Be ESesrd op Luitenant Graff Erge Botsing te Sint-Jans-Meienbeek Twee Soldaten snder een tram Op wêh naar sen issrfesaar HtJLBEÉTOÖG aar, I, Exe, ém Ste R. iSÏEBSOEM Minister vaa Nijverheid es Arbeid Osider een Auto Oorbgssehade Be levestde desde leetópe ¥aS te Sisdeaaaris Be Slachtoffers der Gas Een ©keg »naar vermoert een Meisje te Gilly i't Vemdgt-i fligdo landen gedaan, zouden verdedigd worden door dc personen dio ze indienen. Dit werd eveneens toegestaan, waarna de zitting sloot. IN DE SUB-COMMISSIE Dinsdag vergaderde de sub-commissie waarin Belgie vertegenwoordigd is door MM. Jaspar, Cat-tier en Davignon, onder .voorzitterschap van M. Schanzer. M. Llovd George sUlt voor het ver slag van de deskundigen te Londen ver gaderd, en waar Belgie vertegenwoor digd werd door MM. Oattier, Galopin en Wittmeur, uit te deelen. De afgevaardigde voor Zwitserland, M. Motta, vraagt dat het verslag mede gedeeld worde niet alleen aan de mo gendheden in de sub-commissie verte genwoordigd, doch ook aan de andere naties. Deze motie werd aangenomen. M. Tehitclierin verklaart geen kennis te hebbon van bet verslag en vraagt uit stel om het te onderzoeken, wat hem toe gestaan wordt. HET PLAN VAN LLOYD GEORGE TIEN JAAR MILITAIR VERLOF De correspondent van dc Echo de Paris te Genua, seint dat Lloyd George op het punt staat zijn berucht plan, voor het sluiten ecner conventie, een militair verlof van 10 jaar invoerende, ter be spreking aan te bieden. Het ontwerp is ganseh opgesteld en gaat weldra uitge deeld worden. Onnoodig tc doen opmerken, schrijft de Echo de Paris dat Rusland's ont wapening niet is na te gaan en Duitsch- land slechts theoretisch ontwapent. Het voorstel is feitelijk tegen Frankrijk ge richt. Laat Frankrijk ontwapend zijn en niet meer beschikken over do troepen om dc vervulling der verdragen af te dwin gen, dan komen vanzelf aan de dagorde <ie herziening der verdragen en de her- stellingen. De Petit Parisien bespreekt ook fu t verwachte voorstel. Niet alle geallieer de mogendheden, besluit bet blad, heb bon er ik- zelfde optimistische verwach tingen over als Engeland. Aan het En gel ;eh voorstel zijn geen sancties verbon den. Moest bijvoorbeeld Rusland binnen drie of vier jaren Rumenie aanvaljen om hte Bessarabie weer te ontrukken, zou dan het in den ban van Europa stellen een voldoende wapen zijn om Rusland daarvan te doen afzien, indien Rumenie zelf geen sterk leger bezat om Rusland te verhinderen zijn plannen uit le voe ren? Het blad aanschouwt het plan van ÏJovd George als eon middeltje om de politieke atmosfeer van Europa te verbe teren, en meent dat er wat beters kan op gevonden worden. De Daily Mail verstrekt eenige bij zonderheden ovor het ontwerp tot het vormen van een onderling verbond, dat M. Lloyd George ie Genua zou tot stand willen bréngen. Het doel van dit ontwerp is de verte genwoordigde volkeren er toe over te ha len onderling de verbintenis aan te gaan zich van eiken aanval te onthouden ge durende een bepaald aantal jaren. Om die overeenkomst kraent bij te zet ten, steunt M. Lloyd George niet op de hulp die men een aangevallen natie zou kunnen bieden, daar de Engelsche natie zul ken belangrijken oorlog op het vaste land niet meer zou dulden. Hi j vraagt in de plaats aan de Euro pe esehe volkeren zich te overtuigen van dc zedelijke verplichting, die voortvloeit u;i zulke verbintenis, aangegaan tcgei heel dc wereld. Dit moet volstaan om de uitvoering er van te verzekeren. IJij haalt ook de mogelijkheid aan van economische tuchtmaatregelen van wege ui dc- andere naties, tegenover de ver drag verbrekende mogendheid. Wanneer mon hem vroeg waarom de he-taande Volkerenbond zich niet kon gelasten met die kwesties, antwoordde M, hij door een nieuw toeval eenige oogen- blikken opgehouden werd Blanche trad met de kapitein in de zijkamer; de laat- ate scheen haar dringend om de vervul ling van eene bede tc smeeken. Plotse- lings wierp hij zich aan bare voeten en zag ontroerd naar haar op. Verschrikt verzocht zij hem op te staan. Niet voor dat gij ja zegt 1 hoorde Iiarry den kapitein zeggen. Welaan dan ja. Moge God ons be schermen hernam Blanche met eenen blik van opofferende liefde. Dc kapitein sprong met een vroolijk oog op en geleidde zijne dame naar de «etzaal. Hier zag Harry Lena als. de jongste dame lot koningin van de tafel verhe ven. Zij zat op oenen verheven zetel in don vorm van eenen troon eene kroon van goudstof sierde haar hoofd, een pur peren mantel met hermelijn omboord, hing haar schouders af. De aanstaande baronet was 'naar koninklijke gemaal, Hektor en Adair waren kamerheeren, Blanche en eene andere jonge dame hof dames. 1 Lena moest- den Driekoningenkoek aansnijden, die naar ouderweiscli manier als een bruilofskoek gevormd en waarin een gouden ring verborgen was. De pei- eoon, in wier stuk koek dc ring zich be vond, kreeg daardoor de voorspelling van een spoedig huwelijk, zelfs als zij zich nog met in Amors ketenen bevond... Blanche kreeg den ring en bloosde diep, Lloyd George, dat Duitschlan'l §n Rus land er geen deel van uitmaakten. Lord Birkenhead zon aan dit ontwerp den voorkeur doen geven op die welke tw conferentie zullen gedaan worden. DE INDRUK IN IIET VATIKAAN Havas meldt uit Rome De verslagen van de eerste zitting der conferentie hebben een gunstigen in vloed verwekt in de middens van het Va- tikaan. Inzonderheid wijst men met. ge noegen op het feit dat- de Pauselijke boodschap, door M. Facta in zijn ope ningsrede vermeld werd. De woorden van den Italiaansclien mi nister waren geen banaal kompliment aan het adres van den H. Stoel zij wer den met oprechtheid en overtuiging uit gesproken, en het is deze toon van over tuiging inzonderheid die opgemerkt werd. Deze woorden kunnen terecht aan zien worden als een onrechtstreeksch antwoord op de boodschap en de ziens wijze die door Z. H. Pius XI onrecht streeksch aan de conferentie van Genua gericht werden. De Heilige Zetel zal met bijzondere belangstelling de vergaderingen en con- ferentien verder volgen. Men weet overi gens dat de Osservatore Romano het officieus orgaan van den Heiligen Stoelr een vertegenwoordiger te Genua heeft, als politieke berichtgever. DE SUB-KOMMISSIE VOOR DE RUSSISCHE ZAKEN Genua, 11 April. Do vergadering der onder-kommissie voor de Russische zaken heeft nauwelijks een uur geduurd. Zooals men weet, heeft zij de drie eer ste artikelen van het programma te on derzoeken, namelijk 1. Toepassing van de beginselen, neer gelegd in de resolutie van Cannes van .6 Januari; 2. Vestiging van den vrede in Europa op echte grondslagen 3. Voorwaarden voor 't herstel van het internationaal vertrouwen, zonder af breuk aan do bestaande verdragen. Men kwam overeen, tot grondslag van de beraadslaging te nemen het verslag door de deskundigen der verbonden mo gendheden opgemaakt te Londen 28 Maart 1.1., en uitgedeeld aan de verschil lende delegat-ien. Tchitcherin deed opmerken, dat zijne delegatie niet vooraf met dat verslag was in.kennis gesteld, en dat het moeilijk was er over te beraadslagen, zonder het eerst te hebben onderzocht. Barthou vond die bemerking gegrond. Goed geluimd voegde bij er bij, dat hij nog gelegenheid zou hebben om met Tcnitcherin van meening te verschillen. Barthou stelde voor, de behandeling van meergenoemde artikelen van het program, dat een onsplitsbaar geheel vormt-, uit to stellen tot Donderdag. Daartoe werd besloten. IN DE KOMMISSIE VAN VERVOER Genua, 11 April. Dezen morgen werd dc commissie voor vervoer samen-, gesteld, waarvan de Belgen, MM. Theu- nis, Jadot, Piettc, Eloy en Janson deel uitmaken. Op voorstel van den Franschen en den Engelsehen afgevaardigde, werd M Theunis tot. voorzitter gekozen en sprak over den omgang der internationale vraagstukken voor vervoer te land en te water. Een subcommissie zal samengesteld worden, waarin zullen zetelen de vijf uitgenoodigde mogendheden, Rus land en Duitschland, en vijf vertegen woordigers der andere mogendheden. Genua, 12 April. In de commissie voor vervoer, heeft M. Theunis, voorzit ter, voorgesteld, als grondslag voor de werkzaamheden de beslissingen tc nemen der conferentie voor transit en verkeer gehouden te Barcelona in April 1921 onder bescherming van den Volkenbond alsook de OvereenKomst van Porto-Roso. Een ondercommissie van 12 leden werd samengesteld. Men verzekert dat het bezoek gisteren door M. Landsberg, zaakgelastigde van Duitschland, gedaan bij M. Berryer, waarnemend minister van Btiilenland- clie Zaken, voor doel bad, Habich, den vermocdelijken moordenaar van luite nant Graff, over te laten aan het Duitsch gerecht. De thesis der Duitsche regeering is dat de moord op Duitsch grondgebied werd gepleegd en het Duitsch gerecht hem dus moet vonnissen. Op den Gentsehen steenweg had er Dinsdag namiddag eene geweldige bot sing plaats tusschcn eene brouwerskar en een automobiel. De kar werd heelemaal ontredderd. De voerman, Karei Van Bel- linghen, wonende Schapenkopstraat, te Cureghem, werd op de straatsteenen ge slingerd en liep zeer erge wonden op aan hoofd en beenen. De man moest naar het gasthuis overgebracht worden, waai* zijn toestand onrustwekkend bevonden werd. -V Nieuwe Prevnielofing 5 o/o Men kan zich ook laten inschrijven op de nieuwe premielotintj dor Verwoeste Gewes ten 1922 5 0/0 brj den Heer STADSONT VANGER (Landhuis), aan den prijs van fr. 247.50 ingenottreding dor intresten van 31 Mei 1922. -VN/V terwijl een straal van vreugd over het gelaat van Adair schoot. De verlegen dochter van Melville had het hard te verantwoorden, om al de lui mige gelukwcnschen en zinspelingen op haren aanstaanden bruidsstaat, die dooi den ring aangewezen werd, te beant woorden; zij, die buiten welen van den vroolijken kring, reeds in de ernstige be- trekkig met eenen beminden man stond, zou liever in tranen uitgeborsten zij, en moest glimlachen om haar geheim niet te verraden Tante Bracebridge kwam haar einde lijk te hulp, terwijl zij op eenen lioog- moedigen toon te kennen gaf, dat wan neer hare nicht iemand hare hand schonk, dit niet geschieden zou dan aan eenen mail, die haar en hare familie waardig was. Nooit zouden hare verhe vene opvoeding en haar hoogmoed haar eenen keus laten doen, die voor den rechterstoel van de welvoegelij khc-id be streden kan worden. Daarvoor kon zij mevrouw Bracebridge, borg blijven. Nogmaal schokte Adairs gelaat on merkbaar en zijn blik zweefde ter sluik naar Blanche. Harry bleef lang op zijne verborgene standplaats hij voelde honger noch dorst bij het aanschouwen van het be koorlijk schouwspel en al de kostbaar heden van de tafel. Er werden vele toas ten ingesteld, en de hoogste vróolijkheid greep het gelieele gezelschap aan. Plotsling zag hij, dat Lena, die haren Woensdag namiddag, rond 2 ure, kwa men te Mechelen twee soldaten per mo torfiets de Egmontstraat uitgereden in de richting dor statie. Op de Egmontr plaats waar de trams kruisen, wilden zij tusschen de tramrijtuigen wegslibberen, maar een zware motorwagen van de gas maatschappij, die van achter een der trams kwam gereden, verraste hen. De soldaten werden onder het tramrijtuig geslingerd. Een van hen werd na verzor ging door dokter Teugels, met uitpuilend oog en zware verwondingen aan 't hoofd naar het militair hospitaal overgebracht. Zijn vader, M. Van Fottelsberghe, aan nemer te O. L. Vrouw Waver, die iels van 1t ongeval vernomen had, kwam zijn zoon in het hospitaal bezoeken. Zijn makker liet zich verzorgen door dokter Gillis, en vertrok later met den trein. Hij weigerde zijn naam te noemen. De DuitsCher Karl Gehret, die te Rij sel, Noord-Frankrijk, dc rentenierster Grumeau, 65 jaar, verwurgde met een woljen handschoen, misdaad die hem hoop en al een 50tal franks opbracht, was tot nog toe aan alle opsporingen kun nen ontsnappen. M. Gobert, onderzoeks rechte; te Rijsel, lieeft thans naar 't par ket van Brussel een aanhoudingsman daat gezonden ten laste van den moorde naar, dio zich in de Belgische hoofdstad zou schuil houden. Karl Gel "'et, gezegd Antony, geboren te Carlstadt, Beieren, op 4 September 1895, is ook gekend on der de namen van Karl Gelick of René Lodewyck, geboren te Andrimont, den 12 October 1887. LOTEN 5 t. iTdERNIEUWE LEE NING van het Verbond der Samenwer kende Maatschappij voor Oorlogschade, aan fr. 247.50. Kasbons Brussel 5 t.h., aan fr. 471.50. Gent 5 t. h., aan 470 fr. Gemeentekrediet, aan 475 fr. John Coekerill 6.50 t. h., aan 1,000 fr. Sucreries de Roustchouck, 7.50 t. h., aan 490 fr. Schaarbeek 5.50 t. h., aan fr. 497.50. Bevoorrechte aandeelen 6 t. h. Union Minière du Raut Katanga, aan 525 fr. Zijn te verkrijgen ter Banquc Centrale de la Dendre, vrij van korting. 9985 Hel, Verbond der Maatschappijen van Ouderlingen Bijstand' van Aalst heef» besloten zijn stichter, den edelmoedigen cn begaafden man die sinds meer dan twintig jaar onverpoosd geieverd heeft op het gebied van den ouderlingen hij- stand,'M. K. Moyersoen, ter gelegenheid zijner benoeming tot Minister van Nijj verheid en Arbeid, plechtig te huldigen en hem zijn geschilderd portret aan te bieden. De Landsbond sluit zich geestdriftig aan bij deze huldebetoogingaldus zullen' al onze Verbonden de zoo vurig gewenschle gelegenheid vinden om hunne ge- voelens van innige dankbaarheid te betuigen aan onzen knappen leider die. gedurende de korte maanden van zijn voorzitterschap, aller harten wist te winnen en talrijke bewijzen gaf van zijne hooge bekwaamheid, zijn helder doorzicüt en pijno onbaatzuchtige liefde voor ons volk. De huldebetooging zal plaats hebben op Zondag 7 Mei aanstaande, om 1 uur, in de ruime zaal van den Volkskring van St. -Jozef, Mculesckettestraat, te Aalst; de inschrijving op het volksbanket, dat te dier gelegenheid wordt gegeven, is op 15 frank gesteld. T i„ De lieer ridder de Ghellinck d'Elseghem, senator, voorzitter van den Lands bond der Christcno Vcreenigingen van Onderlingen Bijstand, heeft het eere- voorzitterschap van het feetscomiteit willen aanvaarden en talrijke voorname mannen uit onze beweging zonden reeds hnnne bijtreding. Op dus naar Aalst op 7 Meil De christene mutualisten van ganseh Belgie zul len het welsprekend bewijs hunner innigste erkentelijkheid willen brengen aan Z. E. Minister Moyersoen, en luide komen verklaren lioe hoog zij hem schatten en hoe onwankelbaar zij hun vertrouwen in hem stellen. De betooging gaat uit van de mutualisten en zal uitsluitend door mutualisten geleid worden. Het is nochtans het vurig verlangen van de Uitvoerende Commissie dat, be nevens de vooraanstaande mutualisten, ook de leiders van al onze maatschappe lijke inrichtingen, en vooral dezen die eenig openbaar ambt bekleeden of welk- danige officieele bediening vervullen, aan de zoo welverdiende vereering van den vevierdon Minister van Nijverheid en Arbeid zouden deelnemen, gelijk ook tal rijke vrienden zich bij deze betooging zullen aansluiten. Opdat echter de verdere schikkingen ten gepasten tijde kunnen genomen wor den is het noodig dat allo inschrijvingen, met bijgevoegden inleg voor het ban ket 'voor 15 April gezonden worden aan den Schatbewaarder van het Inneh- ♦i n crsVnmiteit Eerw Heer Cvriel Demeester, Dendermondsche steenweg, 18, L& pBeckrekeninn n.' 75570.) HET KOMITEIT. Dc icnaamde Lode wijk Loos, woon achtig tc Halle, kwam Dinsdag avond per velo langs den Ruysbroeckschen steenweg gereden, toen hij bij het over steken der baan verrast werd door em auto rijdend in de richting van Vorst. De ongelukkige verdween onder het voertuig cn verkeerde in deerniswekken- den toestand toen men er in gelukte hem te bevrijden. Hij was vreeselijk gekwetst aan het hoofd en de beenen en kloeg van hevige inwendige pijnen Onmiddellijk bracht men het slachtoffer naar het gast huis. stoel verlaten had en aan de meesteres van het huis, die zich op eene andere plaats van de tafel bevond, een bezoek Dracht, met een stuk koek in de hand het venster naderde, waardoor Iiarry naar binnen keolc. De knaap vloog ver schrikt tor zijde; hij kon nauwelijks be grijpen, dat Lena hem niet had gezien. Lena opende hec venstor en strooide de kruimeltjes op de sneeuw. Ik mag mijne kostgangers niet ver beten zegde zij half luide. De arme beestjes zullen het nog meo'gen dag koud hebben en honger lijden, en dik wijls eea stil, droog plekjes zoeken, als ?ii moede worden. 'Harry stond als versteend. Was Le na's daad slechts een uitwerksel van me delijden Wilde zij te midden der feest vreugde, als een kinderlijk spel, zich weder te binnen brengen, dal er arme mensehen waren, dio aanspraak op har herinnering hadden Wie wilde gii niet vergeten. Uw kostgangers vroeg de kamerheer Hek tor, terwijl hij achter Lena trad. Ja, mijne kleine lievelingen, de roodborstjes, die ik altijd gewoon ben te voederen, als ik mevrouw Revel bezoek. De lieve beestjes kennen mij aan mijne stem, en als ik rood rood roep, clan komen zij uit alle struiken en heggen, van de daken en uit de holten aan den oever van de beek. Dikwijls komt er ook een allerliefst wintorkoningjc te voor schijn en pikt vreesachtig zijne krui- De XXe Siècle zegt dat op dit uur het bedrag der uitbetaalde vergoedingen voor oorlogsschade reeds 5 milliard 106 millioen beloopt. V VAN HEDEN af, schrijft men bij de bank - CRÉDIT ANVERSOIS Nieuwstr., 39, in op de nieuwe leening der Verwoeste Gewesten aan fr. 247.50.97 In 't begin der maand werd er uit een vijver, in 't Boulogncbosch, te. Rijsel, een lijk opgevischt, dat men dacht te herkennen voor dit van een Belgischen schipper, die verdwenen was en van zich niet meer liet hooren, namelijk dit van Hvpoliet Vansevenant, van Antwerpen, doch de drenkeling werd herkend voor zekeren Alfred Doby en onder dien naam begraven. Woensdag nu heeft de drenkeling, die springlevend is, aan de politie van Rijsel geschreven om te protesteeren tegen het uitschrabben van zijnen naam op de lijst der levendenj M. Alfred Doby woont te Fouquières- bij-Lens. Daar hij wettelijk dood is, zal er een vonnis van de burgerlijke rechtbank noodig zijn om hem terug levend te maken. De genaamde Paul De Sloovere, 50 jaar, wonende op den Trekweg, was 's nachts opgestaan en wilde naar beneden gaan. In de duisternis mistrapte hij, viel van de trappen en bonsde met geweld op de vloersteencn, waarbij hij eene vreese- lijke wonde aan den schedel opliep. De ongelukkige is naar het gasthuis overge bracht, waar zijn toestand als onrustwek- kend beschouwd wordt. meltjes op. Morgen zullen zij mijne hand wel herkennen als zij de brood kruimeltjes vinden. Met deze woorden sloot Lena het ven ster. Harry, die zicli op dit oogenblik voor Lena's roodborstje hield en zich nauwelijks onthouden kon, een krui meltje uit hare hand op te rapen, volgde haar met oogen. Ilij zag, dat haar ko ninklijk gemaal, de zoon van den ba ronet, vol jaloersehheid naderde om Hek tor tc voorkomen, en hoe weinig aan dacht zij zoowel deu eenen als den ande re schonk. Nu werd er een soort van feestclijken optocht geordend, met Lena als koningin aan het hoofd 1 op deze wijze begaf zich het gezelschap naar dc balzaal terug. Harry verliet treurig, door en door koud on vermoeid, zijne kijkplaats en kroop bij zijnen broeder Sim in liet hooi, om naast hem uit te rusten. Hij sliep in met het voornemen zich den volgen den morgend weer naar het huis van Melville te begeven en daar te wachten tot dat Blanche hem roepen zou. Tot zoo lang konden de knapen zigh in dc keuken'warmen. Half ingeslapen hoorde hij koets op koets komen en wegrijden, als een tee ken, dat het feest geëindigd was. Toen de dag schermerde maakte Harry Sim wakker zij stonden op en slopen dooi' het traliehek naar dc straat het was een gewichtige dag, dien zij tegemoet gingen. Woensdag morgend heeft men in een appartement der rue Vivegnies, te Luik, de lijken gevonden van mad. A., 30 jaar oud, en van haar 4-jarig dochterken. Zie hier waaraan dit ongeluk toegeschreven wordtde huurder van het appartement gelegen onder dit van de familie A. doet veranderingen aan de gazleiding uitvoe ren. De gazmeter was in den dag geslo ten, daar eeno gasbuis doorgesneden was. Men had 's avonds den gazmeter geopend en de -ontsnappende gaz drong door den vermolmden plankenvloer naar het bo- venverdiep, en verraste de twee slacht- offers in hunnen slaap. Hot lijk der moe der werd op den plankenvloer gevonden, op twee meters afstand van de deur, wat aanduidt dat zij gepoogd heeft zich te redden en om hulp te roepen. M. A. waa oor zaken afwezig. -V-W- De genaamde Pieter Deschryver, ge boren te Okegem,wonende te Montignies- aan-Sambr, wilde met een meisje van Gilly, de genaamde Palmyre Cauwon- berg, verkeeren. Deschryver, jaloersch van karakter, maakte het meisje het zeer lastig, zoodat zij besloot met hem af te breken. De afgewezen kerel besloot vraak 1e zullen nemen, en Dinsdag ging hij het meisje, dat van haar werk te Jumet te rugkeerde, afwachten. Daar zij weigerde de betrekkingen te hernemen, haald De schryver een dolk te voorschijn en plofte liet wapen in het hart van de ongeluk-, kige; zij stortte dood ten gronde. De el lendeling vluchtte in een naburig bosch. Men verwacht alle oogenblikken zijne aanhouding. De moordenaar is 24 jaaf oud. Het meisje ook. XXVII. VADER EN DOCHTER Blanche Melville betrad, na de terug^ komst van het bal, hare kamer in eeno angstige droefgeestig stemming. Jessie, de kamenier volgde haar slaperig om haar bij het uit'kleeden behulpzaam te ziju. Langzaam legde Blanche het eeno stuk van het balkostuum na het andere af, even als of zij in eenen droom was. Jessie schreef dit gedrag aan de ver moeidheid van hare meesteres toe en be spaarde haar te vragen, die bij vroegere dergelijke gelegenheden als eenen stroom van hare lippen gevloeid en nief minder levendig beantwoord waren. Tus schen Blanche en Jessie bestond een« zekere vrtrouwelijke verhouding Jes sie, een verstandig meisje ,hing vol trouw aan hare meesteres en Blanche, die vrij van alle gemaakte grootschheid was. toonde zich dankbaar voor deze gehecht» beid. Ga nu maar slapen zegde Blan che, toen zij haren negligé aangetrok ken had. Jessie liet zich dit geen tweemaal zeg gen en verdween. Blanche wierp zich op. de sofa, sloot de oogen, maar sliep niefci De vroolijke herinneringen van het feest waren geweken; zij zag dat zij eenen zwaren staj) moest doen, die over hare geheele toekomst beslissen moest, en dië gegrond was op eene belofte aan haren! geliefde gedgaiiw

De Volksstem | 1922 | | pagina 2