Ket Zusterke der Armen Thee chambard Stoutmoedige bandielerij te Gen! Inbraak in een fielland= sche gevangenis AUGUST SNIEDERS Juweelendiefslal door wassen beeld verijdeld Eene hotelrat Verhuiswagen opgebrand Doodelijke val leMeenen Dramatisch overlijden Jeugdige schelm Wisselagent op de vlucht Smartelijk ongeval te Lovendegeuï Stoutmoedige diefstal Een oude kennis Een der moordenaars van Erzberger aange houden Twee ongelukken te Welleren Ondankbare kerel Staking der metaal bewerkers Fmanciecie inlichtingen monde-Awerpen) afg( voord worden enkel dan wanneer er overlast komt. ge bruikt men ook het kanaal van Terneu- zen. Gedurende vier uren per dag wordt 't water in de zee afgelaten. .Men mag het grootste gevaar als ge weken aanzien, maar met het weder moot natuurlijk rekening gehouden worden. De heer Hoofd-ingenieur gaf ook ccnige raadgevingen in zake gezond- he;dsvoor*orgenzooveel mogelijk dc plaatsen die onderliepen ontsmetten, vodden eu. papier die in 't water gelegen hebben, •erbranden De plaatsen goed verluchten en verwarmen. LANGS DE MAAS. De toestand is fel verbeterd te Dinant, tnsschen Dinant en Namen, te Namen zelf en ook hooger op. Samber, Lesse en Semois keeren bin nen hunne oevers terug Het normaal spoorwegverkeer tus- schen Luik en Namen is nog niet her steld. Te Charleroi zakt de Samber meer en meer; zij heeft 3 met. 45 boven normaal peil gestaan, nu nog 1 met. 40. Al de wijken van de stad zijn ontzet, behalve die van Bosquetville. Oraal wordt met kalk water ontsmet. Te Couillet is (het werk 'hernomen in 'do Usines Metallurgique du Hainaut. In de mijnen en fabrieken te Far- ciennes is het werk 'hernomen. Te Luik moet men nog 5000 kub. meter water uitpompen in de kelders dor Materniteiten 2000 in die van het m i dden post bureel Men meldt nu officieel uit Seraing dat er mar.r één slachtoffer is, namelijk een man cic in zijn eigen huis in 't wa ter is gevallen en wiens lijk neg altijd in dit onr.tr water staande huis ligt. NADERE BIJZONDERHEDEN. De (bandiet die bi j den wisselagent M. Edgard Lippens, Dinsdag avond gewa penderhand is binnengedrongen, heeft voor ongeveer 3000 fr. in pond en dol lars gestolen. De dief, denkelijk ten soort van acrobaat, is door 'liet winket gesprongen. Hij is kunnen vluchten zonder verontrust te worden. Zijn signa lement is gekend; men wanhoopt niet hem te vinden. Het onderzoek 'heeft vastgesteld dat 'de bandiet per taxi gevlucht is De chauffeur heeft zich reeds doen kennen do geleider wist natuurlijk niet da-: zijn klient bi j den wisselagent zicfli aan eene stoutmoedige bandietenstreek bad piich- tig gemaakt. De dief zou zich doen voe ren hebben naar Kortrijk waar hij den jrein heeft genomen. Dezelfde ellendeling zou zich Dinsdag namiddag bij een ander wisselagent hebben aangeboden, maar daar er volk binnen kwam, heeft hij zijn slag niet ■kunnen doen. 500 GULDEN GESTOLEN. Stoutmoedige dieven zijn ingebroken In de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. De inbrekers moeten met de situatie goed bekend zijn geweest en waren waarschijnlijk gewezen kostgan gers. Zij rijn over den muur geklom men van t en onbewoonden vleugel aan 'den Pomr-stationsweg, waar. het admi- nistratieki! ntoor gevestigd is. Uit een kast werd ruim 500 gulden medegeno men. een verhaal uit onze dagen DOOR 55ste Vervolg. "De toestand van den dronkaard is be- "droevender dan ooit geworden. Boodschappen worden hem niet meer toevertrouwd, zelfs niet door die, welke vroeger ccnig 'belang in hem schenen te stellenreizigers; om den weg gewezen te .worden, zijn er in don winter niet Daarbij, iedereen gaat den liedcrlij- "ken kerel met walg voorbij. Voor ccnige dagen heeft Duppel bij mejuffcr Kadosgebeld zij is verhuisd: bij de dame Krakeling zij was uit bij de ürolpitz ze was heen gevlogen bij de Bicoque zij had hem de deur uitgewezen. Waarom ging hij niet kloppen aan do 'deur van den priester, dien hij in bet- huis van mevrouw Ebremont eqjis ont moette Dat durfde hij niet. Aan de kerkdeur, waar dc rampzalige heeft post gevat, is een oud heer, op den arm leunende van een jonge man, hem yoorfoij gegaan. Die toch zouden hem wel iets gegeven hebbenwant het waren David Harven en Henri Bhrcmont Maar Duppel had te lang gewacht om vooruit te treden cu 'de hand uit te steken. De rosse jiolicie-agent hield daar juist Een wassen buste van een glimlachen de vrouw heeft dezer dagen een juwee- lendiefstal bij een goudsmid te Londen verhinderd. Van dit heel aardige voorval geeft de «Daily Mail» de volgende beschrijving: Kort na donker kwam een kleine, stevig gebouwde man bij den ingang van een j uweelenwinkel en gooide een zak met een zwaai* voorwerp er in dooi de spiegelruit. Toen het glas in duizend stukken viel, stak de man zijn hand uit naar een armband van zeer groote waar de. Hij -had evenwel geen aandacht ge schonken aan de buste van een viouw. die glimlachend van een hoogen stan daard op hem neerkeek Het zware voor werp in den zak was tegen den stan daard geslagen, waarop de buste rustte en toen de dief den armband gegrepen had, viel de vrouw en kwam op zijn hand neer De man rende naar Orington gar dens, 100 meter verder en sprong in een auto, die er oogenblikkelij'k pijlsnel van door ging. Toen de would-be dief den armband greep, rende een bediende uit den win kel naar buiten en volgde den man lot Orington-gardens. De armband werd onder het versplinterde glas in (hel uit- stallingsraam van den winkel terugge vonden. Öp die manier voorkwam, zooah het Engelsche blad het uitdrukte, de «smi ling woman» van was, een belangrijken diefstal. Een Berlijner handelaar, M. Beli- lowsky, op doorreis te Brussel, was in een gasthof der middenstad afgestapt. Tijdens zijne afwezigheid is een dief in zijne kamer gedrongen en heeft er buit gemaakt twee briefomslagen met 405 dollars; 74 pond sterling, 220 goud mark en talrijke duizenden frank in Belgisch geld. De politie heeft een ieve- rig onderzoek ingesteld. Dinsdag morgend kwam er een auto- verhuiswagen, toebehoorend aan de fir ma Vermeulen, van Brussel, langs Erps-Querbs gereden met eene kostelij ke lading meubelen van den opper wachtmeester der rijkswacht. .Leonard, die van Biussel, naar de Waalsche streek moest gevoerd worden. Plots, ter hoogte van 't gehucht «Schoonaarde» schoot de auto in brand en vooraleer er hulp kon geboden worden, stond heel de auto en lading in brand Alles ging in de vlam men op, zender dat men er iets had kun nen uit redden. De onverzekerde schade beloopt ruim 7.000 fr. Dinsdag avond, om 8 ure, was: de ge naamde Henri Geldhof, 42 jaar, ge huwd, vader van twee minderjarige kinderen, wonende gehucht Zandput, in de statie te Meenen met een trein aan het manoeuvreeren Op het oogenblik dat hij twee wagons wilde aanhaken, verloor hij het evenwicht en plofte met volle geweld het hoofd voorwaarts op de riggcb De ongelukkige werd den schedel gekloven en langs beide zijden ribben ingestuikt. De dood moet oogen- blikkelijk geweest zijn. Geldhof was een braaf kristel ijk man en voorbeeldig huisvader de wacht, en zijn blik voorspelde aan Duppel, dat liij hem zou doen kennis maken met de traliën der gevangenis. Het laatste puntje krediet, is voor den alweter dood en begraven, en Duppel beeft geen ander vooruitzicht dan van honger te sterven, of wel zijn laatste da gen in het bedelaarsgesticht te gaan doorbrengen Nu krijgt hij hier, dan daar eene kaart voor brood; dooh niet zelden ver koopt hij die voor een glas jenever. óm7 dat hij al te zeer aan den drank verslaafd is. Op een avond klautert de ongelukki ge moe, afgemat en ziekelijk den trap op. die naar zijn arm zoldeikamerke geleidt. Dit kamerke, onder de slecht gesloten dakpannen, is slechts maar eenige voe-* ten groot. Tn een der hoeken staat eeno oude. walgelijk riekende bedstee. Het daglicht valt in dit hol door een dak venster, even slecht gesloten als de pan nen, en langs welks binnenzijde lange ijskegels afhangen. De alweter zakt op zijn hard leger neêrde kcorts overvalt 'hem en de nacht kruipt langzaam om. Voor de eerste maal, sedert vele jaren, denkt Duppel aan het verledene. Sleéht- heeft hij geleefd, lboos als eene slang heeft hij gehandeld, eer cn geluk met voeten getrapt. Een glas jenever heeft een zoo machti gen invloed op gansch zijn leven ge had De drank heeft hem verleid, zijne handen verlamd, zijnen geest verdoofd, Verleden Zondag kwamen ten 'huize van Lodo Verbeek, metser, wonende Paepenstraat te Herent, twee rijkswach ten bet cerugroepingsbevel brengen aan den in verlof zijnden zoon soldaat bij het Genie-korps te Luik, ten einde zijn korps te vervoegen voor hulp aan de geteisterden door de overstrooming. Vrouw Verbeek, géboren Rosalie Cre- mers, oud 52 jaren, en moeder van 13 kinderen, waaronder nog tal van min derjarigen, was daardoor zoo aangedaan, dat zij plots ten gronde stortte. Dokter Smekens. burgemeester te Herent bij geroepen. kon nog slechts den dood vaststellen De arme vrouw Vvas dus plots bezweken, te zeer aangedaan door 't zien der gendarmen en het nieuws van het binnenroepen van haar zoon. Dinsdag werd zij onder grooten toeloop begraven. x De Brnsselsehe politie heeft in alle richtingen de persoonsbeschrijving ver zonden van den genaamden Edward H., 18 jaar, wonende in de Eburonen- straat. De schelm heeft zich ten nadeele van zijn meester M. Fr. Delvaux, uit de Leo Delandslieerestraat, plichtig ge maakt aan een ontvreemding van 69.000 frank. Uit het onderzoek zon blijken dal de jongen de wijk genomen heeft naar Parijs. Ieverige opsporingen worden gedaan. De policie de 8e wijk te Antwerpen, heeft klacht ontvangen van een priester uit de Kempen die aan een wisselagent der stad Antwerpen, eene som van 23.Q00 fr. had toevertrouwd om aangewend te worden a!:- inschrijving voöf eene kapi taalsverhoging. De wisselagent schijnt aan dit order geen gevolg gegeven te hebben en de stad verlaten te hebben. Dinsdag voormiddag rond 10 uur, deed zich een vreeselijk ongeluk voor, bij den 'andbouwer Vlerinck, wonende te Lovendcgem, Oostveld. Hij had ver schillende arbeiders in dienst daar hij werkte mot de dorséhmacbine. De naphte-motor werkte niet regel matig. Om 'hem nauwkeuriger na te zien werd de naphtc afgelaten in een emmer. Toen deze vol was werd hij een weinig op zijde gezet en het overige vocht liet men maar op den grond loo- pen. Tn de nabijheid lag een gracht met water waai de nafte inliep. Een van de aanwezigen beging de onvoorzichtigheid een brandend stekje in het'water te wer pen waardoor de nap'hte onmiddelijk in brand schoot, met het gevolg dat de vlammen den weg volgden langs wear de naphtj gestroomd was en zoo in een oogenblik tot aan don motor kwam. iSeffens sprong het volk dat er rondstond weg, doch de 15jarige zoon van den landbouwer viel over clin. emmer vol naphte, die seffens in geweldige vlam men opsloeg en den jongeling in een oogenblik vreeselijk verbrandde. Ge lukkig hadden een tweetal moedige mannen seffens het gedacht den jonge ling in het water te wet pen waardoor hij, alhoewel schrikkelijk verbrand, het leven gered werd. Spoedig werd do heer dokter Dc Ruyter van Lovendegem bij geroepen, die het slachtoffer de noodige zorgen heeft toegediend. alle eergevoel verzwolgen, en hem ten laatste op dien ellendigen zolder gewor pen om er misschien als een hond te sterven. En toch Duppel had vroeger geest kracht genoeg, om, eerlijk werkende, door de wereld te komen. Duizenden, minder begaafd dan hij, komen eerlijk aan hun einde Honderde schimmen rijzen voor het oog van den lijder op. Zoo even was het Nickel, bloedig ver minkt zoo als hij op den spoorweg moet gelegen hebben, die hem spottend hij de 'keel greep cm hem op zijn martelbed neergedrukt te houden. Dan was het ïlerlich, che hem nijdig onder zijn grooten parapluie wilde ver smachten of wel de onverbiddelijke Ka- dos rijst voor zijn oog op. en aan de deur stand nemende, belet zij niet alleen de liefdadigheid, maar ook den priester van binnen te treden. En echter, door de geopende 'deur. meent- Duppel een helder verlichte kerk te zien, uil, welke een priester in goud en misgewaad hem gedurig naderen wil Duppel hoort den centonigen belleklank, hij ziet den wierookwalm opstijgen en zelfs hoort hij de stem desrpriesters. Kados n Nickel versperren echter de weg aan de dienaar des Hoeren, en la chen om het (kermen van den armen Duppel. Maar nu verschijnt er eene andere ge daante uit het lang verledene maar Duppel heeft ze toch onmiddelijk her kend, omdat het een wezen is dal de mcnsch nooit vergeet, al zou hij het ceu- Dinsdag avond is er binnen gebroken in de woning der echtgenooten Aerts, Alsembergscliensteenweg te Ukkel. Na er 6 akties der Maatschappij Beersel- terg, ter nominale waarde van 500 fr. elk, en drie stichtersaandeelen te heb ben 'buit gemaakt, is de indringer naar het appartement der echtgenooten Sae- remans, in 't zelfde huis gegaan. Daar ook zijn at de meubelen doorsnuffeld; 10 titels der oorlogsséhade van 250 fr., 20 titels der Binnenlandséhe leening, 5 titels der gekonsolideerde leening van duizend frank en drie van 500 frank zijn verdwenen. De politie spoort den dief op. Dinsdag nacht ontdekte een onder overste der Noordstatie te Brussel in een wagon een kerel, die een heelen voor raad koperen kraantjes en buizen der W. C. uit le en 2e klasrijtmgen meende mee te nemen. De dief werd aangehou den en opgeleid. Het is een genaamde Albert Thienpont, mekaniekwerker. ge boren te Aalst, thans zonder wettig ver blijf in België en ontvlucht uit de kolo nie van Merxplas. De kerel is al beticht van diefstal van koper ter Noordstatie in November laatst. Sedert 18 December 1925, eenige dagen na zijn ontsnapping uit Merxplas, zijn vele kaperdiefstallen begaan in de wagons van Brussel-Noord. Men heeft Thienpont ter (beschikking van den prokureur des Konings opge sloten. Officieel wordt uit Weenen gemeld In Bad-A usee is gistermiddag, bij de nasporingpn der politie naar een wissel- vervalschor, de moordenaar van Erzber- ger, Heinrich Söhulz, aangehouden. Hij gar aan een kameraad van Tilles- sen te zijn. Hij woonde onder een val- schen naam Edgar von Buohmann uit Munchen bij een koopman, Berger ge naamd, in Bad-Aussee. De Dorische overheden zijn van de aanhouding in kennis gesteld. Nadere bijzonderheden waren bij de overheden tot nu to3 nog niet te verkrijgen. Door den overvloedigen regen en het stijgen van het waterpeil, waardoor de straten langs den Schel denoever totaal onder water zijn gestroomd, gebeurde bijna een treurig ongeval. Personen die zich naar Wettercn-ten-Eedc moesten begeven, werden bediend door Edm. Clerck, melkverkooper, om hen met zijn gespan huiswaarts te brengen. Door hot water misleid, kantelde plots het voertuig om in eene gracht, waar door de inzittenden een ongewenscht koud bad namen. Een klein kind werd van den arm zijner moeder gerukt, en verdween onder het water. Een toege sneld persoon sprong don kleinen dren keling achterna, en gelukte er in het te redden van een gewissen dood. Maandag, in den vooravond, werd de brievenbesteller Alfons Muibal, het slachtoffer van een ernstig ongeluk Ko mende aan het Statieplein, wilde hij een auto vermijden met het ongelukkig ge volg dat hij teredht kwam onder het ge wen overleven 't is zijne moeder. Diep is de gezonken e op dit oogenblik ontroerd. Hij strékt bevend de armen naar dat wezen uit en zijne lippen mur melen woorden, welke hij lang vergeten dacht te zijn. Het is alsof de aanraking, der moeder hem den ouden mensch plot seling doet uitschudden cn hem weer ge louterd van ziel, aan den ingang van een nieuw leven plaatst. Dc lijder is wakker geworden; de naclit is geweken en de bleeke morgen schijnt door het dakvenster en danst met een fantastisch licht, op den langen ijs kegel. Duppel heeft dorst en de kracht ont breekt hem om zich op te richten De lange ijskegel aan het venster ia als eene flesch met verkwikkenden drank, welke hij zoo gaarne aan zijne brandende lippen wil zetten, om een wei nig lafenis te vinden. De ongelukkigo strekt er de hand naar uit en telkens danst hij, alsof de ijskegel dronken is, nu achter- dan zijwaarts. Moedeloos^fealct de dronkaard achter over en op zijn vunzig leger terug. En niemand niemand bekommert zich om hem, en telkens als hij zich wil oprichten om dat akelig Hol te oritvluclv ten. waar de dood hen foegrijnst, wordt hij als door eene onverbiddelijke hand hij denkt altijd aan de bloedige hand van Nickel op het bed terug gewor pen. Dè eenige*liefdadigheid, hem in do laatste dagen bewezen, is, dat Hcrlich hem den groote regenscherm nog niet heeft terug gevraagd, dien hij op zeke* span van'G. Leirens, uit de Moerstraat. Gekneusd over gansch het lichaam, werd hij ia zorgwekkenden toestand op genomen, en huiswaarts gebracht, waar geneesheer Verstraeten, hem de beste zorgen toediende. Aan zijn hoofd vertoonde zich eene gapende wonde; (bovendien was het schouderblad van den ongelukkigcn ge broken. Een onderzoek naar de verantwoorde lijkheid van het ongeluk werd ingesteld. M. Isidoor Ch., wonende Waschhuis- straat te Brussel, had zijnen neef Yoché C., kleermakersgast, 19 jaar, géboren te Angora, al een drietal maanden bij zich geherbergd. Tijdens de afwezigheid van zijn oom heeft C.. de meubels der slaap kamer doorsnuffeld en is er daarna met. een som van 26.000 frank in Franscihe bankbriefjes vandoor gegaan. De per soonsbeschrijving van den ondankbaren neef is in alle richtingen verzonden. GEEN AFZONDERLIJKE WERKHERVATTING. In verband met de berichten, die de ronde deden als zouden de werkgevers van zin zijn de stakers afzonderlijk te verzoeken bet werk te hervatten, had de Federatie der Metaalbewerkers Woens dagmorgen in het Volkshuis te Charle roi een algemëene vergadering belegd. Na de verklaringen van de hh Van Walleghem, Goilly en Lolou gehoord te hebben, hebben de werklieden zich een parig, op twee of drie na, onder eed ver bonden het werk niet te hervatten dan met toestemming van het Svndikaai. Het transaJktievoorstel van den th. Mahain word niet onderzocht. Het Sta- kingskomiteit zal deze kwestie nader on derzoeken en uitmaken of er een referen dum dient gehouden of niet. medegedeeld door de Ban que Centrale de la Dendre. GLACÉS DU MIDI DE LA RUSSIE Tot 6 Februari aanstaande kunnen de aandeelhouders 29.200 nieuwe aan- deelen onderschrijven aan den prijs van 288,75 per titel, in de verhouding van 2 nieuwe voor 5 oude aandeelen. CEACE. Compagnie Auxiliaire Congolaise. Wij herinneren dat de aandeelhou ders cler maatschappij COMPAGNIE DU KASA1 voorkeurrecht bezitten voor het onder schrijven der aandeelen der maatschap pij CEACE De dragers van aandeelen Kasai wel ke zinnen: zijn niet te onderschrijven kunnen hun voorkeurrecht verwezenlij ken. GR ANDES BOULAN'GERIES SUD-A MER IC AI-NES. Tot 20n dezer hebben de aandeelhou ders het recht nieuwe titels te onder schrijven aan 750 fr. in de verhouding van 1 nieuwe voor 1 oude titel. Verders inlichtingen worden kosteloos verstrekt aan dc winketten der PANQUE CENTRALE DE LA DENDï* ut aangenaamste der purge er middelen, tiet bests recept tegen VERBTOPFraG ren avond niet zonder mistrouwen aan Duppel leende. Nu staat deze regenscherm open ge spreid op het bed Eenige dagen geleden beschermde de rampzalige zich daarmee voor den regen, die door het. dak werd heen gezweept. Ach verscheen in waarheid, gelijk in den droom, nu eens het aantrekkelij ke beeld zijner moeder Men hoort een voetstap op den trap. iZou het eindelijk redding zijn Neen. 't is Herliéhdie het zeer- onrustwekkend vindt dat Duppel zijn regenscherm niet terug brengt. Och. zegt Duppel laat dat ding nog hier, Herhebhet zal mij beschutten, als de dooi invalt. En midderlerwijl zou de oude Hen heb. iederen dag een koud bad kunnen nemen. Neen, noen. Duppeltje, neen Ik ben doodelijk ziek stamelde schier onhoorbaar de zieke. I'k heb dorst. En dat woord dorst doet. Hcrlich lachen, die zich niet kan inbeelden dat Duppel sterfelijk was. Nu, tot weerzien hervat Hcrlich, den regenscherm toetrekkende, en onder (15 beweging daalt hij den trap af, en trekt den neus op voor het walgelijk hok dat Duppel bewoont. ïlerlich. mompelt de zieke. Het klonzen op den trap verdooft zij ne slem. Herlich, geef me in Gods naam oen droppel water. Niemand hoort zijn gekerm. Ik versmacht. Herliéh.. Ct Vervol gtj

De Volksstem | 1926 | | pagina 2