Misdaad der Onschuldige ¥essssiijk atigeluk te Ledeberg Erg aBtoflMAiefoogeliik 1 te Antwerpen Vsrlsren ef gestolen Laffe bandieten! fa St. Gillis D@ Misdaad te Eiseite Erge val te Sent De Boosnaaeslag te Luik Bloedige twist te Laken JgsltesgeM te Hgyst-ep-dea-Berg Erg spcsrwegsregeluk te 's Qraven-Brake! Vstscfispeters aasigehsusfea Door elscfrieitsst gedood De zaak -i. B. De i&y vosr hei Assisenhof te Bressei Nog een anto-Ganmn én een afgrond BEURS VAN BRUSSEL WISSELKOERS der op de uitspraak der rechtbank vaflj 'Antwerpen, waar De Nieuwe Gazet v voor dezelfde feiten is veroordeeld ge worden. Hij verhoopt dat de rechtbank gevolg zal geven aan den eisoh van den aanlegger en de besluitselen der tegen- pniiij" verwerpen zal. Do zaak zal worden voortgezet op 29 October of op 5 November a. s. VVV In den nacht van Zaterdag op Zon dag is er in de gewezen statie van Le deberg een erg ongeluk gebeurd. Enkele minuten over middernacht Hoorden de echtgenooten Achiel De Frenne, handelaars in stopsels, Statie- straal, smartkreten opstijgen. De heer De Frenne, met een ander bij hem inwonend persoon, gingen met een zoek lamp zien en vonden op de spoorriggels een man liggen, wiens «urn afgereden was ook onder zijnen rug was hij erg gekwetst-. De ongelukkige werd in de voorloo- pige ontvangstzaal gedrageni alwaar de bijgeroepen geneesheer De Moerloose hom de eerste zorgen toediende. Daar na werd hij naar het hospitaal van Gent overgebracht. Het slachtoffer is een genaamde Plis- mier, ploegbaas, woonachtig Eendracht- straat 43, te Gent. Zondagnacht, rond kwart na 1 uur, werd op de leien, ter hoogte van den Meohelschen steenweg te Antwerpen, genaamde Alfons Verbrugge, 58 jaar oud, wonende te Damlpremy, door een auto aangereden. De man viel en werd erg aan het hoofd gewond. Toen men den ongelukkige ter hulp snelde, was er van een auto geen spoor meer te zien. Men vond echter op de plaats van het ongeluk een slijkweer- der van den rechterkant van het voer tuig, waarmede naar men veronder stelt-, het ongeval gebeurde. Het slachtoffer werd in bedenkeüj- ken toestand naai' liet St. Elisabothgast- hu;ia overgebracht, terwijl poïiicie-offi- cier Demeulemeester aanstonds een onderzoek opende. Maandagmiddag was de toestand van Alfons Verbrugge nog steeds bedenke lijk. Daar de man niet kon ondervraagd worden, verdiept men zich in gissin gen over de oorzaak van het onge val. vW M. V..., de Lignestraat te Brussel, deed aangifte bij de politie van de 4e divisie, dat hij tusschen zijne woning en de Wolfgracht zijn portefeuille met 48 biljetten van 1.00U frank en twee paarlcn, tor waarde van 1.500 frank verloren had. Zekere M. Miehiels, wonende Jean Debrucqlaan, GO, te Molenbeek, deed aangifte van het verlies van een portefeuille, inhoudende 3.675 dollar, tijdens zijn gang van zijne woning tot do Anderleohtsehe poort, gedeeltelijk per tram af gelégd. V Zondag nacht, omstreeks half twee, werd de heer Fellemans Laurent, 72 iaar oud, wonende steenweg op Water loo, 733, te Ukkel, op de Jean Volders laan, te St. Gillis, aangevallen door drie kerels. Twee hielden hem vast, terwijl de andere zijn zakken doorzocht en hem een portefeuille met 8,680 frank ontnam. Daarna gingen zij op de lucht. De grijsaard diende klacht in bij de politie, docli hij kon slechts vage aanduidingen geven van de dieven wel ke ijverig opgezocht worden. DE DADER LEGT BEKENTENIS SEN AF. Gisterochtend werd een officier van de speurbrigade door den onderzoeks rechter Buydens belast met de onder vraging van den slager Hautier in hej, ziekenhuis' te Charleroi. Deze heeft be kend zijne vriendin, Catharina Debla- ion te hebben vermoord. Zooals iederen Woensdag was hij nu weer paar Brussel gegaan en had er zijn vriendin ontmoet aan den uitgang van het station. Ze namen samen 't middagmaal en gingen 's avonds naai den schouwburg. Na de voorstelling- leidde hij de jonge vrouw naar huis 09 den Elscnestccnweg en bleef daar ver nachten. Donderdagmorgend, 11 October, bij 't ontwaken, had hij er genoeg van. Plots ontstak hij in woede, greep eén hamer die diende om kolen klein te kloppen en bracht er de slaapster ver scheidene slagen op het hoofd mee toe. Daarna sneed hij haar met een versch geslepen, uit zijn winkel meegebracht, mes de keel af. llautier wisehte ter plaatse liet mes af, nam daarop de wijk en schoot zicli enkele dagen nadien, thuis, een kogel in het hoofd. Hij pleeg de liever zelfmoord dan te sterven in de gevangenis. J. Binnen enkele da-gen zal de moorde naar naar de ziekenzaal van de gevan genis 'te Vorst- worden overgebracht. Maandag namiddag, om 1 1/2 ure. stond Gent-iel De Coster, 32 jaar, pla- fonneerder, wonende Bommelstraat, 5q, op een stelling, opgericht aan het Ho tel de la Paix langs den kant de£ Oude Scheldestraat te Gent. De man is tengevolge van eene draaiing van de 6 meters hooge stelling gevallen en met hoofd op de straap steenen terecht gekomen. De ongelukkige werd met een erge wonde aan het hoofd naar de kliniek van dokter Vercauteren. Dok, overge bracht-. DE SAMENSTELLING VAN HET TUIG. Luik, 21 October. De teruggevon den stukken van liet ontploffingstuig dat op den drempel was gelegd van he.t huis van den Franschen konsul te Luik, toonen aan, dat dit bestond uit een stuk geweerloop van 30 cm. lengte en van Duiteche afkomst. Aan een zijde was een koperen bakje, waaraan de lont- bevestigd was. De twee uiteinden waren met ijzerdraad omwonden. Er werd ook zwart geweerkrujt terug gevonden,dat zal onderzocht "worden. De' politie spoort een kerel op, die Zaterdagavond slenterend rond de w<> njn-g werd gezien en waarvan men een nauwkeurige persoonbesclirijving bezit. (gisterochtend is het parket ter plaat se afgestapt. De genaamden R..., van Koekelberg en N..., van St. Joost-ten-Noode, bevon den zich in een herberg van de St. Ro- chuswijk te Laken, en kregen twist over gen football-match. De herbergier kwam tusschen en ver zocht de ruziemakers elders hun ge twist te gaan voortzetten. Daar zij niet spoedig genoeg gehoorzaamden, greep de herbergier twee flesschen, in iedere hand eene, en begon ermee bovenarms op R.. en N.. te slaan Men heeft de twee mannen, die deerlijk gekwetst wa ren ter verpleging naar 't §t. Jansgast huis moeten overbrengen. De policie beeft proces verbaal tegen den zachtaar-digen herbergier opge maakt. EEN JAGER DOODELIJK GEWOND Zondag werd eene klopjacht gehou den in de bossclven van M. F. Hans- sens, ic Itegem, Heyst-op-dcn-Berg. Aan die klopjacht namen verscheidene ja: gers deel, waaronder ook M. Calluwaert, notaris te Itegem. Op zeker oogenblik waren de twee groepen jagers slechte enkele meters van elkaar verwijderd een schot ging af en de gansche lading trof M. Calluwaert aan het hoofd en rukte hem gansch het linker oor ai. Een drietal geneeshecren die van het gezelschap deel maakten, dienden den gekwetste de eerste zorgen toe en men bracht hem vervolgens naar zijne wo ning. De toestand van M. Calluwaert is uiterst erg, en een noodlottigen afloop wordt alle oogenblikken gevreesd. Mn begrijpt niet hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan. 80,25 54 3;4 238,75 96,35 0/0 6250 1445 Zij\ hebben veel slachtoffers gemaakt. De Brusselsche politie had vernomen, dat Verscheidene valsclispelers vergader den in een herberg der Pelikaanstraat. Zondagavond liadden zij van een per soon uit Namen een mooi sommetje gewonnen. Zekere F. werd aangehou den7 op het oogenblik, dat hij in gezel schap van zijn slachtoffer M. uit de herberg kwam. Hij weigerde zijn me deplichtigen te doen kennen. Na een grondig onderzoek konden twee daar van Maandagochtend worden aange houden het zijn G. uit de Lombard- straat, en E. Jan-B., uit de Juliaan- Dilleiisstraat. Het drietal dat veel slachtoffers heeft gemaakt, werd te Vorst opgesloten. De jacht op andere medehelpers wordt ijve rig voortgezet. M. August Dehaspe, ploegbaas ter statie van 's Graven-Brakel, is, Maan dag het slachtoffer van een ijselijk on geluk geworden. Nabij den gevaarlijken overgang der rue de 15Industrie, wilde hij een werk, aan de spoorbaan, nazien, toen hij door eene reeks van drie manceuverwagons verrast en overreden werd. Men voerde den ongelukkige onmiddelijk naar het stedelijk gasthuis, waai' men hem een been heeft moeten afzettlen. Het slachtoffer is afkomstig van Vir ginal, is een oud-strijder en woonde in •de rue du Bosquet, te 's Gtraven-Bra- kel. In dc fabrieken Sombre et, Mosel le te Montignies aan Samber, is, een pijnlijk ongeluk voorgevallen. De ge naamde Leoh Sellicr, wonende in "de rue de Namür, te Chatelet, is door de elektriciteit doodgewiksemd geworden. Het parket dat verwittigd werd, heeft de lijkschouwing bevolen. Het slachtof fer was 23 jaar ouel en sinds een paar maand weduwenaar. M org endzitting. Nadat nogmaals policiekommissaris Bricoux en de marktkoop(man Brijcr hun getuigenis hebben afgelegd, wordt de kapper van beklaagde, de heer We ber gehoord. Eenige bijzonderheden over datum en uur waarop Stuyck zich liet scheren. Dan komt de getuige juf frouw Jagers aan het woord. Weer komt het dekzeil ter sprake. Achtereen volgens worden de getuigen, vrouw Wuyts, haar zoon, de telefoonarbeider Clousjpin, de deskundige in pakgoed, de heer Van Herreweghe, de waschvrouw juffrouw Kolen en hare helpster, Jean ne Deleener in verhoor genomen. Allen geven hunne verklaringen, de een van wat meer, de ander van wat minder be langrijke aard. De getuigenis van juf frouw Kolen is wel de moeite waard, Zij toch verklaart, in de kwestie der waschmerken, dat alleen aan onbeken de klanten wasch merken worden gege- DE -vV- ven. Als zoo een klant zijn goed heeft |jKasaj p_ b. afgehaald en niet weerkomt, kan zGonjKatanffa QCW#ne Union Mmiêre, kapitaal In_ Frankrijk is'er weer een automo biel in een afgrond gevallen. Een der tigtal personen kwamen Zondag avond per autokamion van de kermis te Lion. Aan den doorgang van de Luette had er eene grondafscluiiving plaats en liet voertuig plofte in gen afgrond. Eeni- gen der inzittenden konden in tijds wegspringen. De anderen, een 2<jtal werden uit de diepte gehaald met min of meer erge verwondingen. Acht hunner Moesten naar het gast huis gevoerd worden en de toestand van twee der slachtoffers is onrustwek kend. door Pierre DECOURCELLE 100® vi:it volg (bis). - Ik zal de kapel binnengaan, eerst den ellendeling dooden en dan mij zelf... Dan zoudt ge u op Corvol hebben gewroken, dat is waar mijnheer Robert. Maar zal uwe eer hersteld wezen?... Wat kan 't- mij schelen!... Hij heeft dan toch Madeleine nietl... Dat is zoo. Maar ze wordt dan evenmin de uwe!... En denkt gij, mijn heer Robert dat mevrouw Gervais uw gedrag zou goedkeuren? Mevrouw Gervais?... Meent gij, overweeg dit eens goed, dat zij zich tevreden zou stellen met dat revolverschot-, gelost op een .schob bejak, dien het schavot wacht? Meent- gij dat die dood zou volstaan 0111 uw lijden, den moord op mevrouw de Ker madec, de lage huichelarij van dien siinn, zijne diefstallen en al de verdere ■door hem bedreven maar nog onbeken de misdaden uit te boeten?... Robert had het hoofd gebogen en antwoordde niet. Doch eensklaps richtte hij zich op. Zijn gelaat kreeg een uitdrukking van nog grie vender lijden. Hoe het zij, Goeland! riep. hij indien zij met hem huwt, dan bemint wrh, 100* vervolg, is door eene niet duidelijk geweest. Wij her drukken hei heden waschmerk weer voor een ander die uen. Orn een uur wordt de zitting gehe ven en om kwart voor drie is ze hervat geworden. Na/middagzitting. Gehoord worden nu de huiseigenaar van, beklaagde, de - heer'Gooesens, de heer Nöul, rentmeester van Gooesens,de groentevrouw, juffrouw Ilellinekx, cle haver! everancier van Stuyck, de heer Derom, de makelaar Dc Vilder, de bankbeamibte Van Dormaet en juffrouw Lenaerte uit Tienen. Got. Seutc Marcelinc bevestigt dat er geen betrekkingen bestonden tusschen beklaagde en Marie Ilalleux. Als de verklaringen van Taye ter sprake komen verklaart Mr Dierickx dat hij niemand verdenkt, dat het al leen zijn taak is, St.uyck te verdedigen. Om kwart voor zes wordt de zitting ge heven. Om zes uur wordt ze weder hervat. De meeste getuigen door het Openbaar Ministerie opgeroepen, zijn nu gehoor A Als getuige tot verdediging tred nu verschillende politieagenten op die verklaren in den nacht" van 22 op 23 •Sept. in de omgeving van Stuyck's wo ning niets verdachts te hebben gezierj. Nadat nog dc gebroeders Tay zijn ge hoord, wordt de zitting om 7 uur gehe ven. Mededeelingcn door de Banque Centrale de la Dendre van 23 Oct. BERICHT. Do beursnoteeringen zijn deze, gtMiomen o;n 2 ure, en kunnen met den ollicieelen sluitkoers verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officieel gegeven. Schatkistbons aan 0 jaar 2 97,35 10 91,50 Binnenlandsehe met premie Interprovincie Kasbons Nationale Herstelling Belgische Rente 3 0/0 Mei-Novemb. Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0,0 1921 5 0/0 1922 5% 1923 Conselidatieleening 6 0/0 Groot Hertogdom Luxemburj Sociélé Générale, Kapitaal Reserve Outremer Bruxollois, dividend®. 1C82,5 90 937,5 1912,5 1025 1315 1912,5 1630 2900 2275 2050 2oca 7525 9100 1087,5 925 2037 5 21000 16930 3200 2030 3500 609,5 802,5 222,25 8450 2400 1200 905 Baénoa-Ayres, divideade. Economiques Rails Elecr., dividende Angleur Coc'ierill Esperance Longdez Ougree-Marihaye Sambre-Moselle, gewone Boisd'Avroy Beeringen Haaard Levant-Flénu - Monceau-Fontaine. Asturienne Corphalie Vieille Menlagne Glacee Charleroi Nationale Verreries Mariemont. j Val St. Lambert ;Vesdre Tubize, privilegiéo llSlé Gle Produits Chimiques. Filat. Teintur. d'Alost Filature du Canal Gharbon, Liégoise en Campine. 0O0 termijn. Barcelona Mexico Tanganika. Kaiping. Pelrofina 358 tot 3G2 570 tot 580' 123 tot 125 311,25 tol 313,25 930 tot 970 ~XQX—- ee henn ook? Hem beminnen! Zij! juffrouw Madeleine 1 Hoe zou zij anders in deze ver- eeniging kunnen toestemmen? Ah, mijnheer Robert!... de schelm, dien wij zullen bestrijden, ie een listige vos, verstaat ge! zoo ge alles wist, wat ik na mijn terugkomst ver- nafcn Wat weet ge dan? Vele zaken, die ik 11 van avond zal meedeelcn, want de tijd dringt, en 11 al de boevenstreken van dien schurk zullen openbaren. Doch indien gij u bewust waart van de belangstelling, van den invloed die hij in dit land geniet, waar men hem voor vijf jaren niet ken de, dan zoudt ge begrijpen welke macht hij op juffrouw Madeleine uitoefent. Op Madeleine!... En denk dan ook nog, zoo ge hem doodet met- een enkel schot gij zelfs niet gewroken zoudt zijn, vervolg de Goeland. Dat zou een moord wezen door een ontvluchten galeiboef ge pleegd. En wat men ook zeggen mocht, Madeleine zou bidden en weenen op het graf van haven verloofde en u vloe ken als de moordenaar van haar echt genoot en moeder beiden. De droeve j ongoing sprak geen woord. Maar zijn slapen klopten als hamer slagen, en bij de gedachte aan zijne machteloosheid reet hij zijn borst van een. Dpcli Goelands zware stom klonk treffend Een zeeman, weet ge, ondervindt, nog al wat op zijne reizen, mijnheer Robert. Voor alles leert hij in God ge- looven en soms op bqni vertrouwen. Qp zee, waar een menscli zoo weinig betée- ikent, kan dat niet anders... Welnu, is God dikwerf de redder in den storm, waarom zou hij vandaag zijne bescherming weigeren! Vooral in dien wij hem zijn mirakel helpen ■wrochten... Wat bedoeldt gij?... riep Robert. Ik bedoel dat wij den geheelen dag voor ons hebben om te vernietligen wat burgerlijk ambtenaar en pastoor dezen morgen vereenigden, en dat zoo de goede God .wil, zulks voldoende zal zijn... Maar zoo wij nu eens niet slagen E11 zou die rampzalige dezen avond zijn /recht als man en als meester eens wil uitoefenen op haar die zijn naam dra- jen, zijne vrouw wezen zal Dan is het tijd olm hem een kogel door den kop te jagen. En ik kan verzekeren dat hij er twee zal ontvan gen, want terwijl gij van den ccnen kant mikt, zal ik, zoowaar ik Goeland heet, van de andere zijde aanleggen. Gij hebt gelijk antwoordde Robert 011 drukte den! ouden matroos de hand. Laat ons wachten. DE BRUILOFTNAGHT. Madeleine de Kermadec was de bruidkamer binnengetreden. De goede mevrouw Hardouin,. die bij de wees de plaats van moeder vervulde, had haar willen vergezellen; en bijge- Pafijs Lomieu (pond sterl.) New-York (check) New-York (kabel) Keulen Amsterdam (guldon) Genèfe Madrid a Italië Stockholm. Christiania Copenhagen Montreal Officieel. 117,023 tot 117,523 91,425 lol 91,925 20,45 tol 20,55 20,44 tot 20,51 788,5 tot 798,5 361,75 tot 365,75 268.75 tot 272,75 88,95 tot 91,95 534,75 tot 538,75 310,75 tot 314,75 352,50 tol 356,50 20,075 tot 20,275 Prague58,55101 62,55 gehuwde, hielp ze haar ontkleeden. Madeleine bedankte daarop de uit muntende vrouw voor hare goede zor gen, zond de twee bedienden weg en bleef alleen. In een wijd huiskleed pan bleek roze- roode Chineesche floers' gehuld, liet zij zich in een leunstoel neervallen. Met het hoofd in de handen zat ze na te denken. t Vertrek waar ze zich bevond, was de vroegere kamer van hare moeder Zij had dit natuurlijk zoo gewenscht. Vruchteloos verzette Corvol zich te gen den bepaalden wil van 't jonge meisje. Alleen verkreeg hij, dat de oude stoffeering van mevrouw de Kermadec door nieuwe werd vervangen. De ruime, stijf deft\,e slaapstede, welke op gesneden eikenhouten kol olm- men rustte, had plaats gemaakt voor een sierlijk wit bed in den stijl van Lodewijk XVI, behangen met kostba re, gebloemde zijde van 't zelfde tijd stip, en het zware omkleedsel in den trant van Hendrik II, dat den sombe ren indruk van 't geheel nog somber der maakte, was verdrongen door 't oog verrukkende frissche gordijnen van bovengenoemd0 stof. Geen enkel meubelstuk van me vrouw de Kermadec bleef over; noch het ebbenhouten bidbankje, waarop de bezorgde moeder de Voorzienigheid zoo vaak de gezondheid had afgebeden van haar lief klem schepseltjCi'.1 dat naast haar in zijn wiegje lag to.slapen noqli •jitivi Jicuii nnicii vcigc4ciicu cii uijgc do 1 staaji door de twee kameniers der jong-1 de ouderwetsere ietwat uit de mode ge raakte nachttafeltje. Twee kristallen lalmpen met kolos sale kappen, als de onderrokken der vrouwen van de mode met kant bezet, wierpen een zacht en aangenaam licht op het witte der meubels en 't verguld sel van slingeruurwerk en kroonluch ter. Alles rond de jonge vrouw sprak van een ontluikend bestaan. In die zoele en geurige omtgeving scheen het leven haar toe te lachen in eene gezegende atmosfeer van jeugd, geluk en liefde. Bdoch, ondanks iil 't aantrekkelijke dat haar omringde, ondanks den be- minnelijken glimlach, waanmee de goede mevrouw Hardouin haar omhels de voor se van haar wegging, nam Ma- deleine's droefheid meer en meer toe, naarmate zij hare blikken aandachti ger liet dwalen, door de van gedaante verwisselde kamer, welke dien avond wederom voor 't eerst door haar betre den werd. Eensklaps viel haar oog op zeker^ plaats van 't witte tapijt dat den vloer bedekte, en een vloed van tranen b<;- voenngae hare wangen.- Niettegenstaande al de veranderin gen, aangebracht door de zorgen van hem die nu haai' echtgenoot was, ver scheen een vreeselijk droomgezicht voor den geest der jonggetrouwde. Zij zag de kamer, waarin zij zat, met in haar huidige pracht, maar zooals ze was voor drie jaren, op dien noodlotti gen avond-, welke nooit, neen nooit uit haas geheugen zou worden gewisebt. Hare moeder lag daar ui^gsLreki; op

De Volksstem | 1923 | | pagina 2