De laatste lotgevallen van Robert en Bertrand KL Ei NE GAZET NIEUWSTIJDINGEN Bij de sigarenmakers lioile Builtiilautisclus Berichten. De Mexikaausche bandieten De Gezant van Spanje. Do nieuwe gezant van Spanje Ic Brussel. M. do Pakieios y Fan, zal Wqcnsdag ,;.s. n 11 ure, pléchtiglijk door Koning Albert in lm! paleis van Brussel ontvangen worden. Eene koels van groot, gala, be- ^geTei'dv^oor een schadrón gidsen zal «ion gezant naar liet paleis voeren. Dc mi,- nistcr van bi.rflcoland.sehe zaken zal den gezant aan den Koning voorstellen. De Nuncius. Heden Dinsdag zal Exe. Mgr Mieara, nuntius van Z. H. den Paus te Brussel, verlof nemen en naar Rome afrêize» Tijdens zijne afwezig heid zal hij, te Brussel door den Auditor der Nuhciatuur vervangen worden. De bevolking van Europa. Met. cij- fer der bevolking van Europa verhoogt elk 'jaar. maar verschilt van land TWEEVOUDIGE MOORDPOGING TE GEKT. Zondag namiddag had op de. Plollca- Igracht, te Gent, een drama plaats. De genaamde Louis Pols, 29 jaar, had se- ide-rt een drietal maanden betrekkingen (aangeknoopt met de genaamde Madelei- ine De i?iiicf, 23 jaar oud, dochter van Marie De Smet, 55 jaar, herbergierster, jvonende Plottersgracht. Pols bracht Ivct meisje van tijd lot tijd nogal slagen loe, zoodat de vrouw besloot met hem af Ic breken. Zaterdag weer had hij verscheidene malen doods bedreigingen geuit, waardoor hij den toegang tot de Woning" zijner minnares' werd ontzegd. Zondag middag kwam hij terug in dc herberg; eene woordenwis- lot Iseling'ontstond, waarop hij een revolver land".- Zoo is de gemiddelde verliooging trok en verscheidene schoten loste in de milliocn in Duitschlmid, 400.000 inlichting van moeder en dochter De Engeland, 300:000 in Italië. In Frank- jSmet. Dc moeder werd getroffen langs rijk bedraagt zij slechts 35.000. (den linkerkant der borst; deze gelukt lor in builen te springen. De dochter de'werd op hare beurt getroffen in het 'in- kor oor eii kaaksbeen. Gezien haren er De hoogste tij. Dit jaar heel'i hoogste lij op 24 September a.s. plaa Het waterpeil zal dien dag te Oosten de om 2 u. 22 2 m. 55, Ic Antwerpen, om 5 u. 38 2 m. 90, boven het gemiddeld peil van hoog en laag wafer bereiken. Het Lam Gods naar Londen. Kaar wij vernemen, werd, door den aartsbisschop een instemmend advies uitgebracht over hot. voorstel lot over brenging van liet Lom Gods der .Wan Eyck's, naar Londen voor tentoon stellingsdoeleinden. Waaruit afgeleid wordt, dat vermoe delijk hel bekende drieluik voor''een t jd— j je naar Londen zal vertrekken. gen tóestand, werd zij, na geneeskunde go verzorging overgebracht naar het gasthuis. Do dader die door de policie van de derde wijk werd aangehouden, word Maandag tor beschikking gesteld van liet-Parket en vervolgens in bet gevang opgesloten. hitte, kon het vuur. een geweldige uit breiding nemen, en was de strooien, dak bedekking al spoedig een vuurhaard. De pompiers \an Schooien moesten diens- vojgens een beroep dpen op hunne colle ges van Antwerpen, welke even na hel middaguur met hot noodigc materiaal Ier plaatse kwamen. Hel vuur, dat ge durig aan nieuw voedsel vond in de aan- hoorigheden van de hoeve, kon slechts in den loop van den namiddag bedwon gen wofden. Alleen wat stukken zwart geblakerde muren blijven over. Bij de blussehinjgswcrkzaamheden, liepen een paar brandweerlieden kleine kwetsuren op. De jij boedel «tor hoeve, kon groot endeels in veiligheid gebracht worden. vV Maandag namiddag ontving M. Jas- par de delegatie dér sigarenmakers, die hem het verzoek ree'Ös aan M. Wauters uitgedrukt, herhaald hebben. M. Ja spar heeft -dé* afvaardiging met lie grootste welwillendheid aanhoord en uitdrukkelijk beloofd dat hij de kwestie aan de eerètvóïgendeiv ministerraad zal voorleggen. In welingelichte" krinjgen té Brussel is men overtuigd dat aan de vraag van de sigarenmakers voldoening zal geschon ken worden. ir- 200 TWEE AUTO-ONGELUKKEN TE KORTRIJK Do auto van M. Noseda, fabrikant te Kortrijk hooft oenen 54jarigen wiclrij- ler. Ivo Dowerchin, omvergereden. Ooggetuigen brachten den man oen huis binnen. Hij was geheel met wonden J overdekt, had eene groote kwetsuur aan In de Buitenlandsohe zaken. - Dc li.j^ klwg van zwarfi inwendige Henri ïïollin. kabinclsoversle van den minister van Buiteplamlsche Zaken, heeft ontslag genomen. Hij wil verder zijn a'mbl van advokaat uil oefenen. Zijn opvolger is de h. Van I.angenhovo. een der hooge ambtenaren van het kabinet. Telefonie. Weldra zullen de tele foongesprekken aangevraagd in openba re bureelen, 50 centiemen in plaats van 25 kosten. In hel Brusselsohe zullen een 50-d.al nieuwe toestellen geplaatst, worden. De ze zullen automatisch werken t.l.z. «'at pijn. Twee genee.sheer.cn, die hem de eerste zorgen toedienden, verklaarden zijnen toestand zeer ernstig. Een gelijkaardig ongeluk gebeurde in djeii namiddag op den steenweg naa MCenen. Een Brusselaar. M. Wauthier, reed van Kortrijk naar Meenen. Op de hoogte van den grintweg, naar de statie van Bissegem leidt, wilde hij oenen fietser mijden, die van dezen DE AMERIKAANSCHE TOERIST ROSENTHAL. DERTIEN DER BANDIETEN NEERGESCHOTEN. Er worden thans nadere bijzonderhe den gemeld over den inqord op den Amc- rikaansehen toerist Rosenthal, die zoo- gemeld door bandieten in Mexico werd gevangen genomen en ontvoerd. Eerst drie dagen na de ontvoering telden de bandieten hun ciseh om een losgeld. Woensdag zónden zij een brief aan Rosenthal's schoonzoon. Het eerste deel van «tien brief was in het, Engelseh door Rosenthal zelf geschreven en luid de lk word hier vastgehouden in een bosch, ongeveer twee mijlen van de Calcutta, 20 Sept. Een landsclv schip aan boord waarvan passagiers hadden plaats genomen, is in de golf van Bengalen door een storm overvallen en omgeslagen. Ongeveer 170 personen, onder wie vrouwen en kinderen zijn verdronken. Door een En gelseh schip werden 26 overlevenden gered. Mexico, 20 Sept. Dertien ban dieten zijn Ier dood gebracht, om den jdöoil te wreken van den Amorikaansehen toerist Rosenthal, die door de kerels was aangerand en vermoord. De regeering der Vereen igde Stalen had aan de president der Me.xikaansche republiek drie notas gestuurd, waarin een strenge straf werd geöischt. Tc Parijs kwamen berichten toe meldende dat fascisten Ie Leghorn een Fransch schip uit. Marseillcn dwongen de Fransche vlag neer te halen. Anti-fascisten betoogden voor hét lfaliaanseh consulaat te fiastid en eischten dat de Fransche vlag naast de Italiaansche zou uitgestoken worden. (Heuler)."Ér wordt nog bericht nopens het tempeest in Florida dat liet aantal dooden 1.1215 zou bedra gen en. het aantal dakloozc personen vèrfe'chcidene duizenden.' Alle schepen, die in de haven van Müami haddén aan gelegd zijn gezonken. Prins Eilel-Frcderik, tweede zoon van ex-keizer Wilhelm, heeft een ciseh tot echtscheiding, ingediend tegen zijn vrouw, géboren prinses von Oldenburg, j De Portugeesclve. regeering liet Almeida aanhouden omdat hij een pro clamatie aan hel leger richtte waarin hij beweerde hel kabinet ontslag nam en dal hij zich als eerste minister aanstel de. Men meldt, uit Rome aan de Lori- denséhe bladen, dal M. Mussolini en sir Austen Chamberlain, begin Oktober, denkelijk te Taottmina, een onderhoud zullen hebben. Te Dukingfield, in het Engelseh graafschap Cheshire, is tijdens een kar inaval, ingericht door de overheden ten voordeelo van een gasthuis, eene tri- waarop drie honderd looi- IvoI bedrog in een gleufje Ie sletóai.keg kwam; maar (Ie fietser scheen die liet hooMfcureel automatisch'- zal -ge- beweging verkeerd te verstaan en kwam tegen den auto aangebotst, terwijl de waarsclinwd worden. Ook in sommige magazijnen zullen dergelijke toestellen geplaatst worden. In Kongo. Generaal Dé Meulemeos- ler hcefl ontslag genomen als gouver neur der Oostelijke "provincie van Kon go. Hij wordt in 'zijn amhf opgevolgd door kolonel Muller, adjunkt-goüvor- neurr- aulo zelf in de gracht terecht kwam.' Dc 'wielrijder, een inwoner van Kor- I ri jk klerk in de sialic -van Bissegem. heeft eene gevaarlijke wonde aan hel. hoofd. Ilij is getrouwd en vader van een kind. plaats waar wij ontbeten hebben. Ik heb .n jngestort in den regen moeten slapen. Mijn j.adden plaats genomen, kers vragen een losgeld van 20.000 pc-;vijtUg personen werden gekwetst zes seta's- i dezer laatste bekwamen zeer erge ver-- Aan deze woorden.yoegden de bandie- WOnilingen t.en in het Spaan,sch toe dat het geld Maandag kwam uil Constantinopel dooi twee ruiters naar vcen vastgestelde tijding loc dat de rechtbank luitenant plaals moest worden gebracht. jDesmonsj veroordeeld voor de zaak van de Lotus toegelaten heeft in volle Faillissementen in 3elgie. Volgens •mcdcdecling van het handelsinformaties bureau Van der Graof en Cie, te Brus sel. zijn over de afgeloopen week eindi gende IS September 1926, in België uit gesproken 7 faillissementen - tegen 3 faillissementen in dezelfde week van lret vorige jaar. Van t Januari I92G lol en mei 18 September 1926, 476 faillissementen tegenover 337 over hel zelfde tijdperk van hel. vorige jaar. LIJK OFGEVISCHT TE GENTBPUGGE. Fit. hel water der Schelde lieert men het lijk opgei rokken „van' zekere F.dmond Brugge, 55 jaar, wonende Gcntbrugge-r st raat,'gehuwd en vader van drie kin deren, die bij ongeluk in het water ge sukkeld is en verdronk. EEN HOEVE AFGEBRAND TE SCHOOTEN. Maandag voormiddag brak er brand uit op de hoeve van den toeziclifer llo- mans, gelegen op hél landgoed van de familie Bunge, Galixbergscho dreef, hoot en. Gezien de drukkende zonne- door AUCTOR. Rosenthal's schoonzoon telefoneer, naar zijn neef Ic. Mexico en deze vroegj aan dc politie verlof hel. geld to zenden. Dc politie weigerde ifiwéuWel eri stónd er op haar eigen ..-plannen ten uitvoer te brengen. Twee detectives te paard wer den naar de vastgestelde plaats gezon den. terwijl het bosch, waarin zich de bandieten bevonden, door troepen werd omsingeld. Deze beweging schijnt even wel niet goed te zijn lytgevoerd. want dc bandieten kondeif vluchten. De vluch tende schelmen namen Rosenthal met zieli mee. doch-daar d|e 62-,jarige mar hen niet kón bijhouden, werd hij vree- selijk geslagen. Ten fj]olie bezweek de man ten gevolge van sjagen met'geweor - kolven. Mij had 14 wonden hekomen. Van de bandieten, dje don Amerikaau- sclie toerist. Rosethal hebben ontvoerd en vermoord, werden er later dertien ge dood. vrijheid op reis Ie gaan. Hij zal binnen kort naar Frankrijk vertrekken. 15de Yervolgi De deur werd ingeloopen, en de over sio dei' geheime politie uit zijne gevan genis veriest. Der;*ef Iteigon onmiddellijk hef onder zoek te leiden», en geen hoekje of kantje bleef onaangeroerd. Hel was echter alles vruchteloos.: de vogels waren gevlogen. Het parket werd verwittigd en de ge nood igde n. beschaamd on ten zeerste in hunne eigenliefde gekrenkt, verlieten hel hotel van Slewang, onder den'plecht igen eed, dat men hen nooit meer zou heet nemen, een eéd, dien ze zouden onderdo voelen treden bij de eerste gelegenheid, als zich weer een paar fielten, onder een ronkenden naam en wat klatergoud,zou den voordoen. De wereld wil bedrogen zijn Dal een der oudste spreekwoorden en een der eenigstc. die de zuivere waarheid bevalt en. Alleen de gravin van Grobbendónck wilde zich niet verwijderen. Reeds een paar malen had zij het be wustzijn verloren, om, als zij weer tot zich zelf kwaim. op hare dochter te roe pen. liet meisje was nergens te vinden. Gok in liet hotel der van Grobben- doneks werd gezocht en Deraef ontdek- ie er een brief, die op een tafeltje, lag. SPORT VOETBAL. Overzicht II div. Oost-Vlaanderen Aalst moest Zondag laatst een punt in Evergem laten en verliest daardoor de eerste plaats der rangschikking! 't Zal hopen we, wel voor niet lang zijn Zooals ik het reeds meermalen deed opmerken zijn de zwakste tegenstrevers wel het meest te vreezen voor onze Wit en. Zwar te Alhoewel gedurende het eerste deel van *t spel Evergem geen zes maal over de middenlijn kwam, lukten de Aalste- naars er niet in hun voordeel in doelen om te zetten, en dat scheen hen al hun schoon passenspel te doen verliezen. Voeg erbij de engheid van het terrein, en de zenuw achtigheid der spelers naarmate het einde naderde, en daar hebt ge de reden van de halve nederlaag die ze opliepen. De ploegen die hen in de rangschikking opvolgden en ook tegen min sterke tegen strevers te doen hadden, hebben de gele genheid te baat genomen om hun achter stel in te halen. Temsche bekomt daardoor de le plaats. Hamme heeft nu 5 punten gelijk Aalst. Racing Wetleren door zijne schoone overwinning op Audenaarde komt 4e op 1 punt van Eendracht en Hamme. Excelsior St-Niklaas wierp alle voor spellingen ten gronde en gaf tegen alle verwachtingen Racing Lokeren een felle klopping. Union Gantoise verliest in Geeraards- bergen een puntje die hen nochtans wel zou van pas gekomen zijn in de rang schikking. En nu zullen we na Zondag aanstaande wat klaarder kunnen zien in den hqofd- groep Zes van de 7 eerste gerangschikte elftallen zullen onder elkander te strijden hebben. Eendracht ontmoet te Aalst, Vigor Hamme. Deze laatste die het zelfde getal punten tellen, en in hunne rangen Schtier- mans, oud le div. speler van Racing Mechelen, als center-half, tellen, alsook Buelens en Lauwers beiden ook uit Rac. Mechelen, zullen onze Wit en Zwarte een harden strijd leveren op te merken is, dat er tegen Vigor Hamme, dit jaar, nog maar één doel is gemaakt k Zie ons Aalstersch elftal maar een nauwe overwinning behalen, in geval ze hun vlug en open passenspel van 12Sept. tegen Wetteren, opnieuw voortbrengen, en er wat meer shot naar 't doel opzetten, 't Zal zeker een harde strijd wezen Audenaarde Temsche, zou kunnen eene overwinning wezen van Audenaarde omdat deze op eigen veld zal te kampen hebben, en wel eene weerwraak, van zijn klopping door Wetteren, zal willen ne men- Union Gantoise heeft het zelfde voor deel, doch, steunend op zijn vorige mat chen, zie ik een kans om de match op gelijk spel uit te loopen. Eecloo Géeraardsbergen en Melle Evergem zullen fel betwist worden en mogelijk met eene nauwe overwinning der te huis spelende ploegen eindigen. Na zijn overwinning van Zondag moet Excelsior aanzien worden als de beste in zijn match tegen Meulestede, deze laatste zal dan ook de puntjes aan de St-Nikla- senaars moeten overlaten. Eendracht 's reserve elftal ontnam Excelsior een puntje y't is een begin. N a enkele matchen zulten we onze reserven wel menige overwinning zien boeken. De Scholierkens deden het nog beter en wisten Audenaarde te kloppen met 1 o Proficiat mannekens Zoo voort gewerkt, dan komt g' er boven uit. NEM. VOETLOOPEN- We vernemen dat De Smedt van S. C* Eendracht Aalst, zich Zondag laatst, 10 klasseerdein den omloop van Leuven. naast den geldkoffer der gravin. De overste der geheime politie be merkte dat een paneel van dien koffer met een bijzonder werktuig was doorge zaagd. De schelmen zijn hier ook geweest, zegde hij. Ik geloof dat mevrouw van Gronbendonrk niet alleen hare dóchter, maar ook haar geld zal kwijt wezen... Hét 'doet me plezier. Men heeft naar it ij niet. willen luisteren: men zal nu de g« volgen zien. Hij opende den brief en Tas: Mijn beste dame, denk tóch niet Dat ik uw dochter schaken liet. Zij ging levreê met Arnold mee: Zij volgt hem als. een lam gedwee. Zij (rouwen saam dat is bepaald. Den bruidschat hebt gij reeds hel aal Ik nam hem uit uw coffre-fori. Met uw juweclen 'L Komend jaar Vereeren we u met een bezoek. Neem dus geduld en houd u kloek: Is voor de kinderen hun geluk Met vriendschap ik de hand u druk! Bernardina, gravin van Slewang. Wie doorgrondt des Hoeren wegen Schoonmoer, schenk ons bei uw zegen Robert, graaf van Slewang. Ik heb bet gedacht: ze hebben bet duifje medegenomen... Ik moet het be- ken/ien: ze spelen een spel van belang, die kerels... Ik bewonder hen... Eerste gewin, is. kattengespin, zegt. lief, spreek woord. en ik speel mei hen voort. De troef zal wel eens langs mijnen kant komen, cn, als mijne oversten mij BELANGRIJK BERICHT Veekweeksyndikaat, Kanton Aalst. De Iieeren Landbouwers, stierenhouders worden verwittigd dat er eeife BIJGE VOEGDE STIEREN KEURING binnen kort zal plaats hebben. Wie verlangt een stier ter keuring aan te bieden gelieve zich te wenden voor 24 September 1926 bij den Secretaris van het Veekweeksyndicaat A-- Renneboog, Rijks- veearts, slachthuis te Aalst. De Voorzitter van het Veekweeksyndicaat, G. MATTHIJS, Hofstade. HOOFDSTUK VII. Een zonderlinge verliefde. De heèr Deraef zat in zijn kabinet, voor zijn met. dossiers (en papieren over laden schrijftafel. Hij staarde mistroostig voor zich uit. Al de opzoekingen, om het dievenpaar dat door zijne laatste'"daad heel het land. laai ons. zeggen heel Eurppa bezig hield, te snappen, leidde lol. niets. De twee. bandieten en de dochter der gravin bleven onvindbaar. Niet he' 'ïulnste spoor werd on Wekt. Vier personen, wier Vignalement de politie nauwkeurig' bezat, én'die met een rijtuig gevlucht waren, konden niet worden opgespoord. Hét grensde, werkelijk aan het bo vennatuurlijke. Het was alsof rijtuig, koetsier en reizigers inden schoot der aarde waren verdwenen. Een eeuw vroeger zóu men' van dui velskunst, van tooverij gesproken heb ben. V Deraef vond geen uij.leg. AI wat. bij in wanhoop wist. te zeggen, was het is te straf De overheid had herrt volmacht ver leend naar goeddunken te handelen. lUd men naar hem geluisterd, toen bij be weerde dat Robert, en Bertrand in bet hotel van Slewang verbTeven, dan zou het fieltenpaar achter dbrgrendel6 heb ben gezeten. Men had echter zijne opmerkingen in den wind geslagen, en daarom, ten ein de die onbehendige handelwijze te ver goeden, liet men hem vrij spel. Er werd op de 'deur van het1 kabinet geklopt en een politieagent, trad bin- .Wie dat John Speldemans. Wat verlangt, hij Hij wil dat aan u alleen zeggen Zoo... Ik heb nu geen tijd... Bijal, laat hem even hier komen... De agent wenkte John Speldemans, die met den lvoed in de hand, en eene diepe buiging makende, bet kabinet binnentrad. dan laten spelen... Ik wil e,n ik zal Ko-lnen. Z bert en Berlrarid vangen 1^. Dal zweer! Iemand verlangt u lp spreken, heer ik ..i Inversie, Wat verlangt ge U zijl de heer Deraef, overste der. geheime politie Ja. De met de zaak van Robert en Ber trand gelast is? Ja, dat, ben ik. Verder. ik ben John Speldemans.- Dat weet ik. Romanschrijver... Zoo... En waf, doet ge nog om aan den kóst te komen ifaëts. Hoe, niets Ge moet-op het bu reel hiernaast wezen. Ge komt waar schijnlijk vragen, dal men u naar Merx- plas of Wortel zou zenden, daar ge zon der bestaanmiddelen... Verschooning. Ik kom u spreken over Robert en Bertrand. Ha Wat weet ge Alles. Deraef keek nu belangstellend op. Weet ge waar ze zijn Neen, maar ik ken al lvunne lolge- vallen. Is dat al Die ken ik beter aon' Ik heb ze nochtans trouw gevolgd. Robert en... Neen, hunne lol gevallen. Mijnheer, ik laat me niet voor dort aap houden. Dat is ook mijn doel niet. ('t Vervolgt.) De romanschrijver Speldemans. Neem plaats, zei. Deraef kjgrtaf. 3En, als ze alleen jvaren DE LAATSTE LOTGEVALLEN VAN ROBERT EN BERTRAND het zoo koddige boek van Auctor, dat aan onze lezers als mengelwerk wordt aan geboden, is te verkrijgen in onze bu reelen alsook bij al onze gazetverko.o- fters. Prijs L; frank.

De Volksstem | 1926 | | pagina 2