Stilst m hst Zysdeii Ge brash rn sta scheepvaartwereld Politieagent door een auto levensgevaarlijk gewone! Een bewogen aanhouding De ring van den moordenaar Uit tien trein gevallen Dwaze streek te Hamme Jaslitërama tij Kamen Doololijk sporwsgoagglsk te Bertrix Es moord ia de Kievitstraat te Antwerpen Vaa sclirik gestsmii mi beschikbaar geli CDRBO TOSUITEil BEURS Vfifi BRUSSEL WISSELKOERS HET HITSTE UUR Menscheneierij in Australië Hat spislen® bsteggssi It M. Venizelos antwoordde gisteren telegrammen, dat liij liet als zijn pücili aanzag zijne deelneming niet te weigeren en dat Iiij zoo spoedig mogelijk naar Athenc-n acu komen. Zijne politieke werking zal echter slechts een tijdelijk karakter hebben. Hij heeft het inzicht niet een ministe rie samen te stellen, waarvan hij de lei der zou zijn. Hij zou enkel trachten den normalen -toestand in het land te rug to brengen. M. VENIZELOS ZAL OP 29 DEZER TE MARSEILLE INSCHEPEN. Athenen 25 Dec. Het gouverne ment heeft van M. Venizelos een tele gram ontvangen waarin dezo Iaat we ten, dat hij na kmge overwegingen, be sloten heeft gevolg te geven aan den oproep welke tot hem gestuurd werd. Hij zal dus tijdelijk naar Grieken land terugkeer en, om mede te werken aan de vereffening van dert toestand, doch zal beslist weigeren eene eerste rangsrol te spelen in de politiek. M. Venizelos zal op 29 dezer te Mar seille inschepen. Hij heeft gevraagd dat hem geene feestelijke ontvangst zon ge schieden. TWEEHONDERD ZEELIEDEN VERMIST. REEDS VEERTIG LIJEEN AANGESPOELD, Madrid, 25 Deo. Een vreesclijke storm heerseRt over de Middellandselie Zee. Een groot aantal visscherssloepen is door liet noodweer verrast geworden. El' heiselit een pijnlijke onruwt an der de "bevolking der havens. Meer dan 200 personen, meest alleen visschers, zijn niet van zee teruggekeerd. Te Bar celona alleen zijn 180 visschers en ma trozen, die verwacht werden, niet aan wal gekomen. Men meldt dat reeds 40 lijken zijn -VVV Volgons wordt medegedeeld, is de krach van de Transoeéanique een der grootste bedriegerijen van den tijd. De oeheerdem hebben de ongelooflijkste bokkesprongen gemaakt met de gelden van de Transoeéanique, om de talrijke gaten te stoppen, die in de andere door hen opgerichte maatschappijen werden nagelaten. Het onderzoek zal dan ook eenen ge weldigen omvang nemen, zoodanig dat liet wel maanden zal duren. De aange slagen briefwisseling is van ongewonen omvang en betreft verschillende maat schappijen. Daaronder bevinden zich Fransche maatschappijen, wat hot on derzoek zal bemoeilijken en daarom ook zal, zooals we gisteren reeds zegden, het onderzoek tegelijkertijd te Antwerpen en te Parijs worden gevoerd. Al de documenten te Parijs aange slagen, zijn enkel ter kennisgeving aan het parket te Antwerpen medegegeven en moeten ook zoo spoedig mogelijk weer naar Parijs teruggezonden worden! Daarom zullén de deskimdigen-reken- pliclrtdgcn, die hier voor een zwaar werk riaan, eerst deze papieren doorsnuffe len, vooraleer aan wat anders te begin nen. Dè politieagent Gauthier, van de eerste afdeéling, werd. '3 avonds aan de Wéierioosohe laan te Efccne, door een sneflrijcfeTïde auto verrast) en met ge weld te gronde geslingerd. De auto ver dween in volle vaarf. Voorbijgangers namen het slachtof fer op en brachten het naar het St- Janshospitaal, waai- zijn toestand, ten gevolge van een schedelbreuk, uiterst zorgwekkend werd bevonden. De doodrijder werdt ijverig opge spoord GEDOGDE PAPOEA'S EN EEN ENGELSGHMAN DOOR WILDEN OPGEGETEN. Londen, 25 Dee. Voor eenigen tijd meldde een kort -telegram uit Sid ney,, dat de jEngelscho mijnarbeider Penrose vermfcord was geworden door inboorlingen van Nederiandsdh Nieuw - Guinea. Volgens latere 'berichten ging dezo moord gepaard met zulke ijfcelijke tooneelen van menscheneterij, dat de Nedcrlandsohe overheden een bijzonde re zending hebben belast met het op sporen en het straffen van de schuldi gen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de h. Penrose, Roeho en Jackson, verge zeld van een dertigtal Paipceab, op jacht waren, ongeveer 600 km. diep in het land, langsheen den Digoelstroom. Op zekeren dag, dat hij belast was met de keuken, bleef Penrose alleen achter. Hiij werd aangevallen door een bende wilden en voor hij den tijd had zich van zijn revolver te bedienen, was hij reeds doodelijk gewond door ver scheidene asfcagiiaien. Op het «ogenblik, dat Penrose zou afgemaakt worden, ver schenen zijn twee reisgenooten en gin gen een verwoed gevecht aan met de wilden. Drie Papoea's werden gedood en zeven anderen zwaar gekwetst. De ge kwetsten werden onmiddelijk door hun sirijdmakkeiu afgemaakt. De h. Jackson kon naderen tot den (stervenden Penroso en trok hem in het struikgewas. Door een misverstand trok nu de heer Roche met zijn gevolg af, in den waan verkeerende dat hij Jack- ren en Penrose wat verder zon aantref fen. Van uit het struikgewas mérkte Jack son nu, dat de wilden het vuur aan het kamp staken, gelegen hei ds vuren aan legden en hun gedoodo makkei's in DRIE ITALIANEN IN DE KLEM Parijs, 24 Dec. Te Bedarieux, na- »ii MontpeHier zijn verscheidene ke els aangehouden, wier persoonsbe schrijving overeenkwam' met deze van de daders van een diefstal met inbraak te Millau. Een der (heven liet zich in het star tiion aanhouden zonder tegenstand te bieden. Hij wees het hotel aan, waar rijn handlangers zich bevonden. De politie stond 'hier voor twee mannen; een van hen greep naar zijn revolver op do nachttafel, doch do politiekom- missaris stampe het meubel met den voet om. Na een verwoed gevecht bleef de politie meester en de drie booswich ten werden opgebracht. Op een zeker «ogenblik trachten zij tegelijkertijd te ontsnappen. Een kon zich losruknen; hij «sprong in de rivier 'de Orbre, om ze over tek zwemmen. Op het geroep der agenten kwamen aan den anderen oever inwoners toegoloojpen met stok ken en vorken zoodat de kerel zich weer moest overgeven. De aangehoudenen zijn drie Italia nen, Luigi Iagistrpni, Re Battisfca en BartoM Gaeta.no, die inderdaad in den nacht van 20 op 21 dezer een eethuis plunderden te Millau. Alhoewel de aangehouden beheerder w 0 dor Maatschappij van Slaapwagens bukken sneden en boven het vuur te M. René Nagel n mek er?, afzag van alle 1 braden hingen. Onder dans en gehuil diplomatische formaliteiten, die bij; begonnen" rij weldra het meneehen- eene ukie vering gevergd wordenj weid hij nog enkele dagen door het Fransch gerecht opgehouden, in afwachting of niet. de een of andere klacht in Frank rijk zelf tegen hein zou neergelegd worden. In tegenstelling met wat het algemeen gevoelen was, werd Van Hemelryek Maandag niet door den onderzoeks rechter ondervraagd. M. Anthonis heeft een lang onderhoud gehad met de ver dedigers Mtera Scholier en Bauehau, dio geheel op de hoogte werden gesteld van de bijzonderste bevindingen fe Pa rijs opgedaan ten laste van hunnen klient. Heel bezwarende gezegdens zijn ge vonden in de aangeslagene bijzondere briefwisseling, die tusschen de twee aan gehoudenen is gevoerd geworden, en waarin sprake was van het heen en weer werpen van kapitalen. NAAK I1ET FRANSCH VAN Gondry en Jarclinet 8c Vervolg. Iloudt mij toch niet cp. "Wij mo gen den kostbaren tijd niet verliezen; ik voel dat niets mij werkeloos in bed zou -kunnen houden, terwijl ik 11 van i v zou kunnen rijn. Geloof mij, ga zoo spoedig mogelijk naar ridder Silvio. Reeds half gqwonnen en ook om haar goede Ottavia tevreden te stellen, ging Maria naar de vertrekken van baar -broeder. VI Toen Maria de vertrekken van haai' breeder bereikte vernam; zij dat deze vroeg in den morgen was uitgegaan, ten ÏiTcoi aan een 'hevige ontroering, en dat iij den gehcelen nacht geen ocg gelo ken had. Maria zocht hom in het park, maar te vergeefs. Dit park was zoo groot, dat zij gemakkelijk haar nasporingen den gehcelen dag vruchteloos had "kunnen voortzetten. Daarom keerde zij na de meest bezochte plaatsen te hebben on derzocht, "naar het kasteel terug. Iladde zij intusschen geweten wat cp dat oogen'blik in het- park voorviel, dan zou zij zeker hare nasporingen me: koortsaehtigen ijver hebben Voortgezet Mateo was ook Silvio gaan zoeken Hij drong door in het park, toen hij uit rijn som'bere gedachten werd opge- vleeséh te verorberen. Penrose was intusschen aan zijn won den bezweken en Jackson, die geen kans mg het lijk mede te nomen, moest zijn,.heil zoeken in de vlueht, het lijk achterlatend in hot struik-gewas, waar het ongetwijfeld latei- is ontdekt geworden en het lot gedeeld heeft van de gedoode Papoea's. EEN KINDJE GEDOOD. Parijs, 25 Dec. Gisternacht is een kind, dat zich met zijn ouders in den sneltrein uit Straatsburg bevond, op do spoorlijn gevallen bij het station van Port-a-Bison. Het kind heette Henri Pcrct cn was 3 1/2 jaar oud. Het stationspersoneel heeft het lijk je deerlijk verminkt teruggevonden, Do moeder verklaarde dat het por tier bij ongeluk was opengegaan. schrikt door de tegenwoordigheid Louise. Louise was schitterend mooi; zij had slanke taille; een fraai besneden gelaat vol van de teedero aanvalligheid van zestien lenteseen donkerzwart haar, dat haar hoofd omgaf als een kroon en hoven allies zij was onbewust van haar bekoorlijkheid en vol onschuld. Zij liep mot gebogen hoofd cn schijnbaar in diepe gedachten verzon ken. Zoo liep zij Mateo tegemoet zon der hem op te merken. Hem plotseling opmerkende, meende zij Silvio voor zich te rien cn zei do op treuriger) toon: Ridder ik zocht u. Mijzei Mateo verwonderd. Verrapfc opkijkende antwoordde Loui se onmiddelijk. Ah 1 ik zag u aan voor ridder Silvio. Ik bon zijn vriend, dat w§et ge. Gc schijnt wat opgewonden te zijn; wat wilt -gij Gij ziet er zoo vriendelijk uit, dat ik u wél mijn wenseh kan moedeelen Do jeugd oordeelt steeds naar het uiterlijke en weet maar zelden do ware van de valsche vrienden to onderschei den. Wat wenscht gij vroeg Mateo. Ik zou ridder Silvio willen zeggen dat ik zijn zuster -bitter heb zien vvee- nen. O! indien hij eens wist hoe be droefd zij is! Hij zou tot haar gaan om haar te troosten. Een broeder moot zoo veel doelen in de smarten als in de vreugde van zijn zuster. Ik voor mij, Dc h. V, Kappelkütraat te Hamme, ontving een naamlo-ozon brief, waarin hij verzoeht werd 's avonds om 8 u., aan een paal bij de woning van den h. De. P. Meulebroedkstraat, 200 frank en een revolver te leggen. Do gendarmen werden gewaar schuwd. Zij verscholen zich in de om geving van den paal en om 8 uur ver toonde zich een jongeling, die in den grond begon to wroeten. Toen hij aangehouden word, hijIk Ideed het, ik ben mijn leven moei Hij Tverd opgebracht en bekende den naam'joozcn brief geschreven te hebben om aan geld tg komen, ten einde naar Antwerpen werk te gaan zoeken. De aangehoudene, een zekere L. J, 16 jaar, wonende AarMrapt, Hamme, geboren te Parijs, iti naar de gevangenis te Dendermonde overgebracht. In het LoyeisboScn, nabij Namen, een jachtwachter in geheimzin nige omstandigheden vermoord gewor den. Dc bijzondere jachtwachter Adeüin Wjilhem, in dienst van den graaf de Beaufforl, begaf zich. Zondag mor- gcnd; mei do twee gebroeders Tous- saint, waarvan een ook jachtwachter naar 'i bosch om konijnen te schie ten. Rond 11 ure 's morgends keerden zij met een vdile not wild terug. Een dor broeders Touseaint fcit-ak aan "Wil- hem zijn geweer toe, dat deze bij den loop greep. De twee mannen poogden het net aan het geweer te rijgen, om de vracht dan samen te dragen. Een dei- mazen raakte den trekker. Het geweer was geladen. Het schot ging af, en Wilhem kreeg de lading in dc borst en bleef op den slag dood. Het slachtoffer was 52 jaar oud, gehuwd en familieva der. De genaamde Loon Beue'hé, 23 jaar oud, paswerker van beroep, werkzaam in de Staatswerkhuizen to Bertrix, was bezig eene lekomotief te herstellen. Gansoh in zijn arbeid vereenden, 'hoor dé de man niet dat een andere kkomo- tief aangestoomd kwam. De ongeluk kige werd tusschen de twee buffers ge vat en den buiik ijselijk geplotiexd. Men heeft het slachtoffer stervend naar hot gatóthuig van Bertrix overgebracht. Tusschen dc verschillende Pdlcn die nog opgezocht worden in «betrek met den moord in de Kievitötmai, behoort er nog een, dio vcllgens men beweert, eene som van «500 fr. heeft gegeven, om zich op 'bedriegolijk wijze te laten in schepen op een Hollanclachc stoomboot, die naar New York is vertrekken. Mob T.S,F' is een bericht naar het schip gezonden, om de opzoekingen te doen. In een 'huis der rue Nationale, te Parijs, wa.s er brand ontstaan. Toen de pompiers in het appartement kwamen waar het vuur uitgebroken was, vonden zij de bewoonster niad. Josbin, 70 jaar, oud, dood liggen. Men veronderstelt dat deze vrouw van schrik gestorven is, daar er op haar geen spoor van brandwonden ontdekt werd. Het. is m.ct eene naphtckurap te laten vallen dat de oude dame brand ge-riohti had. In voordeeligc en winstgevende voorwaarden wordt verzekerd door het aankoopen van SCHAT KISTBONS 5 t.h. GEDISCON TEERD OP ZES MAANDEN. De inteekenaar ontvangt onmid delijk, vooruitbetaald, den intrest vrij van bélasting van zijn kapi taal. Zijne fondsen worden hem na zes maanden weer ter hand ge steld, of zelfs, indien hij zulks ver langt na drie maanden, mits terug gave met eene geringe vermeerde ring, van de tot den vervaldag te verloopen intresten. De aanzienlijke opbrengst en de gemakkelijke verhandeling der SCIIATKISTBONS 5 t.h. GE DISCONTEERD OP ZES MAANDEN, doen deze bons ver- j kiezen door den financier, door den nijveraar, den handelaar en den kapitalist als de beste plaatsing op kort termijn. "V als ik vader en moeder bedroefd zie, ween ik mét hén. En troosten uw tranen uwe ouders? vroeg Mateo met gehuichelde welwillendheid. Zij drukken mdj in hunne armen en vragen mij waarom ik bedroefd ben. Wanneer zij dan hooren waarom ik schrei, is him droefheid als bij toover- sflag geweken. De kindilhedd is een troost in die ellenden des levens. Vreugde en ge luk ontspruiten waarheen zij haar schreden richt. Alles lacht haar togen. De zwarte droefheid Vlucht op haai- ge zicht en erkent haar onmacht... Mateo zou wellicht nog lang zijne s oh cone beeldspraak hebben voortgezet, toen 'hij opeena Silvio 'bemerkte, die uit een der lanen te voorschijn kwam. Vreezende hem uit liet oog te verliezen, ging hij onmiddelijk op hem, toe. Louiee, die liet onderhoud der beide ridders niet durfde storen, liep lang zaam door een zijlaan ten einde Silvio op haar beurt te kunnen ontmoeten. Mateo liep onmiddelijk op Silvio toe. Maar voor hij hem aansprak, overtuig de liij zich of Louise 'hem niet gevolgd was. Vruchteloos wieip hij echter door dringende blikken om zich heen, liij ontdekte niets en meende dat Louise, toen zij hom met Siivio zag naar het kastocl was teruggekeerd. Intusschen had Louiso in haar on rust zich in de laan vergist. Zij was be vreesd, niet wetende hoe zij naar het kasteel moest terugkeeren toen het ge luid van een levendig gesprek tot haar DB ALLEKËES1E doordrong. Instinctmatig bleef rij stilstaan. Spoedig herkende zij de stem. Het wa3 Silvio, dio door Mateo voor alle zeker heicl naar een der afgelegenste gedeel ten van het park was medegevoerd, om ongestoord al zijn slechten invloed op den geest van zijn vriend te kunnen uitoefenen. Maar de beschikkingen van de men sehen worden dikwijls door de ondoor dringbare raadsbesluiten van God te niet gedaan. Zoo hoorde Louise, hot jonge, on schuldige kind, die niet6 van do be drieglijkheden van de wereld afwist, een gctprek, dat haar de duistere plannen van Mateo onthulde. Waarom, zoo zcide deze man, die Maria beloofd had haar te helpen bij haar plan tot verzoening, waarom laat gij nog langer toe,, Silvio, dat een moor denaar uw bestaan vergiftigt Gij ziji meester over het leven van Agostino... Hij heeft tweemaal den dood verdiend eerstens, omdat hij do moordenaar is van uw vader en tweedens wegens rijn onbeschaamdheid om u tot in uw kas teel te komen uitdagen. Ziet gij dan niet 'de schim van uw ongelukkigen vader? Ziet gij dan niet. het bloed, dat uit rijn wonden stroomt en vraagt om een anderen arm dan den uwen, om de wraak, die hij tevergeefs verwacht? M-aar door bij mij te komen, al leen en ongewapend, heeft Agoetino zich onder mijn bescherming geplaatst. l'k etel ook niet voor om geweld ie/ Medecleelingen door de, Bunque Centrale dè la Dendre van 26 Dec.. BERICHT. De beursnoteeringen lijn deze, genomen om 2 are, en kunnen mei den ofïicieelen sluiUoers verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niel officieel gegeven. Schatkistbons aan 5 jaar 2 10 DO,40 Binnenlandscho met premie 405 Interprovincie Kaabous Natienale Herstelling. 73 Belgische Rente 3 0/0 Mei-Novemb» 50,5 Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0 0 1921 165 5 djO 1922 201 5°|0 1923 Consolidatieleening 6 0?O -* 90 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Seeiété Générale, Kapitaal 0 Reserve 6300 Outremer 1400 Bruxelloia, dividende. 1290 BoénosiAyres, dividende. 97,25 EofiDomiques 1125 Rails Elecr., dividende 3395 Angleur 950 Coekerill 1287.5 Esprranse Longdoz 2060 Ougree-Marihaye 175Ö gewone Sambre-Mosellej Boisd'Avroj 3«eringen Hazard Levant-Flénu Monceau-Fontaine Asturienne Corphalie Vieille Mentngne Glacea Charleroi Nationale Verrenes Mariemout. s Val St. Lambert Veedre - Fubize, privilégiés Slé Gle Produits Chimiqn^. KasaïP. B. Katanga, Gewene Unien Minière. kapitaal Filature du Canal Filat. Teintur. ö'Alost Gharbon, Liégeoise en Gampme TERfJIJN. Barcelona Mexico Tangauika. Kaipin 2' 2050 1900 1905 7400 8300 1600 23700 17250 3350 2100 3725 717,5 4075 309,5 8750 2500 l'cirofina Officieel, Parijs Lenden (pond sterl.) New-York (check) New-York (kabel) Keaien Amsterdam (gulden) Ganève Madrid 377 tot 386 620 tot 640 13ü tot 138 330 tot 335 1*70 tot 1298 Italië Stockholm. Ghristiania Copenhagen Mentroid 112,10 lot 112,60 96,475 tos 96,975 22,2875 tol 22,7875 22,30 tol 22,40 841,5 tot 851,5 389 2S9.75 tot 292,75 96 tot 98 592 tet 596 331 lot 335 397 lot 404 21,65 tot 21,85 Prague 63 5^8 lot 67 0^8 gobruiken. Hij heeft oen beroep gedaan' op het Godsoordeelgij moet het ge vecht aannemen dat 'hij voorstelt en hom een degen geven, opdat gij hem het leven kunt ontnemen. Mijn God! sprak Louise ver schrikt, wat durft hij voorstellen! Maar weldra haalde rij weer ruimer adem toen zij Siivio hoorde antwoor den: Op het oogenbldk, dat ik den degen kruis met Agostino, weet ik niet welk gevoel tegen mijn haat strijdt onze vroegere vriendschap ontwaakt weer bij die gedachte. - Ik wist wel, dat hij goed was, zei- de Louise. «Zij stond op heb punt te voorschijn te komen om zich aan dc voeten van Silvio te werpen en hem te smeoken' voor Agoetino maar de vrees een beris ping te zullen krijgen omdat zij een gesprek van haar meester had afgeluL sterd, weerhield haar. Mateo antwoordde: Is 't edelmoediger uw vijand in. een duister hok te laten versmachten? Wanneer ge mijn vriend niet waart zoudt ge mijn beul zijn. Uw beul zegt ge? Maar heb ge vecht dat ik u voorstel is loyaal, terwijl ge hem gisteren hebt willen aanvallen. O! stil. De toorn had mij be-« dwelmd. Welnuik zelf zal hem bestrijden, wanneej. gij den degen niet met henrp durft kruisen.

De Volksstem | 1923 | | pagina 2