MSP II WITT «Ui RUGPIJN Cirio ToiMteiragemaal;™ laatsis lolaevallsn van Botert tn Beilranfl NA DRIEJAREN SMARTEN KLEINE GAZET JNI EU W ST iJ i) 1N G EN BFORT GENEZEN! GENEZEN DE M. Jaspar naar Westen de, M. de eerste Minister Jaspar is Vrijdag namiddag naar Westende vertrokken, waar hij de Kerst dagen gaat doorbrengen. Heden Dins dag zal hij naar de hoofdstad terug- 'beeren om het beheer van zijn departe- tement terug waar te nemen. De gezant van Slant. De nievwe gezant van Siain te Brussel heeft Vrijdag eene ikroon neergelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat. Ontslag van M. Theunis. Een konink lijk besluit bepaalt dat de hoedanigheid van parlementslid onvereenigbaar is met een ambt in den raad der Nationale Bank. Dit besluit is niet toepasselijk op de par lementsleden, die voor den 25 Oktober 1928 reeds een ambt in de Bank beklec- den. M. Theunis, senator, verkeert niet in die voorwaarden en moei dus als senator aftreden. [id. Francqui te Brussel terug. De oud- minister der Schatkist is te Brussel terug gekeerd, na in Marokko en Algerië eene prachtige reis gedaan te hebben, die hem volkomen hersteld heeft van de vermoeienis, veroorzaakt door zijne mini- sterieele werkzaamheid. Overal heeft M. Francqui van wege de Fransche overhe den en de Marokkaansche hoofdlieden het beste onthaal genoten. Te Marakech, namelijk, richtte El Glaouï een groot feest in, gevolgd van een banket. Naar 's lands wijs werd er daar met geen vorken, maar wel met de tien vingers geëten. Verlaging van de kolenprijzen. Naar verluidt nebben de leiders der briketfa- brieken in een dezer dagen gehouden ver gadering, besloten den prijs voor steen kool-briketten, te beginnen met 1 Januari van 450 tot 335 fr. per ton te verlagen. In den loop van deze week zullen de verte genwoordigers der mijnen eveneens ver gaderen om hun houding te bepalen te genover de Duitsche en Engelsche mede- dinging geschapen toestand. geëvenaard M Janssen aanvaardtZooais men weet had de Volksbondsraad M.Janssen aan gesteld als schatkistkommissaris voor de Estlandsche leening, voorzien door het prolokool dat den 10 December laatst door de regeering van Estland te Genéve nerd geteekend. De gewezen Belgische minister van financien heeft den algcmee- nen sekretaris laten weten dat hij dit ambt aanvaardt. Een wonderkind-Beschermeling der Ko- n in ging. De kleine Pietro Mazzini heeft Donderdag avond, onder de bescherming van H. M. dc Koningin, een recital gege ven in het Conservatorium. Er was een uitgekozen publiek, alsmede de Koningin, die" bij hare aankomst warm toegejuicht werd H. M. was vergezeld van prinses Marie-José, prins Karei, Mej. De Lantsheere, graaf de Meeus en graaf du Chastel. De kleine virtuoos behaalde overgroo- ten bijval. 300,000 ion Roerkolen voor Italië via Antwerpen, Uit Berlijn wordt gemeld dat de Italiaansche regeering een contract heeft gesloten met de N. V. der Belgische spoorwegen voor het vervoer van 300,000 ton Roer kolen over Antwerpen, alwaar zij geladen zullen worden in schepen. door AUCTOR». 94ste Venolg. Robert verhaalde breedvoerig hoe hij met Nora den veldwachter 'had ontmoet, hoe er wantrouwen in hem ontstaan was on wat hij in het wagenhuis had' verno men. Welnu, broeder, wat zegt gij ei- van Bertram! dacht cenige oogenblikken diep na. Dat hot er hier alles behalve roos kleurig uitziet, anwoordde hij. Wie mag er dien veldwachter verwittigd 'hebben, of liever argwaan gegeven Vader 'heeft den Witten Heuvel niet verlaten sinds wij hier wonen, zei Arabella- Ik weet het. Als dat het geval niet was. zouden we niet lang naar don plich- tige moeten zoeken. Hij heeft ons meer dan eens, als hij dronken... Bertrand, dat is niet wel Arabella hoeft gelijk, zei Robert. Gedane zaken hdbben geenen keer en, al haalt ge nu al de oude koeien uit de gracht,' die er do laatste vijftig jaar in geloopen zijn, dan helpt dat ons geen slap vooruit. Wat staat er ons nu to doen Den veldwachter in het oog houden. In het dorp Ja, :t zal moeilijk wezen. Een schoone uitslag. Bij de inhuldi ging van de nieuwe lokalen der«Hal!e des Producteurs» te Brussel, werd door de deeigenooten een liefdadigheidsverkoop gehouden van tentoongestelde bloemen, groenten en fruit. De opbrengst daarvan, 71,212 fr., werd geschonken aan de goede werken van H. M. de Koningin en aan het Invalïedenhuis Intrekking- van vreemde muntstokken. Naar luid van de internationale schikkin gen getroffen in 1885, dienen de in Belgie voorhanden zijnde zilveren munten van de andere Staten der Latijnsche Unie uit den omtrek getrokken en tegen hunne nominale waarde overgenomen" Derhalve zullen, gedurende het tijdperk 1 Januari-30 September 1927, de zilver stukken van 5 frank met den beeltenaar van Frankrijk, Griekenland, Italië en Zwitserland, zoomede de Fransche en Zwitserche stukken van 2 frank, 1 frank, 50 en 20 centiemen in betaling ontvangen' om ingeruild te worden tegen een gelijke waarde van in Belgie wettelijk gangbare specie of biljetten, aan de winketten van de Nationale Bank, te Brussel, of van hare agentschnppen ih de provincie, zoo mede aan die van de rijksontvangers en postmeesters. GRGGTE BR&KD TE 3T. G5LLIS Eon meubelfabriek in asch gelegd. Ir. dc meubelfabriek van ao firma, Poppe, St. Pieterskruiss.traat, te St. Gillis-op Brussel, brak Zaterdagmor gen omstreeks 6 uur, eeti zware brand uit. De vlammen vonden in het hout en de meubels een zeer gemakkelijke prooi zoodat in weinigen tijd het vuur een 'onrustwekkende uitbreiding nam. On danks liet kranig optreden van de plaatselijke brandweerd werd geheel de jfabriek met den inboedel vernield. Belendende gebouwen, namelijk een verffabriek en een elektriciteitswerk- gelegen in dc Mc!aalstraat, vatten op hun beurt vuur. Mót een twintigtal slan gen op de waterleiding werden de vlammen bestreden, die na verscheide ne uren werkens, eindelijk konden wor den gedoofd. Van do meubelfabriek blijven nog Slechts de zwartgerookte muren over; de belendende gebouwen werden ern- s/tfg. beschadigd. Dc totale schade .wordt op verscheidene jniUioenen fr. geraamd. Een onderzoek is ingesteld op last van het parket. De meubelfabriek is het eigen dom van advokaat Po.Iain Jules, die een be lendend huis betrekt. Deze woning kon wofden gevrijwaard. Het vuur ontstond.op de derde verdie ping. De nachtwaker beweert om 4 uur een ronde te hebben gedaan en niets verdachts te hebben ontdekt. De li-eer Vanderkclsn zoon, wiens va der bestuurder van het schilderinsti- tuut is, gaf het noodsein. STABILISATIE Plaatst uw3 beschik bare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en fiijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat'. Denderinonde 1, Franz -Courlenstraat Sot legem, Kasteelstraat, 10. Zele, Cesar Meeusstraat. Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebheke Brusselsehe steenweg. Lede^ Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID. Op onze hoede zijn. En alles in gereedheid brengen, om op liet eerste alarm de plaat te poetsen,, Dat zeker Is uw toestel Maar Gereed om te werken. Het gewicht is degelijk berekend? Tot op een (haar na. We kunnen met ons zessen en het noodige hoogst nood'ige pakgoed op een paar uren weg- Een paar uur... Dat gaat niet... Wc kunnen van morgen vroeg af alles in gereedheid brengen- -Het zal de aandacht trekken. Geen menseh zal het bemerken. Alleen eenige vogels zullen er door op dc vlucht gedreven worden. Ik zorg er voor. Het zal nog het venkieslijkste zijn. Den veldwachter niet uit het oog verlie zen en 'hem beletten iets te onzen nadee- le te doen, dat zou de aanwezigheid van een of twee onzer in het dorp noodzake lijk maken, en dat is te gevaarlijk. Laat ons hier goed uit onze oogen zien en op het eerste gevaar maken wij dat we weg komen- Aangenomen. Gij hebt het ge hoord, dames en iheeren. Morgen vroeg dient alles ingepakt; dat ge verlangt me de te. voeren: het hoogst noodzakelijke en alleen de voorwerpen, waar gij liet meeste van houdt. Goed begrepen niet waar Allen knikten bevestigend. Wij hdbben niets te vreezen dan te spoedig te moeten verhuizen, EEN GANS8HE FAiMILfS GEKWETST, TE ANTWE5ÏPEW. Een doede, vijf gekwetsten. Op Kerstdag greep in de schipperij een smartelijk ongeluk plaats. Ten ge volge van een onvoorzichtigheid wer den vier leden van een gezin de schipper zijn vrouw en twee kinderen gekwetst, terwijl het vijfde lid er het leven bij inschoot. Een ander schipper, die het ongeval "veroorzaakte, zal voor lièel zijn verder leven verminkt blijven.. In het slijk van den Seheklcdijk werd een sehrapnell gevonden. Het moord tuig werd als curiositeit aan boord ge nomen. Zaterdag voormiddag, rond half elf, zou het helache maaksel ontladen wor den. De 23jarige schipper, Pieter Alle- mans van het binnenschip Sati jou dat gevaarlijk karweitje wel klaar spinnen. Hij zetie zich aan het werk aan boord van het binnenschip Mannheim», ge meerd op n. 7 der Willemciok. Alhoewel de familie De Bock-Else- wijk het gevaar van deze kiesehe be werking keilde, lief. ze den jongen man. begaan, hem alleen de grootste voor zichtigheid aanradende Met een trektang begon Alleman» aari den sehrapnell (e wringen. Hij kon het kopstuk, dat door en door verroest was, niet loskrijgen en vond dan. maar niets heter dan er dapper op het moordtuig los fe. hameren tot het ten Slotte ont plofte, met zuik geweld, dat de scher- rond vlogen. De rechterhand van schipper Pieter Alleman# wc-rd bijna geheel Tan lret li chaam: afgerukt. Dc ongelukkige liep te vens kwetsuren aan beidé' knieen op. Hij was er zoo deerlijk aan toe, dat hij onverwijld naar het Stuivenberggast- huis moest overgebracht worden, waar dadelijk tot de afzetting werd overge gaan. Voorts werd door de ontploffing de gansche familie De Bock, van het bin nenschip Mantieim gekwetst. De 13jarige Jan De Bock werd dc hersenen ingeslagen. Do knaap was op dc dood. Het lijk werd naar de dooden- huis clre Korte Dijkstraat overgebracht. De ouders van liet beklagenswaardig slachtoffer kwamen, er evenmin heel huids van of. Jan De. Bock,., vader, 58 jaar oud, werd aan de rechterhand en oor gewond. Hij kon echter na verzor ging, terug aan boord gaan'." Zijn vrouw, Rosalie Eisewijck, 56 jaar oud, werd aan de rechterbil ge wond. Zo moest ter verpleging naar het Btuyvenberggasthais .gé\rtLr;J worden. Twee andere kinderen werden ook nog gekwetst Eugcen Dc Bock, 22 jaar, verwond aan hot voorhoofd en beide knieen. Na verzorgd te zijn keerde hij terug aan boord. Mario De Bock, 24 jaar, aan hel voor hoofd gekwetst, moest eveneens ter verpleging naar hot gasthuis worden vervoerd. De gekwetsten werden j allen ver zorgd in het N'oorderve-rhandhuis door Dr. Denecf. Policieoffieier Verraos. dir 12c wijk, snelde dadelijk ter plaats. Een naarstig onderzoek werd geopend. Het parket werd eveneens -van' het smartelijk ongeval op de hoogte ge bracht. Do schipper Allemans werd in het Stuivonbergga3f.hu is ter beschikking van het parket gestéld. Proef eens de lekkere BOTERSPE- CV LOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk f'jn I Hoeveel 'kilo mag ieder mededra- gen vroeg deromanschri j ver. Hoogstens twintig. Ge- moet uw manuscripten hier 'laten, dat is zeker. Behalve mijn nieuwen novellen- bundel. Een bundel Zijt ge nu novellen aan 't maken -Dat is nog gevaarlijker dan ro mans. fSpeldcmans. Speldemans, denk aan de gevangenis is het ernstig ge meend Ja, en. ik öieb een titel gevonden, die mijn werk zal doen koopen. Ge gaat het uitgeven Ja, maai* weest gerust, Deraef zal me niet meerTbij mijnen uitgever bij de lurven komen vatten. Dat hebt ge verleden maal ook ge zegd- Ik heb nu een middel gevonden, om zonder gevaar mijne letterkunde aan den man to brengen. Hoedat Wel, ik ga mijnen bundel zenden aan den minister en hem vragen dat hij in aanmerking worde genomen voor den vijfjaarlijkschen prijskamp van letter kunde. En dan Wordt hij 'bekroond, dan stuur ik hem naar oen Hollandschen uitgever en die laat het werk van de pers komen, zonJer dat ik er mij heb mede bezig te houden. Ge zendt hem onder uwen naam Natuurlijk, Speldemans» moet be roemd worden i VOETBAL. OOST-VLAANDEREN. lie Klasse. ElSatcSte» van Zondlag 28 ESecefiSWiber Eendr. Aalst Geeraardsberg. 21 S. V. Audenaarde Excelsior 2—o Eecloo Eendr. Evergeni 51 Meulestede Wetteren 2—3 Union Gantoise Vigor Hamme 1—3 Lokeren Temschè S. K. 1—3 KBassament dep p?©egeis G. G. N. V. V. T. P. 1. Eendf. Aalst 13 10 2 I 32 13 22 2. Vigor Hamme 13 9 2 2 45 17 20 3. R. C. Wetteren 12 9 1 2 41 18 19 4. Audenaarde 13 8 2 3 33 18 18 5. Un. Gantoise 13 7 2 4 39 26 16 6. Temsche S. C. 13 6 1 6 20 31 13 7. Ex. St-Niklaas 12 4 3 5 28 2311 8. Geeraardsberg. 13 3 4 6 42 36 10 9. Eecloo F. C. 13 4 1 8 34 27 9 10. R. C. Lokeren 33 4 0 9 22 42 8 11. Meulestede 13 3 2 8 20 43 8 12. Meile Sport 12 3 1 8 20 29 7 13. Eend. Evergem 13 2 1 10 11 63 5 VOETLOOPEN DE CRGS van LE SOIR Zaterdag had die belangrijke cross plaats. Als ieder jaar viel hem den groot sten bijval te gemoet, niet min dan 836 loopers waren ingeschreven, 663 namen het vertrek, w. o 400geaftilieerden, 112 militairen en 15o niet-affilleerden. Be omloop was 7 km. 200 m. De Fleurquin, van A. A. La Gantoise, dien we op Zondag 19 te Aalst zagen overwinnen kwam eerste toe. Hij legde de 7 km. 200 af in 25 m. 9 sec. 2/5. Volgen: 2. Langenus Oscar (Berchem- Sport) op 175 m.; 3. Linsen Jean (id.) op 10 m.; 4. Degrande L. (Un. St-GiHoise) 5. Jacobs (S. C. Andcrlecht)6. Stcwrs (Daring) enz. De Aalstenaars klasseerden zich goed. 33. Pluym 37. Dc Smet47 Coessens; 74. Tom beur, enz. Berchem-Sport klasseerde zich eerst met (2-3-29-35-39-40-70-74-81) 394 punt. Un. St-Gilloise 2e met 441; Jong Vlaan deren Cruybeke 3C met 574 punten. Dc rugpijn is bijna altijd een voorteeken der nieren ontsteltenisseh de verschrikkelijke stekende pijnen zijn veroorzaakt door de liarde kris tallijnen van het Urinezuur dat de zwakke of onwerkende nieren door laten en die zicli in de spieren, de weefsels en de gewrichten vesten,. Meer dan drie jaren pijn wierden verduurd door Mme Fr. Janssens. De De Witt Pillen gaven haar eene onmiddelijke verzachting en bewezen dat zij alleen krachtig waren. Ik leed verschrikkelijk aart rugpijn schreef Mmc Fr. Jans sens, 99, rue du Ruisseau, Otigrèc, dat ik somtijds niet meer kon. ik zou alles gedaan hebben om verlicht te worden, maar kon niets vinden om mijne pijn te doen verdwijnen. Op zekeren dag probeerde ik toch de De Witt Pillen en in minder dan eene week hadden zij mij gansch genezen. Mijne dochter heeft insge lijks de De Witt Pillen gebruikt en heeft er goede mislagen meê bekomen. Duizende mannen en vrouwen lijden hetzelfde als Mme Janssens; in ieder geval geven de DoWitfc Pillen eene onmiddelijke verzachting en ver- Mm® janssens (d'après photo), schaffen eene snelle genezing. Leest bet wonderbaar bewijs dat hij elke doos gevoegd is en gij zult begrijpen waarom de De Witt Pillen zoo'n merkwaardige uitslagen geven. In minder dan twaalf uren tijd na de eerste dosis genomen tö hebben, zult gij het zeker en overtuigend bewijs hebben dat zij bekwaam zijn u te genezen. VOOR DE NISREN EN DE BLAAS en zijn ook eene vertrouwbare remedie voor de Rhewmatiek, de Rug-, pijn, do Lumbago, de Heupjïcht en ieder andere ziekte voortkomende van een overvloed urinezuur of wanorde der nieren en der blaas, omdat zij de oorzaak der pijn doen verdwijnen. Dit is het. geheim der I)e Witt Pillen; dit is de reden waarom zij Mrno Janssens genezen hebben, alsdan alle behandeling nutteloos was en het is ook de roden waarom ze al degenen die lijden zullen genezen en die er de proef van willen doen. - Dc De Witt Pillen zijn te koop in al de goede apotheken, aan den prijs van 8 frank en 15 frank de flesclide fleseh van 15 frank bevat 2 1/2 maal de kleine. E. G. De Witt 3c C° Ltd, 22, rue de la Glaciè're, Bruxellos. Men zal uw spoor zoeken. Ik zal hem in een boerendorpje, ergens op de grens, op de post bestellen, Ge zult nooit genezen, Speldemans. En hoe heet nu dat laatste meesterstuk, dat geniaal book Gestolen Bloemen Hoe vindt ge dat En 'Speldemans keek fier rond. Bravo kreet Robert. Gestolen Bloemen dat is het. Die titel is goud waard. Dat heb ilk ook gedacht Speldemans haalde een hoekje papier uit den zak en sprak Ik zal u eens iets voorlezen uit mijn novellenbundel, als ge zoo welwil lend zijn zult naatfmij te luisteren. Het is niet lang. Lees maar, zei Robert gelaten. Wij luisteren met ons beide ooren, voegde Bertrand er hij. Wanneer een' schrijver voorstelt iet# uit zijn werk te lezen, dan hebben al de aanwezigen een woordje te zeggen, om dat ze onder een hollen volzin hunne ontevredenheid over 's schrijvers voorslag willen verbergen- Speldemans kudhtte even én zei r; Het stukje heet De gestolen Roos j Ik geloof dat het wel het Ibeste is dat in mijn bundel voorkomt.. Plet oordeel der dames zal me bijzonder welkom wezen, omdat ik fijngevoelig heb willen zijn, en niet weet of ik er in geslaagd ben». Dat wil zeggen dat wij mannen, I niet fijngevoelig kunnen wezen, sprak {Robert, Wil ge nu ja of neen, lezen kreet Bertrand, alsof hij traohtte om van dal lastpost je af te zijn. En Speldemans las met luide stem De gestolen Roos, 'Ze was ontloken op den hoogsten twijg van den struik, dichter bij de zon dan hare zusters. Maagdelijk rood, hief zij trotsch het hoofdje ten hemel, door den zefier ge wiegd, die haar fluisterende vertelde van pracht en grootheid. (Eenen ochtend viel op hare kroon een dauwdroppel, en als de zon'met hare slra- lcnlippen het bloemeken zoende, schit terde die droppel toch zoo heerlijk, dat het rozeken hem opslorpte.' Toen de zefier, teruggekeerd, haar weder van pracht en grootheid sprak, dan fluisterde hot rozeken hem toe, dat het zoo zalig was, eenzaam te leven, met een diamant in het hart. De wind, een zoon van de maóhtigo orkanen, begreep dat niet. Hij vlood -heen, oir: andere, min zeu rende roosje te gaan bekoren. Mot één ruk was cle stengel gebroken' en de roos werd in een mandje gewor pen, op andere bloemen. Dc zefier zweefde hoven de mand, dio zoovele zijner oude vriendinnen bevatte, en troostend suisde hij Nu gaat ge naar pracht en naar grootheid. Het rozeken leed pijn aan het hart.

De Volksstem | 1926 | | pagina 2