Vigor Gebruikswijze- Gemakkel ij ken Wasch. Het Zosterke der krmn Doodelijk ongeluk te BrasscSiael Doodelijk tramongeluk Altijd onvoorziehligen Vergiftigd door alcohol Een drama op de spoorlijn te Caen Drama te Gent AUGUST SNIEDERS Onrustwekkende verdwijning De vergiftigingszaak te Vvve St Elooi Maar slecht onthaald Auto tegen een lijkwagen gereden te Brussel Belangrijke aftruggelarij le Antwerpen ZEEPPOEDER van moed on zelfopoffering gedurende lie la uisle «lagen.- In de kazerne heeft de minister de verzamelde troepen en officieren be dankt voor alle bewezen diensten. Men weet thans bepaald dat drie kin? deren zendt:1 hulp omgekomen zijn ii) de wateren die de stad overstroomden daar ze niet konden geholpen worden, en zelf te jong waren om zich te redden. Te Bres-mix is de genaamde A ugust e Wolf in ho. water gevallen cn niet meer boven gekomen Namen, 4 Jan. Te Namen is de Maas slechts 20 cen timeters gezakt. Geen verbetering op de Samber. Lesse en Semois beter. In de streek van Mons geen verande ring. Genietroepen van Antwerpen zijn aangek-omen en naar St. Óhislain ver trekken om de doorgespoelde dijken van liet Kanaal en van de Haine te herstel len. Namen. 4 Jan. De Koning en de Koningin zijn te 10 uur uit Brussel per auto te Namen aan gekomen. - Zij werden aan de grens der stad ont vangen door M. dc Gaiffier dTIèstroy, gouverneur der provincie, en M. Golen- yaux. burgemeester der stad. De vorsten waren vergezeld docr den minister van binnenlandsche zalien en door kolonel Dejardin. Onmiddelijk reden de autos naar Jambes,waar de vorsten,rondgeleid wer den door don veerman Moreau, die zich de laatste dagen door wonderen van heldenmoed onderscheiden heeft. Y/a] bezochten vele huizen van geteis- terden en brachten deze woorden van troost, en moed. Zij 'bezochten odk den letterzetter Jo seph Gilson, wiens huis geheel onder .water heeft gestaan. Hunne Majesteiten verlieten rond den iiiiddag Jamlbes, toegejuicht door de bevolking Zij reden vervolgens naar Namen en bezochten de rue des Brasseurs, die nog gedeeltelijk onder staat en vervolgens onder piassenden regen, de rue Bas de Place. de~Plaee Arthur Borlée, de rue St. Nicolas de rue Cortenay en aanpa lende straten, de avenue Prince Albert en de Plain-? St Nicolas, waar de over- sti'ooming nog volledig is. Ook te Namen werden onze vorsten geestdriftig ontvangen. Het vertrok naar Dinant. per bijzon deren trein, had plaats te 2 uur. De bakkeregast- Lod. Denissenin dienst bij den bakker Steynen, wilde aan de tram halt Scheirs, te Brasschaet, naar een werkgezel toegaan, die hij in een tramrijtuig zag rechtstaan. De man, die 49 jaar oud is en afkomstig van Zundert (Noord-Brabant), wras reeds jyat gebrekkig en werd door de aanko mende auto van M. W., van Antwerpen verrast en overreden. 'Zwaar gekwTetst werd het slachtoffer er van onder ge haald en naar het gasthuis gevoerd, waar hij eenige uren na zijne aankomst overleed, ten gevolge een schedelbreuk. De wetsdokters, MM. Leclef en Van Deuren, zijn met de lijkschouwing ge last. Zondag avond, rond 7 ure, gebeurde te Neerheylissen, nalbij Tl henen een schrikkelijk ongeluk. De genaamde Oscar Macs, 53 jaar oud,' ongehuwd, was op weg naar de statie van Esemael om er den :rein naar Brussel te nemen. Bij 't overstappen der riggels van den Buurtspoorweg, die langsheen den Staatsspoorweg ligt hoorde Maas het ge fluit van don stoomtram niet en werd door het konvooi letterlijk in twee stuk ken gereden. De machinist had den stoom omgewend om het ongeluk te voorkomen, doch 'twas te laat. Men heeft het stoffelijk overschot van het slachtoffer in een zak verzameld en naar zijne woning overgebracht. De genaamde Armand Boulanger, 24 jaar oud, werkman in de statie van Ber- trix, had te Hcrbeumont plaats geno men in der. trein om zich naar gezegde statie te begeven. Toen de trein in gang was viel het Boulanger in dat hij iets vergeten had in eene kabienhij sprong uit den trein langs den kant van het t usschcnspoor en werd verrast door eene lokomotief welke juist aangestooipd kwam. De ongelukkige jongeling werd letterlijk in stukken gereden. Hij was de eenige steun zijner moeder, daar zijn vader drie jaar geleden gedood werd door eene instorting in eene schalie- groef. Het Parket Vein Brussel houdt zich bezig met een ernstige zaak. In de Gustaaf Defnetstraat, te St. Gillis, wo-jdag avond op de lijn, nabij de statie nen G\. zijne vrouw en hun zoon. Zon-1 van Ca an (Frankrijk), een man uitge- dagavond was het echtpaar op bezoek strekt liggen. Hij was zeer zwaar ver. KEIZKtER uit dein trein GEWORPEN. Spoorwegbedienden vonden iZatei;- op de lijn, nabij Maandagochtend, werd het St. Pie tersplein te Gent in rep en roer gesteld door een moord gepleegd op een vrouw. In het huis n. 16 van het St. Pieters plein woont Clara Gilles, in het koffie huis De Mousketier Deze vrouw, 29 jaar oud, leefde sedert geruim en tijd bij Emmanuel Guimart, 48 jaar oud, van Franschen oorsprong, monteerder van beroep. Omstreeks 3 uur 's ochtends, meld de Guimart zich ten politielbureele van de 5de wijk aan, om zich gevangen te geven, verklarende dat hij zijn minnares gedood had met revolverschoten. De politie begaf zich naar het St. Pie tersplein en vond er de vrouw te gronde uitgestrekt liggen, getroffen door twee revolverschoten, één in de horst en één in liet hoofd. Het slachtoffer leefde nog. Geneesheeren -Van Hyfte en Van de Putte diende haar de beste zorgen toe, doch de vrouw overleed enkele uren la ter. De dader werd opgesloten ter beschik king van den Prokureur des Konings. Uit de verklaringen van Guimart blijkt dat hij zou gepoogd hebben zelf moord te plegen, doch 'het wapen was on klaar geraakt. De vermoorde vrouw was de geschei den eehtgenoote van Nicolas Croix. Het parket stapte in het huis der mis daad af. bij familie in dc Kwakkelstraat. Mevr. C., werd daar plotseling ongesteld. Haar man haalde een taxi; de vrouw werd naar huis overgebracht en te bed gelegd. Toen C., Maandagavond de kamer zij ner vrouw binnentrad, vond hij haar 'dood op den vloer. De politie werd ver wittigd en zond een dokter, die verklaar de, dat de ongelukkige was vergiftigd. Het parket werd op zijne beurt verwit tigd, en liet het lijk overbrengen naar de morgue van de St. Andreasstraat. waar het gerechtelijk zal geschouwd worden. Dc politie heeft- een flesch met sterken drank in beslag genomen. Er is een streng onderzoek geopend. een verhaal uit enze dagen DOOR minkt. Tot tweemaal toe verklaarde hij aan de personen -die hem ter hulp kwa men «Men heeft mij uit den trein ge worpen.» Eenige minuten nadien gaf de ge kwetste den geest. Het slachtoffer is een zekere Emile Ruel, 71 jaar oud, rustend onderwijzer, laatst algemecne verzekeringsagent. In zijne zakken werden eene som gevon den van 700 frank in bankbiljetten en twee goedgevulde geldbeugels. Dc aanslag is des te onbegrijpelijker, daar de trein waaruit het slachtoffer zou zijn geworpen, steeds bomvol is met reizigers. De politie van Elsene heeft de per soonsbeschrijving verspreid van een scholier van 12 jaar, groot 1 m. 55, die, vergezeld van zijn herdershond «Lady» Zaterdagnamiddag, om 4 uur, de ouder lijke woning heeft verlaten. De jongen droeg een donkerbruine overjas met een pelerine var; donkergrijze stof, en «ka ki» kousen. De personen, die misschien den jongen vluchteling hebben opge merkt, worden verzocht zich te wenden tot dc politic der centrale af deeling van Brussel. j Proef eens de lèJc'kéfë BOTFRSPE- CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn! H 2739 EENE AANHOUDING. .Zooals médégedeéld "wérd, liad het parket van Kortrijk de lijkschouwing bevolen van den knecht, die twee maan den voor het slachtoffer Hendrik Van Hobayes, op de hoeve van den'landbou wer Honoré Lambrecht, in zonderlinge omstandigheden was overleden. De lijkschouwing en de ontleding der ingewanden hebben vastgesteld, dat ook die man vergiftigd is. Men heeft inder daad ook eene hoeveelheid arsenik in de ingewanden gevonden: De bevolking van Vyve-St. Eiooi is overtuigd dat hier eene misdadige hand, de twee slachtoffers hit den weg heeft geruimd. Een aantal personen zijn door het parket onderhoord geweest. De dienst meid E. D. werd aangehouden en gevan kelijk naar Kortrijk overgebracht, waar zij door den heer onderzoeksrechter de Kemmeter werd onderhoord, Zij loo chent alle plichtigheid. Het parket van Kortrijk zal niet rus ten vooraleer die zaak klaar getrokken Op Nieuwjaarsnacht brak Jozef \V., van Hoesselt bij eenen landbouwer te Bommcrshoven binnen om konijnen te stelen. Hij werd eChter op een zoo duch tig pa'k slagen onthaald, dat hij huilend van pijn wegvluchtte. Zaterdag, toen de rijkswacht van Bilsen, op last van het parket van Tongeren, kwam om hem aan te houden, lag hij zoo ziek to bed dat de aanhouding moest uitgesteld worden. Maandag namiddag, om 2 u. Vs, kwam de vrachtauto 49788 te Brussel aan de Anderlechtsche poort gereden, om den steenweg naar Bergen te kiezen. Daar hielden juist twee etektrische trams N. 46 stil naast elkaar. De automobilist wilde achter deze twee rijtuigen lieen- zweken, en nam dus een verkeerden kant. Hij kon niet zien dat uit tegenover gestelde richting, 't is te zeggen, vanaf de slachthuizen van Brussel, een lijk wagen kwam aangereden in de richting van het kerkhof van Anderlecht en botste dan ook met volle geweld op de donkere "koets. Men begrijpt welke herrie er aan stonds ontstond onder de talrijke getui gen van dit droevig voorval. Beide voer» tuigen werden tot staan gebracht en de policie, die onmiddelijk ter plaatse was, stelde een eerste onderzoek in. De auto mobiel was deerlijk gehavend, aan het voorspan en de voerder was gewond door de glasscherven aan de handen, en moest zich aanstonds laten verzorgen in een naburige apotheek. Wat den lijkwagen betreft, dezen werd "de dijsel gebroken en de twee .paarden liepen eveneens verwondingen op. Aleer dan Vu uur, tijdens het onderzoek, bleef het lijk op den gehaverrden wagen langs den zijkant van den steenweg. De familieleden -hadden reeds de tram genomen om het lijk op het kerkhof af te wachten en keerden dus terug om te zien wat er mocht gebeurd zijn. door dit lang uitblijven. Toen werd een aUtomo» biellijkwagen telefonisch besteld en hef. stoffelijk overblijfsel werd in volle straat overgeladen, en kon eindelijk naar zijii laatste rustplaats worden gebracht ONZE LEZERS aanbevolen Evtm Suikerijpeeën De. Rycke. 9367 Bij .hot Antwerpsch parket werd eene klacht ingediend door 't huis Tienrien uit de Leopoldstraat ten laste van een ze keren persoon S.., die er op groote schaal aftruggelarij wist te plegen. Dit heer schap deed er over eenigen tijd verschei dene aanköopen, zooals mantels, kinder en dameskleeren, enz., voor een geza- mentlijke waarde van 150.000 ff. en gaf een wissel ter betaling aan. Wanneer men het bedrag van den wissel in ont vangst wilde nemen, werd vastgesteld dat er niet de minste provisie was S... die op de hocgte was van den toestand had intussohenti jd de plaat gepoetst. Door de rechterlijke policie werden tal rijke huiszoekingen gedaan en men kwam tot de ontdekking dat nagenoeg 1/3 der afgetruggelde goederen door verschillende personen ter goeder trouw gekocht waren. 53ste Vervolg. XVI. D E AI I S K E N D E. Het najaar met zijne wind- en regen vlagen is daar. De zon komt maar zelden meer van achter de donkere, drijvende wolken te voorschijn"; dc boomen zijn schier naakt cn het overschot van het verschrompeld loof heeft gele, bruine, donkergroene tinten gekregen. Dat alles geeft buiten nog eene herin nering aan den zomer, aan de zon cn de bloemen; maar in de stad is niets meer van het scboone jaargetij over: men is reeds volop in den winter. 't Is een koude, regenachtige avond, d^s te onhehbelijker daar wij ons in de achterbuurt bevinden, waar vroeger Da vid Ilarveri woonde, zelfs in de straat, waai' wij hem eens op een drafke hebben ontmoet, vervolgd door de sneeuwballen dor onbarmhartige bengels. De straat is nu eenzaamwel branden dc petroollampkens op de kleine toon banken in de winkeltjes; wel ziet men, in eenige van deze, eenige "knapen woe len: maar buiten, in den regen, wagen zij zich niet. Een enkel mensoh stapt nu over hot gaanpad. De lantaarn, die haar lioht over de ge verniste steerien werpt, doet ons Dimpel herkennen nog altijd met. dezelfden versleten vi.lt op en hetzelfde jasjen aan, dat nu tengevolge der koude zorgvuldig is toegeknoopt, en de graatmagere ge stalte van den alweter duidelijker dan ooit doet spreken. De regen plast neer; maar een para- pluie schi jnt op dit oogenbïik zelfs eéne overtollige pracht te zijn. Bi j het omkeeren van den hoek der straat, wordt dc glans van het lantaarn licht eensklaps min of meer verdonkerd door een overgrooten zwarten regen scherm, onder welken zich een zwart corpus en twee beenen bewegen. Wat gelukkige sterveling mag toch wel onder dat monsterachtig groot af dak verbolgen zitten Duppel gaat voorbij, maar juist om op bovengenoemde vraag te antwoorden wendt hij schier onwillens het hoofd om. De alweter herkent een zijner ov vrienden. He, goeden avond. Herlich roept hij uit en verschuilt zich onmiddelijk onder het groot afdak. Wat genoegen u te zien Goeden avond, Duppel zegt de aangesprokene, cn na elkander de hand te bobben gedrukt, staan de twee moder ne philosophen stil. Wat is hot eeuwig lang geleden, j dat wij elkander niet meer gezien heb- I ben hervat Duppel. I Ja, dat is waar. Niet meer sedert het geval.. i Nu, wolk geval? en Herlich schijnt I uit de lucht te vallen, j Wel, bij meyrouw Ebremont. Om eenen gemakkelijken wasch te bekomen lost een pak VIGOR in 2 liters kokend water op. Deze oplos sing, bij het warm water van uwen wasch gevoegd, zal U eenen zwaren arbeid sparen en U niettemin onberispelijk zuiver linnen geven. Volgt de Vigor gebruikswijze z. Vigor in kokend water oplossen. 2. Vervolgens met het warm water vermengen. 3. Er de te wasschen voor- werpen in dompelen. Zj. Wel laten weeken. 5. Verscheidene keeren. spoelen. 6. Laten drogen. Tg. 96 ZEEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL. Gij hebt gelijk, Nu, dat geval is met haar begraven. Maar gij zijt dien avond stii weg geslibberd, en hebt het einde, van dat al les niet gezien. Ik, ik ben gebleven tot het laatste. Herlich richt zijn scheel oog op den alweter en heft de schouders op. Nickel en mejuffer Kados hebben daar eene blauwe scheen 'geloopen, die tot nu toe niet schijnt genezen te zijn. Onder ons gezegd, Duppel, heel die. zaak was eene groote gekheid. Wat zal ik u zeggen, Herlich... Doet gij dan tegenwoordig niets meer aan de vrijdenkerij Dat is te zeggen. In welk opzicht dan Er is met die zaak eigenlijk niets te verdienen, tenzij men zich later weer tot de Kerk hekeere, en alzoo de welwil lende beurs van eenige rechtgeloovige zielen exploiteere, die gelukkig zijn het weergekeerde schaap te hel.pen. Duppel lacht bij dit denkbeeld. Er is in die vrije,denkwijze geen solidariteit, Duppel. Eeiiige grooten doen aan die liefhebberij, voor ik weet niet weke reden zoo al; velen echter om hun nen haat, hunnen hoogmoed en 'hunnen eigenbaat te voldoen. Ze slepen eenige groote schreeuwers mee, die denken al zeer veel te beteekenen, met zich als de vogelschrik der kleine kindei en en der oude wijven aan te stellen. De arme duivels, die zich aan het lokaas laten van gen, laat men dikwijls scharrelen om een stuk brood, in plaats van onderling en broederlijk de bezittingen te verdoe len, en aan elk een behoorlijken welstand te geven tot de verdeeling der goede ren moei in en immers, volgens er ge schreven staat, geraken Duppel knikt nadenkend. Dat had ik gehoopt, gaat Herlich voort, toen ik in die gelederen dienst nam. Van al hun geredeneer versta ik geen kwart woord, en ik geef er ook schoon de maan van 1 Om de waarheid te zeggen, Her lich, ik loop er ook niet hoog mee. Och, zij zelf gelooven eigenlijk niet wat ze zeggen, en als er een zonder pries ter sterft, dan is het enkel de hoogmoed of wel de machteloosheid, die hein be letten zal te doen zoo als ieder kristelijk mensch doet. Zie, die mevrouw Ebre mont eens: zij was een der steunpilaren van de nieuwe kerk, en juist toen de pi laar sterk moest zijn, brak hij als een droog riet. Ja, en dan die andere. Wien meent ge Die welke in den tijd van de cholera per stoom vertrok.,in plaats*van stand te 'houden aan liet ziek bed van de lijders, den priester alsdan af te weren en voor eene eerlijke begra fenis te zorgen Och, in het oogenbïik van gevaar zijn ze verdwenen. Ik geloof, Herlich, dat nog het wijste van al is, het hekken maai aan den ouden stijl te houden. iZie eens wat er van dien Nickel gekomen is. En wat is er van hem geworden He, weet gij dat niet Denkt ge, dat ik mij met dien windbuil kon bezig houden Maar nu hebt ge mij toch nieuwsgierig gemaakt. Nickel wilde, door al die nieuwe uitvindsels.een groot man worden, dat is, zonder zijne vingers aan stuk te wer ken. Hij wilde, zeg; ik, een groot man worden. Duppel, riep hij soms, ik zal nog op de afmen des volks gedragen, volksvertegenwoordiger, minister, pre sident der republic]: worden. Nu 't schijnt dat dit om den duivel niet wilde gelukken, en Nickel mei; al zijn ver stand wérd zoo arm, dat hij mij soms voor eene bankier hield. Herlich lacht, en zijn scheel oog krijgt •'.eene, -sarcastische' uitdrukking! De wTlhebb'enden in onzen kring, vonden dat Nickel een droomer was. om dat, volgens hem. deze niet meer bezitten moehkdan gene, en hij eischte dat. in de- verdeeling der goederen, zij die iets be zaten, het voorbeeld aan wereld zouden, moeten geven.... Nickel had gelijk. Niet voor.hem, zeide hijneen, wa ter en brood was hem genoeg. Maar toch liet hij zich de wijn bij mevrouw Ebremont goed smaken en Herlich lachte. Ja, maar Nickel was toch ecn'man van overtuiging., Herlich doet een paar maal hm, hm Hij, die beloofd 'had niet alleen altaar en troon onder zijne vuist te bro ken. maar ook de geldkoffers der rijk- wordénde burgerij - langs dc.yier .winden- te verstrooienhij, die zulke schoone verzen maakte, zulke klinkende rede voeringen uitsprak en van zich zelf zei- de: ik ben een man. van genie die arme Nicikel werd door de zijnen ver- stooten. Omdat bij aap hunnen geldpot wilde komen. Niet slecht gedacht. ('t YervoIgt.J

De Volksstem | 1926 | | pagina 2