geurige thee, de opgewekte spelen hadden hem zeer verwarmd; nu was alles afgeloopen, bib berend van koude Tiep hij naast zijnen broeder. Troosteloosheid is bovendien een Jechlc verwarmer de steengroeven alhier heeft een schrikkelijk ongeluk plaats gehad. De genaamden Matmas Koss, 43 jaar, wo nend te Beaufort, en Ferdinand Fehleu, 28 jaar, van Canacli, hadden twee mijnen 'daden die niet ontploften. Zij ontiaad- len ze met het gevolg dat er eene van ontplofte. Eene vlaag steenen trof beide arbeiders, die op nen afstand van ver scheidene meters weggeslingerd werden. Koss werd opgenomen zonder armen, met een been afgeslagen en heel liet li chaam met kneuzingen overdekt. Hij stierf terwijl men hem naar het gast huis droeg. Fehleu was erg gewond aan het hoofd en gekneusd over gansch het lijf. Zijn toestand is zorgwekkend. Zondag avond, om '10 ure, werd de ge meente Zelliek in rep en roer gezet. Men had een grooten rossen schijn bemerkt, vlak boven de belangrijke steenbakkerij van M. Jacobs, welke ligt tegen de wed- renbaan van Zellick. Do dorpelingen spoedden zich naar die plaats. In net dorp is echter geen bluschmateriaal voor handen. De dorpelingen moesten zich dan behelpen door op een rij te staan en aan malkander emmers water over te ge ven. Dit kon niét helpen. De steenbak kerij brandde maar voort. Slechts na twee uren ging de brand uit, door gebrek aan brandstollen. De gansehe steenbak kerij ligt in aseli. Dc algemeenc meening is dat hier mis dadig opzet in het spel is. Het parket werd verwittigd. Maandag morgend, kort na 7 ure, was de genaamde Remi-Emiel De Broüwere, manen verwerkman ter statie van Kor- trijk, geboren te Mooregem den 8 Jan. 1898, en wonende te Bevercn-bij-Oude- naarde. steenweg van Deinze, 156, aan liet mane'uvreeren, toen hij al met eens tusschen twee buffels van wagons gevat cn do borst ingedrukt werd. De dood was oogenblikkelijk. Werklieden van den spoorweg hebben het lijk naar het hos pitaal overgebracht. De familie werd met dc meeste omzichtigheid verwittigd. Herhaalde malen reeds was een 24-ja- rigo kerel, van Fi-ansche nationaliteit, in voorname Brusselsche hotels afgestapt. Het heerschap, dat zich deed doorgaan voor handelsreiziger, en een mooie valies uit... valsch leder droeg, poetste 's nachts dc plaat na de kamers van liet hotel ge plunderd te hebïfeh. Onder meer andere voorwerpen van waarde, waren het voor al de prachtige schouwgarnituren waar op de schurk het gemunt had. Alle po gingen om hem op te sporen bleven tot nog too vruchteloos. Doch gister ont moetten agenten der rechterlijke bri- Een juwelier uit de rue St. Paul had het bezoek eener dame ontvangen, die zegde van Antwerpen te wezen en afge stapt te zijn in een groot hotel te Luik. Zij koos een paarlen halssnoer van 125 duizend frank, maar gelastte den juwe lier er eenige veranderingen aan te bren gen. Zij kwam terug om liet juweel te halen maar alvorens te betalen wilde zii het lar ten zien aan liarcn man, waarin de licht- geloovige juwelier toestemde. Madame zag natuurlijk niet meer om en toen hij eene klacht bij de politie in diende, vernam men dat werkelijk eene dame, aan het signalement beantwoor dend, eene kamer Had besteld, doch ze niet eens betrokken had. Opzoekingen werden gedaan bij juwe liers en men vernam dat de dame reeds perels had verkocht-, die 2000 fr. waarde hadden en die zij gelalen had aan 500 fr, DE OPSTAND GEDEMPT TE PRETORIA Pretoria, 19 Maart. Het opruiming- werk duurt voort. De bekende revolu- tiomiair Gainswortliy, die tot het kom- mando van Brakpan behoorde, werd ge vangen genomen. Men maakte ook nog ongeveer 350 andere gevangenen. Een groot aantal geweren werden buit gemaakt. WAS HET EEN BOLSJEWISTISCHE AANSLAG? Londen, 20 Maart. De berichtgever van de Daily Mail te Johannesburg, meldt dat de gebeurtenissen aan den Rand zouden veroorzaakt zijn geweest ■door een bolsjewistisch komplot. Men "heeft inderdaad onder de opstandelingen verschillende revolution naire Russen aangehouden, die geen enkel woord En- gelscli verstaan. Het is bovendien kenschetsend dat de lijst dergenen, wegens gewelddaden te Johanneburg en te Benoni veroordeeld, een groot aantal vreemdelingen ver meldt. Men meldt insgelijks dat de bijzonder ste leider der opstandelingen afkomstig is van een land uit Oostelijk Europa. Generaal Smuls heeft verklaard dat de revolutionnairs in koelen bloede heb ben gemoord en liun krijgsgevangenen hebben verminkt. Loopt toch zoo gauw niet, Harry zegde hij op eenen grimmigen toon, of weet gij waar wij heen kunnen gaan Neen Sim, dat weet gij ook wel, maar ik dacht dat wij maar weder naar ons oud nachtverblijf moesten gaan. Naar mr. Pribble Harry lachte smartelijk. O Sim, dat weet gij toch beter, gij weet toch dat wij bij mr. Pribble geene woning meer hebben, sedert de oude Crowne met de kleine Primrose weg is. Sim schudde knorrend het hoofd. Dio hatelijke gewelven waar het zoo vreeselijk kraakt. Denkt gij niet meer aan dien man, die zich daar doodgescho ten heeft en die zoo vreeselijk bloedde. Ik ben niet bang, Sim, laat ons liever God bidden, dat hij dien armen Duitschei' in het leven spare. Nu, ik kan niet meer, zuchtte Sim en ging op de steenen stoep van een groot gebouw zitten. Harry bleef ont steld staan. Gij kunt hier toch niet blijven, beste Sim, zegde hij zacht verwijtend. Gij zoudt eene koude vatten, bovendien zal de policie u daar niet lang laten zit ten. Sim stond lialf overtuigd, half gram storig op. "Ik wenschte dat ik dood was, zegde hij, waren wij maar naar de Unie ge: gaan I Zoo gij dat voor beter houdt, lieve De genaamde Georges Debuque, wo nende op ?t gehucht Galtiat-, te Auvelais, was sinds Augustus 1914 verdwenen. Al gemeen was men van gevoelen dat hij het leven verloren had te Tamines, toen de Duitseliers daar een aantal mannen lafhartig neerschoten. Er waren getuigen die zulks bevestigden. Er was geen twij fel mogelijk, en zijne vrouw bekwam het pensioen dat. aan dc weduwen der bur gerlijke slachtoffers van den oorlog toe gestaan wordt. Onlangs vernam zij van iemand die uit Frankrijk terugkeerde, dat haar man leefde'-ón 'hotelbediende te SaintrServais-suï-Meriris. Vrouw Debu- ue schreef aan de overheden van gemel de stad, en de konsul van Frankrijk tel 'Charleroi heeft haar nu laten weten dak haar echtgenoot inderdaad to Saint-Ser- vais in dienst is. Men verwacht den aan staanden terugkeer van den levende» doodo. Twee Algeriaansche leurders, Maho met Kekisj en zijn zoon, 43 en 17 jaar oud, waren Zaterdag avond afgestapt in een logiesthuis der Kleine Beenhouwers- j straat, te Brussel. Zij vernachtten in de zelfde kamer. Zondag morgend werd de logieshouder een sterken gasreuk gewaar, die uit de kamer der Algcrianeti wasem- do. Hij verwittigde de politie. Deae kwam ter plaatse en deed de deur open breken. Beide mannen lagen bewuste loos te bed. De vader kon spoedig tot be zinning weergebracht worden, doch voor. de redding van den zoon moest men een half uur Tang de kunstmatige ademha ling toepassen. Deze moest naar het gast huis overgebracht worden. broeder, ga er dan heen, mijnheer Prib ble heeft de oude Crowne beloofd, dat hij er ons zou brengen, wendt u dan tot hem. Maar gaat gij dan mede, Harry Neen, ik heb mijne vrijheid te lief, ik houd het voor beter, dat wij dit zwer vende leven blijven leiden, tot er iets betere opdoet, dan dat wij in het werk huis van dio strenge barmhartigheid gaan leven. Ik stel vertrouwen in de Voorzienigheid, die ons zoo zichtbaar be schermt. Maar ik zie geéne Voorzienigheid Foei I dat is een zondig woord, Sim herinnert gij u die schoone dame nog die ons een schelling gaf, den heer van wien wij eenen souverein gekregen hebben, Mercy, die wij het leven gered hebben, Jack mot de lantaarn, die ons eene goede slaapplaats bezorgde, de goe de vrouw Underdun, die ons betere Idee- ren gegeven heeft, het medaillon en wat daarop volgde Dat was de hand der Voorzienigheid, Sim! het geld werd ons, wel is waar, weder ontstolen en het onge luk van Lena's vader beroofde ons van Onze beschermster, maar gij kent liet 'spreekwoord Het geluk ligt op een klein plaatsje. Gij hebt daarom geen >echt aan Gods vaderzorg te twijfelen, gij moogt niet tegen het geloof zondigen, terwijl gij in nood zijt. Sim was getroffen. Ik zal niet meer zoo spreken, Haj 1. maien gij hoest of kucht. maten uw tel of lor.gpijptakkkn ont token slj.%.— 3. Iti- 'ten gif fluimt.- 4. Indien gij bloed spuwt o, r -eds nesnuwd hebt. 5. Indien gij benauwc, til of indien uw ademhaling vermindert en nw oral piept. 6. Indien gif gemakkelijk tweet. - 7. mdten uw fluimen geel, grijs, gepereldoi .et bloedrangen ryn.—S. Indien gij vermagert, •eel sweet, steken in dó etjde gewaar wordt ■t slechte nachten doorbrengt en indien gij ■oudt aangedaan zijn van de Griep of Influen- a en (leze langer als 14 cagéH duurt. dien uwe ademhaling moeilijk isindien ge bekwaam zijt iets zwaars te verrichten idien gij seffens moede en afgemat zijt; in- ien ge '8 nachts niet kunt slapen en moei echt ztttenindien ge t?gen geen mistig edaf^rook of stof kunt. NEEM DAN EN Elektrische Resinazalf die genezen Hoest Bronchiet Griep Bloedfiuimen Vailing Asthma Benauwdheden Slappe Borst Te koop ia allo Apotheken I Indien uw i ^apothekerden echten Borst-\ *r' balsem Martin I To ras niet kan bezorgen, wendt u dan tot I I die u franco de verzending doet. Geneesboek met inlichtingen tegen ontvnnsm van EEN FRANK. Zeven schelmen trachtten Z-atèraag nacht binnen te dringen in de bureelen van de Italiaansche llank te Ancon, in welker koffers 100 millioen lire gesloten waren. Een bewaker gaf het alarm. Een pa- troolje kwam toegeloopen en legde de hand op een der bandieten. De anderch zijn op de vlucht. In een der zalen van de Bank vond men bommen en dynamiet die dienen moesten om de brandkasten open te krijgen. j ry, kom laat ons voortgaan, sprak hij, zijnen broeder bij de hand nemende. Zij verhaastten nu hunne schreden. Wanneer gij niet gaarne naar de gewelven gaat, fcirn, dan zullen wij hot Fieldlanerefuge trachten te bereiken, waar die vriendelijke direkteur oös on langs zegde, dat wij terug konden komen als er weer plaats was, of dat wij aan de avondschool deel moesten nemen, dan' waren wij van een nachtkwartier verze kerd. Goed, dan zullen wji naar Field- lane gaan, Harry. Plotseling bleven heiden staan en ke ken in eene richting. Een zachte uitroep van verrassing ontsnapte beider lippen gelijktijdig. Het was het schilderachtige tooneel van een Kerstmisfeest dat hun gezicht boeide. In de schitterende ver lichte eetzaal van 'een prachtig gebouw, waren do damasten gordijnen slechts half gesloten en lieten het vrije gezicht op al het schoone en prachtige dat de rijkdom bier ten toon spreidde. In eenen haard met wit marmer omkleed, flik- krede een helder kolenvuur, welks vlam men in de stalen platen waarmede de binnenzijde van den haard afgezet was,, als in eenen spiegel terugkaatsen. De geheele zaal schitterde van licht eö was met schilderijen, festons van groen' en palmtakken versierd. De vloer wast mét kostbare Turksclie tapijten bedekt, X't Vervolgt1

De Volksstem | 1922 | | pagina 2