Oud Speelgoed Nationale inschrijving voor hulp aan de geteisterden jUoot'clppgiug te Borges'hoiit Ergo boSsing te Deiirne Een doodrijder te Doornijk Belangrijke diefstal te Schaarbeek Gruwelijk ongeluk te Borgerhout Gelukkig ontsnapt Vreeselijk drama te Baesrode Vreeselijk ongeluk Ie Bergen Bedrieger opgespoord De Brusselsclie gauwdieven Mussolini aan woord In den Beierschen Landdag Spaarkas C3 t. li. Sirids geruiraen tijd leefde zekere Verhoeven Oom eel, wonende Bourlaar- lei, te JBorgefhout', in onmin met zijne vrouw, die haar intrdk had genomen bij hare moeder. De man. ten zeerste pjil-stemd over de handelwijze zijner ga de, begaf zich andermaal naar haar en vroeg haar om het echtelijk dak terug to betrekken. Op 'haar weigerend ant woord greep de marl een revolver en loste een drietal schoten in de richting zijner vrouw en schoonmoeder. 'Eerst ge noemde werd aan arm, hand en rug ge troffen en ontving ter plaatse" de ver- cischte zorgen door een ontboden dok ter, die het slachtoffer ter verpleging naar het St. Erasmus gasthuis deed overbrengen. De dader werd in hechtenis genomen en naar het gerechtshof overgebracht, waar lieer onderzoeksrechter De Ridder hem in verhoor nam. De toegebrachte wonden schijnen niet levensgevaarlijk Het parket begaf zich in den voor avond ter plaatse. Maandag namiddag, rond half. vijf heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad in de gemeente Deurne- IZuid, ter hoogte van de plaats gekend Hel Mcstputtekc De stoomtram Antwerpen-Zurenborg naar Broechem kwam daar aangereden, toen er een groote vrachtwagen van de Fhilipslampen voor een magazijn koop waren loste De machinist van den t-toomlram had liet voertuig bemerkt en dc voerder van dit laatste, op 'het ge toet van den stoomtram, maakte aan stalten om weg te rijden en de baan vrij te maken. De stoomtram moet echter tc groote i aart hebben gehad, zoodanig dat deze niet meer kon stoppen en mei geweld op den auto-vrachtwagen terecht kwam. Deze werd wel een twintigtal meters ver meegesleept. Op dit oogenblik voerde de vrouw Hermans, woonachtig Marktweg te Deurne, haar wichtje m een kinderrij- tnig over het voetpad. Door öe groote herrie, die'deze geweldige botsing ver oorzaakte. wilde de vrouw met haar wichtje wegvluchten, doch werd even eens gevat en weggeslingerd, terwijl het kind uit het rijtuig op de straatstcenen terecht kwam. De moeder werd met gekloven kin en kwetsuren over gansöli het lichaam op genomen, terwijl 'haar kind, dat nau welijks twee maanden oud is, cenc ga pende wonde aan het hoofdje bekomen bad Beiden werden na eeno voorioopi- ge verzorging Ier plaatse voor verdere verpleging naar bet Sint-Erasmusgast- huis overgebracht. Daar werd vastge steld dat voor de moeder geen onmidele- lijk gevaar bestaat, doeli voor het kind wordt een schedelbreuk gevreesd. Een erg auto-ongeval (heeft zich voor gedaan op de Rijsselsdhensteenweg, te Doornijk. Mej. Louise Pieters die 's avonds rond 0 V-i u. de baan overstak, werd omge worpen door een auto die in volle vaart voortgereden is in de richting van Frankrijk en niet is'kunnen vereenzel vigd worden. Het slachtoffer, dat erge kwetsuren aan het hoofd en aan de zijde bekomen had, werd naar het gasthuis overgebracht. Een noodlottige afloop werd door de geneesheeren gevreesd. door AUGUST SNIEDERS. UIT DE DAGEN VAN DEN WATERSNOOD.. I. Het was in den namiddag van een Decemberdag. Het schooi-uur was voorbij. De deur der sclhool werd wagenwijd open gezet en dc kinderen borrelden juichend naar buiten, als bieën uit een korf. iZij waren verlost van de slavernij, van dat onnatuurlijk stil-zitten, en woelden en 'krioelden die kleine wil den Zij renden op hunne 'holldbloks? kons over hel hard Ifcevroren pad, óm des te eerder ginds op de slibberbaan te- zijn, of om op den hoogen dijk de ijs- schotsen in de rivier te zien kruien. Dc school lag op het bcogsle gedeel te van het dep, dat rivierwaarts, in eeno zachte' helling tot een dal afliep. De vlakte was zoover het hoog droeg, vruchtbaar bouw- en weiland, op welk laatste dos zomers do knaap 's vaders bont-c koeien grazen zag. waar hij do paarden cn hunne dartelende veuiena vrij en zonder zadel of toom zag draven Zondag nacht zijn tot nogtoe onge kende kwaaddoeners binnen gebroken bij M. Oscar D. garagehouder in de Linthoutstraat te .Schaarbeek. Zij hebben 24 autobanden voor eene totale waarde van 15.500 frank gerdbberd De dieven hebben .(hunnen buit met een auto weg gevoerd. De policic spoort ze ieverig op. Maandag heeft in de bougie fabriek Poubaix Oedenkoven, te Borgoihout, een gruwelijk ongeluk plaats gehad, waarbij een jonge werkman op vreese- lijke wijze het hoofd werd vermorzeld. De jongen, Karei Claessens geheet en, 19 jaar, en woonachtig te Wijneghém. was in de fabriek gelast met de kassen in den ophaalbak te laden. Terwijl hij met dit werkje bezig was, werd door "een ongelukkige aanraiking, men weet niet door wie, cb automatische ophaalbak in beweging gebracht. De jongen verloor het evenwicht, viel voorover, én werd het hoofd gevat tusschen de ophaalbak cn den vloer. Het lichaamsdeel werd op de afgrijselijkste wijze verminkt en 't scheelde weinig of het hoofd was afge rukt. - 'Zooals men kan begri jpen moet de dood oogenblikkelijk glweest zijn. Het lijk werd naar het doodenhuis van het St. Eirasmusgaslihuis overge bracht-. Het parket is ter plaats een onder zoek komen doen. WV ('Zaterdag middag ontriggelde te Die penbeek, op den nieuwen spoorweg, die tusschen Genck en Bilsen aangelegd wordt een ballastlrèin in volle vaart. Dc bagagewagen, waarin zich de opperran- geerder Jozef Mets van Schuelen be vond, vloog van' de spoorstaven af, do kettingen braken, de wagen kantelde om en werd 50 meters ver over de baan meegesleurd. Iedereen dacht dat den rangeerder een erg ongeluk overkomen zou zijn, doch toen de trein stilstond, kwam de brave man gansch ongedeerd uit den wagen gekropen; de schrik had hem echter zoozeer bevangen dat hij uren lang onbekwaam tot werken was. De stoffelijke schade is aanzienlijk. De gemeente Baeërode-bij-Dender- monde is het tooneel geweest van een echt wildemansdrama. Zekere Van Schoor, 42 jaar oud, was sedert een maand hertrouwd met een werkman, bijgenaamd Tit us. werkzaam in een fabriek te Haren. Omdat de vrouw niet tijdig was op gestaan om zijn ontbijt klaar te maken, brak een hevige twist los tusschen do eohtgenooten. In woede trok de man een dolk en plantte die in het hart van zijn Vrouw die dood neerstortte. Na de voltrekking van zijn misdaad, liep de moordenaar de straat op en wierp zich onder een voorbijsnellenden auto. Ilji was reeds een lijk toen men hem optilde. Een wreede bijzonderheid nog, is dat de negentigjarige moeder van het slachtoffer getuige was van den moord op hare dochter, on dat ook een van dezer kinderen een zestienjarig meis je bijna door (bet mes van den woes teling werd geraakt Het dal was doorsneden met grachten, wier boorden met bloemen bestippeld waren, met een spinneweb van wegen, die naar de verschillende, (hier en daar verspreid liggende', hoeven geleidden. Op de 'hoogte lag de pastorijde to ren der kerk stak zijn spits boven Ihet geboomte uit, en het gouden haantje, als eene nieuwe zon in den avondgloed glinsterend, zag over gansch die heerlij ke vlakte heen en groette de Nederland- soho driekleur, die. aan den top der masten fladderend, in de verte boven den rivierdijk foeenschoof. In het sohoone seizoen juichten on dartelden de schoolkinderen in de fris* sche on weelderige vallei; in den win ter behoorde hen de slibberbaan, da ijsbaan, die over de licht overstroomde weide getimmerd werd, en als het .sneeuwde o, dan waren het do sneeuwkoningen, de sneeuwkogels web ke dc jeugd naar het uur deden ver langen. waorop die dwingeland van een 'schoolmeester aan de opgeslolen vogels de vrijheid gaf! Naarmate men in het'dal afdaalde, verminderde de school ben de in het naar huis (gaan: deze kinderen gingen rechts, andere gingen links. Dit waren ;do twee kinderen van Ba-lek, den rij* ken boer. wiens gedoei ginds verre heel verre op het hoogste van het dorp staat, en het derde kind was klei no Bart, het zoontje der schoolmeesters- weduwe. welke ginds aan den voet van den dijk woont. Twee werklieden, AJfons Stackers en An toon Verlée. (beiden woonachtig te Oultre werden Zaterdag namiddag, rond 5 ure erg gekwetst in de werkhui zen Destrée, te Bergen. Beiden waren bezig een deel der maohienen uit te bre ken, toen een zware ijzeren verbindings buis naar beneden viel, dewelke op het hoofd eter beide werklieden terecht kwam. Alfcns Stackers, 42 jaar oud, ge huwd en vader /van vijf (kinderen, werd den sdhedcl gebroken; de andere, Ver lée, ongehuwd en wonende met moeder en zuster, bekwam een gapende wonde aan het hoofd. Men vreest voor eene hersenschudding. Beidén werden aan stonds per auto naar het gasthuis over gebracht, waar Stackers rond 7 ure over leden is. Een Spaansch wij «handel aar, Ber nard G., wiens bureelen in de Dauw straat te Brussel, zijn gevestigd, is dooi de rechtbank failjiet verklaard. De be trokken partijen en de'curator (hebben dadeijk bij het parket tegen den hande laar een klacht ingediend wegens be drieglijke bankbreuk. M. de onderzoeks rechter Van Dvck is met het onderzoek gelast. Huiszoekingen zijn reeds gedaan in de 'bureelen alsook in de woning van G., te Schaeiheek. De "boeken zijn in beslag genomen. G., bevindt zich in den vreemde een aanhoudingsmandaat is tegen hem uitgevaardigd. Het tekort zou ongeveer een half miljben frank bedra gen. "V- M. De P. wonende in de Belgrado- straat., hael plaats genomen op het plat form van een tram om zich naar de Liedtsplaats te Sdhaerbeek, te begeven. Onder wege stelde hij vast dat zijne brie-, ventesdh met. 1.115 fr. en (belangrijke papieren de pijp uit was. Een bedienelige gauwdief moet hem in het gedrang hebben bestolen Terwijl M. Jozef K.; van de Van Vohxemlei, Zondag per tram van de Louisapoort naar de Wielemans Ceup- pensplaats reeéT. heeft een gauwdief hem zijne brieventesch afhandig gemaakt. Deze bevatte een som van 1800 frank. Toen M. Frans V., wonende in de Paul Wemaeresstraat te Sint Pieters- Woluwe' Zondag avond uit de Noordsta lie kwam to Brussel, wérd 'hij tegen het f'ijf geloopen door tc-n onbekende, die zich spoedig uit de voelen maakte. "Wat later stolde (M. V. vast dat zijne brie ventesch met 1550 fr. verdwenen was. Er bleef den benadeelde niets anders te doen dan de policie te verwittigen, die de persoonsbeschrijving van den gauw dief in alle richtingen heeft verzonden. Mussolini spreekt uitvoerig over de anti-Duitscihe (betoogingen to Rome; hij ontkent beslist en op spottenelen toon, dat het Italiaansch gouvernement ver ontschuldigingen zóu hebben aangebo den op het Duitsch Gezantcshap te Ro me, én verklaart dan, dat (boycott en représailles zouden worden beantwoord. Zoo sprekende houden wij ons over tuigd. de waaiheid, de beschaving en zelfs de zaak van den vrede te dienen Dan verdedigt Mussolini met grooten omliaal van woorden, en ook met een behoorlijke dosis passie, de houding van Italië in Zuid-Tyrol Wat het Romaansch en Latiinscih Nu. die drie kinderen bleven van gansch den zwerm neg over, juist toen er kleinen Bart een ijskoud vlokskc op dc punt van zijn neus viel. De witte bieën, de witte bieën *ri;ep de bruinlokkige kmlilebol. jui chend uit, en zijn levendige oogen flikkerden als waren zij in diamant veranderd. De witte bieënklonk het even blijde uit den mond der andere kinde ren En zij zwin deldon neer. de eerste «sneeuwvlokskensmaar ochzij wer den zoo schaars gestrooid en hoevelen .vlogen dan nog verloren! JSneeuwvlokske gestemd snoeuw- Jvlokskc. blanker dan (het schuim der zeeën, élan de 1 oliën in den zomer; •veertjes, aio de engelen uit hunne wit- 'tjo vleugelen schudden /wat zwin gelt gij achteloos naar beneden, zon- ider te weton waar gij terechtkomen kult Och, indien gij zoo schaars neerge- sfrooid wordt, hoe zult ge dan gansch die oppervlakte gansch dien uitge- jstrekten waard kunnen overdekken? Gij zijt een stofkó dat vervliegt, dat ;*mejt op de aan gezichtjes der kinde ren, op den eenigszins klammigeq grond. Donzen sneeuwvlokiske, hoe zult gij er toe geraken een warmen pels te slaan over élc naakte boom en. die soma riüen. van koude misschien? hoe zult ^gij een zwanenpeis over do velden, Italië doet, is niets, in vergelijking van hetgenc door dc andere (Staten wordt ge daan. Juist vandaag heeft Tsjecho-Slo- wakije een begin gemaakt met de toe passing van zijn reglementen voor het gebruik van de Tsjechische taal in 't be heer van den -Staat, en de Duitsche bla den van Praag cn andere steden protes teeren daartegen De Duit sobers van de Opper-Etseh vormen geen nationale minderheid, maar een etihnisch overblijfsel. Ze zijn er ten getale van 185.000 terwijl men in Tsjecho-Slowatkije 3 Vi miljoen Duitschers vindt, tegenover 5 miljoen Tsjechiers. En ik verzeker u, dat er op die 185.000 Duitschers van de Opper- ctech minstens 80.000 Italianen zijn, die Duitschers zijn gewerden. Wij zullen trachten, die mensdhen weer voorgoed lot ons terug te brengen. EEN ANTWOORD VAN DE DUITSCHE REGEERING Berlijn, 8 Febr. In pohtieke krin gen wordt verwacht dat de Duitsche re geering antwoorden zal op de rede van Mussolini.. GEEN VREES TE LONDEN. Londen, 8 Febr. De «Daily News» meent te weten, dat men in diplomatie ke kringen te Loncfen geen vrees koes tert in zake de mogelijke gevolgen van het Italiaansch-Duitsohe voorval. EEN. VECHTPARTIJ. Nadat in den Beierschen Landdag de eerste minister, doktor Held, een rede gehouden had, nam de Ncurenberger af gevaardigde, Streicher (nationaal-socia- list), het woord. Hij kwam daarbij her haaldelijk in botsing met de kommu- nisten en met de sociaal-demokratén Ten slotte ontaardde de woordentwist in een handgemeen, doordat de kommuni$- tische afgevaardigden op spreker in drongen en met hun vuisten en met stoe len op hem los sloegen. De onder-voor zitter, die de vergadering leidde, slaagde er niet in, de orde te herstellen. Hij ver liet daarop met den voorzitter de zaal. Tiet duurde nog geruimen tijd, voordat de rust" eenigermate terugkeerde. Het Publiek wordt er van verwittigd dat het zijn stortingen in geld of natura, ten voordeele der geteisterden der over stroomingen, mag doen in een der drie volgende inrichtingen a) Nationale Inschrijvingslijst der PERS. (Dagbladen De Volksstem en andere.) b) Rood-Kruis van België, Af deeling Aalst. Secretariaat Keizerlijke Plaats, 13, Aalst. c) Rood-Kruis van Belgie; Hoofdbe stuur Brussel, Livournestraat, n. 80. Postc-heekrekening 656G. Al de gelden icorden vereenigd in de algemcene kas van het Rood-Kruis van Belgiëinrichting welke alleen gemach tigd is door de bevoegde overheid. ROOD-KRUIS VAN BELGIE Afdeeling Aalst. Inschri jvingslijst ten voordeele der Geteisterden der Overstrooming 13c LIJST. Giften in natura Onbekend, een pak nieuwe kleederen. Onbekend, een manspardessus. Bedrag der vorige lijsten fr. 20507,21 Storting gedaan door 't Koninklijk Too neel- Zang en Letterkundig Gezelschap een witten mantel over de schaliën J ng der huizen kunnen hangen? Nu ving iiet meisje het snoeuwvloks- ke in haar operigesproidden voorsdhooj op, en het kind juichte als hadde pien er blinkende peerlen in neerge- slrooid; dan hielden de knapen don mond wijd open, wachtend tot dat er een friseh vlokske op hunne roode ton getjes te recht kwam en o, dat smaakte lekkerder dan de wijndroppel op den feestdag Nu draafden uc kinderen hier, dap daar cn vc-nden liet maar jammer, dat het in den brandenden zomer ook niet sneeuwde, omdat zij dan vrijer en langer onder don blcoten hemel moch ten spelen, dan wel in den barren win ter. Maar dan ook sneeuwt het had het kleine meisje gezegd; dan sneeuwt het bloem on, lieve witte bloemen. II. Het gcdommel en gesehek van een tvagentje deed zich achter de kindereD hoorende kinderen van Balck >he& kenden, bij don eersten oogslag, hel paard buns vadors, ©n in den man dio op -hot wagentje zat, warm in zijn duf- felsdh wammes geknoopt, met een wollen bouffant om den hals geslagen, Vollen wanten aan en (hgiren muta djep om de ooren getrokken, hun va der zei ven. Op het juichend geroep yan vader, 't Land van Riem Aalst 50,00 Al. en Mev. Dc Winter 20,00 M. cn Mev. Tyck 20,00 M. Ghysbrecht 25,00 Anonyme 20,00 M. en Mev. Roels 20,00 M. Van den Brulle 20,00 M. en Mevr. De Ridder 30,00 Juf. Leopoldine De Ridder 20,00 M. De Lil 100,00 Dr Mertens 50,00 M. De Schepper-Steleinan 50,00 Mn,e Léon Borreman 100,00 M. en Mevr. Etienne Eeman 50,00 Anonyme 20,00 M. Xaveer Van Molle 50,00 Onbekend 50,00 M. Van der Steene 5; H.De Raeve5; M. Roels 2 M. De Winne 0,50 Onbekend 5 M. Van Driessche-De PaepeöPosse- mier 10 M. Bogaert 10 M. en Mevr. Bracke 5; F. Clotman 10 M. en Mevr. Spanoghe 5 M. Bekaert 5 M. Bergman 1 M. Coessens 5 M. Van der Meersch 10; Onbekend 5Schelfhout 1 Onbe kend 5 Fr. Vinck 2 M. Odilon Vinck 5 M. Van den Bosch 5 Onbekend 1 Onb. 1 Bocqué 1 Tieron 1 Van Audenhove 1 Jean Van Audenhove 1 Onb. 2 Onb. 5 Podevyn 2 De Bolster 2 Onb. 5 Onb. 3 Oub. 2 Onb. 2 Onb. 5 Ano nyme 10 Onb. 10Onb. 2 Anonyme 2 Al. Van Holsbeek 10 Od. De Veylder 3 De Schryver 2 De Waegeneer 5 Ph. Van denBulcke4; M. De Groot 5M. De Rouck 5 Onb. 1 M. Van Heddeghem 5; M. Van Stichelen5 M. Van Langenhove 1 Onb. 3 M. Bogaert 2 F. Van Kater 5; M. Moereels 5 Gez. Van Bremptö; Onb. 1 M. Corthals 2 Onb. 10 De Bruyn- Rumboutö M. Gabriël 2 A. Van den Bosch 2 Onb. 1 Onb. 5 Onb. 0,50 F. De Groot 5 Onb. 1 B. De Bruyn 10 Onb. 5. TOTAAL fr. 21494,21 «o» BERICHT; Het Hoofdbestuur van het ROOD KRUIS van BELGIE laat weten dat de verzamelde gelden door bemiddeling van het Rood-Kruis en zijn plaatselijke af deelingen bestemd zijn om eerst en noodzakelijke hulp in geld en voornamelijk in natura te ver- ieenen aan de BEHOEFTIGE geteis terden der overstroomingen. Menschen van AALST en OMLIG GENDE GEMEENTEN, die behoeftig zijn en geleden hebben of nog te lijden hebben door de overstroomingen kun nen zich in volle vertrouwen wenden tot de volgende Ileeren: Dr. HEF- FINCK, Voorzitter van het Rood-Kruis- afdeeling, Keizerlijke Plaats, Aalst of tot PAUL RUA1ES, Secretaris, Keizer lijke Plaats, 13 Aalst. Een bescheiden onderzoek zal ingericht worden waarna de noodige hulp onmiddelijk zal ver leend worden. Stipte geheimhouding is verzekerd. Het Bestuur van de Aalstersche Rood-Kruisafdeeling. llalfmaandolijksche rekeningen 5,75 t. b. Vrij van konimissieloon. BANQUE 0'ALOST 27, Nteuwstraat, AALST, (Rechtover de Post)* Geheimhouding verzekerd. 345 Gasgesticht Aalst. Gewasschen Coke-gresillon kan ge bruik worden in de keukenstoven en ver vangt Anthraciet in de kachels met aan houdend vuur. Prijs: per hectoliter 6,25 fr., of 12 fr. de de 100 kgr. Men bestelt ten huize, mits eene prijs- verhooging van 1 fr. per zak. 2823 vader!» trok Balck de leizeelen in en op zijn lang gerekt tho stond het paard stil. Nu reikte de boer beurte lings den (kinderen de hand toe en hief hen tamelijk ruw en grommend naar boven, en 'hoewel Bartje een goed eind wegs had kunnen mee rijden, werd dit genoegen den knaap niet ge gund. Baack gaf zelfs geen blik aan den zoon der weduwe; hij klikklakté met de tong en voort ging het weer Kleine Bart zag, met eene pijnlijko uitdrukking op het gelaat, de gelukki gen na; doch zijn verdriet duurde niet lang. Hij juichte nu alleen, hield met do dichter vallende vlokken eon druk ke samenspraak, trok, zich verwerend, de muts naar heneden, toen de onbe schaamde vlókken zich pijnlijk koud in zijne ooren kwamen nestelen, liet zijn kaal schoudermanteltje marme ren, zong nu een refrein van een schoollied, floot oen deuntjen, deed do fholleblókskens tegen elkander klep peren. danste tot dat hij eindelijk moe gewoeld, peinzend over den weg heenging en zich niet meer om do sneeuw (bekreunde. Waaraan dadht nu kleine Bart, toén hij, na eenige oogenblikken te zijn voortgegaan, zich omwendde, met do jhanden in broekzakken geborgen, staan bleef en in de richting staarde waar het sohoone huis van Balck lag, doch dat niet eens meer zichtbaar was? Pt Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2