m 'Sunlight Zeep L'. tegen de hardheid van het water Hulphuis Belgische Boerenbond Venditle van Veldvruchten Belangrijke Brnsselsche Verwerij Boetstraffelijke BesÉÉank van DeRderntsada Verklikking aan den vijand Elixir De Kempenaar Priesterlijke SPORT STABSMiEUWS 21 JULI TE AALST Laatste Berichten pes» Teiefaon BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE HALFMAANDEL1JKSCHE REKENINGEN CimO~TCMMATEN Tragtl, 18, (neven de Sas).Aalst ar- Ziep is het beste middel om het water te verzachten. Het overvloedige schuim dat Sun LIGHT al wasschende voortbrengt, en welke alle vuilnis vernietigt, laat aan i het harde water toe zoo gemakkelijk als regenwater, lusschen de draden van het linnen te dringen. De Sunlight verlengt uw leven daar zij U, gedurende den wasch, alle vermoeienis spaartzij verlengt ook den duur van uw linnen daar zij geen enkel schadelijk bestanddeel inhoudt. Voor het harde water, twijfel niet Gebruik Sunlight. Dieven dringen in de kerk van Waas munster Den nacht van 14/15 Februari werd de parochiale keik vau Waasmunster bezocht (ioor dieven. De here's maakten cene opening in liet dale, en eens binnen, braken zij de offerblok ken en kassen opon en roofden er allerhande geldsommen en voorwerpeu, o. m. eene groo'.o tslvrren koorlamp twee zilveren kandelaarstwee zilveren kronen van Onze -Lieve. Vrouw emen zilveren staf va» den ceremoniemeester,, Dadelijk steldé het parket van Den der- monde.een onderzoek in dat leidde tot de ontdekking van -de-, dieyen,, in den persoon Ivan do. genaamde»-: Stevens Jan Baptiste, •schk'qrsgast, Ie Brrchem-Sf-Agatho, en Brna-gera... Charles-Louis, voermansgasl, te St. Jans-Molenbcek. Beiden zijn gekende dieven en maken doel uit van eene bende. De eerste bijgenaamd u Ticbke de Ganshoren, heeft reeds tien. talTen veronrdeelingen opgeloopen voor diefte en staat onder de bcwaakzaamheid der po litie. Bruggcman is meostal gekend onder den lapnaam van Louis den Bper en is ook vroeger gestraft voor diefte. Do volgende vei oordeeling is uitgesproken leder twee jaar gevang en 1500 fr. boet. met onmidueiijke aanhouding. Na het.uitdoen hunner straf zullen beiden gedurende 5 jaar onder de bijzondere be waakzaamheid der politie blijven. Bovendien worden zij van hunne burger- rcohien beroofd. den braven zeeman toe. Verwittig ook den he;rCorvol. Gjrv©! die zich dien dag toevallig in hel kasteel bevond, had den schreeuw vtyi het meisje gehoord. Onmuïdehjk (iep hij naar de plaats, van waar liet gerucht was opgestegen. Hij kwam cr te gelijk met den dokter aan. Deze nadi.-rt'e liet jonge meisje en onder zocht laar. 't Is Diets! sprak hij, een kleine bezwij ming Madeleine is zeer ieerhartig. Zeker zal haar iets na het maal getroffen hebben. De minste ontroering was voldoende. Breng koud water, wat vluchtig zout. Oplet lend en langdurig beschouwde Cor- vol be' meisje, dat daar nu lag koud en on beweeglijk ols een doode. Ge denkt dus, dokter, dat ze flauw ge worden is Wat zou het anders wezen Coraol wou antwoorden, doch een plotse linge gedachte sloot hem den mond. Hij zweeg. Een bewijs dat zij in zwijm viel, ver voegde de dokter, is dat het lieve kind reeds lot zich zelve komt. Juist daarom, mompelde Gorvol bijna onhoorbaar, juist daarom was het geen be zwijming, aangezien zij zonder iemands hulp weer bij komt versterkt dit nog meer mijn gevoel eo. 'Men droeg Madeleine op het gras. Ilaar verstand was teruggekeerd zij bewoog aich mo snel en frisch alsof er niels gebeuld ASSISENHOF VAN OOST-VLAANDEREN te Nieuwerkerken, te Aalst, te Haaltert Vrijdag morgend werd het getuigen ver- hoor ter ontlasting voortgezet. Ben 60tal ge tuigen, allen inwoners van gemeenten pa lende aan Nieuwerkerken, Aalst en Hael- t> rr, werden geboord, doch velen wisten zelfs niet waarom zij waren gedagvaard, Zij kenden den beschuldigde niet en wis ten niets van de hem ten laste gelegde feiten. Het getuigenverhoor was om 4 ure afge- loopen het Openbaar Ministerie ving dade lijk zijn rekwisilorium -aan, onverklaarde daarin,: d.)t hij den belichte! aan het oordeel, der gezwoorueo overliet. Daarna werd het woord verleend aan- M1 Fiorent Dauwe, verdediger van den beschul digde, die de onsohuld van zij» kliënt staande hield, en pleet dat heel de ik'schuldiging op verdenkingen berustte. De replieken namen slechts tveinig tijds in beslag. Het Openbaar Ministerie houdt zijn rekw sitorium staande en meesier Dauwe zijn pleidooi. Twaalf vragen worden aan de jury ge sleld. Na een half uur is de beraadslaging geëindigd. De heer voorzitter van de jury geeft lezing der antwoorden. Zij worden allen ontken, nend beantwoord. Diensvolgens wordt van Liedekerke vrij gesproken en onmiddelijk in vrijheid gesteld. VVV JacquesNeefs, Antwerpen. 29375-2 Ha.sa mijn kind schertste de dokter, ilt ge mij eens gauw zeggen wat u van zelve doet gaan, zonder iemand te verwitti gen Gelukkig dat bet juist mijn bezoek dag is, anders zou de heer Gorvol u waar schijnlijk een geneesmiddel uit tie nieuwe school toegediend hebben hij werd immers in de moderne leerstelsels opgevoed. De dokter zei dit op goedigen toon. Ma deleine glimlachte. Corvol antwoordde vroo- lijk. - Verschooning, dokter ik beken, dat ik me in mijne jeugd op de geneeskunde heb toegelegd, maar ik liet dit vak varen, zoo dat er mij hedon niet veel meer van is bij- ebleven, Bovendien, ik ben te zeer van uwe bekwaamheid overtuigd, om u mijn ■volle vertrouwen niet te schenken. Gij hebt gelijk, jongeling, vijftig jaren praktijk beteekenen moer dan uwe proefne mingen. Deze laten me onverschillig, ik lees nooit vakbladen, en toch sterven mijne zie- ken niet vroeger dan de klanten mijner con fraters. Zie Madeleine. Hare wangen kleuren weder... De natuur, de jeugd alleen bewerkt zulks. Noch uwe nieuwe genees middelen, noch uwe Parijxer illustraties, zouden dergelijken uitslag verwezenlijken. Inderdaad, Madeleine was weer bij volle iennis. Zij glimlachte on drukte de handen barer moeder met warmte alsof ze haar vergiffenis vragen wilde voor de onrust die zij haar ver oorzaakte. (Vervolgt..! BISDOM GENT. /?ijne Doorluchtig beid de Biseeb'-p heeft paskcor benoemd te Baardogem, den E. H Boelandt, bestuurder der Broeders van Lokeren. WIELRIJDEN Do Ronde van Frankrijk Zondag eindigde deze groot© batnkoers. Dc laatste rit DuinkerkeParijs, 340 kim werd gewonnen door Felix Goelhals, van Kales, die een peloton van 25 man wist te kloppen. De algemeene rangschikking is als volgt u. m. 1. H. PELISSIER, Fr^nsch. 222 15 30 2. Bottechia, Italiaan 222 46 12 3. Btllenger, Franschman 223 20 13 4. TiLerghien, Belg 223 44 40 5. Alancourt, Franschman 224 28 10 6. Collé, Zwitser 224 44 13 7. Despontin, Belg 224 55 19 8. Lucien Buysse, Belg 221 57 41 9. Bhers, Franschman 225 14 39 10. Huot, Franacbnaan 225 32 36 11. Muller, Elzasser 225 42 16 Zesdagenkotrs te Londen- Deze koers verleden week betwist en Za terdag avond geëindigd, gaf den volgenden uilslag 1. PIEK VANDEVELDE-ALOYS PERSYN Belgen, met 17S7 mijlen, 661 punten, Op een ronde 2. Pcyrode-Godivier, 673 punten. 3. Texier-Sciioettél, 596 punten. 4. Nagels-Andersen, 592 punten. 5. Dupuy-Oliveri, 329 punten. 6. Selbach-Tonani, 92 punten. VOETLOOPEN ftlearathon der Vlaanderen Aalst-Gent (28 ktlm. Zaterdag werd deze' jaarlijksche wedstrijd geloopen en evenals voergaande jaren, be' baalde hij een machtigen bijval. Van aan de Groote Markt te Aalst waar het vertreksein gegeven werd, tot op het Sportplein der inrichtende maatschappij A. R. A. La Gantoise, verdrongen zich duizenden toeschouwers. De uitslag was als volgt 1. Proot, La Gantoise, 1 u. 48 m. 18 s.; 2. Dhaenens, La Gantoise, op 5G meters 3. Steurs, Daring G. 3., l u. 53 m. 4. Van Fleteren, La Gautoiie, 1 u. 53 3 s. 5'. Dc Rouck, Sp. Club Anderlecht, 1 54 m. (1* militair). 6. Marien, Union SL G.,1 u. 57 ro. 7. A. CbrisliaensyDaring C. B. 8. Detaill©, F. O. Luik 9. Maes, (militair),'SLétnen 10. Gallo, C.t .Meftpea- Meldenswaardig is, dat het nu de derde maal is, dat de twee eersten in gelijke volg orde aankomen. OE LIJK PLECHTIGHEDEN van M. Abel De Clippele, eere-arrendisse- mentskommissaris, hadden Maandag mor gend alhier, plaats. Zeiden zagen wij zulke menigte op eene begrafenis. Onder dezen,die eraan gehouden hadden, een laa(sten'blijk van buide en genegenheid te brengen aan den achtbaren afgestorvene, bemerkten wij M. R. Moyersoen, minister van nijverheid en arbeid, M. Vincent Diericx, oud-volks ver tegenwoordiger, talrijke burgemeesters en secretarissen uit het arrondissement, enz. enz. De offerande in St. Martenskerk duurde ruim een half uur. R. I.iP. Nooit sedert de verlossing van lle No vember 1918, was de stad zoo bevlagd, zoo- kis Zaterdag laatst, 21 Juli, ter gelegenheid van den Nationalen Feestdag. In sommige stralen was de bevlagging sobier algemeen en laat ons hopen, dat er toekomend jaar geen enkel huis meer zal ontbreken aan dien vaderlandschen plicht. Van 's morgens vroeg rtjeds zag man tal rijke groepen werkersfamiiiën, allen op hun paaschbest uitgedost, zich naar de statie be geven. 't Waren niet alleen katholieken ei liberalen, doch ook socialisten en daensis ten, die zich naar Brussel begaven, om er uit de handen van Z. M. Koning Albert, het eereteeken tc gaan ontvangen voor hunne lange jaren werkzamen en vlijtigen dienst, bij bunnen patroon. Om 11 1/2 ure 'werd in St Martenskerk een plechtig Te Dcum gezongen, dat bijge woond werd door de burgerlijke en militaire overheden, en talrijke afgevaardigingen van maatschappijen van invalieden, oudstrijders, oudonderoflicuren, enz. enz. Hot was de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend welke do stoet ter kerke bracht, onder liet spelen van machtige stap- marchen. Om 1 ure had in 't lokaal der Koninklijke ffhtnionie een banket plaats, door de wer kende leden aangeboden aan het bestuur. Wij hadden het geluk dit feestmaal bij te wonen en wij mogen ronduit verklaren, dat wij nooit meer hartelijke fcroederliikh?id en innige vreugde zagen in eehe maatschappij, lusschen werkende en besturende leden. DE Z.tAK DER COMMUNISTEN, Brussel 23 Juli. —L'Üeel de zitting van Maandag morgefld werd ingenomen door het rekwisitoruim van den substituut van den prokureur generaal, M. Hayois de Tiiermigeurt. Hij begint met te bewijzen dal de vervolgingen ge rechtvaardigd lijn, daar het vast slaat dat er een komplotis van bet ,oogenblik dat er eene voreeniging is geslicht voor doal hebbende de bestaande instellingen omver ie werpeG. Daarna ontleedt hij de geschriften bij de betichten aangeslagen. Deze slaan onder de bevo- leu van de IIP Internationale en van het gouvernement der Sovjets. Vervolgens onderzoekt het openbaar ministerie de rol, door ieder der betichten gespeeld op de verschillige comnsuoistische congressen en bepaalt dan de strekking der auti-raili- tarische propaganda, door de communisten geheel belgié door gevoerd, li IN I1ET BEZETTE GEBIED. Dusseldorf, 23 Juli. De municipalileit van Dort- mond heeft in de plaatselijke bladen eene verordeuing doen opnemen, betrek hebbende op strafmaatregelen genomen door de bezettende overheid wegens bet s boteeren vau telefoou- ijnen ep 16 Ju li laatstleden. DUSSELDORF, 23 Joli. Verscheidene mijneigenaars hebben zioh in dp bureeleo* van den Franschen bezetfingsdienst aangeboden om den kohlenlseuer te voldoen. VREESKLJJKE BOTSING IN ZWEDEN. Stockholm, 23 Juli. Gisteren avond? is nabij de siatie van Flessberg, een trein komende van Gethenbourg, aan een overweg op. een otie-kamien gebetst. Van de 32 personen, die ep den auto-kamienj hadden plaats genomen ontkwamen het slechts drie heelhuids. Acht werden op den slag gedood en de 21 anderen min of meer zwaar gekwetst. den 10 en 25 dermaandis bel geld lescbikbaar 2398 TEGENWOORDIGE INTREST 3,5Q T. H. Bij het nagerecht bracht de heer Odilon Van der Haegen, voorzitter, een heildronk uit op HH. MM. Koning Albert en Koningin Elisabeth. De Braban$onne werd gespeeld, door alle aanwezigen rechtstaande aanhoord en besloten met den herbaalden kreet Leve de Koning Leve de Koninklijke familie 1 Daarna nam de achtbare heer burgemees ter, eere-vooraitter der Koninklijke Harmonie het woord, om de leden te bedanken wegens hunne edele gedachte, op 21 Juli verjaardag onzer onafhankelijkheid hun bestuur op zulk prachtig feestje te willen onthalen. Hij bracht hulde aan den heer Serafien Kieckens, die meer dan 40 jaren vaandeldrager was der maatschappij en nu om reden van zijn hooge jaren opgevolgd werd door 't jeugdig lid M, Emiel De Slrooper. De heer burgemeester maant dezen aan steeds met iever zijne laak als porte-drapeau waar te nemen en wenscht hem deze lange jaren te zien vervullen. De quatuor heeren K. De Melte, Steen, haut, Van Vaerenbergh en Backaert, ver gastte ons op menig prachlstukje uit haar rijk repertorium en verdiende ,teu volle den behaalden bijval en dank. M. Matthieu verwierf ook zijn aandeel in de applaus, door met zijne forsige slem het lied O Belgenland te zingen. Daar men toch afwisseling wilde, voerde vriend Benoit eenige nieuwe dansen uit, welke ons aller lachspieren duchtig aan 't werk zetleu, Om 6 i]2 uro werd een uilstapje gedaan in de stad, met bezoek, aan de lede» koflie- lmishouders. Overal werden prijzen af geloot en den - bouquet ging af in 'de Beurze van Amsterdam bij M. Karei Van den Bossche. Dal er vermaak was hoeft hier geen botoeg en 't was niet zonder reden, dat iedereen vroeg wanneer het bestuur zijne revanche zou nemen. Het feest eindigde met... 21 Juli. XQX ONDERSCHEIDING. Wij vernemen dut de heer Emiel Smekens, gewezen onder statieoverste alhier, thans statieoverste te Denderleeuw, ridder benoemd is in de Leo poldsorde, voor diensten aan hel land bewe zen, gedurende den oorlog. VERLOREN zwarte brieventesch, met identiteitskaart, papieren, enz. gaande van Groote Markt tot in de Lange Zoulstraat De eerlijke vinder mag het geld behouden mits de tesch en anderen inhoud terug te bi zorgen aan het adres op de identiteitskaart vermeld. ÏQX EEN' LOT van 10.000 fr., uitgekomen in de irekking der Verwoeste Gewesten is ver kocht geweest door de Banque Centrale de la Dendre. :oOo VERLOREN een schepershond(kleur geel) antwoorende op naam van Keli, terug te brengen tegen belooning, Brusselschestraat 61, Aalst. 4170 Balspel, Houtmarkt, Aalst 't Kampioenschap der Vlaanderen ingericht door De Aulstersche Kaatserszal betwist worden lusschen negen der sterkste partijen van tweede speciale. Zondag 29 Juli Ninove, Van Lierde Aalst, Vera Geeracrdsbergen, Do Bruyne. Zondag 5 Oogst Ixelhs, Dessus; Aalst; De Groodt; Anderlecht, Buyens. Woensdag 15 Oogst, groote beslissing. Het spel begint om 2 uren. Gezien de sterkte der partijen mag het publiek zich aan een schoon sport ver wachten. Prijzen der plaalseii 0.25 fr. per lut. Het Bestuur. DE ALLERBESTE PRIJSKAMP VOOR LEJHVISSCHERS op Zondag 5 Oogst, in den Spiegel vijver van het Stadspark. UOO Franks Geldprijzen Zie plakbrieven. Al de deelnemers mogen na den prijskamp voorj yisschen tot 8 uren 's avonds Prijslijst der voornaamste waren VEEVOEDERS Lijnmeel Am. 92; Lijn- meel iol. 90 Aardnootkoek 88 Pulmtneel 46; Kortmeel 4!; Zemelen 41; Mais (nieuwe) 76; Gerst 68; Melasse 45; Bloem 000 132. MESTSTOFFEN Soda Nitraat 115; Am moniak Sulf. 130; Superfosfaat 22; Bernard- foslaat 15; Metaalslakken 24; Raapkoek 51. Magazijn open van 7 lot 16 uur. 4201 TE EREMBODEGEM Op ontvangst van Louis DE RYCK, te Ererabodegem, zal er door bevoegd ambt, openbaar verkocht worden namens M. Emile Gieis, te Erembodegem, 4 koopen tarwe en 6 koepen rogge, te Erembodegem, op Maan dag 30 Juli 1923, om 2 ure namiddag. Men zal vergaderen op den Molenkauter. 4197 FLINKE BOBIJNSTER voor zijde ge vraagd, verzekerd werk, hoog loon. Tc be vragen Erembodegemstraat, 16, Aalst, nabij bet Park. 4199 MEN VRAAGT bekwame vuursmid en ajusteurs, bij Frederik Braockman-Hermans,. Miuleschettestraat, 45, AalsL 4.200 SM1DSGAST wordt gevraagd bij Frans Singelyo, smid, te llofstade Statie. 419>6 GEDIPLOMEERDE CHAUFFUR, vrij' van dienst, vraagt plaats. Schrijven bureel van het blad onder de letters D. A. L. 4194 GEVRAAGD meid voor alle werk. Hoog loon. Zich te wenden bij J. De Gheest, brou- •rij, Keizerlijke Plaats, Aalst. 4193 WORDEN GEVRAAGD, bekwame naai sters en meisjes van 14 tot 18 jaar, voor naaiwerk, Stali straat, 12, Aalst. 4191 MEN VRAAGT een menicien goed op de hoogte van herstelling van Automobielen. Schrijven met opgave van verlangd loon en getuigschriften onder de letters E. S. bureel van bet blad. 4192 IL EST DEMANDÉ bon représentant référeuce de ir ordre avec residence Alost Termonde ou St Nicolas, pour reprósenter Tuileries importunies. Adresser demandes bureau du journal sous initialeu J. V. 1886. 4181 MEN VRAAGT eene meid voor alle werk klein huishouden. Zich te bevragen Kerk straat, 21, Aalst. 4167 2 CAMIONS, waarbij een gebaeheerd?, draagvermogen 1000 cn 1500 kgr. alsook 2 volledige harnassutenle koop aan voor- deelige prijzen, 172, Dendermoiidsche steen weg, Aalst. 4195 Te koop 2 buffetten in pitch pine, kleerka£8en, coulissciafels, 6 keukenstoelen, engelsch bed en andere beddens, spiegel en spiegelkassen in acajou en eik, lavabos in eik, enz. enz. Zichtbaar in de Stoots raat, 2, Aalst. 4198 TE KOOP een woonhuis, bouwgrond en baksteenen, aan 68 fr. de duizend, aan den oven genomen. Zich te bevragen 33,Ninoof- sclien steenweg, Erembodegem. 4016 TE KOOP een welgelegen handelhuis, te Aaist, Moorselbaan, 44. Te bevragen bij j Alfons Guns, Keiberg, 61, Erpe. 4133 verlengt in betrekking te treden mot' persoon een magaüijn van bloezen, breiwerk, linnengoed of dergelijke, artikels houdende, die zou geneigd n een deel der uitstalling af tejstaan voor een hulphuis. Goed gekendo verwerij. Schoon winstaandeel. Sclir. O. M. Acrenjce Ilavas. Brussel. 3SGO .Jci

De Volksstem | 1923 | | pagina 3