De laatste lotgevallen van Robert en Bertrand KLEINE GAZET NIEUWSTIJDINGEN De Kabinetsraad Samson Kina Voorbereiding der ont wapeningsconferentie ELIXIR DE POLDERNAAR VIEUX D A.WEHS Koile Buiteidanéschc Berichten. Weekoverzicht der Beurs van Brussel Ontdekkingen te Stekene NIEU WERKER KEN Onze Koningin. Ivonkigin Elisa beth is Dinsdag per automobiel naar Oostende gereisd waar zij architect Van de Velde ontving. Architect Van de Vel de is belast met het opmaken der plan nen van het nieuw Koninklijk Glial et te Lombartzijde.. Minister Baels te Hasselt. De Heer Baels, minister van Landbouw, heeft blijk gegeven van zijne groote bezorgd heid voor den bloei van den landbouw door een bezoek te brengen aan de landbouwtentoonstelling te Hasselt. De tabakoogst. De tabakoogst be gon reeds in de streek van Ath. Hij zal ongetwijfeld minderwaardig zijn, zoo wel in gewicht, als in hoedanigheid te genover deze van Irct vorige jaar, die nochtans ook rnaar middelmatig was. Bij M. Jaspar. De eerste minister Jaspar heeft Donderdag een lang onder houd gevoerd met M. Philips, gezant der jVercenigde Staten. - Nieuwe ondergoeverneur-gen8raal van Congo. M. Alfred Marzorali, sedert drie jaar Belgisch resident in Ruanda en Urundi, is ondergocvcrneur-generaal van Congo benoemd en krijgt onder zijn beheer de vijf nieuwe provincies der kolonie die de grondgebieden vor men waarover Belgie een mandaat heeft te welen de koninkrijken Iluanda en TJrumli. In-casso van de Nationale Bank. Naar verluidt is de regeering voorne mens de Nationale Bank toe te laten goud en metaal te koopen om haar in casso te verbeteren. De liberalen in Oost-Vlaanderen. In do provincie Oos.t-Vlaanderen tellen de liberalen een 15.0I-al gemeenteraads loden. In den provincieraad zetelen twaalf liberalen. Congres der Xaverianen. Z. D. H. Mgr De Wachter, hulpbisschop, afge vaardigde van Z. D. H. Mgr Van Roey, Aartsbisschop van Mechelen. zal het diocesaan Congres der Xaverianen voor zitten, dat Zondag aanstaande te Brus sel, gehouden wordt. Jaarklasse 1926. Op 15 September n. s. worden N de dienstplichtigen der jaarklasse 1026, aangeduid om de leer gangen voor reserve-onderluitenant te volgen, onder de wapens geroepen. Onze uitvoeringen.De. .regeering heelt beslist, de overdrae.hUaks. bij de uitvoeringen van cement en van glas ie verboogen. AAA Heden Vrijdag zal op het Ministerie van binnenlandschc zaken een kabinets raad worden- gehouden onder het voor zitterschap van M. Jaspar. De Raad zal verschillige punten ter bespreking heb ben, namelijk de verhooging der spoor wegtarieven. zooals zij door het raad plegend advies van hel spoorwegcomi- teil werd voorgesteld. Do Raad zal verder ook te beslissen heb ben nopeiis d$ w ijzc van u.itkeering der afgestempelJe schatkistbons. Jacques Neefs, Antwerpen. 29573-3 ERG ONGELUK. Donderdag voormiddag had in dc Bruiningstraat te Kortrijk een erg on geluk plaats. De genaamde Albetrt Favero, timmer- mansgast, 32 jaar oud, echtgenoot van Margueritha De Wilde, was-rond 10 ure 's morgends bezig ïwét in een pot, vernis met kleursel en naphte te ma ken. Ongelukkiglijk plaatste Fayere don ijzeren pot op de brandende stoof, hij begon er in te roeren en op zeker oogen- blik schoot de pot in Ixrand. Faverc snapte de pot bij de ooren en wilde er mede naar huilen. Dc deur op slot zijnde, zoo moest den man, wiens handen en armen reeds erg verbrand waren, den po! laten vallen ook zijne kinderen die in huis speelden konden niet vluchten'. Faverc liet den pot op den grond val len, waardoor zijn zoontje Maurice, 4 jaar oud. door hét vocht werd getrof fen en erge brandwonden bekwaam. Op het hulpgeroep snélde geburen toe, die de twee slachtoffers ter hulp kwamen, terwijl anderen geneeskundige hulp haalden. De lvecr dokter Van ITceke, van Mare kc ter plaats gekomen, diende de. slacht offers dc noodige zorgen toe en deed ze vervolgens, naar het gasthuis in de Bu- dastraat overbrengen. Wat Faverc betreft zijn toestand le vert geen gevaar op, maar die van zijn kind i hopeloos. De kleine is erg ver brand over bijna ganscli bet lichaam. ras&vsssrgsESKT saessrssra pgqgB Men droeg de man dib erg bloedde in een naburig huis, bij had kwetsuren en kneuzingen aan den arm bekomen, als ook verwondingen aan het hoofd. Na ter plaats ile noodige zorgen ontvangen le hebben werd Vandeeastoele naar zijne w oning geleid. DOOR EEN DRONKEN AUTOBESTUUR DER AANGEREDEN. Woensdagavond, omstreeks 6 u. 20, slapte een vrouw over de Anspaehlaan Le Brussel, met een kindje op den arm. Een taxibestuurder, in dronken toestand reed naar het de Brouckèreplein toe en wilde een ander voertuig voorbijsteken. Hij veranderde plots van richting en de huurauto kwam op de traimisporen te recht, waar zich de moeder bevend. Vrouw en kind werden omvergewor pen. Men haastte zich hen. op te helpen, maar zij h-adden gelukkig slechts lichte kneuzingen. De menigte, die echter den toestand van den autobestuurder op merkte zou hem een kwaad uur hebben doen beleven indien de politie hem niet beschermd had. De dronken doodrijder wilde zijn auto vérder besturen en de agenten hadden alle moeite om hem naar lvet polrfickommissariaat te bren gen. door AUCTOR. 6de Vervolg. Antwerpen, poétdagleekening. Koningdom van BANGKOE Kabinet van Z. K. H. den l'rins ROBERTJEE. Heer Bestuurder, Alvorens Antwerpen te verlaten, heelt. K. II. prins R'obertjee mij ge last, F zijn innigen dank uit te drukken voor dc schitterende ontvangst, die gij hem hebt voorbereid. Z. K. Hoogheid zal lang terugdenken aan dc aangename stonden, die hij le midden van u en uw e dieren heeft door gebracht, en wanneerNle gelegenheid zich nog eens mocht voordoen, zal hij een tweede bezoek aan uwen prachtiger) tuin brengen. Z. K. Hoogheid drukt zijn spijt nil, dat. hij niet langer in uw midden heeft, kunnen verblijven, maar een aanval van Kleptomanie eone Oostcrsche zenuw ziekte. waaraan Z. K. Hoogheid onder hevig is dwong hem terug tc keeren GLOBBE-TROTTERIS. Twee jonge gasten van Antwerpen, de genaamde Robert TL en Francois P..., beiden 14 jaar oud, hadden twee eigen geleden de ouderlijke woning verlaten. Donderdag werden de twee globbe- trotters door de gendarmerie van Den derleeuw ontmoet die ze na onderdoor, naar de policie brachten. De twee kereltjes verklaarden zinnens te zijn naar Frankrijk te gaan. Zij had den wat geld op zak. De ouders werden verwittigd en zijn hunne kinderen ko men afhalen. RIJWIELONGELUK. Donderdag morgen begaf zich Emiel Vandecasteele, loodgieter, wonende Stormoslraat te Waeregem. per rijwiel naar zijn werk; op het einde der straat plofte hij door oene breuk aan zijn rij wiel ten gronde en kwam met. het hoofd Op de steenen ierecht. naar zijn hotel. Z. K. Hoogheid verzoekt u ook zijnen dank over te brengen aan de lieve da- men. die hem zooveel geschenken heb ben aangeboden en Z. H. Hoogheid stelt zich dan ook voor, zoodra hij in de hoofdstad van Bangkoë zal terugge keerd zi jn, haar allen, als weergesehénk, een klein wit Olifantje te doen zenden. Z. K. Hoogheid heeft, in een oogen- blik van onoplettendheid op uwe horlo ge, inslede van op de zijne, het uur ge zien en vergeten dit kostbaar stuk (een zware chronometer) terug op zijne plaats te stellen. Z. K. H. zal het. be houden als aandenken van uwe heerlijke ontvangst. Gelieve hierbij eene banknoot van honderd frank te vinden. Z. K. Hoogheid stuurt, u deze gift, onder verzoek ze Ie bestoden aan lek kernijen voor de apen van uw tuin, de eenige dieren, die kalm gebleven zijn. wanneer zij Z. K. II. te aanschouwen kregen. En dat waren landgenooten. Hieruit is. voor -ruwe landgenooten, heer bestuurder, veel te leeren. AUTOMOBIELOWGELUK. Woensdag avond, ter hoogte der brug van 'Canipehhout '(Sas.), matigde een aulokamion cener firma \an Meisbroek zijn gang, om vrije baan voor een stoomtram Ie maken. Een motooyclist, die den aulokamion volgde, lette niet op leze gangvertraging, en botste op den auto. De motorijder, M. Vandooren, han delaar le Boorlmêerbcek, en een zijner vrienden, die op de achter/adel zat, wer den ten gronde geslingerd en bléven be wusteloos liggen. Een officier van bet- leger, ooggetuige van.'het ongeluk, snel de de slachtoffers Ier hulp, deed tien ier plaats de noodige zorgen geven, en ver volgens naar hunne woning overbren gen. Dc gendnrtmerie van Campenhout beeft een onderzoek geopend en het parket verwittigd. AUTO-ONGEVAL. Karei Van Wvnendaelc, de bevoegde hoofdopsteller van Sportwereld die Woensdag namiddag per auto op ple zierreis was langs de kust, is aan een groot ongeluk ontsnapt. In de omstre ken van Knocke werd hij door een ander rijtuig gevat en kwam er gelukkig van af met enkele lichte kneuzingen. Ook de inzittenden waren slechts licht gewond. Een klein meisje dat op de steenen werd geslingerd bekwam geen letsel. De auto van Karei wjps er slechter aan toe, en geleek .eerder 0£jn tioop oud ijzer, dan een luxe voil.uup Gonèvc, 1) September. De drie on- derkómmissios uitfde militaire sub- kommissie voor de oorbereiding der ontwapeningskonferenjje hebben met oog op do drukte'vah'dc Stalenbonds- vergadering hun a<«hej,d voor een paar weken gestaakt en zijjyvoornemens hun werk op 27 September voort le zetten. De onderkom missie vóór legerkwes- ties is op het oogenblik het verste met haar taak gereed gekolheii.- Men hoopt, dat de militaire subkommissie in baar geheel begin Novemben haar arbeid zal voleindigd hebben. Indien ook de werkzaamheden van de subkommissie voor n'iet.-upiilitaire kwes ties en 4c arbeid vun cferaadskommis sic. zelf, die de niouvvcSFTansche veilig- heidsyporsJ.el!en. ie ft$J&)ljl.elen 'hoéft ge kregen, een snellen voortgang nemen, hoopt, het. S la lepb o,m;l s s ckre fa r i a a t de voorbeireidiiigskommissie te Londen te kunnen bijeenróepen j^kbei'hóuden van haar tweede .zilt ing iojiFebruari. Men vreest echter dtii dé raads,kom missie over de Fransclve voorstellen nog het. advies van bijzondere studie kommissies zal willen inwinnen, waar door waarschijnlijk de tweede .zitting van de voltallige kommissie van voor bereiding eerst in April zal kunnen wor den gehouden. \'RA A GT he, fijne. EN' OUDE GEZONRHEÏDSGENEYER Depothouders COESSENS, Molendries20, DE JAEGHERy Binnenstraat, AALST. 650 werpen zijn aangekomén. en op mijne horloge het. uungekelfen hebben. En toch zal ik ben vangen, sprak de overste der geheime politie... Kunt ge mij dien brief toeverfrouweb, hoer hoofdcommissaris Zeker. Kan hij u'dienstig zijn Misschien wel. Voor dé" éér van ons korps is liet noodig dat 'de'dievén niiet lang meer op vrije voeten loopeh. Gp kunt al uw an der werk overlaten aan uw "onderge schikten. zooveel uitgeven aan reis- en andere kosten als ge maar noodig oor deelt. maar tracht die'twee deugnieten te ontdekken. Dat. zal ik. Deraef verliet liet kabinet van zijn overste, begaf zich naar zijn bureel en, den brief van Bert rand geopend voor zich op de tafel, daarnaast de ellebogen en bet hoofd in de handen latende rus ten. dacht hij lang en diep na. Hoe licht brengen in die duisternis Na oen half uur alzoo zijn hersenen germartekl te hebben, bief hij hel hoofd op, drukte met duim en wijsvinger der Geloof mi j, waarde heer bestuurder, jrechterhand zijnen neusnijper vaster op ^t de diepste hoogachting, uw onder- den neus en sprak met danigen dienaar De Sekrelaris van het Kabinet, Graaf Ber-Tran-Djee. Het gaat alle gedacht te hoven, ze Deraef, en, als ik geen politiebe ambte ware, ik zou die kerels bewonde ren. Dal is het eenige Spoor... Twee grijze paarden en een sterggebouwd koetsier, 't Is maar weinig, maar 't is toch* iets Twoe dagen later kuierde Deraef door de stad, straat op, st.ijaat af, niets in j het oog houdende dan-de paarden en de Dat doe ik reeds sedert ze te Ant- (koetsiers. Te St-Petersburg is opeen der stafic- pleinen een nieuw standbeeld van Lenin opgericht Het hoeveelste standbeeld van Lenin te St-Petersburg dat nu is, wordt niet gemeld. (Belga). Gisteren namiddag ontspoor de een trein bij Leiden. Drie passagiers werden gedood en 10 zwaar gekwetst. Een groot aantal personen liepen lichte kneuzingen op. De kustvaarder Neibadtis in de Golf van Riga gezonken, op drie mijl nauwelijks van het strand van Wesvki, in den loop van een geweldig tempeest. Tien leden van de bemanning en een dertigtal passagiers bevonden zich aan boord. Zij kwamen allen in de golven om. Parijs, 8 Sept. Havas verneemt uit bevoegde bron, dat er thansv geenzins sprake is van liet ontslag van dén li. Par ker-Gilbert, algemeen betaalmeester voor het Dawes-plan te Berlijn. De meeste Franschc bladen verheu gen zich over liet inet algemeene stemmen uitgebracht votum van den Volkenbond, dat de door Frankrijk voorgestelde oplos sing bespoedigt. (Havas) Met groote titels melden de Duitsclie bladen de beslissing gisteren te Genève genomen. Ganscli de regeeri.ngs- pers, enenals de liberale geeft uiting van hare tevredenheid. De rcchtsche pers echter blijft terughoudend en beperkt zich tot de vermelding dat terzelfder tijd ais Duitschland ook Polen in den Volken bond treedt. New-York, 9 Sept. Uit Los-Angeles meldt men dat het stoffelijk overschot van den filmartist Rudolf Valentino in een grafkelder werd geborgen op het kerkhof van Hollywood, in afwachting dat een gedenkteeken in Italiaansch marmer zal worden opgericht. Ruim zes honderd personen woonden de ku-kelijke rouwplechtigiieden bij, waaronder Charlie Chaplin, Douglas Fair banks en Mary Pickford. Uit de jaarlijksche volkstelling in Italië blijkt, dat er in het schiereiland thans 146 honderjarigen leven. In 1921 waren er slechts 115. De oudste Italiaan is 120 jaar gewor den en leeft bij Sestri, in Ligurië. Die provincie trouwens telt het grootst aantal honderjarigen. In Sardinië ontmoet men er het minst. Te Rome zijn er acht. Medegedeeld door de BAJSQUE D'ALOST, N. V. aangesloten bij de Banquë dé Bruxelles. Kapitaal en reservëii 294.440.000 'fi-y.' De.beurs dezer week beeft blijken ge geven eener grootere.bedrijvigheid dan dc laatste tijden. Is het reeds T einde van het officieel verlof dat z.ich doel ge voelen,-of-is de lust tot. werken ver meerderd - Wat er ook van zij, de groep der Ga- nadeesclie waaiden blijft tiet midden punt der verhandelingen, en de stevig heid der koersen is waarlijk meldens waardig. Ook de caoutchouc- en petroolwaar- den zijn gezocht geweekt en mochten eenige mecr der waarden boeken. Dc groepen der Metaal-, en Koloniale ondernemingen werden ook druk be zocht en ook hier waren de verhandelin gen zeer bevredigend. Alle inlichtingen worden bereidwillig en gansch kosteloos medegedeeld dooi de BANQUE D'ALOST, Nieuwstraat, 27. Aalst. (Rechtover de Post.) Geheimhouding verzekerd- Bemerkte hij een grijs paard, dan ging hij er naar vernemen wie hel toe behoorde, of de eigenaar geen t.wec grij ze paarden bezat, of hij niet. in betrek king was mét een andere eigenaar van dergelijk gekleurd paard, en als li ij een stevig gebonwden koetsier op den bok zag, deed hij hetzelfde onderzoek. Werklieden moesten in de parochiekerk van Stekene verandering doen en aan den ouden biechtstoel van den cerwaardigen heer pastoor dezer parochie. Op het oogenblik dat zij den ouden biechtstoel hadden weggebroken, stonden zij verbaast te kijken. De werklieden stonden voof een groo- fen grafkelder, die gemaakt was onder gemclden biechtstoel. Daarnevens stonden twee gröote ingebijtclde arduinen zerken met het volgende opschrift 1) Hier licht begraven Heer Pieter De Maerschalk, Pastoor binnen dese Prochie van Steken, overlect den 4 November, Anno 1645. 2) Hier Leit Begraven Heer Nicolas Dierick, Die van de Boose Kefters gevan gen en die gebannen werd naer Friesland. Heeft eenige jaren loffelijck Alhier tot Steken pastoor geweest ende-is gestorven den 18 Oktober Anno 1622. Van dezen vond werden de priesters en andere overheden verwittigd, die ter plaats kwamen. Gansch den dag was er toeloop van menschen, die een oogslag kwamen wer pen op die ontdekking. Groote. Tentoonstelling Op ZONDAG 19 en MAANDAG 20 SEPTEMBER 1926, van Fruit, Groenten, Landbouwprodukten, Hoende/s, enz. Deze tentoonstellingen werden inge richt door de plaatselijke Boerengilden met medewerking van den Belgischen Boerenbond en met ondersteuning der openbare besturen. Al de Boerengilden uit den omtrek zullen er aan houden in groep een dezer Tentoonstellingen te gaan bezoeken. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK' «VAN OEN DER MONDE MESSTEEK. Den avond van 30 Augusti, werd Volckaert Evarist, van Oordegem, toen hij de herberg Leus te Vlierzele, verliet, op straat aangepakt door zekeren Buysse Cyricl, leurder te Vlierzele, die hem eenen messteek toe bracht. De door Volckaert, opgeloopen verwonding was erg. Dat kost aan Buysse die niet verschijnt, 300 fr. beet, of 1 maand gevang. TUSSCHEN EVA 'S DOCHTERS. Cools Blondina, fabriekwerkster te Steen dorp, heeft tijdens eenen twist aan hare gebuurvrouw Brys Theresia geweldige slagen gegeven, zoodat het slachtoffer werkonbekwaamheid onderging. 300 fr. boet of 1 maand, bij verstek. DIEFSTAL. Verméir Louis-Fliiliep, schrijnwerker te Audegem, thans zonder gekende verblijfplaats, bijgenaamd de ruitenkapper een kerel die reeds meer dere veroordeëlingen heeft opgeloopen* staat terecht, om in den nacht van 8 n£ar 9 December 1925, binnengedrongen te zijn bij van Hecke Petrus, te St-Gilles- Dendermonde, en aldaar vijf konijnen ge robberd te hebben. De vent komt er van af met drie maanden gevang en 300 fr. boet. VELODIEF. Om ten nadeele van Smet Carolus, eenen vclo te hebben ont vreemd, werd Verschueren Frans, dok werker te St-Niklaas-W., veroordeeld tot driemaanden gevangenisstraf en 150 Ir. boet. Beklaagde heeft tegen dit vonnis beroep aangeteekend. ONEERLIJKE BEDIENDE. Vercau- teren Frans-Virginia, woonachtig te St- Nikolaas-Waes, moest voor rekening van zijnen meester Heer Fonteyne verwar mingstoestellen plaatsen in de Dender- bank te Aaist. Hij maakte van de gelegen heid gebruik om aldaar 13 stukken lood te stelen. Dat kost hem 300 fr. boet, voor waardelijk. Het was al boter legen de galg ge kletst. Daarna breidde de overste der gehei me politie zijne opzoekingen uit tot in de omliggende gemeenten, wam* al de paarden en koetsiers der villas, en kas- teelen door hem gemonsterd werdén. Niets te vinden. De heer Deraef.

De Volksstem | 1926 | | pagina 2