Een worsteling om miilieenen Thé ChambArd ^lene nieuwe linancieele zaak te Antwerpen Onder een vat wijn verpletterd Autobotsing te Brussel VER.STOPEING De Siineering der vlottende schuld Doodrijders weergevonden IV a de aanslag aan 't huis van Minister Anseele Diefstal van anderhalf millioon Kindje door een rat aangevallen Doodeiijk automobiel» ongeluk te Brussel Altijd onvoorzichtigen Een internationale die= venbende aangehouden aan de Nederlandsch- Ifelgisehe grens Voor de Nieren en de Blaas Het drama van Baiïie St Paul Verscheidene bladen meldden Zondag morgen dj dat het Antwerpsch gerecht zidh met eene nieuwe finaneieele zaak be zig had te houden. Het parket zou namelijk klacht heb ben out vangen van eene groep aandeel houders van de .vroegere Bahque du Cré dit Hypothécaire Anvorsois sinds een jaar in li'kwidatie, en welke een bureel heeft Leopoldplaats, 4 te Antwerpen. Een onderzoek werd dadelijk geopend, en daaruit zou nu echter gebleken zijn dat de 'klachten niet gegrond zijn. Ook vermoedt men dat heel de zaak op niets zal uitdraaien. In de eerste berichten was er reeds spraak geweest van een tekort van 9 mil joen..... ln liet douanenpakhuis der Zuidsta tie te Charleroi, was M. Luigi Braga, houder cei.er Uahaansehe canticn te Couillet, twee stukker. wijn in ontvangst komen nemen, wegende elk meer dan 700 kilos. Ken landgenoot, zekere Mauiio bad hem z'ijne hulp aaugeboden en, toer. zij een der vaten van den wagon op eenen vrachtauto wilden bollen, bezweek do los se brug en Maulio kreeg liet ontzaglijke gewicht op 'het lijf. ■Met gep!etterde en ontwrichte lidma ten werd bij opgenomen, doch nog le vend. Of 'hij liet leven behouden zal is twijfelachtig. VERSCHEIDENE PERSONEN GEWOND. Zaterdagavond, omstreeks 6 uur, ge beurde op de Vilvoordselie laar., ter hoogte van het Goederenstalion te Schaarbeek, een erg autoongeval. Twee auto's, onderscheidenlijk (be stuurd door den 'h. Cornelis, rentenier te Antwerpen, en den h. Devreese, insge lijks uit deze stad, reden in dezelfde lichting, als het laatste voertuig door het slippen van de eerste auto met deze in hotsing kwam. De schok was vrij hevig, zoodat de ftuto van den 'h. Cornells kantelde De bestuurder en een inzittende dame, mevr. Marcel is, liepen gelukkig geen al to er ge wonden op, doch de üi. Devreese en diens dochter werden zwaar gekwetst. De h. Bazin, schoonvader van den h. 'Devreese, was er het ergste aan toe. De ongelukkige wérd over ganscih het li chaam gekneusd. Het gebruikelijk onderzoek werd in gesteld. hel aarrigeriacimsle. der- PURGEERMIDDELEN hel beste recept legen EEN COMMISSIE. De regecring heeft besloten eene Com missie te vormen, welke voor doel hebben zal de studie aangaande de sancering der dotténdé schuld. De eerste vergadering zou op 19den April in het Ministerie van Financiën plaats hebben. Werden uitgenoodigd om ervan deel te maken MM. Barnich, Senator; Callens, Be stuurder der Société Générale Carlier, Beheerder der Banque d'An- vers De Bróuckère, senator; Fabri, Be heerder-Afgevaardigde der Banque d'Outremer Francqui, Staatsminister; Hautrpn, Gouverneur der Soeiétc Géué- Jrale Philippson, Bankier Sap, Volks vertegenwoordiger; Soudan, id. T-hcu- nis, Staaisminister Thys, Beheerde-Af gevaardigde der «Banque de Bruxelles»; Tilmönt, Bestuurder der Nationale Bank; Van de. Vyvere, StaatsministerVan Zee land, Bestuurder der Nationale Bank Vignéron, Beheerder-Afgevaardigde van het Crédit Anversois Op S April werd te Heyst-op-den- Ilerg. een kindje door een auto doodge- Teden. De dwaze autovoerders waren er van door gegaan zonder zicih om 'hun slachtoffer to bekommeren. De pclieie heeft na ijverige opsporingen de dood rijders weergevonden. Het zijn drie Maastrichtenaars: Lau rent Bonkers, Guillaume Storman en Alois Vikkens. /.ij zullen mot hei ge recht af te rekenen liebben. EEN LUIDRUCHTIGE GEVANGENE Oskar Lambrecht, pasteibakker, die Donderdagnacht op dé deur van het huis van minister Anseele, Baudeloostraat, drie revolverschoten loste, is zooals men weet, Vrijdag, na door-den onderzoeks rechter Van Hauwermei renonderhoord te zijn geworden, opgesloten in de kleine gevangenis. Gansch den nacht heeft Lambiecht daar zulk een leven gemaakt, dat geen :ier opgesloten en oen oog kon luiken. Het schijnt dat de man wel degelijk aan zinsveroijstering lijdt. Heden Maandag, wordt Lambrecht naar de centrale gevangenis overgebracht en zal geplaatst worden in de psychiatri sche zaal, ter beschikking van den h. Duchateau, krankzinnigendokter. AANHOUDING TE PEIGNIES. Het parket van Straatsburg had een aanhoudingsmandaat uitgevaardigd te gen den gevolmachtigde van een han delshuis dér stad, den genaamde Daniel Fouquot-, die betidht werd misbruik ge maakt te hébben van het vertrouwen da zijn hazen in Jhem stelden om aan zienlijke sommen te verduisteren. Fou-J quet werd Vrijdag bij den kraag gevat in de gronsstatie van Feignies. waar hij zich in een trein bevond die op weg. was naar Belgie. De kerel werd oumiddelijk opgesloten. Hij had in zijn bezit eene som van 75.000 fr. en een dieckbcekje. Zijn inzicht was zich naar Olso (Noor wegen) te-begeven. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Fouquet voor meer dan anderhalf miljoen ontvreemdingen op den kerfstok heeft. De bewoners van eene vula te Namen werden gedurende den nacht gewekt door het erbarmelijk geschrei van hun kindje dat in de wieg lag Zij vonden liet gansch bejbloed en op de wieg eene groote. rat die het -wicht reeds een paar wonden in het liohaamke had gebeten. De wonden zijn gelukkig ongevaarlijk cn men kwam er. van af met den schrik. De genaamde Albert Corbeyns, van Borgeihout, reed Zaterdag namiddag met zijn auto laugs de Maurits Lemonnier- Jaan te Brussel, toen zijn voertuig bij •het uitglibberen een raeisj i verraste en omwierp. Het slachtoffer bekwam kwets uren over heel het lichaam. Men heeft haar seffens naar -St. Jansgasthuis over gebracht. ïn.haar.bezit werden, papieren gevonden op naam van Irene Gregoire, 18 jaar, wonend bijjiare ouders te Eigen- Brakel, Gen darm eriestra at. De geneeshee- ren die de ongelukkige de noodige zorgen toedienden, vonden haar toestand zeer zorgwekkend. Het parket is verwittigd. '«Mini wf PLECHTIGH COMMUNIE Ten bureele dezer Kerkstraat, 21,groote en schoone keus van kerkboeken, hon- derde verschilligc models, Paternosters in zilver en andere. Rijke keus van eerste en plechtige com- muniebeeldekens. aan, 10 ir. de 25 met gouden druk. Vrouw Fernando Bwoonachtig iri* de Gravin-van V laandoren straat te La ken, beging eergisteravond de onvoor zichtigheid, op de Slachthuislaan, uit een in beweging zijnde tram van lijn 15 te springen. Zij deed een zwaren val en werd gewond aan het hoofd. [Zij klceg daarbij over inwendige pijnen. Na eerste verpleging in het St. Jansgasthui: het slachtoffer op haar v/aarls vervoerd. werd verzoek huis- Needs sedert eeuigen tijd was men aan de grenzen op zijne hoede tegenover een aantal verdachte kerels, die van rooven en stelen leven en hunne verblijfplaats zouden moeten hebben in een of meer verdachte huizen van den omtrek. Enkel des avonds konden zij worden opgemerkt op het oogenblik dat zij zich op weg (begaven om Lic-r of daar buit te "gaan maken. Bewoners zoowel als gen- darmen en polieie, hielden reeds lang een oog in het zeil. Een inwoner van Klooster-Zande die bijzonder op loer gelegen had, verleden- Woensdag bemerkte .rond middernacht dat personen poogden in zijn magazij nen "binnen te-brékqn. Dadelijk sprong de wachter te voorschijn; geholpen door andere lieden, die met'hem op loer la gen, gelukten zij. er-in, twee der: dieven bij de lurven te vatten, terwijl 03ïi derde op de vlucht kon-gaan, zijne gereed schappen achter latende. De aangehouden schurken waren al heel tevreden dat de gendarmen ter plaatse kwam omjhen. uit de handen hunner aanhouders te vertossen, want de boerenzoons, die van geen klein ge rucht vervaard zijn, hadden waarschijn lijk zelf eene belangwekkende rechtsple ging gehouden, die op gevoelige wijze do dieven zou getroffen hebben. Nadat men hunne identiteit had "vast gesteld werd bevonden dat een der aan gehoudenen van Antwerpen was, en de ander van Sint. Niklaas. De derde die er in gehikte te oitko- men, werd aldra door zijn makkei's ver raden. Het is een Hollander, die nu ook reeds is aangehouden. De aangehoudenen zijn nu in het ge- rang van Middelburg opgesloten. yANNEËR gij zult beslist hebben, dat gij \Af u van uwe gewrichtspijnen i*s&et en wilt: ontdoen, zult gij den eersten grooten stap op den weg der genezing gedaan hebben. Bet doel is dan gemakkelijk herijkt. Geen afdrijvend zout, geen schadelijke drogerij, geen druipbad of olie om te wrijven. Koopt eenvoudig eene docs De - Witt Dillen bij uwen apotheker, neemt 's avonds twee pillen met een glas water en gij zult welhaast geene pijn meer gevoelen. Wanneer gij denkt aan al hetgeen gij geile den hebt, kunt gij lastig gelooven dat zoo'n eenvoudige behandeling zulke uitslagen kan geven en in zoo weinig tijd. Hier is de reden. De De Witt Pillen verzttiveren, genezen en versterken uwe lenden en uwe blaas eu bijge volg ontlasten alzoo uw lichaam van het schadelijk urinezuur die de pijn in uwe gewrichten veroorzaakt heeft. Zulke uit slagen kunt gij door geen ander middel bekomen en gij kunt u niet van uwe ge wrichtspijnen ontdoen zoolang dat dit scha delijk urinezuur niet uitgejaagt is. Dit is de reden waarvoor de De Witt Pillen u aanbevolen zijn, indien gij er eeuc kleine proef van wilt maken, zal de pijn aanstonds verdwijnen en uwe gezondheid zal gansch beteren. Leest hetgeen Mme Giilaiu, 57, rue de Dampremy, Charleroi, verklaart Ik beu verzekert dat ik mijne goede hedendaagsche gezondheid aan de De Witt Pillen te danken heb en ik ben zeer geiukkig die merkwaardige remedie aan de andere lijdenden aan te bevelen. Mijne gewrichten waren stijf," gezwollen en pijn lijk en ik kon niet gaan zonder moeilijkheid, maar de De Witt Pillen dreven de pijn in eenige uren uit. Ik ben voort gegaan ze te nemen en welhaast v.ierd ik sterker en beter in alls oogpunten; lieden lijdt ik heel niet meer. Gij kunt u ontdoen van uwe pijnen. Uwe apotheker verkoopt da De Witt Pillen en indien gij zo maar wilt nemen zooals het aangeduid is, zulfc gij gauw ontlast zijn van liet urinezuur dat de zwel ling, do stijfheid en de pijn veroorzaakt, uwen gang lastig makende en u folterende iederen keer dat gij u beweegt. Gedurende meer dan 40 jaar met bijval gebruikt in at de werelddeelen. Eeniaeuren na de De Wilt Pillen Benomen te hebben, bewijst een kleursel der watering, dat zij hun voed werk begonnen hebben. Oij zult door u zeiven kunnen zien, dat de, in de De Witt Pillen bevatte bestantideelen. dewelke zuiveren, genezen en versterken, door uwe meren en uweblaas gegaan zijn. Geen ander geneesmiddel verschaft zoo een bewijs als dit, en als gij de De Witt Pillen zult geprobeerd hebben, zult ge maar spijt hebben van ze niet eerder gekend te hebben. Neemt ze voor brandende pijnen Graveel, Steen,pijnlijke Geit-richten, Stijfheid, Rheumatiek, Rugpijnen, Lumbago, Heup,icht, Flereciin. Gee!, ze aan de kinderen die hun bed nat maken, evenals aan de oude personen lijdende aan wanorde in het wateren, en in dat geval, zuilen zij eene snelle verzachting geven. Laat de De Witt Pil- len uw pijn verjagen en uwe gezondheid herstellen. •naar liel Eiigelsch DOOR H. Verbiest 4de •Vervolg. Wat geef ik om 'liet gebabbel van flien ouden gek Beter dan bij ken ik de wonderbare geneeskracht van een glas rum. Die kostelijke drank heeft mij dui zendmaal het leven gered... Dick, als gij weigert, wordt gij de redhtsteeksclie oor zaak van mijn dood.. Zie toch, mijn al lerliefste jongen, hoe mijn vingers beven ging hij al jankende voort. Dat komt er van als men den heelen dag dorst moet jijden... Geef mij rum, of ik word krank zinnig ik geloof zelfs, dat mijn verstand reeds op hol geraakt, want ik zie aller lei hersenschimmen oprijzen. Daar. in 'dien hoek, stond vijf minuten geleden de oude Jackstonc. Als hij me weer komt lastig vallen, spring ik. uit mijn bed en loop mij tegen den muur den kop te pletter.. D.odh waarom talmt gij zoo lang? Dat b... van 'n dokter beeft im mers gezegd, dat een enkel glas mij niet zal schaden. Dick, haal mij een borrel, en ik geef u tien shilling. De oude zatlap wilde mij dus omlióp* pen Zijn aanbod beleedigde mij. Geld, vraag ik u niet. behalve de som. die gij mijn vader sehudig zijt. En wat de rum betreft, Pr Lapcast hee# u één glas toegestaandat kurrf gij krijgen. Ik ging bet halen cn hij ledigde bet glas in één teug. IZoo, sprak (hij toen, nu ben ik heel wat opgeknapt... Hoe lang, denkt ge, zal ik het bed moeten houden, Minstens eene v.eek. Onmogelijk riep hij uit. Voordat ik weer op de been was. zouden ze mij «het zwart teekenzenden... nu reeds achtervolgen ze mij, gelijk de haaien een ontredderd schip... iStommerikken waarom hébben zij niet bewaard wat zij hadden "Waarom moesten zij hun geld wegsmijten? Als zij gedaan zooals ik, zouden zij thans niet op 't droge sparte len... Wacht, maar, ik zal hun een poets bakken, waarop ze niet bedacht zijn; ik heb wel grooter leep ar ds een rad vorr de cogën gedraaid en deerlijk om den tuin geleid. Zoo sprekende wilde Joe Catfiscb op staan, maar dat gelukte hem niet: hij kwam niet- verder dan den rand van zijn béd. Dat mispunt van 'n dokter heeft mij vermoord f 't Suist mij in de ooren als sterke wind. Kom, help mij gauw weer onder dek te kruipen. Ik voldeed aan zijn verlangen, 'en hu bleef hij een poosje in nadenken verzon ken. Dick, zeide hij toen, hebt gij den matroos goed bekeken Bedoelt gij Old Hunter Ja... Old Hunter is een deugniet, maar de rekels, die hern gestuurd hebben, zijn nog gemeener dan'hij... Let nu eens' n een gtas water op het oogcn blik van slapen to gaan eu gij 7uit ii gezond licudon. Om de gewrichtspijnen te neemt verjagen twee pillen De De Witt Pillen aijn te koop in al de goede apotheken, aan den prijs van fr. 6.50 do kleine flcsch en 10 frank de groote flesch die 2 1/2 maal de kleine bevat. Bruxeiles. E. C. De Witt C° Ltd., 22, rue de ia Glacière, HET PARKET OPNIEUW TER PLAATS M. de onderzoeksrechter Save heeft zich opnieuw naar den kool-put van IIoussu begeven te Ilaine-St. Paul, naar aanleiding der geheimzinnige dood van het werkmeisje Irma Windels. De magi straat was vergezeld door MM. Arnould, substituut van den prokureur des Ko- ningsSpitaels, griffier en Dubois, bouw meester. In hun bijzijn werd de water bak, waarin men het lijk vond van Irma Windels, nogmaals geledigd. Eens te meer werden de getuigen ondervraagd om wel uit te maken of de bak den eersten keer wérkelijk tot op den 'bodem wao ge ledigd geweest. Al de getuigen waren het eens om 'stellig te bevestigen, dat het lijk ei' nieV in lag toen zij den bak eerste maal ledigden. Het parket heeft slijk doen nemen uit elk dor waterbakken van den kool- put, en heeft den expert-soheikun lige -1 u- les GLyssens last gegeven dat. slijk te ont leden en het. te vergelijken met da-geno welk gevonden werd in den slokdarm, de maag"en de ingewanden van het slachtof fer. Meer en meer wint de overtuiging veld. dat er eene misdaad mee gemoeic goed op, mijn kléine Dick als ik om dc een of andere reden deze 'herberg niet- kan verlaten, als ze mij verrassen en mij het zwart teekön in handen spelen, denk er dan aan,-dat zij het allereerst op mijn ouden koffer hébben gemunt. Neem dan het eerste paard thet beste, gij kunt immed rijden? spring in den zadel en spoed u naar dien... dien... vlegel van 'n dokter cn zeg hem, dat hij met 'n heele troep volk hier kome rech ters, politieagenten soldaten en ik weet niét, wat"al móérfDathij geen tijd verlie- ze, wil. hij in dejee herborg heel 't over schot der bende van den ouden Ja-cksto- ne .'bijêen vinden... Weet., kleine, dat ik als eerste stuurman onder Jackstone ge loopend verliet ik de kamer. Ik weet, niet, wat ik gedaan zou heb ben, ware niets bijzonders gebeurd. Waarschijnlijk zou ik dan alles verteld hebben aan Dr Lanccst; want Joe Cat fish kon later spijt hebben van zijn ge babbel en... dan was ik mijn leven niet zeker. Maar dienzelfden avond stierf plot seling mijn vader, en die zware slag deed ons al het andere vergeten. Den volgenden morgen kwam Citfish beneden, nam doeüi blijkbaar met wei nig eetlust zijn ge.vone maaltijden cn dronk weer ontzettend veel rum. Daar niemand naar hem cm zag en hij zich zelf bedienen moest, had de flesch s-hier geen oogenblik rust. Geen wonder, dat varen heb en dat buiten mij niemand ter hij 's avonds voor dc begrafenis stom wereld de juiste plaats kan aanduiden. Te, bez.... was. De oude deugniet huilde, in Savannah heeft hij mij op zijn sterfbed dat groote geheim toevertrouwd. Maar geen woord van "dit alles, begrepen tenzij die bandieten inij «het zwart tee ken» zenden, of dat. gij Old Hunter of den matroos met 't bouten been dien laatste vooral hier in den omtrek ziet rondzwerven. Maar, vroeg ik, wat bedoelt gij toch met dat «zwart teeken» Een soort van aanmaning of onei- sching der bende... Als ik ?t krijg, zal ik u waarschuwen.. Maar nu, mijn lieve Dick, opgepast Als ik tevreden over u hen, krijgt gij de - helft dat zweer i'k u _;- iZijne stem was inmiddels zwaikker-en- 'zwakker geworden, en dra viel hij in ëeu koMS'geH dïïJSÏ^. ÖP weerwil vnn onze droeve omstandiglhe- den. zijn akelig matrozenlied, maar nie mand onzer durfdeihëm 't zwijgen opleg gen. Be dokter alléén ware daartoe bij madhte geweest, en méér dan gewone drukte had den goeden man belet., finds aders overlijden een'voet bij ons in huis te zetten. Joe Catfiscb was nog uitermate kwak en kon zich nauwelijks op de Ikvn hou den na iederen stap moest hij een oogen blik stil slaan, om adem te scheppen. Noch tot mij, nocfli tot een ander der huisgenooten. richtte hij Jt woordmaar dan waarschijnlijk herinnerde hij zidh niet. meer datgene, wat thij mij hoven in zijne kamer gezegd bad de6 te beter voor mij In strijd met rijn vroegere ge woonte feleef'hij hu dikwijls gèruimen tijd in diep gepeins verzonken... Twee dagen na de begrafenis van mij; goeden vader, stond ik op den drcinpc van de herberg en dacht aan zware ver lies, waaronder wij geblikt gingen, toer ik oen schamel gekleed man van nn.ldel- baren leeftijd langzaam zag naderen. Moest een blinde zijn. want bij ledeu schrede tastte hij voor zich nit met eei zwaren. knoestige stok. en bovendiei droeg hij een reusachtige groene klef over deiogen. Dichtbij de herberg blesl hij staan en vroeg op zingenden ,oon als een van buiten-geleerd lesje Is er hier. niet, 'r. goede ziel, die eer armen blinde zou willen zeggen, was hij zich Op dit oogenblik bevindt Gij slaat hier voor de hei berg «Tb Old King Oharles bij de baai val Black Ilill, luidde mijn antwoord. -Ik hoor eene stem. een heldere jonge stem. hernam de blinde op dea zelfden toon. Beste vriend, zoudt g." nh niet de hand willen geven en de [herben binnen leiden Ik was onnoozel genoeg, aan dat z« vriendelijk voorgedragen verzoek te vol doen; maar nauivchiks 'had iik dei vreemdeling'de hand gereikt, of hij nee| ze als lussdhen een schroef, lievig ont steld, wilde ik mij loswringen, maar blinde begon nog harder le nijpen tra mij geheel naar zich loe en zeide En nu, jongen, breng mij nam' dei kapitein. Ik durf niet, mijnheer, ik dui niet I ('I, yervolgt.). t'

De Volksstem | 1926 | | pagina 2