LENTEKUUR ifg is Brussel In de DlasnanSssiiverhelsl Mel Drama van Slay Een Doodrijder Esn ongelukkigs Dief Erge zaak ie Antwerpen BasMjk WerksngeliÉ te Waarsehoot Doodslag nabij Fleurus fiPJE ZWERVELINGEN 03 gei'dgsn Mm dm drank Ongeluk de Ju met Groote tabriekramp Werkman doodgevallen Verbonden der iistnaiiteften van Aalst en Omliggende JGUVENGE de l'Abbé SOURY Oost-Vlaamsehe Boerinnendag Be lersshe kwestie ï.tarirïr-r3ESi^5^^^^C6?s^3-Ai£»«#5awö^afSf^^ aan te houden: hij werd naar Duitsch- laml overgebracht. Bij uen wapcm-Ul- stand naar Belgie teruggekeerd, weid hij smokkelaar en bracht goud naar Frank rijk over; op 't- punt van aangehouden 'te worden, vertrok hij naar Amerika, Eeniar dagen na zijn vertrek werd er te gen hein eed aanhoudingsmandaat af ge DRIE PERSONEN GEWOND Maandagavond, omstreeks 8 u. 50, reed de autobestuurder W., in dienst van den lieer Z., ondernemer, wonende Eniiel vv-, 1 -t 1 I ULli IIU'1 IJ.. UllUflUUIIlCl. WUUCHUU JÜIIIICI eveRj. in Ameukft vertelde hij ooi 'J j Delvulaan, te Laken, langs de Koniüklij- agn JM^ivliegre was, die, inden oor-1- - -- 6 ■- Jog, allerlei bc^daden vcmclit hou, en hij toonde wondei? die hem zoogezegd door dc afweerkanons en de milvaljeuzcn der Duitscliers toegebracht wareii. Het zijn eenvoudige Üdteekens van geweer- en revolverkogels, die hij, tijdens zijn avontuurlijk leven opliep bij ontmoetin gen met do jachtwachters. Dc kerel heeft zes maanden in de verbetcringschool van iSint-Hubrt doorgebracht, en daar zal hij de weinige geleerdheid, die hij bezit, op gedaan hebben. Men weet dat het maar droevig gesteld is met de diamantnijverheid te Antwer pen. Na regen zou ei' evenwel zonneschijn komen. Er wordt, inderdaadogemeld dat de agenten van verscheidene belangrijke Amerikaansche huizen op weg zijn naar Europa, en binnen kort te Antwerpen verwacht worden om aanzienlijke koopen te doen. Noord-Amreikais onze beste kalant m zake van diamant. In den loop van Jan. laatstleden had Noord-Amerika, op 1,918,175 dollars diamanten in Europa gekocht, zich er voor 1,037,717 dollars te Antwerpen aangeschaft. Het bezoek dezer agenten schijnt het herleven der diamantnijverheid te belo ven. 't Is zooveel te beter 1 AANHOUDING van DE SCHRIJVER VAN OKEGEM De' gendarmerie van Chatelet heeft Zondag te Couillet, de 23-jarige Pieter- Jozef De Schrijver, afkomstig van Oke- gern, die te Gilly Dinsdag van verleden week het 20-jarig meisje Palmyre Cam yenberg vermoordde, aangehouden. De dader verbleef in een logement huis; in den hof van het huis heeft men den dolk teruggevonden, waarmede de moord werd gepleegd. De Schrijver, die volledige bekentenis sen bij het eerste onderhoor aflegde werd in het gevang van Charleïoi opge sloten. -v\A De echtgenoote Jeanne L., wonende Fortstraat, te St-Gillis, werd Dinsdag morgend op de Grondwctplaats aldaar door een motocycletrijder verrast en met geweld ten gronde gereden. De arme vrouw bleef "bewusteloos liggen, erg ge wond aan hoofd cu horst. Men droeg haar naar het gasthuis, waar de geneeshceren haar toestand hopeloos oordeelden. Het slachtoffer is moeder van verscheidene kleine kinderen. De politie heeft een on derzoek geopend. Mev. Depoux, van Luik, op doorreis te Brussel, stond Maandag namiddag in de Wetstraat op den tram te wachten. Zij had op het gaanpad haar reiszak gezet die onder meer haar saeoehc met 20Ö fr. be vatte. Een rekel greep den reiszak en nam de vlucht. De vrouw bemerkte hem en liep hem achterna, gevolgd door eenige voorbijgangers. De dief liet den buit val len en trachtte op een rijdenden tram te springen, maar hij gloed uit op de voet trede en viel. Alsdan werd hij bij den kraag gevat en naar het politièbureel ge leid, waar hij herkend werd als zijnde de genaamde Ghislain R., 24 jaar, wo nend Hoogstraat. Een onderzoek is te zij nen laste geopend. ke Pgrklaan, met zijn wagen, waarin zich de eebtgenooten H. qu Y. bevonden. Op ongeveer 200 meter van de kerk botste de auto, niettegenstaande de po gingen van den bestuurder, tegen een lantaarn, die werd omgeworpen. De auto werd bijna gansch verbrijzeld. Ooggetuigen kwamen toegeloopen en brachten de slachtoffers naar een dokter die ze verpleegde. De autobestuurder had kneuzingen aan de armen, een wonde aan 't lioofd en een been gebroken. Mev. V. en H. bekwamen ernstige hoofdwon den. De toestand van de slachtoffers is zeer ernstig. De politic heeft een onderzoek inge steld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Een waker heeft Maandag aan boord •in de stoomboot Danubier liggende op nummer 100 van de derde Havendok, het lijk gevonden ccner vrouw. De poli tie werd verwittigd en kwam ter plaatse met een geneesheer, die vaststelde dat de vrouw bezweken was aan de gevolgen van misdadige behandelingen. Een onmid dellijk ingespannen onderzoek heeft ge leid tot de ontdekking van de plichtige vrouw, zekere Van H., uit de Magdalena- straat. De man van de overledene is voor- loopig opgesloten. De werkman Hendrik Van Hoorebeke was in de statie bezig boomen op een wagon te Jaden, toen een der zware stuk ken afrolde en terecht kwam op den werkman. De ongelukkige werd vreese- lijk verpletterd en ontving aanstonds de zorgen van een geneesheer, die zijn toe- itand als zeer onrustwekkend beschouwt. LOTEN 5 t. h. DER NIEUWE LEE NING van het Verbond der Samenwer kende Maatschappij voor Oorlogschade, aan fr. 247.50. Kasbons Brussel 5 t.h., aan fr. 471.50. Gent 5 t. h., aan 470 fr. Gemeentekrediet, aan 475 fr. John Cockerill 6.50 t. h., aan 1,000 fr. Sucreries de Roustchouck, 7.50 t. h., aan 490 fr. Schaarbeek 5.50 t. h., aan fr. 497.50. Bevoorrechte aandeelen 6 t. h. Union Minière du Haut Katanga, aan 525 fr. Zijn te verkrijgen ter Banque Centrale de la Dendre, vrij van korting. 9985 In liet koffiehuis Melchior-Rousseau. te Vieux-Campinaire, nabij Fleurus, ont stond er Maandag avond twist tusschen de gebroeders Bcekx, en dc genaamden mson, van Clrateüneau, en Gosset, van Fleurus. Constant Beckx bevond zich, met zij ne vrouw, in het koffiehuis, toen Lison twist tegen hem zocht en hem den in houd van een glas bier naar 't hoofd wierp. Hij daagde hem alzoo uit buiten te komen en-met hem te vechten. Weldra was dé vechtpartij algemeen, en men nam den 22-jarigcn lvarel Bcekx, wo nende ruc dc ia Station, te Gilly, op, door een messteek in den schedel gedood. Dc dader is een genaamde Louis Gos- set, 24 jaar oudhij nam de vlucht in de richting van Fleurus. De gendarmerie, onmiddellijk verwittigd, heeft don moor denaar aangehouden; hij had nog liet bebloed mes in den zak. Dinsdag mor gend word Gosset in 't gevang van Cliar levoi opgesloien. VRIJ BEWERKT NAAR HET ENGELSCH 29® Vervolg. Dierbare vader Vergeef mij dc smart die ik u door mijne ongehoorzaam heid veroorzaak Ik heb getracht uw be vel op te volgen; ik wilde afstand doei van hem, dien ik boven alles bemin, al brak mijn hart er ook hij. Maar ik zag hem lijden, ik zag hem wanhopen, toen ik hem uwen wil 'verkondigde. Ik kou zijne tranen niet wederstaan en daardoor werd ik u ongehoorzaam. Gij haat Rem nu, maar hij is onschuldig; arm, maar fatsoenlijk en ik hoop dat de dag spoe dig komen zal. dat gij hem als uwen zoon zult beminnen, wanneer gij ziet hoe zeer hij uwe dochter bemint. O, va der laat mij hem aan uwe voeten bren gen en wanneer wij u knielend om ver giffenis rineeken, vergeet dan het ver leden en laat ons in eene gelukkige toe komst blikken. Hierom bidt, hierom smeekt u. die van morgen af niet meer heeten zal uwe gehoorzame dochter. Blan che Melville, maar uwe schuldige, uwe innig beminnende', op vergiffenis ho ppende Blanche Adair. P. S. Beschuldig mijne tante niet, zij droeg geene kennis van deze zaak Mijne genegenheid voor Adair is haar steeds geheim gebleven. Klaag slechts mijn zwak hart aan, vader, dat ik van In 't. nummer 16, Radijzen straat, te Brussel, wonen Willem M., schoenma kersgast-, en de genaamde Mario D. en hare 17-jarige dochten Dit onregelmatig huishouden is aan den drank verslaafd. Maandag avond kregen de man en de vrouw weeral twist en geraakten hand gemeen. Met de vechters te willen schei den, bekwam het 17-jarig meisje een steek met een schoenmakersmes in het hoofd. De ongelukkige stuikte badend in haar bloed ten gronde. Zij werd in be- denkelijken toestand naar 't gasthuis overgebracht. De politie heeft D. en M. aangehouden en ter beschikking van het gerecht opgesloten. Uit het onderzoek blijkt dat het de moeder is die de dochter den doodelijken steek toegebracht heeft. De werkman Jan Lecock, arbeidende in de glasblazerijen van de Hamendes, is zoo ongelukkig uitgegleden dat hij on der een wagon rolde, die hem het rech terbeen en den linkervoet op de ijselijk- ste wijze verpletterde. Het slachtoffer werd naar net gasthuis van Charleroi overgebracht, en gaf er kort nadien den geest. TALRIJKE SLACHTOFFERS ln de ijzernletterij van de Phoenix A. G., aan de Kolner Strass te Dnsseldorf, is een acetyleen gashouder gesprongen. Op het oogenblik zijn dertien deels zwaar ge wonde arbeiders weggedragen, waarvan drie of vier er zeer waarschijnlijk niet in leven zullen blijven. Het gebouw, waarin zich liet reservoir bevond, werd verwoest. In de omgeving werd door den luchtdruk talrijke vensterruiten vernield. Het bedrijf van de fabriek wordt voort gezet. Dinsdag morgen, ten half tien, is in de Terlinckstraat, te Berchem, een timmer man van het dak gevallen van het huis n. 88. De man gaf geen teeken van leven meer toen men hem opraapte en een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. De politie heeft een onderzoek inge steld, De ongelukkige is dc genaamde Frans Hanefstingels, wonende te Herenthals, gehuwd en vad^r van een kind. De Jaarlijksche Algemeene Vergade ring dezer Verbonden zal plaats hebben op Zondag 23 April aanstaande, om 3 u. namidda» in den Katholieken Kring, Groote Markt, Aalst. Er is ditmaal een dubbel doel de aan gesloten maatschappijen inlichten en aanwakkeren, en, het grootsche feest voor bereiden, dat 14 dagen later ter eere van onzen geliefden Minister, M. Moycrsoen, zal gegeven worden. De afgevaardigden moeten zorgen dat hunne maatschappijen op deze vergade ring goed vertegenwoordigd wezen, zoo mogelijk door al de bestuurleden. Zij vervangt immers de bijeenkomst, welke moest plaats hebben den 7 Mei, in den voormiddag. DAGORDE 1. Verslag over het Verbond van den Onderlingen Bijstand; 2. Verslag oyer het Verbond der Pen sioenkassen 3. Voordracht door den Eerw. Heer Eeckhout, over de toekomst onzer wer ken. Namens het Bestuur De Voorzitter Om. VAN LIER DE. De Schrijvers, De Schatbewaarder, H. Van de Velde, E.H. C. Demeester. J. Pievns. ten handelsreiziger vermoord en uitgeplunderd Een handelsreiziger, M. Louis Piërret, 42 jaar oud, afkomstig van Neufchateau, was te Libramont afgestapt en ging te voet de baan on naar een naburig dorp. Eónigcn tijd nadien vond men het lijk van den man in den grachtkant. De borst, was doorboord met twee revolverschoten. Diefstal is de drijfveer der misdaad. Het parket van Neufchateau heeft een onder zoek ingesteld. Exiger ce poru-ai' Aan alle personen die ge- ruik hebben gemaakt v. de dc l'übbé Soury herinneren wij dat het nut tig is eene voorafgaande kuur van ZES WEKEN te doen bij het naderen van de Lente, om den bloedsomloop te regelen en de tallooze kwalen te vermijden,die zich iu dit jaargetijde voordoen. Aan de personen, die nog geen gebruik maakten van de houden wij niet op te herhalen, dat dit ge neesmiddel enkel samengesteld uit schade- looze planten, waarvan de doelmatigheid aan het wonderbare grenst, kan gebruikt worden door de teerste personen, zonder dat iemand het wete on zonder iets aan zijne gewoonte te veranderen. Do Jouvence de l'Abbé Sóury ge neest altijd op voorwaarde dat men net steeds zonder onderbreking gebruike. VROUWEN DIE LIJDT aan inwendige ziekten. Ontsteking, Vezel- gesmei, gevolgen van KraambedOnr/eregel- de en pijnlijke Maandstonden, Onregel- matige Jiloedomloop, Hoofdpij n, Draai nissen Suizelinggij dio vreest voor de gevolgen van't dier jaren, Dóet een kuup met de Jouvenise de l'Abbé Scuey EN GIJ GENEEST ZEKER. GEBRUIKSWIJZE: Eensoeplepel in twee lepels water vóór 't middag- en avondmaal. De Jouvence de l'Abbé Soury be reid in de apotheek Mag. DUMONTIËR, te ltouaan (Frankrijk), bevindt zieh in alle goede apotheken. De flesch: 7 fr. 50. NOTA: De l'leach mag niet duurder ver kocht worden dan 7,50. Eischt wel de ware 21596 JOUVENCE de l'Abbé SOURY met liandteeken Mag. Dumentier TE OOST AKKER-GENT De eerste Oost-Vlaamsehe Boerinnen- dag zal plaats hebben op Woensdag 10 Mei 1922. Ziehier de dagorde De voormiddagvergadering zal plaats hebben in liet Heiligdom van O. L. Vr. van Lourdes-Oostakker. Te 10 1/2 ure (Torenuur), H. Mis met zang in open lucht. Daarna sermoen aan de grot, door den Z. E. H. Kanunnik Coppens, diocesaan bestuurder der maat schappelijke werken van liet Bisdom Gent. Te 11 1/2 ure, middagpoo*}. (Iedereen moet zijn noenmaal medebrengëh.) Bier of koffie zal er ter plaatse te krijgen zijn Een moeilijk te beschrijven tooneel was-het gevolg van deze voorlezing. De oude onderwijzer, welke zeer veel achtinr voor Blanche's karakter koesterde, ha: slechts met diepe ontroering en met be vende stem den brief ten einde kunnen lezen. De traner welke in zijne oogen schemerden spraken viti meer ten gun ste van het ongelukkig meisje, dat al de gemakken der weel le opgegeven had, om slechts de rtem des harter. te volgen, dan voor den strengen '.ader, wiens smart meer in een gekrenkt gevoel van eigen waarde zetelde. Deze smart was niet rein, maar door toorn ontstoken, die vreesdijk in de borst van Melville giste en elk oogenblik het vat dreigde te breken, dat haar be vatte. Misschien waren het juist de vrou wen, die de uitbarsting verhaastten. De galachtige jufvrouw M'Alpino, welke door Blanche's vlucht hare verwachtin gen verijdeld zag, stelde zich aan alsof zij van duizend adders omringd was; zij slak de armen in de hoogte en riep Ontzettend, ontzettend Welke ka rakter dat zoo snood den besten der va ders vermocht te bedriegen Hebt gij ooit iet* dergelijks gehoord, mevrouw Bracebridge r God zij dank zeide deze; zij spreekt mij in haar post-script um vrij van alle schuld. Ik was. in het bad, toen zij met Jessie weggegaan is. En dat vermeerdert hare schuld vervolgde jufvrouw M'Alpine in hare drift. Mét de listigheid der slang had zij alles te voren berekend, de kleinste om standigheid, do minste gunst van het toe val. O o! waar zijn nu de grondstellin gen naar welke de opvoeding van dit diepgevallen meisje geregeld zijn gewor den Hei daar riep Ap Jenkyn op ver bolgen toon. Ga niet te ver in irwo aan vallen jufvrouw. De grondstellingen van welke gij spreekt zijn haar door mij in geprent, en ik vertrouw dat zij de proef kunnen doorstaan; ik geloof dat Blanche voortreffelijk opgevoed en ontwikkeld is. Het betreft hier geene grondstellin gen, maar gevoelens des harten, harts tochten, als gij wilt, waar tegenover zij geene zelfbeheersching genoeg bezat. Laat het dan zijn, zooals het wil, hervatte de 8eholsc.be dame vinnig, de .man moet nog geboren worden, die*de dochter der M A 1 pine tot zulk eenen on- heschaamden'slech i streek zou kunnen verleiden Ap Jenkyn, dio goedaardig van aard was, kon in weerwil van de ernstige omstandigheden bij deze pocherij van de hatelijke oude jufvrouw, eer. licht glimlachje niet on dei drukken en deze opflikkering van luim in zijne eigen ziel verleidde hom tot. de dwaling, dat dc anderen dezelfde gevoelens hadden; deze wilde hij gebruiken. Mijnheer Melville, begon hij, ter wijl hij diens hand vatte, in weerwil van alles, weet gij dat uw kind goed is, vergeef haar. Vergeef en vergeet, zegde ook de De namiddag-zitting zal gehouden wor den in de feestzaal van het Landbou wershuis, Gouden I^eeuwplaats, 7, Gent, dicht bij het Belfort. Z. 11. Mgr Seghers, Bisschop van Gent, zal deze vergadering met zijne tegenwoordigheid vereeren. 1. Te 1 1/2 ure stipt, welkomgroet door Mevr. Van Damme-D'Hondt, voor- ziststcr van liet Arrondissementsverbond van Gent. 2. a) Verslag over de werking der Boe- innengilden van Ooet-Vlaanderen voor 1921, door Mej. Van Herstraeten, op- zienster bij den Belgischen Boerinnen- bond b) Eenige wenken over het nut der Bqerinnengilde, door Mej. A. Willems, schrijfster van den Belgischen Boerin- nenbond. a) Boerinnen en burgers vrouw en op den buiten, door E. H. Joos, bestuurder der Middenstandsbelangen b) Boerinnen en werkliedenvrouwen, door E. II. Van Brabandt, bestuurder de» maatschappelijke werken tc Audenaarde. 4. Belang van het landbouwhuishoud- kundig onderwijs, door Mej. Haentjes, algemeene opziensler bij het Ministerie van Landbouw. 5. Toestand en toekomst van onzen landbouw, door E. H. Van Olmen, land- bouwscheikundige, bestuurder van den Belgischen Boerinnenbond. 6. Slotwoord, door E. H. Gommaerts, bestuurder der landbouw werken. Praktische regelingen 1. Op de na middagzitting zal er een inkomkaart ge- eischt worden. Deze kunnen aangevraagd worden door de proosten en bestuurle den. Ze kunnen het bedrag der kaartjes storten op postcheckrekening n. 37,858 met het stortingsbiuietijn. Deze kaartjes moeten aangevraagd worden voor 1 Mei. 2. De leden die in groep van ten min ste 20 nersonen wnlcn reizen, kunnen vermindering van reiskosten bekomen, als zij het aanvragen ten minste 14 dagen op voorhand. DE REPUBLIKEINEN TREDEN KRACHTDADIG OP EEN GEVANGENIS INGENOMEN De republikeinen hebben alle moeite gedaan om Griffith to beletten te Sligo et woord te voeren door zich meester te maken van het telegraaf-kantoor, de dra den door te snijden, loopgraven in de wegen te graven en boomen te vellen. Het is niet bekend hoe Griffith alle moeilijkheden te boven is gekomen, maar hij is veilig en wel aangekomen, na met een gewapende groep den afstand van 30 mijl van Carrick a/d. Shannon te heb ben afgelegd. De republikeinen hebben zich van do gevangenis van Kilmainham, een voor stad van Dublijn, meester gemaakt. Zij hebben ook een aanval gedaan op de Mountjoy-gevangenis te Dublijn, maar werden teruggeslagen na een wisse ling van schoten met de wacht. In den loop der schermutselingen tus schen republikeinen en vrijstaters, vielen langs republikeinsche zijde 1 doode en 2 gekwetsten. EEN FORT CHABROL TE DUBLIJN De Four-Courts te Dublijn is in een nieuw soort fort Ohabrol herschapen. Alle ingangen zijn door gewapende mannen bewaakt terwijl zich er binnen verschillende honderden gewapenden be vinden. De ruiten zijn verbrijzeld en gebarri cadeerd met. stapels dikke rechtsgeleerde boeken, die zoo zijn opgebouwd dat er schietgaten uitgespaard zijn. Voorts zijn borstweringen gemaakt van zakken steenkolen en andere zware materialen. Het Four-Courts Hotel er naast wordt gebezigd als kazerne voor de troepen. Ofschoon de voorloopige regeering on getwijfeld over de middelen beschikt om zich tut het versterkte gebouw toegang te verschaffen, zou dit enkel kunnen ge schieden na een verwoeden en bloedigen strijd in het hart der stad. Tot dusver heeft de voorloopige regee ring een militaire actie tegen de opstan delingen achterwege gelaten in het ge loof, dat een dergelijk bandeloos optre den van oproerlingen dc sympathie van de meeste Ieren van zich zal vervreem den en een steun zal blijken te zijn van de voorloopige regeering bij de komende verkiezingen. de Valera heeft geen openlijke pogin gen gedaan om de verantwoordelijke ben den te beletten, dergelijke bandelooshe den te bedrijven. Men trekt in twijfel of zij ook wel naar hem zouden hebben ge luisterd. heer Limley, die de andere hand van Melville greep. Ach, ja, broeder, vergeef uwe doch ter en roep haar terug smeekte tante Bracebridge. Wel aan, mijnheer Melville, de- klam eerde de Schotsche dame, laat de toegevendheid uw liart binnentreden, maar straf eerst. Dit is het beginsel van alle zedeleer. Ik ken kapitein Adair slechts wei nig, zegde Ap Jenkyn, maar is hij een bedrieger, een moordenaar, een slecht mensen Hij is een fatsoenlijk heer, zegde dc dikke tante, hij kan de beste echt genoot worden. Keer de zaken ten beste geef u niet aan wanhoop over Ontzie u zeiven, Melville, vermaan de Limley, toen hij opnieuw eene drei gende uitdrukking op diens gelaat zag. Als Blanche eene slechte keuze gedaan heeft, dan mag wijze ondervinding en dc hand der goedheid het overige doen verggef haar Nooit, nooit riep Melville woe dend uit en zijn gelaat nam eene blauw» kleur aan. Nooit zal dit ondankbaar, on gehoorzaam., bedriegelijk kind dit huis, of dit hart weer open vinden, zoo waar God leeft! Ik vervloek haar, ik deig haar aandenken uit mijn hart Geen schelling van haar vermogen zal ooit in hare handen komen! Liever wil ik mijn geld in de Theems werpen, dan dat die verleider er zich over verblijden zal. Maar ik zal hem bereiken ik zal hém tuch tigen, ik zal hem zijn buit ontscheu ren Ik zal. Hij knarstte wild op de tanden, het schuim kwam hem op de lippen en het bloed steeg hem zoo vreeselijk naar het hoofd, dat hij plotseling het bewust- fcijn verloor, en naar de deur gaande, be wusteloos neder zeeg. Met eenen uitroep van ontzetting spoedden de aanwezigen hem ter hulpe. De bedienden werden bin nen geroepen en Melville te bed gebracht. Nu eerst herinnerde zich jufvrouw M'Alpine, dat dc vigilante waarmede zij gekomen was, nog op haar wachtte; nu eerst kreeg zij bewustheid van den toestand, waarin zij door Blanche's vlucht gebracht was; in stede van naar de groene bergen van Schotland, moest zij met hare pakkage naar huis terug- keeren I Reeds zweefden haar de spotternijen van de dienstboden, het vriendelijk spot lachje van juffer Priscilla, het lialf me delijdend, half lachend gelaat van de kleine trotsche Lena voor den geest. In derdaad werd door het mislukken van haar plan, aan den ziekelijken hoogmoed van deze edele dochter der M'Alpines,, eene doodelijke wonde toegebracht,. Zij was te moede als een tweede Fallstaff, die met spot overladen, zich tot den aftocht gereed moet maken. Voorwaarts Gardcnstreet, n. 19 F riep zij trotsch den voerman der vigw lante toe. l't Vervolgt.)]

De Volksstem | 1922 | | pagina 2