- Roode Pillen - Het Zusterke der Armen mm e.ar is be echte bbos Per doos fr, 3,50, per halve doos fr..2,5§ Hot eirkusosigeluk te Brussel Tragisch einde De moordpoging op een gendarm te Assebrouck föi'g onge'nk le f.oberen Tweevoudige moord Bamiielerij t« Paiiis Erg werkongelukteLuik AUGUST SNIEDERS Een doodrijder Dram:? te Moll M Amerikaanse» rekord Wegksvtriicht der Bears irsssel BE H¥SIENE ÜEÜ MAAG "Be Hjgiisie sles» Iwgewasisieii Be il^gpiëtae hef Blseii VAN L. DU PUIS, JUMET Reusachtige eierkoek De twee engel bewaarders PE VERZORGER IN BESCHTJLDI- GING GESTELD. M. de onderzoeksrechter Baudour heeft in den Koninklijken Cirk te Brus sel verscheidene procfneniingen laten doen met het toestel welk oorzaak is ge? weest van het ongeluk dat men kent Uit die proefnemingen is gebleken dat wan neer de wagen die het toestel draagt, goed vastgehecht is. hij niet weg kan van de twee kakels die hem vasthouden en dat hij bijgevolg noc-h rechts, noch links kon afwijken. Een hefboom doet de val brug. de zocgebeeten Brug van de Dood werken. Waarschijnlijk hebben de akrobaton geen zorg genoeg besteed aan het vasthechten van hun toestel zoo dat een der glij haken uit den kabel ge schoten is. Het onderzoek wees ook uit, dat zulk ongeluk zich bijna een vórigo maal voorgedaan hadhet toestel was bij de aankomst uitgegleden en een der akrobaten werd toen licht gekwetst. Vóórts is het uitgemaakt dat 'het toestel moeilijk uit zijn normale haan kon ge raken om in het publiek te vallen, daar liet steeds aan de kajbels vastgehecht blijft. M. Baudour heeft den verzorger .Tozef Gebb, bijgenaamd Yellow, een Hongaar, na een langdurige ondervra ging, in staat van beschuldiging gesteld van onvrijwillige doodslag en kwetsuren bij gemis aan vooruitzicht of voorzorgen. Een 2tal Spanjaarden, die een be drag van meer dan 80,000 gulden ge wonen hadden in een Kerst-loterijzou-, den eens goede sier met dat geld maken. !Zi j reden per auto naar Viïlanueva onj daar met hun eohtgenooten te dineeren. O]) hun terugtocht kwam de auto ech ter op een overweg te San Satumio de Nova (provincie Barcelona) in botsing met een passagierstrein. De inzittenden van de auto en de overwegwachter werden gedood. Wij vernemen dat de gendarm Le- eomte die Zaterdag nacht te Assebrouc- ke in eene botsing met gewapende die ven erg aan dc borst gekwetst werd door een jachtgeweer, aan de beterhand is. Het mag een geluk genoemd worden dat de moedige gerechtsdienaar niet cup den slag gedood werd. Een harde looper zijnde, had hij de twee dieven achterna gezet, hij gelukte erin een van beide aan te houden, docli terwijl hij dezen laatste ten gronde hield, keerde de tweede ban diet op zijne stappen terug en loste op oen meter afstand twee schoten van zijn jachtgeweer op den gendarm. Een der schoten loodkorreïsging verloren, doch het andere kwam in de borst van Lecomte, na op eenen knop van zijnen tuniek te zijn terecht gekomen, waar door de lading geen diepe wonde veroor zaakte. De wachtmeester was zijn gezel ach terna geloopcn. doch gevallen zijnde over een der drij zakken met kiekens dié de kwaaddoeners hadden laten vallen, kon hij bijtijds Lecomte niet te hulp ko men. Deze laatste, na het eerste schot van den dief wilde met zijnen revolver te rug schieten, doch tot overmaat van on gel uk, was de kogel in den loop blijven steken. Na een naarstig onderzoek beeft men te Assebroucke in zijne woning een ke rel aangehouden op wien zware vermoe dens wegen. j Dinsdag middag was Edgard De Wil- de, haarsnijder wonende Kazernestraat, i bezig de da!:goot.zijner woning te kui- 'schen. Door eene verkeerde beweging, kwam hij in aanraking met een elektrio- ke draad, waaraan hij bleef hangen. Op zijn hulpgeroep kwam zijne vrouw en andere gebaren toegesneld, die hem van den draad konden aftrekken. Onge lukkiglijk plofte de man van vier me ters boogie naar beneden. Het slachtof fer dat op het hoofd was gestuikt^ werd zeer erg gekwetst. Dokter Van Damme deed De Wilde overbrengen naar het hospitaal. Tn de Fransche gemeente Gémcnos, nabij Marseille, is Dinsdag een bloedig drama gebeurd, dat eene groote versla genheid verwekt heeft. Een 25jarige jongeling, Baptiste Sa- batier, leefde in slechte verstandhou ding met zijn stiefvader Felix Pignol, 01 jaar, en met diens dochter Laura, 17 jaar oud. 't Was eiken dag twist er, tweedracht.. Dinsdag nu ontstond er weer eene woordenwisseling onder 'het drietal. De stiefzoon, door woede ver blind. haakte een geladen geweer dat aan den muur hing af en loste verschei dene schoten op zijn stiefvader en half zuster. Beiden werden door het moor dend schroot getroffen en bleven op den slag dood. De moordenaar verza melde een partij buskruit en nam de vlucht naar het gebergte, waar men hem tot nu toe vruchteloos gezocht heeft. EEN RENTDNIEPJSTER OVER VALLEN. Drie net gekleede heeren vroegen om een onderhoud met ingenieur Frey- mann, wonende in een rijk appartement der Rue de Monbel, te Parijs. Het was 6 uur 's avonds. De huisbewaakster liet de bezoekers zonder achterdocht binnen. Mevr. Freymann verklaarde echter dat haar echtgenoot afwezig was. De Drie kerels sprongen toen naar de vrouw toe cn poogden haar eene prop in den mond te duwen. De dame bood ech ter een wanhopigen tegenstand en kon om hulp roepen. Toen de andere bewo ners toegesneld kwamen, waren de schelmen spoorloos verdwenen. Men tast in 't duister nopens de be weegredenen van dien stoutmoediger! aanslag. In de werkhuizen der waterleidingen te Luik Ibraken twee kabels cLe een pou- trel verbonden en deze viel. Twee werk lieden, Marcel V., 24 jaar en August D., 81 jaar, werden getroffen. De eerste werd de knieën vermorzeld en de twee de den schedel gekloven. Men heeft bei de slachtoffers in deerniswekk&nden toestand naar eene kliniek overge bracht. een verhaal uit enze dagen DOOR 51ste Vervolg. O, ik vrees niets! zegt de genees- heer met een stillen glimlach, en hij maakt eene beweging met de hand, als of hij zeggen wilga uw gang maai'. Ik zal deze kamer niet verlaten voor dat mevrouw die verwijdering gebiedt; doch alvorens been te gaan, zal ik haar nog liet woord zeggen, dat mij door mijn plicht is opgelegd. Mevrouw, gelast dien 'heer zich te verwijderen! zegt de Kados. Doctor, mompelt mevrouw is mijn toestand bedenkelijk? Die is zeer ernstig, mevrouw. Js er gevaar? Zeer mogelijk. Geloof dat niet... onderbreekt de Kados. Neen doctor, gij overdrijft; een weinig rust en alles zal. wel weer terecht komen. Laat mij een oogenblik in vre de. Uwe veronderstellingen doen mij huiveren. Gij hoort het, mijnheer; mevrouw heeft uwe hulp voor het oogenblik niet meer noodip, zegt de bewaakster. En indien gij dan volstrekt orp het gods dienstige terrein wilt komen, zal ik u zeggen, dat mevrouw op dit punt alle bemiddeling des priesters versmaadt. Op de baan van H&echt heeft een in woner van Melébroeck Dinsdag nacht het lijk gevonden van M. Vrijdagh, in de gemeente woonachtig. Op eenigen afstand van daar stond een auto en aan den voerder werd hulp gevraagd. Maar de automobilist zette zijn voertuig in gang en verdween in volle vaart. Men denkt dat Vrijdaggh, gekwetst over heel het lichaamverrast en gedood is gewor den door een auto. Misschien wel de auto van den voerder die hulp weigerde. Is dat waar, mevrouw? zegt mijn heer Walter. De zieke maakt eene lichte beweging met het hoofdhaar oog ontmoet dat van Kados, en de ongelukkige knikt flauw toestemmend. Op dat oogenblik vonkt de verwaandheid, de mensche- lijke trotschheid inderdaad weer in haar op. Bekennen dat zij ongelijk had/ver loochenen wat zij zoo hoog heeft doen klinken, aannemen wat zij in haar le ven met zooveel spot bejegende en dat juist voor den man met wien zij immer in strijd van grondbeginselen is geweest, neendie vernedering is te groot. Mevrouw, de mensehelijke trotsch heid spreekt in u, zegt de edele man en zijne stem beeft van ontroering. In het diepst van uw hart moet het gansoh an ders klinken dan van uwe lippen. Neen... zegt ze met eene gebroken stem. terwijl 'hare bewaakster zich over haar buigt en krampachtig de hand vasthoudt, als om haar moed in te. spre ken. De docter staat overeindverontwaar diging is op zijn gelaat te lezen. Gij buigt onder de drukking van hot geweld, mevrouw, zegt hij. Hoe is het mogelijk, dat de fiere mevrouw* Ebremont zich een zoodanig juk laat opleggen l Hoe, zij de vrouw uit den beschaafden stand, met verstand en geest begaafd, wordt bewaakt door Re derijke kerels, door een diepgezonken dronkaard en is hij, t is een Dup- BEN MEESJE DOODGESCHOTEN. Ii'et parket van Turnhout, samenge steld uit M. M. Caron, Prokureur des Koinngs, De Bens-onderzoeksrechter en Ilannoset, griffier, begaf zich Dinsdag- naar Moll om een onderzoek in te stel len in zake een moordaanslag, gepleegd Maandag avond in de herberg, gehou den dooi' zekeren Ccols, in de Statie straat aldaar. Dc aanslag werd begaan door den ge naamde Dicrickx, die vroeger de ver loofde geweest is van de 21 jarige doch ter van de i herbergier. Sinds eenigen tijd echter waren de betrekkingen lus- schen beiden afgebroken. Nauwelijks was Dierickx Maandag de herberg bin nengetreden, of hij trok een revolver en vuurde twee schoten op het meisje, die als een massa ten gronde neerzonk Een bijgeroepen geneesheer kon enkel den dood vaststellen. De dader, eens zijn misdrijf begaan, was op dc vlucht gegaan. Op straat kon hij echter aangehouden .worden Ilij legde volledige bekentenissen af. BURGERSBANX VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januari 1926 Op zicht 4 15 dagen voorberidht 5,50% 1 en 3 maand voorbericht 6 6 maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vast termijn 6 netto Halfmaandelijksche rekeningen ver vallende on 5 c-ii 20 ieder maand: 5'75% SPAARKAS 5 ZUIVER. 1621 RUIM 20 MILJOEN AUTO'S IN GEBRUIK. New-York, 30 Dec. Blijkens de laatste officieele medédeelingen, zijn er op het oogenblik in de Vereenigde Sta ten 20.000 000 auto's in gebruik. Dat i3 2.133.000 meer dan einde 1924. Daar van waren 17.638.000 personen auto's In 1925 werden ongeveer 1.000.000 tweedehandsauto's gesloopt. 'Zoowat op elke vijf zielen is er in de Unie één auto. Medegedeeld doc-r de BAK QUE D'ALÖST Kapitaal 3,000.000 fr. voluit gestopt, aangesloten bij de BAN QUE DE BRUNELLES Kapitaal en reserve» 290.000.000. Gesticht jin 187 L De termijnmeikt was deze week veel beter gestemd dan de vorige de meeste waarden konden dan ook merkelijk be tere kwoteeringen boeken. Caoulchoucwaarden zijn het voor werp geweest van eenige aankoopen, doch die verre van in evenredigheid wa ren met de vroegere verhandelingen. Petroolwaarden zijn gezocht geweest. De houding dier waarden op de vreemde beurzen" en de prijs van de Pe trool zelf zijn daar Waarschijnlijk niet vreemd aan. Voor de komptantmarkt valt er wei nig nieuws te vertellen; Buiten de kolo niale waarden die redelijk verhandeld wierden moeten we de koersherhanng doen opmerken in de verschillende ru brieken der metaalnijverheid, koolmij nen, trams en elektriciteit. Alle inlichtingen worden bereidwil lig en gansoh kosteloos aan de winket ten der Banque d'Alost medegedeeld. De Roode Pillen verzekeren op uitstekende wijze de inwendi .e hygiëne van hit lichaam. Daarom juist zijn ze een kostbaar middel, dat iedereen steeds bij de hand moot hebben. De Roode Pillen verjagen uit de maag de slijmen de gal, de vette en kleverige beslaanddeelen, die ei zich ophoopen, zij maken ue maag volkomen schoon r" en maken haar zuiveren gezond. Het langere verblijf in de ingewanden van den afval der voeding maakt van de ingewanden een voortdurende» haard van mikroben, giften en mikro- bengiftsn. Daar juist worden de kiemen van bijna alle ziekten geboren. De RooJe Pillen brengen de regelmatige loozing van den -drek teweeg, zij ont smetten en aseptissoren de ingewanden, zij brengen reinheid aan daar waar besmetiing heerschsle. De samengetrokken plantensappen, waaruit de Rode Pillen samengesteld zijn, verbinden zich vast met het bloed, -verdrijven de vochten, ce zure opris pingen. Door de Roode Pillen wordt het bloed weer gezuiverd, hernieuwd, versterkt. Eiscli steeds d.e echte De Roode Pillen worden sleclits ver koelt in doosjes om ringd door een rood lintje, gesloten met waarborgloodje. Elke pil is gemerkt WjHt&'L. DUPUIS, Juinat. ifee Verkrijgbaar in alle Apotheken Dinsdag namiddag rond 3 u. 30 keer de de koopman Descheemaeker Rudolf, uit Olsene met zijn lastauto langs den Gentsehen steenweg te Beveren-aan- Leve, uit de richting van 'Harelbefke te rug. De auto was met gevulde eierkorven geladen. Gekomen aan het kruispunt der steen wegen naar Kortrijk en Deerlijk, dicht de heiberg Klokke zag hij een last. auto uit eene zijstraat 'komen en om deze te vermijden reed 'hij op zijde, doch zou nu in botsing komen met een ander voertuig. Om dit opnieuw te voorkomen reed hij nog meer rechts, echter met het gevolg dat de auto in de gracht terecht kwam en aldaar omkantelde. De gelei der en een der inzittenden waren licht gekwetst en honderden eieren waren op* eens in een reusaóhtigen eierkoek gé- pel, die als opperste rechter is aange steld over uw doen en laten!... Mevrouw, sedert die rampvolle begrafenis van den armen George... Docter, docter! murmelt dc zieke en hare 'bleeke wangen worden door een licht purper gekleurd, nu zij de woorden aangaande Duppel verneemt. Dat zij bewaakt werd, wist zij nietDat stoot haar tegen hot hoofd, dat is in derdaad vernederenddat wil ze niet dulden I "Waarom waken die menschen hier? vraagt mevrouw aan Kados. Wel: dat is zeer natuurlijk! Er moet toch iemand zijn om mij bij te staan indien er iets bijzonders mocht plaats hebben, zegt de Kados eenigszins bedremmeld. Is het zeker waar? vraagt mevrouw onrustig het oog opslaande. Neen, 'onderbreekt de doctor, neen. zij waken om elke uitvoering van den vrijen wil van mevrouw tegen te gaan. Die personen zijn liicr om zoo mogelijk uwe kinderen van uw ziekbed te weren'; om den priester te beletten tot u te ko men, wanneer het groote uur nadert dat gij, mevrouw, voor den rechterstoel van God zult gedaagd worden. Maar gij spréékt gedurig van sterven, docter... Waarom veinzenMevrouw, bin nen weinige uren zult gij voor uwen rechter staan. Moed. moed' roept do onverbid delijke Kados. roerd. De rijkswachten uit Harelbeko kwamen ter plaats om een onderzoek in te stellen nopens het ongeval dat geluk kig zonder ergere ongevallen is ver gaan. G., wonende in de Gangstraat te El- sene, zat Dinsdagavond in een koffiehuis op de Waversëhen steenweg,toen hij met j twee andere gasten kennis aanknoopte, j De glazen gueuze volgden snel op elkaar. G. was al spoedig dronken. Zijn 1 wee nieuwe vrienden leidden hem naar jCen hotel in de Kroonprinsstraat, waar jiiij -zijn roes uitsliep. Toen de man i Woensdagmorgen wakker werd bemerkte I hij, dat zijn portefeuille verdwenen was. De politie zoekt ijverig naar de twee «engelbewaarders» Gij zegt, docter? en de zieke doet eene hevige poging on richt zich in haar bed ophaar gelaat is verschrikte-' lijk verwrongen en de bevende handen weren de verpleegster af. Gij zegt?... Ik zeg, mevrouw, dat zoo gij hier op de wereld nog iets te vereffenen hebt.' de tijd daarvoor mij afgemeten toe schijnt. Haast u, mevrouw7het staat u vrij van deze wereld te scheiden zooals gij dat goedvindt, doch 't is mijn plicht u te verwittigen dat gij... veroordeeld zijt. Mevrouw valt plotseling achterover op het kussen; hare tanden klapperen.' hare oogen rollen in hunne holten, eene huivering loopt over hare leden, 't Is ruw gezegd, ja, 't is waar; doch er is geen ander middel meer om die onge^ lukkige van den afgrond terug te trek ken, in welken zij geblinddoekt dreigt neer te storten De docter is opgestaan en heeft nu de kruk der deur in de hand. Blijf, blijf, docter! mompelt me vrouw angstig. Ik zal blijvenzegt hij en keert aan het voeteinde van het bed terug Op hetzelfde oogenblik springt de Kados naar de koord der bel en klept* als het v/are alarm. Nu vliegt de deur open en Nickel, de ruwharige student, verschijnt in de kamer, terwijl Duppel als beschaamd aan de deur blijft ftaan 't is misschien omdat de alweter zijne wereld kent. Nickels oog fonkelt; met eem woest gebaar plaatst hij zich (bij het bed. Wat j beteekent ook dat alles? Mevrouw heeft I verklaard als vrij denkster te sterven, en j hij, hij eischt dat men haar in vredo late! Neen, hij zal niet heengaan; hij zal zijnen plicht volbrengen en den j priester afweren, die mevrouw aan hare j sponde niet verlangt. Mijnheer, zegt de geneesheer mót waardigheid; de kinderen van mevrouw j Ebremont komendc oudste dochter, .eene kloosterzuster, weetniet in wel leen (toestand gij bare moeder gebracht hebt spaar haar, indien er nog een weinig jmenseheiijk gevoel in u overblijfr, die smarte. Mijne kinderen... mort de zieke ,en haar hoofd valt ter zijde. I Eerbiedig daarenboven een sterf- Ibed. dat gij reeds al te veel miskend hebt. Mijnheer!... Ik geef u mijn woord van eerlijk man, dat er 'hier geen geweld zal ge pleegd worden. Mevrouw zal vri j en on gehinderd beslissen, 'op welke wijze zij i verlangt van de wereld te scheiden. Ik zal niet gaan! zegt de woestaard en klampt zich aan het heel vast Gij hebt eene moeder gehad, zegt tde docter. Wat geeft dat woord aan Nickel! Mijnheer, hervat mevrouw; laat mij een oogenblik met vrede. Ik wil vrij zijn... Dat woord is beslissend. ('t Verv7^

De Volksstem | 1926 | | pagina 2