Onschuld zegepraalt Vieux d'Anvers wïssIlköërs pS Ö8 Gouden Kroon XJe Smartelijk engeSuk t@ Gen! KSoordpeglng uit wraaknenti&g te Antwerpen Een schandalige bandielenstreek Huiselijk drama fe Santbergen Hevigs ferassd Ie Vilvssrde Doodgereden door zijn eigen gespan Een stern» boven FineviSIe Bestelen waarden IsrygggvoistSsit Diefegge aangebonden Twee jongelingen in 't water Hevige brand te Eekleo Düivencachellen Hei vréfeselijk asrfo-ongeval in Frankrijk De H* Bloedprocessie van Brugge De dappere vrouw van een vuurtorenwachter De internationale treindievenbende DRINKT De militaire overheid BEURS VAN BRUSSEL Donderdag morgen was do jonge heer P. Verwilghen, sbud'ent aan de hooge- Bchool; zoon -van den heer A. Verwil- gflen, lid der Bestendige Deputatie, op zijn verblijf, Sint Martcnsstraafc, Gent, bezig een geweer te onderzoeken. Plots vied een echot. De jongeling stortte doodelijfc getroffen ten gronde en overleed korts nadien. Dit smartelijk ongeval heeft groote ontroering verwekt in de stad. Do gekende drukkersfamilie Busch- man is erg getroffen door een drama dat Donderdag avond hoeft plaats gehad. M. Jozef Buachmann, zoon, van den moeder-drukker, kwam thuis in zijne particuliere woning, ïtalielei. Hij werd overvallen door een werk man van de drukkerij die zich denkelijk had laten insluiten. (Man Iweet dat het. particulier huis van M. Buschmann paalt langs den hof aan do d:rukkerij, die op de Rijnpoort- vest is gelegen. Do wedk/manzokere S., wonende Ver lat,straat. en sedert drie jaren werkzaam in de drukkerij, heeft M. Buschmann met oenen hamer vijf geweldige slagen op het hoofd toegebracht. De dader is aangehouden. Volgens do een=te inlichtingen heeft de man uit wraakneming gehandeld. Do heeren Sagaert, policieoommissa- ris der tweede wijk en Peelers, adjunct, dedton ter plaats het eerste onderzoek. iZokere Jeanne P...., 19 jaar oud, van A spel acre, begaf zich Woensdag, bij het vallen van den avond naai* huis, toen zij door twee vreemdelingen, die zicli langs den weg- verecholen hielden overvallen on mishandeld werd'. Na hun schandalige 'daad vluchtten de schelmen hoen, met een som van 109 frank, dio zich in het handtaschje van het. meisje bevond. Een klacht werd bij de gendarmen te Santbergen ingediend. Do pèrsoonsbesch rij ving der gemeene kerels werd in alle richtingen gestuurd. 'Een bloedig drama heeft Woensdag «vond plaats gegrepen. De echtelingen L.. betrekken alhier eene hoeve, en mol hen woont de moeder, weduwe L..., GG jaar. Sedert eenigen tijd was er felle on- eenigheid - tusechen de ouderiinge en •hare schoondochter. Ween da g binst de afwezigheid van haren man, had de jonge vrouw op nieuw twist met hare schoonmoeder. De ze wed niet een kloef op het hoofd ge- plagen en viel bloeden neder op den vloer in de keuken. Op het geroep van het slachtoffer snelden geburen toe en verwittigden de gendarmen. Toen dezen ter plaats kwa men, lag de ouderiinge bewusteloos uit gestrekt. Een ontboden geneesheer ver leende haar de beste zorgen. Men vrees de voor eene schedelbreuk. De stukken van den kloef weden aan geslagen en een streng onderzoek is ge opend. 78" VERVOLG. Ik zal de post bewaken. Ik zal eiken brief c'ie komt en gaat eerst goed nazien. Jk zal de jonge markiezin eerst scherp be- Bpieden. Wat moet gij Alexe Mixtorae toch ha ten, zegde Jean hij bewees u nochtans een goeden dienst, want hij verlosts a van uwen heerimmers als Alexe Mixlomc zijnen broeder niet gedood had, dan zoudt gij hem vermoord hebben uit dankbaarheid voor het fraai lidteeken, dal hij u gaf. Hij heeft uwe kans op een huwelijk geheel verwoest, want geen enkele vrouw zal eenen man trou wen met zulk een gezieht. Gij vergist u, antwoordde Piron ge raakt/Ik ben verloofd met Johanna, de ka merier van Mevrouw Mixteme. Wanneer de markies huwt, trouw ik met het ^meisje. Eene goede partij riep Jean verwonderd. Johanna is spaarzaam en zal een aardig som metje bijeen hebben. Maar hoe komt zij er toeu te trouwen hij die uw geheel vermo gen in kleederen en juweelen verkwisltet Kunt gij haar onderhouden Zult gij bij den markies in dienst blijven Woensdagavond brak er brand uit in hot. meubelmagazijn van M. De Breuc- ker te Vilvoorde. Toen het noodsein dioor jgeburen werd gegeven, drongen de Vlammen reeds door het dak der bergplaats, die 12 op 30 meters beslaat. Géburen snelden ter Hulp en tracht ten het vuur met emmers water te doo- ven. Toen een piket soldaten op de plaats der ramp aankwam, dat een weinig la ter nog door pompiers werd versterkt, stond het gebouw met heel'zijn inboe del reeds in lichte laaie. Van heel de doening blijven nog slechts een! paar geblakerde muren rechtstaan. De schade wordt op een der tig duizend frank geraamd. Er bestaat gelukkig verzekering. Tijdens het reddingswerk werden twee onversaagde pompiers vrij erg gekwetst. De oorzaak van de ramp is onbekend. Een erg ongeval heeft zich Donder dag op de baan van Santbergen naar Tdegem voorgedaan. Dg landbouwer Konings 'kwam met zijn gespan langs die baan, toen hij be vond dat de teugels van het paard los geschoten waren. Hij stapte van zijn wa gen om liet noodige te doen, toen het paard hem omwierp en voort holde.Een der wielen van het gespan bolde den on gelukkige over de borstkas. Landarbeiders snelden toe en namen het slachtoffer op. Een .bij-gehaald ge- neeeheer kon nog Slechts de dood vast stellen, te wijten aan inwendige kneu zingen. Konings was 50 jaar oud en vader dos huisgezins. Het lijk werd naar de hoeve overgebracht en het parket ver wittigd. 14 DOODEN. 50 GEKWETSTEN Alexandria (Louisiana) 5 April. Een storm woedde boven hét dorp Pine- ville. Talrijke huizen zijn geheel weg geslingerd geworden. Het onweer kost te het leven aan veertien personen. Vijf tig dorpelingen werden min of meer TOMAAT QONaZKVU De rechterlijke ag'etnlen der brigade van de Kool-markt te Brussel, hebben, Woendag de gezusters Celina. en Eliza V..., wonende Iloedstraat, te Cureghem, aangehouden. Het zijn twee beroepsdiefeggen, die hun oneerlijk stielje in de winkeluitstal lingen uitoefenden. Denzelfden dag nog, waarop zij dief stallen pleegden, verkochten de diefeg gen den buit aan verhelers met wie zij eene bijeenkomst hadden in een kof fiehuis der hoofdstad. Naarmate zij iets robberden brachten zij het naar be doeld koffiehuis en verpakten het, ge reed om aan de verhelers geleverd te worden. Op het oogenblik hunner aanhouding hadden de twe'e gezusters zes koepons zijden stof ter waaide van 7.000 fr. in hun bezit, die zij in een winkel der Nieuwstraat gestolen hadden. Men heeft de diefeggen ter beschik king van den prokureur des Konings opgesloten. De vcrlielers worden ieverig opge zocht. Ik zal hier blijven Johanna heeft *eld genoeg om met ons beiden te kunnen leven ik wacht van mijnen meester ook een ruim huwelijksgeschenk. Het viel Roza in dat Philip geen enkel woord lot zijnen broeder sprak over zijne erfenis, die hij aan Johanna gezegd had van den oom zijner moeder le hebben gekregen de geheele zaak moest dus niet waar zijn. Indien hij geld bezat moest hij er op de eene of andere wijze zijn aangekomen, doch op welke wijze Zij dacht aan de verdwenen juweelen van den markies en hare overtui ging, dat Philip Piron ze zich tijdens den moord toegeëigend had, won meer grónd. Philip, zegde Jean, op de zaak terug komende, dit is zeker Alexe Mixtome leeft, hij bevindt zich in Griekenland, waar ik hem zelf heb gezien: Hij verbergt zich in een of ander hol er> frstseeri ons. Wanneer hij gevangen werd genomen, maak ik min stens aanspraak op een gedeelte der beloo ning, welke de regeering op zijne gevang neming heeft gesteld. Geef mij nu het gold, dat (.'ij mij beloofd hebt. Philip Piron trok eene beurs uit den zak en gaf ze aan zijnen broeder. Deze schudde den inhoud in zijne hand, teldo de goud stukken er woer een voor een in en stak ze daarna in den zak. In 1919 werd ten nadeole van den landbouwer Lotz van Picion een diefstal van 20.000 fr. in bankbrievcn, titels en goud gepleegd. In December laatst, kreeg een wissel- agent der- hoofdstad het bezoek van een korei, die een pak titels wilde verhande len. Zijne lijst van i-n beslag genomen titels naziende, stelde hij vast dat de akties van diefsta vooiükwamen. De wis selagent verzocht den bezoeker 's an derdaags weer te keeren. Inmiddels werd het parket verwittigd. Een onderzoek wérd' ingesteld en dit heeft nu geleid bot de aanhouding van den landbouwer PI. L... en zijne vrouw. Beiden werden afzonderlijk onder vraagd en legden tegenstrijdige verkla ringen af. Beiden echter zijn het eene om te bevestigen dat zij de titels heb ben gekregen van eene vrouw, die met hen in don trein had' gereisd. De 'génaamden Raoul Hériaud, 17 jaar, en Lucien Campot, 20 jaar, van Bordeaux, hadden een bootje gehuurd om een uitstapje te.doen op de rivier Charente. Zij vaarden de rivier af en kwamen op eene plaats waar te mid den den stroom een klein eiland gele gen is. Op den oever bestaat echter eene ijzergieterij. Daar tuaschen in gekomen kantelde het bootje alopeens om en de twee jongelingen vielen in 't water. Hé riaud k'lampte zich vast aan de kiel van het bootje, terwijl Campot zich aan het metselwerk van de sluis kon weerhou den. Twee ooggetuigen van het ongeluk kwamen aanstonds toegesneld en stelden alles in het werk om de drenkelingen te redden. Zij namen plaas in eene schuit ten einde de ongelukikigen op te pik ken. Om niet door den stroom meegevoerd te worden, hadden zij hunne schuit met dien oever verbonden. De koord brak echter en de redders werden van de plaats van het ongelufk weggevoerd. Intusschen had Campot zich aan het omgekanteld bootje weten vast te klam pen en werd kort nadien naar 't strand gebracht. Hériaud werd echter door den stroom meegesleurd en verdronk. in den nacht van Woensdag op Don derdag rond 2 l/2 «ure is een groote brand uitgebroken in de chocoladefa briek Van Suypene-Verdonok, Prinsen hofstraat te Eeikloo. Het vuur nam eene snelle uitbreiding, zoodat in een oogwenk ganech het ge bouw, met alles wat het bevatte ten prooi der vlammen werd. Dank zij het moedig optreden van het pompierskorps, dat spoedig ter plaatse was, zijn de aanpalende woningen dier volkrijke wijk kunnen gevrijwaard wor den, ondanks de vlammen die hevig woedden en de fabriek in een vuurpoel herschiepen. Na 1 1/2 uur werkens wa ren de pompiers de vlammen meester. De schade wordt op 250.000 fr. ge schat en is door verzekering gedekt. Uit het onderzoek blijkt, dat het vuur is ontstaan in de drogerij, waar. dag en nacht een kachel moet branden. Ter plaatse bemerkten wij de heeren burgemeester Puasemier en schepenen Van Brabandt en Goethals, die de noo dige ordemaatregelen namen. -AA- te bekomen ten bureele dezer, in doosje met fleschje inkt. Prijs 4,20 fr. Ik moet bekennen, Philip, zegde hij, dat ik vreesde niets van u te krijgen, daar ik u als eenen verkwister ken. Waar haalt gij het geld vandaan om er zoo mee te kunnen spelen De markies moot u als eenen vorst betalen. Ik wilde bier ook wel in dienst zijn. Logeert gij in het dorp Ja. De mensohen zien mij voor eenen handelsreiziger aan. Ga naar Parijs. AI« ik u noodig heb, zal ik u schrijven. Voorloopig zal ik de zaak verder alleen drijven. Indien er echter eene belooning wordt gegeven zal ik zorgen, dat gij er een groot deel van krijgt. Ga nu, Jean, en zwijg. Zij traden naar de deur der kapel, waar zij nog oen tijdje samen spraken, doch Roza verslond er geen woord van. Jeau vertrok, maar Philip kwam terug en ging weer op zijne vroegere plaats zitten. Roza werd vermoeid door hare gedwon- gene houding haar nek deed pijn van het bukken, on hare oogen brandden van het staren in de duisterhis. Zij verlangde vrij te zijn, maar duifde zjcii niet verroeren. Zij had Philip Piron thans als eenen ellendeling leeren kennen en was bang voor hem. 7ij twijfelde er niet meer aan, of hij had haren oom vermoord en stond nu naar het leven van haren vader. Zij was slechts een zwak EERBEWIJZEN BIJ HET PRINSELIJK LIJK Parijs, 5 April. De driedubbele kist. in sparrenhout, in lood en in eb benhout, waar zich het stoffelijk over schot van den Japanschcn prins Kitas- jirakawa in bevindt, wordt door Japan- sche officieren en leden van de ambas sade en de Japansche kolonie in Frank- rijik bewaakt. Om middernacht 'kwamen de lood gieters de kist dichtmaken, waarna Ha- gasjikoemi zelf de bovenste kist verna gelde. De fazant, de asperges, de vruchten en vissohen werden verwijderd en ver brand, waarmede men wil aanduiden dat het is alsof de afgestorvene ze tij dens zijn laatste reis verorberd heeft. Op het tafeltje in de lijkkapeJ blijft enkel nog wat rijst en water staan. Gisternamididag defileerden talrijke voorname persoonlijkheden voor het lijk. Daaronder bevonden zich de gezan ten van Belgie en Italië. Van de bezoekers werd verlangd dat ze bij het binnentreden hun overjas zou den afleggen. Men heeft nog geen .gegevens aan- ande 't overbrengen van het lijk naar Tokio. DE TOESTAND' DER ANDERE SLACHTOFFERS Patrijs, 5 April. De Japansehe am bassade deelt mede, dat de toestand van prinses Kitasjirakawa minder zorgwek kend geworden is. Ook prinses Asaka en mej. Sauvy, de gezelschapsdame, zijn aan de beterhand. Wij vernemen dat in de laatste ver gadering van de 'Edele Konfrerie van het H. Bloed, graaf Herwyn, een der ieverigste inrichters der vermaarde pro cessie meegedeeld heeft dat het Bij- 'belsch gedeelte merkelijk zal vermeer derd worden, dank aan de onberoepene toetreding van personen tot de beste fa- milien der stad behoorende. 't Ware te wenschen dat deze schoone voorbeelden algemeen werden, zooals geschiedt voor het Mariaspel te Halle en .voor de Passiespelen te Nancy en Oberammergau Voegen wij hierbij dat de. beroemde H. Bloedprocessie dit jaar zal uitgaan op Maandag 7 Mei, Geen tweede uit tocht heeft plaats, zooals velé mensehen bullen de stad denken. 'V In zicht van Britsch Colomibie staat op het Triple-Island een vuurbaak, waaraan reeds meer dan een schip zij ne redding te danken heeft. Op 31 Januari overleed daar plotse ling de waker, M. Watliins. Zijne vrouw bleef daarna met twee kinderen in de onmetelijke verlatenheid alleen. Toch overwon ze hare droefheid en besloot de taak van haren echtgenoot op zich te nemen, en gedurende meer dan twintig dagen waakte ze de nachten door en gaf gedurende vele dagen nog hulpsigna len wegens de dikke misten, die in dien tijd van het jaar in streek drijven. Een Engelsch schip, dat in de streek kruiste, hielp eindelijk de arme vrouw uit haren ben arden toestand. Mevrouw Watkins ontering van wege de overheden de warmste gelukwen- schen voor zooveel moed en plichtsbesef. meisje, onervaren in de listen der wereld boe kon zij bet tegen zulk eenen man vol houden Wanneer ik het maar aan mijne moe der kon mededeelen, dacht zij. Wellicht zou zij den bijstand van 't gerecht inroepen en mij behulpzaam zijn in het herstel onzer eer. Maar neen, zij is van mijnen vader ge scheiden en met den man verloofd, die zijne plaats bekleedt. Ik kan haar niets zeggen, zelfs als ik de aan mijnen vader gedane be lofte wilde verbreken. Neen, ik moet zwij gen en handelen. Zij zuchtte over hare hulpeloosheid. Philip zag verschrikt op. Hoe zwak het geluid harer ademhaling ook geweest was, hij had toch iets gehoord. Op dat oogenblik vloog een uil door het venster en Piron zette zich weer gerust gesteld neer. De tijd ging slepend voorbij. De minuten schenen Roza uren toe. Alleen het geraas der in- en uitvliegende uilen verbrak de lieer- schende stilte. Eindelijk kon Roza niet meer, zij vreesde telkens dat zij zich verraden zou; mdar in dit uiterste oogenblik stond Philip op en vertrok. Roza wachtte totdat zij zeker was dat hij niet zou terugkeeren z\j verliet haren schuil hoek en ging eveneens naar buiten, waar zij zij zeer voorzichtig rondkeek, zij bemerkte. Een porsoon uit den Haag slachtoffer Wij hebben eenige maanden geleden het geval gemeld, dat een Nederlandsche dame, die van Parijs naar Den Haag reisde, besto len werd van al haar sieraden. Nu is een Hagena;u> in den trein bestolen, op weg van van Den Haag naar Madrid, lusschen Ant werpen en Brussel. Hij reisde met den voortrein van 8 uur 30, en zat in een coupé van eerste klasse, niet? rooken. In den coupé zaten nog twee; Engel- schen en een Hollander, die alle drie in Ant werpen uitstapten. De Hagenaar wilde daar in den restan- wagen gaan lunchen en vroeg der. trein wachter, terwijl hij hem op de twee valiezen die in de netten lagen, wees, om den coupé af te sluiten. De treinwachter deed dat. Na een half uur kwam de Hollander terug, vond de coupédeur open, twee reizigers waren er bij gekomen, maar een zijner valiezen was verdwenen. In het gestaan valies zaten ver schillende kleedingstukken, juweelen en waardevolle documenten. In Brussel is de zaak bij de policie aangegeven. Maar is het niet meer dan tijd, tcekent het Vaderland uit Den Haag hierbij aan, dat de spoorwegen, zoowel de Nederlandsche als ai de buitenlandscho, in samenwerking iets doen tegen de internationale dievenbende Het is toch meer dan erg, dat men in een grooten D-trein niet eens in een afgesloten coupé zijn leisbagage kan laten staan Op het traject Parijs-Nice nemen de Fran- sche spoorwegen wel maatregelen. Wanneer daar een irein stil staat aan een station gaan de treinwachters aan de uitgangen staan en controle6ren ieder, die den (rein verlaat. Hoe men ook controleert doel er ten slotte niet toe, als men maar iels doet. Het wordt toch te bar in de laatste maanden. Puils gezondlieiilsgenever. Versterking der maag. 560 heeft besloten, dat de regimenten vaö het garnizoen beurtelings, het Panora ma van den Yzer zullen bezoek onder de leiding van eenon officier, die hun de verschillende wisselingen van den! g zal uitleggen. Zij zullen er de hei dens en lijdensgeschiedenis hunner ou-» deren zien. »an 6 April Medegedeeld door de a Bauque Centrale, de la Dendre Amsterdam (galdeuj 685,tot. 695,— Keulen (marlij 0,059 tot 0,10.9 Christiani» 316 1/2 tot 320 i/2 Copenhagea 833 1/4 tot 337 1/4 Stockholm 468,— tot 472, Geilöv. 322,— tot 326,— Italië 86 3/16 tot 893/16 Madrid 260 1)2 tot 270,— London (pond sterl.) 81,72 1/2 tot 82,22 1/2 Parijs 115,92 1/2 tot 116,42 1/2 New-York(oh«ck) 117,46 3/4 tot 17,56 3/4 New York(kabel) 17,46 1/4 tot 17,56 1/4 Montreal 17,15 tot 17,35 Prague 51 1/4 tot 55 1/4 van 6 April Belgische Rente 3 t. h. Mei 61,— Schatkistbons 10 jaar, 95,75 Binnenlandsche Leening 5 t.h. 461 J1/2 Nationale Herstelling 5 t. h. 85,60 Verwoeste Gewest.4 0/0 207, - 5 0|0 256,— Consolidatieleening 100,30 Reserveaandeel vau de Soc.Gén. 5500,— echter niemand meer en ijlde naar hare ka- 91'. Het wordt lichter, mompelde zij. Ik be» gin reeds iéts te zien. Maar waar zijn de be- ijzen voor mijne vermoedens En hoe kan ik mijnen vader tegen deze gevaarlijke vijan den beschermen Zou het kwaad toch zege vieren en mijn vader met mij het onderspit moeten delven Philip heeft mij herkend. Hij is mij, zoowel als mijnen vader, vijandig en zal alles doen wal hij kan om ons te ver delgen. Mijn vader moet Frankrijk verlaten en eene nieuwe schuilplaats} zoeken. Ik zie dat Philip meer op zgn geweten heeft dan bif zijnen broeder vertelde. Zon het mogelijk zijn, mij tegen hem te behoeden, mij en mij nen vader EEN STRIK. Mevrouw Mixlome was door d§ schijnbare onoprechtheid en door het stilzwijgen Roza dieper beleedigd dan het meisje kon denken. Trotsch als zg was, koel en afgeme ten als zij scheen, had een voor haar zel£ onverklaarbaar gevoel haar hart voor Roxa doen kloppen, en gedurende weinige weken had zij het meisje lief gekregen met eene hartstochtelijke teederheid, waartoe alleen edele karakters in staat zijn, (Yervolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2