jan Clercker KLEI R-E. 6 AI ET NIEUWSTIJDINGEN cv G8 Laatste Einders in Vlaanderen fL F. iDe Electrische Energie» Ten bureeie dezer Kerkstraat. 21 Kerte bulieitlaridsslia be^ehlen Brasserie Burny Frères Boetstr. Rechtö. van Dendermonde 9 Nio-uwjaarswenschcn aan den Paus. Z. H. de Paus heeft Woensdag de ge zanten van Belgie, Spanje en Frank rijk ontvangen, die Hem hun Nieuw- jaarwensehen zijn komen aanbieden. M, Lippens te Oostende. Minister Lippens, vergezeld uoor M. de Gerlache algemeen opzienetr van Zeewezen, en door M. Devos, zijn bijzonder sekrcla- ris; heeft Ie Oostende een bezoek ge bracht in de zeevaartinrichtingen, he* scneepvaartkommissariaat, de bouw. werkhuizen, de scheepvaart school, enz. De Geclkoorts in Congo. Donder dag is, in het Ministerie van Kolonies, een telegram toegekomen, meldend dat de toestand verbeterd is. "Van drie aan. gewezen' gevallen van geelkoorts is er een twijfelachtig Er hebben zich geene andere gevallen van geelkoorts voor gedaan. De nóodige beperkingsmaatre gelen zijn genomen. HEVIGS BRAND TE VORST Woensdag brak een hevige brand uit in de werkhuizen van mekaniseh werk Oude Vyverstraat te "Vorst. Hel vuur was ontstaan in een maga zijn, waar veel ontvlambare stoffen voorhanden waren. De pompiers waren spoedig het vuur meester; het 'magazijn is totaal vernield De schade bedraagt 25000 franken. Geen verloving van prinses Mar'e- José. iDe buitenlandsche en Belgische bladen, gaan nog maar immer door met berichten te publiceéren betreffende de verloving van prinses Ma'rie-José. Naar van welingelichte zijde wordt gemeld, zijn bedoelde infonnatien van allen grond ontbloot. Belgisch missionaris in vrijheid. Dank zij de tusschenkomst van de Fran sche legatie Ie Peking werd de E. P. Es- que.net. Belgisch missionaris, die doof bandieten ontvoerd was, weer op vrije voelen gesteld. BELANGRIJK BERICHT. Begin Januari aanstaande zullen de burcelen der Gentsche Bank voor Han del en Nijverheid, van de St Jorisstraat overgebracht worden naar de Keizerlij ke Plaats, n. 14 (Kastaanjcvesten) na bij de Nieuwslraat. Brandkasten Lips van alle afmetin gen, zullen ter beschikking zijn van het publiek aan een zeer voordeeligen huur prijs 2207 De nieuwe loonregeling. De pere- kwatiebesluil.cn ten voordeele van het arhoiderspersoneel van Spoorwegen zal vermoedelijk volgende week (openbaar worden gemaakt Nog steeds wordt de aanpassing der.loonen bijgewerkt, maar eerstdaags hoopt men hiermede klaar te komen. Ontslag van een Brusselsch schepene iM. Steens, 'schepene van den burger lijken stand te Brussel zal met 1 Janua ri aftreden. M. Steens gedurende zijne schepenenloopbaan bekrachtigde niet minder dan 42.000 echtverbintenissen. Nieuwjaarsgeschenken Gi'oote keus van Phoncgraplien en schoone platen. MUZIEKHANDEL J. CAMMAERT, Molenstraat, 9. Aalst. 27C0 De achturenwet In de vervoernijver. heid. Een koninklijk besluit stelt buiten de toepassing der achturenwet als beklcedende een verf rouwenspost-, de hoofden en onderlvoofdon van opslag plaatsen in de transportnijverheid. De meestergasten vallen eveneens niet on der toepassing der aii'ilurenwet. Belgische studenten op het stadhuis van Parijs. Studentinnen en studen ten der Hoogcscholen van Brussel, Luik Gent eri Leuven en een groot getal Poolsche studenten op doorreis; te Pa rijs, werden Donderdag morgend op het satdhuis ontvangen door M. Delsol, voorzitter van den Municipalen Raad. DOOR Silvaln VAM DER GUCHT, EN Loöewijk VAN LAEKEflL INBRAAK TE EEKLOO Donderdag morgend tijdens de afwe zigheid van de echtgenoote Cyr. Van Ileeke. wonende Gentsche steenweg, de man was naar het werk en de vrouw naar de markt, zijn onbekenden langs de vout-venster in lie! huis binnen ge drongen, hebben herberg, keuken, ka mers en schuiven doorzocht cn alles op den grond geworpen. Voor hoeveel er gestolen werd, kan nog niet worden op*, gemaakt. De politie heeft een onderzoek ingesteld. - KOMT ZIEN EN HOOREN Alüss ve op Redio Nieuwste toestellen van allereerste hoedanigheid. 267t Grootste Keus - Zaakkundige bediening ESPL8S5APEPLESK, 4. Aalst. EEN fVIAN VERWURGD TE GENT De vrouw blijft aangehouden Het drama in de Zakkebandslraat te Gent Dinsdag voorgevallen krijgt zijn bes.lag. Donderdag verscheen de min nares van den verwurgden R. Vande- voorde voor den onderzoeksrechter De Buck. Het verslag van geneesheer Beernaert, die de lijkschouwing heeft gedaan, luidde dat de man wel gestor ven was tengevolge van verwurging. Eenige geburen werden reeds ondcr- hoord en de Raadskamer besliste tot de aanhouding van vrouw Van Baillieu. BELANGRIJKE DIEFSTAL TE BRUSSEL Donderdag morgend tusschen 11 en 11 1/2 ure, werd te Brussel, in de giroote hall van de Banque de Paris, et dés Pays-Bas .Kolonieslraat, een stout moedige diefstal gepleegd. M. André Radelet, woonachtig Lint- houtstraat, te St. Lambrechts-Woluwe, die aan een winket stond, had zijne se*vietfe_sacoche nevens hem gelegd, bevattende 287,375 fr. in bankbiljetten, 55.000 fr. titels en 20,72ef rrrKnepoiis. Een. stoutmoedige schelm Leeft de s.acoche van M. Radelet weggenomen en ze vervangen door een andere, die er op geleek en slechts oud-papier en ou de Duitsche bladen bevatte. M. Radelet, inkasseerder, in dienst van de heeren Moselli en Winnens. Gré- trystraal, te Brussel, heeft dadelijk klacht, ingediend bij de policie en het signalement opgegeven van een. perscon die rond hem heeft geslenterd en dien hij verdenkt den dief te zijn. VERDRONKEN TE RiONSE De genaamde Ferriand Vangermeersch 78 jaar oud, kostganger bij de broeders; werd sedert Zondag avond vermist, Donderdag morgend werd zij'» lijk gevonden in de Molenbeek. TAP*JTENft3AG.ftZ!JN E.SCHOLLAERT-DE RIJCK ftlentestraatt 5, AALST. SCHOONE KEUS Grootste verscheidenheid van Karpetten Bedvoorleggers, (Foyers) - Traploopers - Matten, enz. Moquette Mourzouk. Nuttige geschenken. Matige prijzen. Bezichtigt de hit stalling. 2682 ERG ONGEVAL TE ASSENEDE Bij den landbouwer A. Janssens was des. nachts de vout van den beerput in gestort, waarop 6 viggens en eene zeug zaten. De viggens zijn verdronken en hadden eene waardé- Van 1PJ10 fr. De zeiig was nog met tien kop boven en leefde nog; met groote moeite kon men ze boven halen. Schoone keus van Almanakken met blok Huisvriend Nieuw jaarsbrieven, Zakmementos, Boeken van inkomsten en uitgaven Dagboeken, Copie de lettres, Classeurs in carton en andere, Papier en Enveloppen in doozen, Vulpenhouders, Buvards, Inktpotten, Portefeuilles, enz. enz. Groote keus van Postkaarten en Nieuw jaarsboekjes. Vermindering van prijs aan voortverkoopers. BELGISCH MILITAIR OMGEKOMEN TE AKEN De familie van een beroepdsvrijwilli- ger van het Belgisch bezettingsleger, woonachtig te Disori,- heeft bericht ont_ vangen dat de militair in kwestie in geheimzinnige omstandigheden aan zijn einde is gekomen. Het gaat er om een genaamde Iwan M..., serjant bij het 8e linie, in garnizoien te Aken. Hij was 's avonds in de stad uitgegaan en nader hand werd hij door een van zijn kame raden dood gevonden in zijn slaapka mer- Zijn geweer stond op den vloer ne vens het bed. De ongelukkige was door een kogel in 't hoofd getroffen. Een on derzoek is aan den gang om die zonder linge zaak op le helderen. HONDERDJARIGE OVERLEDEN TE WETTEREN 'Juffrouw Johanna beter be kend onder den naam van «Waniielren», is gisteravond, om hatf-zevon na een pijnlijken doodstrijd overleden. Het oudje was geboren op 0 Januari 1828 en zou dus over enkele dagen 101 jaar oud worden. De teraardebestelling zal plaats heb ben Zaterdag 31 December, om 9 u. voormiddag. ge 167ste Vervolg. O, d*e bleef zooals ze was; ik heb nog niet vernomen dat men mijn geld heeft, teruggevonden. Het is toch wreed dat men een oude vrouw van al haar middelen van bestaan berooft. Zeker, zeker, vrouwtje, het is wreed, maar kom, laat ons de zieke eens zien. Dat zijn ongetwijfeld uw vrienden, mijnheer vroeg de oude, op de twee jongelingen wijzend. Inderdaad, het zijn twee van mijn vrienden, twee jonge geneesheeren. die er aan hielden mij te vergezellen. Het schijnt een zeer zonderling -geval te we zen, dat het meisje heeft getroffen Ja, de wonde wil maar niet gene zen. We zullen dat dadelijk eens gaan onderzoeken. De oude vrouw deed de vrienden van den dokter binnentreden en bood hun een stoel aan. Zet u neder, heeren, en weesl wel. kom. God zal u zegenen, wanneer dat meisje mocht genezen. Clara had de vreemdelingen scherp angezicn. Het was zonderling, dat deze heeren naair haren toestand kwamen vernemen, immers, behalve Frans wist niemand iets van haar geval, dan de oude. De dokter gluurde haar zoo zonder ling en scherp aan, dat ze onmiddellijk haar wanirouwen nog voelde aan groeien. Ze was niet gerust, ondanks de woor den, die ze aan de oude vrouw had ge sproken. Iemand, die een zwaalr* geweten bezit is nooit gerust. Waren de gendarmen Ingevallen, dan had zij zoo beangstigd niet- geweest. Misschien wilden deze heeren haar doen vervoeren, maar dan zou zij ongetwij feld bezwijken onderweg. I Doch haar angst sloeg in wezenlijke schrik over, wanneer ze de jongelingen jzag; fn een hunner herkende zij Jan Clercker, den schrik der Binders. Zij viel in zwijm en John Sliermarck had veel tijd noodig om haar tot het le ven terug te brengen. Clara opende een paar malen d>e oogen neep ze weer dicht en eindigde met door de half geslolene oogschelen den won denbaren dokter na te gaan. Deze leunde met twee handen op de kruk 011 hield den blik scherp en onaf gebroken op het meisje. Zonderling, dacht hij, in gansch mijn leven twijfelde ik nooit, aan de onschuld van een beschuldigde, maar, Macaronis LA LUftE, ja, maar ook nouiiles, vermicelles, enz. 8 TRAMONGELUK TE BRUSSEL Woensdag* avond werd Mad. Louise Vertongen, wonende- in' dc Schoolstraat .te. Sint-Jans-Molenbeek, verrast en ge grepen'door één trkm'vap lijn'15, op het oógenblik dat zij de IJzerplaats wil de oversteken. De wattman sloeg dade lijk do remmen dicht en deed den steen- weerdor werken. De arme vrouw be kwam niettemin nog1 eene gapende won de aan het hoofd en menigvuldige kwel- s.urén op geheel lietlichaam. Men heeft .XT untilhrfc -fijirtt—^Tvrrag-aat-hie» B°- bracht waar haar dringend de beste zor gen werden verleend. Een onderzoek wordt gedaan om de verantwoordelijk heid van het ongeval vas te stellen. Proef eens de lekkere ROTERSPE- CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te DenderleeuwZe- is waarlijk fijn WERKONGEVAL TE HARELBEKE De 21 -jarige schrijnwerker Robert Vandenborre, werkzaam voor rekening van den aannemer Van Welden, uit Roe- baais, aan een in aanbouwzijde gebouw werkzaam heeft tijdens het werk een val gedaan van den trap en bleef uitgestrekt liggen. Opgenomen door werkgezellen werd een geneesheer bijgehaald die vaststel de dat het slachtoffer ernstige verwon dingen aan voorhoofd en rechterwang opgeloopen en vele kneuzingen droeg. De gekwetste die eene lievige hersens- ëclïuddiiig had onderstaan werd na ver pleging huiswaarts, gebracht. ditmaal moet ik toch bekennen dat dit gelaat niet den minsten stempel van kwaadaardigheid draagt... zonderling, zoo Jan Clercker zich maar niet heeft bedrogen... Wanneer hij za£ dat li-at meisje gansch was bijgfkdmen en hen bespied de, keerde hij haar den rug toe en fluis terde Jan Clercker Tn het oor Clara mag u op het eerste oogenblik niet zien; stel u achter haar met Vic tor. Toen plaatste hij zich- weer vlak voor C-lara en liet de twee vrienden bijna on hoorbaar zich op de aangeduide plaats begeven. Clara opende gansch de oogen c-n staarde den geneesheer aan. Gevoelt gij u-slécht vroeg Stier mark. Ge zult weldra genezen zijn'. Neen, het is met nmj gedaan. Sliermarck wilde glimlachen. Ja, ja, gedaan, vervolgde Clara koortsachtig; ;k ben tevreden dat gij ge komen zijl... Ik ben gekomen om 11 t£ genezen, meisje. Maar Clara schudde ongeloovig het hoofd. Ik ken u en weet wie gij i'ijt. Mij Ja, u, ge zijf. geen geneesheer en uw 011de gestalte verbergt een jongere en krachtigere. Gij, zijt John Stiermarck dc Engels.che speurder John Sliermarck, kreet een ^tem, [dan zijn we yerloFen FSSSasgBSSEB Het seminarie van Maizerels, een der oudsie gebouwen van Quebec (Cana da), is heelemaal de prooi der vlammen geworden. Het heeft de grootste moeite gekost om het personeel te redden. M. Kozzio, onder-konsul van Italië le Odessa, werd daar overvallen door bandieten en vermoord. De misdadigers beroofden hun slachtoffer van al de waar den die het op zich had. De vlieger Lindbergh is in 7 u. 5 m. van Mexico naar Guatemala gevlogen. Te Guatemala is hij om 14 uur geland. Groote feesten worden te zijner eere inge richt. Zaterdag a. s. vertrekt hij weer met bestemming voor Salvador. Men meldt uit Keulen; Het middel- deuwsche stadhuis van Rudeisheim is door brand verwoest. Een deel van het archief kon met moeite worden gered. Alleen de steenen benedenverdieping bleef staan. Reuter seint uit BuffaloEen in op- bouwd zijnde huis alhier is ingestort met liét noodlottig gevolg dat twee menschen onder de invallende muren gedood wer den. Drie andere personen liepen boven dien ernstige kwetsuren op. In zekere gewesten van Rusland ligt de sneeuw twee meters dik. Tusschen Orlom en Toela zijn acht treinen in volle veld geblokkeerd. Zoo staan er dertig op de lijn Sympersk-Peryan. De reizigers zien vrecselijk af van de koude en van hedger. Kapitein Tangas, van den sfaf te Meknés, was naar Rabat gekomen om er te onderhandelen met den overste van het militair l abiriet. Toen hij 's. avonds per auto terug reed, is het voertuig op de i-aan van Rabat omgeklonkende kapi tein werd er onder dcodgepletterd. De ongelukkige laat eene weduwe en twee kinderen achter. Een geweldige ontploffing deed zich voor in een wagonvak van een trein nabij de stad Arad, in Rurneniê. Vijf soldaten en een w'Éïkmau weiden gedood. Het onderzoek heefl uitgewezen dat de werkman in bezit was van dynamieikar- doezen, welke hij gestolen had in steen groeven en welke hij te Bucharest schikte te verkoopen. Die kardoezen zijn ont ploft met de vreeselijke gevolge welke men kent. Havas seint uit Santiago de Chili Heden zouden tachtig Indianen, waar- tusschen vele vrouwen en kinderen, in de olven omgekomen zijn, met de rivier Chutin te paard te willen overzwemmen Reuter meldt uit Londen Volgens de briefwisselaar van de Daily Telegraph te Consfantinopel. zou het aantal slachtoffers ten gevolge de aanvaring tusschen twee stoombooten, welke op Kerstdag in de Zee van Mar mara plaats greep, en dat eerst op een eertigtal personen geschat werd, thans ijf-en-taclitig benragen. SOciété Anonyme a Alost. M.M. les actionnaires sont priés d'assister a l'assemblée générale an- nuelle qui se liendra le lundi 9 Jan vier 1928 a 10 hcures au siege social-, quai Van Wambeke, h, Alost. ORDRE Dü .TOUR 1. Rapport du conseil d'administra- tion et du commissaire. 2. Approbation du bilan et du compté' de profits et pertes. 3. Décharge a donnsr aux admi nistrateurs et commissaire. 4. Divers. 2646 VERSCHENEN, kleine Liturgische Kalender wan het Bisdom Genti Prijs l,üÖ fr. ten bureeïe dezer. i.ei was de oude. Ze viel op den grond als een klomp. Stiermarck, vervolgde Clara, gé Jet dat ik mij niet bedrieg. Van toen ge hinnenkvvaamt, gevoelde ik wat er gmg gebeuren, de ontroering deed me het bewustzijn verliezen, anaar thans ben ik sterk, ik ben tevreden dat ge geko men zijt, want, ik wil alles bekennen. Inlierdaad, antwoordde Stiermarck die de kruk terzijde legde. Ik ben John Stiermarck, die last Leeft ontvange linders uit te roeien en hun wanbedrij ven na te speuren met dit doel was ik *>ok naar hier gekomen, om licht te werpen op eene zaak, die voor eenige maanden maar al te berucht werd. De zaak Rigault'? vroeg Clara. Ja. Zij zuchtte. En ook die van den procureur Po. Alles zult ge vernemen. De uitspeurder.moest zich inhouden, of hij had een kreet van blijde verrasu sing door de kamer laten dreunen. Ik weet, vervolgde Clara, dat ge hier gekomen zijt om mij gevangen te nemen, doch van te voren wil ik u ver- ittigen dat ge mij niet meer levend van hieir zult krijgen. Is het dan zoo erg Ja, ik heb misschien nog een paar uren le levari, zon zal ik mis schien nooit meer aanschouwen, ze if voor mij onder gegaan... Ze richtte zich half op. Zie. vervolgde zij, zoo is mijn le ven geweest, als dit weder buiten,, wind VRIJSPRAAK. Claus Felix, bijge naamd «Schele Felix scheepslosser, wonende te Wetteren, is een der meest bekende figuren van Moeder Justitia van Dendermonde. Sedert vele jaren heeft de ze zich verplicht gevoeld Schele Felix onder hare kastijdende handen te nemen. Thans echter heeft Moeder Justitia het mis gehad, want Claus Felix, die terecht staat om een inwoner van Uytbergen met den dood bedreigd te hebben, wordt van de strafvervolging ontslagen daar het be wijs niet is geleverd dat hij werkelijk zich aan doodsbedrijgingen plichtig heeft gemaakt. Of het echter ae laatste maal zal zijn dat Claus Felix met Moeder Jus titia zal af te rekenen hebben valt te be twijfelen. VISCHVANGST - De Roover Leo, van Burght, had een probaat middel ge vonden om veel visch te vangen hij damde eenvoudig een gracht af in verbin ding met de Schelde dit gebeurde te C.ruybeke op 5 Oogst 11. In overtreding bevonden stelden de gendarmen ook vast dat hij zijne eenzelvigheidskaart niet bij had. Dat kost hem 310 fr. boet. DRONKAARD. Verschoris Livinus, van Oordegem, had op 20 Oogt 11. zich eens goed gedaan aan het biertje, zoodat hij weldra dronken was. Daardoor maak te hij wat kabaal, en toen de veldwachter der gemeente hem aanmaande wat kal mer te zijn, schoot Verschoris in eene groote woede, eri schold den veldwachter uit voor al wat Ieelijk is. De gendarmen moesten Verschoris opleiden naar het ge meentegevang. Verschoris wordt verwe zen tot 450 fr. boet. SLAGEN, Verbruggen Gustaaf, van Basel, was op 13 Juli 1,1. eens op zwier gegaan en alzoo zijn werk veronacht zaamd. Zijn werkgever gelastte dan aan Verbruggen Alois, ook van Basel, aan Verbruggen Gustaaf te gaan kondigen dat hij van zijne diensten afzag. Verbruggen Alois deed de boodschap hem opgelegd maar Verbruggen Gustaaf nam dit aller- kvvalijkst op, en gaf den ongelukkigen boodschapdoener een slag in het aange zicht. Dat kost hem thans acht dagen ge vang en 260 frank boet. RIJWIELDIEFSTAL.— Op 19 Juli 1.1. bemerkte de politie te Brussel dat een persoon van verdacht allooi op de oude markt rondslenterde en een rijwiel tracht te te verkoopen. De persoon werd daar over ondervraagd en bekende weldra het rijwiel in zijne gemeente gestolen te heb ben daags te voren. Het was zekere Frans Langenaerde van Berlaere. Bij verstek wordt deze thans verwezen tot EENE MAAND gevang en 500 frank boet. en regen, buien cn onweer, mijn dagen zijn geslingerd geweest op de hobbellige zee des levens, voortgestuwd door den boozen wind der passies, en toch heb ik veel regens gehad in mijn leven, de tranen, die ik stortte, mogen vergeleken worden aan den regen, die zoo d'ioef hedervalt.Het was steeds storm in mijn leven... En nochtans had ik geluk kig kunnen zijn, want stoeds gruwde ik voor de misdaad en was mijn hart goed en hakend naar liefde... De omstaanders waren diep ontroerd. Alleen de oude lag op het bed te kreunen. HOOFDSTUK LX. DE BEKENTENIS .Ja 'hernam Clara, ik bezat cent hart dat klopte voor het geluk. Een dwingeland, gezonden door de fataliteit, heeft al de daden mijn levens gewonden in den strik van bedrog en kwade drif ten on heeft me ten bederve gevoerd. Ik werd betveerscht door een boozen ffor-st en daartegen kon ik niet weer-' staan....1 Sprietvléchter, mompelde Stier- mrek. tSprietvlecbteï, juist. O, Sprietvlechler, kochte dc oudef van het bed, hij heeft mijn kind ver. moord, ik zal hom het mes in den boe zem planten en zijn hart, lillend van. bloed voor de kraaien werpen. Allen huiyerdgRi. H ye 'volgj»j£

De Volksstem | 1927 | | pagina 2